سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.
قیمت استراتژی - صفحه 2
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 30
Like Tree122Likes

موضوع: قیمت استراتژی

Banned

میزان امتیاز
    1039Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    من هم نظرمو میدم،لطفا موضع نگیرید و هر کس نظر خودشو بگه
    دوست عزیز تو این بازار سیستم و استراتژی وجود نداره چه برسه به اینکه بخوای پول بدی بخری
    تریدرها تو یه دور باطل هستند،یه دوره سود و بعد دوره ضرر
    تو دوره سود فکر میکنن تریدر شدن و سودشون ادامه خواهد داشت اما...
    تو دوره ضرر هم خودشونو امیدوار میکنن با حرفایی که مثلا خودم اشتباه کردم،مدیریت سرمایه رو رعایت نکردم،از سیستمم تبعیت نکردم
    به حرف دلم گوش ندادم،به تحلیل فلانی اعتماد کردم،به فلان تایم نگاه نکردم،فلان تحلیل رو نادیده گرفتم و...هزار تا دلیل دیگه واینکه دیگه تکرارشون نمیکنم
    برا همین یه بار دیگه با عزمی راسختر شروع میکنن تا شاید به جمع نمیدونم 2 درصد یا چند درصد تریدر سودده وارد بشن،دریغ که همین چند درصد رو هم نه کسی دیده و نه برا کسی ثابت شده
    به هر حال دوست عزیزم به جای خرید استراتژی به فکر سلامتیت و جوانی و کار و آیندت باش!

تحلیل گر منتخب فروم

میزان امتیاز
    6225Array = 89
    قدرت امتیازدهی
    89
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    با سلام

بنده علاوه بر تحلیل و تسلط بر ترید ، استراتژی نیز طراحی میکنم

طراحی یک استراتژی خیلی زمانگیر است ، همچنین سعی میکنم استراتژی هامو به اکسپرت برسونم که اونم برای خودش یک داستانی داره

استراتژی ها معمولا برای ارزهای مختلف و تایم های مختلف و زمان های مختلف کمی با هم تفاوت دارند

مثلا شما استراتژی ای طراحی میکنید برای بازار رونددار و تبدیل به اکسپرت میکنید و امکان دارد آن جفت ارز یک سال حرکت پرشتابی داشته باشد و به مدت 2 سال گام های آرامی بردارد،

پس استراتژی های مختلفی طراحی می شود که میتواند سودهای زیادی به سرمایه گذار بدهد و بلعکس

مطلب را کوتاه می کنم ، قیمت اکسپرت از 10 دلار است تا قیمت توافقی ( 100 هزار دلار هم معامله شده )

تا سرمایه گذاری به تحلیل مسلط نشود اصلا توصیه نمیکنم از استراتژی دیگران استفاده نماید ، حال اکسپرت باز هم داستان جدایی دارد که باید در وی پی اس ، ران شود و اشتراک ماهانه هم دارد

با احترام
    محمد
    ویرایش توسط devoshca : 11-19-2015 در ساعت 02:39 AM
    guest, Mehrdad and AmiR.HJ like this.

کاربر عضو

میزان امتیاز
    10Array = 14
    قدرت امتیازدهی
    14
    pcmbrokers
    Array
    مطالب هردوگروه از دوستان صحیحه و درجای خودش مصادیقی هم داره اما درنهایت اون چیزی که به نظر من هم بر باقی جنبه ها میچربه سیستم ترید نیست بلکه فاکتورهای دیگه هستند...
    و الا همین الان هزاران هزار سیستم رایگان موجوده که بالاخره بصورت تکی و یا ترکیبی بینشون روش سود ده موجود هست اما چیزی که باعث سود ده بودن میشه مطلبی ست که با سرچ کردن بهش نمیشه رسید باید در درون هر تریدر بصورت خصوصی سازی شده تهیه و تامین بشه
    یه مطلب دیگه اینکه این فریاد یافتم یافتم رو تقریبا همه تریدرا بارها و بارها کشیدن و دوستانی که صاحب تجربه شدن دیگه درمقابل این هیجانات ضد ضربه شدن و خودشون میدونن که چند روز دیگه خواهند فهمید که همچییییینم نیافتن حالااااا...! ولی دوستان کم تجربه تر درمقابل این واقعیت مقاومت بخرج میدن که شمام کم کم نرم میشین ایشاللا و بش عادت میکنین ...! خخخ

مخلصیم
    Mehrdad این را میپسندد.

تحلیل گر منتخب فروم

میزان امتیاز
    8100Array = 109
    قدرت امتیازدهی
    109
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    سلام مجدد

دوستان تازه وارد روی سخنم با شما عزیزان هست ، و این پست را برای شما میگذارم

بعد از گذاشتن پستی که داخلش تصویری از یک سیستم چدیدالتولد گذاشته ام ( یعنی دو سه پست قبلتر ) دچار عذاب وجدان شدم از این بابت که بفکرم خطور کرد " مرد حسابی این چه کاری بود تو کردی ؟ چون ممکنه دوستی فکر کنه اگر اونو داشته باشه ممکنه سود کنه و این با کاری که بنده انجام دادم یعنی نمایش تصویری از سیستم ، بدون ارائه ان ، یک نوع بد جنسی را ممکنه القا کنه ، علی الخصوص از دید دوستان تازه وارد،

ولی بچه هائی که مدتهاست بنده در خدمتشون هستم به خوبی به روحیات بنده اگاهی دارند و میدانند که سعی بنده همواره به تائید کارهای بچه های تازه وارد و تاکید به انها به اینکه سعی کنند روی پای خود بایستند و بدون سوال از کسی ؛ پاسخشان را خودشان پیدا کنند

حالا هم اگر میبینید روشی را در تصویر گذاشتم ؛ هدفم نشان دادن سادگی کار به دوستان تازه وارد بود و بس ؛ و اینکه بدونید با دو سه اندیکاتور پیش پا افتاده یک سیستم طراحی کنید که حتی یک سیگنال فالس هم نداره و نیز لزومی به هماهنگ کردن تایم های مختلف هم نداره ،

برای شروع کار بنده یک چهارچوپ کلی خدمتتون میگم که اولین سیستمتون را با این ابزار طراحی کنید

1 اولا سعی کنید که از اندیکاتور های خود متاتریدر استفاده کنید

2 سعی کنید سیستمی که طراحی میکنید هیستو گرام هم داشته باشه و اندیکاتورهائی که برای هیستو استفاده میکنید ضمن نشان دادن دایورجنس ، مناطق اشباع خرید و فروش را هم بهتون نشون بده و مهمتر پریود های زمانی بالا و پائین را در یک چارت بتونید داشته باشید

3 در منطقه اصلی چارت سعی کنید از سه نوع سطح استفاده کنید ، شامل پیوت ها و کانال و سطوح حمایت و مقاومت ، ضمنا به نظر بنده درست ترین سطوح حمایت و مقاومت را خودمون میتونیم بصورت دستی و در عرض سه جهار دقیقه هر صبح برای هر ارز رسم کنیم ، برای اینکار صد پیپ بالا و پائین محلی که قیمت قرار داره یک خط افقی رسم میکنیم و با ان تمپلتی میسازیم ، ( این صد پیپ حدودا محدوده حداکثر حرکت ارزی مثل یورو دلار هست ) بعد در تایمهای 4 ساعت و یک ساعت ، محل چرخش قیمت که داخل محدوده صد پیپی هست را با یک خط سفید علامت گذاری میکنیم ، اگر این نقطه چرخش با بیش از یک برخورد ایجاد شده باشه حاکی از اهمیت بالاتر این سطح میکنه از اینرو سطوح بیش از یک برخورد را با رنگ زرد نشون میدهیم ، و مجددا تمپلت را ذخیره سازی میکنیم ، حال شما برای همون روز مناطق مهم حمایت و مقاومت برای ارز مربوطه را دارید , البته اندیکاتور هائی برای این امر وجود داره ولی رسم بصورت دستی خوب چواب میده

4 برای تریگر ورود میشه از کراس موینگ ها با پریود پائین و قیمت استفاده کنیم

امیدوارم با اطلاعاتی که دارید هر مقدار اندک هم باشه بتونید یک سیستم خوب برای خودتان طراحی بکنید

ارادتمند
    devoshca, Mehrdad, AmiR.HJ and 3 others like this.

تحلیل گر منتخب فروم

میزان امتیاز
    6225Array = 89
    قدرت امتیازدهی
    89
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی موسوی نمایش پست ها

حالا هم اگر میبینید روشی را در تصویر گذاشتم ؛ هدفم نشان دادن سادگی کار به دوستان تازه وارد بود و بس ؛ و اینکه بدونید با دو سه مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها پیش پا افتاده یک سیستم طراحی کنید که حتی یک مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها فالس هم نداره و نیز لزومی به هماهنگ کردن تایم های مختلف هم نداره ،

سلام دکتر جان

این فرمایش حنابعالی را قبول ندارم که طراحی استراتژی به همین سادگی است

شما الان از چند اندیکاتور عنوان کردین که شناخت شما را نسبت به این اندی ها میرسونه و بعد از شناخت بازار و عکس العمل های آن به اندی های مربوطه ، استراتژی طراحی میکنید

این خود مستلزم زمان است ، چون جنابعالی از این حرکت آشنا هستید ، این مدل را ساده دیده اید

اگر یک فرد تازه وارد، وارد بازار شود مدتها زمان میبرد که کار فلان اندی چگونه است و در چه تایمی بهتر عمل میکند

اکثر استراتژی هایی که طراحی کرده ام پیچیده است و تبدیل به اکسپرت کرده ام و کاملا هوشمند عمل میکند ( برای طراحی استراتژی و پیاده سازی یک اکسپرت هوشمند حدود یک سال وقت گذاشتم )

البته بنده شاگرد شما هستم و فرمایشات شما برای بنده اولویت دارد

با احترام

کاربر عضو

میزان امتیاز
    265Array = 9
    قدرت امتیازدهی
    9
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    درود
    مطالب سروران عزیز رو خوندم یاد کسی افتادم که نه تکنیکال بلد بود و نه فاندامنتال ! این فرد فقط با دو اندیکاتور RSI و Zigzag تنها و تنها روی طلا معامله میکرد اینقدر از این بازار سود کشید که زندگی خاندانش رو برای سال های دور تامین کرد ! آره عزیزان بعضی وقت ها دو تا اندیکاتور هم میتونن حرفایی برای گفتن داشته باشن ! این فرد هیچ گاه روش یا سیستم یا استراتژی خودش رو بهم نشون نداد ، اونم نه از روی تنگ نظری بلکه میخواست خودم بفهمم ماهیت این بازار رو تا بتونم پلنی داشته باشم برای ترید . جناب موسوی درست گفتن که استراتژی مهم نیست ، اصل قضیه این هست که هر شخصی بتونه به اون درک برسه که برای بازشدن هر پوزیشن ، یه دلیل قوی داشته باشه ! حالا این دلیل میتونه از نظر تکنیکال باشه یا همین سیستم های اندیکاتوری ! یه مورد دیگر این هست که همیشه به رفتار بازار " چرا " بگیم ! دنبال اون چراها بریم قطعا به سرنخ های جالبی میرسیم ! همین واژه " چرا " میتونه کلید خیلی از درهای بسته باشه ، توی زندگی واقعمون هم اگر خوب فکر کنیم ، می بینیم که هیچ موقع برای مشکلاتمون چرا نمیگیم ! همیشه از افکار و اعتقاداتمون بدون چون و چرا تبعیت میکنیم و موقعی به خود میایم که خیلی چیزها رو از دست دادیم .... پاینده باشید ...
    Mehrdad و ashkan09 پسندیده اند.

تحلیل گر منتخب فروم

میزان امتیاز
    3972Array = 56
    قدرت امتیازدهی
    56
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    جالبه وقتی مطالب بعضی از دوستان رو می خونم تازه متوجه می شم چرا در این بازار 90 درصد بازنده هستند!!
    هیچیکی حاضر نیست بپذیره علت ناموفقیتش در این بازار ضعف روانشناختی خودش هست.. هر کی میاد یه دلیلی میاره. یکی بازار رو مقصر میدونه ، یکی دیگه میاد مشکل رو به گردن استراتژی میندازه...
    هیچکی حاضر نیست بپذیره از درون مشکل داره... میدونم خیلی از شما وقتی اینو می خونه تو دلش می گه برو بابا.
    اکثر شماها برای توجیه خودتون این چیزها رو تو دلتون می گید:
    "من هیچیم نیست... من تحلیلگرم ، من همه چیزو از تکنیکال بلدم. من فاندامنتالیستم... من همه استراتژی ها رو تست کردم... من جوونیم رو تو این بازار دادم خبری نیست ... وقت رو بیشتر هد نده برو دنبال یه کار دیگه....."

اکثر کسانی که در بازار شکست می خورن ضعف روانشناختی دارند. می دونم تا این کلمه روان رو می شنوید اصلا یه طوری میشید. فکر می کنید الان انگار دارید فحش می شنوید. متاسفانه بعضی کلمات در افکار مردم بد جا افتاده. مثل همین واژه روان !

فقط یک توصیه می کنم .به خودتون لطف کنید و دو کتاب آقای مارک داگلاس رو تهیه کنید به نام های "معامله گر منضبط " و " تحلیل بنیادی ،تکنیکال یا ذهنی "
    این دو کتاب رو هم قیمتش 28 هزار تومن میشه. این کتاب ها رو تهیه کنید. قیمتش خیلی کمتر از هر کلاس خصوصی و یا استراتژی و اکسپرت های رنگی پنگیه! یه هفته ترید رو تعطیل کنید این دو کتاب رو بخونید .. وقتی با خوندن این دو کتاب پذیرفتین از دورن مشکل دارید ...تازه اولین گام موفقیت رو برداشتین.... باور کنید با ساده ترین استراتژی موجود و رایگان در بازار می تونید موفق بشید. تازه می فهید چرا این همه سال ول معطل بودید!

لطفا این غرور کاذب درونتون رو کنار بذارید و برای اصلاح شخصیت درون تریدریتون همین الان اقدام کنید.
    بهتون قول میدونم اگر مشکل درونی خودتون رو حل کنید حتما موفقید. تا این حد مطمئنم.
    Mehrdad, ashkan09, AmiR.HJ and 4 others like this.
    انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

کاربرجدید

میزان امتیاز
    43Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers
    Array
    نشر اخبار سریع وضد ونقیض وحجم بالای تحلیل ها قدرت تشخیص وپیش بینی را کم می کند مشاوره وهم فکری وهم افزایی دانش یک ضرورت است ودر هر سری حکمتی نهفته است با همفکری به تشخیص درست می رسیم ومی توانیم بیشتر سود کنیم وکمتر ضرر کنیم ولی تصمیم نهایی با خود فرد است براساس روحیات واستراتژی خودش
    Mehrdad و asgharm پسندیده اند.

Banned

میزان امتیاز
    10000Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط karen92 نمایش پست ها
    جالبه وقتی مطالب بعضی از دوستان رو می خونم تازه متوجه می شم چرا در این بازار 90 درصد بازنده هستند!!
    هیچیکی حاضر نیست بپذیره علت ناموفقیتش در این بازار ضعف روانشناختی خودش هست.. هر کی میاد یه دلیلی میاره. یکی بازار رو مقصر میدونه ، یکی دیگه میاد مشکل رو به گردن استراتژی میندازه...
    هیچکی حاضر نیست بپذیره از درون مشکل داره... میدونم خیلی از شما وقتی اینو می خونه تو دلش می گه برو بابا.
    اکثر شماها برای توجیه خودتون این چیزها رو تو دلتون می گید:
    "من هیچیم نیست... من تحلیلگرم ، من همه چیزو از تکنیکال بلدم. من فاندامنتالیستم... من همه استراتژی ها رو تست کردم... من جوونیم رو تو این بازار دادم خبری نیست ... وقت رو بیشتر هد نده برو دنبال یه کار دیگه....."

اکثر کسانی که در بازار شکست می خورن ضعف روانشناختی دارند. می دونم تا این کلمه روان رو می شنوید اصلا یه طوری میشید. فکر می کنید الان انگار دارید فحش می شنوید. متاسفانه بعضی کلمات در افکار مردم بد جا افتاده. مثل همین واژه روان !

فقط یک توصیه می کنم .به خودتون لطف کنید و دو کتاب آقای مارک داگلاس رو تهیه کنید به نام های "معامله گر منضبط " و " تحلیل بنیادی ،تکنیکال یا ذهنی "
    این دو کتاب رو هم قیمتش 28 هزار تومن میشه. این کتاب ها رو تهیه کنید. قیمتش خیلی کمتر از هر کلاس خصوصی و یا استراتژی و اکسپرت های رنگی پنگیه! یه هفته ترید رو تعطیل کنید این دو کتاب رو بخونید .. وقتی با خوندن این دو کتاب پذیرفتین از دورن مشکل دارید ...تازه اولین گام موفقیت رو برداشتین.... باور کنید با ساده ترین استراتژی موجود و رایگان در بازار می تونید موفق بشید. تازه می فهید چرا این همه سال ول معطل بودید!

لطفا این غرور کاذب درونتون رو کنار بذارید و برای اصلاح شخصیت درون تریدریتون همین الان اقدام کنید.
    بهتون قول میدونم اگر مشکل درونی خودتون رو حل کنید حتما موفقید. تا این حد مطمئنم.
    بهترین پاسخ از دید بنده همین پست هست...

سالهاست دارم فکر می کنم که چرا که از هر 100 نفر در بازارهای مالی 99 نفر در تمام سابقه حضور خودشون در بازار دنبال روش تحلیلی و استراتژی و این صحبت ها هستند! این در حالیست که به جرات میتوان گفت که این ابزار فقط بخش کوچکی از نیاز تریدر در بازار است...

با ساده ترین ابزار و بدون هیچ اندیکاتور و اسیلاتور هم می توان تریدهای خوبی انجام داد... اما لازمه برد در این بازار اصلا در این موارد نهفته نشده است...

دو کتابی که معرفی شد ماحصل نیاز تریدرهاست... صحبت های یک تریدر جهانی که بعد از 20 سال متوجه می شود هرچه می کرده آب در هاون کوبیدن بوده است...

مثالی از کتاب رو براتون می زنم خواهشا به دور از تعصب و غرور فقط و فقط فکر کنید:

یک سرمایه گذار یک تحلیلگر رو استخدام می کنه تا بر اساس دانش تحلیلی او بتونه با سرمایه ای که داره در بازار معامله کنه... روزها و ماه ها می گذره... یک روز تحلیلگر میاد پیش سرمایه گذار و به اون میگه قیمت سویا در یک محدوده بسیار ایده آل قرار گرفته جایی که به هیچ عنوان امکان ریزش بیشتر قیمت وجود ندارد ( یک حمایت بسیار قوی سالیانه!)... تحلیلگر میگه من با انواع روش های تحلیلی نمودار سویا رو چک کردم و مطمین هستم قیمت سویا پایین تر نمیاد و اگر می خواهی سرمایه ات رو افزایش دهی وقت آن رسیده گوشی تلفن رو برداری و سفارش خرید بدی تا دیر نشده...

سرمایه گذار می پرسه: مطمین هستی؟ و تحلیلگر میگه صد در صد... خلاصه سرمایه گذار گوشی رو برمیداره و به کارگزار تماس می گیره و سفارش رقم بسیار بالایی فروش سویا رو میده... تحلیلگر که در حال سکته کردن هست میگه ای بابا اشتباه گفتی باید بخری نه بفروشی... اینجا کف بازار هست پدرجان....اما سرمایه گذار میخنده و میگه چارت رو نگاه کن...

در عرض چند ثانبه قیمت سویا ریزشی میشه و کندلی قدرتمند و نزولی شکل می گیره... تحلیلگر با تعجب به چارت نگاه می کنه!!! سرمایه گذار میگه این تاثیر سفارش منه... حالا به نظرت کف بعدی چارت کجاست؟

خلاصه دوست عزیز، اندیکاتور و اسیلاتور و الگو و پترن و الیوت و هزار و هزار روش دیگر همه و همه مانند هم هستند و به هم مزیتی ندارند... این بازار فاقد قطعیت هست و هیچ کس نمی دونه حتی یک ثانیه بعد بازار چه واکنشی نشان می دهد... همه چیز فقط و فقط احتمال هست و البته ما سعی می کنیم در مواردی وارد بازار شویم که یک لبه به لبه دیگر برتری داشته باشه... مثلا بگیم شانس موفقیت شده 55 در برابر 45... کسی هم که بگه شانس موفقیتم از 60 بالاتر رفته بدونید یکجای سیستمش ایراد اساسی داره و خودش نمی دونه....

راه دور نریم... برید مسابقات جهانی رو ببینید که افراد بزرگی مانند ماینر و ویلیامز و گنده های بازار در اون شرکت می کنند و ببینید که بازدهی های سالیانه ابرقدرت های تحلیل و ترید چطور هست تا به واقعیت ها پی ببرید...

چیزی به نام هالی گریل تو بازارهای مالی نداریم و اونهایی که هر روز دنبال یک روش جدید هست و مدام شاخه به شاخه می پرند فقط و فقط دارند آب در هاون می کوبند... پاسخ سوالهای شما در دو کتاب مارک داگلاس نهفته است... اگرچه خیلی ها حتی حوصله خواندن همین دو کتاب هم ندارند اما تا دلتون بخواهد رو اندیکاتور و اسیلاتورها مطالعه می کنند...

گفتنی ها گفته شد اما مسلما هیچ تغییری در اون درصد 99 به 1 ایجاد نخواهد شد چون گذر از خطی که شما رو وارد حیطه موفقیت کند اگرچه بسیار آسان نشان می دهد کاری دشوار است... برید و ببینید که بالای 90 درصد افرادی که سالیان سال استاد بوده اند الان از بازار دورند یا از موارد جانبی بازار مانند کارگزاری و آی بی گری، آموزش و شرکت در حال امرار معاش هستند... چراکه هیچ وقت نتوانستند موفق به صورت دایمی باشند... تا دلتون بخواهد می تونم براتون مثال بیارم... قبلا هم گفتم در کل این انجمن به تعداد انگشتان یک دست هم تریدر موفق نداریم...

بازار در سطح خرد تحلیل پذیر است اما غیر قابل پیش بینی است و در سطح کلان و زمانی که با بازه آماری از تریدها روبرو میشید قابل کنترل خواهد شد... اونجاست که شما می فهیمد در تریدهای برد نباید خوشحال باشید و در تریدهای باخت هم نباید ناراحت باشید...

بیش از این وقتتون رو نمی گیرم و خوشحال نیستم از اینکه وقتی پست های خیلی از دوستان رو که الگو برای سایرین هستند می خونم می بینم در همان خانه اول در حال درجا زدن هستند... مارک داگلاس 20 سال زمان سپری کرد تا ایراد کارش را بفهمد... اگر می خواهید به همان سرنوشت دچار نشید کتاب های ایشان رو بارها و بارها بخونید... ضمنا من در مثالی که از کتاب آوردم با زبان خودمانی اونرو گفتم که بهتر برای دوستان جا بیفته...

ارادتمند- بهزاد
    lxo, shahabi.ma, ashkan09 and 5 others like this.

کاربر عضو

میزان امتیاز
    88Array = 6
    قدرت امتیازدهی
    6
    pcmbrokers
    Array
    با سلام خدمت اساتید و دوستان.
    ابتدا یه سپاس میگم به همه کسانی که چنین محیط هایی رو فراهم میارن و دوستان و اساتیدی که وقت میزارن و تجربیاتشون رو در اختیار ماها قرار میدن
    و یه انتقاد : چرا وقتی یه تاپیکی رو شروع میکنین به سرانجامش نمیرسونید؟ و ولش میکنین؟
    حدود یک سالی هست که وارد بازارهای مالی شده ام و کلاس تکنیکال استاد آزادی رو رفتم و کتاب های ایشون و کتاب trading chaos بیل ویلیامز رو خوندم. (البته منابع دیگه ای هم خوندم ولی این چن مورد مفید بودن ).
    این اولین کامنت من در این فروم هستش( با اجازه اساتید و دوستان).
    به اعتقاد من ترید یه حرفه و شغله که شالوده اون سه اصله : 1- مدیریت سرمایه 2- روانشناسی 3- استراتژی معاملاتی . ( به ترتیب اهمیت ). و خیلی خوندم و شنیدم از نسبت 90درصد به 10 درصد .
    به نظر من این درصد تنها برای نشون دادن اهمیت مساله مدیریت سرمایه و روانشناسی هستش و مفهوم ریاضی نداره چرا که در دنیای ترید داشتن پلن معاملاتی شرط لازمه. با وجود این که کافی نیست ولی لازمه.
    و اگه کسی به این نسبت اعتقاد داشته باشه باید گفت که چه نیازیه که بریم سر اغ 10 درصد(استراتژی و تحلیل و ...) روی همون 90 درصد کار میکنیم. مثلا بجای استراتژی از شیر یا خط استفاده میکنیم و هر جا شیر اومد بای و هر جا خط اومد سل! و در کنارش اون 90 درصد ( مدیریت سرمایه و روانشناسی ) رو رعایت میکنیم! ایا موفق میشویم؟ شاید بلی شایدم خیر؟ معلوم نیست البته جایی خوندم کسی این کارو کرده بود و سود هم کرده بود!

ولی اگه پلن معاملاتی سود ده داشته باشیم مثل اینه که سکه ای داریم که دارای لبه هایی هست که مثلا احتمال شیر اومدنش کمی بالاست. ولی لزوما به این معنی نیست که حتما حرکت بعدی شیر میاد( حرف استاد بهزادی که بازار در سطح خرد تحلیل پذیر است اما غیر قابل پیش بینی است و در سطح کلان و زمانی که با بازه آماری از تریدها روبرو میشید قابل کنترل خواهد شد). در اینجا اهمیت مدیریت سرمایه خودش رو نشون میده.
    مدیریت سرمایه - روانشناسی - پلن معاملاتی ( قیمت- الگو- زمان- واگرایی)

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین