سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.
چشم اندازهای هفتگی - کارگزاری پرسپولیس - صفحه 3
صفحه 3 از 16 نخستنخست 1234513 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 155
Like Tree123Likes

موضوع: چشم اندازهای هفتگی - کارگزاری پرسپولیس

 1. #21
  مدیر بخش تحلیل منابع خارجی

  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  نوشته ها
  5,509
  میزان امتیاز
  4769Array = 88
  قدرت امتیازدهی
  88
  pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
  Array

  چشم انداز هفتگي منتهي به 28 فوريه 2014

  ارزها

  دلار: سقوط دلار در برابر يورو و پوند بدليل ارقام معتدل و محدود رشد كه هماهنگ با ميزان انتظارات منتشر شد.
  ادامه ضعف وسيع دلار در روز جمعه در برابر رقباي اصلي خود يورو و ين. آب و هواي سخت زمستاني اقتصاد اين كشور تحت تاثير خود قرار داده و بسياري از فعاليت ها را كاهش داده است كه منتج به منفي شدن اغلب آمارهاي اقتصادي شده است. در ايالات متحده، روز جمعه، آمارها نشان دادند اقتصاد اين كشور در 3 ماهه چهارم با روند 2.4% در مقياس سالانه توسعه يافته است، كه اين رقم هماهنگ با پيش بيني Market Watch مي باشد. اين يك تجديد نظر نزولي از آنجاييكه مصرف كنندگان باندازه اي كه در ابتدا محاسبه شده بود هزينه صرف نكردند از يك رقم اصلي 3.2% مي باشد كه در ابتدا گزارش شده بود. با اين وجود، ژانت يلن رياست فدرال رزرو روز پنجشنبه اعلام كرده است براي بازداشتن بانك مركزي از كاهش محرك پولي تغيير عمده اي در چشم انداز اقتصادي خواهد داد. اگرچه، شاخص تمايلات مصرف كننده منتشره از سوي دانشگاه ميشيگان و موسسه آمار و اخبار تامپسون رويترز از رقم 81.2 در ماه ژانويه تا رقم نهايي 81.6 در ماه فوريه افزايش يافت، كه نشان دهنده افزايش اعتماد در ميان مصرف كنندگان مي باشد. جداي اين موضوع، آمار پيش فروش خانه هاي مسكوني در ماه ژانويه 0.1% صعود را تجربه كرده است.
  شاخص دلار ICE كه قدرت دلار در برابر 6 ارز رقيب را مي سنجد، اواخبر روز پنجشنبه از 80.291 تا 79.753 كاهش يافت. اين شاخص 1.8% در ماه فوريه سقوط كرد. شاخص دلار وال استريت ژورنال، كه جايگزيني براي شاخص دلار ICE مي باشد، از 73.75 تا 73.37 سقوط كرد.

  یورو:
  بلندترين جهش سال يورو در برابر دلار در روز جمعه پس از عدم تغيير تورم منطقه يورو
  يورو روز جمعه بلندترين جهش امسال خود را هنگامي كه آمار تورم براي منطقه يورو با برداشتن مقداري از فشار از روي بانك مركزي برنامه اي براي برگزاري نشست در هفته آتي دارند عمدتا بدون تغيير ماند. آمار منتشر شده در روز جمعه نشان داد كه، تورم منطقه يورو در ماه فوريه در رقم 0.8% از سال گذشته نگه داشته شده است. يورو اواخر روز پنج شنبه حدود 1 سنت از 1.3708 تا 1.3806جهش كرد. EUR/USD روز جمعه در نرخ 1.3801 بسته شد. يورو در ماه فوريه 2.3% در برابر دلار افزايش يافت. آمارهاي ضعيف منتشره در گزارشهاي امسال، كه مقصر آن آب و هواي نامساعد زمستاني بوده است، سوالاتي را درباره روند احياي اقتصاد ايالات متحده مطرح كرده است و يورو كه يك رقيب اصلي در برابر دلار مي باشد از اين وضعيت سود مناسبي بدست مي آورد.
  در همين حال يورو در برابر پوند و ين در قالب جفتهاي EUR/GBP با افزايش 0.34% و لمس نرخ 0.8244 و EUR/JPY با صعود 0.34% و لمس نرخ 140.48 صعودي بود.

  پوند:
  جهش پوند در برابر دلار، اما سقوط اين ارز در برابر ين و يورو
  پوند بريتانيا با ضعيف شدن در برابر دلار كه آمار نه چندان قابل توجه اقتصادي را در بر داشت بطور كلي در برابر دلار قويتر ماند. اگرچه پوند نتوانست قدرت خود را در برابر رالي يورو و ين حفظ كند. پوند از 1.6686$ در اواخر روز پنجشنبه به نرخ بالاتر در 1.6742$ حركت نمود، اين افزايش در قالب ماهانه 1.9% صعود را براي پوند در در بر داشت. GBP/USD روز جمعه در نرخ بالاتري در 1.6742 بسته شد، اين صعود با ثبت 0.34% افزايش همراه بوده است. در همين حال پوند در برابر يورو و ين صعودي بود كه در جفت ارزهاي EUR/GBP با 0.34% افزايش و ثبت نرخ 0.8244 و جفت GBP/JPY با سقوط 0.03% و برخورد به نرخ 170.38 همراه بوده است.

  ین:
  احياي ين در برابر دلار در حدود انتهاي سسشن معاملاتي
  دلار در برابر رقيب اصلي خود ين سقوط كرد، اين سقوط هنگامي اتفاق افتاد كه ين بواسطه آمار اقتصادي منتشر شده و بالاتر از انتظار بازار حمايت شد. دلار در اواخر روز جمعه از 102.17 تا 101.58 در برابر ين سقوط كرد. دلار در ماه فوريه 0.1% در برابر ين دچار كاهش ارزش شده است. آمارهاي دولت ژاپن كه صبح روز جمعه منتشر شد نشان داد نرخ بيكاري بدون تغيير در رقم 3.7% باقي مانده است، اين در حاليست كه توليد كارخانه اي در ماه ژانويه 4% در مقايسه با ماه گذشته صعود كرده است، اين رقم طي يك نظر سنجي كه توسط Wall Street Journal Nikkei انجام شد بالاي 3% بوده است.
  آمارهاي منشر شده نشان داد كه شاخص بهاي مصرف كننده اصلي 1.3% در ماه گذشته در مقايسه با سال قبل افزايش يافته است، كه اين رقم از پيش بيني 1.2% انجام شده طي نظر سنجي از سوي رويترز و Wall Street Journal Nikkei بالاتر مي باشد. اين صعود در ارقام منتشره شتمين ماه متوالي از افزايش براي اين آمار را مشخص كرده است، كه نشان از اين دارد شايد اقتصاد اين كشور در نزديكي پيروزي حاصل از مبارزه با ركود يك دهه اخير خود قرار داشته باشد. اگرچه در مقايسه با ماه دسامبر، شاخص بهاي مصرف كننده اصلي (core CPI) 0.3% كاهش يافته است، كه اين باعث بالارفتن برخي نگراني ها در اين باره مي باشد كه مومنتوم رشد اقتصاد اين كشور در حال تحليل رفتن و ضعيف شدن مي باشد. USD/JPY روز جمعه در نرخ 101.78 و منفي بسته شد.

  كالاها


  طلا: کاهش رشد قیمت طلا در روز جمعه پس از اینکه ارقام شاخص تمایلات مصرف کننده ایالات متحده سرمایه گذاران را به سهم بازار دارایی و سهام جذب کرد.
  طلا روز جمعه درخشندگی خود را هنگامی که ژانت یلن ریاست Fed به این نکته اشاره کرد که روند جاری کاهش تدریجی به این زودی متوقف نخواهد شد، این در حالیست که سرمایه گذاران مراقب انتشار آمار رشد اقتصاد ایالات متحده طی باقی روز بودند. قیمت فیوچرز طلا، بر پایه تسویه حساب های انجام شده برای قرارداد ماه آوریل ، کاهش ارزشی به میزان حدود 0.2% را در این هفته به ثبت رساند، که نخستین زیان هفتگی در 4 هفته اخیر می باشد. قیمتهای این فلز در بازار فیوچرز برای دومین ماه متوالی حدودا 6.6% در این ماه صعود کرد. در سسشن معاملاتی روز جمعه، طت برای تحویل در ماه آوریل 10.20$ یا 0.2% برای معامله در قیمت 1321$ در هر اونس در بازار Comex بخش NYSE کاهش یافت.
  تقاضا برای این فلز گرانبهای ایمن پس از اینکه ژانت یلن ریاست فدرال رزرو روز پنج شنبه اعلام نمود بانک مرکزی ضمن زیر نظر داشتن آمارها برای یافتن اینکه چه مقدار از کاهش و ضعف آمارهای اخیر مربوط به آب و هوا می باشد احتمالا کاهش تدریجی خریدهای دارایی خود را ادامه خواهد داد. اما طبق گزارشات منتشر شده از سوی داشنگاه میشیگان و سنجش انجام شده از سوی موسسه تامپسون رویترز، قیمت طلا پس از اخباری که نشان داد شاخص تمایلات مصرف کننده تا رقم نهایی 81.6 در ماه فوریه، در مقایسه با رقم 81.2 در پایان ماه ژانویه افزایش یافت دچار کاهش بیشتری شد. آماره جداگانه نیز نشان دادند که شاخص PMI دانشگاه شیکاگو با افزایش از 59.6 تا 59.8 در ماه فوریه شتاب گرفته است. آمارهای جدید اقتصادی تمایل به دور کردن سرمایه گذاران از وضعیت ایمنی درک شده طلا و بردن آنها به سمت دارایی پر ریسک تر داشته است. قرارداد تحویل ماه آوریل طی ساعات معاملاتی بعدازظهر اروپا در قیمت 1328.70$ در هر اونس معامله شد، که 0.23% دچار کاهش شد. طلا روز جمعه پس از لمس قیمت کف 1319$ در هر اونس سسشن معاملاتی، در قیمت 1328.60$ در هر اونس بسته شد.

  نفت:
  بهای نفت روز جمعه افزایش متعادلی را به ثبت رساند و ماه را در ناحیه مثبت به پایان رساند. قیمت گاز طبیعی پس از ثبت 4 ماه متوالی از افزایش قیمت در مقیاس ماهانه پولبک کرد.
  فیوچرز نفت روز جمعه را با ثبت صعود ماهانه 5% بدلیل ارقام بالاتر از انتظار شاخص تمایلات ایالات متحده به پایان رساند. آمارهای بالاتر از انتظار فشارهای وارده از سوی گزارش قبلی منتشر شده در روز جمعه که نشان داد رشد اقتصاد ایالات متحده ضعیفتر از پیش بینی انجام شده در 3 ماهه پایانی سال 2013 بوده است. در این ماه آب و هوای سرد ادامه یافت تا از تقاضا برای نفت و محصولات نفتی حمایت کند.
  در همین حال، قیمت گاز طبیعی در سسشن روز جمعه صعود نمود اما از آنجایی که معامه گران نگاهشان به پایان فصل سرما می باشد در کل ماه دچار کاهش قیمت شد. با توجه به بیشترین قراردادهای فعال، گاز طبیعی که در زمستان امسال در مواجهه با بارش سنگین برف و درجه حرارت پایین در ایالات متحده به تندی رشد کرده است، با باقی گذاشتن یک کاهش ماهانه حدود 7% صعودهای خود در ماه فوریه را از دست داد.
  نفت خام برای تحویل در ماه آوریل در بازار NYSE 19 سنت یا 0.2% برای معامله در 102.59$ در هر بشکه افزایش یافت. با دنبال کردن فعال ترین قراردادها متوجه می شویم، فیوچرز نفت حدود 0.4% در این هفته افزایش یافته است. قرارداد تحویل ماه آوریل روز جمعه با افزایش 0.35% در قیمتی بالاتر در رقم 102.76$ در هر بشکه بسته شد. در همین حال، در بازار فیوچرز ICE، فیوچرز نفت برنت برای تحویل ماه آوریل با 0.07% نزول در رقم 108.89$ در هر بشکه معامله شد، اختلاف بین قراردادهای برنت و نفت خام 6.83$ در هر بشکه ثبت شده است.

  سهام


  سهام ایالات متحده:
  سهام این کشور روز جمعه در کل این ماه را با ثبت افزایش های قدرتمندی به پایان رساند.
  سهام این هفته را با نتایج درهم و برهمی بپایان رساندند اما در مقیاس ماهانه قیمت را مثبت به پایان رسیدند. با دفع فشار از سوی آشوب ایجاد شده در کریمن اوکراین، سهام پیش از پایان روز جمعه در ناحیه مثبتی بسته شدند. عامل افزایش بازار سهام دسته ای از گزارشهای بهتر از انتظار بوده است. همانطور که توسط اقتصاددانان نظر سنجی شده توسط Market Watch انتظار می رفت، دولت در روز جمعه پیش بینی خود درباره رشد ایالات متحده که در ماههای پایانی سال 2013 انجام شده بود را کاهش داد، دلیل عمده آن این بود که مصرف کنندگان باندازه ای که گزارش مذکور پیش بینی کرده بود هزینه صرف نکردند. اقتصاد ایالات متحده در مقابل رقم پیش بینی شده 3.2%، در 3 ماهه چهارم طبق گزارش اصلی با روندی 2.4% در مقیاس سالانه توسعه یافته است. اگرچه، شاخص تمایلات مصرف کننده که توسط دانشگاه میشیگان و موسسه تامپسون رویترز منتشر می شود از رقم 81.2 در ماه ژانویه تا رقم نهایی 81.6% در ماه فوریه افزایش یافت که نشان دهنده افزایش اعتماد در میان مصرف کننگان می باشد. جدای این موضوع، میزان پیش فروش خانه های مسکونی در ماه ژانویه 0.1% افزایش یافته است.
  S&P 500 روز جمعه را با 51.6 واحد یا 0.3% افزایش، در رقم 1859.45 بپایان رساند. این شاخص که روز پنجشنبه برای سال جاری وارد ناحیه مثبت شده است، 1.3% افزایش هفتگی را بر جای گذاشت، که با این افزایش، صعود 4.3% در کل ماه فوریه را بارمغان آورد.
  میانگین صنعتی داوجونز 4906 واحد یا 0.3% تا 16321.71 بر ارزشش افزوده شد. شاخص سهام مرغوب(داوجونز) 1.4% در مقیاس هفتگی افزایش یافت. این شاخص صعود 4% را در ماه فوریه به خود دید، این بزرگترین درصد افزایش ماهانه از ژانویه 2013 به این سو می باشد.
  شاخص Nasdaq Composite قادر به فرار از زیر فشار اواخر روز جمعه نشد که منجر به پایان دادن روز جمعه با کاهش 10.81 واحدی یا 0.3% در رقم 4308.11 گردید. این نزول، صعود هفتگی این شاخص را تا 1.6% کاهش داد. شاخص Nasdaq طی دوره ماه فوریه، 5% صعود کرد که بزرگترین افزایش ماهانه آن از سپتامبر 2013 به این سو می باشد.

  هفته ای که گذشت در یک نگاه

  دلار روز جمعه در مقیاس هفتگی در موقعیت ضعف خود باقی ماند و هفته را با زیان به پایان رساند. شاخص دلار ICE برای این هفته 0.59% سقوط کرد. این ارز بدلیل کاهش موقت رشد در اقتصاد این کشور بر اثر آب و هوای نامساعد زمستانی زیر فشار نزولی قرار گرفت.
  یورو با افزایش 0.45% در EUR/USD در مقیاس هفتگی هفته را با صعود نسبتا کمی به پایان رساند. ضعف بیشتر دلار از صعود یورو حمایت می کند. پوند با ثبت 0.46% صعود در مقیاس هفتگی این هفته را با افزایش در ارزش ارز خود به پایان رساند. قدرت ین با کاهش 0.69% جفت ارز USD/JPY در مقیاس هفتگی همچنان در برابر دلار بیشتر ماند.
  در کالاها، طلا و نفت هفته را در ناحیه مثبت به پایان رساندند. بترتیب طلا 0.41% و نفت 0.55% در مقیاس هفتگی افزایش یافتند.
  در سهام، تمامی سهم های ایالات متحده هفته را در منطقه سبز به پایان رساندند. داوجونز 1.36% افزایش یافت، این در حالیست که در مقیاس هفتگی Nasdaq 1.05% صعود را به ثبت رسانده و S&P 500 1.24% افزایش یافت.
  سهام اروپایی نیز به همین منوال رفتار کرده و اغلب کشورهای منطقه بجز بریتانیا، هفته را در منطقه مثبت به پایان رساندند. شاخص DAX 30 آلمان 0.36% افزایش یافته و CAC 40 فرانسه 0.61% صعود هفتگی را به ثبت رسانید. FTSE 100 بریتانیا 0.41% در مقیاس هفتگی کاهش یافت.
  ویرایش توسط PCMNewsDesk : 03-02-2014 در ساعت 12:09 PM

 2. #22
  مدیر بخش تحلیل منابع خارجی

  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  نوشته ها
  5,509
  میزان امتیاز
  4769Array = 88
  قدرت امتیازدهی
  88
  pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
  Array

  چشم انداز هفتگی منتهی به 7 مارس 2014

  ارزها

  دلار: افزایش دلار در برابر رقبای اصلی اش بدلیل گزارش مثبت اشتغال در روز جمعه
  دلار در برابر رقبای اصلی خود بدلیل گزارش بهتر از انتظار اشتغال ایالات متحده که افزایش در ایجاد موقعیتهای شغلی در ماه فوریه را نشان داد. ادار آمار بازار کار پیش از این گزارش داد که اقتصاد ایالات متحده 175000 شغل در ماه فوریه افزوده است، بالاتر از انتظار یک افزایش 149000. همچنین، ارقام ماه ژانویه از 113000 تا 129000 مورد تجدید نظر قرار گرفت. این گزارش همچنین نشان داد که نرخ بیکاری این کشور در ماه فوریه از 6.6% در ماه پیش تا 6.7% افزایش یافته است. تحلیلگران انتظار عدم تغییر این داده را در ماه گذشته داشتند.
  آمار منتشر شده دلار را به صعود وا داشت، از آنجاییکه Fed اعلام کرد هنگام تصمیم گیری درباره اینکه با چه سرعتی برنامه خرید اوراق قرضه ماهانه خود را به پایان خواهد رساند، توجه زیادی و دقیقی به آمارها خواهد نمود. افزایش اشتغال ماه فوریه بزرگترین مقدار صعود در 3 ماه گذشته بوده است، که در مقابل این افزایش، آمارهای ضعیف اقتصادی اخیر قرار گرفته که سوالها درباره روند احیای اقتصاد این کشور را بالا برده است. Fed آمارهای اقتصادی، بخصوص گزارشهای موجود بازار کار را در روند تعیین مسیر سیاست اقتصادی این کشور مورد بررسی قرار خواهد داد. شاخص دلار ICE تا از 79.658 در هفته پیش تا 79.714 افزایش یافت. شاخص دلار WSJ (جایگزینی برای شاخص دلار ICE) از 73.29 تا 73.40 افزایش یافت.

  یورو: کاهش صعودهای یورو در برابر دلار و مثبت بشته شدن در برابر پوند و ین بدلیل آمار بالاتر از انتظار تولید صنعتی آلمان
  روز جمعه یورو در برابر دلار در نرخ بالاتری معامله شد، اما پس از انتشار رقم بالاتر از انتظار اشتغال ایالات متحده در ماه فوریه، یورو به نرخهای متوسط خود بازگشت و صعودهای قبلی خود که این ارز را در نزدیکی بالاترین نرخ در 2.5 سال گذشته قرار داده بود تسلیم دلار نمود. یورو پیش از این برای نخستین بار از اکتبر 2011 به این سو به بالای 1.39$ صعود کرده است. این ارز روز پنج شنبه پس از آنکه ریاست ECB نرخهای بهره را بدون تغییر حفظ نمود و این پیشنهاد را داد که بانک مرکزی قرار نبوده است سیاست تسهیلی بیشتری را در کوتاه مدت باجرا بگذارد.
  در ساعات معاملاتی ایالات متحده، EUR/USD در نرخ 1.3876 ، 10% بالاتر از کف 1.3852 سسشن معاملاتی و دور از سقف 1.3915 ، در حال معامله بوده است. یورو بدلیل گزارش اشتغال ایالات متحده به سطوح پایین تر بازگشت. EUR/USD هفته را در نرخی بالاتر در 1.3877 ، با 0.12% صعود به پایان رساند. همچنین بخش خصوصی ایالات متحده ماه گذشته با فراتر رفتن از انتظارات برای 154000 شغل، 162000 موقعیت شغلی به اقتصاد این کشور افزودند. اقرام ماه ژآنویه از 142000 تا 145000 مورد تجدید نظر قرار گرفتند.
  در همین حال در منطقه یورو، آمار رسمی پیش از این نشان دادند که تولید صنعتی آلمان 0.8% در ماه ژانویه افزایش داشته است، که بیشتر از یک انتظار برای افزایش 0.7% در این داده بوده است. تولید صنعتی در ماه دسامبر از رقم قبلی 0.6% نزول تا 0.1% در جهت مثبت مورد تجدید نظر قرار گرفت.
  یورو در برابر پوند در EUR/GBP با 0.14% افزایش تا 0.8293 صعودی بود، و در برابر ین در جفت EUR/JPY با 0.35% افزایش و معامله در نرخ 143.36 صعودی بود.

  پوند: پولبک پوند از رالی 3 هفته ای در برابر دلار بر سر آمار بهتر از انتظار اشتغال ایالات متحده
  روز جمعه پوند پس از انتشار آمار بالاتر از انتظار اشتغال بخش غیرکشاورزی و نیز گزارش ناامیدکننده تراز تجاری ایالات متحده، صعودهای خود در برابر دلار را با دور شدن از سقفهای 3 هفته ای اش پاک نمود. اداره آمار کار اعلام نمود اقتصاد این کشور در ماه فوریه در مقایسه با انتظار افزایش 149000 شغلی، 175000 موقعیت شغلی افزوده است. ارقام ماه ژانویه از رقم پیش بینی قبلی 113000 نفر افزایش، تا 129000 نفر افزایش یافت. در بریتانیا، آمارهای رسمی نشان داد که انتظارات تورمی مصرف کننده برای 12 ماه آتی از 3.6% در 3 ماه سوم تا 2.8% در 3 ماهه چهارم کاهش یافته است.
  GBP/USD از 1.6787 ، بالاترین نرخ از 17 فوریه به این سو، برای ثبت نرخ 1.6729 طی ساعات معاملاتی ایالات متحده به میزان 0.06% کاهش یافت. پوند در برابر یورو در قالب EUR/GBP با افزودن 0.1% تا 0.8289 صعود کرد.

  ین: تسلیم ین در برابر رالی دلار، ادامه ضعف این ارز در برابر یورو
  دلار روز جمعه پس از آنکه آمارها مشخص نمود اقتصاد ایالات متحده در ماه فوریه بیش از انتظار بازار شغل ایجاد نموده است در برابر ین صعود کرد، که این صعود انتظارات برای ادامه کاهش برنامه محرک توسط Fed که باعث تحریک احیای اقتصادی می شود را بالا برد.
  در ساعات معاملاتی ایالات متحده، USD/JPY 0.22% با معامله در 103.30، صعود نمود که بالاتر از کف 102.48 سسشن و دور از سقف 103.76 قرار داشت. ین در همین حال، در برابر یورو در قالب EUR/JPY با 0.33% کاهش ارزش تا 143.34 و پوند در قالب GBP/JPY با معامله شدن در 0.18% پایین تر در نرخ 172.83 نزول کرد.

 3. #23
  مدیر بخش تحلیل منابع خارجی

  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  نوشته ها
  5,509
  میزان امتیاز
  4769Array = 88
  قدرت امتیازدهی
  88
  pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
  Array
  کالاها

  طلا:
  سقوط دوباره طلا در مقابل صعود دلار بر سر این انتظار که Fed شاید کاهش برنامه خرید ماهانه ر متوقف نسازد.
  قیمت طلا روز جمعه پس از اینکه آمارها نشان داد اقتصاد ایالات متحده در ماه فوریه بیش از انتظار افزایش یافته است، که این امر سرمایه گذاران را بر این داشته است تا انتظار داشته باشند که Fed را ترغیب به ادامه کاهش ابزارهای محرک پولی نماید که قیمت طلا را از 2012 به این سو تقویت کرده است. اداره آمار کار ایالات متحده پیش از این گزارش نموده است که اقتصاد این کشور در ماه فوریه 175000 شغل افزوده است، که بالاتر از انتظار یک افزایش به میزان 149000 شغلی بوده است. همچنین ارقام ماه ژانویه از 113000 به 129000 تجدید نظر شد. این گزارش همچنین نشان داد نرخ بیکاری ایالات متحده از 6.6% در ماه ژانویه تا 6.7% در ماه گذشته افزایش یافت. تحلیلگران انتظار عدم تغییر این نرخ را در ماه گذشته داشتند. در شعبه Comex از بازار NYME فیوچرز طلا تحویل ماه آوریل طی سسشن معاملاتی ایالات متحده با 0.96% صعود از کف 1329.00$ در هر اونس در قیمت 1338.80$ در هر اونس معامله شد. صعود ارقام اشتغال ماه فوریه که بزرگترین میزان افزایش در ماههای گذشته بوده، بر خلاف آمارهای ضعیف اقتصادی اخیرا می باشد که سوالاها درباره روند احیای سال جاری بالا برده است. فدرال رزرو هنگام تعیین مسیر سیاست پولی اش آمارهای اقتصادی بخصوص گزارشهای بازار کار را بررسی خواهد نمود. طلا تحویل ماه فوریه هفته را در قیمت 1339.50$ در هر اونس به پایان رساند.

  نفت:
  صعود نفت بر سر گزارش قوی اشتغال که باعث بالا رفتن امیدها در این باره شده است که اقتصاد شاید در حال جان گرفتن بوده و منجر به تقاضا برای سوخت و انرژی را خواهد شد. بهای گاز بدلیل شناسیایی سود بدلیل فرارسیدن گرمتر شدن آب و هوا که در نتیجه آن سرمایه گذاران انتظار کاهش در تقاضا را دارند.
  بهای نفت روز جمعه پس از اینکه آمارها مشخص نمود ایالات متحده در ماه فوریه موقعیتهای شغلی بیشتر از میزان مورد انتظار افزوده است افزایش یافت، که نشانه ای از این می باشد که اقتصاد ممکن است در حال قوت گرفتن بوده و هرچه جلوتر برویم منجر به تقاضا بیشتری برای سوخت و انرژی خواهد شد. در بازار NYSE نفت خام WTI تحویل ماه آوریل در سسشن معاملاتی ایالات متحده 1.04% بالاتر در قیمت 102.62$ در هر بشکه معامله شد. فیوچرز نفت معامله شده در بازار نیویورک به کف سسشن 101.58 دلار و سقف 102.89$ در هر بشکه برخورد کرد. در همین حال در بازار مبادلات فیوچرز ICE فیوچرز نفت برنت تحویل ماه آوریل 0.65% صعود کرد و در قیمت 108.81$ معامله شد.

  گاز طبیعی:
  فیوچرز گاز طبیعی روز جمعه سرمایه گذاران پس از گزارش عرضه که نگرانی ها در این باره که رسیدن بهار در ایالت متحده دمای هوا را بالاتر خواهد برد که باعث کاهش تقاضا برای مواد گرمایشی خواهد شد شناسایی سود کرده و و در گروه کالاها فروشنده بودند. اداره مدیریت اجرایی اطلاعات انرژی ایالات متحده در گزارش هفتگی خود در روز پنج شنبه اعلام کرد که میزان ذخیره گاز طبیعی در ایالات متحده در هفته منتهی به 28 فوریه به میزان 125 میلیارد فوت مکعب سقوط کرده استکه بسیار کمتر از انتظار کاهش 138 میلیاردی می باشد. در بازار NYME فیوچرز گاز طبیعی تحویل ماه آوریل طی سسشن معاملاتی ایالات متحده با 1.66% نزول در قیمت 4.585$ در هر bmtu معامله شد.

  سهام:
  سهام ایالات متحده هفته را با نتایج نامشخصی به پایان رساند، که در آن شاخص S&P 500 برنده میدان بود، در حالی که اغلب سهام اروپایی در منطقه منفی بسته شدند.
  استراتژیست های اعلام کردند بنظر سرمایه گذاران از خیر آمار بهتر از انتظار اشتغال گذشتند، تا جایی که ارقام روز جمعه پیش از این نیز در بازارها تاثیر خود را گذاشته است، این در حالیست که نگرانی ها درباره وضعیت موجود در اوکراین بتاخیر افتاده است. دولت ایالات متحده اینطور گزارش داده است که اقتصاد این کشور با وجود آب و هوای شدید زمستانی 175000 شغل ایجاد کرده است، اما نرخ بیکاری برای نخستین بار در 14 ماه اخیر بالا رفته است.
  آمارهای منتشره دلار را به بالا سوق داد، در حالیکه فدرال رزرو اعلام کرده است هنگام تصمیم گیری درباره اینکه با چه سرعتی برنامه خرید اوراق قرضه ماهانه خود را به پایان خواهد رساند، توجه زیادی و دقیقی به آمارها خواهد نمود.
  در پایان ساعات معاملاتی ایالات متحده میانگین صنعتی داوجونز 0.19% افزایش یافت تا در رقم 16452.72 بسته شود این در حالیست که شاخص S&P 500 0.05% برای ثبت رقم 1878.04 افزایش یافت و شاخص Nasdaq Composite 0.37% تا 4336.22 سقوط کرد. اداره آمار کار پیش از این گزارش داد که اقتثاد ایالات متحده 175000 شغل در ماه فوریه ایجاد کرده است که بالاتر از انتظار افزایش 149000 تایی برای این آمار می باشد.

  خلاصه هفته در یک نگاه

  هفته گذشته برای بازار سهام و همینطور بازار کالای ایالات متحده که در منطقه سبز (مثبت) بسته شدند خوب از آب در آمد، این در حالیست که سهام اروپایی در مقیاس هفتگی همراه با دلار که در منطقه قرمز (منفی) هفته را بپایان رساند بازنده میدان بودند.
  در میان ارزها یورو هفته را با بازدهی 0.72% به پایان رساند. پوند با زیان 0.25% هفتگی خود به پایان برگشت که بدنبال آن دلار (شاخص دلار ICE) با زیان هفتگی 0.1% قرار دارد. ین در برابر دلار با صعود هفتگی 1.46% جفت USD/JPY همچنان ضعیف باقی ماند. دلار استرالیا در مقیاس هفتگی با بازدهی قدرتمندانه 1.90% برنده میدان شد.
  در بازار کالاها، طلا با بازدهی هفتگی 1.39% همچنان برنده میدان است و در پی آن نفت قرار دارد که 0.10% در هفته گذشته بازدهی داشت.
  در بازار سهام، تمامی سهم های ایالات متحده از جمله داوجونز با 0.8% صعود در مقیاس هفتگی در منطقه سبز بسته شدند. Nasdaq 0.65% طی هفته افزایش یافت، این در حالیست که S&P 500 با صعود 1% در مقیاس هفتگی برنده میدان بود. برای سهم های اروپایی، هفته گذشته هفته خوبی نبود. FTSE 100 بریتانیا هفته گذشته 1.42% کاهش یافت که در پی آن DAX 30 آلمان قرار دارد که 3.52% در هفته قبل کاهش یافت. CAC 40 فرانسه 0.95% در مقیاس هفتگی از ارزشش کاسته شد.

 4. #24
  مدیر بخش تحلیل منابع خارجی

  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  نوشته ها
  5,509
  میزان امتیاز
  4769Array = 88
  قدرت امتیازدهی
  88
  pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
  Array

  چشم انداز هفتگی منتهی به 14 مارس 2014

  ارزها

  دلار: افت دلار بدلیل ارقام ضعیف تمایلات مصرف کننده و قیمت گذاری فروش عمده کالاها

  با در نظر گرفتن منفی از آب در آمدن تمامی آمارهای اقتصادی اصلی ، دلار روز بدی را پشت سر گذاشت. دلار در برابر اغلب رقبای خود ضعیف باقی ماند. آمارهای منتشره در روز جمعه نشان دادند که شاخص تمایلات مصرف کننده مقدماتی دانشگاه میشیگان/تامپسون رویترز از 81.6 در ماه فوریه تا 79.9 در ماه مارس سقوط کرد، که بمقدار زیادی از انتظارات بازار برای صعود تا 82.0 فاصله داشت. دسته ای دیگر از آمارها نشان دادند که شاخص بهای تولید کننده در ماه فوریه 0.1% سقوط نمود که پس از یک افزایش 0.2% در ماه ژانویه، از انتظار 0.2% برای افزایش پایین تر بود. همچنین نرخ تورم بهای تولید کننده اصلی باستثنای موادغذایی، انرژی و بازرگانی، در مقایسه با انتظارات برای صعود 0.1%، پس از یک افزایش 0.2% در ماه ژانویه، 0.2% در ماه گذشته افت نمود.
  هرگونه آمارهای اقتصادی منفی از سوی ایالات متحده امیدها را در این مسیر قوت می بخشد که Fed شاید عجله ای برای پایان دادن برنامه ماهانه خرید اوراق قرضه اش که دلار را مادامیکه تحت تاثیر این اقدامات است نداشته باشد. شاخص دلار ICE با 0.23% نزول تا 79.41 افت نمود. شاخص دلار وال استریت ژورنال، بعنوان جایگزینی برای شاخص ICE با 0.25% افت تا 73.08 کاهش یافت.
  دلار در برابر رقبای کانادایی، استرالیایی و نیوزلندی خود به ترتیب با جفت ارزهای USD/CAD با 0.21% تا 1.1097 ، AU/USD با 0.06% نزول تا 0.9020 و NZD/USD با 0.11% کاهش ارزش تا 0.8533 سقوط کرد.

  ادامه دارد...

 5. #25
  مدیر بخش تحلیل منابع خارجی

  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  نوشته ها
  5,509
  میزان امتیاز
  4769Array = 88
  قدرت امتیازدهی
  88
  pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
  Array
  یورو: درخشش یورو بر سر ضعف دلار پس از اشاره آمار به کاهش رشد اقتصادی در ایالات متحده
  یورو پس از اینکه روز جمعه یک سری از آمارهای اقتصادی ایالات متحده منفی از آب در آمد، عمدتا حرکت مثبت داشته و صعودی معامله شد. یورو پس از اینکه ارقام بطور گسترده ای زیر نظر گرفته شده تمایلات مصرف کننده کمتر از پیش بینی در آمد در برابر دلار حرکت بلندی انجام داد.
  آمار منتشر شده از سوی ایالات متحده نشان داد که شاخص تمایلات مصرف کننده مقدماتی دانشگاه میشیگان از 81.6 در ماه فوریه تا 79.9 در ماه مارس سقوط کرد، این در حالیست که به میزان گسترده ای از انتظار برای افزایشی 0.2% جا ماند. همچنین روز جمعه، آمارها مشخص کردند که شاخص بهای تولیدکننده ایالات متحده 0.1% در ماه فوریه سقوط کرده است که انتظار برای یک رشد 0.2% پس از افزایش 0.2% در ماه ژانویه را خدشه دار نمود. شاخص تورم بهای تولید کننده، باستثنای موادغذایی، انرژی و بازرگانی، در مقایسه با انتظارات برای یک رشد 0.1% ، پس از یک صعود 0.2% در ماه ژانویه، ماه گذشته 0.2% کاهش یافت. در ساعات معاملاتی ایالات متحده، EUR/USD در نرخ 1.3909 به میزان 0.3 % صعود کرد، این نرخ از کف 1.3847 سسشن بالاتر و پایین تر از سقف 1.3936 سسشن بود.. این جفت ارز احتمالا حمایتی در 1.3834 ، کف روز جمعه و مقاومتی در 1.4169 ، سقف 31 اکتبر 2011 بیابد. یورو در برابر پوند صعود نمود که در EUR/GBP با 0.34% افزایش تا 0.8372 صعودی بود و در برابر ین در قالب EUR/JPY با معامله در نرخ 141.07 به میزان 0.09% نزول کرد. EUR/USD هفته جاری را با 0.29% صعود در نرخ 1.3910 به پایان رساند.


  پوند: ادامه ثبات نرخ پوند و عدم تغییر در برابر دلار در میان ترسهای حاصل از مسایل اوکراین
  پوند روز جمعه در برابر دلار با ثبات باقی ماند و پس از انتشار آمارهای اقتصادی ضعیف از سوی ایالات متحده و از آنجاییکه سرمایه گذاران بر روی بحران اوکراین متمرکز شده اند عمدتا بدون تغییر باقی ماند. سرمایه گذاران پس از آنکه روسیه روز پنج شنبه مانورهای نظامی جدیدی را در نزدیکی مرزهای خود با اوکراین باجرا گذاشت که نشانی از پشت کردن به برنامه های ضمیمه کردن کریمه به روسیه را بنمایش نگذاشتند گوش بزنگ باقی ماندند. جان کری وزیر امورخارجه ایالات متحده گفت در صورتی که روز یکشنبه رفراندوم پیوستن کریمه به روسیه آنطور که برنامه ریزی شده اتفاق بیافتد گامهای جدی توسط ایالات متحده و اروپا تحمیل خواهد شد. کری روز جمعه در آخرین تلاش برای مهار نمودن تنش های بین مسکو و غرب آماده دیدار با همتای روسی خود سرگئی لاوروف گردید.
  آمارهای منتشره از سوی ایالات متحده نشان داد که شاخص تمایلات مصرف کننده مقدماتی دانشگاه میشیگان از 81.6 در ماه فوریه تا 79.9 در ماه مارس سقوط کرد، این در حالیست که به میزان گسترده ای از انتظار برای افزایشی 0.2% جا ماند. همچنین روز جمعه آمارها مشخص کردند که شاخص بهای تولیدکننده ایالات متحده 0.1% در ماه فوریه سقوط کرده است که انتظار برای یک رشد 0.2% پس از افزایش 0.2% در ماه ژانویه را خدشه دار نمود. شاخص تورم بهای تولید کننده، باستثنای موادغذایی، انرژی و بازرگانی، در مقایسه با انتظارات برای یک رشد 0.1% ، پس از یک صعود 0.2% در ماه ژانویه، ماه گذشته 0.2% کاهش یافت. ضمنا آمارهای رسمی منتشر شده قبلی در بریتانیا نشان داد که کسری تجاری از 7.66 میلیارد پوند در ماه دسامبر که مشمول یک تجدید نظر صعودی از رقم قبلی 7.7 میلیارد پوندی در ماه نوامبر بود تا 9.79 میلیارد پوند در ماه ژانویه افزایش یافت.
  GBP/USD نرخ 1.6578 را در طول معاملات صبحگاهی اروپا مورد اصابت قرار داد، که پایین ترین نرخ این جفت از روز چهارنشبه به این سو می باشد، پس از آن با نزولی 0.06% تا نرخ 1.6614 در وضعیت تراکمی قرار گرفت (وارد محدوده رنج گردید). احتمال میرود پوند حمایتی در نرخ 1.6526 ، کف 29 ژانویه و مقاومتی در 1.6717، سقف روز پنج شنبه یافته باشد. پوند در برابر یورو در قالب جفت EUR/GBP 0.40% تا 0.8377 صعود نمود. GBP/USD با 0.18% افزایش در روز جمعه در سقف 1.6653 بسته شد.

  ین: صعود ین ژاپن در برابر دلار بدلیل وضعیت ایمنی این ارز
  دلار در برابر ین به ضعف خود ادامه داد که بر سر بحران اوکراین و آمارهای اقتصادی ضعیف منتشر شده در روز جمعه از سوی ایالات متحده حمایتی بعنوان دارایی ایمن را کسب نمود. آمارهای منتشره از سوی ایالات متحده نشان داد که شاخص تمایلات مصرف کننده مقدماتی دانشگاه میشیگان از 81.6 در ماه فوریه تا 79.9 در ماه مارس سقوط کرد، این در حالیست که به میزان گسترده ای از انتظار برای افزایشی 0.2% جا ماند. همچنین روز جمعه آمارها مشخص کردند که شاخص بهای تولیدکننده ایالات متحده 0.1% در ماه فوریه سقوط کرده است که انتظار برای یک رشد 0.2% پس از افزایش 0.2% در ماه ژانویه را خدشه دار نمود. شاخص تورم بهای تولید کننده، باستثنای موادغذایی، انرژی و بازرگانی، در مقایسه با انتظارات برای یک رشد 0.1% ، پس از یک صعود 0.2% در ماه ژانویه، ماه گذشته 0.2% کاهش یافت.
  در ساعات معاملاتی ایالات متحده USD/JPY 0.32% نزول نموده و در نرخ 101.48 در حال معامله بود، که بالای کف 101.21 سسشن و زیر سقف 101.88 سسشن معاملاتی قرار داشت. انتظار میرفت این جفت سطح حمایت 101.20، کف 3 مارس و مقاومت موجود در 103.42 سقف روز سه شنبه را تست کند. ین در برابر یورو و پوند بترتیب در قالب EUR/JPY با 0.01% نزول تا 141.18 و GBP/JPY با 0.35% کاهش ارزش و معامله در نرخ 168.62 با صعودی بود. USD/JPY روز جمعه را با 0.47% کاهش در نرخ 101.35 به پایان رساند.

  کالاها

  طلا: ادامه رالی قیمت طلا بر سر ترسهای حاصل از مسایل اوکراین و آمار ضعیف اقتصادی منتشره از سوی ایالات متحده و چین در این هفته

  قیمت طلا در بین ترسهای حاصل از مسایل اوکراین و آمارهای ضعیف اقتصادی ایالات متحده رالی نمود. سرمایه گذاران پس از آنکه روسیه روز پنج شنبه مانورهای نظامی جدیدی را در نزدیکی مرزهای خود با اوکراین باجرا گذاشت که نشانی از پشت کردن به برنامه های ضمیمه کردن کریمه به روسیه را بنمایش نگذاشتند گوش بزنگ باقی ماندند. جان کری وزیر امورخارجه ایالات متحده گفت در صورتی که روز یکشنبه رفراندوم پیوستن کریمه به روسیه آنطور که برنامه ریزی شده اتفاق بیافتد گامهای جدی توسط ایالات متحده و اروپا تحمیل خواهد شد. کری روز جمعه در آخرین تلاش برای مهار نمودن تنش های بین مسکو و غرب آماده دیدار با همتای روسی خود سرگئی لاوروف گردید.
  آمارهای منتشره از سوی ایالات متحده نشان داد که شاخص تمایلات مصرف کننده مقدماتی دانشگاه میشیگان از 81.6 در ماه فوریه تا 79.9 در ماه مارس سقوط کرد، این در حالیست که به میزان گسترده ای از انتظار برای افزایشی 0.2% جا ماند. همچنین روز جمعه آمارها مشخص کردند که شاخص بهای تولیدکننده ایالات متحده 0.1% در ماه فوریه سقوط کرده است که انتظار برای یک رشد 0.2% پس از افزایش 0.2% در ماه ژانویه را خدشه دار نمود. شاخص تورم بهای تولید کننده، باستثنای موادغذایی، انرژی و بازرگانی، در مقایسه با انتظارات برای یک رشد 0.1% ، پس از یک صعود 0.2% در ماه ژانویه، ماه گذشته 0.2% کاهش یافت. ضمنا آمارهای رسمی منتشر شده قبلی در بریتانیا نشان داد که کسری تجاری از 7.66 میلیارد پوند در ماه دسامبر که مشمول یک تجدید نظر صعودی از رقم قبلی 7.7 میلیارد پوندی در ماه نوامبر بود تا 9.79 میلیارد پوند در ماه ژانویه افزایش یافت.
  در بخش بازار Comex فیوچرز طلا تحویل ماه آوریل طی ساعات معاملاتی ایالات متحده با 0.39% صعود در قیمت 1377.80$ در هر اونس معامله شد، که بالاتر از کف 1368.30$ و زیر سقف 1388.80$ قرار داشت. فیوچرز طلا احتمالا حمایتی در قیمت 1328.20$ در هر اونس تروی، کف روز دوشنبه و مقاومتی در 1393.80$ ، سقف 8 سپتامبر پیدا کند.
  قرارداد فیوچرز طلای تحویل ماه آوریل روز جمعه را با 0.68% افزایش تا سقف 1381.80$ در هر انس به پایان رساند.


  نفت: صعود نفت بر سر بحران اوکراین بدلیل ترسهای حاصل از احتمال اختلال در عرضه از سوی روسیه نفت خیز

  بهای نفت روز جمعه بر سر ترسهای حاصل از تنشهای اوکراین که در حال بالا گرفتن بوده با بن بست در افق آتی آن و روسیه که یک تولید کننده اصلی نفت می باشد باعث نگرانی هایی در راستای عرضه این کالا در گیراگیر بن بست نظامی در کریمه می باشد. نف خام پس از آنکه روسیه نفت خیز مانورهای نظامی جدیدی را روز پنج شنبه در نزدیکی مرزهای خود با اوکراین باجرا گذاشت صعودهای محتاطانه ای را بر جای گذاشت، که نشانی از پشت کردن به برنامه های پیوستن کریمه به روسیه را بنمایش نگذاشتند. جان کری وزیر امورخارجه ایالات متحده گفت در صورتی که روز یکشنبه رفراندوم پیوستن کریمه به روسیه آنطور که برنامه ریزی شده اتفاق بیافتد گامهای جدی توسط ایالات متحده و اروپا تحمیل خواهد شد. کری روز جمعه در آخرین تلاش برای مهار نمودن تنش های بین مسکو و غرب آماده دیدار با همتای روسی خود سرگئی لاوروف گردید.
  در بازار NYMEX نفت خام WTI تحویل ماه آوریل طی ساعات معاملاتی ایالات متحده با 0.34% صعود در قیمت 98.53$ در هر بشکه معامله شد. فیوچرز نفت معامله شده در نیویورک به کف 98.06$ و سقف 99.25$ در هر بشکه اصابت نمود. فیوچرز نفت خام Nymex باحتمال زیاد در قیمت 97.57$ در هر بشکه، کف روز چهارشنبه تشکیل حمایت و در 102.89$ سقف روز جمعه تشکیل سطح مقاومت داده است. فیوچرز گاز طبیعی روز جمعه پس از آنکه آمار عرضه پایین برنده قیمتها، آنها را به شکار کف های قیمتی رهنمون ساختند پس از آنکه شکارچیان ارزان خر پوزیشن های با قیمت های زیبای کف را در بازار کالا به نام خود ثبت نمودند. در همین حال بازار مبادلات ICE در لندن، فیوچرز نفت برنت تحویل ماه مارس 1.08% صعود کرده و در قیمت 108.08$ در هر بشکه معامله می شده است، این در حالیست که اختلاف بین قراردادهای نفت خام برنت و ایالات متحده در رقم 9.55$ در هر بشکه قرار داشت.
  قراردهای فیوچرز نفت تحویل ماه آوریل 0.81% بالاتر در قیمت 99$ در هر بشکه مورد توافق و معامله قرار گرفت.

  سهام

  سهام ایالات متحده بدترین زیان هفتگی در 2 ماه گذشته را بدلیل بن بست در مناقشه اوکراین و آمار ضعیف اقتصادی که باعث ریزش شدید قیمت شد، بر جای گذاشت. آمارهای منتشره در روز جمعه نشان دادند که شاخص تمایلات مصرف کننده مقدماتی دانشگاه میشیگان/تامپسون رویترز از 81.6 در ماه فوریه تا 79.9 در ماه مارس سقوط کرد، که بمقدار زیادی از انتظارات بازار برای صعود تا 82.0 فاصله داشت. دسته ای دیگر از آمارها نشان دادند که شاخص بهای تولید کننده در ماه فوریه 0.1% سقوط نمود که پس از یک افزایش 0.2% در ماه ژانویه، از انتظار 0.2% برای افزایش پایین تر بود. همچنین نرخ تورم بهای تولید کننده اصلی باستثنای موادغذایی، انرژی و بازرگانی، در مقایسه با انتظارات برای صعود 0.1%، پس از یک افزایش 0.2% در ماه ژانویه، 0.2% در ماه گذشته افت نمود.
  هرگونه آمار اقتصادی منفی از سوی ایالات متحده امیدها را در این مسیر قوت می بخشد که Fed شاید عجله ای برای پایان دادن برنامه ماهانه خرید اوراق قرضه اش که باعث ضعف دلار می گردد مادامیکه در حال اجراست نداشته باشد.
  S&P 500 روز جمعه با بسته شدن برای دومین روز متوالی زیر سطح تکنیکال 1850 با 5.21 واحد یا 0.3% کاهش هفته در رقم 1841.13 به پایان رساند. این شاخص 2% زیان را طی هفته به ثبت رساند. میانگین صنعتی داوجونز برای سومین روز متوالی 43.22 واحد، یا 0.3% تا 16065.67 سقوط کرد. این شاخص صنایع برتر طی هفته 2.4% کاهش یافته است. Nasdaq Composite 15.02 واحد یا 0.4% تا 4245.40 کاهش یافت و نزول 2.1% طی هفته گذشته بدترین کاهش از آوریل 2013 به این سو بود.


  هفته ای که گذشت در یک نگاه:

  این هفته برای هر دو بازار سهام ایالات متحده و اروپا با بدی به پایان رسید. داوجونز این هفته 2.35% افت نمود و در پی آن Nasdaq 2.1% کاهش یافت. S&P 500 37 واحد یا 1.97% در مقیاس هفتگی از دست داد.
  ریزش قیمت برای سهام اروپا نیز ادامه یافت، که در این بین FTSE 100 با 2.75$ افت و در پی آن DAX 30 آلمان قرار دارد که 3.15% در مقیاس هفتگی ارزشش را از دست داد.
  CAC 40 فرانسه3.44% در مقیاس هفتگی کاهش یافت.
  در بازار کالاها، طلا در نقش برنده بازار ظاهر شد و 2.31% در مقیاس هفتگی جهش قیمتی نمود، این در حالیست که نفت 2.41% در مقیاس هفتگی از ارزشش کاسته شد.
  با شروع از ارزها، یورو 0.16% افزایش یافت، در حالیکه ین در برابر دلار صعود کرد و USD/JPY برای این هفته 1.85% پایین تر بسته شد. پوند 0.69% از ارزشش را از دست داد این در حالیست که دلار استرالیا 0.78% در برابر دلار در مقیاس هفتگی از ارزشش کاسته شد.
  masoud0455 این را میپسندد.

 6. #26
  مدیر بخش تحلیل منابع خارجی

  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  نوشته ها
  5,509
  میزان امتیاز
  4769Array = 88
  قدرت امتیازدهی
  88
  pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
  Array

  چشم انداز هفتگی منتهی به 21 مارس 2014

  ارزها

  دلار: افت دلار بر سر تشخیص سود و بستن معاملات دلاری معامله گران و سرمایه گذارن در روز جمعه با وجود ثبت افزایشی عمده در مقیاس هفتگی

  دلار در برابر رقبای اصلی خود یورو و ین روز جمعه بر سر تشخیص سود و نقد کردن معاملات توسط معامله گران و سرمایه گذارافت نمود، با این وجود در مقیاس هفتگی از آنجایی که انتظارات برای ادامه سیگنال هایی مبنی بر زمان احتمالی افزایش نرخ بهره نزولهای ابتدایی را از بین برد افزایش داشت.
  خلاصه پیش بینی های اقتصادی Fed روز چهارشنبه نشان داد مقامات بانک مرکزی انتظار افزایش نرخ بهره که در حال حاضر نزدیک به صفر است را کمی زودتر و سریعتر از آنچه در ابتدا پیش بینی شده است را دارند. در بحبوحه یک تصمیم بانک مرکزی تغییر روش برقراری ارتباط با اهداف و مقاصدش برای پایین نگاه داشتن نرخ ها مشخص گردید. در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از انتشار این خبر، ریاست Fed ژانت یلن اینطور افزود که افزایش نرخ می تواند حدودا 6 ماه پس از اینکه بانک مرکزی کاهش برنامه محرک خرید اوراق قرضه خود که انتظار می رود پیش از پایان سال کامل شود را بپایان برساند می تواند باجرا در بیاید.
  شاخص دلار ICE که قدرت دلار در برابر 6 رقیب اصلی این ارز را می سنجد در مقابل 80.187 در سسشن روز پنج شنبه روز جمعه تا 80.089 نزول کرد. شاخص دلار WSJ بعنوان جایگزینی برای این شاخص، در مقایسه با 73.76 در روز پنج شنبه در روز جمعه تا 73.56 کاهش یافت.
  دلار در برابر رقبای خود در کانادا، استرالیا و نیوزلند، در قالب ارزهای USD/CAD با 0.3% نزول در 1.1208 ، AUD/USD با 0.31% کاهش در 0.9078، و NZD/USD با 0.05% صعود در قیمت 0.8538 قرار داشت.

  یورو: صعود یورو بر سر ضعف دلار، همچنانکه سرمایه گذاران پس از اشارات ارایه شده از سوی Fed مبنی بر افزایش نرخ بسوی دارایی های پر ریسک تر روانه شدند.

  یورو در برابر دلار بر سر تشخیص سود و بسته شدن و معاملات همچنانکه ریسک پذیری سرمایه گذاران بر سر توضیحات Fed درباره افزایش آتی نرخ بهره افزایش یافت بالاتر بسته شد. در ساعات معاملاتی ایالات متحده، EUR/USD 0.15% بالاتر در 1/3799 قرار داشت بالاتر از کف 1.3766 سسشن قبلی و پایین تر از سقف 1.3811.
  همچنین تعدادی از شاخص های اقتصادی منتشر شده در طول هفته مثبت بودند. در اروپا آمارها مشخص نمودند که شاخص اطمینان مصرف کننده در منطقه یورو در ماه گذشته کمتر از آنچه انتظار می رفت کاهش یافت. کمیسیون اروپا پیش تر گزارش داد که شاخص اطمینان مصرف کننده این منطقه در ماه مارس از 12.3- در ماه فوریه تا 9.3- در ماه مارس سقوط کرد است(کاهش کمتر از دوره قبل) تحلیلگران انتظار افت این شاخص تا رقم 12.4- را در ماه گذشته داشتند. بطور جداگانه ای، آمارها نشان دادند که مازاد حساب جاری منطقه یورو بطور غیرمنتظره ای در ماه ژانویه افزایش یافته است.
  ECB پیش از این گزارش داده بود که مازاد حساب جاری منطقه یورو از رقم 20 میلیارد یورو در ماه دسامبر تا رقم 25.3 میلیارد یورو در ماه ژانویه توسعه یافته است. تحلیلگران انتظار رقمی کاهش یافته تا 18.4 میلیارد یورو را در ماه ژانویه داشتند.
  یورو در برابر پوند صعودی بود، که در قالب EUR/GBP 0.13% تا 0.8360 افزایش یافت و در برابر ین نیز حرکت مثبت نمود که در قالب EUR/JPY 0.02% بالاتر در 141.11 قرار داشت. EUR/USD این هفته با 0.1% صعود در نرخ 1.3793 بسته شد.

  ادامه دارد......
  ویرایش توسط PCMNewsDesk : 03-23-2014 در ساعت 12:38 PM

 7. #27
  مدیر بخش تحلیل منابع خارجی

  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  نوشته ها
  5,509
  میزان امتیاز
  4769Array = 88
  قدرت امتیازدهی
  88
  pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
  Array
  پوند: پایین تر معامله شدن پوند در برابر دلار پس از انتظارات صعودی نرخ بهره

  پوند در برابر دلار ضعیفتر باقی ماند، از آنجاییکه سرمایه گذاران بر سر انتظار افزایش نرخ بهره در آینده بسوی دارایی پرریسک تر و دلار روانه شدند. با اینکه آمارهای پیش تر منتشر شده در بریتانیا بهتر از حد انتظار بود، اما پوند مدت طولانی نتوانست در برابر دلار دوام بیاورد. در ساعات معاملاتی روز جمعه ایالت متحده، GBP/USD 0.08% پایین تر در نرخ 1.6491 معامله می شد، بالاتر از کف 1.6476 و دور از سقف 1.6520 سسشن معلاتی.
  آمار منتشر شده پیش تر از این نشان داد میزان خالص استقراض بخش دولتی بریتانیا به میزان 7.5 میلیارد پوند در ماه فوریه افزایش یافت، که پایین تر از انتظارات برای یک افزایش 8.6 میلیارد پوندی پس از یک کاهش 6.4 میلیاردی در ماه ژانویه بود، اگرچه، سرمایه گذاران به این آمارها اعنتایی نکردند.
  پس از آنکه ریاست Fed ژانت یلن در یک کنفرانس مطبوعاتی به این اشاره کرد که نرخهای بهره ممکن است 6 ماه پس از پایان برنامه خرید اوراق قرضه Fed که بطور وسیعی پیش بینی می شود که پاییز امسال اتفاق بیافتد، افزایش یابند دلار همچنان در برابر رقیب بریتانیایی خود با حمایت روبرو شد. خریدهای دارایی Fed، با هدف تحریک اقتصاد با پایین نگه داشتن نرخهای بهره و تضعیف دلار که در حال حاضر به میزان 55 میلیارد دلار در ماه است، تا زمانیکه در حال اجراست، و همچنین توضیحات خانم یلن انتظار بسیاری افراد برای آغاز بالا رفتن نرخهای بهره در حدود نیمه نخست سال 2015 را بر جای گذاشته است.
  پوند در برابر یورو نزولی بود، که در قالب EUR/GBP 0.18% تا 0.8364 افزایش یافت و در برابر ین نیز حرکت مثبت نمود که در قالب GBP/JPY 0.19% پایین تر در 168.68 قرار داشت. GBP/USD این هفته با 0.11% نزول در نرخ 1.6486 بسته شد.

  ین:
  بالاتر بسته شدن ین در برابر دلار در روز جمعه همچنانکه این ارز بر سر تشخیص سود و بستن معاملات دلاری سقوط نمود

  روز جمعه ین در برار دلار بالاتر بسته شد اما در برابر یورو در نرخ پایین تری معامله شد. با پیش بینی Fed مبنی بر افزایش نرخ بهره در آینده، سرمایه گذاران ب طرف دارایی های پرریسک تر سرازیر شده و دلار را بواسطه تشخیص سود و منفعت بردن از ین پایین آوردند.
  خلاصه پیش بینی های اقتصادی Fed روز چهارشنبه نشان داد مقامات بانک مرکزی انتظار افزایش نرخ بهره که در حال حاضر نزدیک به صفر است را کمی زودتر و سریعتر از آنچه در ابتدا پیش بینی شده است را دارند. در بحبوحه یک تصمیم بانک مرکزی تغییر روش برقراری ارتباط با اهداف و مقاصدش برای پایین نگاه داشتن نرخ ها مشخص گردید. در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از انتشار این خبر، ریاست Fed ژانت یلن اینطور افزود که افزایش نرخ می تواند حدودا 6 ماه پس از اینکه بانک مرکزی کاهش برنامه محرک خرید اوراق قرضه خود که انتظار می رود پیش از پایان سال کامل شود را بپایان برساند می تواند باجرا در بیاید.
  ین ژاپن در برابر دلار و پوند صعودی بود، که در قالب USD/JPY با 0.26% نزول در نرخ 102.13 ، در قالب GBP/JPY با 0.19% کاهش در نرخ 168.68 قرار داشت. اگرچه، ین ژاپن در برابر یورو در قالب EUR/JPY با 0.02% صعود در نرخ 141.11 قرار داشت.

  ادامه دارد...
  devoshca و SystemTrader پسندیده اند.

 8. #28
  مدیر بخش تحلیل منابع خارجی

  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  نوشته ها
  5,509
  میزان امتیاز
  4769Array = 88
  قدرت امتیازدهی
  88
  pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
  Array
  بازار کالاها

  طلا: بسته شدن قیمت روز جمعه طلا در ناحیه مثبت با وجود افت قابل ملاحظه طی هفته.


  افزایش قیمت طلا از آنجاییکه بازارها اعتنایی به توضیحات افزایش نرخ بهره ژانت یلن نمی کنند. قیمت طلا طی این هفته تقریبا 3% افت نمود اما در آخرین روز معاملاتی بدلیل تشخیص سود معامله گران و سرمایه گذاران و در پی آن ضعف دلار در قیمت بالاتری بسته شد.
  پس از آنکه ریاست Fed ژانت یلن در یک کنفرانس مطبوعاتی به این اشاره کرد که نرخهای بهره ممکن است 6 ماه پس از پایان برنامه خرید اوراق قرضه Fed که بطور وسیعی پیش بینی می شود که پاییز امسال اتفاق بیافتد، افزایش یابند دلار همچنان در برابر رقیب بریتانیایی خود با حمایت روبرو شد. خریدهای دارایی Fed، با هدف تحریک اقتصاد با پایین نگه داشتن نرخهای بهره و تضعیف دلار که در حال حاضر به میزان 55 میلیارد دلار در ماه است، تا زمانیکه در حال اجراست، و همچنین توضیحات خانم یلن انتظار بسیاری افراد برای آغاز بالا رفتن نرخهای بهره در حدود نیمه نخست سال 2015 را بر جای گذاشته است.
  این وضعیت تشخیص سود معاملاتی باعث سقوط دلار در روز جمعه گشت، این در حالیست پس از آنکه شکار معاملات در کف بازار باعث صعود قیمت طلا گردید، سرمایه گذاران با این احتمال که سالها سیاست فوق تسهیلی پولی ممکن است در سال 2015 به پایان برسد بدنبال جریانهای جدید هدایت کننده بازار گشتند.
  در بخش Comex بازار مبادلات بازرگانی نیویورک، فیوچرز طلا تحویل ماه آوریل طی ساعات معاملاتی ایالات متحده با 0.38% افزایش بالاتر از کف 1327.80$ در هر اونس و دور از سقف 1343.00$ در هر اونس در قیمت 1335.60$ در هر اونس معامله شد. قرارداد فیوچرز ماه آوریل رز پنج شنبه با 0.81% کاهش در 1330.50$ در هر اونس مورد توافق و معامله قرار گرفت. این قرارداد احتمالا در قیمت 1321.10$ در هر اونس تروی، بعنوان کف روز پنج شنبه حمایت شده و در قیمت 1393.80$ در هر اونس، بعنوان سقف موجود از 8 سپتامبر به این سو با مقاومت روبرو شود.

  نفت: ادامه افزایش بهای نفت همچنانکه غرب پیش نویس تحریم های جدید برضد غول نفتی، روسیه، را تهیه می کند، افت قیمت گاز بدلیل رسیدن بهار و آمار ضعیف سهام ایالات متحده


  روز جمعه بهای نفت با توجه ترسهای حاصل از اینکه تحریم های جدید بر ضد روسیه ممکن است بر روی عرضه نفت از سوی این کشور تاثیرگذار باشد افزایش یافت. فیوچرز نفت خام نخستین صعود خود را در 3 سسشن متوالی به ثبت رساند، که از سوی ضعف دلار مورد حمایت قرار گرفت، تا هفته را که با سفته بازی ها بر روی پیامدهای حاصل از بحران اوکراین و نگرانی ها درباره احتمال بالقوه برای نرخهای بهره بالاتر در ایالات متحده مشخص نموده است با افزایش به پایان برساند.
  اتحادیه اروپا و ایالات متحده تحریم ها بر علیه ولادیمیر پوتین ریاست جمهور روسیه و متحدینش را تشدید کردند تا دولت او را جهت خنثی نمودن مناقشه جهانی بر سر اوکراین تحت فشار قرار دهند. کشورهای غربی نامهای جدیدی را به لیست های تحریم خود افزودند که شامل افراد روسی و اوکراینی خود جهت تنبیه بواسطه مسدود کردن دارایی آنها و محدودیت های مسافرتی می باشد. روسیه نیز تحریمهای مشابهی را باجرا گذاشت و در حالیکه این اقدام از سوی بازار بعنوان مقابله به مثل دیده شد، بهای نفت بر سر این نگرانی ها که تلاش های دیپلماتیک جهت خنثی نمودن این بحران ممکن است در حال از هم پاشیده شدن باشد افزایش یافت.
  در بازار مبادلات بازرگانی نیویورک، نفت خام WTI تحویل ماه می طی ساعات معاملاتی ایالات متحده با 0.98% افزایش در قیمت 99.87$ در هر بشکه معامله شد. فیوچرز نفت معامله شده در نیویورک کف سسشن 98.26$ و سقف 100.25$ در هر بشکه را زد. روز پنج شنبه قرارداد ماه می با 0.27% نزول در قیمت 98.90$ در هر بشکه مورد توافق و معامله قرار گرفت.
  فیوچرز نفت Nymex احتمالا در قیمت 98.10$ در هر بشکه، کف روز پنج شنبه، با سطح حمایت و در قیمت 102.98$ در هر بشکه، سقف ایجاد شده در 7 مارس، با سطح مقاومت روبرو شود. در بازار مبادلات فیوچرز ICE در لندن، فیوچرز نفت برنت تحویل ماه می 0.70% افزایش یافته و در قیمت 107.20$ در هر بشکه معامله می شده است، این در حالیست که اختلاف بین قراردادهای نفت خام برنت و ایالات متحده در رقم 7.33$ در هر بشکه قرار داشت.
  پس از آنکه پیش بینی های آب و هوایی که دمای معتدل بهاری را پیش بینی می کنند انتظارات برای کاهش تقاضای مواد سوختی و نیز افزایش استفاده از وسایل خنک کننده را افزایش داد، کاهش بهای نفت به سقوط خود در روز جمعه ادامه داد. بر طبق گزارش اداه انرژی فصل سرما در ایالات متحده از نوامبر تا مارس می باشد که دوره پیک تقاضا برای مصرف گاز در این کشور می باشد. تقریبا 52% از خانوارهای امریکایی از گاز طبیعی برای گرم کردن خانه هایشان استفاده می کنند.
  در بازار مبادلات بازرگانی نیویورک (NYME) فیوچرز گاز طبیعی تحویل ماه آوریل طی ساعات معاملاتی ایالات متحده با 0.85% نزول در قیمت 4.332$ در هر واحد حرارتی انگلیسی (mbtu) معامله شد. این کالا سقف 4.376$ و کف 4.287$ سسشن را زده است. قرارداد ماه آوریل روز پنج شنبه برای بسته شدن در قیمت 4.369$ در هر mbtu 2.56% پایین تر مورد توافق و معاملع قرار گرفت.

  بازار سهام

  برگشت همه افزایش های انجام گرفته در اواخر سسشن معاملاتی در ارزش سهام ایالات متحده در روز جمعه پیش از بسته شدن بازار با وجود رالی روز جمعه.

  سهام ایالات متحده افزایش های اولیه خود را برگشت داده و روز جمعه را با نزول به سطوح پایین تر پایان دادند، اما با این وجود افزایش هفتگی متعادلی را به ثبت رساندند. روز جمعه پس از آنکه غرب تحریم های جدیدی را بر علیه روسیه اجرا کردند سهام ایالات متحده نزول کرده و ترسهایی را ایجاد کرد که ممکن است راه حلهای دیپلماتیک این مناقشه دور از دسترس باشد. در طول هفته، توضیحات Fed درباره افزایش نرخ بهره خوشبینی را روانه بازارها نمود. خلاصه پیش بینی های اقتصادی Fed روز چهارشنبه نشان داد مقامات بانک مرکزی انتظار افزایش نرخ بهره که در حال حاضر نزدیک به صفر است را کمی زودتر و سریعتر از آنچه در ابتدا پیش بینی شده است را دارند. در بحبوحه یک تصمیم بانک مرکزی تغییر روش برقراری ارتباط ای ارگان با اهداف و مقاصدش برای پایین نگاه داشتن نرخ ها مشخص گردید. در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از انتشار این خبر، ریاست Fed ژانت یلن اینطور افزود که افزایش نرخ بهره می تواند حدودا 6 ماه پس از اینکه بانک مرکزی کاهش برنامه محرک خرید اوراق قرضه خود که انتظار می رود پیش از پایان سال کامل شود را بپایان برساند می تواند باجرا در بیاید.
  S&P 500 روز جمعه را 5.61 واحد یا 0.3% پایین تر در 1866.40 به پایان رساند. این شاخص با صعود 1.4% برای هفته گذشته یک افزایش در مقیاس هفتگی را به ثبت رساند. میانگین صنعتی داوجونز 28.8 واحد یا 0.2% تا 16302.77 به ارزشش افزوده شد. این شاخص صنایع برتر 1.5% طی 5 روز معاملاتی متوالی صعود نمود. شاخص Nasdaq Composite روز جمعه را با 42.50 واحد، یا 1% پایین تر در رقم 4276.79 به پایان رساند که در آن سهم های بیوتکنولوژی پایین ترین رقم را در این شاخص به ثبت رساند.

  هفته ای که گذشت در یک نگاه:


  این هفته برای هر دو بازار سهام ایالات متحده و اروپا مثبت از آب در آمد. شاخص ماینگین صنعتی داوجونز 1.2% در مقیاس هفتگی افزایش یافت. Nasdaq Composite 0.74% طی هفته افزایش یافت، شاخص S&P 500 نیز طی مدت مشابه 1.41% صعود نمود.
  در اروپا FTSE بریتانیا 0.45% طی هفته افزایش یافت. DAX 30 آلمان 3.16% و CAC 40 فرانسه 2.81% طی همین مدت افزایش یافت.
  در بازار کالاها، رالی قیمت طلا از ادامه مسیر خارج شد و هفته گذشته را در زیانی 2.74% به پایان رساند. اگرچه، بهای نفت بر سر ترسهای حاصل از عرضه نفت از سوی روسیه طی هفته گذشته به میزان 1.74% صعود کرد.
  در بازار ارزها، دلار در قالب شاخص دلار ICE با 0.9% صعود برای هفته قبل در رقم بالاتری بسته شد. یورو 0.81% در مدت مشابه از ارزشش کاسته شد. پوند نیز هفته گذشته را در زیانی به میزان 0.89% در مقیاس هفتگی به پایان رساند. ین ژاپن در قالب USD/JPY با صعود 0.9% ، به گروه بسته شدنگان در نرخ پایین تر در برابر دلار پیوست.

 9. #29
  مدیر بخش تحلیل منابع خارجی

  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  نوشته ها
  5,509
  میزان امتیاز
  4769Array = 88
  قدرت امتیازدهی
  88
  pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
  Array

  چشم انداز هفتگی منتهی به 28 مارس 2014

  ارزهای اصلی

  دلار: صعود دلار بر سر آمار هزینه کرد قوی، اما همچنان در حال رقابت با یورو

  دلار در برابر اغلب رقباي خود بدليل سلسله اي از اخبار آمار اقتصادي مثبت ايالات متحده افزايش يافت، اگرچه اين رالي با فشار فروش ناشي از تشخيص سود و نقد كردن معاملات به حالت توقف در آمد.
  آمار منتشر شده روز جمعه از سوي اداره بازرگاني نشان داد كه ميزان هزينه كرد شخصي در ايالات متحده مطابق انتظارات 0.3% در ماه فوريه افزايش يافت و در ماه ژانويه با تجديد نظري نزولي از رقم 0.4% افزايش در پيش بيني قبلي تا 0.2% كاهش يافت. گزارش ديگري نشان داد كه شاخص تمايلات مصرف كننده دانشگاه ميشيگان/تامپسون رويترز از 79.9 در ماه فوريه تا رقم 80 در ماه مارس كمي افزايش پيدا كرد. تحليلگران انتظار داشتند اين شاخص در اين ماه تا 80.5 افزايش يابد. شاخص بهاي مصارف هزينه كرد شخصي در ايالات متحده در ماه گذشته طبق انتظارات بدون تغيير در 0.1% باقي ماند.
  همچنين، آمار اقتصادي منتشر شده در روز پنج شنبه نشان دادند كه تعداد افراد مدعي دريافت مزاياي بيكاري از اواخر نوامبر به اين سو تا پايين ترين رقم سقوط كرده است، اين در حاليست كه رشد اقتصادي 3 ماهه چهارم در ايالات متحده با تجديد نظر مثبت روبرو شد. شاخص تمايلات بازار مستحكم و استوار باقي ماند كه فدرال رزرو امسال برنامه هاي محرك خود را كاهش داده و بالا بردن نرخهاي بهره از سطوح كف حال حاضر را در زماني حول و حوش سال 2015 آغاز خواهد نمود.
  شاخص دلار ICE، با حركت مثبت 0.06% در 80.18 بسته شد. شاخص دلار وال استريت ژورنال، بعنوان جايگزيني براي شاخص دلار ICE نيز با 0.13% صعود در 73.40 بسته شد.
  دلار در برابر رقباي خود در كانادا، استراليا و نيوزلند صعود كرد، كه اين صعودها در قالب USD/CAD با 0.29% افزايش تا 1.1064، AUD/USD با 0.09% نزول تا0.9250 و NZD/USD با 0.14% كاهش تا 0.8660 اتفاق افتاد.

  يورو: ضعف یورو در برابر پوند بدلیل آمار ضعیف آلمان، با این حال صعود در برابر دلار و ین


  آمار مثبت اقتصادي ايالات متحده كه روز جمعه منتشر شد اثر خود را روي يورو گذاشت اما نتوانست اين ارز را بطور كامل از صعود باز دارد و به فشار فروش بي اعتنا بود تا روز جمعه را تا بالاتر از دلار و ين به پايان برساند، در حاليكه در برابر پوند سقوط نمود.
  در ابتداي سسشن معاملاتي ايالات متحده، EUR/USD با 0.4% صعود در 1.3747 قرار داشت، كه بالاتر از كف 1.3705 سسشن و پايين تر سقف 1.3772 قرار داشت.
  آمار منتشر شده روز جمعه از سوي اداره بازرگاني نشان داد كه ميزان هزينه كرد شخصي در ايالات متحده مطابق انتظارات 0.3% در ماه فوريه افزايش يافت و آمار اقتصادي منتشر شده در روز پنج شنبه نشان دادند كه تعداد افراد مدعي دريافت مزاياي بيكاري از اواخر نوامبر به اين سو تا پايين ترين رقم سقوط كرده است، اين در حاليست كه رشد اقتصادي 3 ماهه چهارم در ايالات متحده با تجديد نظر مثبت روبرو شد.
  در همين حال در منطقه يورو، آمار مقدماتي نشان داد كه شاخص بهاي مصرف كننده در آلمان با عقب ماندن از انتظارات براي يك افزايش 0.4%، پس از يك افزايش 0.5% در ماه فوريه، 0.3% در ماه مارس افزايش يافت. همچنين آمارها نشان داد كه شاخص ميزان هزينه كرد مصرف كننده فرانسه 0.1% در ماه فوريه افزايش يافته است، كمتر از ميزان افزايش مورد انتظار 0.8%، و پس از يك كاهش 2.1% در ماه ژانويه.
  يورو در برابر پوند، در قالب EUR/GBP با 0.1% كاهش تا 0.8264 و در قالب EUR/JPY با 0.78% افزايش تا 141.50 نزول كرد. EUR/USD روز جمعه با 0.08% صعود در قيمت 1.3752 بسته شد.

  پوند: صعود پوند بر سر ارقام رشد اقتصادی قوی، مثبت بسته شدن در برابر دلار و یورو

  پوند بدليل ارقام قوي GDP همچنان در برابر رقباي اصلي خود، دلار و يورو قدرتمند باقي ماند. اگرچه، پوند با مقاومتي از سوي دلار روبرو شد كه بواسطه آمار قدرتمند شاخص ميزان هزينه كرد و ارقام اشتغال تقويت شده بود.
  پوند پس از آنكه آمارها نشان داد GDP بريتانيا مطابق انتظارات به ميزان 0.7% در 3 ماهه چهارم افزايش يافته است در برابر دلار قدرت گرفت. يك گزارش جداگانه نشان داد كه كسري حساب جاري بريتانيا از 22.8 ميليارد پوند در 3 ماهه سوم تا رقم 22.4 ميليارد پوند در 3 ماهه چهارم كاهش يافته است كه پيش بيني انجام شده قبلي آن مبني بر كاهش كسري تا رقم 20.7 ميليارد پوند بوده است.
  در ساعات معاملاتي روز جمعه ايالات متحده، GBP/USD با 0.14%صعود، بالاتراز كف 1.6599 و پايين تر سقف 1.6651 سسشن در نرخ 1.6634 معامله مي شده است.
  آمار منتشر شده روز جمعه از سوي اداره بازرگاني نشان داد كه ميزان هزينه كرد شخصي در ايالات متحده مطابق انتظارات 0.3% در ماه فوريه افزايش يافت و در ماه ژانويه با تجديد نظري نزولي از رقم 0.4% افزايش در پيش بيني قبلي تا 0.2% كاهش يافت. گزارش ديگري نشان داد كه شاخص تمايلات مصرف كننده دانشگاه ميشيگان/تامپسون رويترز از 79.9 در ماه فوريه تا رقم 80 در ماه مارس كمي افزايش پيدا كرد. تحليلگران انتظار داشتند اين شاخص در اين ماه تا 80.5 افزايش يابد.
  علاوه بر اين، پوند در برابر يورو در قالب EUR/GBP با 0.1% نزول تا 0.8264 صعود بود، و در برابر ين در قالب GBP/JPY با 0.85% صعود تا 171.17 صعود نمود. GBP/USD با 0.15% افزايش در نرخ 1.6638 بسته شد.

  ين ژاپن: ین حتی پس از آمار اقتصادی مثبت که در اوایل روز جمعه منتشر شد نتوانست بر دلار غلبه کند.


  ين ژاپن همچنان زير فشار فروش باقي ماند و در برابر اغلب ارزهاي اصلي مانند يورو، پوند،و دلار در منطقه منفي بسته شد. اگرچه، آمارهاي منتشر شده در اوايل روز جمعه اغلب براي ين مثبت بودند، با اين حال نتوانستند انرژي لازم را براي رالي كردن در برابر دلار فراهم كنند.
  آمار دولتي اوليه نشان دادند كه ميزان خرده فروشي در ژاپن در ماه فوريه تحت نرخ سالانه 3.6% افزايش يافت، كه بالاتر انتظار براي يك افزايش 3.2% در اين ماه پس از يك صعود 4.4% در ماه ژانويه بود. يك گزارش جداگانه نشان داد كه تورم بهاي مصرف كننده توكيو در اين ماه از يك سال پيش 1.3% افزايش يافته است، كه بالاتر از انتظارات براي يك صعود 1.2% در اين ماه، پس از يك افزايش 1.1% در ماه فوريه مي باشد. نرخ تورم بهاي مصرف كننده اصلي، باستثناي مواد غذايي تازه، از يكسال پيش 1% افزايش يافته است، كه از انتظارات براي يك افزايش 0.9% در اين ماه، پس از يك پيشروي 0.9% در ماه فوريه فراتر بوده است. آمارهاي منتشره پس از آن نشان دادند كه ميزان هزينه كرد خانوار در ژاپن ، در مقايسه با انتظارات براي افزايش 0.1% در اين ماه، پس از يك صعود در ماه ژانويه به ميزان 1.1% در ماه فوريه تحت نرخ سالانه 2.5% كاهش يافته است.
  USD/JPY نرخ 102.04 ، كف سسشن را طي ساعات معاملاتي آسيا مورد اصابت قرار داد، اين جفت پس از آن با 0.03% كاهش تا نرخ 102.14 نزول كرد. ين ژاپن در برابر يورو و پوند در قالب ارزهاي EUR/JPY با 0.78% صعود تا 141.50 و GBP/JPY با 0.85% افزايش تا 171.17 نزول كرد. USD/JPY با 0.615% افزايش در نرخ 102.81 بسته شد.

  بازار کالاها


  طلا:
  افزایش بهای نفت بر سر ارقام قدرتمند رشد اقتصادی منتشر شده از سوی ایالات متحده

  طلا تسليم آمار اقتصادي بالاتر از انتظار ايالات متحده و رالي دلار اين كشور شد كه كه وضعيت ايمن بودن را از طلا ربود. بدون هيچ تهديد فوري اقتصادي ژئوپوليتيكي و اغلب بواسطه آمار مثبت وارده از اين كشور و استحكام دلار، جذابيت اين فلز زرد رنگ از بين رفته است و انتظارات از Fed براي كاهش خريدهاي ماهانه دارايي در سال جاري و آغاز افزايش نرخهاي بهره در سال 2015 را بالا برده است.
  در بخش Comex بازار مبادلات بازرگاني نيويورك (NYME)، فيوچرز طلا تحويل ماه ژوئن طي ساعات معاملاتي ايالات متحده با 0.02% كاهش به قيمت 1294.50$ در هر اونس تروي بالاتر از كف 1286.40$ و پايين تر از سقف 1299.40$ سسشن مورد معامله قرار گرفت.
  آمار منتشر شده روز جمعه از سوي اداره بازرگاني نشان داد كه ميزان هزينه كرد شخصي در ايالات متحده مطابق انتظارات 0.3% در ماه فوريه افزايش يافت و در ماه ژانويه با تجديد نظري نزولي از رقم 0.4% افزايش در پيش بيني قبلي تا 0.2% كاهش يافت. گزارش ديگري نشان داد كه شاخص تمايلات مصرف كننده دانشگاه ميشيگان/تامپسون رويترز از 79.9 در ماه فوريه تا رقم 80 در ماه مارس كمي افزايش پيدا كرد.
  همچنين، آمار اقتصادي منتشر شده در روز پنج شنبه نشان دادند كه تعداد افراد مدعي دريافت مزاياي بيكاري از اواخر نوامبر به اين سو تا پايين ترين رقم سقوط كرده است، اين در حاليست كه رشد اقتصادي 3 ماهه چهارم در ايالات متحده با تجديد نظر مثبت روبرو شد. خريدهاي دارايي Fed، كه در حال حاضر در رقم 55 ميليارد دلار در ماه مي باشد، دلار را بمنظور تحريك احياي اقتصادي و در نتيجه تقويت جذابيت و مقبوليت طلا بعنوان يك ابزار تاميني ماداميكه Fed مداخله مي كند تضعيف مي كند.
  خريد در قيمت كف بازار توسط سرمايه گذاران سودجو كه اين كالا را در وضعيت بيش فروش ديدند زيانهاي طلا را كاهش داد. طلا روز جمعه را با 0.2% كاهش در قيمت 1294.50$ به پايان رساند.

  نفت: افزایش بهای نفت بر سر ارقام قدرتمند رشد اقتصادی منتشر شده از سوی ایالات متحده. سقوط قیمت گاز بدلیل پیش

  در بازار مبادلات بازارگاني نيويورك (NYME)، نفت خام WTI تحويل ماه مي طي ساعات معاملاتي ايالات متحده با 0.52% افزايش به قيمت 101.81$ در هر بشكه معامله گرديد. فيوچرز نفت معامله شده در نيويورك كف 101.19$ و سقف 102.23$ در هر بشكه سسشن را مورد اصابت قرار داد.
  آمار منتشر شده روز جمعه از سوي اداره بازرگاني نشان داد كه ميزان هزينه كرد شخصي در ايالات متحده مطابق انتظارات 0.3% در ماه فوريه افزايش يافت و در ماه ژانويه با تجديد نظري نزولي از رقم 0.4% افزايش در پيش بيني قبلي تا 0.2% كاهش يافت. گزارش ديگري نشان داد كه شاخص تمايلات مصرف كننده دانشگاه ميشيگان/تامپسون رويترز از 79.9 در ماه فوريه تا رقم 80 در ماه مارس كمي افزايش پيدا كرد. . تحليلگران انتظار داشتند اين شاخص در اين ماه تا 80.5 افزايش يابد. شاخص بهاي مصارف هزينه كرد شخصي در ايالات متحده در ماه گذشته طبق انتظارات بدون تغيير در 0.1% باقي ماند.
  همچنين، آمار اقتصادي منتشر شده در روز پنج شنبه نشان دادند كه تعداد افراد مدعي دريافت مزاياي بيكاري از اواخر نوامبر به اين سو تا پايين ترين رقم سقوط كرده است، اين در حاليست كه رشد اقتصادي 3 ماهه چهارم در ايالات متحده با تجديد نظر مثبت روبرو شد.
  روز پنج شنبه قرارداد ماه مي با 1.02% افزايش درقيمت 101.28$ در هر بشكه مورد توافق و معامله قرار گرفت. در بازار فيوچرز ICE لندن، فيوچرز تحويل ماه مي نفت خام برنت با 0.13% افزايش، در قيمت 107.98$ در هر بشكه معامله مي شد، اين در حاليست كه اختلاف بين قراردادهاي نفت خام برنت و ايالات متحده در رقم 6.17$ در هر بشكه قرار داشت.
  فيوچرز گاز طبيعي روز جمعه پس از آنكه سرمايه گذاران بواسطه گزارش صعودي ميزان عرضه ايالات متحده تشخيص سود دادند، معاملات خود را نقد كرده و اين كالا را براي كسب سود بفروش رساندند.
  در بازار مبادلات بازارگاني نيويورك (NYME)، فيوچرز گاز طبيعيتحويل ماه مي طي ساعات معاملاتي ايالات متحده با 0.74% كاهش در قيمت 4.505$ در هر btmu مورد معامله قرار گرفت. قيمت اين كالا سقف 4.568$ و كف 4.481$ سسشن معاملاتي را به ثبت رساند.
  اداره اطلاعات انرژي ايالات متحده در گزارش هفتگي خود در روز پنج شنبه اعلام نمود كه ذخاير گاز طبيعي در ايالات متحده در هفته منتهي به 21 مارس با غافلگير كردن انتظارات براي يك كاهش 54 ميلياردي فوت مكعبي به ميزان 57 ميليارد فوت مكعب كاهش يافت. اين اعداد قيمتها را تا سطوحي بالا برد كه باعث بسته شدن معاملات بدليل تشخيص سود گرديد. سطح ذخاير در هفته مشابه سال گذشته به ميزان 90 ميليارد فوت مكعب كاهش يافته بود، اين در حاليست كه ميزان تغييرات متوسط 5 ساله براي هفته يك افت 7 ميليارد فوت مكعبي مي باشد.

  ادامه دارد....

 10. #30
  مدیر بخش تحلیل منابع خارجی

  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  نوشته ها
  5,509
  میزان امتیاز
  4769Array = 88
  قدرت امتیازدهی
  88
  pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
  Array
  بازار سهام

  افزایش ارزش بازار سهام بر سر انتشار آمار قوی اقتصادی، با این وجود حرکتش بسوی یک زیان هفتگی تند و شدید بود.

  روز جمعه تمامي سهم هاي بازار سهام ايالات متحده درمنطقه سبز بسته شدند، با اين حال هفته خود را با پايان بدي باتمام رساندند، بدترين انتهاي هفته در ماههاي گذشته. سلسله اي از آمار مثبت وارده از ايالات متحده پيش از آنكه بازار خود را به گزارشات ماهانه درآمدي بسپارد ارزش سهام اين كشور را بالاتر برد.
  شاخص Nasdaq Composite پس از آنکه ریزش یک هفته ای در شرکتهای بیوتکنولوژی شاخص را به پایین کشید شاهد بدترین هفته در 17 ماه گذشته بوده است.
  S&P 500 روز جمعه را با 8.58 واحد یا 0.5% صعود در رقم 1857.62 به پایان رساند و زیان 0.5 درصدی را برای این هفته ثبت نمود. با توجه به تنها یک سسشن معاملاتی باقیمانده در این ماه، نرخ این شاخص آماده پایان دادن به ماه مارس تقریبا در همان جایی که آن را شروع کرده است می باشد. میانگین صنعتی داوجونز با 58.83 صعود در رقم 16323.06 ایستاد و در این هفته 0.1% افزایش را تجربه نمود.
  شاخص Nasdaq Composite روز جمعه را با 4.53 واحد یا 0.1% افزایش در رقم 4155.76 به پایان رساند. شاخص فناوری صنایع سنگین این هفته 2.8% کاهش یافت، که بدترین بازدهی از اکتبر 2012 به این سو می باشد.

  هفته گذشته در یک نگاه


  این هفته برای بازار سهام ایالا متحده هفته ای درهم، نامشخص و بدون روند بود، در حالیکه بازار سهام اروپا هفته خود را در معیار هفتگی در منطقه سبز به پایان رساند . شاخص میانگین صنعتی داوجونز 20 واح طی هفته افزایش یافت و یک افزایش 0.12% را به ثبت رساند. شاخص Nasdaq Composite شانس خیلی زیادی نیاورد و 121 واحد یا 2.82% افت را طی همین هفته تجربه نمود. شاخص S&P 500 9 واحد کاهش یافت و در معیار هفتگی 0.46% از ارزشش را از دست داد.
  در همین حال در اروپا، تمامی شاخص ها مثبت بسته شدند. 100 FTSE بریتانیا 0.9% طی هفته افزایش یافت، DAX 30 آلمان 2.61% کسب ارزش نمود، این در حالیست که CAC 40 فرانسه 1.92% طی هفته صعود نمود.
  در بازار کالاها روز جمعه برای طلا روز بدی بود. این فلز زرد رنگ 36$ از ارزشش را طی هفته از دست داد و 2.68% سقوط کرد. اگرچه، طلای سیاه، نفت 2.77$ در هفته ای که گذشت به ارزشش افزوده شد و 2.8% در معیار هفتگی صعود کرد.
  در بازار ارزها، تمامی 3 ارز اصلی بازار، دلار، یورو و ین در منطقه مثبت بسته شدند و تنها ین ژاپن بازنده این هفته بود. شاخص دلار ICE هفته ای که گذشت را با مقدار ناچیز 0.08% صعود به پایان رساند. یورو 0.15% طی هفته ارزشش افزایش یافت. پوند در مدت مشابه 0.58% صعود نمود.

 

 
صفحه 3 از 16 نخستنخست 1234513 ... آخرینآخرین

موضوعات مشابه

 1. استقلال پرسپولیس
  توسط مصطفی در انجمن موضوعات عمومی و بحث آزاد
  پاسخ: 255
  آخرين نوشته: 11-01-2016, 11:13 AM
 2. قرار دادن اکانت دمو و ریل کارگزاری پرسپولیس در امضاء
  توسط عبدالرحمان در انجمن پلتفرم معامله
  پاسخ: 13
  آخرين نوشته: 09-04-2014, 07:06 PM
 3. خبر: افتتاح نخستین شعبه کارگزاری پی سی ام در خارج از امارات
  توسط PCM در انجمن پی سی ام بروکرز
  پاسخ: 76
  آخرين نوشته: 08-01-2014, 10:31 PM
 4. نظرسنجی: ایا شما با حساب ریل پرسپولیس کار می کنید
  توسط بانوی شرقی در انجمن تالار نظر سنجی
  پاسخ: 21
  آخرين نوشته: 10-20-2013, 01:08 PM
 5. خبر - پیوستن کارگزاری Berkeley Futures Ltd به DGCX
  توسط PCMNewsDesk در انجمن آخرین اخبار و رویدادهای بورس ارز و طلا و کالای دوبی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 10-11-2012, 05:21 PM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •