سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.
مباحث سه ماه ترید مثقال طلا به سبک ماینر - صفحه 3
صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 78
Like Tree118Likes

موضوع: مباحث سه ماه ترید مثقال طلا به سبک ماینر

کاربر فعال

میزان امتیاز
    183Array = 25
    قدرت امتیازدهی
    25
    pcmbrokers
    Array
    ممنون که پاسخ دادین

هدف من هم به چالش کشیدن بحث وبررسی زوایای مختلف انست

تفاوت روش های ترید رو خوب اومدی ولی رو برخی صحبتهای شما حرف دارم

به احتمال زیاد کسایی که کاغذی معامله می کنن شناخت منطقی از مدیریت سرمایه ندارن الفبای ترید می گه که بیشتر از 3 درصد سرمایه ات را ریسک نکن کاری به شما ندارم ولی بنده در بخش طلای داخلی که یک سوم از مشغولیت کاری بنده است فقط یک درصد از سرمایه ام یعنی بین 15 الی 20 تا سکه تمام معمله نقدی می کنم
    یعنی پول می دم سکه می گیرم

فعلا کاری برام پیش اومد بقیه مطلب رو می زارم برای بعد از ظهر...
    ممنون از حوصله ای که به خرج می دهید

کاربر هزاره

میزان امتیاز
    1755Array = 36
    قدرت امتیازدهی
    36
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط shadifx نمایش پست ها
    ممنون که پاسخ دادین

هدف من هم به چالش کشیدن بحث وبررسی زوایای مختلف انست

تفاوت روش های ترید رو خوب اومدی ولی رو برخی صحبتهای شما حرف دارم

به احتمال زیاد کسایی که کاغذی معامله می کنن شناخت منطقی از مدیریت سرمایه ندارن الفبای ترید می گه که بیشتر از 3 درصد سرمایه ات را ریسک نکن کاری به شما ندارم ولی بنده در بخش طلای داخلی که یک سوم از مشغولیت کاری بنده است فقط یک درصد از سرمایه ام یعنی بین 15 الی 20 تا سکه تمام معمله نقدی می کنم
    یعنی پول می دم سکه می گیرم

فعلا کاری برام پیش اومد بقیه مطلب رو می زارم برای بعد از ظهر...
    ممنون از حوصله ای که به خرج می دهید
    خواهش میکنم ...

مبحثی که شما مطرح میکنید یک بحث کلاسیک و کتابی هست ( در مورد ریسک سرمایه ) ....

اما در دنیای تریدری با توجه به روحیات مختلف سبک ها متفاوت است .... مثلا در سال 1986 لری ویلیامز 1100 درصد در مسابقه ی رابینز در طول یک سال ترید روی فیوچرز رشد سرمایه داشت ... یعنی 10 هزار دلار رو تبدیل کرد به 1 میلیون دلار ... اما این فقط یک دوره از معاملات این شخص بود بعد از اون رشد های متفاوتی رو تجربه کرد بنا به شرایط و روحیه و حتی زمان ....

یا وارن بافت توی یک دوره برای خرید یک سهم با حداکثر توان اون رو خرید و در مدت زمان کوتاهی با رشد چندین برابر مواجه شد ....

میخوام اینو بگم که همه چیز بستگی به دید تریدر به بازار و نسبت ریسک پذیری اون و حتی موقعیت یابی اون داره ...

بزارین بیشتر این موضوع رو باز کنم .... شما یک شکارچی هستین که به هدف شکار وارد جنگلی میشین .. کمین میکنید و زمان میزارین و منتظر میشین .... هدف اگر شکار باشه پس با دیدن اولین صید اون رو شکار خواهید کرد .... اما اگر هدف از قبل معلوم شده باشه شما گاها شکار های بزرگتری جلوی چشمانتان رد خواهد شد ولی چون از قبل توی ذهنت هدف مشخص کردی اونها رو نادید میگیری ....

من به شخصه دیدم به بازار مالی دید یک شغل با در آمد ماهیانه نیست .... من اینجور پیش خودم متصورم که ( یه جورایی قیاس میکنم ) اون شخصی رو متصور میشم که با بدبختی تمام دنبال وام هست مثلا به مبلغ ده میلیون تومان و یک در آمد متوسط داره .... اون شخص با همون در امد متوسط و مدیریت اون خیلی خوب میتونه گذران زندگی کنه اما واسه کمبود های مالیش جهت خرید بعضی از اقلام یا ایجاد بیزنس یا غیره به کمک مالی احتیاج داره .... که متوسل به وام میشه ... من خودمو جای اون میزارم و اون سبک زندگی رو برای خودم در نظر گرفتم اما با این تفاوت که اون کمبود مالی رو از بانک میخواد و من از بازار ..... بازار یه سفره است که اگر با نیت قبلی و نداشتن طمع وارد اون بشی بدون شک به اون هدفت خواهی رسید .... داستان از اینجا برعکس میشه که اشخاصی که وارد میشن طماع هستن ..... همه ماها طعم سود های خود و بزرگ رو چشیدیم ... همه ی ماها طعم سود رو چشیدیم ... اما داستان چیه که زندگی تریدری اکثر ماها یک زندگی سینوسی شده و گاهی بالا و گاهی پایین هستیم ؟؟؟؟

دوستی دارم که تعریف میکرد .... من 3 سال پیش یک کارمند ساده بودم .... سمت بازار اومدم با این نیت که پول پیش خونمو جور کنم ... منتهی موندم و آلودش شدم .... همین چند وقت پیش این شخص 500 میلیون توی سود بودن رو اومد با 50 میلیون ضرر رد کرد رفت ...

خب مشکل اینجاست که این شخص یادش رفته روز اول حتی پول پیش خونه هم نداشت و اگر با همین دید و فلسفه ( بازار یک بانک ) به بازار نگاه میکرد و تنها کمبود های مالی که قرار بود با وام از بانک جور بشه از بازار انتظار داشت

مطمئن باشید همیشه توی بازار موفق و سر بلند بیرون میومد ....

من خودم به شخصه این دوره از تریدم رو با این نیت اومدم که کمبود پولم رو جهت ایجاد یک مطعم ( همون رستوران خودمون البته در سایز کوچک ) رو از بازار جور کنم .... در کنارش چون دیگه تصمیم گرفتم مزدوج شوم .... نیت دومم اینه که اون پولی که قرار اول کار پول طلا و غیره جهت نشون کردن یکی باشه رو جور کنم ....

من همیشه با این دید با بازار همراه بودم ... بعد از جور شدن این پول من یه مدت ترید نخواهم کرد تا برم اهدافمو ایجاد کنم بعد با نیت بعدی میام سراغ بازار ....

شاید اگر بتونم مقداری دیدمون رو نسبت به ترید و تجارت تغییر بدیم و سعی کنیم فلسفه ی این کارو درک کنیم بتونیم بهتر جواب بگیریم ....

نکته ی آخر اینکه به قول بیل ویلیامز بازار و ترید یک امر درونی هستن نه بیرونی .... یعنی در ذات بشر بوده و هست .... مگر گذشتگان چارت و غیره داشتن که ما این همه لقمه رو دور سر خودمون میچرخونیم ؟؟؟

موفق باشید ...
    shadifx, maya1361, FXF and 1 others like this.
    به این نتیجه رسیدم که بیشتر مباحث تکنیکال فقط واسه نقاشی کردن و سرگرمی خوبه

دنیای ترید خیلی فرق داره

تو بازارهای مالی متخصص و حراف زیاده ولی عملگرا کم

خودم باشم و به ندای درونم گوش بدم .. سماجت به خرج بدم تا نتیجه بگیرم

توی بازار های مالی همه ی ما رو به بازی میگیرن فقط زرنگ باش کدوم وزنه سنگین تره

عدد ها و رفتار بازار خودش با ما حرف میزنه ... نیازی به این مسخره بازی های تکنیکالی نیست

در آخر اینکه تریدر باش نه تحلیلگر و استاد

کاربر فعال

میزان امتیاز
    183Array = 25
    قدرت امتیازدهی
    25
    pcmbrokers
    Array
    مطلب جنابعالی راجع به اهرم در طلای ایران قابل قبول نیست . اهرم در معامله موقعی معنی می دهد که شما نزد کارگزار یا شخصی که با او معامله می کنید سپرده یا وثیقه ای داشته باشد انگاه تحت شرایطی که وی اعلام می کند از او اهرم معاملاتی بگیرید
    کجای معاملات کاغذی در ایران تابع چنین رویه ای است . با چشمهای خودم دیدم اشخاصی را که بنیه مالی درست درمونی نداشتن و صرفا براساس شانس معامله کاغدی کردن و بعدش مجبور شدن نه تنها از بازار بلکه از شهر متواری بشن . چه زندگیهایی سر همین قضیه نابود شده (البته دور از شما و دوستان) ولی واقعیتها را باید گفت
    کسی که کاغذی معامله می کند یعنی دارد هوا خرید و فروش می کند. از نظر بنده چنین معاملاتی نباید انجام گیرد . نه تنها برای منافع ملی خطرناک است بلکه از نظر شرعی هم اشکال دارد. چنین معاملاتی هیچ فایده ای ندارن و مهمترین کارکردشان ایجا حبابهای وحشتناک در بازار است. بخش مهمی از ایستایی بازار طلای ایران ناشی از همین معملات کاذب است . بطور یومیه می بینید که در چند ثانیه اول بازار با یک پرش رو برو هستیم و 95% روز قیمت خشکش می زنه و همه به نظاره هیچ می نشینن که بخش عمده ای از این رفتار بازار به خاطر همون معاملات هیچ است
    بحث های شما حاوی نکاتی است که بنده سعی می کنم بتدریج وارد شده و موضوع را باز کنم خدارو چی دیدی شاید از دل چنین مباحثی ایده های جالبی در بیاد و خودمون رو باور کنیم که چه بسیار ماینرهایی می تونیم در وطن خودمون پرورش بدیم
    بازهم ممنونم که حوصله کرده و بحث را ادامه می دهید . نیت من خیر است و موضو عاتی که مطرح می شه لطفا به جایی برنخوره
    ضمنا از سایر دوستان هم می خواهم در این بحث محوری شرکت کنن

کاربر هزاره

میزان امتیاز
    1755Array = 36
    قدرت امتیازدهی
    36
    Array
    مطلب جنابعالی راجع به اهرم در طلای ایران قابل قبول نیست . اهرم در معامله موقعی معنی می دهد که شما نزد کارگزار یا شخصی که با او معامله می کنید سپرده یا وثیقه ای داشته باشد انگاه تحت شرایطی که وی اعلام می کند از او اهرم معاملاتی بگیرید
    کجای معاملات کاغذی در ایران تابع چنین رویه ای است . با چشمهای خودم دیدم اشخاصی را که بنیه مالی درست درمونی نداشتن و صرفا براساس شانس معامله کاغدی کردن و بعدش مجبور شدن نه تنها از بازار بلکه از شهر متواری بشن . چه زندگیهایی سر همین قضیه نابود شده (البته دور از شما و دوستان) ولی واقعیتها را باید گفت
    کسی که کاغذی معامله می کند یعنی دارد هوا خرید و فروش می کند. از نظر بنده چنین معاملاتی نباید انجام گیرد . نه تنها برای منافع ملی خطرناک است بلکه از نظر شرعی هم اشکال دارد. چنین معاملاتی هیچ فایده ای ندارن و مهمترین کارکردشان ایجا حبابهای وحشتناک در بازار است. بخش مهمی از ایستایی بازار طلای ایران ناشی از همین معملات کاذب است . بطور یومیه می بینید که در چند ثانیه اول بازار با یک پرش رو برو هستیم و 95% روز قیمت خشکش می زنه و همه به نظاره هیچ می نشینن که بخش عمده ای از این رفتار بازار به خاطر همون معاملات هیچ است
    بحث های شما حاوی نکاتی است که بنده سعی می کنم بتدریج وارد شده و موضوع را باز کنم خدارو چی دیدی شاید از دل چنین مباحثی ایده های جالبی در بیاد و خودمون رو باور کنیم که چه بسیار ماینرهایی می تونیم در وطن خودمون پرورش بدیم
    بازهم ممنونم که حوصله کرده و بحث را ادامه می دهید . نیت من خیر است و موضو عاتی که مطرح می شه لطفا به جایی برنخوره
    ضمنا از سایر دوستان هم می خواهم در این بحث محوری شرکت کنن
    خب اگر بحث نابود شدن زندگی ها باشه ... هم بورس .. هم بازار تبادلات ارزی .. هم معاملات نقدی ... هم آتی سکه به نوبه ی خود داشتن و دارن ... ضرر همه جا هست .... اینکه یکی میاد بدون اینکه عمق آب رو تست کنه سریع شیرجه میزنه توش دلیل نمیشه که ماهییت یک بازار رو زیر سوال برد ....

در مورد معاملات کاغذی بگم سال های سال هست که رواج داره بحث امروز و دیروز نیست .... اینکه شما میگین قانونمند باید بگم که بله درسته که قانون خاصی درون اون وجود نداره ... اما همون بازار هایی که تحت نظارت بورس کالا یا سازمان بورس هستن همه چیزشون درسته ؟؟؟ یعنی تمام معامله گر های اون خوش بخت و پر سود هستن ؟؟؟

همه بازار هایی که شما امروزه به صورت مدرن و قانونمند میبینید زمانی به صورت سنتی اداره میشدن .... مثلا همین بحث سکه آتی ... خب بورس کالا با توجه به رشدی که در این بازار احساس میکرد اون رو قانونمند نمود ... درسته که بازار آبشده بازاری هست که هیچ تعهدی در اون میتونه وجود نداشته باشه اما اگر کومیسیون کار از مشتری خودش وجه تضمین مورد نیاز رو دریافت کنه و حواسش به معاملات اون شخص باشه هیچ وقت اجازه نخواهد داد بیشتر از حد پولش توی ضرر بمونه .... خب به نظر شما اینجا معامله گر مشکل داره ؟؟؟ یا کارگزار این کار ؟؟ یا خود بازار ؟؟؟

در مورد معاملات کاغذی که اون رو ربط دادین به شرع و غیره باید بگم که ... اگر به اینه که خب چرا گذاشتن آتی سکه و زیره راه اندازی بشه ؟؟؟ آیا شما اونجا جنس رو میبینی ؟؟؟ ماهیت بازار فیوچرز همینه .... یا بازار تبادلات ارزی ؟؟؟ واسه این چه کلاه شرعی داریم ؟؟؟

میدونی مشکل کجاست ؟؟؟ مشکل اینجاست که ما جهان رو همونطوری میبینم که دوست داریم و نمیخواییم کمی از دید دیگرون ببینیم ....

در ثانی من در روز اول توی حرف هام فرمودم این کارم تنها یک هدف داره اینکه بعد تکنیکالی این قضیه رو به سبک و روش ماینر نشون بدم ... سعی کردم از بازاری باشه که من خودم توش فعالم ... البته در آینده سعی خواهم کرد ... سه ماه انس رو هم ضبط کنم ...

موفق و پیروز باشید ...
    shadifx این را میپسندد.

دنیای ترید خیلی فرق داره

عدد ها و رفتار بازار خودش با ما حرف میزنه ... نیازی به این مسخره بازی های تکنیکالی نیست

کاربر هزاره

میزان امتیاز
    1755Array = 36
    قدرت امتیازدهی
    36
    Array
    ویدیو شماره ی چهارم به تاریخ پنجشنبه 24 مهر 93 :

مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها
    shadifx, FXF and arminfar like this.

دنیای ترید خیلی فرق داره

کاربر فعال

میزان امتیاز
    183Array = 25
    قدرت امتیازدهی
    25
    pcmbrokers
    Array
    بعضی از حرفهای شما رو قبول دارم...

من 1% از سرمایه ام را در بورس ایران ترید می کنم با این خرابی بازار استیتمنتم مثبته (مستدل عرض می کنم ) در ضمن هرموقع بخواید می تونید برگ سهامتون رو بگیرید و....
    از قضا سکه فیوچرز هم همین داستانه ، غلط مصطلح شده ، تکرار حرف اشتباه دلیلی بر درست بودنش نیست ، اکثر آتی کارها در ضرر هستن و به قول خودشون بزرگ بازار دستشون رو می خونه ، فرقی نمی کنه اشتباه اشتباه است چه اینجا چه اونجا ، به دیدید من و شما هم ربطی نداره
    بگذریم...
    از بحث دور نشیم فعلا داریم می گیم بازار طلای ایران اهرم نداره و اگه می خواید در این بازار بمانید نقدی با مدیریت دقیق سرمایه عمل کنید
    یکه نکته کوچولو هم اینکه تا اونجایی که من می دونم در معاملات کاغذی فقط تا شنبه هفته بعد وقت داری و تا اون موقع تکلیف رو باید مشخص کنی ولی در بازار نقدی ایچنین نیست. واین یعنی ابتکار عمل دست شما نیست و یه جورایی مجبور و تابع هستید...جالبه
    ویرایش توسط shadifx : 10-16-2014 در ساعت 02:43 PM

کاربر هزاره

میزان امتیاز
    1755Array = 36
    قدرت امتیازدهی
    36
    Array
    بعضی از حرفهای شما رو قبول دارم...

من 1% از سرمایه ام را در بورس ایران ترید می کنم با این خرابی بازار استیتمنتم مثبته (مستدل عرض می کنم ) در ضمن هرموقع بخواید می تونید برگ سهامتون رو بگیرید و....
    از قضا سکه فیوچرز هم همین داستانه ، غلط مصطلح شده ، تکرار حرف اشتباه دلیلی بر درست بودنش نیست ، اکثر آتی کارها در ضرر هستن و به قول خودشون بزرگ بازار دستشون رو می خونه ، فرقی نمی کنه اشتباه اشتباه است چه اینجا چه اونجا ، به دیدید من و شما هم ربطی نداره
    بگذریم...
    از بحث دور نشیم فعلا داریم می گیم بازار طلای ایران اهرم نداره و اگه می خواید در این بازار بمانید نقدی با مدیریت دقیق سرمایه عمل کنید
    یکه نکته کوچولو هم اینکه تا اونجایی که من می دونم در معاملات کاغذی فقط تا شنبه هفته بعد وقت داری و تا اون موقع تکلیف رو باید مشخص کنی ولی در بازار نقدی ایچنین نیست
    خب اون هم روش خودشو داره مثلا بلوکه کردن .... سود دهی و ضرر دهی هر بازار با ساختار و قوانین همون بازار مچ خواهد شد ... اگر معامله ای قرار باشه سود بشه دیگه به شنبه و تسویه حساب نمیرسه ... نکته ی بعد اینکه اونجا هم شما باید طلا رو تحویل بدی یا تحویل بگیری ....

اما کلیت امر اینه که ما چه بازاری .. چه کالایی چه کارگزاری و چه مکانی همگی مربوط به خود شخص ریسک کننده است .... اینکه چه بازاری خوبه یا بده ... چه کالایی خوبه یا بد ... چه مکانی خوبه یا بد ... چه نوع قرار داد معاملاتی خوبه یا بد همگی به خود شخص ریسک کننده مربوطه ....

یکی دوست داره آهن رو الان بخره فردا بفروشه .... یکی دوست داره معاملاتش فیوچرز یا آپشن باشه .... یکی دوست داره توی دبی معامله کنه ... یکی دوست داره آب و هوای غرب آمریکا دو ماه دیگشو ترید کنه .... همه اینها یه مبحث شخص هست ...

ویدیو های من به هیچ عنوان جهت تبلیغ یا نفی ضبط نمیشن ... من حرف قبل رو تکرار میکنم ... فقط میخوام مبحث و سبک ماینر رو نشون بدم .... سبکی که با اون توی همین بازار به ظاهر متقلب دارم باهاش کار میکنم ...

به نظرم تا همینجا جهت توجیه کردن دوستان و خوانندگان در مورد بازار های مختلف کافی باشه ... این به عهده ی شخص سرمایه گذار هست که از طرق مختلف جهت کسب اطلاعات اقدام کنه ... این تایپیک فقط و فقط یک هدف رو دنبال میکنه .... ضبط و انتشار ویدیوهایی که توی اون با توجه به سبک ماینر .. کف و سقف ها رو جهت معامله شناسایی کنیم و حتی موقعیت های خروج رو هم پیدا کنیم .... من اینجا دنبال اثبات بازار خاصی نیستم .... یا اینکه با این تایپیک بخوام تبلیغی کرده باشم ...

پیشنهاد میکنم از این به بعد مباحث به سمت تکنیکالی سوق پیدا کنه و واسه اثبات و مقایسه ی خوب و بد بودن بازار های مختلف یک تایپیک جدا ایجاد بشه ....

موفق باشید ..
    shadifx و FXF پسندیده اند.

دنیای ترید خیلی فرق داره

کاربر عضو

میزان امتیاز
    8Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers
    Array
    بابک جان ویدئو شماره 4 مشکل داره دانلود نمیشه بیزحمت چکش کن ممنون

کاربر هزاره

میزان امتیاز
    1755Array = 36
    قدرت امتیازدهی
    36
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط khosro نمایش پست ها
    بابک جان ویدئو شماره 4 مشکل داره دانلود نمیشه بیزحمت چکش کن ممنون
    ممنون که گفتین ....

مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها
    FXF این را میپسندد.

دنیای ترید خیلی فرق داره

کاربر فعال

میزان امتیاز
    183Array = 25
    قدرت امتیازدهی
    25
    pcmbrokers
    Array
    هیچ تاپیکی نیاز نیست بحث منطق و دودوتا چهارتاست کلیت موضوع طرح شد وباقی رو می زاریم برعهده خوانندگان و ایندگان

اما بحث تکنیکال

بنده تا جایی به روش ماینر در طلای ایران (تاکید می کنم در طلای ایران) معتقدم که با با واقعیتهای ذیل جور در بیاد وگرنه پرفکتترین الگوها درصورتی که با منطق طلای ایران جور در نیاد را ترید نمی کنم
    موارد عبارتند از :
    همزمان تایید تکنیکال اونس و دلار که مبنای قدرت و ضعف طلای ایران محسوب می شن
    ویرایش توسط shadifx : 10-16-2014 در ساعت 02:58 PM

صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین