سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.
تناقض در امار بازار تبادلات ارزی
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16
Like Tree9Likes

موضوع: تناقض در امار بازار تبادلات ارزی

کاربرجدید

میزان امتیاز
    26Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers
    Array

تناقض در امار بازار تبادلات ارزی

سلام دوستان
    من تازه به جمع دوستان تریدر پیوستم البته در خصوص تجارت انلاین در دیگر ضمینه ها ده سالی فعالیت دارم که موفق و ناموفق بوده الان تقریبا 4 ماه هست با حساب دمو کار میکنم طی این مدت از همه وقت استفاده کردم انواع روش های اموزشی و و رواش هایی که فکر میکردم درست جواب میده رو امتحان کردم و بهترین روش مناسب خودم رو پیدا کردم و تقریبا از ماه دوم تا همین دیروز که بازار بسته شد سود خوبی تو اکانت دمو کردم میخوام دیگه اکانت واقعی بگیرم اما چند اظهار نظر از بعضی افراد ذهنم رو درگیر کرده که با وجود اینکه تو حساب های دموی انواع بروکر ها موفقیت خوبی کسب کردم و سرمایم تقریبا بیست برابر شد بازم میترسم شروع کنم

سوالم اینه که اگه بازار بازار تبادلات ارزی یه بازار دو طرفه هست یعنی من که دلار در برابر یوررو میخرم پس حتما یه شخص دیگه دلار در برابر یورو رو میفروشه درسته؟یعنی من از اون میخرم حالا اگه من سود کنم اون ضرر میکنه اگه من ضرر کنم اون سود میکنه تا اینجا مه فکر کنم همه قبول دارن و مشکلی نیست
    اما سوال اینجاست که اگه اینطور باشه پس به صورت تقریبی باید نصف تریدرها سود کنن و نصف ضرر یا حساب کردن اسپارد و .. یه کم اینور اونور در حالی که افراد فعال در بازار تبادلات ارزی اکثرا میگن 90 درصد ضرر میکنن و فقط 10 درصد سود میکنن اگه قرار باشه سود یه نفر ضرر یکی دیگه و ضرر یکی دیگه سود نفر دیگری باشه پس نباید این مقدار تریدر ضرر ده داشته باشه دلیلش چیه؟؟؟

احتمالا بعضیا بگن دلیل بروکرهای متقلب هستن که با نام بازار تبادلات ارزی دارن فعالیت میکنن ولی ارتباطی به بازار تبادلات ارزی ندارن اما حتی امارهایی که بروکرهای درست کار و معتبر از کاربران خودشون دادن بازم نشون میده تعداد افراد ضرر ده قابل مقایسه با افراد سود ده نیست پس این پول این وسط کجا میره؟؟؟

اصل سوال اینه که اگه 90 درصد ضرر میکنن پس باید ضرری که این 90 درصد کردن یه جایی سود کرده باشه مگه غیر اینه؟؟خوب کجا؟

سوال دومم هم اینه که به نظر دوستا با تجربه و اساتید وارد اینکار بشم یا نه؟به روش درامد زاییش خیلی علاقه دارم و یه جور لذت از معاملات احساس میکنم حتی وقتی با حساب دمو کار میکنم در روزهای تعطیل لحظه شماری میکنم که دوباره بازار باز بشه میخوام با مقدار کمی سرمایه وارد شم و اگه از دست دادم چیزی نشه ولی سوالی که برام پیش میاد اینه که اگه شکست خوردم ادامه بدم یا نه ؟چون تو حساب دمو دفعات بسیار زیادی حسابم کال شد اما در نهایت اخر کار سود بالای کردم پس احتمال داره با حساب واقعی هم سرمایه اولیه رو از دست بدم قبل اینکه اصلا سودی کنم
    لطفا دوستان با تجربه یه راهنمایی کنن و مممنون میشمبه سوالم هم جواب بدم ببخشید طولانی شد

کاربر فعال

میزان امتیاز
    833Array = 21
    قدرت امتیازدهی
    21
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    درود
    اون 10 درصد به علاوه ی بروکر هایی که کمیسیون و اسپرد های دائمی میگیرند تمام اون 90 درصد ضرر رو بالا میکشند . این بازار مثل یک هرمه خود همون 10 درصد هم هرم داره یعنی از 10 هر چه به 1 نزدیک تر میشی پول های کلان تری رو به چنگ میارن طوری که با محاسبه سر انگشتی میفهمی که فردی که 10 ساله در بازاره ولی 1 دلار هم از دست نداده و سودی هم نکرده میشه جز اون 10 درصد ( حالا به یه حساب سر انگشتی ببین کیا راس هرم نشستن )
    البته آمار 90 به 10 رو هنوز هیچ نهاد یا سازمانی با مدرک تائید نکرده( یا من نمیدونم) ولی چنین چیزی بعید نیست .
    پس باید بدونی که حجم سرمایه ی برابر در هر رالی یا سقوط دلیلی بر تقسیم 50 به 50 سود و ضرر نیست چون ملاک اندازه گیری خریداران و فروشندگان لحظه ای هست یعنی مثلا در آن واحد همیشه حجم خرید با حجم فروش برابره که کوچکترین تغییر،نقطه ی تعادل مارکت رو که همون قیمته عوض میکنه . ولی ملاک اندازه گیری موفقیت افراد در مارکت سود مداوم در طی بازه زمانی بلند مدته
    ولی اینم در نظر داشته باش 90 درصد بازنده صرفا ضرر کننده نیستند بخشی از این پول ها معاملاتی هست تجاری مثل اینکه فردی برای مراسم ازدواجش طلا بخره منتهی با قیمتی گرون تر از سال پیش ( چون میدونیم مثلا مارکتی مثل طلا حدود 30 تا 45 درصدش سفته بازیه ، بقیش بر میگرده به معاملات تجاری )
    usofts این را میپسندد.
    Remember, "There is a time for everything, and a season for every activity under heaven: A time to be born and a time to die, a time to plant and a time to uproot. . . A time to get, and a time to lose ... "(Ecclesiastes 3: 1).
    There is also a time to buy and a time to sell
    !

Rocco fund
    13:21 26.12.2016

کاربرجدید

میزان امتیاز
    26Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers
    Array
    ممنون بابت پاسخ
    این احتمال رو داده بودم ولی فکر میکردم نهایتا تا یه اندازه میتونه امار رو تغییر بده اما جواب سوال دومم رو ندادین

کاربر فعال

میزان امتیاز
    833Array = 21
    قدرت امتیازدهی
    21
    Array
    در مورد سوال دوم چون من استاد نیستم جواب ندادم ولی نظر خودمو بخای بدونی هر کی که بالای 5 سال تو مارکت باشه برنده یا بازنده ، به نوعی سرما گرما چشیده ی مارکته
    ولی کلی میگم من به کسی در این رابطه پیشنهادی نمیکنم نه برای تشویق که دو روز دیگه تبدیل شه به امید واهی ، و نه پیشنهاد برای کنار گذاشتنش که بشه سنگ اندازی هر کسی بر اساس علاقه و تجربش تو بازار و طرز تفکرش راهشو انتخاب میکنه
    دوستان دیگه هم هستند کمکت کنن
    usofts این را میپسندد.
    Remember, "There is a time for everything, and a season for every activity under heaven: A time to be born and a time to die, a time to plant and a time to uproot. . . A time to get, and a time to lose ... "(Ecclesiastes 3: 1).
    !

Rocco fund

کاربرجدید

میزان امتیاز
    26Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers
    Array
    ممنون
    در کل چیزی که توی انجمن های فارسی و انگلیسی زبان بعد کلی تحقیقات فهمیدم اینه که خیلی سخت میشه جزو افراد موفق بازار تبادلات ارزی بود اما نمیدونم چرا اصلا برام قابل هزم نیست که اگه سخته پس چطور تو حساب های دمو انقدر راحت سود میکردم یا باید همه شانسی بوده باشه یا حسابا الکی بودن اما حسابا مال بروکرای خوش نام و متعددی هستن سانی بودن هم یه اندازه ای داره نه اینکه سرمایه بیست برابر شه یعنی این موضوع ادم رو به شک میندازه که قضیه چیه اگه انقدر سخته چرا من انقدر راحت تو همون اوایل کار سود کردم

حتی روز اول که شروع کردم درسته چند بار کال شدم ولی از همون اول تنها با مطالعه چند جزوه و سایت اینترنتی در حالت کلی سود میکردم در حالی که توصیفات دوستان از بازار تبادلات ارزی باید خیلی سخت تر باشه بعضیا میگن باید چندین سال باشی تا شاید به سود برسی یا مثلا بعضی افراد معروف که تو فروم های خارجی به عنوان افراد نابعه معرفی شدن از سود سالیانه فقط 50 درصد حرف میزنن خیلیم بهش افتخار میکنن البته این سود خوبه اما برا بازار پر ریسکی مثل بازار تبادلات ارزی بعید میدونم کسی به سالیانه 50 درصد راضی باشه
    منظورم اینه که این دوتا قضیه همخوانی ندارن یعنی از یه طرف افراد مشهوری که با سالیانه 50 درصد سود خوشحالن و بقیه هم تحسینشون میکنن و میگن کارشون چقدر درسته و ... و از یه طرف من خیلی راحت سود میکنم در حالی که باید طبیعتا ضرر میکردم نه اینکه سرمایه بیست برابر بشه مطالعه انچنانی هم نداشتم خیلی سطحی با یه سری قواعد خاص ترید های کوتاه مدت کم ریسک با حجم پایین انجام میدم که میشه گفت 90 درصد به سود ختم میشه و چند باری هم که کال شدم مربوط به حساب هایی بود که طی شب معامله رو باز نگه داشته بودم یا انتخابات امریکا نتیجش معلوم شد و تاثیر خبرهای بیرونی بود که اونطور شد وگرنه هر بار روند بازار قابل پیش بینی تر بود سود داده اخه نباید پول در اوردن انقدر راحت باشه که خخخخخخ

کاربر فعال

میزان امتیاز
    833Array = 21
    قدرت امتیازدهی
    21
    Array
    اره مشکل اینجاست که اون دموئه ولی سعی کن همون روندو تو ریل داشته باشی و ضمن 50 درصد خیلی هم زیاده چون اونا با 100 دلار 200 دلار کار نمیکنن 500 هزار تا 50 درصد میشه سالانه 250 هزار تا که قطعا همونور تو همه اقشار مهندس پزشک و مدیر . .... رقم بسیار بالاییه
    !

Rocco fund

کاربرجدید

میزان امتیاز
    26Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers
    Array
    ببخشید عزیز ولی یه سوال دیگم داشتم
    وقتی گفته میشه فلان شخص سالیانه 30 درصد یا ماهیانه تقریبا 3 درصد سود کسب کرده منظور از 3 درصد سود از سرمایه اولیه شخص هست یا 3 درصد سود از سرمایه ای که اهرم بهش داده که بهش مارجین میگین کدوم منظوره؟

کاربر فعال

میزان امتیاز
    833Array = 21
    قدرت امتیازدهی
    21
    Array
    وقتی میگن فلانی ماهی 30 درصد سود کرده یعنی فرض اگه 10000 تا داشته باشه 30 درصدش میشه 3000 تا پس لوریج هم ربطی نداره
    usofts این را میپسندد.
    !

Rocco fund

کاربر عضو

میزان امتیاز
    382Array = 17
    قدرت امتیازدهی
    17
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    سلام دوست عزیز
    یک توصیه برای شما دارم و اون هم اینکه به جای حساب دمو، یک حساب ریل میکرو یا مینی باز کنید با حداکثر واریزی 10 تا 20 دلار و بعد از این سعی کنید با حجم کم (یعنی هر پیپ 5 یا 10 سنت) معاملاتت رو انجام بده و بعد از چند ماه اگه تونستی سود دهی حساب دمو رو داشته باشی، اونوقت به آینده کار با حساب ریل استاندارد فکر کن. مزیت این کار اینه که تمام جنبه های کار در بازار بازار تبادلات ارزی (ولی در سایز کوچکتر) رو تجربه خواهی می کنی که در حساب دمو قابل درک نیست.
    موفق باشی
    usofts این را میپسندد.

عضو تیم پرایس اکشن

میزان امتیاز
    13938Array = 163
    قدرت امتیازدهی
    163
    pcmbrokers
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط usofts نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تازه به جمع دوستان تریدر پیوستم البته در خصوص تجارت انلاین در دیگر ضمینه ها ده سالی فعالیت دارم که موفق و ناموفق بوده الان تقریبا 4 ماه هست با حساب دمو کار میکنم طی این مدت از همه وقت استفاده کردم انواع روش های اموزشی و و رواش هایی که فکر میکردم درست جواب میده رو امتحان کردم و بهترین روش مناسب خودم رو پیدا کردم و تقریبا از ماه دوم تا همین دیروز که بازار بسته شد سود خوبی تو اکانت دمو کردم میخوام دیگه اکانت واقعی بگیرم اما چند اظهار نظر از بعضی افراد ذهنم رو درگیر کرده که با وجود اینکه تو حساب های دموی انواع بروکر ها موفقیت خوبی کسب کردم و سرمایم تقریبا بیست برابر شد بازم میترسم شروع کنم

سوالم اینه که اگه بازار بازار تبادلات ارزی یه بازار دو طرفه هست یعنی من که دلار در برابر یوررو میخرم پس حتما یه شخص دیگه دلار در برابر یورو رو میفروشه درسته؟یعنی من از اون میخرم حالا اگه من سود کنم اون ضرر میکنه اگه من ضرر کنم اون سود میکنه تا اینجا مه فکر کنم همه قبول دارن و مشکلی نیست
    اما سوال اینجاست که اگه اینطور باشه پس به صورت تقریبی باید نصف تریدرها سود کنن و نصف ضرر یا حساب کردن اسپارد و .. یه کم اینور اونور در حالی که افراد فعال در بازار تبادلات ارزی اکثرا میگن 90 درصد ضرر میکنن و فقط 10 درصد سود میکنن اگه قرار باشه سود یه نفر ضرر یکی دیگه و ضرر یکی دیگه سود نفر دیگری باشه پس نباید این مقدار تریدر ضرر ده داشته باشه دلیلش چیه؟؟؟

احتمالا بعضیا بگن دلیل بروکرهای متقلب هستن که با نام بازار تبادلات ارزی دارن فعالیت میکنن ولی ارتباطی به بازار تبادلات ارزی ندارن اما حتی امارهایی که بروکرهای درست کار و معتبر از کاربران خودشون دادن بازم نشون میده تعداد افراد ضرر ده قابل مقایسه با افراد سود ده نیست پس این پول این وسط کجا میره؟؟؟

اصل سوال اینه که اگه 90 درصد ضرر میکنن پس باید ضرری که این 90 درصد کردن یه جایی سود کرده باشه مگه غیر اینه؟؟خوب کجا؟

سوال دومم هم اینه که به نظر دوستا با تجربه و اساتید وارد اینکار بشم یا نه؟به روش درامد زاییش خیلی علاقه دارم و یه جور لذت از معاملات احساس میکنم حتی وقتی با حساب دمو کار میکنم در روزهای تعطیل لحظه شماری میکنم که دوباره بازار باز بشه میخوام با مقدار کمی سرمایه وارد شم و اگه از دست دادم چیزی نشه ولی سوالی که برام پیش میاد اینه که اگه شکست خوردم ادامه بدم یا نه ؟چون تو حساب دمو دفعات بسیار زیادی حسابم کال شد اما در نهایت اخر کار سود بالای کردم پس احتمال داره با حساب واقعی هم سرمایه اولیه رو از دست بدم قبل اینکه اصلا سودی کنم
    لطفا دوستان با تجربه یه راهنمایی کنن و مممنون میشمبه سوالم هم جواب بدم ببخشید طولانی شد
    سلام خوش آمدید

متاسفانه این یک باور غلط است که همه گیر شده. دوطرفه بودن یک مکانیزم داخلی است نه ثابت.
    نه. الزاما دستور معاماتی شما با دستور معاملاتی معکوس شخص مقابلی تسویه نمی شود و حتی از نظر آمار و احتمالات غیر ممکن است. در هر لحظه تعداد معاملات و حجم بسیاری از یرو و دلار که در برابر دیگر جفت ارزها هستند در بازار دادوستد می شوند و حتی ممکن است دلاری که شما در برابر یرو خریده اید به دلیل صف دستورات در ارائه کنندگان نقدینگی، دلاری خریده باشید که شخص دیگری در دلار / ین فروخته است.
    پس جفت ارزها بین معامله گران تسویه نمی شوند. بلکه بسته به صف ارائه کنندگان نقدینگی جفت ارزها شکسته شده و ارز هر کشور به صورت واحد در صف خرید و فروش قرار میگیرد. برای درک بهتر این مطلب، وقتی که معامله ای باز دارید به تب (( Exposure )) در منوی ترمینال دقت کنید.... مخصوصا زمانی که روی جفت ارزهای متفرقه معامله باز دارید.

نه. الزاما هر سودی در گرو ضرر دیگری نیست و این نیز یک باور اشتباه دیگر هست. البته در کل اشتباه هم نیست ولی کاملا درست هم نیست. چرا که وقتی در هر لحظه 4 دسته از معامله گران منتفع و متضرر در بازار وجود دارند و از طرفی تسویه دستور معاملاتی یک جفت ارز الزاما با همان جفت ارز انجام نمی شود، پس این که بگوییم هر سودی در گرو ضرری است اشتباهه.

شما در این قسمت دو متغیر را با یک واحد یکسان می سنجید که اشتباه هست. 90 به 10، درصد تعدادی جامعه معامله گران هست نه حجم معاملات آنها

در بازار بازار تبادلات ارزی به دلیل ساختار و قوانینی که داره در عمل و حقیقت عرضه و تقاضایی وجود نداره که بخواد وسطش پولی جایی بره... اجرای دستورات معاملاتی تماما الکترونیکی و تحت سازوکار ارائه کنندگان نقدینگی هست. اون عرضه و تقاضایی که بین صحبتهای دوستان باب هست، در معاملات فیوچرز معنا داره نه در معاملات بازار تبادلات ارزی.

در مورد سوال دومتون بنده نمیتونم نظری بدم ولی پیشنهاد میکنم باز هم صبر کنید
    چون طبق توضیحاتی که دادید هنوز در خود کنترلی ( روانشناسی معامله گری ) و رعایت مدیریت ریسک و سرمایه و مهم تر از همه عدم اطمینان از موفقیت خود هنوز دستاوردی ندارید. پس وارد شدن شما با چنین شرایطی به بازار فقط قمار خواهد بود.

پ.ن: نکته ای که در مورد عرضه و تقتضا گفتم یک نقص نیست بلکه سازوکار این بازاره که باید بهش توجه کنید
    ویرایش توسط Jabalameli : 11-20-2016 در ساعت 11:23 AM
    erfan-2010 این را میپسندد.
    ورود به معامله با منطق انسانی
    خروج
    از معامله با احساس ماشینی
    https://telegram.me/price_action_ir

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین