سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.
ده عامل مهم شکست در بازار فاررررکسسس.... - صفحه 2
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 12 از 12
Like Tree38Likes

موضوع: ده عامل مهم شکست در بازار فاررررکسسس....

کاربر فعال

میزان امتیاز
    1243Array = 31
    قدرت امتیازدهی
    31
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    اشتباه شماره 2: عدم یادداشت برداری از ترید ھا
    در زمانیکه من به آموزش روانشناسی ترید مشغول بودم در ھر ترم جدید، حیرت زده می شدم که چه
    تعداد از تریدرھا بدون یادداشت برداری از تریدھایشان به این حرفه مشغول بودند. این عمل به این می
    ماند که شما بیزینس خود را تنھا بر پایه یک اطالاعات بنا کنید. مقدار پول خود!
    تصور کنید که شما به من می گویید که بیزینسی دارید آما ھیچ اطلاعاتی از تولیدات، متوسط فروش،
    مقدار تامل مشتری در داخل مغازه شما، معدل کلی فروشی شما که بیشترین بازده را برای شما داشته
    است و ... ندارید.
    افراد دیگر ھمانند من شما را به ساده لوحی متھم خواھند کرد. شما نمی توانید بیزینسی را بدون
    اطلاعات لازم اداره کنید. و ترید ھمانند یک بیزینس است. لازم است که برای آن اطلاعاتی را مھیا کنید.
    اطلاعاتی که از ژرنال شما بدست خواھد آمد.
    شما لازم است که از تریدھای خود ژرنال تھیه کنید زیرا پس از مدتی مواردی که مفید بوده اند و مواردی
    که مفید نبوده اند را می توانید با توجه به ژرنالتان استخراج کنید. دیر یا زود نتیجه خواھید گرفت که
    سیستم شما تنھا قسمت کوچکی از موفقیت شما در ترید را ایفا خواھد کرد. باقی به نقش شما در ترید
    مربوط خواھد شد. اگر از نقش خود در تریدھایتان یادداشت تھیه نکنید نمی توانید جزئیات را مورد بررسی
    قرار دھید تا نقاط ضعف و قدرت خود را بھتر بشناسید. ھدف اصلی تھیه کردن ژرنال از تریدھایتان،
    مستندسازی رفتار ھای برنده شما و ھمچنین رفتارھای بازنده شماست. پس از شناخت نقاط قوت و
    ضعف خود می توانید قوانینی برای تقویت نقاط قوت و ھمچنین کاھش نقاط ضعف خود وضع کنید. با این
    شرایط شما ریسک ضرر ھا را کاھش می دھید و از ورشکستگی فاصله می گیرید.
    بگذارید تا با نقل داستانی شخصی، از کمک ژرنال به پیشبرد ھدف من در ترید مثالی برای شما بزنم.
    بعنوان تریدری جوان بسیار عجولانه ترید می کردم. مدام بر اساس قضاوتھای سریع خود به تریدھای
    مضاعف می پرداختم. چون قوانینی برای ورود و خروج خود نداشتم با تریدھایی سیستم خود را محک
    میزدم. پس از اینکه تریدھای خود را یادداشت کردم، متوجه صحت سیستم شخصی خود شدم اما نقصی
    در آن وجود داشت که من از آن بی خبر بودم. من مدتی قبل از اینکه بازار در جھت تریدم حرکت کند، از
    بازار بیرون رانده میشدم. بعد از متوجه شدن این نقیصه من درست بعد از خروج با ضرر، پزیشن دیگری باز
    می کردم و در صورتیکه اینکار تکرار میشد مجددا وارد میشدم و این خود بعنوان یک نقص دیگر در ترید
    مطرح میشود )اشتباه شماره 6: اورترید .(
    بعد از بررسی نوشته ھا متوجه راه حل بھتری شدم. با تغییر زمان ورود نتایج بسیار بھتر شد. ھمچنین
    قوانین جدیدی برای خود وضع کردم. از جمله اینکه بعد از سه باخت متوالی ترید را برای 24 ساعت کنار
    می گذاشتم. با رعایت این دیسیپلین شرایط بسیار بھتر شد. من تغییر خاصی در سیستم خود نداده بودم
    بلکه تنھا رفتارھای خود را زیر نظر گرفتم.
    اگر یادداشتی از تریدھای خود نداشتم، ھرگز نمی توانستم به ضعف ھای خود پی ببرم و بر رفع آنھا
    بکوشم. این تغییرات کوچک نتایج را بشدت تغییر داد.
    چطور می توانید این مشکل را بدتر کنید :ھیچ ژرنالی تھیه نکنید. ھرگز تریدھای خود را بررسی نکنید
    و تنھا پس از ھر ترید بالانس خود را زیر نظر بگیرید. در مورد تریدھای خود فکر نکنید و نصیحتھای حرفه ای
    ھا را نادیده بگیرید.استاپ را فراموش کنید و ھرگز یاداشتی بر ندارید.
    راه حل :دفترچه ای بردارید و ھمه چیز را در آن یادداشت کنید. یادداشتھای خود را روزانه و ھفتگی مرور
    کنید. در یک گروه حمایتی عضو شوید تا شما را مجبور کنند که ژرنال خود را جدی بگیرید.
    گفتم که عطش می کُشدم در تب صحرا. گفتی که مجوی آب و عطش باش سراپا!! گفتم که نشانم بده گر چشمه ای آنجاست. گفتی چو شدی تشنه ترین،قلب تو دریاست!

کاربر فعال

میزان امتیاز
    1243Array = 31
    قدرت امتیازدهی
    31
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    اشتباه شماره 1: ترید در بازار تبادلات ارزی بدون استاپ لاست
    فکر می کنید که به چه دلیل نام آن را "حد ضرر" گذاشته اند؟ زیرا در آن نقطه شما میخواھید جلوی از
    دست دادن را بگیرید.
    ھرگز نمی توانیم بطور کامل اھمیت تعیین یک حد ضرر پیش از ورود به بازار را در مواقعی که بازار بر خلاف
    شما حرکت می کند ، بشما توضیح دھیم. و ھرگز سخنی از شما پذیرفته نخواھد بود که صلاحیت این
    فاکتور حیاتی در ترید بازار تبادلات ارزی را زیر سوال ببرد. من تمامی عقاید، دلایل و توجیھات تریدر ھای مختلف را
    شنیده ام که استفاده از استاپ را لازم نمی دانند، استاپ ذھنی دارند و یا بموقع از بازار خارج خواھند
    شد! و در نھایت نتایج آن را نیز دیده ام که میز کار خود را تمیز کرده اند و آرزو داشتند که با استفاده از
    استاپ لاست ھنوز در این حرفه مشغول بودند.
    ھمانند یک "سکته قلبی" با شما جدی سخن می گویم!( یک اصطلاح رایج در انگلیسی)
    اگر ترید را بدون استاپ لاست انجام می دھید، دیر یا زود به آن گروه از تریدرھا خواھید پیوست.
    ھمیشه لازم است که بخود یادآور کنید که ترید محیطی پر ریسک است. ھمانطور که بسادگی پذیرفته اید
    که 100 % تریدھایتان موفق نخواھد بود، باید بپذیرید که مقدار ریسک در ھر ترید را نیز کنترل کنید. شما
    می باید به قانون احتمالات باور داشته باشید. وقتی تریدی انجام می دھید، ھمیشه این امکان وجود دارد
    که چیزی در بازار تغییر کند و این تغییر بازار را برخلاف انتظار شما بحرکت درآورد. چیزی که شما ھرگز
    انتظار آن را نداشته اید. بعد از آن حرکت اگر شما ھنوز در بازار حضور داشته باشید، ضرری بزرگ را متحمل
    شده اید و اگر این معامله از مدیریت سرمایه نیز بی نصیب باشد شما تمامی موجودی خود را از دست
    خواھید داد.
    تمامی این مسائل با یک استاپ لاست برطرف خواھد شد.
    در ضمن خروج از یک پزیشن ضررده، حساب شما و ذھن شما را رھا می کند تا برای یک پزیشن سود اور
    دیگر متمرکز گردند. شما قرار است که تریدھای برنده و بازنده را توامان تجربه کنید. از پزیشنھای ضررده با
    سرعت و اعتماد بنفس بیشتری خارج شوید. وقتی از لحاظ منطقی پزیشنی را سودده ندیدید، اجازه
    ندھید که بازار بیش از آن از شما بگیرد.
    تنھا یک ترید می تواند تمامی آنچه را که اندوخته اید از شما برباید. از استاپ لاست استفاده کنید و ھرگز
    این قانون را زیر پا نگذارید_ در تمامی تریدھای خود از استاپ لاست استفاده کنید.
    بیش از این نمی توان پیرامون این موضوع صحبت کرد. این اشتباه را انجام دھید و از بازار خارج شوید.
    چطور می توانید این مشکل را بدتر کنید :امکان ندارد که بتوانید این مشکل را بدتر کنید. این بدترین
    اشتباه این بیزینس است.
    راه حل :براحتی در ھر ترید خود، استاپ را بگنجانید. وقتی موس را برای ورود کلیک می کنید، سریعا
    استاپ را در آن جای دھید.
    نتیجه گیری:
    امیدوارم این کتابچه برای شما مفید و روشنگر باشد. من تمامی این درسھا را بسختی فرا گرفته ام. پیش
    از آنکه این موارد را بپذیرید پیرامون آن خوب فکر کنید. ممکن است که عده ای با من موافق نباشند. البته
    این اھمیت ندارد. مھم این است که شما برای ترید بازار تبادلات ارزی از لحاظ ذھنی آماده شوید. تنھا امیدوارم که در
    ترید بازار تبادلات ارزی و کاری که انجام میدھید تمرکز بیشتری کنید و از انجام اشتباھات پر ھزینه برحذر باشید.
    گفتم که عطش می کُشدم در تب صحرا. گفتی که مجوی آب و عطش باش سراپا!! گفتم که نشانم بده گر چشمه ای آنجاست. گفتی چو شدی تشنه ترین،قلب تو دریاست!

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12