سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.
Eur usd- تالار تحلیل های حاجی خارجی - صفحه 3
صفحه 3 از 11 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 101
Like Tree5Likes

موضوع: Eur usd- تالار تحلیل های حاجی خارجی

کاربر هزاره

میزان امتیاز
    4018Array = 67
    قدرت امتیازدهی
    67
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    یه مطلب خیلی خیلی مهم که داشت فراموشم میشد را یاد آور بشم که من بشخصه از قوانین حقوقی و اساسنامه این بازار و قوانین حاکم بر معاملات که ملاک قضاوت و نظارت میباشد بیخبرم.حتما قبل تر از ما و چه بسا در بدو تاسیس این سوالات مطرح شده و تدابیری هم اتخاذ کرده باشند و ما بی اطلاع هستیم.
    فقط جهت اینکه یه قلقلکی به ذهنمان داده باشیم و کسب تجربه ای باشد بنا را بر این میگذاریم که ما از آن قوانین بیخبریم و فقط بر اساس دانشمان پاسخی برای آن متصور میشویم.
    این را گفتم که با عدم آگاهیمان باعث تشویش افکار نشده باشیم و نظری خلاف واقع نداده باشیم .

من هم دیگه میرم واسه خواب.شب بر عزیزان خوش
    هميشه آماتورها در امتداد يک روند قوي به دنبال الگوهاي برگشتي مي گردند...

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

مدیر بخش گن

میزان امتیاز
    840Array = 35
    قدرت امتیازدهی
    35
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    با سلام
    ببخشید که بدون مقدمه وارد بحث دوستان می شوم دیدم که طاها عزیز هم اینجا هستن و آقای حاجی و سایر دوستان یک سوال داشتم که شاید مربوط به موضوع این تاپیک نباشد که قبلا عذر خواهی میکنم :
    در باره C/S Index اگر امکان داشت یک توضیح یا متن کاملی و نحوه گرفتن اطلاعات آن .
    با تشکر
    زندگی برگ بودن در میان باد نیست امتحان ریشه هاست

مدیربخش تاثیر گذارترین حرکات در بازارهای مالی

میزان امتیاز
    3627Array = 65
    قدرت امتیازدهی
    65
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط aligh نمایش پست ها
    با سلام
    ببخشید که بدون مقدمه وارد بحث دوستان می شوم دیدم که طاها عزیز هم اینجا هستن و آقای حاجی و سایر دوستان یک سوال داشتم که شاید مربوط به موضوع این تاپیک نباشد که قبلا عذر خواهی میکنم :
    در باره C/S Index اگر امکان داشت یک توضیح یا متن کاملی و نحوه گرفتن اطلاعات آن .
    با تشکر
    درود بر شما علی آقای با محبت

گن باز سینه سوخته، افتخاری هست که در خدمت شما باشیم، گرچه در خانه دوستان.

والا حقیقتش روی C/S Index شناختی ندارم. منبعی مرجعی؟!
    ویرایش توسط Barcelona : 07-14-2013 در ساعت 12:54 PM
    Think / Act / Enjoy

مدیر بخش گن

میزان امتیاز
    840Array = 35
    قدرت امتیازدهی
    35
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    طاها جان از لطف شما ممنونم راستش قرض به زحمت انداختن دوستان نبود گفتم اگر قبلا دوستان در باره آن کاری کرده و تجربه ای دارند
    و گرنه نیازی نیست بر روی آن وقت گذاشته شود .
    باز هم تشکر میکنم و از بحث خوب شما و حاجی و سایر دوستان مانند سابق استفاده خواهیم کرد .
    زندگی برگ بودن در میان باد نیست امتحان ریشه هاست

تحلیل گر منتخب فروم

میزان امتیاز
    2170Array = 38
    قدرت امتیازدهی
    38
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط aligh نمایش پست ها
    با سلام
    با تشکر
    مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها جان منظورتون Commercial Rents Services Price Index هست ؟
    کلی کار دارم ... !!

Elegance
    is in
    Simplicity

فعلاً هستم اما نیم بند ... !!!

مدیربخش تاثیر گذارترین حرکات در بازارهای مالی

میزان امتیاز
    3627Array = 65
    قدرت امتیازدهی
    65
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط payam154 نمایش پست ها
    طاها جان قربون اون صورت ماهت که مطلبو گرفتی و دیدی که من هم با شما هم نظر بودم ولی اینجا بحث چیز دیگه بود. یه سوال هم دارم که عزیزم ما این دو روزه میگیم خرید یا فروش در یک جفت ارز مگه با کاهش ارزش یکی از ارزها فرقی داشت که ما رو جون به لب کرد ی ی ی ی ؟؟؟
    تازه میخوام یه نفس بکشم و از خستگی این بار کمری راست کنم. از الان به بعد خیلی شیرین تر میشه.

حالا قسمت رویا پردازی قصه ما !!!... : فرض کن که شما صاحب یک شرکت چند ملیتی خیلی قدر هستید که در سطوح اقتصاد های ملی حرفی برای گفتن دارید. بنا بر دلایلی قصد خرید مثلا پوند در مقابل یورو را دارید. فراموش نکنید که خیلی خیلی قوی هستید. حالا بازار تا کجا به شما اجازه رشد میده یا اینکه تا کجا یورو ذلیل میشه؟ ( فرض بر اینکه از دست بانک مرکزی کاری ساخته نیست و یا برای دخالت کردن توجیهی برای هر دو بانک وجود ندارد )

ارادتمندم
    درود

نظریه بنده این است:

معمولا شرکت های غول چند ملیتی(که در کشورهای توسعه یافته هستند) منافع مشترک با یکدیگر زیاد دارند، پس همیشه طوری حرکت می کنند که دم پر هم نخورند، یا بعبارتی دیگر روی یک موج سینوسی حرکت می کنند - طی دوره ای یک سری از آنها سود می کنند و دوره ای دیگر بقیه آنها. (به نوعی نون به هم قرض می دن!! اینم از اون حرفا بودا!!! - اما حقیقت داره که بحثش هم بسیار گشترده هستش)
    اگر چنین شرکتی وجود دارد، باحتمال زیاد با خود کشورهای دور طرف ارز نیز می تواند روابط نزدیکی جهت بر طرف کردن نیازهایش داشته باشد. با چنین فرضی این را نیز باید متصور شد که نیاز آن شرکت نیز اندازه و مقیاسی دارد(مثلا فرض کنیم خونه پر این مقدار 1000 میلیارد باشه) و با خرید پوند در اندازه مشخصی بالاخره نیازهایش بر طرف می شود، و این ریزش ارزش برای یورو تا اندازه خاصی می توان ادامه پیدا کند، چون از یک حدی به پایین تر باعث ضربه خوردن به اقتصاد کشور صاحب طرف دوم ارزی (در اینجا یورو) می شود. پس در اینجا محدودیت هایی را نیز باید در فرضیه مان در نظر بگیریم، چون یک شرکت اگر بخواهد زنده بماند و به تجارت خود ادامه دهد به زنده بودن همه اقتصادها نیازمند است (ولو بسیار ضعیف اما زنده!)

حتی خود همین کشورها نیز به وجود چنین شرکتهایی نیاز دارند، مگر می شود دنیا را بدون سرمایه دار متصور شد؟!

نظر دوستان دیگر؟

شاد باشید
    Think / Act / Enjoy

کاربر فعال

میزان امتیاز
    1524Array = 40
    قدرت امتیازدهی
    40
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    حاجی نظرتون راجب این الگو چی هستش؟

مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها
    دانش باید توهم های متافیزیکی، پیشداوری ها و خرافه ها را پشت سر بگذارد، اما مفهوم عقلانیت (یعنی حقیقت، ..... و عدالت) را به عنوان سنت از نسلی به نسلی منتقل کند.

((زیگموند فروید))

تحلیل گر منتخب فروم

میزان امتیاز
    2170Array = 38
    قدرت امتیازدهی
    38
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_hps نمایش پست ها
    حاجی نظرتون راجب این الگو چی هستش؟

اگه منظور الگوی Butterfly باشه ... اشتباهه چون ریتریس بازوی AB بیشتر از 76 درصد شده است.
    ولی احتمال تشکیل آرایش
    Deep Crab مطابق شکل زیر هست.

کلی کار دارم ... !!

Elegance
    is in
    Simplicity

کاربر فعال

میزان امتیاز
    1524Array = 40
    قدرت امتیازدهی
    40
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    حاجی جون یه زحمت دارم برات.میگم یه عکس یا تصویری نداری که تمام الگو ها داخلش باشن من هی اسماشون یادم میره میخوام جلو چشمم باشه
    دانش باید توهم های متافیزیکی، پیشداوری ها و خرافه ها را پشت سر بگذارد، اما مفهوم عقلانیت (یعنی حقیقت، ..... و عدالت) را به عنوان سنت از نسلی به نسلی منتقل کند.

((زیگموند فروید))

تحلیل گر منتخب فروم

میزان امتیاز
    2170Array = 38
    قدرت امتیازدهی
    38
    Array
    سلام دوستان
    اول صبحی چند تا مورد رو که فکر کنم مهم باشه توضیح بدم:

1- Open Intrest چیه : این عدد نشون دهنده حجم معاملات باز مونده توی یه دوره مشخصه (مثلاً تو گزارش Cot نشون دهنده میزان هفتگی این حجم هست)یه نکته مهم در این رابطه اینه که این عدد مساوی حجم کالا یا دارایی مورد معامله در دوره نیست .دلیلش هم اینه که میزان حجم معاملاتی که کالا رو فقط دست به دست کرده اند هم هست .مثلاً توی معاملات طلا ما 200 قرارداد فروش باز داشته ایم و 150 معامله خرید باز پس Open Intrest این دوره ما می شه 150+200 یعنی 350 معامله در صورتی که میزان طلای داد و ستد شده مثلا 270 کنتراک هست و 270-350 =80 قرار داد از حجم معاملات بابت دست به دست کردن طلا (سفته بازی) صورت گرفته است.
    حال با توجه به اصل تعادل بازار (یعنی تعادل بین خریدارها و فروشندها نتیجه میگیریم که :
    مجموع کل خریدها = مجموع کل فروشها = Open Intrest
    2- Net Position چیه : این عدد نشون دهنده تفاضل بین قراردادهای خرید و قرادادهای فروش یک دسته از معامله گران هست .مثلاً معامله گران تجاری 100 معمله باز خرید و 80 معامله باز فروش روی طلا دارند پس Net Positon تجاری ها میشه 80-100 یعنی 20 . پس Net Position مثبت یعنی چربش حجم معاملات به سمت خرید و Net Position منفی یعنی چربش معاملات به سمت فروش .

Net Position = Open Buy -Open Sell
    3- Cot Index چیه : ابخاطر اینکه دید بهتری نسبت به تغییرات Net Position داشته باشیم ، این تغییرات را بصورت نرمال شده بین 100 و 0 در میاریم (یه چیزی تو مایه های RSI) این کار رو با فرمول زیر انجام میدیم

Cot Index= (Curent Net Pos-MAX Net pos in N Priod)/(MAX Net pos in N Priod - MIN Net pos in N Priod)*100
    توی این رابطه N دوره نرمالایزیشن هست که معمولا برابر با 156 هفته یعنی سه سال در نظر گرفته میشه.
    معنی این اسیلاتور اینه که وقتی میزان آن در ناحیه نزدیک به 100 اشباع باشه یعنی خرید در حالت اشباع قرار داره و با توجه به نا پایداری بازار احتمال چرخش روند وجود دارد و معنی آن وقتی میزان آن در ناحیه نزدیک به 0 اشباع باشه یعنی فروش در حالت اشباع قرار داره و با توجه به نا پایداری بازار احتمال چرخش روند وجود دارد .

کلی کار دارم ... !!

Elegance
    is in
    Simplicity

صفحه 3 از 11 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین