سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.
روانشناسی ترید دربازارهای مالی - صفحه 3
صفحه 3 از 16 نخستنخست 1234513 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 157
Like Tree132Likes

موضوع: روانشناسی ترید دربازارهای مالی

کاربر فعال

میزان امتیاز
    2170Array = 46
    قدرت امتیازدهی
    46
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array

داستان مرد میلیونری که چشم درد داشت

در کشور ژاپن مرد میلیونری زندگی می کرد که از درد چشم خواب به چشم نداشت و برای مداوای چشم دردش انواع قرصها و آمپولها را بخود تزریق کرده بود اما نتیجه چندانی نگرفته بود.
    پس از مشاوره فراوان با پزشکان و متخصصان زیاد درمان درد خود را مراجعه به یک راهب مقدس و شناخته شده می بیند.
    به راهب مراجعه می کند و راهب نیز پس از معاینه وی به او پیشنهاد می دهد که مدتی به هیچ رنگی بجز رنگ سبز نگاه نکند.
    او پس از بازگشت از نزد راهب به تمام مستخدمین خود دستور میدهد با خرید بشکه های رنگ سبز تمام خانه را با سبز رنگ آمیزی کند .
    همینطور تمام اسباب و اثاثیه خانه را با همین رنگ عوض میکند. پس از مدتی رنگ ماشین ، ست لباس اعضای خانواده و مستخدمین و هر آنچه به چشم می آید را به رنگ سبز و ترکیبات آن تغییر میدهد و البته چشم دردش هم تسکین می یابد.
    بعد از مدتی مرد میلیونر برای تشکر از راهب وی را به منزلش دعوت می نماید. راهب نیز که با لباس نارنجی رنگ به منزل او وارد میشود متوجه میشود که باید لباسش را عوض کرده و خرقه ای به رنگ سبز به تن کند.
    او نیز چنین کرده و وقتی به محضر بیمارش میرسد از او می پرسد آیا چشم دردش تسکین یافته ؟
    مرد ثروتمند نیز تشکر کرده و میگوید :” بله . اما این گرانترین مداوایی بود که تاکنون داشته.”
    مرد راهب با تعجب به بیمارش می گوید بالعکس این ارزانترین نسخه ای بوده که تاکنون تجویز کرده ام. برای مداوای چشم دردتان، تنها کافی بود عینکی با شیشه سبز خریداری کنید و هیچ نیازی به این همه مخارج نبود.
    برای این کار نمیتوانی تمام دنیا را تغییر دهی ، بلکه با تغییر چشم اندازت میتوانی دنیا را به کام خود درآوری.
    تغییر دنیا کار احمقانه ای است اما تغییر چشم اندازمان ارزانترین و موثرترین روش میباشد. آسان بیندیش راحت زندگی کن !!

حالا بگویید آقا نیما چه آدم گلی یه
    ،به آسانی پول درآوردن رو به ما یا داد.

مخلص شما سامان
    dolatmand, parviz1 and mr.amir.af like this.
    WE LOVE YOU , PCM

باز کردنحساب درPCM از لینگ زیر همراه با پشتیبانی من در تحلیل eurusd , online را با من معامله کنید.

accuont real
    account demo

کاربر فعال

میزان امتیاز
    2170Array = 46
    قدرت امتیازدهی
    46
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array

زندگی را فقط با فصلهای دشوارش نبین

مردی چهار پسر داشت. آنها را به ترتیب به سراغ درخت گلابی ای فرستاد که در فاصله ای دور از خانه شان روییده بود:

پسر اول در زمستان، دومی در بهار، سومی در تابستان و پسر چهارم در پاییز به کنار درخت رفتند.
    سپس پدر همه را فراخواند و از آنها خواست که بر اساس آنچه دیده بودند درخت را توصیف کنند .
    پسر اول گفت: درخت زشتی بود، خمیده و در هم پیچیده.
    پسر دوم گفت: نه. درختی پوشیده از جوانه بود و پر از امید شکفتن.
    پسر سوم گفت: نه. درختی بود سرشار از شکوفه های زیبا و عطرآگین و باشکوه ترین صحنه ای بود که تابه امروز دیده ام.
    پسر چهارم گفت: نه!!! درخت بالغی بود پربار از میوه ها،ر از زندگی و زایش!

مرد لبخندی زد و گفت: همه شما درست گفتید، اما هر یک از شما فقط یک فصل از زندگی درخت را دیده اید! شما نمیتوانید درباره یک درخت یا یک انسان براساس یک فصل قضاوت کنید: همه حاصل انچه هستند و لذت، شوق و عشقی که از زندگیشان برمی آید فقط در انتها نمایان میشود، وقتی همه فصل ها آمده و رفته باشند!

اگر در ” زمستان” تسلیم شوید، امید شکوفایی ” بهار” ، زیبایی “تابستان” و باروری “پاییز” را از کف داده اید!
    مبادا بگذاری درد و رنج یک فصل زیبایی و شادی تمام فصلهای دیگر را نابود کند!

زندگی را فقط با فصلهای دشوارش نبین ؛

در راههای سخت پایداری کن: لحظه های بهتر بالاخره از راه میرسند
    ربط دادن این مطلب با بازار تبادلات ارزی رو به عده خودتان میگذرم و... .
    اراتمند saman51
    WE LOVE YOU , PCM

باز کردنحساب درPCM از لینگ زیر همراه با پشتیبانی من در تحلیل eurusd , online را با من معامله کنید.

accuont real
    account demo

کاربر فعال

میزان امتیاز
    6176Array = 87
    قدرت امتیازدهی
    87
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    ممنون میثم عزیز بابت زحمتی که کشیدید . خیلی خوب بود .
    مدیریت سرمایه حرفه ای شرط ماندگاری و موفقیت

کاربر فعال

میزان امتیاز
    6176Array = 87
    قدرت امتیازدهی
    87
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    سامان عزیز ممنون از مطالب بسیار خوبی که اینجا قرار دادید. خیلی خوشحال میشم اگه بازم مطالبو ادامه بدید. مطالبتون به جامعه تریدری قطعا کمک خواهد کرد .
    مدیریت سرمایه حرفه ای شرط ماندگاری و موفقیت

کاربر فعال

میزان امتیاز
    470Array = 26
    قدرت امتیازدهی
    26
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array

اصول روانشناسی ترید

در این تاپیک به مسایل مربوط به روانشناسی ترید و دیدگاههای تریدرها در این زمینه که یکی اصلی ترین ارکان در ترید می باشد پرداخته میشود،امیدست با آموختن این مهم و تلاش هر چه بیشتر در مبحث روانشناسی موفقیت بیش از پیش حاصل شود.
    با تشکر و کسب اجازه از اساتید بزرگ

ویرایش توسط khayamshahbazi : 03-28-2012 در ساعت 02:29 PM
    dolatmand این را میپسندد.

کاربر فعال

میزان امتیاز
    470Array = 26
    قدرت امتیازدهی
    26
    Array
    از دیدگاه مارک داگلاس هدف هر معامله گر کسب سود مشخص و مستمر میباشد،با این وجود تعداد کمی از معامله گران به این موضوع دست می یابند.تفاوت بین معامله گران موفق با معامله گران ناموفق در شیوه تفکر آنهاست*
    تا حالا با خودتون فکر کردید چقدر به بحث روانشناسی اهمیت میدین.و مهمتر از اون اینکه چقدر نسبت به میزان آموخته هاتون از بازار توقع در آمد دارید.آیا فکر میکنید که چون فلان دوست و تریدر درصد بیشتری از این بازار که به ظاهر و اشتباها بی در و پیکر تلقی میشه بدست میاره من هم باید مثل اون سود کنم.

*کتاب تحلیل بنیادی،تکنیکال یا ذهنی؟ اثر مارک داگلاس
    ویرایش توسط khayamshahbazi : 03-14-2012 در ساعت 03:25 PM
    mosayeb256 این را میپسندد.

کاربر فعال

میزان امتیاز
    470Array = 26
    قدرت امتیازدهی
    26
    Array
    عملکرد در معاملات با ورود نادرست:
    در معاملاتی که با تحلیل نادرست و احساسی انجام میشود بهترین و کم هزینه ترین گزینه خروج از معامله با ضرر کم میباشد چرا که خود این موضوع از تحمیل ضرر بیشتر جلوگیری میکند.بسیار مشاهده شده است که یک تریدر با بودن در ضرر و با توقع کذب از بازار و امید واهی به بازگشت همچنان در ضرر میماند و تا جایی که با یک اصلاح جزیی همچنان حجم بیشتری بر معامله خود می افزاید.این مساله نه تنها کمکی به بهبود عملکرد ما در کاهش ضرر نمیکند بلکه باعث اختلال در تصمیم گیری در قبال حجم معامله قبلی می شود.پذیرش خروج با ضرر اندک از یک معامله ی با ورود نادرست برای ما سخت است،اما یک تریدر باهوش خوب میداند که بازار پر از موقعیتهای آتی می باشد.از نظر من بازار مثل دریایی از معاملات است که ماندن و شناور بودن در آن شانس رسیدن به ساحل اهداف را برای ما هموارتر میسازد(ایول این تکه رو خوب اومدم)ما پس از خروج از یک معامله ناموفق همچنان شانس حضور و کسب سیگنالهای قوی تری از بازار را داریم.یک تریدر خوب میداند که هدف او از معامله چیست؟ما به نسبت دانسته هایمان باید توقع کسب سود از بازار را داشته باشیم تا جایی که یک تریدر مبتدی مثل من باید اول ضرر نکند(ضرر معقول) پس از آن خواهیم دید سود خود با پای خود بطرف ما میاد.پس از آن کسب سود مستمر از این بازار طوفانی برای ما یک رویا نیست.امیدوارم خودم و دوستان بازار تبادلات ارزیی به این مهم توجه کامل داشته باشیم
    ویرایش توسط khayamshahbazi : 03-15-2012 در ساعت 01:43 AM
    parviz1 این را میپسندد.

کاربر فعال

میزان امتیاز
    470Array = 26
    قدرت امتیازدهی
    26
    Array
    بازار با من لج کرده ---من احساس میکنم که بازار در هر معامله برعکس پوزیشن من عمل میکند.
    اینها مطالبی هستند که ممکنه هر کدوم از ما با اون زیاد برخورد کرده باشیم.بقول دوست عزیز حاج خلیل که میگه اگر فکر میکنی بازار با تو لج کرده و دشمنی داره تو همزمان 2 پوزیشن در خلاف یکدیگه بگیر!!!خب خیلی راحت متوجه میشی که بازار مسیری که براش مهیاست رو میره و کاری نداره تو در کدوم جهت پوزیشن گرفتی یا اصلا تو با چه تحلیلی وارد شدی.پس این فکر کاملا غلط میباشد که بازار با من لج کرده یا دشمنی داره.و همیشه یادمون باشه اگر در معامله قبل سود کرده باشیم این دلیل نمیشه در معامله بعدی هم سود کنیم و یا برعکس.مارک داگلاس میگه:هر معامله جدا و صوای معامله دیگر هست و هر موقعیت منحصر بفرد است.و در واقع لحظه اکنون برای ما مهم میباشد
    ویرایش توسط khayamshahbazi : 03-15-2012 در ساعت 01:44 AM
    mosayeb256 و parviz1 پسندیده اند.

کاربر فعال

میزان امتیاز
    470Array = 26
    قدرت امتیازدهی
    26
    Array

باز هم توقع کذب از مارکت

احتمالا هر کدام از ما برای حداقل یکبار این موضوع را تجربه کرده ایم که: در معاملات اکنون در پی جبران ضرر قبل بوده ایم و با آنکه در پوزیشن جاری، تحلیل ما درست میباشد اما انتظار جبران ضرر ناشی از معامله قبل را از بازار داریم.این موضوع تجربه شخصی خود بنده در اوایل امسال بوده است.و با اینکه پوزیشن در حد تحلیل خودم در سود بود اما حتی از ریسک فری کردن معامله هم ابا داشتم چون انتظار جران ضرر معامله قبلی رو داشتم.و خلاصه توقع بیجا همانا و برگشت بازار همان.در صورتی که بارها و بارها داد زده شده و گفته شده ای انسان این معامله صوا و جدا از اون معامله قبلی یا بعدی هست.ما اگر از معاملات قبل ضرری هم داشته باشیم به راحتی میتوان در چند یا چندین معامله آتی جبران ضرر کنیم و نه اینکه بخواهیم از چاله در بیایم و به چاه بیفتیم.

کاربر فعال

میزان امتیاز
    470Array = 26
    قدرت امتیازدهی
    26
    Array

نظم و انضباط در ترید

داشتن نظم در ترید میتواند کمک زیادی به ما کند.ما اگر برای ورود به بازار بازار تبادلات ارزی برنامه ای مدون و منظم داشته باشیم میتوانیم یکی دیگر از ارکان روانشناسی در ترید را عملی کنیم.یک تریدر منظم خوب میداند داشتن انظباط کاری میتواند تمرکز مارا در جهت ورود،خروج و مدیریت پوزیشن باز و حتی مدیریت پوزیشنی که در ضرر قرار دارد را بهبود بخشد.یک تریدر بازار تبادلات ارزی بدلیل اینکه در کار خود هیچگونه اصطلاحا بالاسری و صاحبکاری ندارد و همچنین هیچ مکان خاصی برای ترید کردن ندارد بسیار مستعد در بی نظمی و بی قانونی میباشد ما میتوانیم برای برآیند بهتر همیشه مکان ترید خود را بصورت یک دفتر کار در نظر بگیریم و برای ورود و خروج در مارکت با توجه به بهترین و کار آمدترین ساعات روز را انتخاب کنیم.همچنین نظم در انتخاب لبه مناسب با توجه به میزان ریسک به ریوارد در هر معامله میتواند مثمر ثمر باشد.مدیریت ریسک و انتخاب حجم و نحوه مدیریت معاملات همه و همه شاخه هایی از درخت نظم در ترید میباشند در پستهای بعدی بیشتر به این بحث میپردازیم.موفق باشید
    ویرایش توسط khayamshahbazi : 04-10-2012 در ساعت 12:53 AM

صفحه 3 از 16 نخستنخست 1234513 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)