سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.
تحلیل جریان های نقدینگی و حجم های معاملاتی در بورس
صفحه 1 از 10 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 95
Like Tree27Likes

موضوع: جریان های نقدینگی و حجم های معاملاتی در بورس

کاربر فعال

میزان امتیاز
    36Array = 17
    قدرت امتیازدهی
    17
    pcmbrokers
    Array

جریان های نقدینگی و حجم های معاملاتی در بورس

هدف از ایجاد این مبحث بررسی ورود نقدینگی در گروه ها و نمادهای خاصی هست که با جهش قیمتی و یا افزایش قیمتی مواجه می شوند .

قصد دارم با همکاری دوستان فایلی در نرم افزار اکسل طراحی بشه که قابلیت های زیر رو حداقل داشته باشه :

1.بررسی کمترین قیمت های معامله شده در زمان افزایش حجم معاملات
    2.ارزیابی افزایش حجم معاملات در مقایسه با شناور سهم
    3. پیدا کردن نقطه ورود قابل اتکا

همچنین در ادامه ارزیابی گزارش های فصلی ، زمان انتشار گزارش ها و تاثیر بر افزایش قیمتی در برنامه کاری قرار خواهد گرفت .
    ویرایش توسط Van Gogh : 11-10-2013 در ساعت 02:28 PM
    Amin.T این را میپسندد.
    هنر از دنیای قابل رویت تقلید نمی کند بلکه دنیای قابل رویت می آفریند

کاربر فعال

میزان امتیاز
    36Array = 17
    قدرت امتیازدهی
    17
    pcmbrokers
    Array
    با مثالی شروع می کنم تا مطلب برای علاقمندان بازتر بشه .

مفروضات :

خوب اطلاعات بالا رو اندکی واکاوی می کنیم :

کل سهام شناور و زیر 1 درصد بازار بر اساس سایت TSE که در قسمت سهامداران درج شده نزدیک به 4 درصد هست .همون طور که مشاهده می کنین حجم معاملات در چند ماه مشخص شده به نسبت شناور سهم از قرار بالا هست .

یعنی در مجموع 114 درصد شناوری سهم بالای اعدادی که کف اون ها در محدوده 650-660 هستند داد و ستد شده .

بعد از این پروسه قیمت از این محدوده با افزایش قیمتی مواجه میشه و به محدوده 920 میرسه یعنی حدود 40 درصد بازدهی .

========

این اعداد و ارقام چه کمکی به ما خواهند داشت :

تصور کنیم کل سهام قابل معامله از این نماد در بازار نزدیک به 30 میلیون سهم هست و در چند ماه گذشته بیش 114 درصد این مقدار مورد معامله قرار گرفته که کمترین میزان اون محدوده 650-660 بوده .این محدوده به عنوان کف حجمی ارزیابی میشه .

آیا می توان این قیمت رو مشابه عرضه اولیه در سهمی قلمداد کرد با علم به این مورد که تمام افرادی که این سهم رو در 4 ماه گذشته خریداری کردند در اعداد کمتر از 650 تماما ضرر خواهند کرد آیا به این سهم کماکان اجازه افت بیشتر از این محدوده داده می شود یا خیر ؟ چنانچه جواب مثبت هست تا کجا ؟
    Diaco و yakad پسندیده اند.

کاربر فعال

میزان امتیاز
    2170Array = 45
    قدرت امتیازدهی
    45
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    سلام
    بین ۶۰۰تا ۶۵۰۰ کف میباشد بعداز ان حجم خرید وارد بازار میشود .
    اگر پایین تر از ۶۰۰ بیایید عرضه شدید میشود تا۳۵۰ ، و از ۳۵۰ محدوده در جا زدن و رکورد خواهد بود و فروشنده دیگر وجود ندارد
    این نظر من بر اساس عرضه و تقاضا واقعی سهام میباشد
    ویرایش توسط saman51 : 11-10-2013 در ساعت 10:32 PM
    turk این را میپسندد.
    WE LOVE YOU , PCM

باز کردنحساب درPCM از لینگ زیر همراه با پشتیبانی من در تحلیل eurusd , online را با من معامله کنید.

accuont real
    account demo

کاربر فعال

میزان امتیاز
    36Array = 17
    قدرت امتیازدهی
    17
    pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط saman51 نمایش پست ها
    سلام
    بین ۶۰۰تا ۶۵۰۰ کف میباشد بعداز ان حجم خرید وارد بازار میشود .
    اگر پایین تر از ۶۰۰ بیایید عرضه شدید میشود تا۳۵۰ ، و از ۳۵۰ محدوده در جا زدن و رکورد خواهد بود و فروشنده دیگر وجود ندارد
    این نظر من بر اساس عرضه و تقاضا واقعی سهام میباشد
    تشکر از مشارکت شما

در ادامه مطلب توجهتون رو به گزارش شرکت و تاریخ اون جلب می کنم :

با توجه به اطلاعات اولیه در خصوص حجم معاملات که در پست قبلی درج شد یعنی حدود 114 درصد شناور سهم بالای اعداد 650 مورد معامله قرار گرفته و این گزارش کمی این موارد رو در کنار هم قرار داده تا پازل قیمتی ادنکی شفاف تر بشه .

شرکت در گزارش 6 ماهه خود که در تاریخ 5 آبان عمومی می شود تعدیل مناسبی اعلام می کند یعنی پیش بینی سود به 1،423 ریال و سود تلفیقی به 1،449 ریال تعدیل می شود .حال شاید راحت تر بتوان افزایش حجم معاملات و تعدیل مناسب شرکت رو کنار هم قرار داد و درک بهتری نسبت به درجا زدن های سهم پیدا کرد .

چرا قیمت سهم یک ماه قبل از اعلام این گزارش دستخوش افزایش شدید می شود و از محدوده 650 به فراتر از 920 می رسد و چرا مجدد در این محدوده شاهد فزونی حجم معاملات هستیم مهر ماه 40 درصد و آبان ماه تا به امروز 27 درصد شناور سهم ؟!

آیا می توان الگوریتمی برای این قبیل سهام متصور بود که پیش از ارائه گزارشات فصلی ابتدا با افزایش حجم مواجه می شوند و در نقطه خاصی استارت افزایش قیمت زده میشود تا گزارش شرکت عمومی شود و سپس سهام در آن تاریخ و بعد از آن تقدیم سهام داران خورد شود و آیا با توجه به سود آور بودن این شرکت همین رویه در آینده سهم تکرار پذیر هست ؟!
    ویرایش توسط Van Gogh : 11-11-2013 در ساعت 10:13 PM

کاربر فعال

میزان امتیاز
    118Array = 23
    قدرت امتیازدهی
    23
    pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Van Gogh نمایش پست ها
    تشکر از مشارکت شما

در ادامه مطلب توجهتون رو به گزارش شرکت و تاریخ اون جلب می کنم :

با توجه به اطلاعات اولیه در خصوص حجم معاملات که در پست قبلی درج شد یعنی حدود 114 درصد شناور سهم بالای اعداد 650 مورد معامله قرار گرفته و این گزارش کمی این موارد رو در کنار هم قرار داده تا پازل قیمتی ادنکی شفاف تر بشه .

شرکت در گزارش 6 ماهه خود که در تاریخ 5 آبان عمومی می شود تعدیل مناسبی اعلام می کند یعنی پیش بینی سود به 1،423 ریال و سود تلفیقی به 1،449 ریال تعدیل می شود .حال شاید راحت تر بتوان افزایش حجم معاملات و تعدیل مناسب شرکت رو کنار هم قرار داد و درک بهتری نسبت به درجا زدن های سهم پیدا کرد .

چرا قیمت سهم یک ماه قبل از اعلام این گزارش دستخوش افزایش شدید می شود و از محدوده 650 به فراتر از 920 می رسد و چرا مجدد در این محدوده شاهد فزونی حجم معاملات هستیم مهر ماه 40 درصد و آبان ماه تا به امروز 27 درصد شناور سهم ؟!

آیا می توان الگوریتمی برای این قبیل سهام متصور بود که پیش از ارائه گزارشات فصلی ابتدا با افزایش حجم مواجه می شوند و در نقطه خاصی استارت افزایش قیمت زده میشود تا گزارش شرکت عمومی شود و سپس سهام در آن تاریخ و بعد از آن تقدیم سهام داران خورد شود و آیا با توجه به سود آور بودن این شرکت همین رویه در آینده سهم تکرار پذیر هست ؟!
    با سلام :

واقعا خوشحال شدم یکی دوستان به این مبحث بسیار مهمی اشاره کردند.

دوست عزیز بنده اگر می خواهی توی مسیر سریع به نتیجه برسی یک اشاره کوچک بهتون می کنم تحقیق اش با خودتون .

الگوریتم این چیزها کاری نداشته باش همیشه همه چیز در سادگی نهفته است زیاد سخت نگیر

فقط فقط حجم را خام بگیر و بس
    mrkazemi711 این را میپسندد.

کاربر فعال

میزان امتیاز
    1640Array = 38
    قدرت امتیازدهی
    38
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    ببخشید کاملا پا برهنه میپرم وسط بحث...

امروز نماد ومعادن (توسعه معادن و فلزات) که همیشه حجم معملاتش بین 600هزار تا 800هزار سهم بود (مثل هم گروه هاش)، امروز حجم معاملات 11میلیون بود ...!!!!

واقعا عجیب بود، شما با همگروهاش مقایسه بکنید...!!!

مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها

من امروز وارد این سهم شدم...
    ویرایش توسط Amir_A : 11-11-2013 در ساعت 11:22 PM

کاربر فعال

میزان امتیاز
    36Array = 17
    قدرت امتیازدهی
    17
    pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsn نمایش پست ها
    با سلام :

واقعا خوشحال شدم یکی دوستان به این مبحث بسیار مهمی اشاره کردند.

دوست عزیز بنده اگر می خواهی توی مسیر سریع به نتیجه برسی یک اشاره کوچک بهتون می کنم تحقیق اش با خودتون .

الگوریتم این چیزها کاری نداشته باش همیشه همه چیز در سادگی نهفته است زیاد سخت نگیر

فقط فقط حجم را خام بگیر و بس
    با قسمت ابتدایی صحبتتون موافق هستم و به دنبال ساده سازی هستم . چطور میشه همه گروه ها رو رصد نمود ؟ چطور میشه از بین یک گروه نمادهای خاصی رو ..... کرد و زمان زیادی برای بررسی این موضوع صرف نکرد ؟ پاسخ این موارد در واقع با همکاری دوستان در طراحی و تکمیل فایلی خواهد بود که برای فراهم کردن اون زمان زیادی لازم هست، البته منظورم برای یک نفر به تنهایی هست .

در خصوص جمله پایانی که فرمودید حجم خام رو در نظر بگیرم ، لطفن بیشتر توضیح بفرمایید ؟!
    چرا دوست عزیزمون در خصوص ومعادن سوال کردند ؟! (بدلیل حجم نا متعارف) شما این مورد رو چطور سیگنالی در نظر می گیرید مشروط به اینکه از تکنیکال نخواهید کمک بگیرید ؟

اواسط تیر ماه با یکی از دوستان (جناب منکرسی) در خصوص رمپنا صحبتی داشتیم ، ایشون نظر به اصلاح قیمت داشتند و من نظر بر افزایش قیمت .

حجم های معاملاتی در پیک قیمتی چه نقشی دارند ؟!

زمانی که در پیک قیمتی و مقاومت تکنیکالی افزایش حجم رو داریم 2 دیدگاه وجود خواهد داشت :

1.خریداران در حال خرید در سقف هستند و از فردا سهم با کاهش قیمت مواجه می شود .
    2.خریداران اطمینان به شکستن مقاومت دارند و از فردا سهم مجدد با صف خرید همراه خواهد بود.

حل این موضوع برای بهترین تریدر ها همواره با چالش بزرگی همراه هست ، در خصوص رمپنا این اتفاق با حجم های 80 میلیونی و 100 میلیونی در محدوده 400 به بالا اتفاق افتاد و احتمال رشد سهم رو فزونی کرد و سهم به بالای 800 تومان طی این مدت میل کرد .تیر ماه p/e این سهم 8 بود در حال حاضر p/e این سهم 18 هست .

=======

امیر عزیز ما اینجا به نوسانات روزانه کار چندانی نداریم و بیشتر دنبال تحلیل حجم های ورودی بر اساس شناور سهم هستیم برای پیدا کردن نقاط حمایت و قابل اتکا برای ورود مطمئن به سهم، در خصوص ومعادن که نزدیک به 2 میلیارد شناوری سهم داره حجم 11 میلیون تاثیر گذار نیست .در خصوص این سهم و گروه بررسی نداشتم شاید پست دیروز آقا نیما بهتر شما رو راهنمایی کنه .

کاربر فعال

میزان امتیاز
    36Array = 17
    قدرت امتیازدهی
    17
    pcmbrokers
    Array
    مثالی دیگر :

سهم در حدود 4 ماه در یک محدوده قیمتی نوسان می کند و هر ماه کف های مشابهی را می بیند (یعنی محدوده 400 تومان) ، با در نظر گرفتن حجم معالات که بیش از میزان شناوری سهم هست توجه ما را به خود جلب می کند و همان طورر که واقف هستید سهم در شهریور ماه از کف 394 تومان با جهش قیمتی مواجه میشود و در مدت 1 ماه بازدهی در حدود 65 درصد به ارمغان میاورد .

در شرایطی که سهامدار عمده در حجم شناوری سهم دخالتی نداشته باشد هر سهمی 100% شناوری دارد که این میزان برای سهم مذکور از ابتدای مهر تا به حال بر اساس حجم معاملات تا به امروز برابر 91% بوده است .

حال این سوال پیش روی ماست که آیا سهم مجدد جهش قیمتی مشابه مدتی قبل را تجربه خواهد کرد ، چنانچه پاسخ مثبت است چه زمانی ؟ و یا شاید بهتر باشد بپرسیم چه میزان از شناوری سهم باید مورد معامله قرار بگیرد تا امید به این اتفاق تقویت شود و اگر ما خواهان خریداری این سهم باشیم در چه قیمتی و در چه زمانی ورود کنیم تا هم زمان انتظار ما کاهش یابد و هم در کف قیمت مناسبی خرید کرده باشیم ؟ ( فرض بر این هست که تکنیکالی وجود ندارد و فقط با همین اعداد و اطلاعاتی پیرامون گذشته سهم روبرو هستیم )

مزید اطلاع :

سال 88 برابر 94 ریال زیان شناسایی می کند .
    سال 89 برابر 111 ریال زیان شناسایی می کند .
    سال 90 برابر 101 ریال زیان شناسایی می کند .
    ==========
    از سال 91 شرکت مجدد با سود آوری همراه می شود و از ابتدای مهر ماه پارسال موفق می شود به بالای 100 تومان راه یابد و حجم معاملات در این سهم از همین بازه رو به افزایش گذاشت .
    ویرایش توسط Van Gogh : 11-12-2013 در ساعت 04:07 PM
    Diaco این را میپسندد.

کاربر فعال

میزان امتیاز
    118Array = 23
    قدرت امتیازدهی
    23
    pcmbrokers
    Array
    با سلام به دوست عزیز.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Van Gogh نمایش پست ها
    با قسمت ابتدایی صحبتتون موافق هستم و به دنبال ساده سازی هستم . چطور میشه همه گروه ها رو رصد نمود ؟ چطور میشه از بین یک گروه نمادهای خاصی رو ..... کرد و زمان زیادی برای بررسی این موضوع صرف نکرد ؟ پاسخ این موارد در واقع با همکاری دوستان در طراحی و تکمیل فایلی خواهد بود که برای فراهم کردن اون زمان زیادی لازم هست، البته منظورم برای یک نفر به تنهایی هست .

برای چی نشود تمام نمادها را رصد کرد بنده توی چند سالی که در بورس ایران فعالیت می کرد در ساعت باز بازار حداقل 3 بار تمام نمادهای معامله شده را نگاه می کردم(به جز امسال اونم به خاطر کسالت)و اصلا توی ساعات بازار به کدال و مطالب سایت های دیگر نگاه نمی انداختم.ولی بعضی مواقع توی گزارش های فصلی توی ساعات بازار کدال نگاه می کردم که اون هم دلیل خودش داشت.
    در بالا به نکته جالبی اشاره کردی تهیه فایل جالب بنده تمام نمادها در گروهای خاص دسته بندی کردم. که روزانه 1الی 2 وقت و اخر هفته کلا برای تکمیل ان وقت می گذاشتم شما هم باید برای رسیدن به موفقیت همچنین کاری انجام دهید. انجاست که حجم مفهوم کامل خودش پیدا می کنند.و به عنوان یک ..... قدرتمند عمل می کنند.

در خصوص جمله پایانی که فرمودید حجم خام رو در نظر بگیرم ، لطفن بیشتر توضیح بفرمایید ؟!
    چرا دوست عزیزمون در خصوص ومعادن سوال کردند ؟! (بدلیل حجم نا متعارف) شما این مورد رو چطور سیگنالی در نظر می گیرید مشروط به اینکه از تکنیکال نخواهید کمک بگیرید ؟

دوست عزیز اول این را بگم توی چند سالی که در بورس ایران هستم و با این تکنیکال را قبول دارم و در بازار تبادلات ارزی از ان استفاده می کنم ولی به جرات می توانم بگم حتی یک مرتبه هم از تکنیکال در بازار بورس استفاده نکردم و وقت ان را صرف اشنایت با 420نماد دیگر کردم.در بازار کردم و هچنین تکمیل فایل هایی که خودم در ست کردم.
    حجم خام : چیزی دیگری در ان دخیل نکید.

در مورد ومعادن حکم الان خروج است ولی....

اواسط تیر ماه با یکی از دوستان (جناب منکرسی) در خصوص رمپنا صحبتی داشتیم ، ایشون نظر به اصلاح قیمت داشتند و من نظر بر افزایش قیمت .

حجم های معاملاتی در پیک قیمتی چه نقشی دارند ؟!

زمانی که در پیک قیمتی و مقاومت تکنیکالی افزایش حجم رو داریم 2 دیدگاه وجود خواهد داشت :

1.خریداران در حال خرید در سقف هستند و از فردا سهم با کاهش قیمت مواجه می شود .
    2.خریداران اطمینان به شکستن مقاومت دارند و از فردا سهم مجدد با صف خرید همراه خواهد بود.

حل این موضوع برای بهترین تریدر ها همواره با چالش بزرگی همراه هست ، در خصوص رمپنا این اتفاق با حجم های 80 میلیونی و 100 میلیونی در محدوده 400 به بالا اتفاق افتاد و احتمال رشد سهم رو فزونی کرد و سهم به بالای 800 تومان طی این مدت میل کرد .تیر ماه p/e این سهم 8 بود در حال حاضر p/e این سهم 18 هس

بزای من زمانی قیمت به پیک قیمتی خودش برسد حداقل نصف ها خارج می شوم ( این را بدانید این سوال شما حتی با 1الی2تا3جلسه نمی توان دینش ادعا کرد چه برسد به دنیای مجازی)

در مورد رمپنا:
    ایا از گذشته معاملات رمپنا خبر دارید
    از سهامداران عمده ان چه می دانید
    چه عواملی مهمی بر این سهم دخالت دارد.
    این سوالات برای این بود کمی ذهنتات مشغول شود
    که بنده حدودا 4سال پیش همین مواقعی رمپنا 361تومانی داشتم قبل از اینکه بازار را نگاه کنم زنگ زدم به کارگزاری تا رمپنا بفروشد گفتش الان416و ا00صف خریده و 150معامله شده همانجا ازشون سوال کردم چه کسانی می فروشد گفتند..بعدم گفتم نگهدارید هر روز 4 درصد می خورد و 500رسید خارج حجم معاملاتش بالای 100میلیون .تازه از ان موقع تا الان چند بار مجمع افزایش سرماه گذاشته است.

امیر عزیز ما اینجا به نوسانات روزانه کار چندانی نداریم و بیشتر دنبال تحلیل حجم های ورودی بر اساس شناور سهم هستیم برای پیدا کردن نقاط حمایت و قابل اتکا برای ورود مطمئن به سهم، در خصوص ومعادن که نزدیک به 2 میلیارد شناوری سهم داره حجم 11 میلیون تاثیر گذار نیست در خصوص این سهم و گروه بررسی نداشتم شاید پست دیروز آقا نیما بهتر شما رو راهنمایی کنه .
    فرمایش شما شما کاملا متین در مورد حجم و شناور را باید با هم سنجید و لی اینها را اگر از هم مجزا کنیدبهتر نیست.........

کاربر فعال

میزان امتیاز
    36Array = 17
    قدرت امتیازدهی
    17
    pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsn نمایش پست ها
    با سلام به دوست عزیز.

برای چی نشود تمام نمادها را رصد کرد بنده توی چند سالی که در بورس ایران فعالیت می کرد در ساعت باز بازار حداقل 3 بار تمام نمادهای معامله شده را نگاه می کردم(به جز امسال اونم به خاطر کسالت)و اصلا توی ساعات بازار به کدال و مطالب سایت های دیگر نگاه نمی انداختم.ولی بعضی مواقع توی گزارش های فصلی توی ساعات بازار کدال نگاه می کردم که اون هم دلیل خودش داشت.
    در بالا به نکته جالبی اشاره کردی تهیه فایل جالب بنده تمام نمادها در گروهای خاص دسته بندی کردم. که روزانه 1الی 2 وقت و اخر هفته کلا برای تکمیل ان وقت می گذاشتم شما هم باید برای رسیدن به موفقیت همچنین کاری انجام دهید. انجاست که حجم مفهوم کامل خودش پیدا می کنند.و به عنوان یک ..... قدرتمند عمل می کنند.

بزای من زمانی قیمت به پیک قیمتی خودش برسد حداقل نصف ها خارج می شوم ( این را بدانید این سوال شما حتی با 1الی2تا3جلسه نمی توان دینش ادعا کرد چه برسد به دنیای مجازی)

در مورد رمپنا:
    ایا از گذشته معاملات
    رمپنا خبر دارید
    از سهامداران عمده ان چه می دانید
    چه عواملی مهمی بر این سهم دخالت دارد.

این سوالات برای این بود کمی ذهنتات مشغول شود
    که بنده حدودا 4سال پیش همین مواقعی رمپنا 361تومانی داشتم قبل از اینکه بازار را نگاه کنم زنگ زدم به کارگزاری تا رمپنا بفروشد گفتش الان416و ا00صف خریده و 150معامله شده همانجا ازشون سوال کردم چه کسانی می فروشد گفتند..بعدم گفتم نگهدارید هر روز 4 درصد می خورد و 500رسید خارج حجم معاملاتش بالای 100میلیون .تازه از ان موقع تا الان چند بار مجمع افزایش سرماه گذاشته است.

فرمایش شما شما کاملا متین در مورد حجم و شناور را باید با هم سنجید و لی اینها را اگر از هم مجزا کنیدبهتر نیست.........
    با سلام و درود و احترام وافر

بررسی کلیه نمادها به صورت روزانه و زیر نظر گرفتن تمام بازار و درک مفهوم روند هر سهم به همراه روانشناسی نوع خاص هر بازی گردان برای بنده مقدور نیست .همه افراد دسترسی به اطلاعاتی از قبیل اینکه چه گروه خاصی با چه هدفی و به چه میزان سهمی رو خریداری می کنند ندارند .کار پیچیده ای برای انجام مد نظر ندارم و به دنبال فرموله کردن یک تئوری ساده و آزمودن اون هستم تا چنانچه نتایج قابل قبولی داشت در دسترس عموم قرار بگیره ، منطق بسیار ساده ای که برای افراد تازه وارد نیز کاربرد داشته باشه و هدف اون ایجاد آرامش در زمان نوسانات بازار هست .

بهتر هست گفته بشه رمپنا تجهیزاتی نیست! رمپنا توی گروه utilities قرار داره که معنیش می شه آب و برق و نهایتا گاز! یعنی شرکتی که پایه فعالیتش روی اینهاست! تجهیزات مثل فاذر کجا رمپنا کجا! رمپنا 3/4 ضعیف عمل می کنه 1/4 خوب اما این خوب عمل کردنش فوق العاده سود ده خواهد بود چون نهادهای ناظر افزایش نرخ محصولات مثل افزایش نرخ برق رو قبول می کنن و معمولا 2 تا 4 برابر این محصولات گرون می شن. حالا این گرون شدن توی وضعیت فعلی اقتصادی که مردم نون شب ندارن توجیه پذیر نیست! مجلس اجازه نمی ده! وقتی نرخ بهره بانکی کاهش پیدا کرد یعنی سیاست انقباظی پولی به اتمام رسیده و وضعیت داره بهتر می شه اون موقع می شه امیدوار بود مجلس موافقت کنه. و فکر می کنم زمان رشد اصلی رمپنا اون موقع هست.

(نقل از دوست عزیزم مجیک هانتر)

========================

تصور کنید امروز قصد ورود به سهم ومعادن رو داریم ، اگر بررسی ما نشان دهد تمام شناور سهم در اعداد بالای 850 تومان معامله شده و این عدد کف قیمتی چند ماه گذشته نیز باشد آیا در زمان خرید این اطمینان برای ما بوجود نخواهد آمد که قیمت خرید ما از تمام این افراد پایین تر و در جای مناسبی برای خرید بلند مدت قرار داریم و این اطمینان ، موجب آرامش از این سهم و کمک به دوری از نوسانات روزانه نخواهد بود ؟!

حال مختصر در خصوص ومعادن اینکه :

در شهریور ماه زمانی که قیمت برای سومین بار به محدوده کف قیمتی 2 ماه قبل نزدیک شد با افزایش قیمت همراه میشود و قیمت با یک جهش و تداوم صعود در مهر ماه به اعداد بالای 900 تومان میرسد یعنی بازدهی بیش از 50 درصد . زمانی که این جهش قیمتی برای سهم اتفاق میافتد گزارشی نیز در کار نیست .البته در این مثال ارزش بررسی حجم معاملات در مقایسه با کف قیمتی این بازه اهمیت کمتری خواهد داشت زیرا شناوری ومعادن بالغ بر 2 میلیارد هست و حجم معاملات این سهم در مقایسه با سهم های کوچکتری که پیشتر مثال زدیم اولویت دوم را دارد .

========================

اهداف اولیه تئوری بنده چنانچه فرض بر این باشد که گروه های مختلف بازار بیشتر مواقع همسو حرکت خواهند کرد:

1.بررسی حجم های نا متعارف در یک بازه بیش از یک ماه
    2.آیا حجم نامتعارف با درجا زدن سهم همراه بوده
    3.تعداد دفعاتی که سهم، کف قیمتی را در این بازه برای بررسی استحکام حمایتی ارزیابی می کند
    4...... کردن چند نماد از یک گروه با مشخصات بالا
    5.انتخاب یک یا دو نماد برتر از این .....
    6.بررسی روانشناسی معاملات سهم
    7.خرید در قیمت بهینه
    8.نگهداری با هدف کسب سود متعارف
    ویرایش توسط Van Gogh : 11-15-2013 در ساعت 12:03 AM
    mrkazemi711, mrfarhad and Diaco like this.

صفحه 1 از 10 123 ... آخرینآخرین