سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.
آموزش آموزش داده کاوی در بازار تبادلات ارزی با استفاده از SPSS Modeler
صفحه 1 از 11 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 105
Like Tree285Likes

موضوع: آموزش داده کاوی در بازار تبادلات ارزی با استفاده از SPSS Modeler

کاربر عضو

میزان امتیاز
    242Array = 10
    قدرت امتیازدهی
    10
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array

آموزش داده کاوی در بازار تبادلات ارزی با استفاده از SPSS Modeler

در این تاپیک قصد دارم در ابتدا بطور کلی شما رو در فاز 1 با مبانی داده کاوی آشنا کرده , سپس در فاز 2 به آموزش نرم افزار spss modeler که برای داده کاوی مورد استفاده قرار میگیره بپردازم و در فاز 3 چند پروژه تحقیقاتی برای پیشبینی و ساخت سیستم در بازار تبادلات ارزی با استفاده از داده کاوی به همراه کاربران انجام بدم

عضو تیم پرایس اکشن

میزان امتیاز
    13967Array = 164
    قدرت امتیازدهی
    164
    pcmbrokers
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    سلام

با دیدن موضوع تاپیک خیلی خوشحال شدم، بدون شک با ارائه و آموزش این مطلب لطف بسیاری به علاقه مندان و فعالان بازار میکنید. منتظر مطالب ارزنده شما بوده و آماده مساعدت در حد توان می باشم.
    ارائه و به کارگیری چنین مباحثی در بازار، نشانه های موفقیت در جامعه هست.
    ورود به معامله با منطق انسانی
    خروج
    از معامله با احساس ماشینی
    https://telegram.me/price_action_ir

کاربر عضو

میزان امتیاز
    242Array = 10
    قدرت امتیازدهی
    10
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    سلام به همه ی دوستان و با تشکر از جناب جبل عاملی

خب برای اینکه کار داده کاوی رو شروع کنیم نیاز که نرم افزار مدلر رو از این لینک دانلود کنیم مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها
    داده کاوی علمی با گستردگی و عمق زیاد , در این تاپیک ما مقدمات رو بصورت کاربردی خدمت دوستان میگیم , با استفاده از داده کاوی می تونیم پیش بینی قیمت انجام بدیم , یا اندیکاتور و سیستم معاملاتی طراحی کنیم
    در اینجا در فاز 3 که بخش در واقع عملی داده کاوی هست ما به پیشبینی آپشن در بازار تبادلات ارزی (که خود من مدت ها روش کار کردم) می پردازیم البته اگر دوستان پیشنهادی داشتند و از نظر خوانندگان محترم تاپیک هم موضوع پیشنهادی جذاب بود میتونیم بجای آپشن , اون موضوع رو به عنوان مبحث کاربردی در فاز 3 قرار بدیم
    مورد بعد بحث نرم افزار هاست که خب در داده کاوی نرم افزارهای متعددی مورد استفاده قرار میگیره مثل تاناگرا , اس پی اس اس مدلر , متلب و حرفه ای تر و مهم تر از همه هم نرم افزار jmp pro که ما اینجا تنها نرم افزار spss modeler رو توضیح میدیم که کار کردن باهاش بسیار ساده است و از طرف دیگه نرم افزار بسیار کاربردی ای ه

کاربر عضو

میزان امتیاز
    242Array = 10
    قدرت امتیازدهی
    10
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    فقط خیلی خوب میشه که دوستان سوالات و نظراتشون رو مطرح کنند که تاپیک بصورتی چالشی باشه که بالطبع خروجی اش برای همه ی ما بیشتر میشه

عضو تیم پرایس اکشن

میزان امتیاز
    13967Array = 164
    قدرت امتیازدهی
    164
    pcmbrokers
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط optiondataminer نمایش پست ها
    فقط خیلی خوب میشه که دوستان سوالات و نظراتشون رو مطرح کنند که تاپیک بصورتی چالشی باشه که بالطبع خروجی اش برای همه ی ما بیشتر میشه
    دوست عزیز شخصا در هر مرحله که بتونم مفید باشم بدون شک با تمام توان انجام وظیفه ( حداقل مشارکت برای یادگیری ) خواهم کرد مخصوصا در فاز 3 که شاید بتونم موثر تر باشم. در این شک نکنید که تاپیکی که آغاز کردید فوق العاده ارزنده هست و میتونه مسیر خیلی از هموطنان عزیز را در بازار تغییر بده " البته اونایی که خودشون بخوان " انشاالله که دوستان به این مهم پی ببرند و با مشارکت خودشون به هدف کمک کنند.
    بنده در پست قبل شما یک بخشی را متوجه نشدم که با کپی کردن آن در ذیل خواهش میکنم توضیح بیشتری بفرمایید.

در اینجا در فاز 3 که بخش در واقع عملی داده کاوی هست ما به پیشبینی آپشن در بازار تبادلات ارزی (که خود من مدت ها روش کار کردم) می پردازیم البته اگر دوستان پیشنهادی داشتند و از نظر خوانندگان محترم تاپیک هم موضوع پیشنهادی جذاب بود میتونیم بجای آپشن , اون موضوع رو به عنوان مبحث کاربردی در فاز 3 قرار بدیم

لطفا آیتم های انتخابی آپشن را توضیحی بدید و همچنین محدودیت گستردگی موضوعات پیشنهادی . البته شاید هنوز برای این صحبتها کمی زود باشه
    لطفا اگه امکان داره نام و رشته تحصیلی خودتون را بگید تا بیشتر آشنا بشیم. ممنون
    ورود به معامله با منطق انسانی
    خروج
    از معامله با احساس ماشینی
    https://telegram.me/price_action_ir

کاربر عضو

میزان امتیاز
    242Array = 10
    قدرت امتیازدهی
    10
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Jabalameli نمایش پست ها
    دوست عزیز شخصا در هر مرحله که بتونم مفید باشم بدون شک با تمام توان انجام وظیفه ( حداقل مشارکت برای یادگیری ) خواهم کرد مخصوصا در فاز 3 که شاید بتونم موثر تر باشم. در این شک نکنید که تاپیکی که آغاز کردید فوق العاده ارزنده هست و میتونه مسیر خیلی از هموطنان عزیز را در بازار تغییر بده " البته اونایی که خودشون بخوان " انشاالله که دوستان به این مهم پی ببرند و با مشارکت خودشون به هدف کمک کنند.
    بنده در پست قبل شما یک بخشی را متوجه نشدم که با کپی کردن آن در ذیل خواهش میکنم توضیح بیشتری بفرمایید.

لطفا آیتم های انتخابی آپشن را توضیحی بدید و همچنین محدودیت گستردگی موضوعات پیشنهادی . البته شاید هنوز برای این صحبتها کمی زود باشه
    لطفا اگه امکان داره نام و رشته تحصیلی خودتون را بگید تا بیشتر آشنا بشیم. ممنون

آپشن امکان جدیدی توی تریده که ما فقط جهت بازار رو میگیم , یعنی مثلا میگیم قیمت بازار 1 ساعت دیگه بالاتر از قیمت فعلی ه , اگر پیشبینی مون درست بود مثلا 9 دلار کسب می کنیم و اگر غلط بود 10 دلار از دست میدیم, بعضی بروکر ها این مبحث آپشن ترید رو پشتیبانی می کنن

کاربر عضو

میزان امتیاز
    242Array = 10
    قدرت امتیازدهی
    10
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    آپشن رو به این دلیل انتخاب کردم چون فرایند آماده سازی داده اش به نسبت بسیار راحت تره , در صورتی که شاید موضوع دیگه کمی پیچیده تر باشه مخصوصا دوستان که اولین پروژه ی داده کاوی شون رو انجام می دند مناسب نیست که بخوایم از همون ابتدا پروژه ی پیچیده به عنوان تمرین بدیم , ولی خب محدودیتی نداره هرچی دوستان بفرمایند ما تو فاز 3 قرار میدیم اجازه بدید اسمم رو بخاطر ممنوعیت بازار تبادلات ارزی تو ایران نگم , اما رشته لیسانسم مهندسی صنایع بوده از دانشگاه علم و صنعت , پروژه اختیاری ام پیشبینی بازار تبادلات ارزی با استفاده از شبکه ی عصبی بوده , ارشد رو هم در حال تحصیل در دانشگاه تهران رشته mba گرایش بازاریابی هستم, تخصص اصلیم هم IT و منابع انسانی ه

کاربر عضو

میزان امتیاز
    23Array = 14
    قدرت امتیازدهی
    14
    pcmbrokers
    Array
    با عرض سلام وخسته نباشید خدمت شما دوست گرامی
    من که به شخصه منتظر شروع آموزش از سوی شما هستم تا بتونم از تجربیات ارزنده شما در این مبحث استفاده کنم .

کاربر عضو

میزان امتیاز
    242Array = 10
    قدرت امتیازدهی
    10
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    خب ابتدا شروع کنیم به تعریف داده کاوی , داده کاوی چیه؟ و چرا ما نیاز به داده کاوی داریم؟ چرا از آمار به جای داده کاوی استفاده نکنیم؟

1-داده کاوی اگر بخوایم بسیار ساده تعریفش کنیم علم کشف قوانین و الگوهای پنهان درون انبوه داده هاست .ما در بسیاری از مسائل مثل بخش بندی مشتریان , مسائل پزشکی و خیلی خیلی زمینه های دیگه از داده کاوی به عنوان یک ابزار استفاده می کنیم
    2- چون حجم داده های ما بالاست , مثلا شما فرض کنیم میخوایم آینده ی بازار رو با استفاده از الگوی شمعی پیشبینی کنیم , خب همونطور که میدونیم تحلیل های سنتی نمودار شمعی اعتبارش رو شاید از دست داده باشه ما اگر بخوایم الگوی جدید کشف کنیم تعداد بسیار زیادی کندل رو باید بررسی کنیم , داده کاوی به ما این امکان رو میده شکل شمع ها رو در چند خوشه و دسته گروه بندی کنیم و گروه هایی که بعد از اون بازار رفتار مشخصی رو انجام میده پیدا کنیم , کاری که بطور سنتی شاید امکان پذیر برای هیچ کسی نباشه
    3- زمانی که حجم و تعداد داده ها کم باشه از آمار استفاده می کنیم و زمانی که تعداد داده ها بالا باشه عموما از داده کاوی استفاده می کنیم

داده کاوی یعنی بجای اینکه ما تحلیل های خودمون رو به بازار تحمیل کنیم بذاریم بازار با زبان خودش در مورد قانون مندی هاش با ما حرف بزنه

کاربر عضو

میزان امتیاز
    242Array = 10
    قدرت امتیازدهی
    10
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نکته ای که شاید مهم باشه این ه که داده کاوی ترکیبی از علم و هنره و نتیجه اش به هوش و خلاقیت فرد داده کاو بستگی داره, در نتیجه یک چیز صد در صدی نیست , ممکنی یک فرد یک قانون در بازار رو ظرف یک ماه کشف کنه , فرد دیگه 6 ماه و فرد سوم هم اصلا هیچ چیزی کشف نکنه , پس نتیجه گرفتن از داده کاوی بخش هنرش به خود ما بستگی داره

صفحه 1 از 11 123 ... آخرینآخرین