سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.
دستیار معامله گر - صفحه 2
صفحه 2 از 17 نخستنخست 123412 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 164
Like Tree539Likes

موضوع: دستیار معامله گر

کاربر هزاره

میزان امتیاز
    12976Array = 149
    قدرت امتیازدهی
    149
    pcmbrokers
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط SHIRANI نمایش پست ها
    USDCAD-M15
    واگرایی مثبت محرزی که در مک دی ایجاد شده است نشان از نا توانی فروشندگان دارد به نظر با رسیدن قیمت به تراکم پیوتی پایینی که کف کانال اصلاحی در تایم بالا هم هست یک موقعیت سی پایپو ایده ال برای این جفت ارز ایجاد گردد...
    که با تریگر مناسب میتوان وارد شد..
    در مورد این پوزیشن هم مطلبی را میخواستم عنوان کنم واون هم اینکه همونطور که مشخص است قیمت ساپورت اول را شکونده ولی دوباره به بالای پیوت حرکت کرده علت این رفتار قیمت به دلیل واگرایی در مک دی است...به طور کلی شکست هر سطحی اگر همراه با واگرایی خلاف جهت باشد اون شکست فیک میباشد و نباید بهش توجه کرد ...ولی در این پوزیشن من نتظر بودم قیمت به پیوت ماهانه برسه و برگرده که به دلیل واگرایی قیمت به پیوت ماهانه نرسید والبته پوزیشن من هم فعال نشد و خریداران قوی زودتر از انتظار وارد معامله شدند...
    اگر میخواستیم به این معامله ورود کنیم به دلیل نداشتن حد ضرر معقول باید از تریگر مناسب استفاده میشد...
    saman241, AmiR.HJ and shabro like this.
    سوالات در مورد تحلیل و ترید و هر نوع مطلب مربوط به این موارد را لطفا در این تاپیک قرار دهید تا مباجثه کنیم :
    دستیار معامله گر

کاربر هزاره

میزان امتیاز
    12976Array = 149
    قدرت امتیازدهی
    149
    pcmbrokers
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط shabro نمایش پست ها
    با درود

موقعیت خرید پوند دلار...
    سلام
    این پوزیشن را یکی از دوستان در تاپیک موقعیتهای معاملاتی پایپو قرار داده بودند، هرچند استاپ ماژوری هم داشت اما بعد از استاپ خوردن به هدف مورد نظر دوست ما رسید با وجود اینکه نوسانات در تایم 15 زیاد است و با دلایل فاندامنتالی میتوان این نوسانات را توجیه نمود اما به نظر شما برای درگیر نشدن در پوزیشن های اینچنینی چه راهکارهایی میتوان در نظر گرفت؟؟؟
    دوستان پایپو کار لطفا نظر بدند...
    ویرایش توسط Mehrdad : 11-20-2014 در ساعت 08:19 PM
    AmiR.HJ و shabro پسندیده اند.
    سوالات در مورد تحلیل و ترید و هر نوع مطلب مربوط به این موارد را لطفا در این تاپیک قرار دهید تا مباجثه کنیم :
    دستیار معامله گر

عضو تیم پرایس اکشن

میزان امتیاز
    13974Array = 165
    قدرت امتیازدهی
    165
    pcmbrokers
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    سلام

بهترین و به نظر من تنها ترین راه فقط کنترل پوزیشن زمانی و قیمتی هست. این نتیجه چند سال جستجو، آزمون و خطا و تست و نهایتا به کار گیری و استفاده شخصی هست.

بریک ایون های قیمتی و زمانی در سیستم هایی که براساس شکست و یا برگشت هستند کلید موفقیت و بهتر بگم افسار کردن بازار و بیمه کردن حساب هست.

خانم مرادی اخیرا در تاپیکشون یک گرافی از حساب ریلشون گذاشتند، نتیجه این نوع کنترل پوزیشن را میتونید اونجا ببینید.

پ.ن : سلام بنده را به سجاد عزیز برسونید
    Mehrdad, AmiR.HJ, saman241 and 1 others like this.
    ورود به معامله با منطق انسانی
    خروج
    از معامله با احساس ماشینی
    https://telegram.me/price_action_ir

کاربر فعال

میزان امتیاز
    5067Array = 70
    قدرت امتیازدهی
    70
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط SHIRANI نمایش پست ها
    سلام
    این پوزیشن را یکی از دوستان در تاپیک موقعیتهای معاملاتی پایپو قرار داده بودند، هرچند استاپ ماژوری هم داشت اما بعد از استاپ خوردن به هدف مورد نظر دوست ما رسید با وجود اینکه نوسانات در تایم 15 زیاد است و با دلایل فاندامنتالی میتوان این نوسانات را توجیه نمود اما به نظر شما برای درگیر نشدن در پوزیشن های اینچنینی چه راهکارهایی میتوان در نظر گرفت؟؟؟
    دوستان پایپو کار لطفا نظر بدند...
    درود بر جناب شیرانی

صحبت های جناب جبل عاملی کاملا صحیح است . همیشه این صحبت ایشان را بیاد دارم که اگر پوزیشن بعد از سه چهار کندل نتونه بره توی سود ، بهتر است که یر به یر بسته بشه. لذا من بعد از یک ساعت (الی یک ساعت و نیم ) از اینکه پوزیشن فعال شد، اگر در سود نباشد، اون پوزیشن رو یر به یر می بندم.(بریک ایون زمانی)

ولی در مورد موقعیتی که دوست عزیز جناب شبرو گرفتند، این موقعیت بعد از 6، 7 تا کندل ، استاپ خورده و برای سر به سر بسته شدن مهلت نداده. راهکاری که من برای پوزیشن گرفتن استفاده می کنم(البته معمولا)، استفاده از پندینگ اردر است.
    در واقع پس از شکست پیوت منتظر پولبک می مانم. سپس بر روی قله یا دره تشکیل شده ، پندینگ می کارم. حسن این کار این است که درگیر بسیاری از شکست های کاذب نمی شوم ولی در ازای آن کمی از سود را از دست داده و استاپ بزرگتری را متحمل می شوم. همچنین با این کار ممکن است یک سری موقعیت های خیلی خوشگل که مثلا با سه کندل پیوت شکسته شده و به سود می رسه رو نیز از دست بدیم. اما به شخصه ترجیح می دهم کمتر پوزیشن بگیرم اما درصد اطمینان آن بالا باشد.

در پوزیشن مذکور نیز با قرار دادن یک Buy stop بر روی قله آخر، پوزیشن فعال نشده و لذا درگیر شکست فیک نمی شدیم.
    مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها

در نمونه دیگر امروز در جفت ارز usdjpy نیز نمونه مشابه رخ داد و با یک کندل قدر R2 هفتگی و R1 روزانه شکسته شد(در جهت روند غالب). سایر شرایط سیستم هم ok بود. اما روند بر گشت و استاپ را زد. در صورتی که اگر بر روی قله ، buy stop قرار داده می شد، پوزیشن فعال نشده و متحمل ضرر نمی شدیم.

بدرود...

پ.ن: جناب جبل عاملی عزیز لطفا اینرو یواش بخون: دوست من هنوز منتظر ارائه مدیریت سرمایه تهاجمی تشویقی هستیم. پاینده باشید...
    ویرایش توسط polino : 11-20-2014 در ساعت 11:02 PM
    Mehrdad, saman241 and shabro like this.

کاربر هزاره

میزان امتیاز
    12976Array = 149
    قدرت امتیازدهی
    149
    pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Jabalameli نمایش پست ها
    سلام

بهترین و به نظر من تنها ترین راه فقط کنترل پوزیشن زمانی و قیمتی هست. این نتیجه چند سال جستجو، آزمون و خطا و تست و نهایتا به کار گیری و استفاده شخصی هست.

بریک ایون های قیمتی و زمانی در سیستم هایی که براساس شکست و یا برگشت هستند کلید موفقیت و بهتر بگم افسار کردن بازار و بیمه کردن حساب هست.

خانم مرادی اخیرا در تاپیکشون یک گرافی از حساب ریلشون گذاشتند، نتیجه این نوع کنترل پوزیشن را میتونید اونجا ببینید.

سلام جناب جبل عاملی عزیز
    ممنون از توضیحات ارزنده شما به نکته بسیار با ارزشی اشاره کردید ،به خاطر ارائه تجربیات با ارزشتون وپاسخ گویی در زمان مورد انتظار از شما سپاس گزارم...
    تاپیک خانم مرادی را هم مطالعه فرمودم و در پایان نکته جالبی دستگیرم شد و ان نزدیکی و شباهت بسیار سبک ترید خانم مرادی با چیزی است که از دوست و استاد خودم اقا سجاد یاد گرفتم در واقع مثل این میمونه که ما فقط به تاپیک خانم مرادی پیوت ها را اضافه کردیم و چه زیبا اقا سجاد این سبک ترید را با خلوص نیت و صبر و حوصله به ما اموختند که البته با هیچ چیز قابل جبران نیست...اگر هم گاهی پوزیشنی استاپ میخوره از ما بیشتر به خاطر عدم رعایت موازین پلنمون هست که برمیگرده به شخص ترید کننده نه سیستم معاملاتی که با وجود بریک ایون قیمتی و زمانی که شما اشاره کردید میتوان از پوزیشن های ضرر ده کاست...
    البته به نظر من باید برای ورود به معامله باید دنبال گواه های معاملاتی معتبر باشیم(ورود به معامله با منطق انسانی ) و همانطور که جناب polino فرمودند و با شکست سطح مهم و تریگر مناسب وارد شویم که این بحث در تاپیک خانم مرادی و اموزه هایی که از اقا سجاد یاد گرفتم و پست های اساتید به وضوح مشخص است...
    سلام شما را به اقا سجاد رسوندم و ایشان هم برای شما ارزوی سلامتی کردند..
    امید که بتوانیم شاگرد خوبی در محضر تمامی اساتید گرانقدری که بر سر ما منت دارند و به انتقال تجربیات خودشون که چند سال از عمر گرانبهایشان را به خود اختصاص داده است باشیم ...
    مرسی...
    AmiR.HJ, saman241 and shabro like this.
    دستیار معامله گر

کاربر فعال

میزان امتیاز
    216Array = 20
    قدرت امتیازدهی
    20
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Jabalameli نمایش پست ها
    سلام

با سلام و اجازه از آفای شیرانی عزیز
    از جناب آقای جبل عاملی عزیز تشکر ویژه می کنم که دو نکته ی مهم را بیان کردند.حال به این بیاندیشیم که در پایپو 15 دقیقه بریک ایون قیمتی چند پیپ باشد ؟چون تارگت های ما بیشتر از 30 پیپ نیست ،البته گاهی تغییر می کندودوست خوبمان آقا احسان خیلی زیبا نکات را به تصویر کشیدند و همینجا ازشون تشکر می کنم.

پیروز باشید
    Mehrdad و shabro پسندیده اند.

کاربر هزاره

میزان امتیاز
    12976Array = 149
    قدرت امتیازدهی
    149
    pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط saman241 نمایش پست ها
    با سلام و اجازه از آفای شیرانی عزیز
    از جناب آقای جبل عاملی عزیز تشکر ویژه می کنم که دو نکته ی مهم را بیان کردند.حال به این بیاندیشیم که در پایپو 15 دقیقه بریک ایون قیمتی چند پیپ باشد ؟چون تارگت های ما بیشتر از 30 پیپ نیست ،البته گاهی تغییر می کندودوست خوبمان آقا احسان خیلی زیبا نکات را به تصویر کشیدند و همینجا ازشون تشکر می کنم.

پیروز باشید
    سلام ممنون از مشارکت شما...
    به نظر من اگه بخواهیم به صورت کلی به این سوال جواب بدیم به این نکته باید توجه نمود که این بحث در کل یک بحث تجربی است و بستگی به نگاه و سبک تریدر و شناخت او از بازار و ریتم حرکتی جفت ارز داره و البته این نگاه باید مولتی تایم فریم باشه و بازار را از چند بعد دید که صد البته همیشه ثابت نخواهد بود و بستگی به نکات تریدری بسیاری داره که در قالب یک پست نمیگنجد،،اگه یادتون باشه وقتی پوند استاپ زد بنده تو اسکایپ نوشتم پوند از همین نقطه رشد میکنه و این اتفاق افتاد،،
    از نظر بریک ایون زمانی اگه فاصله پروفیتهای مان را همون 30 پیپ در نظر بگیریم نظر به اینکه زمان ترید روزانه از ساعت 11 تا 7 میباشد که حدودا 32 کندل 15 دقیقه ای خواهد بود پس در بدترین شرایط به ازای هر پیپ یک کندل 15 دقیقه نیاز داریم که اگر این مورد را با بحت بسته شدن کندل یک ساعته ترکیب کنیم چون هر ساعت 4 کندل 15 دقیقه ای است لذا بنده همون یک ساعت را برای بریک ایون زمانی قبول دارم...
    از لحاظ بریک ایون قیمتی یکم بحث متفاوت خواهد بود و بستگی به حرکت شناسی جفت ارز و در نظر گرفتن قدرت روند جاری و اسطکاکهای موجود در مسیر دارد و باید به این نکته توجه کرد که این موضوع نباید مانع گسترش سودهای ما بشود و باعث خروج زود هنگام ما از بازار بگردد ..بنده با توجه به مباحث گفته شده و فاصله استاپ لاس و ریسک معامله بریک ایون قیمتی را انتخاب میکنم ...برای بریک ایون میتوانید از اکسپرت زیر استفاده نمایید...
    AmiR.HJ و shabro پسندیده اند.
    دستیار معامله گر

کاربر فعال

میزان امتیاز
    216Array = 20
    قدرت امتیازدهی
    20
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    فکر می کنم بریک ایون قیمتی در تایم یک ساعته بیشتر معنی پیدا می کند ،چون تارگت ها بزرگتر هستند .اما وقتی آقای جبل عاملی نظر به این دارند که در 15 دقیقه هم از بریک ایون قیمتی استفاده شود به نظر باید با اکسپرت، یک استاندارد برایش تعریف کنیم ،نه همیشه بلکه طبق نظر شما با توجه به موانع جلوی راه در پلن از آن استفاده شود...
    مثلا وقتی در گروه آقای جبل عاملی بودیم ایشان از اکسپرت be استفاده می کردند که دو پارامتر را داشت و با وارد شدن متغیر 30 پیپ در سود ، استاپ را به نقطه ی ورود یا حتی 10 پیپ بالاتر منتقل می کرد.پس دقیقا طبق نظر آقا احمد رضا هرچه در شکست ها و نقاط برگشتی از بریک ایون قیمتی و زمانی استفاده کنیم در بلند مدت بازدهی بیشتری داریم حال بیاید فکر کنیم کی و چه عواملی را بررسی کنیم که از بریک ایون قیمتی استفاده کنیم. مثالی میزنم

1-سیزده پیپ بالاتر مقاومت کلاسیک بین راه است پس می تونیم اکسپرت زا بر 13 پیپ ریسک فری تعیین کنیم
    2-مسیر بین دو پیوت بیشتر از 30 پیپ است پس با محاسبه نصف راه بریک ایون می کنیم
    3-گاهی بعد از شکست پیوت R1 روزانه با تراکمی که در پیوت R3 وجود دارد معامله را با تاچ شدن R2 بریک ایون می کنیم.
    4- یا به قول شما با نگاه مولتی تایم فریم با موانعی روبرو میشیم به طور مثال موینگ 200 چهار ساعته بین دو پیوت است که می تونیم با محاسبه ی مسیر حرکتی تا موینگ آنرا بریک ایون کنیم.
    و
    و
    و

پس بیاید تجارب خود را رو میز بریزیم و برای این مورد وارد بحث شویم.البته نگاه شما در بریک ایون زمانی ثابت و مناسب است.

ارادتمند
    Mehrdad و shabro پسندیده اند.

عضو تیم پرایس اکشن

میزان امتیاز
    13974Array = 165
    قدرت امتیازدهی
    165
    pcmbrokers
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    سلام و ارادت به همگی دوستان

از لطف همگی دوستان سپاسگذارم و خوشحالم که با حضور دوستان باتجربه و کار کشته خیلی منطقی و حرفه ای در مورد موضوع بحث شد.
    تمام صحبتهایی که تا الان شده درست هستند و همگی قابل اجرا، منتها چیزی که هست طبیعتا یک راه ایده عال و همیشه ثابت و مفید هم در این بین وجود داره که برای این که مسیر دوستان کوتاه تر بشه مستقیما بیانش میکنم.

برای یرو دلار در تایم 15 دقیقه که بخواد معاملات بر اساس شکست پیووتی و دیگر سطوح پایه بازار باشه بهترین بریک ایون زمانی 45 دقیقه هست و برای بریک ایون قیمتی بین 11 تا 15 پیپ که در مورد مقدار بریک ایون قیمتی باید این میزان را بر اساس گام حرکتی بازار در اشل جاری تشخیص و استفاده کرد.
    هر دو بریک ایون بهینه شده هستند و در طولانی مدت به همین مقادیر جواب میدهند ونیاز به تغییر ندارند (( البته به یاد داشته باشید که ما اینجا فقط در مورد یرو دلار در تایم 15 دقیقه و آن هم برای معاملات براساس پیووت و سطوح پایه صحبت کردیم )) چون شخصا فقط در همین حد و قالب ترید میکنم

موارد بالا با احتساب و در نظر گرفتن موضوعات تکنیکی پیووت ها بودند، از قبیل :

1 - میزان پتانسیلی که قیمت در حرکت بین سطح مرکزی تا حمایت و مقاومت اولی پیووت روزانه و همچنین سطوح پایه داره
    2 - گام حرکتی قالب بازار در اشل کنونی جاری

پ .ن : احسان " polino " جان اون پیام شما ( پی نوشت یواش پست 14 ) را خوندم و قبول دارم که این اواخر خیلی بد قول بودم و دوسه باری برای کارگاه لایو معاملاتی و پلن مدیریت سرمایه تهاجمی- تشویقی قول دادم و همش بد قولی کردم.. هم از شما دوست عزیز و هم از دیگر عزیزان عذر خواهی میکنم... هنوز این امر پا برجاست و این در برنامه اصلی فروم نویسی من قرار داره ولی :
    از آنجا که این سبک مدیریت سرمایه تهاجمی و سیستم معاملاتی مربوطش خیلی حاشیه ساز خواهد بود و 100% به خاطر حاشیه هاش نمیشه کل مطلب و کار را انتقال داد، به همین خاطر دارم زمینه ای میسازم که وقتی این موضوع ارائه بشه دیگه هیچ جای حاشیه ای وجود نداشته باشه و مستقیما بریم روی خط ارائه و بهره بردن همه عزیزان از بازار
    خداراشکر خانم مرادی با باز کردن اون تاپیک و ادامه اون کمک بزرگی کردند چون الان دیگه سیستم معاملاتی داره با موقعیت های لایو به صورت لحظه ای ارائه میشه و علاقه مندان میتونن از تصاویر موقعیت های اون تاپیک برای تمرین و قلق گیری استفاده کنند و فقط میمونه ارائه پلن مدیریت سرمایه؛ که این هم بلا فاصله پس از این که سطح رشد حساب به حد مورد نظر برسه اعلام میشه و همه عزیزان میتونن از اون برای خودشون استفاده کنند.

یه چشمه ای از حاشیه ای که میگم این مبحث داره : ببینید الان در تاپیک خانم مرادی با حدود 9 معامله حساب 70% رشد داشته (( حساب ریل میکرو هست )) و قراره در 20 معامله آتی حجم معاملات در هر ترید به 1000 لات برسند " خب اگه این موضوع گفته میشد کار بنده فقط میشد این که پاسخ پستهایی را بدم که چه دلایل محاسباتی و منطقی برای این سبک مدیریت سرمایه وجود داره و یا این که اصلا عاقلانه نیست و پر ریسکه و دیوانگی هست و آرزوی بچه گانه هست و غیره .... مسیری که دوستان دیگه رفتند و گاها بی نتیجه ماند ... در صورتی که الان به صورت لایو معاملات انجام میشوند و نتایجشون هم درج میشه و گراف حساب ریل هم در تاپیک موجوده و زمانی که رشد حساب به حد 1000 لات در هر ترید رسید اون موقع پلن مدیریت سرمایه کاملا ارائه میشه و یک تاپیک کارگاه معاملات لایو 1000 لاتی باز میکنیم و هیچ جوابی هم در مورد ریسک و یا معقول بودن مدیریت سرمایه هم داده نمیشه، چون خودش را در عمل ثابت کرده حالا هر کس تردید داره دیگه میتونه از اون سبک معامله استفاده نکنه

متاسفانه این کار باید حدود دو سه ماه پیش انجام میشد که به دلیل نقل مکان و درگیر یک سیستم معاملاتی خبری که شدم و نهایتا هم متضرر بود حدود 3 ماه از برنامه عقب افتادم

انشاالله به یاری خداوند ......
    Mehrdad, AmiR.HJ, arminfar and 2 others like this.
    ورود به معامله با منطق انسانی
    خروج
    از معامله با احساس ماشینی
    https://telegram.me/price_action_ir

کاربر هزاره

میزان امتیاز
    12976Array = 149
    قدرت امتیازدهی
    149
    pcmbrokers
    Array
    سلام
    موقعیت خرید دلار کد
    ریسک به ریوارد حدود یک به یک...
    arminfar, AmiR.HJ and shabro like this.
    دستیار معامله گر

صفحه 2 از 17 نخستنخست 123412 ... آخرینآخرین