سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.
آموزش اهمیت خودشناسی - صفحه 2
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 14 از 14
Like Tree9Likes

موضوع: اهمیت خودشناسی

کاربر عضو

میزان امتیاز
    354Array = 22
    قدرت امتیازدهی
    22
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahabi.ma نمایش پست ها
    دوست عزیز من خواستن را اراده کردن معنی میکنم. اراده :علمى كه سبب صدور فعل مى.شود بدون آن.كه اين صدور، از روى كراهت و جبر باشد;
    بقول شما شاید تفسیر کردم. دقیقا" مانند قسمت آبی رنگ مطلب شما که تعریف من از خواستن را که عبارت بود از نیت بهمراه عمل. و شما عمل را از خواستن جدا کردید و به توانستن تفسیر کردید و با آن من را محکوم کردید. حالا یک سئوال جدید هم برای من پیش آمد که شما منظور گوینده جمله خواستن توانستن است را از کجا فهمیدید؟ منظورم دقیقا این است که از کجا فهمیدید که گوینده هنگام گفتن خواستن منظورش معنای لغوی مورد اشاره شما از این کلمه بوده است.( یک ایرادی که اهل شریعت از اهل طریقت می گیرند این است قادر به بیان حقایق دریافتی و رساندن منظور نیستند.)
    به همین دلیل اگر اهل تحقیق و تفکر هستید چیزی را نفی و تکذیب نکنید چون برای تکذیب دلایلی قویتر از تائید میخواهد مثلا" من کل دنیا را گشتم و قوی سیاه نیست و در تمام عالم قو ها سفید هستند.
    بنظر می رسد که هر کدام از ما تعریف یا بقول شما تفسیر خودمان از خواستن را داشته باشیم و نتیجتا نتوانیم همدیگر را قانع کنیم.

اراده
    فرهنگ فارسی معین
    (اِ دِ) [ ع . ارادة ] 1 - (مص م .) خواستن . 2 - (اِ.) خواست ، میل ، آهنگ
    همون طور که میبینید معنی اراده هم همون خواستن میشه و شما طبق مطلبی که خودتون نوشتید دوباره میفرمایید خواستن فقط یه ارزوست.. (اراده :علمى كه سبب صدور فعل مى.شود) خود اراده فقط سبب فعل میشه یعنی اراده یه میل و ارزوست و با فعل ( انجام کاری یا توانستن ) فرق داره .
    منظور نویسنده هم کاملا مشخصه و چیزی به غیر اینکه نوشته شده ازش استنباط نمیشه . خواستن توانستن است یعنی اگر بخواهی کاریرو انجام بدی می توانی اون کارو انجام بدی مگر اینگه بخواهیم تفسیرش کنیم که معنی دیگری داره و من ادعایی بر این که مفهوم دیگری داره ندارم . حالا شما تفسیر خودتو ثابت کن ببینیم چطوری نیت + سعی و تلاش دوباره میشه نیت یا اراده یا خواستن یا ارزو ؟ این عین فرمایش شماست (نیت+ سعی و تلاش=خواستن)
    ضمنا بنده شمارو محکوم نکردم .. نظری دارم ، حرفی زدم و دارم اونو ساپورت میکنم .

کاربرجدید

میزان امتیاز
    14Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers
    Array
    واقعا جالب بود مرسی دوست عزیز

جملات اعتماد به نفس در مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها

من در هر کاری که انجام می دهم و در هر آنچه که می گویم اعتماد به نفس کامل دارم.
    من نسبت به برنامه های جدیدم احساس آرامش می کنم، زیرا الان تصمیم می گیرم تا اعتماد به نفس داشته باشم.
    من در هر موقعیتی آرام و خونسرد باقی می مانم زیرا یاد گرفته ام تا اعتماد به نفس داشته باشم.
    هنگامی که اعتماد به نفس بیشتری به دست می آورم ، احساس اضطراب و استرس کمتری می کنم و به شخصیت حقیقی خود اجازه می دهم که بدرخشد.
    بدن من هنگامی که اعتماد به نفس بدست می آورم ، قوی تر و سالمتر می شود.
    هر روز زندگیم ، رو به بهبودی کامل است زیرا الان اعتماد به نفسم افزایش پیدا کرده است.
    من آرام هستم و با اعتماد به نفس کامل به تواناییها و هوشم اعتماد می کنم.
    افراد دیگر مرا عصبی نمی کنندیا باعث نمی شوند که به خود شک کنم زیرا با اعتماد به نفس در کارهایم عمل می کنم.
    من می توانم از هر فعالیتی با تمرکز و تلاش کامل لذت ببرم زیرا اعتماد به نفسی کامل دارم.
    هنگامی که این عقیده سالم را در خود ایجاد می کنم ، به جای آنکه بر روی خود تمرکز کنم ، تمرکزم را بر روی هر آنچیزی که انجام می دهم یا هر آنچیزی که باید بگویم می گذارم.
    من آرامش دارم و واضحتر فکر می کنم زیرا الان اعتماد به نفس کامل دارم.
    من بدون ترس ، فعالیتهای جدیدم را انجام می دهم و خود را از اضطراب رها می کنم زیرا اعتماد به نفس کامل دارم .
    من از، ترس از شکست ، خود را رها می کنم ، زیرا اعتماد به نفس ، شیوه جدید زندگیم شده است.
    تمامی افکار منفی ام از بین می رود زیرا آنها الان با اعتماد به نفس من ، جایگزین می شوند.

کاربر فعال

میزان امتیاز
    867Array = 21
    قدرت امتیازدهی
    21
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    ((بخواهید تا به شما داده شود . بگردید تا یافته شود ))

مبنای شروع کار و تلاش ویلیام گن این آیه بوده که همیشه هم روش تاکید داشته .
    پس
    گشتن پشت بند خواستن باید بوجود بیاد
    Mehrdad و PyGentleman پسندیده اند.
    Remember, "There is a time for everything, and a season for every activity under heaven: A time to be born and a time to die, a time to plant and a time to uproot. . . A time to get, and a time to lose ... "(Ecclesiastes 3: 1).
    There is also a time to buy and a time to sell
    !

Rocco fund
    13:21 26.12.2016

کاربر عضو

میزان امتیاز
    41Array = 2
    قدرت امتیازدهی
    2
    pcmbrokers
    Array
    خودشناسی اولین قدم در راه رسیدن به مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها و البته شناخت بیرون از خوده آدم هست. بدون خودشناسی هیچ چیز ممکن نیست.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)