سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.
دستیار معامله گر - صفحه 17
صفحه 17 از 17 نخستنخست ... 7151617
نمایش نتایج: از 161 به 164 از 164
Like Tree539Likes

موضوع: دستیار معامله گر

کاربر فعال

میزان امتیاز
    1894Array = 32
    قدرت امتیازدهی
    32
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط AmiR.PCM نمایش پست ها
    با سلام

سوالاتی درون ذهن خود داشتم که مطرح میکنم تا نظرات دیگر دوستان را نیز بدانم

- در حالی که الگو های تحلیلی مثل الیوت ، هارمونیک و ... سبب ایجاد بازنده های بسیار در بازار شده است آیا باید کل این الگو هارا زیر سوال برد و گفت میزان سودی که استفاده از آنها میدهند بسیار کمتر از بی توجهی به آنها است ؟ یا میتوان بررسی کرد و بعضی از آنها که با بعضی آیتم ها جواب میدهند را برای ترید استفاده نمود ؟

- آیا سطوح الگویی ( الیوت ، کلاسیک ، هارمونیک ) نشان دهنده دلایل روانشناسی در بازار هست که بتوان به آنها به عنوان سطوحی معتبر در ترید به آنها اعتبارداد ؟

- به نظرم سطوحی که قبلا در مسیر صعود یا نزول مورد احترام بازار واقع شده میتواند مستعد واکنش تکرار تاریخ باشد . اما مدل نگاه و نحوه استفاده مهم است ، مثلا در یک موج جنبشی نمیتوان انتظار واکنش زیادی داشت ، پس آیا فقط دنبال کردن این موارد در امواج اصلاحی میتواند تصمیم بهتری باشد ؟
    ممکن است براشت من اشتباه باشد و حتی در امواج جنبشی نیز بتوانیم با استفاده ازین سطوح از یک ریزش معقول سود کسب کنیم ... نظر شما چیست ؟
    به نظر شما ، دیگر سطوح مستعد (تکرار) کدامند ؟

بازار هر ساله در حال پیچیده تر شدن است ، نمودار ها مدام پیچیده تر میشوند و این دلایل مختلف دارد حال ما باید طوری رفتار کنیم که پیچیده تر شدن بازار برای ما تاثیری مثبت در سودآوری داشته باشد یا حد اقل تاثیری منفی نداشته باشد
    سلام، قبل از طرح این سوال ها باید پرسید
    آیا باید بازار تحت هر شرایطی تحلیل کرد ؟!
    آیا همه جفت ارزها و همه تایم ها قابل تحلیل هستند؟!
    shahabi.ma و Mehrdad پسندیده اند.

تحلیل گر منتخب فروم

میزان امتیاز
    5773Array = 75
    قدرت امتیازدهی
    75
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Seyedi نمایش پست ها
    سپاس از نظر شما seyedi عزیز

سوالات من در این تاپیک مطرح شد به دلیل اینکه تاپیک هم راستای سوالات بود .

سعی بر این هست که در هر شرایطی بتوان حرف بازار را متوجه شد و در صورتی که شرایط محیا باشد از آن سود گرفت

خوشحال میشم نظر شما و دیگر دوستان رو در خصوص سوالاتم (پست 160) بدونم
    Mehrdad این را میپسندد.
    دید من به چارت

مساله از جایی شروع میشود که ما خود را جایز خطا میدانیم

کاربر هزاره

میزان امتیاز
    12974Array = 148
    قدرت امتیازدهی
    148
    pcmbrokers
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Seyedi نمایش پست ها
    جواب سوال اول:منظور شما از شرایط را نمیدانم ولی به نظر من بازار را در همه شرایط میتوان تحلیل کرد ولی بستگی به سبک تحلیلی شما دارد ...منطق شکل گیری امواج یکسان است ولی گاهی این منطق چنان تو در تو میشود که بهتر است از خیر تحلیل آن چارت بگذریم (اما همچنان منطق امواج حاکم است..)
    جواب سوال دوم:بله همه جفت ارزها و همه تایم فریم ها قابل تحلیل است و با درصد بسیار بالایی میتوان مسیر حرکت بعدی را به دست آورد منتهاهمه جفت ارزها را برای ترید انتخاب نمیکنیم چرا که حجم معاملات و نقدینگی و اسپرد و سشن معاملاتی و ....محدودمان میکند
    ..............................
    مهم تحلیل یک چارت و بررسی آنچه در گذشته اتفاق افتاده نیست همانطور که دوستان تحلیل گر میدانند ،تحلیل مثلث ها بسیار مشکل است و تشخیص نوع مثلث و زمان اتمام و ...کار هر کسی نیست و اکثر کتابها هم توصیه به منتظر بودن برای تکمیل مثلث دارند و ترید را در مثلث کار نادرستی میدانند ...
    اما اینکه بتوانی تشخیص دهی بازار در یک نقطه به احتمال بالا مثلث تشکیل میدهد و در ضمن در یالهای آن ترید هم بکنی کار هر کسی نیست!!
    چند وقت پیش از یکی از دوستانم در مورد مسیر پوند نظر خواستم که ایشان تصویر زیر را شیر کردند :

و آنچه اتفاق افتاد....

درک قوانین موج میتواند تا این حد لذت بخش باشد....
    shahabi.ma, AmiR.HJ and arminfar like this.
    سوالات در مورد تحلیل و ترید و هر نوع مطلب مربوط به این موارد را لطفا در این تاپیک قرار دهید تا مباجثه کنیم :
    دستیار معامله گر

Banned

میزان امتیاز
    93Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad نمایش پست ها
    سلام
    من از سیستمی که تو تایم فریم خاصی صحت داره صحبت نکردم و کلا بحث یه چیز دیگه ای است
    قوانین موج ثابت است و این قوانین در همه تایم فریم ها مشترک هست و امواج با همین قوانین از تایم پایین شروع شده و به تایم های بالا بسط پیدا میکنند....
    حالا شما برای ترید دو راه دارید یکی برید به تایم بالا (مثلا روزانه)و یه ترید انجام بدید و چند هفته منتظر نتیجه اش باشید یا اینکه با اگاهی از این قوانین به تایم پاینتر رفته و موقعیت های بیشتری را در روز و هفته شکار کنی(انتخاب با شماست)
    شما اینطور برداشت کردی که بنده میگم تایم بالا خوب نیست ،نه عزیز همه تایم فریم ها قوانین موج ثابت هست و کسی که به اونها آگاهی داشته باشد بدون دغدغه در هر تایمی ترید میکند....
    گفتم که بر خی به دلیل عدم اگاهی از این قوانین فرار به جلو میکنند و با تحلیل در تایم بالا سعی در فرصت دادن به خود هستند و این در صورتی است که تایم فریم و ابزار دیگر متا تریدر همه برای فریب ما ایجاد شده اند و تایم فریم تنها از یک جهت اهمیت دارد و آن هم تعداد معاملات و پوزیشنها و مابقی بهانه است....
    اینکه پلنی در تایم فریم خاصی جواب میده این ضعف اون پلن هست
    بحث اسپرد و ...هم درسته وجود داره ولی میتوان در پلن آنها را رفع کرد ....
    باز برداشت نکنی که من تایم پایین را تبلیغ میکنم (قوانین ثابت است و منطق بازار در همه تایم فریم ها یکسان است پس من ترجیح میدم به خاطر شکار موقعیت های بیشتر تایم پایین ترید کنم...)
    موفق باشی

استاد مهرداد عزیز سلام

بنده از نوع نگرش شما به بازار و حرکت امواج و نقش تایم فریمها و اهمیت انها در شکل گیری امواج و در نهایت وجود قطعیت در شکل گیری امواج بی نهایت لذت میبرم ، در مورد قطعیت در امواج یاد دوستی میافتم که مدتی است به رحمت ایزدی پیوسته ، ولی جون مثال جالبی در مورد قطعیت امواج به بنده میگفت که چون تازه کارم خیلی از ان سر در نمیاورم ولی برایتان نقل میکنم

این شخص اظهار میکرد که قظعیت در امواج مثل قطعیت در شکل و مشخصات انسانهاست و همانگونه که تمام انسانها باید کلیه و قلب و مغز و ......... داشته باشند ، امواج هم جنین ترکیبی دارند و همانطور که انسانی بدون قلب یا کلیه وجود نداره ، موج ها هم باید اعضای درونی خود را حتما داشته باشند ، منتهی همانگونه که امکان وجود اشخاصی با یک کلیه یا قلب در سمت راست و یا دست و پای معیوب وجود دارند در امواج هم ممکنه چنین تفاوت هائی دیده بشه مخصوصا مواقعی که امواج تحت تاثیر موارد بنیادی قرار میگیرند ،

در مورد تفاوت امواج در تایم فریم های مختلف، نظر ان خدا بیامرز اینگونه بود که ماهیت درونی موج در کلیه تایم ها یکسان و ثابت هست و در قیاس با انسان ، تایم بالا را با انسان مسن و تایم پائین را به مثال کودک خزدسال میدانست ، به واقع همانگونه که انسانها در هر سنی که باشند اعضا و جوازح خود زا باید داشته باشند ، امواج هم در همه تایم ها بایستی از اعضای درونی برخوردار باشند

میماند موضوع ترید در تایم های مختلف، همانگونه که در انسانها پزشگ و جراح بزرکسال هست در فورکس هم ترید در تایم بالا و پائین ، نیازمند مهارت و تخصص جداگانه میباشد

ارادتمند
    AmiR.HJ و Mehrdad پسندیده اند.

صفحه 17 از 17 نخستنخست ... 7151617