سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.
گـــوشه های تاریک - صفحه 2
صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 32
Like Tree102Likes

موضوع: گـــوشه های تاریک

کاربر عضو

میزان امتیاز
    205Array = 13
    قدرت امتیازدهی
    13
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    خوب.....ببینید دوستان اینکه گفتم اگر در ترید زیاد شما همان x دلار را در حسابتان دارید.منظورم این نیست که دقیقا و دقیقا همون مقدار هست.این چیزیه که اکثرا بهش واقف هستند.باید کلی تر به مسئله نگاه کنید.مثلا سیستمی 49 درصد و پنجاه یک درصد هم جزئی از سیستم 50/50 تلقی میشود.خرده ریزه هاش رو چشم پوشی کردیم.با دقت بالا نگفتیم که دقیقا 50/50 هست.

در سیستم تعادلی 50/50 نوسان وجود دارد.سیستم 48/52 یا حتی 47/53 و یا حتی 50.5/49.5 و اعدا نزدیک به 50/50 را جزئی از زیر مجموعه 50/50 میگیریم.کلی تر نگاه کنید.ما عدد را راند یا با اصطلاح گرد میکنیم.این تقریبا موضوعی هست که پیش فرض همه باید بدانند و بحثی ندارد.

اگر شما 1000 دلار سرمایه دارید و با پرتاب سکه ترید کنید.و هزار بار سکه بیاندازید .در هزارمین بار ممکن است بالانس شما مثلا 1050 دلار باشد و شاید 950 دلار باشد.این رو همه می دانیم.مسئله اینست که وقتی ادامه میدهید مجددا به هزار میرسید و دوباره با ادامه دادن از تعادل به یک سمت دیگر میروید.این نوسان حول و حوش عدد هزار دلار اصل سرمایه اتان میباشد.این که طبیعی هست.

ما به 1050 دلار و یا 950 دلار هم میگوییم حالتی 50/50 شکل گرفته است.چرا؟برای اینکه شما نمیتوانید با هزار بار پرتاب سکه یک اکانت هزار دلاری رو تبدیل کنید به 1900 دلار(فرضا برای هر پرتاب یک دلار ریسک میکنید).یا تبدیل کنید به 100 دلار.تعادل در حالتی است که شما در حدود اصل دپوزیت در حال نوسانید.مسئله کلی همینه...

اگر تریدری در ده بار پرتاب اول سرمایه اش از دست رفت اینجا مسئله مدیریت سرمایه در میان است که از بحث ما خارج است.مثلا تریدری 1000 دلار دارد در هر پرتاب سکه 100 دلار ریسک میکند .مسلم و واضح است که احتمال دارد اکانت هزار دلاری اش سریعا بشود 500 دلار.علتش هم مدیریت سرمایه نادرست است.شرط تحقق سیستم 50/50 تعهد به ماندن در بازار است.اگر اوت شدید.ربطی به بازار ندارد.مدیریت سرمایه را نسبت به اصل پولتان رعایت کنید.در اصل دوست گرامی بحث اینها نیست.ما بصورت پیش فرض قرار گذاشته ایم که تریدر این مسائل را میداند .

شاید بگویید من آنقدر ادامه میدهم تا تعادلم به طرف مثبت برود و دیگر ترید نکنم.اولا براحتی نیست.اسپرد در بازار نمیگذارد.ثانیا درست است که شما میتوانید اینکار را انجام دهید.ولی شرطش اینست که سودتان را بردارید و دیگر ادامه ندهید.ادامه دهید خواهید باخت.این سود فقط سود موقتیست.فقط یک راه دارید و آنهم تغییر استراتژی میباشد.مثلا با استراتزی اولی سود گرفتید.اگر ادامه دهید خواهید باخت.بهتر است ادامه ندهید.و سریعا استراتژی خودتان را عوض کنید .که اینهم دردسرهای خودش را دارد

دوستان شرط باخت در بازار احتمالات ادامه دادن استراتژی میباشد.شرط برد در بازار هم ادامه دادن استراتژی میباشد.شما وقتی در بازار ادامه میدهید میبازید یا برنده موقتی میشوید.وگرنه در پرتاب سکه در بیشتر مواقع شما در اصل دپوزیت خودتان نیستید و از آن فاصله دارید.حال چه در سود و چه در ضرر.

در ضمن درست است که در پرتاب های فرد در اصل دپوزیت نیستیم.حال چه طرف منفی و چه طرف مثبت.ولی زیاد هم از اصل دپوزیت دور نیستیم.وقتی ادامه بدهیم مجددا به اصل برمیگردیم.ما در مورد احتمالات با دقت خیلی خیلی بالا حرف نمیزنیم.اگر در اصل دپوزیت اولیه نباشیم و تعداد پرتاب ها زیاد باشد با توجه به لحاظ شدن اسپرد در منفی فرو میرویم. در اصل نسبت به تعداد تریدها و زمان تلف شده سودی هم اگر عایدتان شود مقرون بصرفه نیست.چون سیستم تعادل 50/50 و حول و حوش آن را برایتان رقم میزند.

در پرتاب بینهایت(چه فرد و چه زوج) در یک لحظه شما به دپوزیت اولیه خواهید رسید ولی سریعا از ان عبور میکنید.اگر در همان لحظه توقف کنید میتوانید اصل سرمایه تان را بیرون بکشید.فرض هم گرفته ایم که اسپرد صفر میباشد.این را فراموش نکنید.

کاربر عضو

میزان امتیاز
    205Array = 13
    قدرت امتیازدهی
    13
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array

بازار می ماند و تریدر میرود

تریدرهای بازار تبادلات ارزی اکثرا باور ندارند که بازار بر نوعی سیستم احتمالات تکرار شونده استوار است.به همین علت بازنده خواهند بود.فقط دیر یا زود دارد.

اکثر روشهای در بازار به شکست منتهی میشود.حتی اگر سالها بر رویش تمرکز شود.تا زمانی که تریدر میخواهد پیش بینی نماید و مرتبا در هر جای بازار با هر ابزار و روشی ترید نماید سر انجام شکست خواهد خورد.

تا دیر نشده احتمالات را باور کنید.تا زمانی که تریدر ابزارهای متفاوت را همراه با احساسات و افکار پیش بینانه دنبال میکند شکست خواهد خورد.

ابزارها هیچ کمکی به تریدر نمیکنند.فریب نخورید.ابزار مورد نیاز اگر هم باشد فقط برای نقطه ورود.

ابزارهای تریدری در اصل کمکی به سودآوری شما نمیکنند.ابزارها تنها کمکی که میتوانند انجام دهند پیشنهاد به تریدر برای ورود به بازار است.اگر تریدر با ابزارها فقط برای ورود استفاده کند بهتر است از زمانی که از ابزارها برای تنظیم مقدار ریسک-ریواردش بهره ببرد.

شما مثلا در 38% فیبونانچی سیگنال خرید دارید.ابزار دیگری هم مثل MACD خرید را تایید میکند.ابزار دیگری هم سیگنال خرید را تایید میکند.خوب شما با خوشحالی فکر میکنید چون تاییدیه زیاد است این سیگنال احتمالا 80 درصد تارگت را میزند.ولی این فکر اشتباست.ابزارها اصلا کمکی در بازار نیستند .چه برسد که همدیگر را تایید کنند.تنها چیزی که کمک کار شما بوده.همان 38% فیبونانچی برای ورود به بازار بوده است.اگر از فیبونانچی برای ست کردن تیک پرافیت بهره ببرید خطا کرده اید.مثلا نمیتوانید بگویید من تی پی را روی 23% فیبونانچی بعدی میگذارم.دقیقا خطای بزرگ تریدر اینجاست.

ابزارها نهایتا در خوشبینانه ترین حالت نقاط ورود را میتوانند بشما کمک کنند.نه برای تنظیم استاپ یا تیک پرافیت.

در مرحله بعد از ورود ابزار کاربردی ندارد.چیزی که کاربرد دار احتمالات است.بازار ابزار نمی شناسد.فریب نخورید.فقط بازار میگوید تیک پرافیت و استاپ لاست هر چقدر باشد.درصد موفقییت همان است.

شما فریاد میزنید مثلا سه ابزار قدرتمند میگویند و تایید میکنند که حرکت مارکت 80 پیپ صعودیست.بازار این را نمی فهمد.بازار میگوید خوب 80 پیپ تیک پرافیت..چقدر استاپ لاس.شما میگویید 43 پیپ مثلا.

بازار میگوید احتمال لمس استاپ لاست بیشتر از 70 درصد است و تی پی شما فقط زیر 30 درصد شانس برخورد دارد.شما میگویید خیر...ابزارها و تحلیلات همه تایید میکنند بازار صعود میکند و من احتمال میدهم بیشتر از 80 درصد هدف من لمس شود.بازار میگه.هر جور راحتی فکر کن.

در پایان بازار می ماند و تریدر میرود.

احتمالات در بازار کمر تریدر را خم میکند.در پست های بعدی در مورد سیستم احتمالات و نحوه شکل گیری اون توضیح خواهم داد.از اینکه خواهید فهمید احتمالات چقدر قدرتمند و عجیب هستند تعجب زده خواهید شد.

همراهی با بازار در تمام حالات شرط بقاست

مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها

کاربر فعال

میزان امتیاز
    416Array = 20
    قدرت امتیازدهی
    20
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    درود
    تصاویر و متون گیراو تاثیر گذارند ! سپاس

دوست خوبم بنظرم یك نكته رو از اول تاپیك كج داریم بنا میكنیم، و اون اینه كه :
    شما در تمامی حالات ، ترید های یك تریدر رو مشابه تاس انداختن میدونید. یعنی تمامی تریدهایی ك در بازار انجام میشه رو به تاس انداختن و احتمال پنجاه ، پنجاه تشبیه میكنید.

در صورتی ك بنظرم اینگونه نیست.
    درسته ك قطعیتی در بازار نیست ، لیكن الگوهای تكرار شونده دستاویزیست ك از بازار با احتمال بیشتری سود گرفت.
    این بازار رو انسان ها رول بازی میكنند. انسان ها پشت كامپیوترهایشان ساعتها در روز نمیشینند ك با تاس هاشون ترید كنند. این انسان ها دنبال الگوهایی اند ك در بازار سود میداده در گذشته و هنوز ب قوت خودش باقیه اثرش.
    اگر كسی این الگوها را پیدا میكند و سود نمیكند دیگر مباحث روانشناسی و مانی منیجمنتش را باید بررسی كرد و ضرر این نوع تریدر ، از ارزش الگوهای تكرار شونده بازار كم نمیكند بنظرم.

حال با این تعریف ، دیگر همه تریدهای یك تریدر خبره پنجاه پنجاه نیست. بلكه وی نقاط پرترافیك و تكرار شونده بازار رو پیدا میتونه بكنه و سود كنه.

ارادت
    بدرود
    ویرایش توسط minexer : 05-24-2014 در ساعت 10:19 PM
    ezzal, kamanche and AmiR.HJ like this.
    ... آدما چیزی رو نفهمن ، می ترسن ...

کاربر عضو

میزان امتیاز
    205Array = 13
    قدرت امتیازدهی
    13
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط minexer نمایش پست ها
    درود
    تصاویر و متون گیراو تاثیر گذارند ! سپاس

دوست خوبم بنظرم یك نكته رو از اول تاپیك كج داریم بنا میكنیم، و اون اینه كه :
    شما در تمامی حالات ، ترید های یك تریدر رو مشابه تاس انداختن میدونید. یعنی تمامی تریدهایی ك در بازار انجام میشه رو به تاس انداختن و احتمال پنجاه ، پنجاه تشبیه میكنید.

در صورتی ك بنظرم اینگونه نیست.
    درسته ك قطعیتی در بازار نیست ، لیكن الگوهای تكرار شونده دستاویزیست ك از بازار با احتمال بیشتری سود گرفت.
    این بازار رو انسان ها رول بازی میكنند. انسان ها پشت كامپیوترهایشان ساعتها در روز نمیشینند ك با تاس هاشون ترید كنند. این انسان ها دنبال الگوهایی اند ك در بازار سود میداده در گذشته و هنوز ب قوت خودش باقیه اثرش.
    اگر كسی این الگوها را پیدا میكند و سود نمیكند دیگر مباحث روانشناسی و مانی منیجمنتش را باید بررسی كرد و ضرر این نوع تریدر ، از ارزش الگوهای تكرار شونده بازار كم نمیكند بنظرم.

حال با این تعریف ، دیگر همه تریدهای یك تریدر خبره پنجاه پنجاه نیست. بلكه وی نقاط پرترافیك و تكرار شونده بازار رو پیدا میتونه بكنه و سود كنه.

ارادت
    بدرود
    سلام

شما تایپیک را از اول بیشتر مطالعه کنید.اینکه تریدرها چطور با بازار کار میکنند من نمیدانم.من سیستم احتمالات رو با بازار مقایسه میکنم.نه تشبیه.

عرض کردم که در بازار هر طوری دوست دارید ترید کنید.ولی در آخر اسیر این میشوید که احتمالات حرف آخر را میزند.ولی نگفتم سکه یا تاس بیندازید.چون من خودم هم سکه و تاس نمی اندازم در حالی که بر مبنای احتمالات بیشتر ترید میکنم.من سکه و طاس رو مثال زدم.

وقتی استراتژی ساخته شد مباحث روانشناسی و غیر و...بصورت خودبخود حل میشه.چون برای ساختن یک استراتژی تا مبحث روانشناسی رو حل نکنید.استراتژی هم ساخته نمیشود.یعنی اینکه اگر نوعی الگو در بازر استراتژی شماست.وقتی طبق الگو تریدی باز شد.اون ترید بشرطی باز شده که مبحث روانشناسی حل شده است.شما بر اساس یک الگو اگر ترید باز شده ای دارید و مرتبا استاپ و تیک پرافیتش رو عوض میکنید.اسمش را مبحث روانشناسی میذارید.این اشتباست.این روانشناسی بازار نیست.این روانی بودن خود تریدر هست .باز کردن یک ترید پایان ترید شماست.یا به سود یا به ضرر بگذار بسته شود.علت اینکه گفتم ساختن استراتژی کار آسان نیست همین است.

بحث روانشناسی تو بازار یک جمله هست.اگر تریدی باز کردی اعتماد به تریدت داری بر اساس استراتژی.؟؟میگویید بله.خوب کار تمام است صبر کن تریدت بسته شود نتیجه بگیری.اگر ترید را انگولک کردی خود تریدر مشکل روانی داره و بعنوان مریض باید به مراجع پزشکی معرفی بشه.حال بعضی مواقع ممکنه اشتباهی رخ بدهد مجبورید ترید را نیمه راه ببندید .این فرق میکند.اگر استراتژی شما میگوید به ضرر اجازه گسترش بده.خوب بده.اگر میگوید بدون استاپ لاس کار کن .خوب کار کن نباید استاپ بذاری.قوانین استراتژی وقتی رعایت بشه احساسات و مبحث روانشناسی کاملا بی معنی میشود.

نمیشود اول ترید کنید بعد که نا موفق بودید بیندازید گردن مباحث روانشناسی....در اصل مباحث روانشناسی و غیرو و حل کردنش شعار میباشد.شما اگر مباحث روانشناسی را هم حل کنید باز هم ممکن است شکست بخورید.حتی اگر مدیریت سرمایه هم داشته باشید.نقطه ضعف بازار حل مبحث روانشناسی برای تریدرها نیست.مباحث روانشناسی لازم است برای بهینه کردن استراتژی اما کافی نیست.

تا زمانی که تریدر بر مبحث احتمالات و نحوه معامله با آن در بازار مسلط نشود .شکست خوردنش تضمینی هست.شما حتی اگر نقاط تکرار شونده و پرترافیک را هم پیدا کنید.دلیل سود دادن نیست.چون مبنا فقط لمس نیست.قدرت هم هست.حدودا چند پست قبل در مورد احتمال لمس و قدرت ضرر توضیحاتی داده ام.شاید قانع نشوند عده ای ولی بحث تایپیک فعلا بر همین مبناها پیش خواهد رفت.در اصل هدف اول پیدا کردن تریدهایی بر مبنای احتمالات تکرار شونده بدون دخالت احساسات و مباحث روانشناسی هست.وقتی با احتمالات کار میکنید مبحث روانشناسی وجود نخواهد داشت که تریدر بخواهد آن را حل کند.برای مثال زدن هم از سکه و تاس مثال میزنیم.ولی تایید نمیکنیم تریدر با سکه و تاس ترید کند.

تشکر.

کاربر عضو

میزان امتیاز
    205Array = 13
    قدرت امتیازدهی
    13
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نزدیک بودن اعداد در سیستم های تعادلی حدودا 50/50 قابل تامل است.

اگر بصورت تصادفی توسط یک اکسپرت از هر نقطه ای از بازار به اندازه پیپx خرید و فروش تصادفی و کاملا اتفاقی انجام گیرد.نتایج کاملا نشان دهنده اینست که بازار در احتمالات نسبتا قوی و عجیبی ترکیب و حل شده است.

تحقیقاتی که خودم در بازه زمانی حدودا دو نیم ساله انجام شده.بدینصورت است که اگر اکسپرتی خرید و فروش همزمان انجام دهد.یعنی یک لحظه یک خرید و یک فروش باز شود .تعداد دفعاتی که بازار با bull-صعود همجهت میشود و تعداد دفعاتی که با bear یا نزول همجهت میشود برابر بوده.و با احتساب اسپرد در خوشبینانه ترین حالت اکانت همان مقدار اولیه و یا ضرر را شامل حال تریدر میکند.

در جدول زیر نتایج تست شده را ببینید.تعداد bull و bear اعدادشان بهم چقدر نزدیک است.مجموع کل تریدهای احتمالی بدون دخالت احساسات و تحلیل هم در قسمت آخر جدول نوشته شده است.جهت اطمینان دو جفت ارز و دو غیر جفت ارز مثل طلا و نفت را هم تست کرده ایم.

تصمیم دارم جهت انجام تست احتمالات بر روی یک اکانت دمو نتایجی را برای 500 ترید تست نمایم.اما طوری که کلا سیستم تماما احتمالاتی و بدون تحلیل باشد.تاکنون نتایج انجام شده 7 راند حدودا 100 تایی و گاها بیشتر از صد تا را انجام داده ام(مجموعا 673 ترید).نتایجش کاملا ثابت میکند.بازار در احتمالات ترکیب شده و تریدر بدون دخالت تحلیل گری و دیگر مسائل میتواند بر روی احتمالات بازار حساب باز کند.

کاربر عضو

میزان امتیاز
    205Array = 13
    قدرت امتیازدهی
    13
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    احتمالات در قالب مثال هایی که بیان کردم دعوت تریدر به انجام اینگونه ترید نیست.مثلا اینکه بگوییم سکه بینداز یا تاس بیانداز.

شما اگر میخواهید ترید بدون دخالت احساسات همراه با تکرار یکنواخت بسازید در قالب مثال میتوان اینطور بیان کرد که شما بمدت 500 روز کاری.هر روز مثلا راس ساعت 11:30 روز بوقت لندن ترید نمایید.فقط بازار لندن.یک روز در میان بخرید و بفروشید.مثلا روز اول با اندازه 100 پیپ بخرید.روز دوم به اندازه 100 پیپ بفروشید.ریسک و ریوارد برابر باشد.روز سوم باز بخرید.روز چهارم بفروشید.به همین طریق ادامه دهید

این سیستم اصلا احساسات نمی شناسد.فقط تکرار میشود.ترید باز شده باید به نتیجه برسد تا بسته شود.اخبار هم دخیل نیستند.لازم نیست ساعتها در مقابل کامپیوتر وقت بگذارید.و در کل یک روش بااصطلاح احمقانه مرتب تکرار میشود.شما در این 500 روز روزهایی خوشی خواهید داشت وقتی بالانس بسمت مثبت برود.و روزهای ناخوش وقتی منفی شود.روزهایی شک و تردید هم دارید وقتی بالانس سر جای اولش بر میگردد.

تریدر موفق اگر بتواند بدون دخالت احساسات طرف مثبت را بیشتر مراقبت کند و طرف منفی رابیشتر فـــــیلتر نماید.بالانسش مثبت میشود.تنها راه همین است.

آیا میدانید در بازار تبادلات ارزی سود چطوری عایدتان میشود؟؟؟؟

سود هیچوقت در بازار بیشتر نمیشود.بلکه کسانی که سود میکنند.ضررشان را کم میکنند.شما هرچقدر با هر ابزاری در بازار بتوانید نقطه ورود مناسب تری را پیدا کنید.بر قدرت سود اضافه نمیشود.اشتباه نکنید.بلکه از قدرت ضرر کم میشود.همانطور که گفتم ابزارهایی که تریدرها استفاده میکنند.محکوم به فنا نیستند و کسی نمیگوید تماما بیهوده هستند.بلکه این ابزارها نقطه ورود خوبی را اگر بتوانند به شما معرفی کنند.اصولا قدرت ضرر را کم میکنند و وقتی ضرر کم شود .سود اتوماتیک زیاد میشود.درک این مسئله کمی احتیاج به تجربه دارد.شاید متوجه نشوید.

شما قرار است مثبت 100 دلار بگیرید.قرار است همچنین منفی صد دلار هم بگیرید.اگر در تکرار ها نقطه ورود خوبی پیدا کنید.سود را میگیرید.ولی احتمال دارد در ورودتان ریسک به ریوارد مناسب تر شکار شود و ضرر کم شود .آنوقت سود زیاد میشود.یعنی در آخر شما مثبت صد دلار میگیرد و منفی 97 دلار ضرر میدهید.سه دلاری که از ضرر کم شد میشود سود شما...

سود همان ضرر کم شده و پرداخت نشده به بازار است.نه سود پیش فرض

در پرتاب سکه وقتی بتوانید طرف منفی را کمتر بیاورید خوبخود سود حاصل میشود.نمیدانم شاید منظور من واضح نباشد.اما احتمالا در روزهای آینده با توضیحات اضافه تر و ارائه سیگنال در راند هشتم.بهتر متوجه شوید.

ویرایش توسط nial : 05-25-2014 در ساعت 11:10 PM

کاربر عضو

میزان امتیاز
    205Array = 13
    قدرت امتیازدهی
    13
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    با سلام

ساختن سیستم های احتمالاتی که فقط و فقط صرفا بر مبنای احتمالات است. و تحلیلی در کار نیست.برای عده ای شاید سخت و شاید هم آسان باشد.من نمیدانم تریدر چقدر باید تجربه داشته باشد و چقدر بر روی انواع و اقسام سیستم ها مسلط باشد تا بتواند سیستمی خالص بر مبنای احتمالات بسازد.

فکر میکنم عمر تریدری زیر 3 سال اکثرا مبحث احتمالات را جدی نگیرند و بیشتر تمایل به فراگیری مباحث دیگر دارند.در عوض افرادی با سابقه طولانی تر که سرد و گرم بازار را چشیده اند بیشتر به بحث احتمالات علاقمندی نشان میدهند.در اصل ساختن سیستم احتمالاتی بیشتر به عهده خود تریدر است.هر کسی یک دیدگاه خاص به بازار دارد.

سیستم احتمالات بدون دخالت تحلیل و احساسات میتواند:

با اندیکاتور و ایزارها ساخته شود
    بدون اندیکاتور و ابزارها هم ساخته شود
    بر مبنای کندل استیک ساخته شود
    بر مبنای امواج و الگوها هم ساخته شوند.
    حتی بر مبنای روبات ها هم میتوان بر روی ساخت سیستم های احتمالات حساب کرد.

پس اینکه چطوری ساخته و پیکربندی شوند .به تجربه خودتان بستگی دارد.فقط یادتان نرود.پایه و اساس سیستم احتمالات فقط شانس بیشتر و کمتر است.اخبار و تحلیل و گزارشات و مقالات و ......هیچ جایی نخواهند داشت.

در تصویر زرد رنگ پست قبلی نقاط ساپورت و رزیستنس مرتبا نمایش داده میشود.اگر بر مبنای احتمالات بخواهید دخالت کنید.باید مرتبا بعنوان مثال با بسته شدن کندل 4 ساعته زیر یا بالای این نقاط تریدهایی را انجام دهید.مثلا میتوانید از اکسپرت های روند یاب که قیمت ورود را پیشنهاد میدهند بهره بگیرید .در کنار آن.

مثلا اگر اکسپرت دستور خرید صادر کرد.سیگنال اکسپرت اگر در حدود +10/-10 پیپی یک مقاومت قرار دارد.تریدر میتواند اقدام به خرید کند.ریسک-ریوارد هم میتواند طوری ست شود که احتمالات چیزی بین 50/50 تا 60/40 در نوسان باشد.یادتان باشد نوسان وجود دارد.

مثال میزنم چون میدانم متوجه نمی شوید..اکسپرت شما نقطه مثلا 1.3695 را بعنوان خرید پیشنهاد میدهد.ساپورت قرمز رنگ عدد 1.3690 را برای خرید مناسب میداند.بین دو نقطه ورود همخوانی نسبتا نزدیک وجود دارد.13695-1.3690=5 پیپ....فقط 5 پیپ اختلاف دارد و بر مبنای اینکه گفتیم تلرانس تا 10 پیپ بالا و پایین اشکال ندارد(+10/-10)...میتوانید خرید را بکاریم یا بمحض لمس قیمت بخریم.ریسک-ریوارد باید طوری باشد که سیستم احتمالات ساخته شده مثلا در 700 ترید بهم نزدیک باشد.چطور؟

شما نمیتوانید یکبار با سیستم احتمالاتی 90 درصد ترید کنید .یکبار با سیستم مثلا 55/45 درصد و یکبار با 85/15 و یکبار با 75/25

چرا ؟نوسان خیلی زیاد در سیستم احتمالات نتیجه رو بدتر میکند.ضرر ها سودها رو از بین می برند.تریدر باید طوری ریسک ریوارد تعیین کند که سیستم احتمالاتی اش بین 50/50 تا 60/40 بیشتر نباشد.مثلا تریدر اول سیستم 55/45 باشد تریدر دوم 58/42 باشد.ترید سوم 54/46 باشد.ترید بعدی نهایتا 61/39 باشد . و همینطوری در همین محدوده ریسک ریوارد بگذارد.شانس موفقیتش خیلی بیشتر است.

در تصویر زیر نمونه یک خرید و فروش احتمالاتی را می بینید.در سیستم احتمالات هم خرید داریم و هم فروش.در راند هفتم هم بهمین منوال ما هم خرید داشتیم و هم فروش.

در اصل الان که مبحث احتمالات را پیگیری کنید نهایتا پیگیرش هم باشید میتوانید تا چندین ماه و حتی تا یکسال سیستم هایی مشابه بسازید و نتیجه قابل قبولی بگیرید.انتظار نداشته باشید سریع بتوانید مسلط شوید.بستگی به خودتان دارد.

ادامه دارد......

کاربر عضو

میزان امتیاز
    186Array = 23
    قدرت امتیازدهی
    23
    pcmbrokers
    Array
    سلام
    پست خیلی خوبی هستش از زحمات شما دوست گرامی تشکر می کنم .
    ممنون
    شاد باشی

کاربر جدید

میزان امتیاز
    307Array = 19
    قدرت امتیازدهی
    19
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    سلام جنابnial

ضمن تشکر از شما بابت این مطالب زیبایی که بیان میدارید خواستم از شما سوالی رو بپرسم و اون هم اینه که من از مطالب شما اینطور متوجه شدم که در بازار تبادلات ارزی قانون احتمالات با قدرت جاریه. به این صورت که شانس

موفقیت ما در هر بار ترید با احتمال 50% برد و احتمال 50% باخت همراه است دقیقا مانند شیر یا خط معروف. آیا من تا اینجای مطلب رو درست متوجه شدم؟

البته سوالاتی در ذهن من وجود داره و درصورتی که برداشت من از مطالب شما صحیح باشه میتونم اونها رو بیان کنم تا ابهامات ذهنم از بین بره.

باتشکر از شما علیرضا.

کاربر عضو

میزان امتیاز
    205Array = 13
    قدرت امتیازدهی
    13
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza1263 نمایش پست ها
    سلام جنابnial

ضمن تشکر از شما بابت این مطالب زیبایی که بیان میدارید خواستم از شما سوالی رو بپرسم و اون هم اینه که من از مطالب شما اینطور متوجه شدم که در بازار تبادلات ارزی قانون احتمالات با قدرت جاریه. به این صورت که شانس

موفقیت ما در هر بار ترید با احتمال 50% برد و احتمال 50% باخت همراه است دقیقا مانند شیر یا خط معروف. آیا من تا اینجای مطلب رو درست متوجه شدم؟

البته سوالاتی در ذهن من وجود داره و درصورتی که برداشت من از مطالب شما صحیح باشه میتونم اونها رو بیان کنم تا ابهامات ذهنم از بین بره.

باتشکر از شما علیرضا.
    با سلام

شانس موقفیت شما در هر بار ترید 50% برد و 50 درصد باخت است .به شرطی که ریسک و ریوارد برابر باشد.این را فراموش نکنید.البته سکه را مثال زدم.میتوانید بدان استناد کنید.اما شبیه سازی نمیکنم.یعنی نمیگویم بازار مثل سکه هست.و باید بر آن مبنا ترید شود.

بله تا اینجای مطلب را درست فهمیده اید.سوالاتی اگر هست و در توان پاسخ دادن بنده باشد در خدمتم.البته پاسخ دادن ممکن است تا شب طول بکشد که سعی میکنم زودتر پاسخ دهم.

و یک نکته.اینکه گفتیم سیستم ها در بازار تبادلات ارزی در حالت برابری ریسک-ریوارد 50/50 هستند.فقط گفته من نیست.من تجربه کرده ام.ولی قبلا توسط اکسپرت ها در چندین سال پیش به صورت هزاران ترید مداوم در طول چند سال تست شده است.و چون آمار و بک تست گیری هم پشتوانه تحقیقات فــــــارکس هستند به این این خاطر بدانها استناد شده است.پس حالت 50/50 تست شده است و جواب گرفته شده است.تاکنون مورد نقضی ندیده ام.و البته در بحث های تریدرهای خارجی در قالب مقالات و پست ها هم بدین نکته بارها اشاره شده است.در حال حاضر تا زمانی که مورد نقضی مشاهده نکنیم.بدان ایمان و اعتقاد خواهیم داشت.

موفق باشید.
    golestanonline و AmiR.HJ پسندیده اند.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)