سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.
تجربیات شما از تریدری ! ( بحث آزاد تریدر ها ) - صفحه 2
صفحه 2 از 8 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 71
Like Tree286Likes

موضوع: تجربیات شما از تریدری ! ( بحث آزاد تریدر ها )

کاربر فعال

میزان امتیاز
    2443Array = 38
    قدرت امتیازدهی
    38
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hossein_1352 نمایش پست ها
    سلام خدمت محسن جان و کارن عزیز و بقیه دوستان

آقا محسن جسارتا می تونید سند محکم و معتبری برای قسمتی از فرمایشاتتون که های لایت کردم ارایه بفرمایید ؟ با سپاس
    سلام حسین جان...

سند محکم و معتبر رو فقط یک تریدر بانک مرکزی میتونه ارائه بده دوست عزیزم...بنده که جای خود دارم

حرفای ما هم برگرفته از کتابها و مقالاتی هست که منتشر میشه که قبول یا قبول نکردنشون بستگی به سنجش اون با واقعیت داره...اینکه قیمت به این نقاط واکنش شدیدی میده دلیلش خرید یا فروش بانکها و موسسات مالی بزرگ میتونه باشه والا که تریدرهای خرده پا نمیتونند در این بازار با این حجم نقدینگی همچین واکنش هایی ایجاد کنند...

از این دست مقالات بسیاره در سطح اینترنت و در سایتهای معتبر مثل اف ایکس استریت که با جستجو میتونید پیدا کنید...

ممنون از حسن توجهتون...

کاربر فعال

میزان امتیاز
    1100Array = 24
    قدرت امتیازدهی
    24
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsencomm نمایش پست ها
    سلام حسین جان...

سند محکم و معتبر رو فقط یک تریدر بانک مرکزی میتونه ارائه بده دوست عزیزم...بنده که جای خود دارم

حرفای ما هم برگرفته از کتابها و مقالاتی هست که منتشر میشه که قبول یا قبول نکردنشون بستگی به سنجش اون با واقعیت داره...اینکه قیمت به این نقاط واکنش شدیدی میده دلیلش خرید یا فروش بانکها و موسسات مالی بزرگ میتونه باشه والا که تریدرهای خرده پا نمیتونند در این بازار با این حجم نقدینگی همچین واکنش هایی ایجاد کنند...

از این دست مقالات بسیاره در سطح اینترنت و در سایتهای معتبر مثل اف ایکس استریت که با جستجو میتونید پیدا کنید...

ممنون از حسن توجهتون...
    سپاسگزارم دوست بزرگوار من

دلیل این پرسش مربوط به موضوعیه که بیش از یکسال هست در مورد اون به طور جدی تحقیق و بررسی می کنم و به واقعیت های تازه ای از این مارکت رسیدم که چند بار خواستم با زدن تاپیکی اونها رو با دوستان مطرح کنم که با توجه به شرایط محیط های مجازیمون از خیرش گذشتم .

موضوع مربوط به پیدا کردن رد پای بزرگان مارکت و اثرات اونهاست که اصلی ترین مساله برای این کار درک ماهیت وجودی این مارکت و تفاوتهای اساسی اون با بازارهای مالی مشابه مثل سهام و فیوچرزه که به جرات میتونم بگم بسیاری از ابزارهای موجود تکنیکالی یا فاندی و مفاهیم ثابت و اولیه ای که داریم و اکثرا از اونها استفاده می کنیم اصلا سنخیتی با ساختار این مارکت ندارند و به دلیل شباهت ظاهری اون با بازارهای مالی سهام یا فیوچرز و کم بودن منابع اختصاصی بالاجبار از اونها استفاده میشه .

البته بحث زیاده و طولانی ...ریزه کاریشو میزاریم برای بعد ....مرسی از پاسخی که دادید .

تحلیل گر منتخب فروم

میزان امتیاز
    3971Array = 56
    قدرت امتیازدهی
    56
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    حسین جان ، بنده هم زیاد شنیدم که بانک های مرکزی و موسسات مالی به دلیل اینکه در تایم های بلند مدت معامله می کنند اهمیت بسیار زیادی به پیوت های ماهانه و حتی سالیانه میدن. البته اونها مثل ما کمتر به فکر سود کردن هستند و بیشتر هدفشون حفظ ارزش پوله و برای همین هج می کنند.
    منم سندی ندارم ولی چیزی که واضح هست اینه که برای خودم اثباب شده که حرکات بزرگ ارزهای جهانی بر اساس واکنش به این پیوت های ماهانه هست. شما می تونید با استفاده از بک تست استراتژی تستر متاتریدر و بصورت رندم ماه ها و سال های گذشته رو با توجه به واکنش به این پیوت ها بررسی کنید. من برای نمونه به صورت رندم ارز دلار فرانک سوئیس رو از تاریخ 1/04/2013 تا 1/05/2013 بررسی کردم. می بینید که در دو عکس زیر از ابتدا قیمت روی پیوت مرکزی ماهانه باز شد و تا ساپورت دوم ماهانه ریزش کرد و مجددا برگشت به پیوت مرکزی و بعد ریزش تا تقریبا ساپورت دوم!
    هیچ سند و مدرکی بهتر از این نیست که آدم خودش یه چیزی رو تست کنه!!
    فقط در تصاویر زیر شگفتی را دریابید! همین

یک ماه دلار فرانک تایم روزانه آوریل 2013

مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها
    انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

کاربر هزاره

میزان امتیاز
    12969Array = 147
    قدرت امتیازدهی
    147
    pcmbrokers
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط karen92 نمایش پست ها
    حسین جان ، بنده هم زیاد شنیدم که بانک های مرکزی و موسسات مالی به دلیل اینکه در تایم های بلند مدت معامله می کنند اهمیت بسیار زیادی به پیوت های ماهانه و حتی سالیانه میدن. البته اونها مثل ما کمتر به فکر سود کردن هستند و بیشتر هدفشون حفظ ارزش پوله و برای همین هج می کنند.
    منم سندی ندارم ولی چیزی که واضح هست اینه که برای خودم اثباب شده که حرکات بزرگ ارزهای جهانی بر اساس واکنش به این پیوت های ماهانه هست. شما می تونید با استفاده از بک تست استراتژی تستر متاتریدر و بصورت رندم ماه ها و سال های گذشته رو با توجه به واکنش به این پیوت ها بررسی کنید. من برای نمونه به صورت رندم ارز دلار فرانک سوئیس رو از تاریخ 1/04/2013 تا 1/05/2013 بررسی کردم. می بینید که در دو عکس زیر از ابتدا قیمت روی پیوت مرکزی ماهانه باز شد و تا ساپورت دوم ماهانه ریزش کرد و مجددا برگشت به پیوت مرکزی و بعد ریزش تا تقریبا ساپورت دوم!

سلام جناب کارن عزیز،ممنون که تجربیاتتون را به اشتراک میگذارید...
    به نظر من ما از نظر علمی باید این سیکل را طی کنیم تا بتوانیم به قانون یا پلنی دست پیدا کنیم و آن هم اینکه باید بررسی کنیم ببینیم در گذشته این پیوتها چه تاثیری روی مارک داشته اند و قیمت چقدر به اونها واکنش نشان داده و وقتی به درصد قابل قبول رسیدیم فرضیه مورد توجه بودن پیوت ها را توسط بزرگان به کار ببریم و در نهایت این فرضیه را اثبات کنیم و به عنوان قانون ازش بهره ببریم...
    همه پاراگراف بالا را ما تو دروس ابتدایی یا راهمایی مطالعه کردیم(زمان ما که اینطور بود...)تو اون دروس بهمون نمیگفتند که مثلا وجود اهن و رطوبت و هوا باعث زنگ زدگی میشود و ممکن هست هم نشود..!!!!چیزی که ما اون موقع یاد گرفتیم این بود:قانون چیزی است که مثال نقض ندارد!!!!!!!!!
    من کلاسیک،هارمونیک،الیوت(انو ع سبک ها...)پیوت ها و...را تو بررسی هام لحاظ میکردم و بعد اقدام به ترید میکردم در مورد پیوتها نکاتی که تو همین فروم هست میشه یه کتاب کرد اما چه بسیار مواقعی که بازار به پیوت بها نمیداد و انها را به سخره میگرفت...
    تو همین مثال شما ما یه قانون تو پیوت ها داریم و اون هم اینکه وقتی قیمت یک طرف پیوت مرکزی باشد تمایل دارد در همان طرف بماند(قانون اینرسی...)تو تصویر شماقیمت روی پیوت مرکزی ماهانه باز شده ولی قورتش داده و دفعه بعد بهش پول بک کرده حالا اقدام من به عنوان تریدر چیه...اگه من صد تا ترید موفق با پیوت ها داشته باشم و حجم تریدم مثلا از دو صدم الان رسیده باشه به دو دهم و یه استاپ بخورم چقدر روی من تاثیر منفی خواهد داشت؟؟؟ایا در حد اقل شرایط نمیرم سراغ ابزاری که بخوام خود پیوت ها را فیلت ر کنم...و....
    به نظر من پیوت ها اگر مورد توجه بزرگان بازار بودند قیمت همیشه بهشون واکنش نشون میداد!!!متاسفانه ما یاد گرفتیم نسبیت را وارد کنیم و بگیم بازار قطعی نیست و ممکنه یه ابزاری جواب نده همیشه .....من مدعیان این حرف را راهنمایی میکنم به مطالعه همون دروس راهنمایی و ابتدایی و تعریف قانون....
    قانون مثال نقض ندارد...
    باید به دنبال چیزی باشیم که در این تعریف بگنجد والا نمیتوانیم نام خود را تریدر بگذاریم....
    دیشب داستان حلاج را میخواندم و چه جالب بود که او اعدام شد به جرم ارتداد که میگفت:اناالحق...
    گفت آن یار کز او گشت سر دار بلند***************
    جرمش این بود که اسرار هویدا می.کرد

ویرایش توسط Mehrdad : 10-30-2015 در ساعت 12:48 PM
    سوالات در مورد تحلیل و ترید و هر نوع مطلب مربوط به این موارد را لطفا در این تاپیک قرار دهید تا مباجثه کنیم :
    دستیار معامله گر

کاربر عضو

میزان امتیاز
    81Array = 15
    قدرت امتیازدهی
    15
    pcmbrokers
    Array
    یک مورد دیگه یادم اومد

شاید این تجربه برای شما کمی عجیب باشه. ولی تایم فریم رابطه عجیبی با سلامت روح و جسم ما داره!
    تجربه خودم روی می گم . یک زمانی که خیلی روی استراتژی های اسکالپی متمرکز بودم . یعنی ترید در تایم فریم های 5 دقیقه ای و حتی یک دقیقه ای! هر چند به موفقیت های خوبی در اسکالپ رسیدم اما بعد از مدتی دچار مشکلات حادی شدم مثل استرس شدید ، هیجانات شدید ، کم خوابی شدید ... که همین عوامل متاسفانه منجر به بروز ناراحتی های گوارشی در بنده شد. حدود 9 ماه درگیر دارو و درمان بودم.. که خدا رو شکر بهبود پیدا کردم.
    بالاخره بعد از این اتفاقات تصمیم گرفتم تایم فریم خودم رو تغییر بدم و کم کم تایم رو بالاتر ببرم که در حال حاضر بیش از 80 درصد ترید هام در تایم فریم های دیلی هست. تغییر تایم فریم برای کسی که مدت ها با تایم فریم پایین کار می کنه سخت و دشواره. مخصوصا برای من که در اسکالپ تونستم به بازدهی های خیلی خوبی برسم اما به قیمت از دست دادن سلامتم!!!
    تریدری شغل بسیار بسیار پر استرسیه. نقل هست " در سال ۲۰۱۴ معامله گری در بازارهای مالی یکی از پر استرس ترین مشاغل دنیا لقب گرفت. "
    افزایش ضربان قلب، درد قفسه سینه، گرفتگی عضلات، ناراحت های گوارشی ، سردرد و سرگیجه تنها بخشی از دردسرهایی هست که استرس و فشار روانی به.دنبال داره. حتی در مواردی استرس شدید منجر به بروز سکته و مرگ می شه. استرس در طولانی مدت بر سیستم ایمنی بدن تاثیر میذاره و علم ثابت کرده یکی از عوامل مهم سرطان استرس هست!

خب حالا چی کار کنیم که دچار استرس و مشکلات روحی و جسمی متعاقب اون نشیم؟

راه حل :
    بعضی از استراتژِی ها هستند که بر اساس تایم فریم های پایین طراحی شدن . اگر تغییر تایم فریم در چنین استراتژی هایی سخت یا حتی غیر ممکنه پیشنهاد میشه این استراتژی ها رو کنار بذارید. چه بسا خود طراحان چنین استراتژی هایی امروز با اینها کار نمی کنند ولی شاید کتمان می کنند!!
    اما اگر سیستم استراتژی شما امکان تغییر در نوع تایم فریم رو میده پیشنهاد می کنم زودتر به فکر تغییر تایم فریم بالاتر باشید.
    شاید برای کسی که مدت ها در تایم فریم های پایین مثل 5 دقیقه ای ترید کرده سخت باشه که یک دفعه بره به تایم فریم های خیلی بالا. برای این مشکل بهتره به صورت مرحله ای و کم کم به یک تایم فریم بالاتر کوچ کنید. مثلا اگر تا امروز تایم فریم شما 15 دقیقه ای بود یک ماه روی تایم فریم نیم ساعته کار کنید ماه بعد h1 و ماه بعد h4 .....
    نکته مهمتر اینه که حالا اگر تایم فریم شما بالاتر رفته مثلا در تایم h4 ترید می کنید چه لزومی داره دائما پای چارت بشینید و روح و روان خودتون رو درگیر نوسانات شدید درونی کندل های 4 ساعته بکنید؟! راه حل اینه پس از پوزیشن گرفتن متاتریدر رو ببیندید و حتی اگر بازم نتونستید خودتون رو کنترل کنید کامپیوتر یا تبلتتون رو خاموش کنید! هر 4 ساعت یک بار زمان نزدیک شدن و بسته شدن کندل می تونید یه نگاه سطحی و سریع به چارت بندازید که حتی همینم توصیه نمیشه ولی خوب میدونم درد اعتیاد پای چارت نشستن چیه! به مرور زمان این کار باعث میشه شما فقط روزی یک بار در حد 15 تا 30 دقیقه نگاهی به چارت هاتون بندازید.

این کار علاوه بر این که به سلامت روح و جسمتون کمک می کنه در بازدهی تریدهاتون تاثیر بسزایی میذاره! دوستان تمام تلاش ما در تریدری اینه که با سود کردن به آرزوهای خودمون برسیم. اما هیچ ثروتی مهمتر از سلامتی انسان نیست. اگر خودتون رو دوست دارید و به سلامتی اهمیت می دین این مطالب رو جدی بگیرید.

سالم ، تندرست و پر سود باشید.
    کارن عزیز این پست شما برام بسیار جالب بود چون خاطره ای در ذهنم زنده کرد ! اول باید بگم که این فرمایشات شما کاملا صحیح هستش .

مدتها قبل فردی رو میشناختم که بعد از مدتها تمرین و ممارست و تلاش به سوداوری خوبی در بازار تبادلات ارزی رسیده بود . کم کم عمده وقتش رو پشت چارت میگذروند . من نه در دنیای مجازی بلکه در دنیای واقعی باهاش اشنا شده بودم و لذا گاهی بدیدنش میرفتم . اون یه مغازه داشت ولی در اون مغازه فقط به بازار تبادلات ارزی و ترید مشغول بود . یادمه گاهی اوقات که وارد مغازه ش میشدم جوری در بحز مونیتور و چارت رفته بود که باید سلام رو دو سه بار تکرار میکردم تا متوجه بشه ! خلاصه مدتی این وضع ادامه داشت تا اینکه به عوارضی دچار شد که شما در همین پستتون اشاره کردید . استرس بی خوابی بی حواسی و غیره

خلاصه بعد از مدتی کارش بجایی کشید که ناچار به مراجعه به پزشک شد و در نهایت پزشکان بهش گفتند باید مدتهای طولانی اصلا پشت کامپیوتر نباشه و کلا باید مدتها کامپیوتر رو کنار بذاره !

این بینوا اول زیر بار نمی رفت ولی بعد طوری شد که به اصرار خانواده اش ناچار به انجام سفازش پزشکان شد . خودش با ناراحتی بهم گفت اینهمه زحمت کشیدم تا تونستم در ترید رشد کنم ولی حالا باید بزارمش کنار .

خلاصه بعدا همون مغازه ش رو توسعه داد و چسبید به کاسبی و دیگه ترید رو بی خیال .

من مجددا این حرف پربار و ارزشمند شما رو تکرار میکنم که هیچ ثروتی مهمتر از سلامتی نیست . لذا اگر میخایم به ترید و بازار تبادلات ارزی ادامه بدیم باید روشی رو انتخاب کنیم که لازم نباشه به طور طولانی پشت چارت باشیم .

تحلیل گر منتخب فروم

میزان امتیاز
    8038Array = 108
    قدرت امتیازدهی
    108
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    سلام

اینکه هر چه بتونیم تایم تریدمون را بالاتر ببریم ( منظورم کمک از تایم هفتگی و ورود در روزانه یا کمک از روزانه و ورود در 4 ساعت ) از دید بنده سالم ترین و بی استرس ترین ترید میتونه باشه ،

و اما علت ایجاد این پست سوال در مورد فیوجرز هست ، یکی از دوستان راجع به این نوع ترید سوال کرده اند که عمدا اسمشونو نیاوردم که برای پاسخ در معذوریت قرار نگیرند ولی اگر در این مورد میتونید تصویری از نحوه ترید و چگونگی تشخیص تارگت و نوع چارت بتونید ارائه دهید ممنون میشم

موسوی
    mohsencomm, AmiR.HJ and mr.amir.af like this.

کاربرجدید

میزان امتیاز
    43Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers
    Array
    سلام برای معاملات در تایم فریم 15 و30 ویک ساعته الگوی نمودارها چه شباهت ها یی داشته باشد تا همدیگر را تایید کنند

کاربر فعال

میزان امتیاز
    325Array = 20
    قدرت امتیازدهی
    20
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array

کجای این تصویر شگفتی داره ؟!

قیمت زده ساپورت دوم ترکونده ... یعنی هر تریدری اون لحظه تصور میکنه بزودی به ساپورت سوم میرسه اونهم با اون شدتی که ریزش داشته قیمت !!!
    بعد قیمت در یه حرکت کاملا ناجوانمردانه تا پیوت برمیگرده . انگار نه انگار که یه ساپورت اول ماهانه هم این وسط وجود داشت .

پیوت در این تصویر فقط نقش مترسک داشت .
    mr.amir.af و meisam1 پسندیده اند.

تحلیل گر منتخب فروم

میزان امتیاز
    3971Array = 56
    قدرت امتیازدهی
    56
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeeeed نمایش پست ها
    کجای این تصویر شگفتی داره ؟!

قیمت زده ساپورت دوم ترکونده ... یعنی هر تریدری اون لحظه تصور میکنه بزودی به ساپورت سوم میرسه اونهم با اون شدتی که ریزش داشته قیمت !!!
    بعد قیمت در یه حرکت کاملا ناجوانمردانه تا پیوت برمیگرده . انگار نه انگار که یه ساپورت اول ماهانه هم این وسط وجود داشت .

پیوت در این تصویر فقط نقش مترسک داشت .
    دوست عزیز ساپورت دوم ماهانه چطور ترکیده ؟!! اولا اینکه گفتم تارگت ها و نقاط ورود و خروج بر اساس پیوت های ماهانه تنظیم میشه. مثلا اگر از زیر پیوت ماهانه سل بگیریم تریگر میشه زیر اولین کندل نزولی که زیر پیوت بسته بشه. حالا این کندل می تونه کندل دیلی باشه یا یک کندل 4 ساعته... تارگتم میشه ساپورت اول . اینجا دو حالت داره با توجه به قدرت ریزش نصف پوزیشن رو می بندیم یا ریسک فری می کنیم تا ساپورت دوم و الی سوم.شما می بینی بعد از بسته شدن آخرین کندل نزولی در تصویر زیر ساپورت دوم ماهانه دیگه کندل ریزشی نداشتیم . پس حتی اگر هم پندینگ فروش زیر این کندل میذاشتیم تریگر فعال نمیشد. پس اینکه ترکید ونترکیدش مهم نیست. هر کس بر اساس روش شخصی خودش میتونه از این پیووت ها به نحو احسنت استفاده کنه. مثلا یکی از روش های من هج روی پیوت هاست.
    ضمنا بنده عرض کردم از پیوت ها در کنار سایر تحلیل ها استفاده می کنم تا قدرت و احتمال وقوعش بسیار افزایش پیدا کنه.
    ویرایش توسط Technical Trader : 10-31-2015 در ساعت 02:18 PM
    mohsencomm و AmiR.HJ پسندیده اند.
    انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

تحلیل گر منتخب فروم

میزان امتیاز
    8038Array = 108
    قدرت امتیازدهی
    108
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط bourseyar نمایش پست ها
    سلام برای معاملات در تایم فریم 15 و30 ویک ساعته الگوی نمودارها چه شباهت ها یی داشته باشد تا همدیگر را تایید کنند
    دوست محترم ، سلام و خوش امدید

عزیز دل اگر سوالتون را درست متوجه شدم اینو پرسیدید که نقش تایم بالا در ترید تایم پائین چگونه باید باشه ؟؟ اگر چنین هست به شرح زیر پاسختون میدم

ببین اگر شروع کارتون هست همواره دو موینگ روی چارت داشته باش ، ( من خودم به اندیکاتورهائی بها میدم که زودتر از اینکه بنده یک تغیر را در جارت بتونم تشخیص بدهم اون اندیکاتور با محاسباتی که میکنه اون تغیر را به من نشون میده ، بهترین اندیکاتورهائی که من تونستم ازشون بهره ببرم همانهائی هستند که بچه ها به این عنوان که اصلاحی هست ( ریپینت ) اونو کنار میگذارند ، و دنبال اندیکاتوری هستند که بدون هیچ تغیر مثلا ناحیه های و لو را نشون بده ، در صورتیکه ممکنه یک اندیکاتور اصلاحی باشه ولی یک منطقه را بخوبی نشون بده ،

بین حرفهام یک پیشنهاد بکنم هیچ وقت در ترید دنبال نقطه شارپ و دقیق نباش ، بلکه یک منطقه را با تلرانس 5 در صد را هم تشخیص دهی عالیه ، البته نه اینکه نمیشه نقطه دقیق را پیدا کرد ولی بهتره در ترید به موارد مهمتر دیگر توجه و تمرکز کنیم

داشتم میگفتم که دو موینگ ساده با دو پریود کوچک مثلا 12 .و پریود بزرگ تر مثلا 115 روی چارت همیشه داشته باش ،

حالا میرسیم به سوال شما ، ببین در تایم بالا یک موج که زده میشه اگر دو تایم پائین تر بیائی میبینی این یک موج در تایم پائین سه موج رفت و برگشت را شامل میشه ، پس با توجه به موقعیت قیمت نسبت به موینگ و مقایسه ان در تایم پائین میتونی بهترین و پرسود ترین پوزیشن را بگیری

یک نکته مهم اینکه اگر در استفاده از همین دو موینگ ساده بتونی استا بشی اصلا نیاز به رجوع به تایم بالا هم نخواهی داشت ، یعنی موینگ بزرگ را میکنی نقشه راه ، و موینگ کوچک را میکنی محل ورود به پوزیشن ، البته مقداری تمرین باید بشه تا موضوع به درستی برامون جا بیوفته ، باید به نزدیک و دور شدن قیمت و نهایتا قطع موینگ توسط قیمت بیشترین توجه را بکنی مخصوصا به فاصله قیمت از موینگ،

موسوی
    ویرایش توسط مهدی موسوی : 10-31-2015 در ساعت 03:15 PM
    mohsencomm و morteza.khabazian پسندیده اند.

صفحه 2 از 8 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین