سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.
آموزش آموزش داده کاوی در بازار تبادلات ارزی با استفاده از SPSS Modeler - صفحه 2
صفحه 2 از 11 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 106
Like Tree286Likes

موضوع: آموزش داده کاوی در بازار تبادلات ارزی با استفاده از SPSS Modeler

کاربر عضو

میزان امتیاز
    54Array = 14
    قدرت امتیازدهی
    14
    pcmbrokers
    Array
    سلام
    خیلی ممنون از تاپیکی که بازکردید
    بشخصه پی گیرش خواهم بود
    یه پیشنهاد هم دارم، اگر جایی امکانش بود از آموزش تصویری هم استفاده کنید، مخصوصا بخش هایی مربوط به نرم افزار هست
    کاربر عضو

میزان امتیاز
    242Array = 10
    قدرت امتیازدهی
    10
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط yahya_a نمایش پست ها
    سلام
    خیلی ممنون از تاپیکی که بازکردید
    بشخصه پی گیرش خواهم بود
    یه پیشنهاد هم دارم، اگر جایی امکانش بود از آموزش تصویری هم استفاده کنید، مخصوصا بخش هایی مربوط به نرم افزار هست
    بله بله حتما دوست عزیز در ادامه از تصویر هم استفاده میکنیم

عضو تیم پرایس اکشن

میزان امتیاز
    13971Array = 164
    قدرت امتیازدهی
    164
    pcmbrokers
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    دوست عزیز بنده نرم افزار را دانلود و نصب کردم ولی زمانی که اجرا میکنم ارور زیر را نشون میده که ظاهرا مربوط به کرک کردن برنامه هست، میشه لطفا راهنمایی کنید تا بتونم به نحو صحیح کرک را انجام بدم و برنامه فعال بشه ؟

مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها

همچنین در مورد پروژه باینری آپشن در فاز 3 پیشنهاد میکنم که روی یک سیستم ساده و قوی که در نظر دارم کار کنیم که کاربردی تر هست برای ترید. در واقع خود سیستم مورد نظر هم بر پایه آمار و احتمالات هست.
    ورود به معامله با منطق انسانی
    خروج
    از معامله با احساس ماشینی
    https://telegram.me/price_action_ir

عضو تیم پرایس اکشن

میزان امتیاز
    13971Array = 164
    قدرت امتیازدهی
    164
    pcmbrokers
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    در واقع مراحلی که برای نصب انجام دادم طبق تصویر ابتدا فایل شماره 1 را نصب کردم و سپس در پوشه a به ترتیب فایلهای 2 و 3 را نصب کردم و سپس فایل داخل پوشه کرک را در مسیر پوشه نصب شده کپی کردم.
    البته فایل شماره 1 را در مسیر یک درایو دیگه نصب کردم و نزاشتم در درایو c نصب بشه. آیا این ربطی به مراحل صحیح نصب و کرک داره ؟

ویرایش توسط Jabalameli : 05-30-2015 در ساعت 08:34 PM
    خروج

کاربر عضو

میزان امتیاز
    242Array = 10
    قدرت امتیازدهی
    10
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نه این یک مشکل دیگه است ربطی به نصب و کرک نداره برای خود من هم پیش اومده , اشتباه نکنم ربط به این داره که پیتون روی سیستم شما نصب باشه یا نصب نباشه , خود من وقتی spss statistic رو نصب کردم این مشکل spssmodeler هم حل شد , پس در ابتدا نصب پیتون رو امتحان بفرمایید اگر افاقه نکرد ناچار spss statistic رو نصب بفرمایید مشکل برطرف میشه

عضو تیم پرایس اکشن

میزان امتیاز
    13971Array = 164
    قدرت امتیازدهی
    164
    pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط optiondataminer نمایش پست ها
    نه این یک مشکل دیگه است ربطی به نصب و کرک نداره برای خود من هم پیش اومده , اشتباه نکنم ربط به این داره که پیتون روی سیستم شما نصب باشه یا نصب نباشه , خود من وقتی spss statistic رو نصب کردم این مشکل spssmodeler هم حل شد , پس در ابتدا نصب پیتون رو امتحان بفرمایید اگر افاقه نکرد ناچار spss statistic رو نصب بفرمایید مشکل برطرف میشه
    بله، مشکل دقیقا همین بود که فرمودید و ربطی به نحوه نصب و کرک نداشت.
    البته من چون ویندوزم 64 بیتی بود نصب پیتون نتونست کمکی بهم بکنه چون نسخه موجودش 32 بیتی هست و با نصب spss statistic مشکل برطرف شد و برنامه اجرا شد.

ممنون از راهنمایتون
    خروج

کاربر عضو

میزان امتیاز
    242Array = 10
    قدرت امتیازدهی
    10
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    سلام مجدد به همه دوستان

سر فصل های دوره آموزشی:

فاز 1:
    1_طراحی مسئله
    2-پاکسازی و آماده سازی داده
    3_خوشه بندی
    4_شبکه عصبی

فاز 2:
    1_وارد کردن اطلاعات به modeler
    2_select & sample
    3_Type - Dervive -History
    4_ Graph board
    5_ Kmean
    6_Neural Net
    7_ خروجی گرفتن

فاز 3:
    پروژه عملی

کاربر عضو

میزان امتیاز
    242Array = 10
    قدرت امتیازدهی
    10
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array

جلسه اول : طراحی مسئله

مهم ترین مبحث در داده کاوی تعریف مسئله است. گاهی اوقات اهمیت این قسمت کم در نظر گرفته میشه و بیشتر اهمیت به تکنیک های داده کاوی مثل شبکه ی عصبی و ... داده میشه در صورتی که با هیچ ابزاری نمیشه مسئله ای که اشتباه طرح شده حل کرد . شکست در بسیاری از پروژه های داده کاوی برمیگرده به تعریف مسئله ی ضعیف یا آماده نکردن مناسب داده , در نتیجه در مرحله ی اول توجهمون میتونه به مسئله باشه :

نمونه مسئله هایی که می شه با داده کاوی بهش پاسخ داد :
    1. رفتار بازار با توجه به رفتار اندیکاتور خاص چگونه است؟ مثلا رفتار قیمت با توجه به رفتار rsi
    2. توالی شناسی ضرر و سود یک سیستم معاملاتی یا پورتفولیو؟ آیا توالی ضرر و سود های یک سیستم معاملاتی همبستگی دارند؟ و میشه با توجه به این همبستگی روش اختصاصی مدیریت سرمایه برای اون سیستم طراحی کرد؟
    3. الگوهای شمعی وجود دارند (از 1 تا n کندل) که بعد از اون ها بازار رفتار خاصی رو داشته باشه؟
    4. رفتار قیمت پس از کراس دو مووینگ! در چند دسته تقسیم بندی می شود؟
    5. سطوح مقاومت و حمایت در بازه ی مشخص چه مقداری دارند؟
    6. آیا رفتار ارز در یک ماه بستگی به نقاط کلوز , های و لو ماه قبلی دارد؟
    7. ...

طراحی مسئله تا حد زیادی به شخص ما بستگی داره, و هر فردی می تونه بی نهایت طرح مسئله انجام بده

خیلی خوب میشه دوستان و مخصوصا آقای مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها با توجه به پیشنهادشون نمونه هایی از طراحی مسئله در این تاپیک ذکر کنند تا مسیر تحقیق و پژوهشمون پیش بره
    عکس هاي ضميمه
    • نوع فایل: jpg 1.JPG (53.4 کیلو بایت, )
    ویرایش توسط optiondataminer : 05-31-2015 در ساعت 02:45 PM

کاربر هزاره

میزان امتیاز
    12974Array = 147
    قدرت امتیازدهی
    147
    pcmbrokers
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    با سلام و تشکر فراروان از دوست عزیزمان به خاطر ایجاد نمودن این تاپیک با ارزش ،بنده هم با اجازه شما در حد علم و توان خویش سعی میکنم مشارکت نمایم تا از محضر شما بهره ببرم....
    نمونه هایی از طرح مسئله که به ذهن بنده میرسد :
    1.سیستم معاملاتی که با آن ترید میکنیم نیاز به سرمایه اولیه به چه میزان دارد؟
    2.ریسک به ریوارد سیستم معاملاتی ما باید بر اساس چه نسبتی باشد تا به اهداف پلن خود دست یابیم؟
    3.بریک اوت از یک ناحیه حمایت و مقاومت به چه احتمالی میتواند فیل گردد؟
    4.تاثیراخبار مختلف روی جفت ارز معاملاتی ما به چه صورتی میباشد ؟
    5.در صورت وجود کدامیک از اخبار بهتر است ترید نکنیم؟
    6.بهترین روز برای معامله بر اساس پلن معاملاتی ما در طول هفته چه روزهایی خواهد بود؟
    7. بهترین ساعت معاملاتی در هر روز بر اساس سشن معاملاتی ما چه ساعاتی میباشند؟
    8.روند غالب در یک تایم بالاتر و پاینتر از تایم ترید ما چه اهمیتی برای تایم فریم معاملاتی ما خواهد داشت؟
    9........
    با تشکر از شما...
    سوالات در مورد تحلیل و ترید و هر نوع مطلب مربوط به این موارد را لطفا در این تاپیک قرار دهید تا مباجثه کنیم :
    دستیار معامله گر

کاربر فعال

میزان امتیاز
    5067Array = 69
    قدرت امتیازدهی
    69
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    درود به دوستان عزیز .

خیلی خوشحالم که این مبحث رو آغاز کردید. مبحثی کلیدی و پر کاربرد در تمام زمینه های کاری. به تازگی قصد فراگیری شبکه عصبی با استفاده از متلب رو داشتم که تاپیک شما رو دیدم . این همزمانی رو به فال نیک میگیرم و امیدوارم در کنار شما و سایر دوستان بتوانم به علمم بیافزایم.

صفحه 2 از 11 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین