سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.
COT Report Analysis - Week Ending 2/8/2016
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1
Like Tree2Likes
 • 2 Post By AIO

موضوع: COT Report Analysis - Week Ending 2/8/2016

 1. #1
  AIO

  AIO ??? ?????? ??????
  کاربر هزاره

  تاریخ عضویت
  Jan 2012
  محل سکونت
  ایران
  نوشته ها
  2,660
  میزان امتیاز
  4468Array = 74
  قدرت امتیازدهی
  74
  pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
  Array

  COT Report Analysis - Week Ending 2/8/2016

  هفته منتهی به سه شنبه 2 آگوست 2016


  مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها

  نکات مهم:

  • در هفته منتهی به 2 آگوست، سفته بازان بزرگ بر عکس هفته قبل دست به خرید طلا و ین زده و تسویه سنگینی روی پوزیشن های فروش خود روی یورو و ین انجام دادند. پوزیشن خالص سفته بازان روی دلار نیز به دلیل تسویه شدید پوزینش های خرید به شدت کاهش یافت. در آستانه نشست کلیدی BOE سفته بازان بزرگ پوزیشن های خود را به صورت دوسویه روی پوند افزایش دادند و مجدداً رکورد جدیدی در زمینه حجم و ارزش پوزیشن خالص فروش روی پوند ثبت کردند. در مجموع، اقدامات سفته بازان باعث بهبود پوزیشن خالص آنها روی طلا، یورو و ین شده و روی بقیه بازارهایی که ما رصد می کنیم، شاهد افت پوزیشن خالص سفته بازان بودیم.
  • در حوزه شاخص دلار آمریکا، به نظر می رسد که نشست اخیر FOMC بسیاری از سفته بازان را از رشد بیشتر دلار نومید کرده است چرا که هفته گذشته شاهد تسویه حدود 9000 قرارداد خرید بودیم. هر چند که در حوزه پوزیشن های فروش نیز تسویه نسبتاً سنگینی – معادل 4289 قرارداد – صورت گرفته، اما از نظر ارزش قراردادها تسویه پوزیشن های خرید حدود 860 میلیون دلار از ارزش پوزیشن خالص خرید سفته بازان کاسته است که به مراتب بیشتر از ارزش قراردادهای فروشی (408 میلیون دلار) است که تسویه شده است. در مجموع ارزش پوزیشن خالص خرید سفته بازان روی شاخص دلار آمریکا حدود 452 میلیون دلار افت نشان می دهد که با توجه به اینکه شاخص دلار در بورس نیویورک معامله می شود و حجم معاملات روی آن به نسبت دیگر بازارها کمتر است، این رقم قابل توجهی به شمار می رود. با توجه به انتشار گزارش بسیار مثبت NFP در روز جمعه 5 آگوست، انتظار داریم هفته آینده شاهد بهبود وضعیت پوزیشن سفته بازان روی شاخص دلار باشیم.
  • .در حوزه پوند، سفته بازان بزرگ همچون هفته های گذشته به افزایش پوزیشن های فروش خود ادامه دادند و این امر باعث شد تا ارزش پوزیشن خالص خرید آنها روی پوند به بیش از 6.8 میلیارد دلار برسد که باز یک رکورد جدید از نوع خود محسوب می شود. نظر ما این است که با توجه به تحلیل های بنیادی که ارائه کرده ایم، زمینه جهت افت بیشتر پوند فراهم نیست و احتمالاً در هفته های آتی شاهد تعدیل وضعیت پوزیشن سفته بازان خواهیم بود.
  • در حوزه دلار استرالیا پوزیشن های سفته بازان به صورت دوسویه افزایش یافته که افزایش پوزیشن های فروش هم از نظر حجم و هم از نظر ارزش بیشتر از پوزیشن های خرید می باشد. نشست هفته قبل RBA که منجر به کاهش نرخ بهره به 1.5% شد اما با بیانیه ای خوش بینانه همراه بود، می تواند زمینه را برای رشد میان مدتی دلار استرالیا فراهم آورد. در حال حاضر ارزش پوزیشن خالص خرید سفته بازان روی AUD به 2.384 میلیارد دلار رسیده است که عملاً چهارمین رتبه را پس از طلا، نفت و ین داراست.
  • روی دلار نیوزیلند عملاً پوزیشن خالص سفته بازان بزرگ به سطح صفر رسیده است که نشانگر شک و تردید شدید آنها در خصوص مسیر آتی این ارز کالایی می باشد. نشست این هفته RBNZ می تواند سرنوشت دلار نیوزیلند را برای مدتها تعیین کند. اگر RBNZ نیز همانند RBA تنها به کاهش نرخ بهره اکتفا نموده و در عوض بیانیه ای خوش بینانه منتشر کند، شاهد رشد تقاضا برای این ارز کالایی خواهیم بود خصوصاً که در آخرین حراج شرکت Fonterra شاهد رشد مناسب بهای اقلام لبنیاتی بوده ایم.
  • روی دلار کانادا سفته بازان بزرگ به طور هوشمندانه ای پوزیشن های خرید خود را کاهش داده و در عوض به طور سنگینی بر میزان پوزیشن های فروش خود افزودند که باعث شد تا ارزش دلاری پوزیشن خالص خرید سفته بازان روی این ارز کالایی با کاهشی 414 میلیون دلاری روبرو بشود. با توجه به واگرایی قابل توجه در کیفیت گزارش های مشاغل منتشره در آمریکا و کانادا در هفته ای که گذشت احتمال تضعیف بیشتر دلار کانادا می رود هر چند که احتمال بالای افزایش بهای نفت از فشار فروش روی CAD خواهد کاست.
  • روی ین ژاپن، سفته بازان بزرگ پس از مدتها بر میزان پوزیشن های خرید خود افزوده و در سوی مقابل از حجم پوزیشن های فروش خود کاستند تا پاسخی درخور به تسهیل سبک و کم عمق BOJ داده باشند. با این حال دلایل بنیادی و تکنیکی زیادی وجود دارد که ما را در نظرمان مبتنی بر دیده شدن یک کف محکم در نرخ برابری USDJPY برای مدتها راسخ تر می کند.
  • در حوزه یورو، مطابق با تخمین ما سرانجام داده ها و گزارش های مثبت اقتصادی و عدم تاثیر منفی Brexit باعث شد تا سفته بازان بزرگ حدود 6% از حجم پوزیشن های فروش خود روی یورو را تسویه کنند که از نظر ارزش به بیش از 1.8 میلیارد دلار بالغ می شود. همچنان اعتقاد داریم که شرایط بنیادین برای افت بیشتر یورو فراهم نیست، هر چند که قدرت دلار مانع از رشد یورو در برابر پشت سبز خواهدبود و بهتر است تا خرید یورو در برابر دیگر ارزها در دستور کار قرار بگیرد.
  • در حوزه فرانک سوییس سفته بازان به صورت دوسویه پوزیشن های خرید و فروش خود را کاهش دادند که حجم تسویه پوزیشن های خرید به مراتب سنگین تر بود و نهایتاً و پس از مدتها شاهد منفی شدن پوزیشن خالص سفته بازان در اثر فزونی گرفتن شمار قراردادهای فروش بر خرید بودیم. با توجه به بهبود جو ریسک پذیری و نرخ بهره منفی در سوییس، قاعدتاً نبایستی انگیزه بالایی جهت ماندن در پوزیشن های خرید برای سفته بازان بزرگ باقی مانده باشد.
  • در حوزه طلا سفته بازان دوباره عطش خرید خود را به رخ کشیدند و با گشودن بیش از 18000 قرارداد خرید بیش از 2 میلیارد دلار بر ارزش پوزیشن خالص خرید خود روی این فلز گرانبها افزودند تا به حدود 40 میلیارد دلار برسد. به نظر ما طلا سقف میان مدتی خود را دیده است و هفته ها شاهد نزول طلا خواهیم بود و در این مسیر تسویه پوزیشن های سنگین خرید سفته بازان می تواند منجر به تسریع روند نزولی طلا گردد.
  • روی نفت سفته بازان بزرگ همچون هفته گذشته سفته بازان بزرگ هم بر میزان پوزیشن های خرید و هم بر میزان پوزیشن های فروش خود افزودند که باز حجم افزایش پوزیشن های فروش قابل توجه تر بود. چنانچه هفته پیش نیز گفتیم شرایط تکنیکالی برای افت بیشتر نفت فراهم نبود و هفته گذشته نیز یک الگوی شمعی قدرتمند و بسیار کیفی چکش در چارت نفت تشکیل شده که نوید روزهای بهتری را برای طلای سیاه – بر خلاف طلا – می دهد.
  • بر حسب درصد و در مقایسه با هفته قبل، بیشترین افزایش پوزیشن.های خرید مربوط پوند با 11.9% و بیشترین افزایش پوزیشن.های فروش نیز مربوط به دلار کانادا با 14.9% می شود.
  • بر جسب درصد و در مقایسه با هفته قبل، بیشترین کاهش پوزیشن.های خرید مربوط به شاخص دلار با 21.9% و بیشترین کاهش پوزیشن.های فروش نیز مربوط به شاخص دلار با 22.8% می شود.
  • از نظر ارزش دلاری، بیشترین افزایش در پوزیشن خالص سفته بازان روی طلا با بیش از 2 میلیارد دلار افزایش مشاهده شده و بیشترین کاهش نیز در پوزیشن خالص سفته بازان روی شاخص دلار با 452 میلیون دلار کاهش روی داده است.


  جداول تحلیلی:

  جدول شماره 1: درصد تغییرات خرید و فروش سفته بازان نسبت به هفته گذشته

  مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها

  جدول شماره 2: ارزش خالص پوزیشن سفته بازان و درصد تغییرات آن نسبت به هفته گذشته

  مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها  توضیح:

  1. در جدول نخست، در ردیف مربوط به هر ارز یا کالا عملیات هفته گذشته سفته.بازان بزرگ در زمینه قراردادهای خرید و فروش به صورت تغییرات بر حسب درصد نسبت به هفته گذشته به تصویر کشیده شده است. در ستون B/S نیز نسبت قراردادهای خرید باز به قراردادهای فروش باز آورده شده که می.تواند نمایی از نظر عمومی و کلی سفته.بازان بزرگ نسبت به ارز یا کالای مربوطه را نمایان سازد.
  2. در جدول دوم، ارزش خالص پوزیشن سفته بازان روی بازارهای مختلف بر حسب دلار و بر مبنای ارزش قراردادها و سپس تغییرات این ارزش خالص در طول هفته گذشته به تصویر کشیده شده است. این جدول نیز به نوبه خود در تشخیص جهت جریان پول سفته بازانه بسیار موثر و کارآ می باشد.
  devoshca و johnforx پسندیده اند.

 

 

موضوعات مشابه

 1. COT Report Analysis - Week Ending 12/7/2016
  توسط AIO در انجمن تحلیل گزارش COT
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 08-03-2016, 03:04 PM
 2. COT Report Analysis - Week Ending 5/7/2016
  توسط AIO در انجمن تحلیل گزارش COT
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 07-10-2016, 01:26 PM
 3. COT Report Analysis - Week Ending 28/6/2016
  توسط AIO در انجمن تحلیل گزارش COT
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 07-03-2016, 03:33 PM
 4. COT Report Analysis - Week Ending 21/6/2016
  توسط AIO در انجمن تحلیل گزارش COT
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 06-26-2016, 03:05 PM
 5. COT Report Analysis - Week Ending 5/4/2016
  توسط AIO در انجمن تحلیل گزارش COT
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 04-12-2016, 01:32 PM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •