سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.
بازار فرصتی برای موفقیت یا بهانه ای برای شکست - صفحه 2
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 18 از 18
Like Tree57Likes

موضوع: بازار فرصتی برای موفقیت یا بهانه ای برای شکست

عضو تیم پرایس اکشن

میزان امتیاز
    13967Array = 164
    قدرت امتیازدهی
    164
    pcmbrokers
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    سلام و ارادت

پس در موراد 1 تا 3 هیچ مشکل و احساس ضعفی ندارید و با اطمینان خاطر از نتیجه بررسی های خود و تصمیمات معاملاتی، با آرامش به معامله و برداشت سود مطمئن و پایدار می پردازید ؟ در چنین صورتی در موقعیت خوبی از لحاظ شناخت بازار و روش معاملاتی قرار دارید چون موقعیت های ایده آل را یافته و در زمان و قیمت مناسب وارد و خارج میشوید. درست است ؟

4 - پس به صورت رباتیک به اجرای استراتژی خودتون می پردازید ؟ در چنین حالتی با توجه به پاسخ شما پس باید از نتایج آن راضی بوده باشید که به صورت رباتیک به اجرای استراتژی میپردازید وگرنه اگر نتایج نامطلوبی داشت که اینگونه پایبند به آن نبودید. این پایبندی خود نشان از اطمینان شما از نتیجه معاملات دارد. پس در واقع به صحت نتایج آن اعتقاد دارید و پس از ورود یا خروج از معامله احساس نمیکنید که می توانست این معامله نتیجه بهتری داشته باشد و در بهترین حالت و نتیجه خارج شده ام. درسته ؟ اگر چنین باشد باز هم در این مرحله و زمینه از تریدری هم جایگاه خوبی دارید و تا زمانی که حرکات و شرایط بازار به نحو جاری باشد شما موفق خواهید بود.

5 - تنها قسمت اول پاسخ که به رنگ آبی مارک شد مربوط به این سوال هست.منظورتون از " با بازی احتمالی مارکت اوت نمیشم " دقیقا چی هست ؟ یعنی برای حرکات غیر منتظره قیمت مانند حرکت اخیر دلار فرانک هست ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط behrad نمایش پست ها
    درود و عرض ادب

سوالت شخصی :
    1 – چند نفر از ما در آغاز هر هفته جدید با اشتیاق منتظر باز شدن بازار برای معامله هستیم که همچون هفته های گذشته سود مطمئن و پایدار با حد اکثر آسودگی و آرامش از بازار کسب کنیم ؟
    2 – چند نفر از ما در باز شدن بازار در اول هر هفته با دلهره و شک، امید به کسب سود احتمالی چون هفته های گذشته داریم ؟
    3 – چند نفر از ما در هرهفته در ابتدای باز شدن بازار باامید کم و شک زیاد سعی میکنیم از هر راهی سودی راشاید کسب کنیم ؟
    منم مانند سایر دوستان قبل از شروع بازار هفته گذشته خودم (ژورنال) و حرکت مارکت را بررسی و کمی اتفاقات و تحلیل ها را مطالعه میکنم .
    قبل از ترید باتمرین سعی میکنم ذهنی هوشیار داشته باشم .صد البته به نیت سود (پول ساختن ) روز را شروع میکنم .

4 – چنتا معامله داشتیم که بعد از بسته شدنشان با هر نتیجه ای، از نتیجه آن مطمئن بوده و مطمئن به اخذ تصمیم درست بودیم ؟
    سعی میکنم طبق استراتژِی تصمیم (ترید)کنم .اطمینان معنی نداره یا ضرر یا سود .که از قبل تعریف شده و تصمیم بعدی
    5 – چند بار وقتی حد سودمون لمس شد با خودمون گفتیم این نتیجه برای معامله روشن بود و در معاملات بعدی با اطمینان خاطر و آرامش بیشتر معامله کردیم ؟
    آرامش بدین دلیل که استراتژی نتیجه داده و با بازی احتمالی مارکت اوت نمیشم .فقط همین .آرامش خاطر اصلی در انتهای هفته و اطمینان زمانیه که پول را از کارت خرج میکنم .

پ. ن : بابت غلط املایی و عوارض بی خوابی پوزش میخوام .
    Mehrdad و AmiR.HJ پسندیده اند.
    ورود به معامله با منطق انسانی
    خروج
    از معامله با احساس ماشینی
    https://telegram.me/price_action_ir

کاربر هزاره

میزان امتیاز
    12969Array = 147
    قدرت امتیازدهی
    147
    pcmbrokers
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    سوالت شخصی :
    1 – چند نفر از ما در آغاز هر هفته جدید با اشتیاق منتظر باز شدن بازار برای معامله هستیم که همچون هفته های گذشته سود مطمئن و پایدار با حد اکثر آسودگی و آرامش از بازار کسب کنیم ؟موقعی که بازار بسته میش من ایرادات هفته گذشته را بررسی میکنم و به نظرم اشتباهاتم خیلی راحت قابل حل هستند و تصمیم میگیرم وقتی بازار باز شد دیگه تکرار نشن ولی تو هفته بعد یه سری چیزای جدید پیش میاد وجلو گسترش سود را میگیره و این دور تسلسل همچنان ادامه داره...
    2 – چند نفر از ما در باز شدن بازار در اول هر هفته با دلهره و شک، امید به کسب سود احتمالی چون هفته های گذشته داریم ؟من دلهره و شک ندارم چون به پلنم مطمئنم اما امید دارم بازار با من همراهی کنه تا بتونم سودم را گسترش بدم ...
    3 – چند نفر از ما در هرهفته در ابتدای باز شدن بازار با امید کم و شک زیاد سعی میکنیم از هر راهی سودی راشاید کسب کنیم ؟این احساس را نداشتم تا حالا ولی در کنارش یه حس دیگه دارم و اون اینکه بتونم با موفقیت تو این بازار گره های زندگیم را رفع کنم...
    4 – چنتا معامله داشتیم که بعد از بسته شدنشان با هر نتیجه ای، از نتیجه آن مطمئن بوده و مطlئن به اخذ تصمیم درست بودیم ؟70درصد اینجوری بوده
    5 – چند بار وقتی حد سودمون لمس شد با خودمون گفتیم این نتیجه برای معامله روشن بود و در معاملات بعدی با اطمینان خاطر و آرامش بیشتر معامله کردیم ؟شاید قبل معامله به تیپی خوردن کاملا مطئن بودم ولی با وارد شدن به بازار اطمینان کم کم لباس شک وتردید به خودش میگیره مخصوصا زمانی که معامله فرسایشی میشه...
    6 – چند بار بعد از بسته شدن معاملات گفتیم خداراشکر که این یکی هم با سود بسته شد انشاالله بعدی هم با سود بسته میشه ؟اکثرا این حس را داشتم...
    7 – چند بار در زمان ورود به معامله گفتیم کاش این یکی هم به امید خدا با سود بسته بشه ؟موقع ورود به معامله معمولا با یقین وارد میشم اما با رفتار بازار ممکنه یقینم تقویت بشه یا کم رنگ بشه...
    8 – چند بار وقتی با ضرر از بازار خارج شدیم از روش معاملاتی نا امید نشده و به دنبال روش جدید یا دستکاری سیستم نرفتیم ؟من همیشه دنبال ارتقا پلن هستم جوری که بشه با بازار پیش رفت
    9 – آیا مدیریت سرمایه ای را استفاده میکنیم که با توجه به حالات و شرایط مختلف بازار بالاترین سود مطمئن و امن را داده باشه و در شرایط خوب بازار جبران کسب سود در شرایط بد شده باشه ؟این یکی را جز تو یکی دو ماهه گذشته نداشتم و هرچند بر اساس مطالب کتب و اموزشها مدیریت سرمایه را رعایت کردم و فکر میکردم چیزی که دارم ازش به عنوان مدیریت سرمایه استفاده میکنم به روز ترین و کامل ترین است اما بعد متوجه شدم خیلی تو این ضمینه ضعف دارم ....
    10 – چند بار بازار را سر زنش کردیم که چرا خلاف معاملات ما حرکت میکند ؟این مورد کم نبوده...
    11 - آیا بهترین آیتم معاملاتی خود بر اساس روش معاملاتی خود را می شناسید و یا از تعدادی آیتم معاملاتی به صورت همزمان برای پیدا کردن موقعیت مناسب استفاده میکنید ؟قبلا روی 6 تا 7 جفت ارز معامله میکردم و هیچ وقت هم موفق نبودم تا اینکه تعدادشون را کم کردم
    12 - آیا بهترین تایم فریم که مناسب روش معاملاتی باشد را می شناسید و انتخاب کرده اید ؟تایم معاملاتیم یک ساعته است
    13 - آیا برنامه ای دارید که تغیرات حرکات ذاتی بازار و تغییر شرایط حرکتی بازار را در دوره های مختلف تشخیص دهید ؟چنین برنامه ای نداشتم و تا شایط پلن ایجاب میکنه سودمون رادریافت میکنیم .....
    14 - آیا برنامه ای دارید که پس از تشخیص آن اجرا نمایید تا بهترین کسب سود را از بازار داشته باشید ؟اولین چیزی که تو دوره های اموزشی به ادم یاد میدن اینه که باید پا جای پای بزرگان بازار گذاشت چون ما هیچ وقت نمیتونیم به اونها برسیم هر چند این جمله درسته ولی تاثیر منفی ای که داره اینه که قدرت تصمیم گیری و اعتماد به نفس را از ادم میگیره و من فکر میکنم برنامه ریزی و داشتن پلن هم تنها کار بزرگان هست و من تنها باید ته مونده پلن اونها را استفاده کنم و به اندک سودی که به دست میارم اکتفا کنم ...مشکل اصلی ما بی برنامه گی است که من هم از این مورد استثنا نبوده ام...
    سوالات عمومی :
    1 – چرا باید در فروم تاپیکی به نام استاپ های شیک و مجلسی داشته باشیم و یا حد سود هایی که به خاطر یکی دو پیپ از دست رفته اند و حد سود فعال نشده اند ولی تاپیکی به نام تی پی های شیک و مجلسی نداشته باشیم ؟ آیا تا الان به دنبال پاسخش بودید ؟وقتی تاپیک اموزشی ای ایجاد که اکثرا هم تاریخ گذشته و کپی از سایرین است اولین چیزی که نویسنده تاپیک عنوان میکنه اینه که بر اساس پلن من معامله نکنید یا مثلا من مسئول سود و ضرر شما نیستم ...خوب این یعنی اینکه خود طرف هم به پلنش اعتماد نداره ..یه نکته دیگه هم که تو منابع گفته شده اینه که باید پذیرش استاپ را داشته باشیم ولی هیچ وقت گفته نشده برای گسترش سود باید چیکار کرد.....
    2 – چرا فقط تعداد انگشت شماری باید به صورت لایو و با اطمینان خاطر و آرامش در فروم ها پوزیشن های لایو یا سیگنال بزارند و بقیه تنها بیننده باشند ؟ مگر فرق کار آنها با بقیه در چیست ؟به نظرم این برمیگرده به ویژگی شخصیتی افراد و میزان اطمینان اونها به پلن و خودشون و البته استفاده از برنامه و اصول کار هم لازمه..شاید بشه موارد و لوازم نقاشی را در دوره های مختلف اموخت اما هر کس بوم و رنگ و قلم و...را بشناسه نمیتونه نقاش خوبی بشه ...هر کس استعداد خاصی داره و لی میشه با تلاش بیشتر جبران نقاط ضعف را نمود....
    3 – چرا باید دغدغه یک معامله گر انتخاب یک بروکر مناسب باشد در حالی که این امر ابتدایی ترین تصمیم در معامله گری هست ؟به نظرم انتخاب بروکر اصلی ترین شرط و اولین شرطه که البته کمتر بهش توجه میشه بنده خودم افرادی را دیدم که چند ساله دارن ترید میکنند اما هنوز کامل ابزار های متا تریدر را بلد نیستند چه برسه به بروکر و انتخاب اون....
    [/QUOTE]
    mosayeb256, AmiR.HJ and behrad like this.
    سوالات در مورد تحلیل و ترید و هر نوع مطلب مربوط به این موارد را لطفا در این تاپیک قرار دهید تا مباجثه کنیم :
    دستیار معامله گر

عضو تیم پرایس اکشن

میزان امتیاز
    13967Array = 164
    قدرت امتیازدهی
    164
    pcmbrokers
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط AmiR.PCM نمایش پست ها
    - زمانی که معامله مقداری چه در سود و چه در ضرر حرکت کرد و در آن محدوده قرار دارد
    - زمان بسته شدن معامله
    با توجه به شرایطی که تا کنون بیان و تایید کردید

نقل قول نوشته اصلی توسط Jabal.ameli نمایش پست ها

پس با توجه به سوال و پاسخ جنابعالی، شما به حدی از موفقیت در معاملات خود دست یافته اید که نحوه معامله و نتایج آن حداقل میزانی از ارضای انتظارات مالی و روانی شما از معامله کردن را براورده میکند ( حالا یا به همین سطح اکتفا میکنید و یا در پی ارتقا آن هستید که فعلا به آن نمی پردازیم ) ولی آرامشی درخور انتظارات و سطح کاری خود ندارید.
    - موارد زیر در ایجاد آرامش بیشتر و نهایتا ایجاد فرصتی برای ارتقا سطح کاری ( تریدری - تحلیلی - رفتار شناسی بازار - روانشناسی معامله ) شما از طریق مطالعه کمک میکند.

این عدم آرامش شما می تواند متاثر از نتیجه مالی معامله باشد. اولین و ساده ترین راه برای جلوگیری از تاثیر مالی معامله یا معاملات باز و جاری، که چه در سود و چه در ضرر باشند و شما با توجه به آن متاثر از میزان ریالی نتیجه معاملات تحت تاثیر قرار گرفته و میتواند منجر به اخذ تصمیمات احساسی نا درست در معاملات مانند خروج در زمان و قیمت نامناسب از بازار باشد. مثلا اگر بالانس شما 10.000 باشد و در نتیجه معامله یا معاملات جاریتان به میزانی که شما از نظر روانی ظرفیت پذیرش و تحمل آن را نداشته باشید به سود یا ضرر وارد شود، هرچند هم که بر اساس ضریب موفقیت معاملات قبلیتان این اطمینان را دارید که معامله جاری هم با نتیجه مطلوب بسته خواهد شد ولی در ضرر اندک ( اکثرا در ابتدای ورود به معامله رخ میدهد و سپس وارد محدوده سود میشود ) یا با سودی محدود و کمتر از آنچه که در برنامه معامله تان وجود داشته از بازار خارج می شوید. طبق راهنمای تصویری زیر، واحد نمایش نتیجه معاملات را بر روی واحد پوینت قرار دهید تا به صورت واحد پولی نمایش ندهد. مثلا اگر در ده پیپ سود باشید از نظر تحلیل و ترید و ضرفیت آن، پذیرش 10 پیپ در نتیجه معامله بسیار ناچیز است ولی اگر بر اساس نمایش میزان مالی آن باشد براساس حجم معاملات شما همان 10 پیپ مثلا 50 دلار نمایش داده شده و این از نظر روانی پذیرش و تحمل تاثیر ترید را سخت تر و در نتیجه منجر به اخذ تصمیمات احساسی نا درست می شود.

مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها

دوم اینکه در چنین شرایط و جایگاهی که شما قرار دارید بهترین راه کار در زمان معاملات بازتان، ست اند فورگت می باشد. یعنی بعد از ورود به معامله متاتریدر را بسته و یا اگر اکسپرتی برای کنترل پوزیشنتان دارید متاتریدر را مینیموم کرده و دیگر به چارت و ترید خود نگاه نکنید، تا زمان تقریبی که احتمال می دهید معامله تان بسته شده باشد. بعد از بسته شدن معامله به چارت رجوع کرده و ترید خود را بررسی و به دنبال عوامل مورد نظر احتمالی که در معامله تان نقش داشته اند بپردازید.

- مورد دوم هم با راهکارهای بالا حل می شود.
    خروج

کاربر فعال

میزان امتیاز
    188Array = 24
    قدرت امتیازدهی
    24
    pcmbrokers
    Array
    سپاس از شما
    دیشب دقیق تاپیک را نخوندم . شاید ...

بنده معامله گر خرده پا ( retail )روزانه هستم .باسرمایه محدود ...
    در این ماه 19 پوزیشن گرفتم . 13 مثبت بوده و 6 تا هم منفی .
    934 پیپس مثبت و 476 پیپس منفی .(فقط روی طلا پوزیشن میگیرم .2 پوزیشن روی یورو ین داشتم که لحاظ نکردم .)

1تا 3 :از یک منظر : بین تایم فریمها شیفت نمیکنم و با سیگنال سایرین کاری ندارم. و فقط از تحلیل سایر دوستان لذت میبرم .جاییکه ورود دارم وارد میشم . نهایتا با سود یا زیان بازار با من تسویه میکنه .بله رباتیک عمل میکنم و از آن هیجانات مخرب و بالطبع 2 آفت (سم ذهنی) تردید و عجول بودن خبری نیست .
    اما از منظر دیگر مقوله مدیریت پوزیشن خیر . رباتیک عمل نمیکنم .سعی دارم با بازار همراه باشم .گاها احساس رضایت درونی ندارم .امانهایتا با دیدن نتایج راضی هستم .
    اما اینکه همین جا کار تمام شده؟ یار در بر و می در کف و معشوق به کام هست ؟ خیر
    بحث مدیریت سرمایه و انعطاف پذیری پلن و شرایط خاص که در سوال بعدی شما هست ، هنوز به قوت خودش باقیه .
    شعاری هست : خوب دشمن عالیه .
    پوزش میخوام پرحرفی کردم .
    Mehrdad این را میپسندد.

عضو تیم پرایس اکشن

میزان امتیاز
    13967Array = 164
    قدرت امتیازدهی
    164
    pcmbrokers
    Array
    سلام

1 - این نشان از این دارد که شما منبع یا الگوی معتبر و قوی برای مطالعات و یا تشکیل ساختار روش معاملاتی خود انتخاب نکرده اید. هر چند که منبع و الگوی مورد استفاده شما صحیح است (( چرا صحیح ؟ چون باگ ها و ضعفها که شما به عنوان اشتباهات خطاب کردید، به راحتی قابل تشخیص و حل می باشند. اگر منبع و الگوی شما صحیح نبود داخل یک چرخه قرار می گرفتید با ضعفها و اشکالات فراوان که اکثرا هم جوابی منطقی برایشان پیدا نمی کردید )) پس یا با جستجو و تحقیق و پژوهش بیس اصلی و خام (( تحریف نشده توسط استفاده کنندگان قبلی )) منبع و الگوی خود را پیدا کنید و با دید و نگرش واقعی و حقیقی به ادامه فعالیت خود بپردازید.
    چون شاخه به شاخه شدن در روش و پلن معاملاتی آفت بزرگی برای ترید هست، اگر از طریق راه بالا به نتیجه مطلوب و مورد نظر خود نرسیدید، آنگاه به دنبال منبع و یا الگویی معتبر و قوی برای خود باشید.
    نوجه داشته باشید که انتخاب منبع و الگو برای معامله گری معیار هایی دارد که باید حتما تمام آنها مورد توجه قرار دهید .

2 - بازار با هیچ کس همراهی نمیکنه، هر کس با هر میزان آگاهی و سرمایه که باشه. این ما هستیم که باید همراه بازار بشیم. باید راه حقیقی بازار را قبل از ورود به معامله تشخیص داده و همراه با آن شد. یکی از رموز موفقیت همراهی تریدر با بازار هست. پس منتظر همراهی بازار نمونید که هیچ وقت این اتفاق نمی افته، بلکه این ما هستیم که باید روش شناخت راه بازار را به دست بیاریم.

3 - سود های این بازار فقط برای زندگی کردن هست و ارتقای آن، نه رفع کردن گره های زندگی. اگر با این استرس و فشار بار روانی به معامله در بازار ادامه دهید و این نگرش را تغییر ندهید در زمان نزدیک رو به شکست و ضرر های متوالی خواهید رفت. چون این بار روانی و استرس ناشی از آن باعث میشه که تصمیمات شما متاثر از آن باشند.

نقل قول نوشته اصلی توسط shirani نمایش پست ها
    سوالت شخصی :
    1 – چند نفر از ما در آغاز هر هفته جدید با اشتیاق منتظر باز شدن بازار برای معامله هستیم که همچون هفته های گذشته سود مطمئن و پایدار با حد اکثر آسودگی و آرامش از بازار کسب کنیم ؟موقعی که بازار بسته میش من ایرادات هفته گذشته را بررسی میکنم و به نظرم اشتباهاتم خیلی راحت قابل حل هستند و تصمیم میگیرم وقتی بازار باز شد دیگه تکرار نشن ولی تو هفته بعد یه سری چیزای جدید پیش میاد وجلو گسترش سود را میگیره و این دور تسلسل همچنان ادامه داره...
    2 – چند نفر از ما در باز شدن بازار در اول هر هفته با دلهره و شک، امید به کسب سود احتمالی چون هفته های گذشته داریم ؟من دلهره و شک ندارم چون به پلنم مطمئنم اما امید دارم بازار با من همراهی کنه تا بتونم سودم را گسترش بدم ...
    3 – چند نفر از ما در هرهفته در ابتدای باز شدن بازار با امید کم و شک زیاد سعی میکنیم از هر راهی سودی راشاید کسب کنیم ؟این احساس را نداشتم تا حالا ولی در کنارش یه حس دیگه دارم و اون اینکه بتونم با موفقیت تو این بازار گره های زندگیم را رفع کنم...
    [/quote]
    خروج

عضو تیم پرایس اکشن

میزان امتیاز
    13967Array = 164
    قدرت امتیازدهی
    164
    pcmbrokers
    Array
    سلام و ارادت

این که نتونستم زودتر پاسخ بدم عذر میخوام.

در موارد 1 تا 3 بسیار عالی و در جایگاه خوبی قرار دارید و مطمئنا تا زمانی که این وضعیت ادامه داشته باشد از این زاویه ضرری نخواهید دید.
    در مورد مدیریت سرمایه منظورتون را از همراهی با بازار متوحه نشدمکامل... منظورتون این هست که مواقعی که تشخیص می دهید بازار مساعد نیست حجم کمتری ترید میکنید نسبت به موقع مساعد و مناسب بازار ؟
    این نداشتن احساس رضایت درونی از کسب سود مالی معاملات به صورت منفرد ولی راضی بودن از نتیجه و برایند نهایی نشان میدهد که مدیریت سرمایه مناسب و قوی که متناسب با قدرت و نتایج مطلوب روش معاملاتیتان باشد ندارید و اگر دارید به قول خودتان به آن پایبند نیستید. اگر مشکل از پایبند نبودنتان است و در تئوری پلن مدیریت سرمایه معقول و منطقی هست باید با مطالعه و عمل به روانشناسی بازار خود را در این زمینه تقویت کنید وگرنه با مطالعه منابع در خصوص مدیریت سرمایه، پلنی از مدیریت سرمایه که مدل آن مناسب با روش معاملاتی و براوردن انتظارات مالی و روحی از سود بازار هست بپردازید.

نقل قول نوشته اصلی توسط behrad نمایش پست ها
    سپاس از شما
    دیشب دقیق تاپیک را نخوندم . شاید ...

بنده معامله گر خرده پا ( retail )روزانه هستم .باسرمایه محدود ...
    در این ماه 19 پوزیشن گرفتم . 13 مثبت بوده و 6 تا هم منفی .
    934 پیپس مثبت و 476 پیپس منفی .(فقط روی طلا پوزیشن میگیرم .2 پوزیشن روی یورو ین داشتم که لحاظ نکردم .)

1تا 3 :از یک منظر : بین تایم فریمها شیفت نمیکنم و با سیگنال سایرین کاری ندارم. و فقط از تحلیل سایر دوستان لذت میبرم .جاییکه ورود دارم وارد میشم . نهایتا با سود یا زیان بازار با من تسویه میکنه .بله رباتیک عمل میکنم و از آن هیجانات مخرب و بالطبع 2 آفت (سم ذهنی) تردید و عجول بودن خبری نیست .
    اما از منظر دیگر مقوله مدیریت پوزیشن خیر . رباتیک عمل نمیکنم .سعی دارم با بازار همراه باشم .گاها احساس رضایت درونی ندارم .امانهایتا با دیدن نتایج راضی هستم .
    اما اینکه همین جا کار تمام شده؟ یار در بر و می در کف و معشوق به کام هست ؟ خیر
    بحث مدیریت سرمایه و انعطاف پذیری پلن و شرایط خاص که در سوال بعدی شما هست ، هنوز به قوت خودش باقیه .
    شعاری هست : خوب دشمن عالیه .
    پوزش میخوام پرحرفی کردم .
    خروج

عضو تیم پرایس اکشن

میزان امتیاز
    13967Array = 164
    قدرت امتیازدهی
    164
    pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط AmiR.PCM نمایش پست ها
    با تشکر از جناب جبلعاملی که این محیط رو ایجاد کردن ، من خودم چالش هایی دارم ، که به نظرم ممکنه برا خیلی از تریدر ها پیش بیاد و اومده باشه . جواب سوالات جناب جبلعاملی از نظر بنده اینطور است :

1 – بررسی وپاسخ داده شد.
    2- چند نفر از ما در باز شدن بازار در اول هر هفته با دلهره و شک، امید به کسب سود احتمالی چون هفته های گذشته داریم ؟ اینطور نبوده که حتما دلهره باشد ، چون با ریسک مناسب و قابل پذیرش وارد معامله میشدم ، البته در صورتی که از معاملاتی که حدضرر را جابجا میکنیم بگذریم !! که تبدیل به لحظات سخت هفته میشه .

منظورم از این سوال این بود که با توجه به برایند و دست آوردهای هفته ها و ماههای گذشته که از بازار داشته ایم ( در اینجا تمرکز بر روی تریدر ها یا دوره هایی با برایند نا مطلوب ولی نه ضرر ده بلکه کسب سود کم هست ) با چند درصد اطمینان به روش و چه ضریبی از آرامش ترید می کنیم. چون در چنین مواردی کسب سود از اطمینان کمی برخوردار است و بیشتر تبدیل به یک شانس و بخت آزمایی شده که تریدر اصلا از نتیجه کار خود در هفته پیش رو خوش بین نیست و در شانس و احتمال به دنبال سود کردن است.
    شما در اینجا با بکار گیری و رعایت مدیریت سرمایه ( صرف نظر از ارضای نیاز های مالی و روانی از ترید ) توانسته اید این بخش از فشار روانی و استرس را کاهش دهید ولی آنچه که ما در نظر داشتیم با چه ضریبی از خوش بینی و آرامش در انتظار شروع هفته جدید هستید چون این برمیگردد به برایند و دستارورد های معاملات شما در آینده نزدیک ومرتبط با روش معاملاتی جاریتان.

اینجا به جا کردن حدضرر همانگونه که قبلا گفته شد با ست اند فورگت برطرف می شود ولی باید ببینید ریشه این عمل شما در چیست ؟ آیا حدضرر هایی داشته اید که بعد از آن منجر به سود شده اند یا به حدی بزرگ بوده اند که فرصت ضرر دهی بیشتری را به بازار داده اید. با توجه به این دو نکته میتوانید این ضعف و مشکل را برطرف کنید.
    Sarsa, Mehrdad, mosayeb256 and 1 others like this.
    خروج

کاربرجدید

میزان امتیاز
    14Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers
    Array

راز موفقیت چیست

راز موفقیت چیست

امروزه بازار کتاب ها و مقالات و مجموعه های بسیاری در مورد موفقیت و بیان اینکه راز موفقیت چیست بسیار داغ است و این مجموعه ها با تغییر نگرش انسان کمک های شایانی به افراد نموده اند.در واقه اگر بخواهیم بدانیم راز موفقیت چیست باید مسائل و نکات کلیدی زیادی را در نظر بگیریم و پیش از آن می بایست بدانید هدف خود از موفقیت چیست و موفقیت را در چه چیزی می بینید؟
    عده ای موفقیت را در داشتن شغلی پر در آمد میبینند و برخی دیگر رسیدن به پیشرفت های علمی و تحصیلی را به عنوان موفقیت قلمداد می کنند.اما به طور کلی می توان این طور بیان کرد که یکی از مهمترین فاکتورها برای رسیدن به موفقیت داشتن ضریب اشتباه کم است.حال این اشتباه می تواند در زمینه های مالی از قبیل اطمینان یا ریسک در سرمایه گذاری صحیح و یا در زمینه های تحصیلی جهت انتخاب مسیر درست تحصیلی و... باشد.
    برای اینکه کمتر اشتباه کنید ابتدا می بایست بتوانید شک و تردید ها را از بین برده و ترس خود را از اشتباه کردن از بین ببرید.چرا که ترس از اشتباه خود باعث اشتباه می شود.حتما برایتان این سوال پیش می آید که چگونه ممکن است در حالتی که از یک استباه می ترسیم باز بدان دچار شویم؟جواب ساده است.هنگامی که از یک موضوع ترس داشته باشید باعث می شود نتوانید تصمیم درست بگیرید و ممکن است به اشتباه را دیگری را به نادرستی انتخاب کنید.
    اگر همواره با ترس اقدام به تصمیم گیری کنید هرگز نخواهید توانست خود را بشناسید و خود آگاهی نیز یکی از مهمترین عوامل جهت اینکه به پاسخ سوال اصلی خود مبنی بر اینکه راز موفقیت چیست دست یابید.چنانچه سعی کنید مسیر زندگی درست و معقولی را انتخاب کنید.
    از دیگر موارد بسیار مهم در رسیدن به موفقیت داشتن ارتباط خوب و قوی است. برای این.که در کار و تجارت و یا هر شاخه ی دیگری موفق باشید باید بتوانید مهارت.های ارتباطی را به خوبی فرا گیرید. برای بعضی.ها ارتباط برقرار کردن ساده است وبرخی دیگر نیز استاد ارتباط برقرار کردن. هستند و اعتمادبه .نفس بسیاری برای اینکار دارند.
    داشتن سلامت فکری نیز کمک بسیار به شما می کند تا کشف کنید راز موفقیت چیست.اگر دارای سلامت فکری و انعطاف پذیری در سلامت فکری نباشید نخواهید توانست به موفقیت دست یابید.

مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها
    سوالی که این روزها ممکن است برای خیلی ها پیش بیاید این است که واقعا موفقیت چیست .می توان اینگونه جواب کلی را ارائه داد : موفقیت را می توان یک حس خوب درونی دانست که می تواند برای افراد مختلف متفاوت باشد.دقیابر می گردد به نوع نگرشی که افراد به جهان خود دارند.ممکن است از نگاه فردی که کار کوچکی را توانسته به سرانجام برساند ان کار یک موفقیت بزرگ تلقی شود و دقیقا همان موقعیت برای یک فرد دیگر به عنوان یک کار روزمره و معمولی محسوب شود.پس می توان اینگونه توضیح داد که موفقیت برای افراد مختلف در جایگاه های مختلف می تواند تعاریف خاص خود را به دنبال داشته باشد.
    در تمامی افراد اما این واقعیت وجود خواهد داشت شما تا ازدرون نتوانید به حس موفقیت دست یابید به این باور نخواهید رسید که موفق شده اید.از مهمترین خصوصیاتی که می توان برای موفقیت برشمرد این است که شما دارای هدف باشید.شاید باورش سخت باشد اما شما همان انازه خوشبخت هستید که می خواهید .پس نگاهی به وضعیت کنونی خود بیاندازید و ببیند در چه حالی هستید اگر اواع و احوال شما روبراه هست بدانید که این را خودتان خواسته اید و اگر از حال و روحیه خوبی برخوردار نیستید باز هم این را خودتان خواسته اید.
    از دیدکاه بسیاری از فارد یم توان برای موفقیت سه ضلع مهم را ترسیم کرد :
    -وجود نظم در کارها و داشتن آرامش
    -داشتن برنامه مشخص و دقت در هنگام انجام کارها
    -داشتن سرعت عمل مناسب و وقت شناسی در کارها
    بله با این سه ضلع می توان راحت تر به این درک رسید که واقعا موفقیت چیست
    شما چه بخواهید و چه نخواهید ناخدای زندیگ خود هستید و در نهایت مسیری که الان در انجا قرار گرفته اید و موقعیتی که در ان هستید حاصل هدایت هایی است که تا کنون خودتان برای خودتان انجام داده اید.شما زمانی می توانید طعم موفقیت را بچشید که واقعا در ان مورد خوب اندیشیده باشید و سپس خوب قدم بردارید و حرکت کنید. باید برای ادامه مسیر خود برنامه داشته باشید و خود را آماده تغییرات احتمالی کنید.
    به قول بزرگی می توان بزرگترین کشف زندگی بشری را این نام نهاد که هر انساین با تغییر نگرش خود می تواند زندگی خود را تغییر دهد.
    شاید یکی از مهمترین دلایلی که نمی توانیم به راحتی به موفقیت برسیم این است که همیشه در حال شتاب زدگی هستیم و می خواهیم سریعا همه چیز را حل و فصل کنیم اما نمی دانمی که این شتاب زدگی در واقع سرعت رسیدن به موفقیت را برای ما می کاهد و ما همیشه در حال این شتاب زدگی به سر می بریم.باید باور داشته باشید که نیاز است بیاموزیم تا با مسائل چگونه برخورد کنیم.اگر در طول زندگی مسائلی حل ناشدنی برای ما رخ می دهد باید پذیرش آنها را در خود ایجاد کنیم و بدانیم که این مرحله ممکن است یبرای هر کسی رخ دهد و باید از ان عبور کنیم.دقیقا می خواهیم این را بگوییم که نحوه برخورد ما با مسائل است که چگونگی حل کردن انها را برایمان میسر می سازد.
    می توانید با ملایمت بیشتری با زندگی روبرو شوید و کمی همه چیز را ساده تر در نظر بگیرید.اگر از قبل عادت های بدی در مواجه با مشکلات داشته اید کافیست تا عادت های جدیدی را برای ان جایگزین نمایید و خواهید دید که با تغییر نگرش شما زندگیتان نیز تغییر خواهد کرد.این که موفقیت چیست و چگونه بدست خواهد امد را می توان در اینگونه موارد کاملا ملاحضه کرد.
    شما برای رسیدن به موفقیت نیازمند سه رمن اساسی هستید. مهم نیست برای شما موفقیت چه چیزی تعریف شده باشد این سه رکن برای تمامی افراد یکسان است.اولین قدم این است که شما آرزو کنید . بله داشتن یک آرزو و میل به خواستن می تواند به عنوان اولین قدم محسوب شود و این مورد باید از صمیم قلب باشد.آرزوی شما باید با تمام وجود شما در امیخته باشد حتما گاهش از خود بپرسید که آیا در اینجایی که هستید و کاری که در حال انجام ان می باشید آرزوی شما است یا خیر.و به یاد داشته باشید که آرزوی شما هر چقدر هم که معقول تر باشد درجه تحقق بخشیدن به ان نیز بیشتر است و اگر به تحقق برسد به شما باوری خواهد داد که از این پس می توانید به دیگر آرزوهای خود نیز دست یابید.
    مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها ,مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها ,مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها ,مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها ,مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها ,مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها ,مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها ,مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها ,مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها ,مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها ,مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها ,مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها ,مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها ,مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها ,مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها ,مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها ,مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها ,مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها ,مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها ,مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها ,مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها ,مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها ,مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها ,مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها ,مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها ,مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها ,مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها ,مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها
    گفتیم شما را به باور خواهد رساند . بله دومین چیزی که نیاز دارید تا بدانید موفقیت چیست این است که باور داشته باشید.شما باید در سراسر وجود خود دارای حس ایمان و یقین باشید تا بتوانید در مسری درست قدم بردارید.شما وقتی باور خود را به کاری که انجام می دهید تقویت کنید می توانید در نهایت نوع نگرشی که به دنیا دارید را نیز تغییر دهید.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12