سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.
COT Report Analysis - Week Ending 16/8//2016
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1
Like Tree2Likes
 • 2 Post By AIO

موضوع: COT Report Analysis - Week Ending 16/8//2016

 1. #1
  AIO

  AIO ??? ?????? ??????
  کاربر هزاره

  تاریخ عضویت
  Jan 2012
  محل سکونت
  ایران
  نوشته ها
  2,660
  میزان امتیاز
  4468Array = 74
  قدرت امتیازدهی
  74
  pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
  Array

  COT Report Analysis - Week Ending 16/8//2016

  هفته منتهی به سه شنبه 16 آگوست 2016

  نکات مهم:

  · در هفته منتهی به 16 آگوست، سفته بازان بزرگ به فروش بی وقفه خود روی پوند ادامه دادند که باعث شد تا حدود 340 میلیون دلار دیگر به ارزش دلاری پوزیشن خالص فروش آنها روی این ارز اضافه گردد. در حوزه نفت، سفته بازان بزرگ مطابق پیش بینی هفته گذشته ما متوجه اشتباه محاسباتی خود شده و با افزودن بر حجم پوزیشن های خرید و تسویه سنگین پوزیشن های فروش خود به واکنش به روند صعودی اخیر پرداختند. از دیگر نکات برجسته گزارش اخیر می توان به تداوم کاهش ارزش دلاری پوزیشن خالص خرید سفته بازان روی طلا اشاره کرد که با توجه به تحلیل بنیادین ما حرکت درستی به نظر می رسد. با این حال تداوم خرید ین از سوی سفته بازان که این هفته نیز تداوم یافته نشانگر واگرایی و شکاف در نظر سفته بازان در حوزه این 2 بازار می باشد که به زودی بایستی حل شود و نظر ما این است که این تضاد با کاهش ارزش دلاری پوزیشن خالص خرید روی ین ژاپن از میان خواهدرفت.

  · در حوزه شاخص دلار آمریکا سفته بازان بزرگ هم بر میزان پوزیشن های خرید و هم بر میزان پوزیشن های فروش خود افزودند که در مجموع باعث شد تا 67 میلیون دلار به ارزش دلاری پوزیشن خرید سفته بازان روی شاخص دلار افزوده بشود. سخنرانی های اخیر اعضای FOMC در تضاد آشکاری با محاسبات بازار در خصوص سیاست پولی فدرال رزرو قرار دارد و بر این باوریم که در مجموع فضای صعود برای دلار به مراتب مهیاتر و آماده تر است. سخنرانی این هفته خانم یلن در Jackson Hole می تواند مسیر آینده دلار به مراتب روشن تر سازد و انتظار ما این است که همچون دادلی، ویلیامز و کاپلان، خانم یلن نیز بکوشد تا بازارهای مالی را برای یک افزایش نرخ بهره در ماه سپتامبر و یا نهایتاً دسامبر سال جاری آماده سازد.

  · .در حوزه پوند، سفته بازان بزرگ باز هم به فروختن این ارز در سایه Brexit ادامه دادند که باعث شد تا حدود 340 میلیون دلار دیگر بر ارزش دلاری پوزیشن فروش آنها روی GBP افزوده شده و این رقم به بیش از 7 میلیارد و 680 میلیون دلار برسد که باز رکورد جدیدی به شمار می رود. چنانچه در هفته پیش اشاره کردیم، انتظار ما این است که به زودی یک حرکت نیرومند صعودی در پوند آغاز شود که شاید رفتار قیمت در هفته گذشته و صعود تند و تیز پوند در برابر بسیاری ارزها آغاز این حرکت باشد. از سوی دیگر، دقت در رفتار سفته بازان نشان می دهد که برای 4 هفته متوالی بر شمار پوزیشن های خرید سفته بازان نیز افزوده شده است. در واقع کاهش ارزش دلاری پوزیشن خالص خرید سفته بازان بزرگ روی پوند، ناشی از افزایش سنگین پوزیشن های فروش بوده که اثر افزایش همزمان اما کم حجم تر پوزیشن های خرید را خنثی کرده است. از این مطلب می توان به این نتیجه رسید که دستکم بخشی از سفته بازان بزرگ به این نتیجه رسیده اند که پوند بیش از این – دستکم در کوتاه مدت – کشش ریزش بیشتر را ندارد و لذا برای شکار یک کف دست به خرید این ارز زده اند.

  · در حوزه دلار استرالیا سفته بازان بزرگ با کاهش پوزیشن های فروش و افزایش پوزیشن های خرید همچنان نظر یکسویه و مثبت خود را روی این ارز کالایی نشان دادند. اما چنانچه هفته پیش نیز اشاره کرده بودیم چندین عامل بنیادی مانع رشد بیشتر AUD هستند که این هفته آمار ضعیف اشتغال این کشور نیز به لیست این عوامل اضافه شد و رفتار قیمت در هفته پیش نیز موید این نظر بود. در حال حاضر ارزش دلاری پوزیشن خالص خرید سفته بازان بزرگ روی AUD با نزدیک به 480 میلیون دلار رشد در هفته گذشته به بیش از 3 میلیارد و 160 میلیون دلار رسیده که این مسئله این ارز کالایی را به دومین ارز محبوب سفته بازان پس از ین ژاپن بدل ساخته است. لذا و با توجه به زمینه بنیادین نامناسب، به نظر می رسد که بایستی شاهد تشدید تضعیف AUD از هفته آینده باشیم.

  · روی دلار نیوزیلند سفته بازان بزرگ بر عکس دلار استرالیا نظر مثبتی ندارند و این امر را با افزایش بیشتر پوزیشن های فروش نسبت به پوزیشن های خرید که باعث کاهش 6 میلیون دلاری ارزش خالص پوزیشن فروش آنها روی این ارز کالایی شده نشان دادند. چنانچه در هفته پیش نیز اشاره کردیم، به باور ما مسیر میان مدتی NZD نزولی است و با توجه به اینکه پوزیشن گیری سفته بازان بزرگ به محدوده اشباع فروش نرسیده، فضای زیادی برای افت ارزش این ارز در هفته های آتی موجود است.

  · روی دلار کانادا سفته بازان بزرگ همچون هفته قبل به طور سنگینی بر میزان پوزیشن های فروش خود افزودند به طوری که از نظر درصد حدود 19% بر حجم پوزیشن های فروش نسبت به هفته قبل افزوده شده که این امر باعث شده تا علیرغم افزایش 5.7 درصدی حجم پوزیشن های خرید، ارزش دلاری پوزیشن خالص خرید سفته بازان بزرگ روی CAD معادل 225 میلیون دلار کاهش داشته باشد. با توجه به تسویه سنگین پوزیشن های فروش سفته بازان روی نفت، به نظر می رسد که این دسته از بازیگران بازارهای مالی به این نتیجه رسیده اند که مسیر نفت و دلار کانادا در هفته های آتی همبستگی بالای سابق را نخواهدداشت و CAD به دلیل انتشار آمارهای ضعیف از اقتصاد کانادا مسیری نزولی را خواهدپیمود.

  · روی ین ژاپن، سفته بازان بزرگ همچنان روند افزایش پوزیشن های خرید ادامه یافته اما بر عکس هفته پیش از میزان پوزیشن های فروش نیز به طور قابل توجهی – معادل 14.8% - کاسته شده است. این امر باعث شده تا ارزش دلاری پوزیشن خالص خرید سفته بازان بزرگ روی ین ژاپن با 894 میلیون دلار رشد به نزدیک مرز 7 میلیارد دلار برسد. با توجه به عدم رشد اقتصاد ژاپن در 3-ماهه دوم و تشدید انتقادات مجامع اقتصادی ژاپن در خصوص آثار مخرب تقویت ین روی سودآوری بنگاه های ژاپنی، همچنان بر این نظر هستیم که چشم انداز میان مدتی برای ین ژاپن در برابر دلار آمریکا نزولی است و انتظار داریم تا رالی موردنظر در هفته های آتی محقق گردد.

  · در حوزه یورو و برای سومین هفته متوالی، سفته بازان بزرگ با افزایش پوزیشن های باز خرید و کاهش پوزیشن های باز فروش به استقبال داده ها و گزارش های مناسب اقتصادی رفتند که اخیراً از حوزه اروپا منتشر شده رفتند. این اقدام سفته بازان باعث شد تا این هفته نیز ارزش خالص پوزیشن فروش سفته بازان بزرگ روی یورو با 830 میلیون دلار افزایش روبرو بشود که رقم قابل توجهی به شمار می رود. به باور ما و چنانچه در هفته های پیش نیز اشاره کردیم، مسیر رشد یورو در میان مدت فراهم است اما با توجه به قدرت دلار پیشنهاد می گردد که روی دیگر کراسها دست به خرید یورو زده شود. در 2 هفته اخیر یورو رشد بسیار مناسبی را در برابر ارزهای اقیانوسیه ای AUD و تا حد کمتری NZD تجربه نموده است که کاملاً با تحلیل گزارش COT ما همسو بوده و می تواند آغاز یک رالی قدرتمند میان مدتی باشد.

  · در حوزه فرانک سوییس و بر خلاف یورو، سفته بازان بزرگ در هفته گذشته از حجم پوزیشن های خرید خود کاسته و بر حجم پوزیشن های فروش خود افزودند که باعث شد تا ارزش دلاری پوزیشن خالص آنها روی فرانک با 212 میلیون دلار کاهش به منفی 201 میلیون دلار (201 میلیون دلار فروش) برسد. به نظر می رسد که سفته بازان بزرگ درک کرده اند که اثرات Brexit روی حوزه یورو خفیف بوده و لذا در حال انطباق پوزیشن گیری خود در راستای تقویت یورو و تضعیف فرانک هستند.

  · در حوزه طلا سفته بازان بزرگ مجدداً و این بار نزدیک به 5000 قرارداد خرید باز خود را تسویه کردند و هر چند که شمار پوزیشن های باز فروش نیز بیش از 2300 قرارداد کاهش یافت، اما در مجموع اقدامات سفته بازان بزرگ در هفته گذشته موجب شد تا حدود 350 میلیون دلار دیگر از ارزش دلاری پوزیشن خالص خرید آنها روی طلا کاسته شود. از اوایل جولای تا کنون تنها 1 هفته سفته بازان بزرگ دست به افزایش خرید روی طلا زده اند که نشان می دهد جذابیت طلا در حال از میان رفتن است. نظر ما روی طلا همچنان نزول کوتاه مدتی می باشد.

  · روی نفت و مطابق با تحلیل این بار سفته بازان متوجه اشتباه خود شده و با تسویه سنگین بیش از 41 هزار قرارداد فروش و گشودن بیش از 8000 قرارداد جدید خرید، ارزش دلاری پوزیشن خالص خرید روی طلای سیاه را معادل 2 میلیارد و 313 میلیون دلار افزایش دادند که رقم قابل توجهی به شمار می رود. تحلیل ما مطابق هفته های قبل افزایش بهای نفت می باشد هر چند که اعتقاد داریم روند صعودی اخیر نباز به یک اصلاح مناسب کوتاه مدتی دارد.

  · بر حسب درصد و در مقایسه با هفته قبل، بیشترین افزایش پوزیشن.های خرید مربوط به دلار استرالیا با 15.7% و بیشترین افزایش پوزیشن.های فروش نیز مربوط به دلار کانادا با 19% می شود.

  · بر جسب درصد و در مقایسه با هفته قبل، بیشترین کاهش پوزیشن.های خرید مربوط به فرانک با 2.1% و بیشترین کاهش پوزیشن.های فروش نیز مربوط به ین با 14.8%می شود.

  · از نظر ارزش دلاری، بیشترین افزایش در پوزیشن خالص سفته بازان روی نفت با 2.313 میلیارد دلار افزایش مشاهده شده و بیشترین کاهش نیز در پوزیشن خالص سفته بازان روی طلا با 349 میلیون دلار روی داده است.


  جداول تحلیلی:

  جدول شماره 1: درصد تغییرات خرید و فروش سفته بازان نسبت به هفته گذشته


  مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها


  جدول شماره 2: ارزش خالص پوزیشن سفته بازان و درصد تغییرات آن نسبت به هفته گذشته

  مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها


  توضیح:
  1- در جدول نخست، در ردیف مربوط به هر ارز یا کالا عملیات هفته گذشته سفته.بازان بزرگ در زمینه قراردادهای خرید و فروش به صورت تغییرات بر حسب درصد نسبت به هفته گذشته به تصویر کشیده شده است. در ستون B/S نیز نسبت قراردادهای خرید باز به قراردادهای فروش باز آورده شده که می.تواند نمایی از نظر عمومی و کلی سفته.بازان بزرگ نسبت به ارز یا کالای مربوطه را نمایان سازد.

  2- در جدول دوم، ارزش خالص پوزیشن سفته بازان روی بازارهای مختلف بر حسب دلار و بر مبنای ارزش قراردادها و سپس تغییرات این ارزش خالص در طول هفته گذشته به تصویر کشیده شده است. این جدول نیز به نوبه خود در تشخیص جهت جریان پول سفته بازانه بسیار موثر و کارآ می باشد.
  ویرایش توسط AIO : 08-23-2016 در ساعت 08:16 PM
  devoshca و payam154 پسندیده اند.

 

 

موضوعات مشابه

 1. COT Report Analysis - Week Ending 2/8/2016
  توسط AIO در انجمن تحلیل گزارش COT
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 08-09-2016, 12:43 AM
 2. COT Report Analysis - Week Ending 26/7/2016
  توسط AIO در انجمن تحلیل گزارش COT
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 08-03-2016, 03:07 PM
 3. COT Report Analysis - Week Ending 19/7/2016
  توسط AIO در انجمن تحلیل گزارش COT
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 08-03-2016, 03:06 PM
 4. COT Report Analysis - Week Ending 14/6/2016
  توسط AIO در انجمن تحلیل گزارش COT
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 06-18-2016, 11:39 PM
 5. COT Report Analysis - Week Ending 15/4/2016
  توسط AIO در انجمن تحلیل گزارش COT
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 04-17-2016, 10:41 AM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •