سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.
در هر بینظمی نظمیست یا در هر نظمی بینظمیست؟!!!! - صفحه 2
صفحه 2 از 19 نخستنخست 123412 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 187
Like Tree208Likes

موضوع: در هر بینظمی نظمیست یا در هر نظمی بینظمیست؟!!!!

کاربر عضو

میزان امتیاز
    391Array = 6
    قدرت امتیازدهی
    6
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط HOSSEINY نمایش پست ها
    سلام

همیشه این جمله رو دوس داشتم : نبوغ در سادگیست
    سلام حسین خان
    خوب هستید دوست عزیز...
    بله دقیقا هدف من از ایجاد این تاپیک رسیدن به همین موارد است
    کاملا با نظرات شما موافق هستم...
    چه جمله زیبایی به کار بردید "نبوغ در سادگیست" .....

نقل قول نوشته اصلی توسط HOSSEINY نمایش پست ها
    پ.ن:
    لطفا مطالب رو ادامه دهید
    شما اقا سینا در سایت قیمت ها هستید؟!
    بله حسین آقا....

کاربر عضو

میزان امتیاز
    391Array = 6
    قدرت امتیازدهی
    6
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط AmiR.HJ نمایش پست ها
    سپاس فراوان جناب سینا ، بسیار عالی بود ،

اگر اجازه دهید مطلبی را از نگاه خودم بیان کنم ; خیلی اوقات ما اهل چهلستون یا بی ستون ، سفید یا مشکی ، 0 یا 100 هستیم ، در اینجا نیز اگر بتوانیم با موارد ساده ای که شما هم اشاره فرمودید کسب سود کنیم ، قدرت آنرا به دست خواهیم آورد که به شرط درک این اصول حتی به استفاده از ابزار های تکنیکال نیز بپردازیم ، با این تفاوت که دیگر تحمیل این ابزار به چارت در دستور کار نخواهد بود!
    کاملا صحیح است

کاربر فعال

میزان امتیاز
    619Array = 27
    قدرت امتیازدهی
    27
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    این بازار سادگی
    این بازر نظم
    این بازار منطق
    با هر سه جمله بالا مخالفم این بازر یک بی نظم ترین و بی منطق ترین بازرها است شک نکنید
    Login:123469356
    Investor:0aeotxa

کاربر عضو

میزان امتیاز
    391Array = 6
    قدرت امتیازدهی
    6
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    ماشا... دوستان زیادی در این بحث شرکت کردند و من نمیتونم جواب تمام پستها را جداگانه بدهم
    البته هدف من هم ایجاد همین چالشهایی بود که در صحبتهای دوستان به وجود آمد
    این pdf در حقیقت یک پاسخ 10 دقیقه ای در یک تاپیک به پاسخ آقا سهراب در فرومی دیگر بود که
    به دلیل این که متن بلند بود در فروم مورد نظر قرار نمیگرفت و مجبور شدم تا به صورت pdf تبدیل کرده و
    در تاپیک قرار دهم , پس این مطلب خیلی بیشتر از این چند خط است...
    در این تاپیک هم همان متن را قرار دادم تا به صورت گنگ , حرف خود را تا حدی زده باشم
    تا برای دوستان سوال پیش آید و آن را مطرح کنند و اساتید دیگر هم در تکمیل آن به من کمک کنند...
    خوب جمله در هر بینظمی نظمیست به این معنا نیست که دنیا کاملا بینظم است ... دنیا سالهاست که
    به کار خود ادامه میدهد و هر آنتروپی که در این دنیا به وجود میاید , که میتوان گفت ما آن را یک پیشرفت بینظمی از
    دید خود یا تمام انسانها میدانیم , اما از نظر آفرینش کاملا در خود نظمی دارد که برای ما قابل درک نیست و یا هست
    ولی به آن اعتقاد نداریم .... همین که هر یک از ما تفکری جداگانه داریم خود یک بینظمی است که در خود آفرینشش
    نظمی نهفته است .... این را فراموش نکنید ما به این دنیا آمده ایم که سالهاست به کار خود ادامه میدهد و باید ما خود را
    با آن وفق دهیم (همان جمه دوستمان صحیح است که فرمودند مدیریت انترپی بهترین روش است)
    بازار هم سالهاست به کار خود ادامه میدهد و ما هستیم که وارد آن شدیم , یک مثال بزنم : شما به مثلا کشور آمریکا مهاجرت
    میکنید... در آن اجتماع , فرهنگی متفاوت (در جهاتی مشترک) با ما دارند که بر اساس ژنتیک و دین و موقعیت جغرافیایی و
    مهاجران و .... در مرور زمان شکل گرفته است ....ما نمیتوانیم فرهنگ آمریکا را تغییر دهیم پس باید خود را با آن وفق دهیم یا
    از گردانه خارج میشویم (این قانون است که یک جزع کوچک در یک حجم بزرگ از بین میرود , ما ضرب المثل های فراوانی در پارسی داریم:
    خلاف جهت آب حرکت نکن و یا خواهی که نشی رسوا همرنگ جماعت شو...)
    با این که تمام انسانها با هم متفاوت میباشند و متفاوت می اندیشند ولی در یک اجتماع , به دلیل فرهنگ
    مشترک , شباهتهایی بین مردم آن اجتماع شکل گرفته که من تازه وارد باید با آن پی ببرم , البته نباید زیاد در آن فرو روم و دیدی کلی داشته باشم
    اما هر زمان بتوانم فرهنگ کلی آن مردم را تا حدی درک کنم و خودم را با آن وفق دهم , از آن به بعد من یک آمریکایی هستم و این امر فقط و فقط
    با صرف زمان و معاشرت کردن و وقت گذاشتن به دست میآید , حال به کدام دسته و گروه کشانده شوم , آن علاقه و امیال مشترک من و آن گروه است
    پس این امیال و علاقه را میتوان همان استراتژی دانست که یکی خبری میشود و یکی اسکلپر و دیگری معاملات بلند مدت و سنگین انجام میدهد...
    این مطلب ادامه دارد.....
    MaJnOoN این را میپسندد.

کاربر فعال

میزان امتیاز
    2472Array = 39
    قدرت امتیازدهی
    39
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    جهان و ساختار ان بی نظم است و بی نظمی را میتوان در تمام ساختار های جهان مشاهده کرد اما در میان همه این بی نظمی منطقی بر جهان حاکم است و ان منطق تعادل است...طبیعت از ابتدای افرینش جهان همیشه به سمت تعادل حرکت کرده است...

بازارهای سرمایه به عنوان یکی از ساختارهای جهان دقیقا از مدل طبیعت پیروی میکنند...

راه موفقیت پیروی از مدل طبیعت است یعنی کشف منطقی به نام منطق تعادل در بازارهای سرمایه...

خیلی چیزها در همین فروم گفته شده اما چشم ها باز نشدند و هنوز از درک واقعیات عاجزند...

چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید...

موفق باشید...

کاربر فعال

میزان امتیاز
    1048Array = 29
    قدرت امتیازدهی
    29
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    داستان همان فیل در تاریکیست که مردم هجوم آورده بودند تا ببینن فیل چی هست منتها چون توی یه اتاق تاریک و ظلمات بود و باچشم نمیشد دیدش
    هر کسی با توجه به دسترسی و محدوده ای که داشت با دست زدن بهش،فیل را توصیف می کرد.

یکی پاها را میگرفت، میگفت شبیه یه ستونه ، یکی گوشش را میگرفت میگفت شبیه بادبزنه ، یکی دیگه دستش نمیرسید و اون را خیال می دونست و ...

تعصب بر روی تعریفاشون اونا را گمراه تر هم میکرده تا واقعیت ..

حالا بی مرتبط با این بحث نیست ، از این بشر دوپا هر کاری بر میاد ولی اینکه بتونه خودشو تحمل کنه و یه جا آروم و منطقی بشینه نه!

کاربر فعال

میزان امتیاز
    885Array = 22
    قدرت امتیازدهی
    22
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    صحبت کردن از نظم داشتن یا بی نظم بودن جهان از حوزه ی کاری ما خارجه چراکه خیلی قبل تر از ما کسانی اونو به اثبات رسوندن و ما هم به مثال کسی که میخواد چرخو دوباره اختراع کنه ...
    تنها کاری که میکنیم صحبت در مورد بازار باشه نه سعی در به اثبات رسوندن بازار با نظم یا بینظمی جهان
    و اما
    فقط یک فرق بزرگ بین اثبات بی نظمی یا با نظمی جهان با بازار وجود داره اونم اینه که :
    کسی که در مورد بینظمی جهان یا خلاف اون به کشف مساله ای پرداخته یا به حقیقتی پی برده اونو به ثبت میرسونه و به صورت جهانی منتظر میکنه
    اما در مورد بازار اینگونه نیست . .. . .
    کسی که به حقیقتی از بازار رسیده باشه نمیاد جار بزنه آییی ملت یافتم یافتم
    برعکس سیاست های بزرگی در بازار های مالی وجود داره و اونم سعی در لاپوشونی حقایق بازاره که نمونش میشه همین ابزار های متاتریدر و و و ....
    devoshca این را میپسندد.
    Remember, "There is a time for everything, and a season for every activity under heaven: A time to be born and a time to die, a time to plant and a time to uproot. . . A time to get, and a time to lose ... "(Ecclesiastes 3: 1).
    There is also a time to buy and a time to sell
    !

Rocco fund
    13:21 26.12.2016

کاربر عضو

میزان امتیاز
    391Array = 6
    قدرت امتیازدهی
    6
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsencomm نمایش پست ها
    چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید...

موفق باشید...
    سلام محسن خان , خوب هستید دوست عزیز؟....
    آقا حسن من نظر تعادلی شما را رد نکردم
    از این که نظر دوستمان را تایید کردم که کنترل بینظمی که به نظر من مهمترین
    عملیست که یک تریدر باید انجام دهد , و تمام قوانین این را میگویند...
    به این معنا نیست که من با نظر شما موافق نیستم دوست عزیز
    این را به کسی دارید میگویید که اگر در هر چیز موفق نبود , در زمینه هجینگ و پورت فولیو و آربیتراژ
    و هر نوع روشی که به تعادل جفت ارزها میانجامید , مطالعه کرده و روی آن وقت گذاشته بود و
    بیشتر این مباحث را برای اولین بار در فرومهای فارسی مطرح کرد.... من به شدت به تعادل ارزی اعتقاد
    داشته و دارم و هنوز در تمام پوزیشنهای خود از این موارد استفاده میکنم ....
    پس خلاصه : این نظریه کنترلی , نظریه تعادلی شما را زیر سوال نمیبرد....
    چشم چشمهای خودم را حتما با آب میشورم (شوخی ))) )

کاربر عضو

میزان امتیاز
    305Array = 7
    قدرت امتیازدهی
    7
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    برای درک بهتر حرفهای دوستان و نظراتشون چندتا سوال دارم که اگر دوستان تمایل داشتند توضیح بدهند ممنون میشم ازشون . مخصوصا جناب آقای سینای عزیز. جناب آقای حسینی عزیز. جناب آقای مهرداد عزیز . و جناب آقای محسن عزیز .
    که اگر کوتاه و واضح بتونن بگن ممنون میشم ولی اگر نیاز به توضیح بیشتر بود لطفا صریح و واضح باشه که راحت بشه درک کرد . ممنون از همه دوستان که در درک هرچه بهتر یاری میکنید

1-نظم چیست ؟

2- نظام یا سیستم چیست ؟

3- تعادل چیست ؟

4- نظرتون راجع به دید از بالا ( کل به جز ) یا دید از پایین ( جز به کل ) چیست و فکر میکنید در مورد سوال مطرح شده در این تاپیک دیدگاهتون به کدام یک نزدیکتر است ؟

با تشکر
    ویرایش توسط PyGentleman : 08-08-2016 در ساعت 01:03 AM

کاربر عضو

میزان امتیاز
    391Array = 6
    قدرت امتیازدهی
    6
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط PyGentleman نمایش پست ها
    برای درک بهتر حرفهای دوستان و نظراتشون چندتا سوال دارم که اگر دوستان تمایل داشتند توضیح بدهند ممنون میشم ازشون . مخصوصا جناب آقای سینای عزیز. جناب آقای حسینی عزیز. جناب آقای مهرداد عزیز . و جناب آقای محسن عزیز .
    که اگر کوتاه و واضح بتونن بگن ممنون میشم ولی اگر نیاز به توضیح بیشتر بود لطفا صریح و واضح باشه که راحت بشه درک کرد . ممنون از همه دوستان که در درک هرچه بهتر یاری میکنید

1-نظم چیست ؟

2- نظام یا سیستم چیست ؟

3- تعادل چیست ؟

4- نظرتون راجع به دید از بالا ( کل به جز ) یا دید از پایین ( جز به کل ) چیست و فکر میکنید در مورد سوال مطرح شده در این تاپیک دیدگاهتون به کدام یک نزدیکتر است ؟

با تشکر

سلام دوست عزیز , خوب هستید که انشا...؟

البته باید اساتید در این زمینه نظر بدهند و به سوالات شما پاسخ دهند تا سند قابل قبولی برای دوستان باشد....
    اما چون اسم من را بردید , پر رویی میکنم و جواب سوالات شما را قبل اساتید میدهم :

1. نظم در مقابل هرج و مرج است و این نظم و هرج و مرج نسبی بوده و از دید من و شما بیان میشود
    پس هر چیز از نظر من خارج از هرجو مرج باشد و قابل درک و هضم کردن باشد , از نظر من منظم بوده و
    در غیر این صورت بینظم است (حال اگر حتی نظمی بالاتر و الهی تر از تفکر بنده داشته باشد)....
    2- مجموعی از اجزاع وابسته به هم که در نظمی نسبی در کنار هم کار میکنند سیستم گفته میشود که
    بر اساس تعریف بنده در هر سیستمی نظمی نسبی قرار دارد و وجود آن نظم واجب بوده تا سیستم از هم
    نپاشد (البته تمام سیستمها به سوی آنتروپی پیش میروند که باز این آنتروپی در خود نظمی دارد...)
    3- بزارید این سوال را از دید بازار جواب دهم تا جوابها کلیشه ای نشوند : در بین ارزهای بازار یک تعادلی
    وجود دارد که ماسسات مالی بزرگ دنیا و واحد های نظارتی (مثل بانکهای مرکزی ...) آن را ایجاد کرده
    تا دارایی های خود را ایمن سازی کنند و حرکات بازار هم در راستای این تعادل شکل میگیرد
    پس روش تلفیقی تعادل ارزی و ترکیب آن با کاتالیزور تحلیل روندی به نظر من کم ریسکترین و متعادل ترین
    روش ترید برای یک تریدر است....
    4- به نظر بنده بیسواد , دید باید از بالا و از کلی باشد و باید با ساده ترین حالت تحلیل شود و در همین دید کلی و از بالا
    وارد معامله شد و بعد با دید جزیی و از نزدیک آن را کنترل کرد و به موقع از بازار خارج شد تا آن بینظمی که عرض کردم را
    مهار کرد و معاملات خود را به تعادل رساند.....
    PyGentleman و MaJnOoN پسندیده اند.

صفحه 2 از 19 نخستنخست 123412 ... آخرینآخرین

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)