سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.
روانشناسی ترید دربازارهای مالی - صفحه 2
صفحه 2 از 16 نخستنخست 123412 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 157
Like Tree132Likes

موضوع: روانشناسی ترید دربازارهای مالی

کاربر فعال

میزان امتیاز
    2170Array = 46
    قدرت امتیازدهی
    46
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array

. به به....تریدرھای با تجربه از تریدرھای تازه کار تغذیه می کنند.!!

اگر شما یک تریدر تازه کار ھستید می باید که وظیفه
    خود را انجام دھید.
    تریدرھای با تجربه این را می دانند و برای ھمین ما
    شما را بسیار دوست داریم .
    به چارتھا نگاه کنید, رفتارھای یک کھنه کار را تقلید
    کنید. ھزینه ھای ھنگفتی بابت توصیه ھای تریدی به
    سایتھای معتبر پرداخت کنید.....رویا پردازی کنید.....
    ولی خواھش می کنم به ترید خود ادامه دھید ,زیرا را
    که با ترید خود پول ھای خود را از جیبتان به جیب ما
    سرازیر می کنید.
    شوخی نمی کنم.
    خب مسئله این است که شما نمیخواھید برای مدت طولانی یک تریدر تازه کار باقی بمانید؟
    تریدر تازه کار چه کسی است؟
    تریدر تازه کار, به نظر بنده, تریدری است که به تازگی ترید را شروع کرده و البته طبیعی است که اشتباھات یک تازه کار را از خود بروز
    می دھد ,ویا .... کسی است که پی در پی اشتباھات تازه کاران را تکرار می کند و ھرگز چیزی فرا نمی گیرد.
    بیشتر تریدرھایی که من در طول 22 سال تریدر و مشاور بودن ( سه سال را بعنوان تریدر تازه کار و 19 سال را بعنوان تریدر باتجربه )
    دیدم ھرگز از حیطه یک تریدر تازه کار بیرون نیامدند.
    پیشی گرفتن مشکل است. بله.
    برای افرادی نیز غیر ممکن است. به اینکار خاتمه می دھند در حالیکه" فراریت بازار " و یا" تریدرھای سازمان ھای بزرگ "را مقصر
    شکست خود میدانند.
    بسیار خب. کلید و راه پریدن از حیطه تریدرھای تازه کار به حیطه تریدرھای باتجربه, نظم ذھنی شماست.
    در حقیقت, تریدرھای تازه کار پس از مدتی تمرین از تکنیکھا و ایندیکیتور ھایی بھره می برند که تریدر ھای کھنه کار در اختیار دارند.
    تفاوت در این است که تریدرھای موفق تحت کنترل اند.
    وتریدرھای تازه کار ,خیر.
    تریدرھای تازه کار توسط احساسات و ترس کنترل می شوند و ھرگز نیاموخته اند....و یا بصورت واقعی نیاموخته اند..... که ترید در
    مارکت ھمانند یک بازی ریاضی است.
    و از تمرین و احتمالات و آمار تشکیل شده است. و شما می باید که شرایط را به نفع خود جمع کنید حتی اگر با صدماتی ھمراه
    باشد.
    اگر شما سیستم خود را بخوبی بک تست کرده اید.... اگر شما توصیه ھای گذشته مربی خود را بخوبی زیر نظر گرفته اید... و آماده
    ترید ھستید.... تنھا یک کار دیگر لازم است که انجام دھید. از سیستم خود ھمانند یک مرد یخی تبعیت کنید.
    اگر در یک پریود طولانی سیستم بدرستی کار نکرد, سپس سیستم را تغییر دھید. ھرگز از تعھد خود درباره سیستمی که برای ترید
    انتخاب کرده اید نکاھید.
    انجام تمامی این نکات بسیار سخت تر از گفتن آن است .
    ترس و احساسات بسادگی بر ما غلبه می کند. ما انسانیم ونه ماشین.
    شما می باید که ذھن خود را تربیت کنید. درست ھمانند تریدرھای باتجربه.
    آنھا ذھن خود را تربیت می کنند زیرا که می دانند رفتارھای عادتی ار طریق سلسله اعصاب در مغز نقش بسته شده اند....
    وقتی کسی رفتارھای ضعیف ترید را در خود تشخیص داد ( و شما میدانید که چه کسی ھستید) تنھا کاری که لازم است انجام دھد
    این است که ذھن خود را تربیت کند و سلسله ھای عصبی جدیدی را جایگزین سلسله ھای عصبی پیشین کند.
    این علم است, دوست من, فقط علم.
    یک سیستم ترید خوب و یک توانایی ذھنی برای اجرای سیگنال ھای سیستم , از ابزارھای یک تریدر با تجربه است.
    در حقیقت بیشتر تریدرھای باتجربه این را به شما نمی گویند.
    چرا؟
    به به, به به !!!!!
    dolatmand این را میپسندد.
    WE LOVE YOU , PCM

باز کردنحساب درPCM از لینگ زیر همراه با پشتیبانی من در تحلیل eurusd , online را با من معامله کنید.

accuont real
    account demo

کاربر فعال

میزان امتیاز
    2170Array = 46
    قدرت امتیازدهی
    46
    Array

سرمایه ای را ریسک کنید که در توان دارید .

در بطن ھر سخنرانی پیرامون ترید, تبلیغ سرمایه گذاری
    , بورس نیویورک... چنین نصیحتی نھفته است.
    اخطار: تنھا سرمایه ای که به شما لطمه نمی زند در
    CFTC. این نوع بازار سرمایه گذاری کنید. قانون 4.41
    ھمانطور که در قانون 51 نیز ھشدارھایی در این زمینه
    داده شده است.
    بعنوان بروکر/ تریدر/ مشاور ترید, با تریدر ھای تازه کار
    فراوانی مصاحبه کرده ام و از تمایل آنھا برای کسب سود و ثروت از پولی که برای مقاصد دیگر به زحمت پس انداز کرده اند آگاه شدهام.
    شاید این خوب بنظر برسد ولی قبل از اینکه سفر خود را در شادی و درد آغاز کنید بگذارید کمی با ھم رک باشیم.
    بزودی قرار است که احساساتی شوید. و مقدار این احساسات با سرمایه ای که شما توان از دست دادن ان را دارید نسبت
    مستقیم دارد.
    ھرچه تمایل احساسی شما برای از دست ندادن پولتان بیشتر باشد, احتمال از دست دادن آن بیشتر است.
    بسیار خوب. سیستمی دارید که ان را می پسندید.
    آن را بک تست کرده اید.
    خوشتان آمده آست.
    دلار خواھم باخت و اگر 20 ترید بازنده را X محاسبات کسالت باری را انجام داده اید " .با مقداری که من ریسک می کنم حداکثر
    پشت سر ھم تجربه کنم در آن صورت سرمایه من باز از دست نخواھد رفت"...
    " اتفاق نخواھد افتاد "
    تریدر ھای کھنه کار به این جملات می خندند. زیرا که آنھا میدانند با این محاسبات ریاضی شانس شما به حداقل میرسد .
    این کار ھمانند کاری است که یک قمارباز در پشت بلک جک با شمارش سکه ھایش انجام میدھد.
    کسانی که بیش از اندازه نگران سکه ھایشان ھستند معمولا با نگرانی و ترس بازی می کنند. و شما میدانید نتیجه کار چه خواھدبود.
    جیب ترسو به جیب مطمئن سرازیر خواھد شد. و این مقصود این نوشتار است.
    اگر واقعا با خود نگویید که "اگر رفت , رفت. مشکلی برای من پیش نخواھد آمد ".شانس برد خود را کاھش داده اید.
    منظور من این نیست که از روی بیخیالی به برد و باخت بنگرید. من میگویم که ھرچه باخت پول تاثیر احساسی بیشتری روی شما
    داشته باشد شانس موفقیت شما کاھش خواھد یافت.
    ترید در بازارھای مالی می باید از روی نیاز شدید انجام نگیرد.
    شوخی میکنم نه؟
    بیشتر تریدرھای تازه کار مجموعه ای از قبض ھای پرداخت نشده در روی میزھایشان تلنبار شده و بدنبال راھی برای رھایی از این
    بدھکاریھای خود ھستند.
    "انتر کن رابرتز" و بسیاری از مربی ھا مبلغ 3000 دلار را برای رسید شما به تمام ارزوھایتان را مناسب میدانند.
    اما مبلغی بیشتر را توصیه نمی کنند. چرا؟
    پول ترسو.
    برای برد می باید که توجه شما بر ھدف ترید باشد و نه ھر باخت و برد.اگر شما ترید را ھمچون یک بیزینس ندیده و از در آمد خوب
    مطمئن نباشید سرنوشتی ھمچون ادسل* خواھید داشت .
    در پایان باید یادآور شوم که اینھا ھمگی درباره عادت رفتاری است. و البته قدرت ذھنی شما در تبعیت از سیستم تست شده.
    اگر از لحاظ مالی تحت فشار باشید, ترس در وجود شما رخنه کرده و مانع تبعیت محض شما خواھد شد.
    وقتی سیستم شما به شما چراغ سبز نشان میدھد دچار شک میشوید. و سود خود را زودتر از موعد برداشت می کنید. چراغ ھای
    شما کم سو شده و در پایان با مقصر خواندن بازار چراغ ھایتان خاموش خواھد شد.
    اگر این گفته ھا را نادیده میگیرید و یا پول مناسبی برای شروع در دست دارید, بھرحال بھتر است احساسات خود را از این بازی خارج
    کنید.
    از بازندگان بزرگ بازارھایی مالی که صاحب کارخانه ماشین ادسل نیز بوده است. البته دلایل ورشکستگی او فراوان * ford Edsel
    است.
    dolatmand و parviz1 پسندیده اند.
    WE LOVE YOU , PCM

باز کردنحساب درPCM از لینگ زیر همراه با پشتیبانی من در تحلیل eurusd , online را با من معامله کنید.

accuont real
    account demo

کاربر فعال

میزان امتیاز
    2170Array = 46
    قدرت امتیازدهی
    46
    Array

نکته اصلی در درون شماست آقا, نه سیستم ترید شما.

تعداد انگشت شماری ھستند که تریدرھا را برای رعایت
    نظم و دیسیپلین و تمرکز بر روی ترید آماده میکنند.
    من یکی از آنھا ھستم و از اینرو خوب می دانم که چرا
    تعداد ما کم است.
    خب, من به کاری مشغولم که قسمت انسانی معادله
    ترید را بھبود می دھد.
    من چه خدمتی انجام میدھم که از دست دیگران بر
    نیامده و بتنھایی به این حرفه مشغولم؟
    چند دلیل دارد.
    نخست اینکه بسیاری از تریدرھا با اینکه می دانند که قسمت ذھنی ترید , کلید موفقیت در طولانی مدت است, با این وجود
    احساس می کنند که در زمانی که افکار منفی بسراغ آنھا می آید , می توانند از شر آنھا رھایی یابند و از پس آنھا بر بیایند.
    آنھا نیازی به روانشناس ندارند!!
    آنھا میدانند جه میباید انجام دھند و بدون ھیچ کمکی از پس انجام آن بر میایند!!!!
    من این را نشان مردانگی می نامم !!
    و میدانید چه چیز آن جالب است؟... من در آموزشھایم( نظم فکری) از کسانی مقاومت بیشتری می بینم که نیاز بیشتری به آموزش
    دارند....و از لحاظ احساسی تریدرھای خارج از کنترلی ھستند.
    دوم, تصور عام این است که کلید اصلی موفقیت بعنوان تریدری موفق , قلاب کردن واگن خود به مربی یا سیستم ترید و سپس
    تبعیت از سیستم تا رسیدن به ثروت است. ( مگه غیر اینه؟؟ )
    مشکل اینجاست که تمامی(حتی بھترین سیستم ھا) سیستمھای ترید زمانی درا- دوان را تجربه میکنند و شما در آن ھنگام
    سیستم خود را مقصر خواھید دانست بجای اینکه کاری که برای شما دردآور است انجام دھید..." مقصر دانستن خود در نداشتن
    شجاعت در ترید در زمان مشقت و پریشان حالی".
    خوب من اینجا ھستم.و درس درد خواھم داد.
    "از سیستم شما نیست از خود شماست"!
    برای تریدرھایی با اعتماد بنفس پایین, این کلمات ھمانند چاقویی برنده است.
    چطور است که به قسمت احساسی و فکری ترید توجه بیشتری کنید؟
    من تریدرھایی که اعتماد بنفس پایینی دارند را به داشتن نقصانی در وجودشان متھم می کنم.
    مربی جنبه ھای احساسی و روانی ترید بودن کار ساده ای نیست.
    اما ارزشمند است.
    برای کسانی که توجه واقعی به قسمت روانی ترید می کنند نتایج سریعا بھبود می یابد.
    آنھا میگویند:
    چطور میتوانم پیشرفت کنم؟
    چطور میتوانم مطمئن شوم که تنھا متغییری که باختھای مرا رقم میزند سیستم من است و نه من؟
    آخرین باری که چنین سوالاتی را از خوتان پرسیده اید چه زمانی بوده است؟
    ھمه چیز در تغییر سیستم خلاصه نمیشود. تغییر جزئی..تغییر جزئی...تغییر جزئی.
    من فکر میکنم که تغییر شما چاره ساز است.
    خب بنده که عاشق کار خود ھستم.
    اما شما آمادگی شنیدن صحبتھای من را دارید؟
    WE LOVE YOU , PCM

accuont real
    account demo

کاربر فعال

میزان امتیاز
    2170Array = 46
    قدرت امتیازدهی
    46
    Array

محیط کاری خود را بطور صحیح مدیریت کنید. اتفاقات خوبی خواھد افتاد.

ھر تریدر باتجربه ای به شما خواھد گفت که موفقیت در این
    حرفه , در مجموع, یعنی غلبه بر موانع و ادامه مسیر دادن.
    حال دو نوع مانع اصلی در سر راه شماست.
    موانع فیزیکی و موانع ذھنی....
    و در واقع گاھی آنھا در ھم نیز پیچیده می شوند.
    بگذارید که به تعدادی از آنھا نگاھی بیاندازیم:
    *رعد و برقی عظیم که باعث تغییر ولتاژ یا خاموشی برق گردد.
    شما در حین انجام ترید ھستید. کورمال کورمال بدنبال تلفن میگردید تا با تماس با بروکر خود از شرایط ترید خود مطلع گردید.
    *در انتظار سیگنال مدتی است که چشمان خودتون رو به چارت دوختید.
    ناگھان تلفن زنگ خورده و شما مجبورید به چیزی غیر از تریدی که در موردش تمرکز کرده اید بپردازید.
    شما میدانید که نمیتوانید صحبت کنید ولی از طرفی نمیخواھید بی ادبی کرده باشید. شریف بودن گاھی ھزینه بردار است.
    ترید از دست رفت. تمام صبح تا عصر را برای رخ دادن تمامی شرایط سیستم خود در انتظار بوده اید و دست آخر آن را از دست دادید.
    شما عصبی ھستید.
    *امروز روز خوبی است. ترید قبلی شما خوب پیش رفته است.
    از قله فاصله دارد. RSI شما در نزدیکی تارگت قرار دارید ولی
    شما ھنوز نمی خواھید که سود خود را بردارید ولی میدانید که قیمت به نھایت خود رسیده است.(طبق سیستم)
    میخواھید که کمی از قیمت سواری بگیرید و با تریل قیمت را دنبال کنید. خبری غیر منتظره و پرش قیمت از روی استاپ شما.
    احساس حماقت می کنید.
    ھمانطور که می بینید مثالھایی از این دست بسیار اند.
    خوب مقصود چیست؟
    پریشانی ذھن و عدم پیروی از سیستم ,از خارج ( قطعی برق, تماس تلفنی...) و داخل ( احساس شما درباره اتفاقات) در شما ایجاد
    خواھد شد.
    شغل شما این است که متعھد باشید از سیستم تست شده خود تبعیت کنید .
    و در این مورد میباید که بینھایت جدی عمل کنید.
    تھیه کنید که تنھا به تماسھای ضروری پاسخ دھید. caller ID
    برنامه از پیش تھیه شدهء اضطراری برای زمان خاموشی در نظر بگیرید.
    توجه: تریدری را میشناسم که از استاپ ذھنی استفاده میکرد. برای مدتی شانس با او ھمراه بود ولی وقتی برق نیویورک رفت او
    نتوانست خود را به تالار برساند.
    برق بعد از 15 دقیقه برگشت ولی او پول عظیمی از دست داد.
    استاپ ذھنی به اندوه ذھنی تبدیل شد.
    بعد از آن او از استاپ استفاده کرد ... ولی تنھا یک ھفته و مجددا به عادت قبلی خود بازگشت.
    او دیگر ترید نمیکند. و قسمت تاسف بار این است که او آدم با استعدادی بود.
    ترید ھمانند یک بیزینس است. ھمانند آن با او رفتار کنید.
    زحمت فراوانی برای بدست آوردن سیستم قابل اعتماد خود کشیده اید .. .پس تمام تلاش خود را برای تبعیت کامل از آن بکار ببرید.
    بغیر از این یعنی خارج از کنترل بودن.
    تمرکز خود را حفظ کنید.
    نظم خود را حفظ کنید.
    ھمیشه.
    WE LOVE YOU , PCM

accuont real
    account demo

کاربر فعال

میزان امتیاز
    2170Array = 46
    قدرت امتیازدهی
    46
    Array

در ترید نیاز به کمک دارید؟ با خود صحبت بکنید.

تریدرھا عاشق حرف زدن پیرامون ترید ھستند.
    بسایر ساده تر است که شما از احتمالات صحبت کنید
    تا اینکه واقعیتھای موجود را بررسی کنید.
    آنھا عاشق حرف زدن درباره چارت و یا موقعیتھای
    سیاسی , اقتصادی در باب بازار ھستند.
    و ما ھمگی میدانیم که اینھا تمامی بی ارزش اند.
    بطور منطقی ما میدانیم که چارت تمامی اطلاعات لازم
    دربارهء ترید را به ما میدھد, اما وقتی احساسات به
    جریان میافتد ما بدنبال" دید "یا "شھودی "می گردیم
    تا ما را قدمی از دیگرانی که به چارت ما نگاه می کنند
    پیش بیاندازد.
    اگر ما چشمی برای دیدن آینده نداریم شاید دوست و ھمکار ترید ما داشته باشد!!
    بعضی مواقع نیاز است که به دوست خود تماسی بگیریم و بگوییم : سلام. حال شما چطور است؟ و در پاسخ چه چیز بدست
    خواھید آورد؟ " پسر , فلان یا بھمان چارت را دیده ای؟ اگر از سطح فلان بگذرد صعود فراوانی خواھد داشت ".و ادامه خواھد داد " :و
    با شرایط سیاسی ناپایدار امروزی ترید بزرگی خواھد بود"
    چرا ما باید اھمیت بدھیم؟
    نباید اھمیت داد.
    من پیشنھاد میکنم که با سیستم خود به چارت پیشنھادی نگاھی بیاندازیم. اگر پارامتر ھای سیستم ما را بخوبی پذیرفت , آنگاه
    می توان آن را ترید کرد. آیا اینطور بھتر نیست؟
    البته می باید کمی مراقب باشید. زیرا تمایلاتی برای ترید در شما وجود دارد که شما را ترغیب به اینکار میکند.
    بعد از شنیدن دربارهء اخبار فاندامنتال خوب, شما بطور نیمه خودآگاه چارت را با چشم یک خریدار می نگرید. به این معنی که تائید
    نسبی برای شما حکم تائید نھایی خواھد داشت.( بخاطر اخبارخوبی که در ذھن دارید).
    واین خطرناک است.
    من فکر می کنم که ھمیشه بھتر این است که خود برای ترید به نتیجه برسید. شما میبینید که قیمت در حال سقوط است...بیشتر
    و بیشتر. با خود میگویید: خدای من کی به کف خواھد رسید؟ این را سیستم شما پاسخ خواھد داد " .حدس نزنید و صبور باشید."
    این از عبارات مورد علاقه من است:
    من ترجیح میدھم (در بازار) افسوس وارد نشدن خود را بخورم تا خارج نماندن.
    " I'd rather be out of a market( or stock) wishing I was in, than in a market wishing I was out"
    خوب مارکت روز ریورسال خوبی داشته است... کف جدیدی را با کلوز بالاتر ایجاد کرده است. آماده خرید شده ایم اما ھنوز خیر.
    قیمت روزھایی را بصورت صعودی پی میگیرد. و مجددا شروع به ریزش می کند.
    خوب بنظر میرسد.
    کف نمی شکند و قیمت در صعود ,سقف قبلی را می شکند و بوووووم. ما ماشه را می کشیم و وارد میشویم.
    درست ھمانند قوانین سیستم.
    این راه و رسم ترید است.
    ھر تریدری (از جمله شما) برنامه کاری خود را دارد. تنھا شما میدانید که چه چیز مناسب شماست. از لحاظ سیستم و چه از لحاظ
    احساسی.
    به سیستم تست شده خود اعتماد کنید. در صورت وفاداری پاداش تان را دریافت حواھید کرد.
    وقتی با خود حرف میزنم مردم من را دیوانه می پنداراند.
    اما دوستان نزدیکم می دانند که خود را برای یک ترید خوب نصیحت میکنم!!!

WE LOVE YOU , PCM

accuont real
    account demo

کاربر فعال

میزان امتیاز
    2170Array = 46
    قدرت امتیازدهی
    46
    Array

مسابقه سنگین وزنھا. شما در برابر مارکت....مراقب باشید.

مایکل بافر"( گوینده ورزشی میکروفن را در دست
    گرفته و معرفی می کند:
    در گوشه آبی راند از ایالت اوھایو(شھر کلیولند
    مبارزی با نام" تریون آیکن" قرار دارد.
    و ادامه میدھد که: در گوشه قرمز راند, با رکورد 90 برد
    و تمامی با" ناک اوت "و تنھا با 10 باخت ,قھرمان
    سنگین وزن دنیا" ,ماکروس ' آلویز 'رایت "قرار دارد.
    و حالا خود را" تریون "در نظر بگیرید( زیرا که در واقع چنین قصدی دارید) و مارکت را" ماکروس "در نظر بگیرید زیرا" مارکت آلویز رایت "
    . ( Market Always Right) است
    ھم اکنون شما یک فرصت برد دارید. فرصت بزرگی نیست اما بھرحال یک فرصت است.
    100 نفر با ماکروس روبرو شده اند و تنھا 10 نفر موفق به شکست او شده اند. آنھا برای برد چه کرده اند؟
    من تمامی رقابت ھا را ندیده ام اما دقیقا میگویم که از ھر 10 نفری که ماکروس را مغلوب کرده اند 9 نفر از ژرنال (روزنگار) در بین ھر
    راند استفاده کرده اند. و با اینکار به پیشرفت خود بعد از ھر راند کمک کرده اند.
    آنھا تمامی میدانسته اند که"رایت "بسیار خشن است و برای ھمین میباید که از دو چیز مطمئن شوند. آنھا می باید مطمئن می
    شدند که در راند ھای نخست از پای در نیایند و ھمچنین می باید که از اشتباھات خود درس بگیرند.
    مابین راندھا ژرنال تھیه میکردند؟
    بله مجبور بودند.
    آنھا در ھر راند بشدت کتک خوردند و از اینرو می باید که با نوشتاری از فراموشی درسھا جلوگیری کنند. درسھایی از نقاط ضعف رایت.
    آنھا ھمچنین می باید که نقاط ضعف خود را نیز بررسی می کردند.
    آنھا میدانستند که می باید شدیدا در ھنگام بررسی خود صادق باشند .
    جدی نگرفتن خود یعنی مشتی سنگین از دست راست قھرمان جھان.
    شما میباید که در ھر راند ویزگی ھای خود را بھبود دھید و با این سازگاری قدم به جلو بگذارید.
    معدود کسانیکه رایت را شکست داده اند اشتراک دیگری نیز داشته اند.
    آنھا درباره نحوه اجرای خود , بخود دروغ نمی گفتند. زیرا با جدی گرفتن ارزیابی شخصی در ابتدای مسابقه زنده می ماندند و سپس
    در راندھای بعدی به تھاجم دست می زدند.
    پس برای ھر رقابت کننده ای, ارزیابی ھای صادقانه, سازگاری, و اجرای بھتر در ھر راند بعلت کسب تجربه در راندھای قبلی و البته
    باکمک ژرنال, راه شکست حریف رارقم خواھد زد.
    حال به میدان برمی گردیم.
    راند پنجم است و آیکن خونین و مالین شده و در حال خسته شدن است .
    قھرمان ھر راند را در طول چند ثانیه با موفقیت پشت سر گذاشته است. و حتی خراشی بر چھره او دیده نمی شود .
    آیکن سعی می کند که چنگی بر چھره قھرمان بیاندازد ولی قھرمان با حرکتی سریع مشت دست راست خود را حواله او میکند .
    آیکن شکست میخورد.
    و تمام .
    دکتر" فردی پاچکو "به داخل رینگ پریده تا ببیند حال رقابت کننده لرزان ما به چه صورت است. چراغ قوه ای در چشم آیکن.
    ضربه مغزی بنظر نمی رسد.
    فردی می پرسد" :چندتا انگشته؟"
    : " آیکن جواب می دھد" 3
    فردی" :می دانی در کجا ھستی؟"
    آیکن" :میدان باغ مدیسون".
    فردی" :می تونم ژرنال تو رو ببینم؟"
    آیکن" :کدوم ژرنال؟"
    فردی(بخودش):" حیف. حریف خوبی می تونست باشه"!!
    ژرنال تھیه کنید.
    WE LOVE YOU , PCM

accuont real
    account demo

کاربر فعال

میزان امتیاز
    2170Array = 46
    قدرت امتیازدهی
    46
    Array

مربیھا را فراموش کنید...تجربیات شما تنھا چیزی است که بشمار می آید

شما درباره مربیھای ترید شنیده اید.
    دسته ای از آنھا با چندین دلار شروع کرده و آنرا تبدیل
    به میلیونھا دلار کرده اند و حاضر اند استراتژی ساده
    خود را به شما بیاموزند.
    دسته ای دیگر از آنھا با تلاش و کوشش و مطالعه
    فراوان حاظر اند که با ثبت نام شما در سایت خود شما
    را به مقصدی که در رویای خود پرورده اید رھنمون سازند.
    تمامی مربی ھا خواھان اینند که شما از اشتباھات آنان
    درس بگیرید.
    آنھا می پرسند" :چرا شما اشتباھات من را مرتکب می شوید؟ وقتی که میتوانید از تجربیات من سود ببرید."
    حال که من خود یک مربی شده ام فکر میکنم که حقیقتی در این پرسش نھفته است. اما احتمالا چیزی نیست که شما در ذھن دارید.
    تجربهء دیگر تریدرھا می تواند شما را از وقایعی که در انتظار شماست آگاه سازد.
    این اگاھی شما را با وقایع غافلگیر کننده کمتری روبرو می سازد.
    با این وجود, وقتی شما با تجربه ای از قبل ھشدار داده شده روبرو می شوید ,احساسات از راه میرسد. کنترل این موقعیتھای
    احساسی( ترس, اعتماد بنفس بی جھت, میخکوب شدن) با شماست.
    در اینجا, اگر میخواھید که یک تریدر موفق باشید, جایی است که آموزش واقعی رخ می دھد. ... در برخورد با احساسات و میزان
    تبعیت شما از برنامه معاملاتی.
    اگر موقعیتی را از دست دادید, میباید که نکات آموزشی لازم را فرابگیرید و ادامه دھید.
    و می باید که فرا بگیرید... غیر از این, بھترین سیستم ھای معاملاتی نیز نمی تواند شما را از نابودی حفظ کند.
    استحکام ذھنی شما کلید ساختن یا نابود کردن شما بعنوان یک تریدر است. من دو عنصر اصلی که میتوانند این سرسختی را در
    شما بوجود بیاورد, معرفی میکنم.
    اولین عنصر تھیه کردن ژرنال تریدھای روزانه شماست.
    میدانم که ھمانند یک کار پر زحمت است و چه کسی حوصله این کاغذ بازی را پس از یک روز ترید دارد؟
    با اینوجود پس از مجبور کردن خود به نوشتن تجربیات ترید روزانه, قدرت این تکنیک را حس خواھید کرد.
    این مکانی خواھد شد که با خود صادق خواھید بود.
    درست پس از چند ھفته از تھیه کردن ژرنال , اشتباھات و البته اشتباھات مختص شما که در مواجھه با موقعیتھای مختلف ترید رخ
    داده اید را در خواھید یافت. و در موقعیت ھای مشابه بخود خواھید گفت اگر این اشتباه احمقانه را دوباره مرتکب شوم مجبورم که
    مجددا آنرا گزارش کنم.... در ژرنال....و .... این قدرت انجام کار درست را به شما میدھد.
    این قدرتی است که در ژرنال نھفته است.
    یک دفترچه یادداشت کوچک تھیه کنید( درست ھمانند من) و شروع بنوشتن کنید. می توانید با خرید یک دفترچه با جلد چرمی
    ھمانند یادداشتھای مذھبی خود از تجربیات خود مراقبت کنید.
    شما متوجه نظمی که ژرنال بری شما به ارمغان می اورد خواھید شد. این تمرینی است که سریعا شما را به تریدری موفقتر تبدیل میکند.
    روش دوم برای رسیدن به استحکام ذھنی, آموزش ذھن در افزایش منظور در ھنگام تست و اجرای سیستم است.
    من با روانشناسان اندکی مواجه شده ام که می توانند در این آموزش کمک فراوانی به تریدرھا کنند.
    اما من ترجیح میدھم که با برنامه ای دقیق ذھن را برای رسیدن به نظم و تمرکز آماده کنم. میتوان بوسیله امواج ذھنی آلفا به ذھن
    در تصمیم گیری درست یاری رساند.
    می توانید بکمک آموزش مقدماتی ھیپنوتیزم شخصی, که بنظر من بسیار مفید است, کمک شایانی بخود کنید.
    در این روش بخود خواھید گفت که دقیقا چه میخواھید.
    در بازی گلف انجام میدھد. چرا کاری مشابه آن را در ترید انجام ندھیم؟ Tiger Woods این کاری است که
    استحکام ذھنی شغل من است.
    شما نیز قسمتی از خود کنید.
    ژرنال تھیه کنید. ذھن خود را تغذیه کنید
    WE LOVE YOU , PCM

accuont real
    account demo

کاربر فعال

میزان امتیاز
    2170Array = 46
    قدرت امتیازدهی
    46
    Array

ترید یک بازی فکری است :ھرگز

بیشتر تریدر ھا در اوایل کار با سیستم ھای مختلفی
    ترید می کنند تا سیستم مطلوب خود را بیابند.
    سیستمی که با آسودگی خاطر آنرا بک تست کرده و
    سپس بصورت واقعی آنرا بکار ببرند.
    بعضی از تریدرھا ھرگز از جستجوی سیستم ھا دست
    نمی کشند.
    و این یک مسئله است.
    سیستمھای فراوانی ھستند که می توانند در طول
    زمان سودآور باشند. این حق شماست که بدنبال
    سیستمی پذیرفتنی بگردید.
    در ابتدا می باید که پروسه تولید سیگنال سیستم را باور کنید.
    فیبوناچی چه کسی بوده است و چه کسی به این متد دست یافته است؟
    آیا برای شما منطقی بنظر می رسد؟
    شاید شما انسانی تصویر گرا باشید و بسمت کندل استیک ھا کشیده شده اید. زمانی را صرف پیدا کردن دلایل بوجود آمدن پترن
    ھای بازگشتی کنید.و تنھا به تصاویر دل نبندید.
    عمیق فکر کنید.
    مربی ای را انتخاب کنید که 100 % به او اعتماد دارید.
    وقتی پذیرفته اید که تریدھای خود را بر اساس نظریات مربی انجام دھید , دلیلی برای خداوار بودن او جستجو کنید.
    این میتواند انتخابی خطرناک باشد که خود را تسلیم شخص دیگری کنید. پس عاقلانه انتخاب کنید.
    دوما. ھر سیستمی را که انتخاب کرده اید بک تست کنید.
    در دنیای مدرن امروزی بھانه ای برای تست نکردن سیستم در زمانھای گذشته ( که بکمک آرشیو دیتای گذشته بخوبی ممکن شده)
    وجود ندارد.
    البته بک تست اثباتی برای اجرا آن در آینده نیست. اما حداقل منطق سیستم را در عمل می بینید.

و سوما. سیستم را بصورت زنده تست کنید.
    سرمایه بسیار کوچکی را بصورت زنده ترید کنید.
    این می تواند مرحله بسیار با ارزشی باشد. اگرچه شما فشار احساسی ترید تمام-سرمایه را حس نمی کنید, با اینوجود اجرای
    فرامین سیستم شما فشار احساسی اندکی را در شما بوجود خواھد آورد.
    حقیقت این امر در این است که اگر شما کاملا به سیستم خود اعتماد نداشته باشید نمیتوانید در لحظات بحرانی از سیستم خود
    تبعیت کنید.
    بدانید که تفکر پیرامون اعتبار سیستم در زمانیکه آن را ترید میکنید بمعنای نابودی است.
    تمام تفکرات خود را در مرحله انتخاب سیستم انجام دھید.
    حال که آنرا ترید می کنید , می باید که تریدھای خود را بازنگری کنید و نه سیستم خود را.
    آیا به درستی از سیستم خود تبعیت کردم؟
    چطور میتوانم پیشرفت کنم؟ البته خودم و نه سیستمم.
    کسی نمیگوید که شما از سیستمی که در زمان واقعی بازنده است تبعیت کنید.
    بلکه منظور من این است که سیستم شما تنھا در طولانی مدت میتوانید مورد بررسی قرار گیرد و نه در مدت کوتاه روزانه ویا حتی ھفتگی.
    عمیقا درباره ترید در بازارھای مالی فکر کنید, و آیا اینکه با خصوصیات شما ھمگون است یا خیر؟
    درباره سیستم خود نیز خوب فکر کنید. آیا برای شما مناسب است و چرا؟
    درباره نتایج سیستم در بک تست و فوروارد تست آن خوب فکر کنید.
    اما در زمانیکه آنرا ترید میکنید ھمانند ماشین عمل کنید و دیگر فکر نکنید.
    من به ھمین دلیل خود را وقف آموزش روانی تریدرھا کرده ام.
    تا زمانیکه خود را کنترل نکنید نمی توانید سیستم خود را کنترل کنید.
    و برای کنترل خود واحساسات خود چاره ای ندارید جزاینکه به سیستم خود باور داشته باشید.
    کارتان را بکنید.
    فکر
    و سپس دیگر ھیچ

WE LOVE YOU , PCM

accuont real
    account demo

کاربر فعال

میزان امتیاز
    2170Array = 46
    قدرت امتیازدهی
    46
    Array

نمایشگاه تریدر ھا گزارش می دھد.... عجوبه ای پیدا شده است!!!

مدتی قبل من با مجله جھانی تریدرھا در نمایشگاه
    شیکاگو در سال 2003 ھمکاری داشتم.
    این تجربه ای بود برای تائید افکار و احساسات من
    دربارهء" شرایط محیطی ترید".
    چیزی که مرا شگفت زده نکرد تمایل جمعیت عظیمی از
    بازدید کننده ھا به یافتن ھولی گریل ( مایه حیات) بود.
    پیدا کردن فردی مورد اعتماد در زمانیکه شما با تعدادی
    از متخصصین محاصره شده اید کار دشواری نخواھد بود. البته پذیرفتن افراد در برخوردی رودر رو بسیار ساده تر از خواندن نوشته ھای
    آنھاست.
    برخی از این متخصصین(ترید) خود را کاملا در دسترس قرار میدھند.
    مربی کندل استیک ھا ملاقاتی داشتم و 15 دقیقه با ایشان پیرامون علاقه مشترکمان در باب کندل استیک ھا و Steve Nison من با
    ھمچنین قسمت منطقی و احساسی ترید که مورد پذیرش ھر دوی ما بود, گفتگو انجام داده ام.
    پیاده روی کرده ام. و دید بنده نسبت به Larry Jacobs دوست داشتنی در نمایشگاه برای عرض سلام به Larry Williams و بھمراه
    قسمت روانی ترید مورد توجه او نیز قرار گرفته بود.
    ما 10 دقیقه پیرامون موضوع ھای خاصی از قبیل بازار مالی در اینترنت و ھمچنین پایداری احساسی تریدرھا گفتگو کرده ایم.
    چیزی که به ذھن من خطور کرد علاقه مشترک تمامی مربی ھا به قسمت روانی ترید بود. Larry پس از خداحافظی با
    امروزه بیشتر تریدرھا , در سخن از اھمیت جنبه روانی ترید میگویند ولی کاری در این باره انجام نمی دھند.
    معمولا تلاش آنھا برای پرورش روانی خود , از جملاتی نظیر " امروز اشتباھات دیروز خود را تکرار نمی کنم "بالغ نمیشود.
    مربی ھا و تریدر ھای موفق کاری بیش از سخن گفتن انجام میدھند.
    آنھا پرورش میدھند.
    آنھا خود را برای انجام کار درست در روزھای ترید پرورش میدھند. کار درست چه چیز است؟
    اطاعت و پیروی از سیستم خود بدون تردید و بدون ترس.
    از 113 غرفه نمایشگاه ( طبق محاسبات بنده) 111 غرفه به سیستمھای معاملاتی, منابع اطلاعاتی ترید, فیدھای اطلاعاتی و....
    اختصاص داشت. در حالیکه تنھا یک و نیم غرفه در رابطه با قسمت روانی ترید ایجاد شده بود.
    چرا اینگونه است؟
    خوب بسیاری از تریدرھا (اشتباھا احساس میکنند که پرداختن به موضوع روانی ترید به مفھوم این است که آنھا در زمینه روانی
    دچار اشکال ھستند.
    در زمانیکه فردی" خارج از کنترل است "نمی تواند براحتی این موضوع را بپذیرد. بله این موضوع صحت دارد و پذیرفتنی است.
    در این ھنگام آنھا ترجیح میدھند که سیستمی را بیابند که در تمامی شرایط درست کار کند و سیگنالھای درستی ارائه دھد. و البته
    این پذیرفتنی نیست.
    حقیقت این است که اگر خود را برای رعایت نظم و تمرکز در ھنگام ترید بخوبی پرورش دھید, ھرگز نیازی به سودده ترین سیستم
    سال گذشته ندارید تا به اھداف ترید خود برسید.
    تنھا نیاز به سیستم" مناسب "دارید.
    احتمالا وقتی در آینده در نمایشگاھھای ترید شرکت میکنم باز ھم با شمار جمعیتی برخورد خواھم داشت که بدنبال سیستم ھای
    جدید و یا عجوبه ھای ترید و یا حتی ھولی گریل می گردند.
    ....و این افراد ھرگز در درون خود بدنبال پاسخ نیستند .

پایان
    WE LOVE YOU , PCM

accuont real
    account demo

کاربر فعال

میزان امتیاز
    2170Array = 46
    قدرت امتیازدهی
    46
    Array

چند نکته از همراهی و همیاری دوستان در تاپیکها (برگرفته از سعید موزنی)

با سلام

- انشاالله با همراهی و همیاری شما دوستان عزیز شاهد روز های اوج این تالار طبق خواسته ی مدیریت محترم سایت باشیم .
    خواهش حقیر به عنوان یک دوست اینست که در مباحث شرکت کنید و نظرات ارزشمند خود را بیان بفرمایید
    چرا که تمامی ابهامات و نکات جدید از لا به لای همین تبادل نظر ها خود را نمایان می سازند .
    به خاطر داشته باشیم که موفقیت ثمره ی قضاوت صحیح است . قضاوت صحیح ناشی از تجربه , و تجربه غالبا ثمره ی قضاوت غلط است .

- در صورت امکان نقد و نظر خود را همراه با تحلیل مجدد ارائه فرمایید و در بیان , نهایت احترام به دوست مورد خطاب را قائل شوید .
    خوشرویی نشانه ی هوش فوق العاده ی شماست , زیرا هنگامی که احساس شادی میکنید ( و این نشاط آنقدر قویست که به دیگران نیز سرایت میکند ) بهتر میتوانید هر نوع مشکلی را که بر سر راه شماست برطرف کنید .

- عزیزانی که لطف نموده و تحلیل های خود را قرار می دهند " انعطاف پذیری " را به یاد داشته باشند تا بتوانند نظرات و عقاید خود را اصلاح کنند .
    قابلیت انعطاف ما در مورد اصول و باور ها , معنایی که به هر چیز میدهیم و کردار های ما تنها ضامن موفقیت ما در دراز مدت است و میزان شادمانی ما نیز وابسته به همین عامل است .
    در هنگام طوفان , درختان سبز می شکنند اما شاخه ی نی نرم خم میشود و سالم میماند .

- در قرار دادن مقالات و مطالب آموزشی در صورتی که مطلب مورد نظر را پیش از قرار دادن مطالعه فرمودین چکیده و خلاصه ای یا ترجمه ای از آنرا نیز آورده تا علاقمند به مبحث مذکور علاوه بر مطالعه ی اصل مطالب از برداشت شما نیز استفاده کند .

- لطفا تا حد ممکن از پرداختن به مباحث غیر مرتبط با این تالار و پست های غیر تخصصی در ارتباط با موضوع تایپیک خودداری بفرمایید و یا در صورت لزوم در پایین تحلیل خود تحت عنوان " پی نوشت " عنوان بفرمایید تا از موضوع اصلی خارج نشده و صفحات تایپیک نیز همسان با مطالب مفید و تحلیل های زیبای شما افزایش یابد .

امید است که با همکاری شما خوبان به اهداف والاتری برسیم
    بازار مانند یک اقیانوس است . بی اعتنا به خواست شما بالا و پایین میرود .
    ممکن است وقتی موقعیتی را خریداری میکنید و قیمت آن در یک رالی صعودی قرار میگیرد و به سرعت رشد میکند احساس مسرت به شما دست دهد یا ممکن است زمانی که اقدام به فروش میکنید و بازار به سرعت رشد میکند با هر جا به جایی قیمت به سمت بالا حساب شما کوچک و کوچکتر شود و تمام بدنتان خیس عرق شود
    این احساسات هیچ تاثیری بر بازار نخواهند داشت و فقط درون شما جاری اند . بازار اصلا متوجه حضور شما نیز نمیشود و شما نمیتوانید روی آن کوچکترین تاثیری بگذارید . شما فقط میتوانید رفتار خود را کنترل کنید .
    اگر رفتار بازار برایتان عجیب به نظر میرسد به این دلیل است که رفتار خودتان عجیب و غیر قابل پیش بینی است . زمانی که نمیدانید در آینده چگونه رفتار خواهید کرد هرگز نمیتوانید رفتار و آینده ی بازار را نیز پیش بینی و تعیین کنید .
    تنها چیزی که میتوانید کنترل کنید خودتان هستید . به عنوان یک معامله گر این توانایی را دارید که یا برای خودتان پول در بیاورید و یا پولتان را به معامله گران دیگر بدهید .

اقیانوس نگران آسایش شما نخواهد بود .
    اما عمدی هم برای آسیب رساندن به شما ندارد . در یک روز آفتابی که یک باد ملایم قایق بادبانی شما را به هر سمتی که بخواهید حرکت میدهد احساس لذت بخشی خواهید داشت و در یک هوای طوفانی زمانی که امواج اقیانوس قایق شما را به صخره ها میکوبد بسیار سراسیمه و هراسان خواهید بود .
    بنابراین احساس شما نسبت به اقیانوس در ذهن شما وجود دارد .
    زمانی که اجازه دهید احساسات شما به جای عقل و منطق عملکرد شما را تحت کنترل در آورد بقای شما به خطر می افتد .

یک دریا نورد نمیتواند اقیانوس را کنترل کند . او الگو های هواشناسی و شرایط جوی را فرا میگیرد و یاد میگرد که در شرایط مختلف از چه تکنیک هایی برای دریانوردی استفاده نماید و از تجربه نیز بهره میبرد او می آموزد که چه زمانی به دریا بزند و چه زمانی در بندر باقی بماند و از آنجا خارج نشود .

مخلص و دوستدار همگی عزیزان
    WE LOVE YOU , PCM

accuont real
    account demo

صفحه 2 از 16 نخستنخست 123412 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)