سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.
در هر بینظمی نظمیست یا در هر نظمی بینظمیست؟!!!! - صفحه 19
صفحه 19 از 19 نخستنخست ... 9171819
نمایش نتایج: از 181 به 187 از 187
Like Tree208Likes

موضوع: در هر بینظمی نظمیست یا در هر نظمی بینظمیست؟!!!!

کاربر عضو

میزان امتیاز
    329Array = 8
    قدرت امتیازدهی
    8
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Xzbnm نمایش پست ها
    سپاس از پاسخ شما

یعنی من این مطلب رو بارها و بارها دیدم و شنیدم که اگه طرف واقعا چیزی از بازار می فهمه چرا اومده اموزش میده چرا اصلا اینجاست و الان باید فلان جاهاا می بود.
    و این چیزی هست که به نادرست بین ما ایرانیا جا افتاده و فعلا باعث ضرر خیلی هاا و پسرفتمون میشه.
    و با این اوضاعی که حاکم هست فعلا شاید پیدا کردن یک لیدر خوب مشکل باشه برای خیلی ها.
    چون اصلا کسی که واقعا به خودش و هنرش ایمان داره نمیاد خودشو سپر این همه حاشیه و جنجال کنه تا که سودی به کسی برسونه.
    اینو من در خیلی از جاها دیدم مثالشم همین تایپک های اموزشی از سایت سرمایه بگیر تا حالاا که اکثرشون با حاشیه همراه شدن و اخرشم بی نتیجه موندن.

و یک چیزی هم که هست و بنظر خودم مهمترین عامل برای یک تریدر می تونه باشه نظم و نوع مدیریته فردی هست.
    یه شخصی که حتی نتونه به کارهای روزمرگی خودش نظم بده با بهترین استراتژی و بهترین مربی هم موفق نخواهد بود.
    شخصی موفق خواهد بود که بتونه خودش و رفتارش و اعقایدشو مدیریت کنه. و این همون امار 95 به 5 را میسازه.
    ترید کردن رو ثمره هنر مدیریت میبین[QUOTE/]

سلام دوستان ،این اولین کامنتم در انجمن های مالی هست

این رو خودتون همه می دونید،
    اکثر مشکل تریدر ها رعایت نکردن قانون های معاملاتی خودشون و همین طور احساسی عمل کردن هست و..
    خب یک لیدر یا مربی می تونه ما رو از این تخطی ها دور نگه داره
    حالا یه سوال وقتی به مربی خوب که. پیگیرمون باشه دسترسی نداریم چکار کنیم؟!
    .
    .
    .
    خب چاره چیه!
    پیاده سازی استراتژی به صورت سیستم وار که. هیچ گونه خطا و احساس درونش نباشه(منظورم ضرر نیست)
    شایدی با خودتون بگید من احساسمٌ درگیر ترید نمی.کنم ،ولی آیا تا حالا پیش اومده که براساس استراتژی ت عمل نکردی؟چند بار ؟چقدر ضرر..
    نه چرا ضرر!!!
    شایدی در ابتدا سود هم کرده باشید
    ولی پایدار بوده؟؟احتمالا نه
    خب میشه با ساخت اکسپرت براساس استراتژی این قضیه رو حل کرد،
    نمی گم که با اکسپرت موفقیت تضمین میشه بلکه میشه بعد روانی و بی نظمی تریدر حل کرد

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
    سلام دوست عزیز

اصلا اینکه بگیم کاری میتونیم بکنیم که بدون هیچ احساسی بشود معامله کرد یک تصور کاملا غلط هست . باید یاد بگیریم که جطور احساساتمون رو کنترل کنیم . برای کنترل هم باید اونا رو اول بشناسیم تا بتونیم باهاشون کنار بیایم و کنترلشون کنیم .
    یه سوال از شما میپرسم : اکسپرت چیست ؟
    اکسپرت چیزی نیست به جز یک سری دستورات مقایسه ای و اجرایی که بوسیله کد نویسی برای ماشین طراحی شده . این دستورات از قبل توسط هوش انسانی طراحی شده اند و سپس برای اجرا به زبان ماشین کدنویسی شده اند . پس چیز خاصی نیستند .
    بهترین راه حل برای پیاده سازی استراتژی معامله به صورت ماشین این هست که :
    1- خود را مقید به اجرای تمام قوانین بدانید و بدانید که قوانینی که بر اساس سالها فوروارد تست یا بک تست بدست آمده اند ارزش بسیار بالایی دارند ( یک تخطی کافیست تا تخطی های سریالی شروع شوند . تخطی های منجر به سود خطرناکتر از تخطیهای منجر به ضرر یا سود کمتر هستند ) پس قانون را بالاتر از هر چیزی بدان .
    2- قوانین حتما مکتوب باشند .
    3- برای رعایت کردن هرچه بیشتر قوانین چک لیست تهیه کن . بدین صورت فقط وقتی شرایط برای معامله مساعد باشه معامله میکنی و حتی اگر یکی از گزینه ها برای ورود و یا خروج برقرار نباشد معامله نکن ( با این ترفند و مقید بودن به قوانین مغز شما کمتر میتونه شما را فریب بده و درگیر احساسات کنه )
    4- نتایج رو برای هر دو صورت رعایت به قوانین و عرم رعایت قوانین ثبت کن ( مطمئنا در طولانی مدت کفه میزان رعایت به قوانین به کفه میزان عدم رعایت به قوانین خواهد چربید )

کلیات موضوع اینها هستند و البته خیلی مهم و در اوایل کار شاید سخت باشند ولی به مرور بهتر میشود .
    ویرایش توسط PyGentleman : 01-03-2017 در ساعت 04:56 PM
    وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لَا يَحْتَسِبُ وَ مَنْ يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيْءٍ قَدْرًا

و از جايى كه حسابش را نمى ‏كند به او روزى مى ‏رساند و هر كس بر خدا اعتماد كند او براى وى بس استخدا فرمانش را به انجام‏ رساننده است به راستى خدا براى هر چيزى اندازه‏ اى مقرر كرده است.

( آیه 3 سوره طلاق )

با اجرای منظم و دقیق قوانین معاملاتی ممکن هست ضرر هم کنیم
    ولی
    بدون اجرای منظم و دقیق قوانین معاملاتی قطعا بازنده خواهیم بود.

کاربرجدید

میزان امتیاز
    22Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط PyGentleman نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

اصلا اینکه بگیم کاری میتونیم بکنیم که بدون هیچ احساسی بشود معامله کرد یک تصور کاملا غلط هست . باید یاد بگیریم که جطور احساساتمون رو کنترل کنیم . برای کنترل هم باید اونا رو اول بشناسیم تا بتونیم باهاشون کنار بیایم و کنترلشون کنیم .
    یه سوال از شما میپرسم : اکسپرت چیست ؟
    اکسپرت چیزی نیست به جز یک سری دستورات مقایسه ای و اجرایی که بوسیله کد نویسی برای ماشین طراحی شده . این دستورات از قبل توسط هوش انسانی طراحی شده اند و سپس برای اجرا به زبان ماشین کدنویسی شده اند . پس چیز خاصی نیستند .
    بهترین راه حل برای پیاده سازی استراتژی معامله به صورت ماشین این هست که :
    1- خود را مقید به اجرای تمام قوانین بدانید و بدانید که قوانینی که بر اساس سالها فوروارد تست یا بک تست بدست آمده اند ارزش بسیار بالایی دارند ( یک تخطی کافیست تا تخطی های سریالی شروع شوند . تخطی های منجر به سود خطرناکتر از تخطیهای منجر به ضرر یا سود کمتر هستند ) پس قانون را بالاتر از هر چیزی بدان .
    2- قوانین حتما مکتوب باشند .
    3- برای رعایت کردن هرچه بیشتر قوانین چک لیست تهیه کن . بدین صورت فقط وقتی شرایط برای معامله مساعد باشه معامله میکنی و حتی اگر یکی از گزینه ها برای ورود و یا خروج برقرار نباشد معامله نکن ( با این ترفند و مقید بودن به قوانین مغز شما کمتر میتونه شما را فریب بده و درگیر احساسات کنه )
    4- نتایج رو برای هر دو صورت رعایت به قوانین و عرم رعایت قوانین ثبت کن ( مطمئنا در طولانی مدت کفه میزان رعایت به قوانین به کفه میزان عدم رعایت به قوانین خواهد چربید )

کلیات موضوع اینها هستند و البته خیلی مهم و در اوایل کار شاید سخت باشند ولی به مرور بهتر میشود .
    صحیح ،ولی آیا دستورالعمل هایی که. برای اکسپرت تعریف کردیم بعد یک مدت(خود به خود یا..) تغییر می کنه؟
    نه
    سیستم از خودش اختیار نداره و تنها دستوراتی ما اوایل براش نوشتیم اجرا می کنه و این قوانین تا ابد ثابت هستند
    پس اینجا ما رعایت نظم و دیسیپلین رو میزاریم به عهده اکسپرت (همون قوانینی که. براش تعریف کردیم)
    و اگه مخالف این قضیه باشی ، کل هسته نرم افزار ها رو بردی زیر سوال!!!

و البته منظور من از اکسپرت ،اکسپرت تمام اتوماتیک هست(خرید ٬فروش و...)

پس یک استراتژی در چارچوب قوانین ثابت رو برای ما بوجود میاره ،
    پ.ن:ممنون بابت نکته هایی که. گفتی ولی این ۱٬۲٬۳٬۴٬۵ شش و... می.دونستم

ویرایش توسط Xzbnm : 01-03-2017 در ساعت 06:55 PM

کاربر عضو

میزان امتیاز
    329Array = 8
    قدرت امتیازدهی
    8
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    صحیح ،ولی آیا دستورالعمل هایی که. برای اکسپرت تعریف کردیم بعد یک مدت(خود به خود یا..) تغییر می کنه؟
    نه
    سیستم از خودش اختیار نداره و تنها دستوراتی ما اوایل براش نوشتیم اجرا می کنه و این قوانین تا ابد ثابت هستند
    پس اینجا ما رعایت نظم و دیسیپلین رو میزاریم به عهده اکسپرت (همون قوانینی که. براش تعریف کردیم)
    و اگه مخالف این قضیه باشی ، کل هسته نرم افزار ها رو بردی زیر سوال!!!

و البته منظور من از اکسپرت ،اکسپرت تمام اتوماتیک هست(خرید ٬فروش و...)

پس یک استراتژی در چارچوب قوانین ثابت رو برای ما بوجود میاره ،
    پ.ن:ممنون بابت نکته هایی که. گفتی ولی این ۱٬۲٬۳٬۴٬۵ شش و... می.دونستم

چو دانی و پرسی سوالت خظاست .
    اینها راهکارهای عملی برای کنترل احساسات هست . انسان تا اطمینان قلبی نداشته باشه انجام نمیده . شما اطمینان قلبی به استراتژیتون ندارید . برای به دست آوردن اطمینان قلبی شماره 4 رو حتما اجرا کن برای مدت حداقل یک سال و بعد از اون همیشه .
    تفاوت معامله اکسپرت و معامله انسانی در این هست که دستگاه هوش انسانی ندارد . هوش انسانی برای عدم تبعیت از قانون بد هست ولی برای تکمیل و بهتر کردن استراتژی بعد از بررسیهای کافی و دقیق لازم هست .
    توی دو سال گذشته دقیقا مثل اکسپرت معامله کردم فقط یک اشتباه و عدم رعایت قانون داشتم به دلیل اطمینان قلبی به قوانینم و همچنین هوش انسانی کمک کرد و یک بار هم یه اصلاحیه کوچک در قوانین داشتم .
    مشکل بزرگ خیلیها عدم اطمینان به سیستمشان هست که شما هم با بیان این جمله " صحیح ،ولی آیا دستورالعمل هایی که. برای اکسپرت تعریف کردیم بعد یک مدت(خود به خود یا..) تغییر می کنه؟ " بیان کردید
    وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لَا يَحْتَسِبُ وَ مَنْ يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيْءٍ قَدْرًا

و از جايى كه حسابش را نمى ‏كند به او روزى مى ‏رساند و هر كس بر خدا اعتماد كند او براى وى بس استخدا فرمانش را به انجام‏ رساننده است به راستى خدا براى هر چيزى اندازه‏ اى مقرر كرده است.

( آیه 3 سوره طلاق )

ولی

کاربرجدید

میزان امتیاز
    22Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers
    Array
    چو دانی و پرسی سوالت خظاست .
    اینها راهکارهای عملی برای کنترل احساسات هست . انسان تا اطمینان قلبی نداشته باشه انجام نمیده . شما اطمینان قلبی به استراتژیتون ندارید . برای به دست آوردن اطمینان قلبی شماره 4 رو حتما اجرا کن برای مدت حداقل یک سال و بعد از اون همیشه .
    تفاوت معامله اکسپرت و معامله انسانی در این هست که دستگاه هوش انسانی ندارد . هوش انسانی برای عدم تبعیت از قانون بد هست ولی برای تکمیل و بهتر کردن استراتژی بعد از بررسیهای کافی و دقیق لازم هست .
    توی دو سال گذشته دقیقا مثل اکسپرت معامله کردم فقط یک اشتباه و عدم رعایت قانون داشتم به دلیل اطمینان قلبی به قوانینم و همچنین هوش انسانی کمک کرد و یک بار هم یه اصلاحیه کوچک در قوانین داشتم .
    مشکل بزرگ خیلیها عدم اطمینان به سیستمشان هست که شما هم با بیان این جمله " صحیح ،ولی آیا دستورالعمل هایی که. برای اکسپرت تعریف کردیم بعد یک مدت(خود به خود یا..) تغییر می کنه؟ " بیان کردید

منظورم تخطی کردن برنامه بود که. چنین چیزی امکان نداره،حالا نمیدونم شما از این جمله چی برداشت کردید .
    همون جور که نقاط ضعف و قوت استراتژی رو در حالت سنتی میشه مشخص کرد که استراتژی بهینه تر بشه ،این کار رو هم باید برای اکسپرت انجام بدیم
    اکسپرت رو که ساختیم ول نمی کنیم به امان خدا...
    پله پله ،نقاط ورود نقاط خروج ،بیشینه سود ،کمینه سود... رو بارها و بارها چک میکنیم تا بتونیم سیستم رو بهینه تر کنیم.
    خب پس اینجوری فکر کنم که. شما از سال اولی که. وارد این بازار شدید نظم در معاملات رو بخوبی رعایت می کردید

کاربر عضو

میزان امتیاز
    329Array = 8
    قدرت امتیازدهی
    8
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    منظورم تخطی کردن برنامه بود که. چنین چیزی امکان نداره،حالا نمیدونم شما از این جمله چی برداشت کردید .
    همون جور که نقاط ضعف و قوت استراتژی رو در حالت سنتی میشه مشخص کرد که استراتژی بهینه تر بشه ،این کار رو هم باید برای اکسپرت انجام بدیم
    اکسپرت رو که ساختیم ول نمی کنیم به امان خدا...
    پله پله ،نقاط ورود نقاط خروج ،بیشینه سود ،کمینه سود... رو بارها و بارها چک میکنیم تا بتونیم سیستم رو بهینه تر کنیم.
    خب پس اینجوری فکر کنم که. شما از سال اولی که. وارد این بازار شدید نظم در معاملات رو بخوبی رعایت می کردید

سلام
    خیر بنده هم سالهاست در این بازارم. چند سال رعایت قانون رو به طور کامل نداشتم چون اطمینان قلبی نداشتم . اما به این نتیجه رسیدم که خودم باید ناظر به خودم باشم . برای این کار فرمی اولیه ای رو طراحی کردم و نتیجه عملکردم که خیلی وقتها خارج از قانون میشد رو ثبت کردم و در کنارش هم نتیجه عملکرد واقعی استراتژی رو . بعد از اون فرم اصلی طراحی کردم که هم ساده باشه و هم کامل . یکی دو سال که با این فرم کار کردم واقعا اطمینان قلبی حاصل شد و دیگه اصلا خارج از قانون نمیرم مگر شرایط خاصی پیش بیاد که از دست بنده خارج باشه .

از این جمله " صحیح ،ولی آیا دستورالعمل هایی که. برای مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها تعریف کردیم بعد یک مدت(خود به خود یا..) تغییر می کنه؟ " بنده اینجوری برداشت کردم که اکسپرت خود به خود دستورها رو تغییر نمیده ولی ذهن معامله گر در شرایط مختلف احتمال داره دستورات رو تغییر بده . اگر منظورتون چیز دیگه ای بود بنده عذرخواهی میکنم و ازتون میخوام لطفا منظورتون رو واضح بگید که کامل منظورتون رو بفهمم . با تشکر

( آیه 3 سوره طلاق )

ولی

کاربرجدید

میزان امتیاز
    22Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers
    Array
    سلام
    خیر بنده هم سالهاست در این بازارم. چند سال رعایت قانون رو به طور کامل نداشتم چون اطمینان قلبی نداشتم . اما به این نتیجه رسیدم که خودم باید ناظر به خودم باشم . برای این کار فرمی اولیه ای رو طراحی کردم و نتیجه عملکردم که خیلی وقتها خارج از قانون میشد رو ثبت کردم و در کنارش هم نتیجه عملکرد واقعی استراتژی رو . بعد از اون فرم اصلی طراحی کردم که هم ساده باشه و هم کامل . یکی دو سال که با این فرم کار کردم واقعا اطمینان قلبی حاصل شد و دیگه اصلا خارج از قانون نمیرم مگر شرایط خاصی پیش بیاد که از دست بنده خارج باشه .

از این جمله " صحیح ،ولی آیا دستورالعمل هایی که. برای مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها تعریف کردیم بعد یک مدت(خود به خود یا..) تغییر می کنه؟ " بنده اینجوری برداشت کردم که اکسپرت خود به خود دستورها رو تغییر نمیده ولی ذهن معامله گر در شرایط مختلف احتمال داره دستورات رو تغییر بده . اگر منظورتون چیز دیگه ای بود بنده عذرخواهی میکنم و ازتون میخوام لطفا منظورتون رو واضح بگید که کامل منظورتون رو بفهمم . با تشکر
    سلام،با این تفاسیر تازه واردها هم باید چند سال بگذره تا مفهوم قوانین ونظم رو بفهمند
    تا یک چیزی رو تجربه نکنی به درکش نمی رسی
    یادمه اون اوایل که ترید رو شروع کرده بودم
    تو چند ساعت ۳۰دلار رو به ۵۷ دلار رسوندم
    خیلی خوشحال شده بودم ،انگار که. میخواستم پرواز کنم ...
    یه حسی بهم می گفت برای امروز ترید بسه
    ولی از طرفی یه حس مزخرفی منو دوباره پای چارت کشید در عرض چند دقیقه اولین حسابم کال شد ،دقیقا یادم نمیاد برای چی اینجوری شد ولی دلیل کلی ش برام واضح بود..
    اگر کمی به اکسپرت آشنایی داشته باشید می دونید که. ویرایش و تغییر اکسپرت به راحتی نیست و مستلزمه نوشتن چندین خط کد هست
    که با تغییر کد ما سیستم جدید رو روی ریل تست نمیکنیم ابتدا ساکن روی دمو به مدت چند ماه تست می کنیم اگر نتیجه مطلوب بود در مرحله آخر وارد حساب ریل می کنیم

خواهش می کنم،نیاز به عذر خواهی نبود احتمالا من واضح توضیح نداده م ،من عذرخواهم!)

ویرایش توسط Xzbnm : 01-04-2017 در ساعت 01:09 AM

کاربر عضو

میزان امتیاز
    329Array = 8
    قدرت امتیازدهی
    8
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    با این تفاسیر تازه واردها هم باید چند سال بگذره تا مفهوم قوانین ونظم رو بفهمند
    تا یک چیزی رو تجربه نکنی به درکش نمی رسی
    یادمه اون اوایل که ترید رو شروع کرده بودم
    تو چند ساعت ۳۰دلار رو به ۵۷ دلار رسوندم
    خیلی خوشحال شده بودم ،انگار که. میخواستم پرواز کنم ...
    یه حسی بهم می گفت برای امروز ترید بسه
    ولی از طرفی یه حس مزخرفی منو دوباره پای چارت کشید در عرض چند دقیقه اولین حسابم کال شد ،دقیقا یادم نمیاد برای چی اینجوری شد ولی دلیل کلی ش برام واضح بود..
    اگر کمی به اکسپرت آشنایی داشته باشید می دونید که. ویرایش و تغییر اکسپرت به راحتی نیست و مستلزمه نوشتن چندین خط کد هست
    که با تغییر کد ما سیستم جدید رو روی ریل تست نمیکنیم ابتدا ساکن روی دمو به مدت چند ماه تست می کنیم اگر نتیجه مطلوب بود در مرحله آخر وارد حساب ریل می کنیم

خواهش می کنم،نیاز به عذر خواهی نبود احتمالا من واضح توضیح نداده م ،من عذرخواهم!)

همیشه اینگونه نیست که همه تازه واردین باید چند سال بگذره که به این رفتار برسن .بعضیها اساتیدی دارن که واقعا میتونه این حس اطمینان و اعتماد رو به صورت کامل بهشون القا کنه و چون این اعتماد رو دارن و به نتیجه منفی تخطی هم ایمان دارن با همه حسهای منفی میجنگند و همه سعیشون رو میکنند که از قوانین خارج نشند . به شخصه چند نفر از دوستان رو دیدم که چقدر به استادشون که یکی از بزرگان همین سایت هست ( شاید راضی به بیان اسمشون نباشن ) ابراز دین میکنن برای اینکه غیر از اموزش این حس رو هم بهشون القا کردند .

برای بنده بک تست چندین ساله با استراتژی تستر هم اون اطمینان قلبی به صورت کامل رو بوجود نیاورد تا فورارد تست و اون ثبت کامل رو نساختم . شاید یک شخص دیگه با همون بک تست به نتیجه مطلوب برسن .
    دلیل اینکه بنده یه کم مسر به این هستم که به صورت دستی معامله کنید و قوانین رو اجرا کنید این هست که اول روح معامله در معامله گر جاری میشه و معامله گر به طور کامل ( بدون حتی یک درصد کم و زیاد ) مسئولیت معامله خود رو میپذیرد . پذیرش این مسئولیت باعث میشه پیشرفت بیشتر بشه چون ابعاد بیشتری رو میبینه و حس میکنه .
    ویرایش توسط PyGentleman : 01-04-2017 در ساعت 01:51 AM
    Xzbnm این را میپسندد.

( آیه 3 سوره طلاق )

ولی

صفحه 19 از 19 نخستنخست ... 9171819

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)