سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.
تحلیل تحلیل همگانی شاخصهای بین الملل - صفحه 2
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 11 از 11
Like Tree3Likes

موضوع: تحلیل همگانی شاخصهای بین الملل

کاربر عضو

میزان امتیاز
    163Array = 5
    قدرت امتیازدهی
    5
    pcmbrokers
    Array
    تقل قول:

سلام بچه ها،

شاید ارسال این پست در این تاپیک کمی بی ربط باشه اما به جهت اینکه در سال موقعیت های طلایی با ضریب اطمینان بالا کمتر پدیدار میشه این پست رو اینجا قرار می دهم تا بیشتر مورد بازدید و احتمالا استفاده قرار بگیره...

به ساعت ایران الان حوالی 2 و نیم نیمه شب هست و احتمالا همه دوستان خواب هستند اما اینجا حدود 11 شب هست و بنده منتظر چند ساعت آینده بازار هستم چون آبستن حوادث مهمی است...

قبل از هر چیز بگم که من در اینجا بیشتر در بازار بورس فعالیت می کنم و کمتر وارد بازار ارز و سایر بازارها میشم به این دلیل که بازار بورس بسیار خوش تحلیل تر از سایر بازارهاست هم به جهت بنیادی و هم به جهت تکنیکی... اما خیلی کم پیش میاد که ناخنکی به بازار ارز هم میزنم و فقط در مواقع خاص...

در حال حاضر دو کفه ترازو در دنیا داریم... در یک کفه بانک مرکزی آمریکا هست که با توجه به شرایط خوب اقتصادی آمریکا انتظار افزایش نرخ بهره رو در ماه های آتی برای دلار داریم اگرچه جزییات بیانیه اخیر کمی مبهم کرده زمان احتمالی افزایش نرخ بهره دلار رو... اما در کفه دیگر ترازو سایر کشورهایی هستند که همچنان با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند از اروپا گرفته تا انگلستانی که درگیر برگزیت هست و حتی چین و ژاپن...

بعد از برگزیت اتفاقی که افتاد این بود که سرمایه های بزرگ که معمولا ریسک گریز هستند به سمت ین ژاپن و فرانک سوییس رفتند چون این ارزها همانند دلار ارز امن محسوب می شوند... به همین دلیل در مدتی کوتاه ارزش ین در برابر تقریبا همه ارزها و حتی دلار به صورت قابل ملاحظه ای تقویت شد... این اتفاق برای ژاپنی که درگیر رکود شدید اقتصادی هست خوب نیست چون ین قوی به منزله کاهش صادرات و افزایش واردات هست... جیزی داریم به نام جنگ ارزی که کشورهای مختلف شروع می کنند ارز خودشون رو ضعیف کردن تا بتونند وضعیت اقتضادی رو بهبود ببخشند... البته به این سادگی هم نیست موضوع و من در اینجا زیاد قصد ندارم این موضوع رو باز کنم...

برگردیم به ژاپن... اخیرا پارلمان ژاپن یا اکثریت قابل توجهی در اختیار دولت قرار گرفت و نوعی همسو بودن رو در ارگان های مختلف ژاپن شاهدیم که این موضوع عملا بدین معناست که بانک مرکزی ژاپن با خیال آسوده تری می تونه در بازار دخالت بکنه بدون اینکه نگران بازخواست باشه... رییس بانک مرکزی ژاپن فردی هست که در سابقه اون به غیر از یک بار در اوایل سال جاری شاهد رویکردهای انبساطی شدید هستیم از کاهش نرخ بهره گرفته تا چاپ پول و خرید اوراق... اتفاق جالب دیگر اینکه اخیرا شاهد جلسه ای خصوصی بین اون و بن برنانکه ( رییس سابق بانک مرکزی آمریکا) بودیم... برنانکه بر خلاف ژانت یلن که اکنون رییس فدرال رزرو هست و فردی بسیار محتاط محسوب میشه رویکری گستاخانه داشت و اصطلاحا نترس بود...

همه اینها رو وقتی بنده کنار هم می گذارم به این نتیجه میرسم که برای امشب دو سناریو برای اتفاقات بانک مرکزی ژاپن شاهد خواهیم بود... اول سناریوی محتمل رو می گویم که بنده رو این سناریو ریسک خواهد کرد و اون اینکه دور تازه ای از سیاست های وسیع انبساطی توسط ژاپن شروع میشه با هدف به تحریک در آوردن اقتصاد و تضعیف ین ژاپن... خوشبختانه برگزیت باعث شد تا این فنر با تقویت ین بیشتر فشرده بشه...

سناریویی با احتمال کمتر اینه که شاهد جنین رویکری نباشیم و اتفاقات محتاط تر از اونی باشه که متصوریم که این موضوع کمی با روحیه رییس بانک مرکزی ژاپن و نشست او با برنانکه و همینطور یکدست شدن احزاب در ژاپن در تضاد هست اما در هر حال دور از انتظار نیست...

بازارهای مالی هست و احتمال... اما بنده تصور می کنم سناریوی اول ارزش ریسک کردن داره چرا که در صورت تحقق این سناریو نسبت برابری ین به دلار که در حال حاضر در حدود 105 هست به بالای 120 در ظرف جند هفته میرسد (شتاب زیادی این حرکت داره)... این یعنی یک سود شیرین حدود 15 درصدی در عرض یک ماه... پس نظر من فروش ین در برابر دلار هست و به عبارت ساده تر خرید جفت ارز ین دلار... البته سایر کراس های ین هم قابل خرید هستند اما اگر این ذهنیت رو داشته باشیم که شاید در ماه سپتامبر بالاخره شاهد تحقق افزایش نرخ بهره دلار باشیم بهترین ارز همین ین دلار هست...

این موقعیت ها که توسط بانک های مرکزی بوجود می آیند چند بار در سال پیش میاد و همیشه به این راحتی و ایده آلی فرصت ورود نمیده... حتما ریسک معقولی بکنید رو این موضوع....

شاد و موفق باشید...

تصویر زیر تصویر چارت ماهیانه هست...

guest و MaJnOoN پسندیده اند.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12