سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.
تحلیل رویدادهای اقتصادی هفته از dgcx - صفحه 2
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 18 از 18
 1. #11
  مدیر بخش تحلیل منابع خارجی

  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  نوشته ها
  5,510
  میزان امتیاز
  4771Array = 88
  قدرت امتیازدهی
  88
  pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
  Array

  تحلیل رویدادهای اقتصادی هفته (05 تا 09 مارس 2012) از dgcx


  [ توجه مهم: لطفا برای خواندن آخرین و به روز ترین تحلیل به آخرین پست این صفحه (در پایین) مراجعه کنید. ]

  هفته گذشته، با کاهش تقاضای فیزیکی برای خرید، قیمت طلا که طی ماههای اخیر روندی رو به صعود داشت به شدت سقوط کرد. یکی دیگر از دلایل افت قیمت طلا این بود که بن برنانکه، رئیس بانک فدرال ایالات متحده در اظهارات خود به احتمال حذف برنامه انبساط کمی 3 (
  OE3) اشاره نموده بود. خریداران طلا معمولاً طالب پایین بودن بازدهی اوراق قرضه دولتی آمریکا و تضعیف دلار هستند. اکنون، چشم انداز استمرار وضعیت نرخ بهره پایین و احتمال عدم خرید اوراق قرضه بیشتر از سوی بانک فدرال، موجب تعدیل بازار اوراق قرضه و تقویت دلار آمریکا شده است.

  سران اروپا در بروکسل معاهده ی رشد اقتصادی و کنترل کسری بودجه را امضاء کردند. رئیس جمهور فرانسه پس از آخرین نشست سران، در خصوص شرایط جاری گفت " هنوز از وضعیت بحران اقتصادی خارج نشده ایم اما در حال سپری کردن این دوران هستیم". هنوز موضوع قانع کردن بخش خصوصی برای تن دادن به جابجایی 70% از طلبهای خود که به صورت اوراق قرضه از دولت یونان در اختیار دارند با اوراق قرضه جدید، حل و فصل نشده است. با این حال خبر دیگری که در همین رابطه از یونان منتشر شده حاکی از آن است که در این جابجایی، سواپ ورشکستگی اعتباری (CDS) یا به عبارتی، تضمین در مقابل ریسک ناشی از ورشکستگی یا عدم توانایی پرداخت این اوراق، کماکان به قوّت خود باقی است. این مساله تاثیر مهمی بر تغییر تمایلات سرمایه گذاران برای خروج از بازارهای کم ریسک و کم سود از جمله اوراق قرضه و طلا داشته است.

  وزیران دارایی اروپا در روز 9 مارس برای تعیین وضعیت تغییر و جابجایی اوراق قرضه تشکیل جلسه خواهد داد. ناکامی در رسیدن به یک توافق همه جانبه، می تواند ضررهای بزرگی را به بانکهای اروپایی تحمیل کند. یکی از مسایل مهم در پیش روی اقتصاد جهانی وضعیت رشد است که به نظر می رسد، با تحمیل اقدامات ریاضتی نیز چندان موفقیت آمیز نبوده است. اسپانیا به طور مستقل هدف کسری بودجه خود را از 4.4% از رشد ناخالص داخلی به 5.8% افزایش داده و صراحتاً اعلام نموده که این تصمیم بدون مشورت با مقامات اروپایی اتخاذ شده است.

  در هفته جاری، بانک مرکزی استرالیا، نرخ بهره بانکی جدید خود را اعلام خواهد کرد که انتظار می رود، این میزان بدون تغییر باقی مانده و همچنان سیاستهای انبساطی بانک مرکزی استرالیا ادامه یابد. در نیوزیلند نیز سیاستگذاران پولی برای تعیین نرخ بهره بهره تشکیل جلسه می دهند و انتظار می رود نرخ بهره فعلی 2.25% تغییری نکند. بانکهای مرکزی اروپا و انگلیس نیز در روز پنجشنبه تشکیل جلسه می دهند و برای آنها نیز انتظار می رود تغییری در نرخ بهره صورت نگیرد. پیش بینی می شود به دلیل افزایش مزایده های اوراق قرضه از سوی ECB، نرخ بهره بانک مرکزی اروپا در تمامی طول سال جاری همچنان رقم 1% باقی بماند.

  خبر مهم و قابل توجه این هفته، اعلام آمارهای اشتغال ایالات متحده (Non-Farm Payrolls) است و پیش بینی می شود، در ماه گذشته- فوریه- تعداد 207000 فرصت شغلی جدید در این کشور ایجاد شده باشد.

  ویرایش توسط PCMNewsDesk : 04-24-2012 در ساعت 11:22 AM

 2. #12
  مدیر بخش تحلیل منابع خارجی

  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  نوشته ها
  5,510
  میزان امتیاز
  4771Array = 88
  قدرت امتیازدهی
  88
  pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
  Array

  تحلیل رویدادهای اقتصادی هفته (12 تا 16 مارس 2012) از dgcx

  این هفته شاهد انتشار خبرهای قابل خواهیم بود. در حال حاضر، جابجایی اوراق قرضه یونان تقریباً به میزان 95.7% مورد توافق بستانکاران بخش خصوصی قرار گرفته و از این رو، به نظر می رسد این مرحله با موفقیت رو به اتمام است. بدین ترتیب، اکنون وضعیت بحران اعتباری و نیز شرایط نامطمئن یورو چندان در معرض توجه اصلی بازار نیستند. با این حال، هنوز هم مسائل مختلف و مهمی در اروپا وجود دارد که می تواند بازار را تحت توجه خود قرار دهد. استفاده از اقدامات تجمیعی، هزینه ای در حدود 3 میلیارد دلار از بازپرداخت بیمه ای را در بر خواهد داشت و اکنون این سوال وجود دارد که این پول از کجا تامین خواهد شد؟ بودجه صندوق های بازنشستگی و ذخایر بانکهای اروپایی رو به کاهش است و ترازنامه های مالی هماهنگ نیستند.


  بانک مرکزی اروپا (ECB) نرخ بهره بانکی را هفته گذشته بدون تغییر تثبیت کرد اما هدف ترم را به 2.3% تغییر داد. ترکیب شرایط اقدامات ریاضتی، افزایش قیمت کامادتی ها (خصوصاً نفت)، محدودیت های موجود در زمینه وضعیت اعتباری برای بانکها و بخش خصوصی، تاثیر زیادی بر وضعیت اقتصادی گذاشته و از این رو، شرایط کشورهای اروپایی را دچار مشکل کرده است. آلمان، به عنوان بزرگترین اقتصاد منطقه اروپا، رشد اقتصادی سریعتری نسبت به سایر اقتصادهای دیگر دارد و از این رو، وضعیت تورم در این کشور تحت کنترل است. آقای دراگی، رئیس بانک مرکزی اروپا، بر این باور است که افزایش نقدینگی و ایجاد تسهیلات لازم برای بانکها، تثبیت شرایط اقتصادی و ایجاد اطمینان در بازارهای اروپایی، می تواند زمینه ساز رشد اقتصادی و جلب سرمایه های بیشتر شود. حتی اگر، همه ی این عوامل نیز فراهم گردد، باز هم بازار به همه پرسی در خصوص بسته های کمک مالی واکنش نشان خواهد داد و ناکامی در تایید آن، می تواند مانع از تصویب هرگونه کمک مالی دیگر شود.


  آمارهای اشتغال ایالات متحده که روز جمعه اعلام شد، بسیار قوی بود و روند مثبت رشد اقتصادی ای این کشور را نمایان ساخت. همچنین، تجدید نظر این آمار برای دور گذشته نیز به این معنی است که در مجموع 300000 فرصت شغلی جدید ایجاد شده است. با این حال، نرخ بیکاری 8.3% بوده که اگر تغییر کند، می تواند در نتایج انتخابات ریاست جمهوری تاثیرگذار باشد. این احتمال وجود دارد که نرخ بیکاری طی ماههای آینده به زیر 8% کاهش یابد که در نتیجه، شانس دموکراتها در انتخابات را بیشتر خواهد کرد. سیاست اخذ مالیتهای بیشتر از ثروتمندان و ارایه خدمات رفاهی بیشتر به اقشار ضعیف که اوباما آن را دنبال می کند، نیز تاثیرگذار خواهد بود. اما اگر نرخ بیکاری تغییر نکند، چشم انداز برنامه های ریاضت اقتصادی و عدم توازن بودجه، از جمله مواردی است که جمهوریخواهان می توانند با استناد به آن، رای دهندگان را به سوی خود جلب کنند. پس از اعلام آمارهای اشتغال آمریکا، بازارهای سهام تضعیف شدند و در ادامه، در وضعیت خنثی قرار گرفتند و در مقابل، بازارهای اوراق قرضه تقویت شدند.

  در هفته ی جاری، نشست وزیران دارایی اروپا در روزهای اول هفته، از جمله خبرهای قابل توجه است. روز سه شنبه، بانک مرکزی ژاپن برای تعیین نرخ بهره تشکیل جلسه خواهد داد. آمارهای خرده فروشی ایالات متحده و صورتجلسه FOMC، نیز سه شنبه اعلام می شوند. احتمال آنکه بانک فدرال برنامه های انبساط کمّی (QE) جدیدی را در سال 2012 اجرا کند، بسیار کم است. روز پنجشنبه، بانک مرکزی سوئیس، نرخ بهره خود را اعلام خواهد کرد که انتظار می رود، تغییری نداشته باشد با این حال، بانک مرکزی سوئیس سیاست پایین نگاه داشتن قیمت EURCHF در زیر نرخ 1.2000 را به خوبی دنبال می کند. روز جمعه، آمارهای تورم ایالات متحده منتشر می شود که انتظار می رود نسبت به رقم پیشین (2.1%) افزایش داشته باشد و به 2.2% برسد. تثبیت تورم سال جاری مهمترین نگرانی اقتصاد آمریکا است زیرا موجب عدم تغییر نرخ بهره و در نتیجه، استمرار رشد اقتصادی خواهد شد زیرا افزایش تورم، می تواند خبر بدی برای بازارهای اوراق قرضه باشد.


  ویرایش توسط PCMNewsDesk : 03-12-2012 در ساعت 02:38 PM

 3. #13
  مدیر بخش تحلیل منابع خارجی

  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  نوشته ها
  5,510
  میزان امتیاز
  4771Array = 88
  قدرت امتیازدهی
  88
  pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
  Array

  تحلیل رویدادهای اقتصادی هفته (19 تا 23 مارس 2012) از dgcx

  به رغم آنکه شاخص تورم مصرف کننده در ایالات متحده که به بالاترین میزان خود طی ده ماه گذشته رسید، این عامل نتوانست موجب افزایش مجدد بازده اوراق قرضه خزانه داری (Treasure yield) شود. با این حال، آمارهای قوی بخش اشتغال و نشانه های متعددی که از رشد اقتصادی ایالات متحده وجود دارد و نیز نگرانی هایی که از افزایش قیمت انرژی وجود دارد، میزان بازدهی اوراق قرضه ده ساله آمریکا را هفته گذشته به بالاترین رقم شش سا ل گذشته رساند. تمامی بازارها نسبت به تورم، واکنش نشان می دهند و منحنی نرخ بهره، احتمال افزایش 25 واحدی به نرخ بهره بانک فدرال را در سه ماهه سوم سال 2013 را پیش بینی می کنند، در حالی که بسیاری از پیش بینی ها، این تغییر را تا اواخر سه ماهه چهارم 2014 زودتر نمی دانند.

  چشم انداز اجرای دور تازه ای از سیاستهای انبساطی در اقتصاد ایالات متحده نیز کمرنگ شده است. چیزی که از اقتصاد ایالات متحده انتظار می رود، رشد اقتصادی است و نه تورم و بدترین شرایط آن است که این دو باهم ترکیب شوند. از آنجاییکه بازده اوراق قرضه در منحنی بازده اوراق قرضه آمریکا هنوز چندان فاصله ای از پایین ترین میزان خود ندارد، شوک های تورمی می تواند موجب افزایش این بازده گردد. سال گذشته، تاثیر این شوک ها را در بازار اوراق قرضه، و نه بازارهای سهام، شاهد بودیم. تا کنون مقامهای دولتی در خصوص رشد تورم واکنش خاصی نشان نداده اند و بانک فدرال بر این باور است که افزایش اخیر قیمتها در حوزه انرژی موقتی است و در مجموع، تورم کنترل شده و پایین باقی خواهد ماند.

  در اوخر هفته گذشته، بازارهای اوراق قرضه در روندی خنثی حرکت کردند و از آنجاییکه آمارهای تورم مصرف کننده مطابق پیش بینی ها نبود، دلار تضیف شد. بازار ارز هنوز هم بسیار شکننده است و چنانکه بسیاری از تحلیلگران پیش می کنند که حرکت دلار در یک مسیر ادامه یابد، تجربه نشان داده که انتشار خبرهای مثبت، می تواند به شروع حرکتی نزولی بیانجامد.

  در هفته ای که گذشت، موضوع بدهیهای یونان چندان در صدر اخبار نبود اما خبرهایی حاکی از آن منتشر شد که ممکن است بسته کمک مالی اروپا از رقم فعلی 500 میلیارد یورو به 700 میلیارد افزایش یابد. این موضوع می تواند به کمتر شدن اسپرد بازده اوراق قرضه کشورهای بحران زده با اوراق قرضه کشورهایی که از ثبات اقتصادی بالایی برخوردار هستند، گردد. تقویت رشد اقتصادی ایالات متحده، در بازارهای انرژی و نوسانات زوج ارزی دلار/ین نمود پیدا می کند. با توجه به شروع فصل بهار که در آن رانندگی محبوبیت بیشتری در ایالات متحده می یابد، تمایل مصرف کنندگان امریکایی به خرید اتومبیل و به تبع آن مصرف انرژی بیشتر شده و این درحالی است که آمارهای مثبت اشتغال نیز این تمایل را تایید می کند. از سوی دیگر، افزایش اختلاف بازده بین آمریکا و ژاپن، موید تقویت دلار/ین خواهد بود.

  در هفته جدید، عمده توجه بازار به شاخص تورم مصرف کننده آلمان در روز سه شنبه، انتشار صورتجلسه بانک مرکزی انگلیس در روز پنجشنبه و آمارهای بخش مسکن ایالات متحده خواهد بود.


 4. #14
  مدیر بخش تحلیل منابع خارجی

  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  نوشته ها
  5,510
  میزان امتیاز
  4771Array = 88
  قدرت امتیازدهی
  88
  pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
  Array

  تحلیل رویدادهای اقتصادی هفته (26 تا 30 مارس 2012) از dgcx

  برای مدتها، تعیین عوامل اصلی محرّک و محدودیتهایی که تمایلات اصلی بازار را در بر می گرفتند، امری قابل تشخص بود، اما در حال حاضر، شرایط تغییر کرده و تشخیص این محدودیتها و مرزها کار ساده ای نیست؛ برای مثال، چشم انداز اقتصاد ایالات متحده، و خصوصا وضعیت نرخ بهره بانک فدرال، چنین وضعیتی دارد.

  در هفته*ی گذشته، رئیس بانک فدرال در سخنانی محافظه کارانه، اظهار داشت، برای رشد و احیای اقتصاد کشور، می باید هزینه های خانوار افزایش یابد، امری که به نظر، دغدغه و نگرانی وی محسوب می شد و در عین حال، از تمایل وی به تثبیت شراط فعلی نرخ بهره خبر می دهد. برنانکه، در خصوص بحران اروپا نیز خواستار افزایش محرکهای اقتصادی، خصوصاً در بخش بانکی شد و ازسوی دیگر، معتقد بود که برای تحریک رشد اقتصادی و ایجاد رقابت، توازان خارجی می باید کاهش یابد. در همین حال، جیمز بالرد، رئیس بانک فدرال سنت لوئیس، در کنفرانس سرمایه گذاری آسیا اظهار داشت، اقتصاد ایالات متحده به نقطه حساسی رسیده است. وی به ریسک افزایش تورم و مشکلات ناشی از مدیریت افزایش قیمتها اشاره نمود که هرچند نشانه هایی از رشد اقتصادی را به همراه دارد و آمارهای اخیر نیز آنرا تایید می کند، اما این دغدغه هایی را برای کنترل آن ایجاد خواهد کرد. اشاره وی، به وضعیت نرخ بهره بانک فدرال است که انتظار می رود بین سه ماهه سوم یا چهارم سال 2013 افزایش یابد و این درحالی است که برنانکه، این افزایش را برای سال 2014 پیش بینی می کند.

  در هفته گذشته، بازارهای سهام جهانی ضعیف ترین عملکرد هفتگی را از ابتدای سال جاری (2012) ثبت کردند. با این حال، از آنجاییکه این اولین باری است که از ابتدای سال جاری بسیاری از بازارهای سهام با افت قیمت مواجه شده اند، این خبر چندان نگران کننده نبود است. تاریخ نشان می دهد، وضعیت ریسک تورم و بهبود رشد اقتصادی، به خوبی در بازارهای سهام قابل مشاهده است و بیشتر وضعیت آتی را نمایانگر هستند. در بیشتر مراحلی که وضعیت اقتصادی رو به تضعیف بوده، بازارهای سهام به طور منظم روند صعودی داشته اند. هفته ی گذشته، بیشتر تحلیلگران اقتصادی پیشنهاد کردند که چون رشد اقتصادی ایالات متحده کماکان ادامه دارد، اکنون زمان آن فرارسیده تا با خروج از سرمایه گذاریهای محتاطانه، معاملات پر ریسک شروع شود.

  دلیل اختلاف نظر میان اظهارات برنانکه و جمیز بولارد، در خصوص نرخ بهره، وضعیت نوسانات قیمت نفت در هفته گذشته بوده است. هنوز هم خریداران نفت بر این باورند که حرکت صعودی قیمت ادامه خواهد یافت هرچند که در پایان هفته، قیمت اندکی کاهش داشت با این حال، الگوی خرید در نرخهای پایین و شروع حرکت صعودی جدید همچنان پایدار است. سرمایه گذاران نفت، نگران افزایش تحریمها علیه ایران و در مقابل، بسته شدن تنگه هرمز و مشکلات ناشی از آن هستند. درمقابل، معامله گران طلا، عمدتاً نیمه خالی لیوان را به جای نیمه ی پر آن می بینند. در هفته گذشته، بسیاری از معامله گران از بازار خارج شدند و عدم تقاضای فیزیکی نیز بر شرایط بازار تاثیرگذاشت. شایان ذکر است که بدنبال انتشار آمارهای بخش مسکن در ایالات متحده و پیش بینی سرمایه گذاران از ادامه سیاستهای محرک اقتصادی در آمریکا، خرید شمش طلا رونق گرفت و بیشترین میزان خرید روزانه در یک ماه را ثبت کرد.

  در هفته ی جاری، عمده توجه بازار به اظهارات برنانکه، رئیس بانک فدرال ایالات متحده و دراگی، رئیس بانک مرکزی اروپا معطوف خواهد بود. آمارهای اقتصادی مهم هفته نیز شامل اعلام شاخص تورم (CPI) و رشد ناخالص داخلی (GDP) در ایالات متحده و نیز شاخص تورم منطقه یورو است که مورد توجه معامله گران قرار خواهد گرفت. 5. #15
  مدیر بخش تحلیل منابع خارجی

  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  نوشته ها
  5,510
  میزان امتیاز
  4771Array = 88
  قدرت امتیازدهی
  88
  pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
  Array

  تحلیل رویدادهای اقتصادی هفته (02 تا 06 آوریل 2012) از dgcx

  هفته*ی گذشته، نوسانات قیمت نفت در صدر اخبار بود و چشم*انداز آزادسازی ذخایر استراتژیک اروپا و آمریکا بر وضعیت بازار تاثیرگذاشت.قیمت نفت خام وست تگزاس به میزان 3% کاهش یافت. به*دنبال افزایش فشارها و عقب نشینی اوباما از سیاست تحریم کشورهای واردکننده نفت از ایران، عرضه نفت خام بیشتر شد و در نتیجه، قیمت کاهش یافت. سازمان اوپک (OPEC)میزان تولیدات نفت خود را افزایش داده و کارشناسان پیش بینی می کنند، عرضه نفت هم اکنون از میزان تقاضا بیشتر است. گفته می شود، برخی از تولیدکنندگان مهم و کلیدی نیز به کاهش قیمت نفت چراغ سبز نشان داده اند.

  در هفته*ی جاری، آمارهای مهمی از وضعیت رشد اقتصادی ایالات متحده منتشر خواهد شد. هنوز هم اجرای برنامه های انبساط کمی ( QE3) ازنظر برخی از سرمایه گذاران منتفی نشده که در این صورت می تواند به افزایش قیمت نفت و طلا بیانجامد، هرچند که این احتمال با گذشت ماهها رو به کاهش گذاشته است.

  در سه ماهه اول سال 2012، شاخصهای اصلی سهام در آمریکا به میزان 10% افزایش یافتند، در مقابل، بازارهای اوراق قرضه بیشترین کاهش را کاهش فصلی را از ابتدای سال جاری متحمل شدند. بانک فدرال ایالات متحده در هفته جاری اقدام به فروش اوراق قرضه کوتاه مدت و درمقابل خرید اوراق قرضه بلند مدت نمود تا بدین وسیله نرخ اوراق قرضه رهنی را پایین نگاه دارد. این سیاست برای کاهش قیمت مسکن و تقویت هزینه های خریداران تدوین شده است. پس از انجام این عملیات، ابتدا قیمت اوراق قرضه اندکی افزایش یافت و سپس کاهش یافت. در مجموع، با افزایش فشارهای تورمی، قیمت اوراق قرضه و سهام افزایش یافت.

  در میان نشانه*هایی که از وضعیت اقتصادی ایالات متحده وجود دارد، در این هفته گذشته، آمارهای تعداد مدعیان بیکاری هفته قابل توجه بود. این تعداد به پایین ترین رقم از سال 2008 رسید. با این حال، رشد تولید ناخالص داخلی در سه ماهه پایانی سال گذشته، رقم 3% اعلام شد که کمتر از انتظار بازار بوده و اکنون نگرانی*های متعددی در خصوص میزان رشد و سود شرکتها وجود دارد. این موضوع، موجب کاهش موقتی خرید اوراق قرضه گردد زیرا سرمایه گذاران از کاهش سرمایه گذاریهای تجاری هراس دارند.

  تحقیقاتی که در خصوص تمایلات تجاری انجام شده، بیانگر ظهور نشانه های مثبتی است؛ شاخص چشم انداز اقتصادی میزگرد تجاری از 77.9 سه ماهه گذشته به 96.9 رسیده و شاخص ضریب اطمینان تامسون رویترز/میشیگان از 75.3 به 76.2 افزایش یافته است. از این رو، چندان جای تعجب نداشت وقتی بن برنانکه، رئیس بانک فدرال ایالات متحده در سخنرانی خود، رشد اقتصادی کشور را تایید نمود هرچند که وی در ادامه اظهار داشت، همچنان سیاستهای حمایتی تا مدتهای طولانی ادامه دارد.

  هم اکنون در بازار، احتمال افزایش نرخ بهره بانک فدرال که پیشتر احتمال می رفت اواخر سال 2014 باشد، نه ماه جلوتر پیش بینی می شود و انتظار می رود در اواخر سال 2013 صورت گیرد. همچنین، تعدادی از اعضای بانک فدرال نیز برای کنترل تورم، خواستار افزایش زودهنگام نرخ بهره هستند.

  در هفته*ی جاری، عمده توجه بازار به آمارهای اشتغال ایالات متحده معطوف خواهد بود. انتظار می رود، نرخ بیکاری به 10.8% برسد. در استرالیا، بریتانیا و اروپا، نرخ بهره بانکهای مرکزی اعلام خواهد شد که طبق پیشبینی های، تغییری در آن صورت نخواهد گرفت. روز جمعه، تعداد فرصتهای شغلی ایجاد شده آمریکا در ماه گذشته اعلام می شود که انتظار می رود به رقم 211000 برسد که در این صورت، کمتر از آمارهای ماه گذشته خواهد بود.
 6. #16
  مدیر بخش تحلیل منابع خارجی

  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  نوشته ها
  5,510
  میزان امتیاز
  4771Array = 88
  قدرت امتیازدهی
  88
  pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
  Array

  تحلیل رویدادهای اقتصادی هفته (09 تا 13 آوریل 2012) از dgcx

  هم اکنون دو وضعیت متفاوت در جریان کلی بازار دیده می شود: استمرار رشد اقتصادی ایالات متحده و تداوم بحران اعتباری در اروپا. در هفته گذشته و با انتشار صورتجلسه بانک فدرال، شاهد مخالفت بسیاری از اعضاء با اجرای برنامه های انبساط کمی (QE3) بودیم و از این رو، اکنون احتمال اجرایی شدن چنین برنامه ای بسیار ضعیف است با این حال، مذاکرات صورت گرفته در کمیته سیاستگذاری پولی بانک فدرال با سخنان اخیر برنانکه، رئیس بانک فدرال تناقضات جدّی دارد. در واکنش به این تحولات، قیمت طلا کاهش یافت و دلار آمریکا در مقابل یورو تقویت شد.

  اکنون و با بهبود شاخصهای اقتصادی آمریکا، روسای بانکهای فدرال بخشهای مختلف، به مساله رشد تورم حساس شده اند و پیش بینی ها حاکی از آن است که نرخ بهره بانک فدرال، در محدوده بین ماههای سپتامبر و دسامبر 2013 افزایش یابد که یکسال زودتر از پیشبینی بانک فدرال است. نرخ بازده اوراق قرضه به بالای 2.0% رسیده که یادآور وضعیت باثبات آن در سپتامبر 2011 است. حال، چنانکه انتظارات تورمی همچنان افزایش یابد و احتمال تغییر زودهنگام در نرخ بهره بانکی آمریکا وجود داشته باشد، احتمال افزایش تقاضا برای خرید اوراق قرضه در سطوح فعلی بعید است. شاهد ما بر این مدعا، کاهش تقاضا برای خرید اوراق قرضه در هفته گذشته می باشد.

  بخش دیگر چشم انداز مثبت اقتصاد ایالات متحده، تقویت شاخصهای سهام در این کشور است. از ماه نوامبر 2011، رشد شاخصهای سهام آغاز شده و این درحالی است که بازار طی چند هفته گذشته در روندی خنثی قرار داشته. شاخص S&P500 هم اکنون در بالاترین سطح خود از سال 2088 قرار دارد و این بهترین دلیل برای اثبات افق روشن اقتصادی در سال جاری است.

  اما از اروپا، خبرهای ناامید کننده به گوش می رسد؛ شاخصهای سهام و بازارها کماکان تحت تاثیر وضعیت بحران اعتباری قرار دارند. اسپانیا اکنون در وضعیتی است که ناگزیر به کاهش بودجه است و فشارهای زیادی نیز از سوی EC بر این کشور وارد می شود که بیانگر شرایط ریاضت اقتصادی است. بدین ترتیب، سرمایه گذاران نیز آینده ی روشنی برای سرمایه گذاری نمی بینیند زیرا این احتمال وجود دارد که اسپانیا قادر به تامین مالی از طریق کاهش کسری بودجه و افزایش مالیاتها نباشد و این مساله از این جهت اهمیت دارد که برخلاف یونان، اسپانیا کشوری است که چهارمین اقتصاد بزرگ اروپا را دارد. در حال حاضر، نرخ بیکاری این کشور بالای 20% است و نرخ بیکاری جوانان در حدود 50% می باشد. در مزایده اخیر، بازده اوراق قرضه اسپانیا در هفته گذشته باز هم افزایش یافت و هزینه سواپ اعتباری نیز به شدت رشد کرد. اما در آلمان، بازده اوراق قرضه کاهش یافت.

  در نوسانات بازار ارز، تقاضا برای فرانک سوئیس افزایش یافت و قیمت یورو/فرانک به سطح 1.2000 رسید. منابع بازار ادعا می کنند که بانک مرکزی سوئیس مبلغ 9 میلیارد فرانک را در روز پنجشنبه برای فروش فرانک وارد بازار کرده اند زیرا طبق سیاست همیشگی سوئیس، بانک مرکزی در تلاش برای جلوگیری از افزایش قیمت فرانک است. گفته می شود سال گذشته مجموع مداخله بانک مرکزی سوئیس برای تنظیم بازار به 17 میلیارد فرانک رسید.

  روز جمعه، آمارهای اشتغال ماهانه ایالات متحده منتشر شد و مشخص گردید که در ماه گذشته، 200,000 فرصت شغلی جدید ایجاد شده است. انتظار می رفت این تعداد به 210,000 شغل برسد. نرخ بیکاری ماه مارس نیز بدون تغییر نسبت به ماه گذشته آن، همان رقم 8.3% اعلام شد. از آنجاییکه در روز پنجشنبه، تعداد متقاضیان بیمه بیکاری (مدعیان بیکاری هفته) در حدود 6000 نفر کاهش داشت، انتظار می رفت شاهد اعلام بهتر و قوی تر آمارهای اشتغال باشیم.

  در هفته جاری، بانک مرکزی ژاپن، نرخ بهره بانکی خود را اعلام خواهد کرد که انتظار می رود تغییری نداشته باشد اما توجه بازار به اظهارات و موضع گیری مقامات بانکی در خصوص سیاستهای آتی، معطوف خواهد بود. شاخص تورم مصرف کننده (CPI) فرانسه و شاخص تورم تولید کننده آمریکا (PPI) و شاخص تورم مصرف کننده (CPI) از جمله خبرهای این هفته هستند. انتظار داریم آمارهای اقتصادی ایالات متحده مثت و قوی اعلام شوند.
  ویرایش توسط PCMNewsDesk : 04-09-2012 در ساعت 09:29 AM

 7. #17
  مدیر بخش تحلیل منابع خارجی

  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  نوشته ها
  5,510
  میزان امتیاز
  4771Array = 88
  قدرت امتیازدهی
  88
  pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
  Array

  تحلیل رویدادهای اقتصادی هفته (16 تا 20 آوریل 2012) از dgcx

  با شروع سه ماهه دوم سال 2012، الگوی انجام معاملات مطمئن و کم ریسک همچنان ادامه دارد. در آغاز سال شاهد هجوم معامله گران برای خرید دلار به جای یورو بودیم. بازارهای درآمد ثبات در ایالات متحده و آلمان به رکورد صعودی جدیدی رسید و از این رو، تقاضا برای خرید دلار افزایش یافت. هفته*ی گذشته برخی از عوامل و آمارهای اقتصادی بر جریان بازار تاثیر گذاشت؛ آمارهای اقتصادی ایالات متحده آمریکا ضعیف تر از گذشته اعلام شد با این حال، معامله گران همچنان به خرید دلار و طلا و بازار اوراق قرضه دولتی اقدام کردند. بدین ترتیب، تمایلات کلی بازار دستخوش اعلام آمارهای ضعیف اقتصادی در ایالات متحده و از سوی دیگر، شرایط نابسامان اقتصادی و بحران مالی اعتباری اروپا بود که طی چند ماه گذشته کماکان ادامه داشته است. در مجموع، هفته*ی گذشته بحران اعتباری اروپا بر وضعیت معاملاتی تاثیرگذار بود.

  هم اکنون اسپانیا در مرکز بحران اعتباری اروپا است. این کشور که چهارمین اقتصاد بزرگ اروپا را دارد، در صورت ورشکستگی مشکلات عظیمی را برای اروپا ایجاد خواهد کرد. افزایش اقدمات ریاضتی در وضعیت شکننده*ی اقتصادی این کشور، افزایش بازدهی اوراق قرضه و نرخ بالای بیکاری از جمله عواملی هستند که افزایش بحران دامن می زنند. پیشتر و در اوایل ماه جاری، بازارهای اوراق قرضه تمایل چندانی به مزایده اوراق قرضه در این کشور نداشتند و این در حالی است که نرخ سواپ اعتباری نیز افزایش یافته است. بانک مرکزی اروپا اکنون در تلاش برای جلوگیری از افت قیمت اوراق قرضه اروپایی است. در ایتالیا، که یکی از بزرگترین کشورهایی است که بازار اوراق قرضه این کشور در جهان مطرح است، پیش بینی می شود، چنانکه وضعیت کشورهای اروپایی بهبود نیابد، با مشکلات جدی مواجه خواهد شد طوریکه نه کمکهای بانک مرکزی و نه صندوق بین المللی پول، قادر به مرتفع کردن این مشکلات نخواهد بود. بسیاری براین باورند که اگر یک برنامه جدید خرید اوراق قرضه مشخص نشود، هراس سرمایه گذاران از وضعیت فعلی فرو نخواهد نشست.

  در خارج از اروپا، هفته ی گذشته شاهد اعلام آمارهای ضعیف اقتصادی در چین بودیم. رشد اقتصادی این کشور به 8.1% رسید که پایین ترین میزان در طی سه سال گذشته بوده است. هند نیز از جمله کشورهایی است که وضعیت اقتصادی آن چندان مطلوب نیست و هفته گذشته ارز این کشور به پایین ترین میزان از اواسط ماه ژانویه رسید. بازارهای سهام مهم در جهان، بیشترین افت قیمت و عملکرد خود در سال 2012 را در هفته گذشته تجربه کردند با این حال، تقاضای زیادی برای خرید اوارق قرضه ایالات متحده بوجود آمد. بهای نفت به بالای ***100 دلار در هر بشکه رسید و میانگین قیمت 100 روزه آن به 98.69 دلار/بشکه رسید.

  در هفته جاری، اجلاس G20 در اواخر هفته تشکیل می شود که مورد توجه بازار خواهد بود. در تقویم اقتصادی هفته، آمارهای خرده فروشی ایالات متحده منتشر می شود که انتظار می رود کمتر از ماه مارس اعلام شود. در اروپا و انگلیس آمارهای تورم اعلام خواهد شد و این انتظار وجود دارد که شاهد افزایش تورم در اروپا و انگلیس باشیم. در آلمان، آمارهای شاخص PPI نیز قابل توجه است زیرا به نظر می رسد در اروپا تورم رو به افزایش است و این آمار می تواند وضعیت را تا حد زیادی مشخص کند. این خبر در بازار وجود دارد که چین خواستار افزایش باند معاملاتی خود به 1% است که در این صورت برای وضعیت اقتصاد جهانی مثبت خواهد بود و در نتیجه، می تواند به تقویت دلار و طلا در هفته جاری کمک کند.


 8. #18
  مدیر بخش تحلیل منابع خارجی

  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  نوشته ها
  5,510
  میزان امتیاز
  4771Array = 88
  قدرت امتیازدهی
  88
  pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
  Array

  تحلیل رویدادهای اقتصادی هفته (23 تا 27 آوریل 2012) از dgcx

  موفق ترین استراتژی معاملاتی کامادتیها و ارزها در بلوک دلار/ ارزهای اروپایی انتظار برای تغییر روند خنثی معاملاتی است. هفته گذشته، یورو برای اندک زمانی به زیر سطح حمایت 1.3000 فرود آمد و در ادامه با ظهور تردیدهایی در خصوص وضعیت اقتصادی ایالات متحده، بار دیگر اقبال خریداران به یورو افزایش یافت. قیمت طلا و نفت افزایش یافت اما قیمت نوسانات مختلفی را تجربه کرد. قویترین ترند موجود در معاملات ارزی، حرکت دلار/ین و دلار روپیه بود و دلار حرکت صعودی خود را در برابر این ارزها ادامه داد.

  در حال حاضر، استراتژی غالب بازار، "وضعیت خنثی" است که البته با اعلام اخبار قابل تغییر است. هفته ی گذشته، خبر قابل توجه، اعلام کاهش در تعداد متقاضیان بیمه بیکاری (مدعیان بیکاری هفته) و کاهش در آمارهای شروع ساخت و ساز بود که نشان می داد وضعیت رشد اقتصادی ایالات متحده در حال یکنواخت شدن است. در آلمان، اعلام بهتر از حد انتظار آمارهای ضریب اطمینان مصرف کننده، بیشتر از خبر مربوط به بازار اوراق قرضه اسپانیا و ایتالیا مورد توجه قرار گرفت. هم اکنون، بازارهای اوراق قرضه کشورهای حاشیه ای منطقه یورو، جذابیت بیشتری برای سرمایه گذاران دارند و دولتها می باید بیش از 6% برای آن پول پرداخت کنند. اگر این وضعیت تغییر کند، شاید به زودی شاهد آن باشیم که سود اوراق قرضه به بالای 7% نیز برسد.

  در هفته ی گذشته، به رغم اعلام آمارهای مثبت درآمد شرکتها در آمریکا، بازار سهام واکنش چندانی به آن نشان نداد. جالب آنکه، حتی حجم معاملات اوراق قرضه آمریکا نیز کاهش یافت زیرا سرمایه گذاران به نظر چندان تمایلی به اخذ سود از وضعیت فعلی نشان نمی دهند. اکنون، تنها هدف سرمایه*گذاران، بازارهای مطمئن مالی و خصوص اوراق قرضه آلمان است. صندوق بین المللی پول (IMF) اکنون پس از نشست هفته ی گذشته، G20 مشکلات متعددی را برای تامین نقدینگی در پیش رو دارد زیرا برزیل و چین تعهدات خود برای تامین نقدینگی را کاهش داده اند و از این رو، برنامه های این صندوق با مشکلاتی همراه است.

  هفته ی جاری برای رویدادهای قابل توجهی منتشر خواهد شد از جمله اینکه ژاپن و هند با مشکلات جدی برای مدیریت ارز خود رو به رو هستند. تقاضا برای خرید ین رو به افزایش است و از سوی دیگر، دولت ژاپن در G20 اعلام نمود که خواستار افزایش قدرت ین نیست. از سوی دیگر، روپیه نیز در حال افزایش قیمت است و احتمال مداخله دولت برای تنظیم قیمت وجوددارد. در این هفته، بانک مرکزی آمریکا (FOMC) نرخ بهره بانکی حدید خود را اعلام خواهد کرد که انتظار می رود، تغییری نداشته باشد اما صورتجلسه این نشست مهم است زیرا می تواند تا حدی چشم انداز آتی سیاستگذاری پولی این کشور را مشخص کند. وضعیت رشد اقتصادی آمریکا و نیز آمارهای مرتبط با تورم در اروپا نیز از اخباری است که در هفته جاری قابل توجه بازار خواهد بود.

 

 
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •