سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.
ارتباط با مدیران بخش مباحث روانشناسی و مدیریت سرمایه
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
Like Tree7Likes

موضوع: ارتباط با مدیران بخش مباحث روانشناسی و مدیریت سرمایه

PCM

PCM ??? ?????? ??????
    کاربر هزاره

میزان امتیاز
    3909Array = 70
    قدرت امتیازدهی
    70
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array

ارتباط با مدیران بخش مباحث روانشناسی و مدیریت سرمایه

با سلام خدمت کاربران عزیز

از انجایی که هدف اولیه این فروم در جهت تبدیل شدن به مرجع کامل موضوعات آموزشی و تخصصی بازارهای مالی هست لذا ما برای حفظ این هدف و جلوگیری از پراکندگی مطالب و حفظ انسجام انها باز کردن تایپک در بخش های تخصصی فروم رو منوط به تایید مدیران هر بخش کرده ایم.هر تاپیکی که در فروم باز میشود باید از ابتدای شروع هدف مشخصی داشته باشد.

دوستان عزیز می توانند موضوعات درخواستی از مدیران برای آموزش در حیطه مباحث روانشناسی و مدیریت سرمایه را در این تاپیک مطرح کنند و یا اگر خود دوستان ایده ای برای مطرح کردن دارند و تمایل دارند برای آن تاپیک جداگانه ای باز کنند یا موضوعی وجود دارد که فکر میکنند جای بحث و مشارکت دارد می توانند در همین تایپک ان را اعلام کنند تا با هماهنگی مدیران تاپیک ها ایجاد و به صورت منسجم و منظم جلو بره

کاربر عضو

میزان امتیاز
    64Array = 21
    قدرت امتیازدهی
    21
    pcmbrokers
    Array

مواظب قوی سیاه بازار های مالی باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط PCM نمایش پست ها
    با سلام خدمت کاربران عزیز

از انجایی که هدف اولیه این فروم در جهت تبدیل شدن به مرجع کامل موضوعات آموزشی و تخصصی بازارهای مالی هست لذا ما برای حفظ این هدف و جلوگیری از پراکندگی مطالب و حفظ انسجام انها باز کردن تایپک در بخش های تخصصی فروم رو منوط به تایید مدیران هر بخش کرده ایم.هر تاپیکی که در فروم باز میشود باید از ابتدای شروع هدف مشخصی داشته باشد.

دوستان عزیز می توانند موضوعات درخواستی از مدیران برای آموزش در حیطه مباحث روانشناسی و مدیریت سرمایه را در این تاپیک مطرح کنند و یا اگر خود دوستان ایده ای برای مطرح کردن دارند و تمایل دارند برای آن تاپیک جداگانه ای باز کنند یا موضوعی وجود دارد که فکر میکنند جای بحث و مشارکت دارد می توانند در همین تایپک ان را اعلام کنند تا با هماهنگی مدیران تاپیک ها ایجاد و به صورت منسجم و منظم جلو بره
    تا پيش از كشف استراليا، اعتقاد همگان و حتي جانورشناسان بر اين بود كه تنها يك نوع قو در طبيعت وجود دارد كه سفيد رنگ است. پس از كشف استراليا و در اواخر قرن هفدهم بود كه بشر اولين قوي سياهرنگ را مشاهده كرد و اعتقادي كه قرن*ها بر آن صحه گذاشته بود با مشاهده اولين قوي سياه فرو ريخت.

امروزه قوي سياه نه تنها يك پرنده كه سمبلي از رويدادهايي است كه اغلب آنها را غيرممكن يا حداقل دور از ذهن مي*دانيم. اما آنگونه كه نسيم طالب نويسنده مشهور كتاب Black Swan (قوي سياه) كه قبلا معامله*گر بازارهاي مشتقه نيز بوده بيان مي*كند اين رويدادها سه ويژگي مهم دارند؛ اول اينكه بسيار نادرند و اغلب توسط مدل*هاي آماري قابل شناسايي و پيش*بيني نيستند. دوم اينكه اين قوهاي سياه باوجود نادر بودن تأثيرات شگرفي در زندگي شخصي و حرفه*اي ما دارند و شايد به نوعي تعيين*كننده*ترين رخدادهاي زندگي هستند. سوم اينكه باوجود غير*قابل پيش*بيني بودن قوهاي سياه، انسانها تمايل دارند پس از رخ دادن آنها به گونه*اي وقوع آنها را قابل پيش*بيني جلوه داده و به اصطلاح توجيه كنند. وقايعي همچون حملات يازده سپتامبر، جنگ*هاي جهاني، بحران مالي سال 2008 و وقايعي از اين دست نمونه*هايي از اين رويدادها هستند. بازارهاي مالي نيز بنا به طبيعت خود از اين قاعده مستثنا نيستند و اتفاقا جزو حوزه*هايي هستند كه وقايع به اصطلاح نادر در آنها بيش از حد انتظار رخ مي*دهد!

شايد كلاسيك*ترين مثال قوي سياه در بازارهاي مالي مربوط به دوشنبه سياه در اكتبر سال 1987 باشد كه طي يك روز، شاخص داوجونز بورس آمريكا بيش از 22 درصد سقوط كرد! (شكل 1) اگر بخواهيم اين رويداد را از منظر سه ويژگي قوي سياه بررسي كنيم، مي*توان نشان داد كه مدل*هاي آماري رايج، كوچك*ترين پيش*بيني از وقوع چنين حادثه*اي نداشتند. به عنوان نمونه اگر فرض كنيم توزيع بازده روزانه اين شاخص از توزيع احتمال نرمال (مشابه شكل 2) پيروي مي*كند كه رايج*ترين فرض در مدل*هاي آماري است، احتمال وقوع چنين رويدادي در حدود 85-10×8 است. براي درك چنين احتمالي كافي است بدانيد كه عمر جهان در حدود 15 ميليارد سال يا 1017×5 ثانيه تخمين زده مي*شود و بنابراين احتمال اينكه شما مثلا يك ثانيه مشخص از عمر جهان را بطور تصادفي انتخاب كنيد تنها 18-10×2 است! نكته دوم اينكه همانگونه كه گفته شد رويدادهاي موسوم به قوي سياه تاثيرات شگرفي بر محيط اطراف خود مي*گذارند. بد نيست بدانيد بازده كل (قيمت و سود تقسيم شده) شاخص اس*اند*پي*500 طي يك دهه (2000-2010) كمتر از 5 درصد بوده است. بنابراين سقوط يك روزه بازار بيش از چهار برابر بازدهي بازار طي ده سال بوده است! از منظر ويژگي سوم نيز، پس از رويداد، مقالات و توجيهات بسياري شامل خريد و فروش*هاي كامپيوتري، استفاده از مدل*هاي مشابه قيمت گذاري، ريسك*هاي سياسي و ... براي اين حادثه منتشر شد. جالب است كه در مطالعه*اي كه سال*ها بعد انجام شد (Rubinstein 1994) نشان داده شد كه پس از دوشنبه سياه، نحوه قيمت*گذاري اختيار فروش (put option) كه ابزاري براي جلوگيري از زيان شديد در سقوط*هاي مشابه بود دچار تغييرات بنيادين شد و ترس از سقوط بازار (Crash-o-phobia) پس از دوشنبه سياه براي هميشه در دل فعالان بازار آمريكا جاخوش كرد.
    اما اگر بپذیریم که قوی سیاه را بنا به ویژگی ذاتی اش نمی توانیم بیش بینی کنیم،سوال اساسی این است که چطور می توانیم خود را از پیامدهای ناشی از آن بیمه کنیم.تخصیص قسمتی از سرمایه خود به دارایی هایی که به طور سنتی رابطه معکوس با بازار فعالیت ما دارند،می تواند تا حدی از افت بازار فعالیت ما محافظت کند.
    موفق باشید
    نویسنده:علی ابراهیم نژاد و سعید حسین زاده دو دانشجوی ایرانی دکترای مالی در کالج بوستون آمریکا
    ویرایش توسط forbes : 05-16-2012 در ساعت 04:19 AM
    ameiln2004 و rezazahed پسندیده اند.

مدیر بخش تکنیکال وتریدری

میزان امتیاز
    58152Array = 653
    قدرت امتیازدهی
    653
    pcmbrokers
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    به به عاشق این مباحث مدرن و قوی تحلیلی هستم.
    ameiln2004 این را میپسندد.
    .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
    https://telegram.me/Cyclicalwaves
    https://telegram.me/NimaAzaadi

PCM

PCM ??? ?????? ??????
    کاربر هزاره

میزان امتیاز
    3909Array = 70
    قدرت امتیازدهی
    70
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط forbes نمایش پست ها
    تا پيش از كشف استراليا، اعتقاد همگان و حتي جانورشناسان بر اين بود كه تنها يك نوع قو در طبيعت وجود دارد كه سفيد رنگ است. پس از كشف استراليا و در اواخر قرن هفدهم بود كه بشر اولين قوي سياهرنگ را مشاهده كرد و اعتقادي كه قرن*ها بر آن صحه گذاشته بود با مشاهده اولين قوي سياه فرو ريخت.

امروزه قوي سياه نه تنها يك پرنده كه سمبلي از رويدادهايي است كه اغلب آنها را غيرممكن يا حداقل دور از ذهن مي*دانيم. اما آنگونه كه نسيم طالب نويسنده مشهور كتاب Black Swan (قوي سياه) كه قبلا معامله*گر بازارهاي مشتقه نيز بوده بيان مي*كند اين رويدادها سه ويژگي مهم دارند؛ اول اينكه بسيار نادرند و اغلب توسط مدل*هاي آماري قابل شناسايي و پيش*بيني نيستند. دوم اينكه اين قوهاي سياه باوجود نادر بودن تأثيرات شگرفي در زندگي شخصي و حرفه*اي ما دارند و شايد به نوعي تعيين*كننده*ترين رخدادهاي زندگي هستند. سوم اينكه باوجود غير*قابل پيش*بيني بودن قوهاي سياه، انسانها تمايل دارند پس از رخ دادن آنها به گونه*اي وقوع آنها را قابل پيش*بيني جلوه داده و به اصطلاح توجيه كنند. وقايعي همچون حملات يازده سپتامبر، جنگ*هاي جهاني، بحران مالي سال 2008 و وقايعي از اين دست نمونه*هايي از اين رويدادها هستند. بازارهاي مالي نيز بنا به طبيعت خود از اين قاعده مستثنا نيستند و اتفاقا جزو حوزه*هايي هستند كه وقايع به اصطلاح نادر در آنها بيش از حد انتظار رخ مي*دهد!

سلام دوست عزیز

این تاپیک برای اعلام نظرات دوستان در مورد موضوعات درخواستی انها برای مطرح شدن و یا سوالاتشون از مدیران هست

مطلب شما فکر می کنم مربوط میشه به این بخش:
    مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها

اگر مطالبتون رو به طور منسجم در ان جا قرار دهید خیلی خوشحال خواهیم شد
    ویرایش توسط PCM : 05-15-2012 در ساعت 08:14 PM

کاربر فعال

میزان امتیاز
    194Array = 22
    قدرت امتیازدهی
    22
    pcmbrokers
    Array

استانداردهای مدیریت سرمایه

در مورد مدیریت سرمایه،یک سری استاندارد هایی داریم که من اطلاع زیادی در مورد اونها ندارم.کسی می دونه من این اطلاعات را چطور باید بدست بیارم.یک منبع منسجم که اونها را توضیح داده باشه نیاز دارم.

مدیر انجمن عمومی

میزان امتیاز
    1226Array = 36
    قدرت امتیازدهی
    36
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط piraste نمایش پست ها
    در مورد مدیریت سرمایه،یک سری استاندارد هایی داریم که من اطلاع زیادی در مورد اونها ندارم.کسی می دونه من این اطلاعات را چطور باید بدست بیارم.یک منبع منسجم که اونها را توضیح داده باشه نیاز دارم.
    یکی از استانداردهای سرمایه Max Drow Down است که استاندارد بین المللی اندازه گیری ریسک اکانت می باشد. توسط این معیار می توان مشخص نمود که چند درصد از سرمایه در ریسک بوده است.
    اگر در مورد این استاندارد اطلاعات بیشتری پیدا کردم حتما مطرح میکنم و اگر کسی هم اطلاعات بیشتری داشته باشه خوشحال میشم بدونم.

کاربر فعال

میزان امتیاز
    194Array = 22
    قدرت امتیازدهی
    22
    pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط radfarl نمایش پست ها
    یکی از استانداردهای سرمایه Max Drow Down است که استاندارد بین المللی اندازه گیری ریسک اکانت می باشد. توسط این معیار می توان مشخص نمود که چند درصد از سرمایه در ریسک بوده است.
    اگر در مورد این استاندارد اطلاعات بیشتری پیدا کردم حتما مطرح میکنم و اگر کسی هم اطلاعات بیشتری داشته باشه خوشحال میشم بدونم.
    با سپاس فراوان از شما دوست عزیز
    استانداردهای فراوانی در این زمینه وجود داره مثل همین که شما فرمودید Maximal Draw down(MAX. D D) که از معروف ترین استاندارد هاست و

consecutive losses
    Absolute Draw down
    Relative Draw down
    consecutive wins

که البته من اطلاعی در مورد نحوه ی محاسبه این ها و کاربردشون ندارم......

از اساتید ارجمند خواهش میکنم که در این مورد به من کمک کنند یا کتابی را معرفی کنند که بتونم این مطالب را مطالعه کنم..

کاربرجدید

میزان امتیاز
    1Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط میثم2 نمایش پست ها
    با سلام یه سوال داشتم...
    در معاملات جفت ارزها به صورت اسپات...تا چه مدتی میتوانیم یک پوزیشن را باز نگه داریم؟ یا اینکه اصلا در این زمینه محدودیتی وجود دارد یا خیر..؟
    ......

کاربرجدید

میزان امتیاز
    1Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers
    Array
    سلام خدمت همه اساتید میخواستم ضمن تشکراز جناب بهزادی بابت زحماتشون خواهش کنم در صورت امکان تاپیک نیازهای غیر تحلیلی یک تریدر رو ادامه بدن.

کاربر عضو

میزان امتیاز
    19Array = 13
    قدرت امتیازدهی
    13
    pcmbrokers
    Array
    سلام
    چه جوری و کدوم قسمت میتونم یک تاپیک روانشناسی ایجاد کنم؟
    بحث هایی راجع به درک صحیح استرس و اضطراب و.................که قطعا آگاهی از اونها میتونه در درک هیجانات بازار به تریدر ها کمک کنه
    با تشکر

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین