سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.
استفاده از سیستم عصبی و نرم افزار مطلب در پیش بینی قیمت - صفحه 2
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 30
Like Tree26Likes

موضوع: استفاده از سیستم عصبی و نرم افزار مطلب در پیش بینی قیمت

کاربر فعال

میزان امتیاز
    150Array = 18
    قدرت امتیازدهی
    18
    pcmbrokers
    Array
    یک کد در زمینه شبکه عصبی دارم که احتمالا به درد دوستان بخوره

روش کارش به این صورت است که داده ها رو از اکسل فراخوانی میکند و وارد مطلب میکنه

سپس براساس ورودی های که در اکسل است ورودی های شبکه عصبی مشخص میشود برای تعیین لایه داخلی خوده شبکه 1تا50 لایه (پیش فرض کد مطلب میتونید تغییر بدهید) را تست میکنه و سپس نتایج را در

فایل خروجی ذخیره میکند شما باید بعد از اتمام ران کد مطلب . سراغ فایل خروجی رفته و بدنبال شبکه عصبی باشین که کمترین خطا را داشته باشد. بعد ازمشخص شدن شبکه مورد نظر باید مشخصات دقیق شبکه

عصبی رو به متلب داده و خروجی مورد پسند رو بگیرید.

کد شبکه عصبی رو ضمیمه میکنم.
    فايل هاي ضميمه
    hamidrezam این را میپسندد.

کاربر فعال

میزان امتیاز
    150Array = 18
    قدرت امتیازدهی
    18
    pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir_a نمایش پست ها
    از الگوریتم های بهینه سازی(مانند ژنتیک، کلونی زنبورها، ازدحام ذرات (pso) و...) من تا حالا خودم ندیدم مستقیم برای این کار استفاده بشه چون کارشون چیزه دیگه ای هستش..

برای تخمین تابع (شناسایی سیستم) از شبکه های عصبی استفاده میشه و در ادامه میشه برای بهینه کردن و جواب بهتر، ترکیبش کرد با الگوریتم های بهینه سازی بالا...

شما به نظر من از نرم افزار متلب استفاده کنید، کدهای خیلی بیشتری برای شروع کار توی نت وجود داره ...

شما اگه برای تخمین تابع به تنهایی با شبکه عصبی کار کنید باز هم به جواب مناسبی نمیرسید...

شما باید شبکه عصبی رو ترکیبش کنید مثلا با سری های زمانی (یعنی از یکسری زمان هایی خاص در گذشته (مثلا های و لو ها) که احتمال میدید اثر خیلی بیشتری داشته باشه استفاده کنید و کمک بکنید که تابع بهتری تخمین زده بشه)...

موفق باشید.

اینکه با سری های زمانی ترکیبش کنید خیلی خوبه اما انجام دادن این کار به اندازه هشت واحد دانشگاهی کار داره!!!!!!

مثلا چون رفتار بازار غیر خطی است نمی توانید از مدلهای خطی مثل ar , ma, arimaو دیگر مدلهای خطی استفاده کنید و باید بروید سراغ مدلهای غیر خطی .

حالا برای اینکه مدل های غیر خطی را فرا بگیرید پیش نیازش مدلهای خطی هس وقتی 2 واحد رو گذراندین تازه میرسین به بحث مدلهای غیره خطی که جایه حرف زیادی داره

کلا نظر من اینه که دور سری زمانی رو خط بکشین چون به اندازه ای که زحمت میکشین جواب نمیده

تو مدلهای سری های زمانی بنظرم مدل گام برداری تصادفی خروجی بهتری دارد

کاربر عضو

میزان امتیاز
    3Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers
    Array
    من خودم دنبال یک سیستم جالب از نظر تازه بودن ایدهء اون هستم ، حالا میخواستم ببینم شما در این زمینه چقدر میتونید کار کنید و به نتیجه برسید

ایده ساده است : یک قسمت از قیمت فعلی ، به عنوان مثال یک تعداد کندل مشخص رو به سیستم مفروض معرفی میکنیم ، سیستم در تاریخچهء قیمت میگرده و نزدیکترین آرایش قیمتی رو در مثلا ده سال

گذشته به ترتیب اولویت معرفی میکنه ، تازه در مراحل پیشرفته تر نرم افزار سیگنالهای خرید و فروش هم با تعیین دقیقترین حد سود و ضرر صادر میکنه یعنی یه جورایی تحلیل بر اساس قسمت اول نرم افزار

با اینحال قسمت اول یعنی جستجو در تاریخچه به نظر من البته به اندازه ای ساده است که میشه با یکم کار روی اون آماده اش کرد

شما به عنوان مثالی البته دورتر قسمت گوگل ایمیج و امکان آپلود عکس رو ملاحظه ، باور کردنی نیست توانائی این الگوریتم ، حتی من این روزها به جای جستجو از قسمت web گوگل حتما سعی میکنم در

صورت امکان یه سری هم به این قسمت بزنم تا اسیر جستجوهای نامربوط قسمت وب گوگل نشم ، البته این مثال رو آوردم که توانائی های الگوریتمهای امروزی رو از نظر دور نکنید و در صورت امکان از قطعه کدهای

آماده هم برای اینکار استفاده کنید با اینحال اگر امکان بکارگیری نرم افزارهای ریاضی برای این نوع جستجویی که اشاره کردم میتونه جالب و کارگشا باشه

در واقع امر ما با دسترسی به این سیستم توانائی جستجوی ماشینی و البته قوی رو با توانائی بی بدلیل سلولهای خاکستری خودمون ادغام و هماهنگ کردیم ، البته مراحل بعدتر یعنی تعیین نزدیکترین حد سود

و ضرر میتونه بنا به تجربهء بالای ما ، به نوعی حذف بشه و اینطوری در زمان دسترسی به قسمت اول سیستم هم به مقدار قابل ملاحظه ای صرفه جویی شده ضمن اینکه طراحی قسمت تحلیل قاعدتا باید وقت

گیر باشه

روی این موضوع کار کنید قطعا جواب خوبی میگیرید ، جستجو میتونه در تایم فریمهای مختلف هم انجام بشه ولی تحلیل برای پیدا کردن ارتباط موازی با تایمها و یا حتی ارزهای مختلف (تحلیل بین بازاری) هم باز مقولهء

جدائی میشه که من توصیه میکنم این قسمت رو هم فعلا کنسل کنید ، به نظر من که اصلا دنبالش نرید !

نمیدونم در چه سایتی بود چند سال قبل به یک مقالهء خیلی جالب برخوردم که اشاره به نحوهء استفادهء موسسات بزرگ خصوصا بانکها و دولتها از الگوریتمها و نرم افزارهای پیشرفته داشت مبنی براینکه این سیستمها

براساس حجم و اردرو هج ، بهترین سطوح ورود رو اونهم نه برای سود هنگفت بلکه برای حفظ ذخیرهء ارزها و پورتفولیو با کمترین ضرر ممکن مشخص میکردن و در واقع نقشهء راه رو بر اساس سیاستهای کلان اقتصادی

تعیین و حرکات بازار رو از به نوعی از پیش ترسیم میکردن و این سیستمها حتی اشتباههای ممکن رو مثل یک نرم افزار قدرتمند شطرنج و البته جلوتر شبیه سازی و خطایابی میکنن و بهترین استراتژی ممکن برای ورود

رو اعلام میکنن ما که الحمد الله دسترسی به این سیستمها نداریم ! چون اصولا به درد ما هم نمیخوره اما میتونیم یه فکری برای همگام شدن با روندها یا میکرو روندها بکنیم ، یکیش همین جستجوی تاریخچه در

تایمهای مختلف خصوصا پائینتر هستش ، فعلا اولیت بندی بصورت لیست هم بی خیال بشید ، به جاش میتونیم روی ورودی تعداد کندلها مانور بدیم که میتونه خروجی های متنوعتری رو شامل بشه

کاربر فعال

میزان امتیاز
    150Array = 18
    قدرت امتیازدهی
    18
    pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Jason Chestor نمایش پست ها
    من خودم دنبال یک سیستم جالب از نظر تازه بودن ایدهء اون هستم ، حالا میخواستم ببینم شما در این زمینه چقدر میتونید کار کنید و به نتیجه برسید

ایده ساده است : یک قسمت از قیمت فعلی ، به عنوان مثال یک تعداد کندل مشخص رو به سیستم مفروض معرفی میکنیم ، سیستم در تاریخچهء قیمت میگرده و نزدیکترین آرایش قیمتی رو در مثلا ده سال

گذشته به ترتیب اولویت معرفی میکنه ، تازه در مراحل پیشرفته تر نرم افزار سیگنالهای خرید و فروش هم با تعیین دقیقترین حد سود و ضرر صادر میکنه یعنی یه جورایی تحلیل بر اساس قسمت اول نرم افزار

با اینحال قسمت اول یعنی جستجو در تاریخچه به نظر من البته به اندازه ای ساده است که میشه با یکم کار روی اون آماده اش کرد

شما به عنوان مثالی البته دورتر قسمت گوگل ایمیج و امکان آپلود عکس رو ملاحظه ، باور کردنی نیست توانائی این الگوریتم ، حتی من این روزها به جای جستجو از قسمت web گوگل حتما سعی میکنم در

صورت امکان یه سری هم به این قسمت بزنم تا اسیر جستجوهای نامربوط قسمت وب گوگل نشم ، البته این مثال رو آوردم که توانائی های الگوریتمهای امروزی رو از نظر دور نکنید و در صورت امکان از قطعه کدهای

آماده هم برای اینکار استفاده کنید با اینحال اگر امکان بکارگیری نرم افزارهای ریاضی برای این نوع جستجویی که اشاره کردم میتونه جالب و کارگشا باشه

در واقع امر ما با دسترسی به این سیستم توانائی جستجوی ماشینی و البته قوی رو با توانائی بی بدلیل سلولهای خاکستری خودمون ادغام و هماهنگ کردیم ، البته مراحل بعدتر یعنی تعیین نزدیکترین حد سود

و ضرر میتونه بنا به تجربهء بالای ما ، به نوعی حذف بشه و اینطوری در زمان دسترسی به قسمت اول سیستم هم به مقدار قابل ملاحظه ای صرفه جویی شده ضمن اینکه طراحی قسمت تحلیل قاعدتا باید وقت

گیر باشه

روی این موضوع کار کنید قطعا جواب خوبی میگیرید ، جستجو میتونه در تایم فریمهای مختلف هم انجام بشه ولی تحلیل برای پیدا کردن ارتباط موازی با تایمها و یا حتی ارزهای مختلف (تحلیل بین بازاری) هم باز مقولهء

جدائی میشه که من توصیه میکنم این قسمت رو هم فعلا کنسل کنید ، به نظر من که اصلا دنبالش نرید !

نمیدونم در چه سایتی بود چند سال قبل به یک مقالهء خیلی جالب برخوردم که اشاره به نحوهء استفادهء موسسات بزرگ خصوصا بانکها و دولتها از الگوریتمها و نرم افزارهای پیشرفته داشت مبنی براینکه این سیستمها

براساس حجم و اردرو هج ، بهترین سطوح ورود رو اونهم نه برای سود هنگفت بلکه برای حفظ ذخیرهء ارزها و پورتفولیو با کمترین ضرر ممکن مشخص میکردن و در واقع نقشهء راه رو بر اساس سیاستهای کلان اقتصادی

تعیین و حرکات بازار رو از به نوعی از پیش ترسیم میکردن و این سیستمها حتی اشتباههای ممکن رو مثل یک نرم افزار قدرتمند شطرنج و البته جلوتر شبیه سازی و خطایابی میکنن و بهترین استراتژی ممکن برای ورود

رو اعلام میکنن ما که الحمد الله دسترسی به این سیستمها نداریم ! چون اصولا به درد ما هم نمیخوره اما میتونیم یه فکری برای همگام شدن با روندها یا میکرو روندها بکنیم ، یکیش همین جستجوی تاریخچه در

تایمهای مختلف خصوصا پائینتر هستش ، فعلا اولیت بندی بصورت لیست هم بی خیال بشید ، به جاش میتونیم روی ورودی تعداد کندلها مانور بدیم که میتونه خروجی های متنوعتری رو شامل بشه

دسته بندی کردن حرکات کاره سختی هس اونم برای ده سال!!!

در هر صورت پیشنهادتونو عملی کنید شبکه عصبی با من
    SystemTrader و imy_danger پسندیده اند.

مدیربخش سیستم ها و ترید اتوماتیک

میزان امتیاز
    2498Array = 49
    قدرت امتیازدهی
    49
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط loshabi نمایش پست ها
    دسته بندی کردن حرکات کاره سختی هس اونم برای ده سال!!!

در هر صورت پیشنهادتونو عملی کنید شبکه عصبی با من
    سلام

بنده ابزار این کار را دارم منتها فقط بالا ترین احتمال را نشون میده ( طی 13 سال گذشته ، از ابتدای 2000 تا کنون ) . و فقط کافیه تطابق حالات مثلا بالای 80 درصد روی هم را بهش اضافه کنیم تا بهترین الگو را داشته باشیم . به هر حال تا اینجای کار ( فقط بالا ترین احتمال ) موجود است .

خوشحال میشم با همکاری بتونیم ایده jason عزیز را عملی کنیم .

منتظر پیشنهادتون هستم
    loshabi و imy_danger پسندیده اند.
    لطفا قبل از افتتاح حساب جدید تاپیک ذیل را به دقت مطالعه فرمایید .

کاربر فعال

میزان امتیاز
    150Array = 18
    قدرت امتیازدهی
    18
    pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط PCMSystem نمایش پست ها
    سلام

بنده ابزار این کار را دارم منتها فقط بالا ترین احتمال را نشون میده ( طی 13 سال گذشته ، از ابتدای 2000 تا کنون ) . و فقط کافیه تطابق حالات مثلا بالای 80 درصد روی هم را بهش اضافه کنیم تا بهترین الگو را داشته باشیم . به هر حال تا اینجای کار ( فقط بالا ترین احتمال ) موجود است .

خوشحال میشم با همکاری بتونیم ایده jason عزیز را عملی کنیم .

منتظر پیشنهادتون هستم
    اگر حجم داده ها زیاد نیس برام ایمیل کنید لطفا

کاربر عضو

میزان امتیاز
    3Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers
    Array
    در سیستمهای جدید برای رسیدن به سریعترین نتیجهء ممکن ، خصوصا سیستمهایی که الگوریتمهای شبکهء عصبی بخشی از کد رو شامل میشه ، اونهم فقط به عنوان یک ابزار صرف و نه بیشتر که

که کل سیستم رو تحت الشعاع خودش قرار بده ، از یک راهکار نسبتا جدید برای قسمت یادگیری شبکهء عصبی (یادگیری ماشین) استفاده میشه تحت عنوان جستجوی دیتای منبع با یک نرم افزار

سیستم خبره (یک الگوریتم پیشرفتهء جستجو ) و استفاده از الگوریتمهای شبکهء عصبی ، یا هر الگوریتم دیگر ، تحت یک شبه کد و صرفا ابزاری برای جستجو در دیتا در مستقیمترین حالت ممکن

در این حالت (رویکرد) نوعی شفافیت در نتایج جستجو با امکان تغییر در کیفیت دیتای خروجی از طریق تغییر در کد الگوریتم جستجو و بهینه تر کردن تدریجی برای نیل به بهترین کد ممکن ، کاملا

مستقل از سیستم اصلی مورد استفاده در تحلیل بازار با امکان جوینت و اتصال به بیشمار سیستم دیگه ، تازه اونهم با قابلیت اجرای سریع حتی تا 100 برابر سریعتر نسبت به حالت اولیه

در واقع این جوابی بود به شکایتهای زیادی که در این حوزه یعنی استفاده در سیستمهای حساس تجاری و عدم دسترسی خیل بیشمار موسسات فعال کوچک به سیستهای کارا و از

طرفی شکایت از سردگمی.های بیشماری که سیستمهای عصبی صرف به وجود میاوردن و از طرفی خیلی نمیشد روی آن مانور داد و احتیاج به برنامه نویسهای خبره برای قسمت

یادگیری شبکه و هماهنگ کردن اون با نوع فعالیت و دیتای منبع داشت

جواب و راه حلی که طی چند سال اخیر برای اون توسط بعضی از متخصصان امر داده شد و از طرف جامعهء برنامه نویسان و تهیه کنندگان سیستمهای تجاری به خوبی مورد پذیرش قرار

گرفته و تقریبا در حال انتشار و استفاده وسیع میباشد ، جدا کردن قسمت یادگیری ماشین و به نوعی مهندسی مجدد به هدف طراحی دقیقتر و منعطفتر بود

البته عده ای هم اعتقاد دارند که تنوع الگوریتمهای ایجاد شده طی سالهای اخیر به غیر از شبکه های عصبی ، از جمله ژنتیک ، مورچگان ، شبه کدهای با الگوریتم مشابه و ... باعث

گردیده تا قسمت یادگیری ماشین که بیشتر در انحصار شبکه های عصبی بود از نوعی انحصار و حتی جمود خارج شده و روزهای درخشانی در آینده برای کد نویسی منعطف تر شاهد

باشیم ، به هر حال بنده همانطور که در پست قبلی گفتم و البته ادمین محترم لطف کردند و آن پست را به تاپیک فعلی منتقل فرمودند ، به هیچ عنوان قصد استفاده از قسمت تحلیل

صرف را ندارم و بیشتر به قسمت اول سیستمهای کد نویسی فعلی مورد اشاره یعنی استفاده از الگوریتمهای پیشرفته صرفا به عنوان ابزاری برای جستجو و تهیه لیستی از پترنها

و الگوهای نزدیک به پترن و الگوی حال حاضر چارت از طریق جستجو در تاریخچه چند ساله دارم ، و در واقع بخش اصلی تحلیل و بررسی از طریق مقایسه بین لیست تهیه شده توسط

نرم افزار به عهدهء خودم (در اینجا منظور یک تریدر با تجربه میباشد) خواهد بود و بعد هم اردر گزاری بصورت پله ای

البته تخصص بنده طراحی فاصلهء تعادلی در حرکات مارتینگیل با اجرای اردر گزاری تاخیری (و پندینگ ) هستش و این نوع سیستم را نسبت به مارتینگل فعلی بیشتر ترجیح میدم هرچند

در حال حاضر اردر گزاری بدون استفاده از اکسپرت رو بیشتر ترجیح میدم

سیستم جستجور رو هم یکی برای ورود در بلند مدت و یکی هم برای اسکالپ و کوتاه مدت در تایم 5 دقیقه میخواستم فقط در آخر یک مثالی میزنم تا کاملا جا بیافته دنبال چی هستم

حتما در طول زندگی تحصیلی تون با مواقع امتحان و تهیهء نمونه سوال خصوصا از نوع تستی آشنا هستید و بارها با سوالهائی که قبلا هم طرح شده بوده مواجه شدید و شاید هم افسوس

خوردید که کاش مطالعه کرده بودید یا حتی خوشحال از مرور اونها شدید شاید به خاطر این بوده که عینا و با کمی تغییر در امتحان اومده بودند ، گذشته دوباره تکرار میشه ، این پند رو

مطمئنا آشنائی دارید اما یک دلیل اساسی در چارتهای بورسی پیروی از دینامیک بازار هست اگر نه عینا ولی به هر حال ناچارا پیروی خواهد کرد ، نهایتا اگر هم قیمت راه دیگری رو طی

کنه باز هم با جستجوی مجدد حرکتهای دیگه ای نمایان خواهد شد که در ادامهء دینامیک و مکانیک بازار طبق اصول و چارچوب قرار خواهد داشت

قسمت تحلیل هم باید بگم یک مقالهء خارجی چند سال پیش در نت میخوندم به این موضوع اذعان داشت که در صورتی که از یک الگوریتم بسیار کارآمد برای تحلیل گذشتهء چارت استفاده

بشه (مقاله مربوط به تحلیل و معامله گری خودکار در مورد برابری ارز پوند و ین نسبت به ارزهای دیگه خصوصا دلار بود ) با در نظر گرفتن و آنالیز فقط چند سال اخیر میشه اکثر حرکتهای بازار

رو با دقت چند پیپ در استاپ گرفت اونهم با تیک پرافیت بسیار واید و دقیق اونهم تحت فقط یک سی پی یوی البته سریع زئون با چندین گیگا بایت رم پر سرعت و فضای هاردی فقط در حد صد

گیگ با نزدیک به ده گیگ دیتای استخراج شدهء خام برای تحلیل هر ارز (پوند یا ین ) با تاخیر زمانی در حد فقط یک کندل پنج دقیقه ای برای هر بار تحلیل برای ورودهای حتی کوتاه مدت

در ادامه خاطر نشان شده بود که یک برنامه نویس متوسط هم امکان دسترسی به تهیهء چنین سیستمی را خواهد داشت اگر به اندازهء کافی خوش فکر باشه و جزئیات بیشتری رو در

برنامهء خودش در نظر بگیره ( اشاره به سیستمهای عصبی نشده بود ) و از الگوریتمهای پیشرفته در برنامه اش استفاده کرده باشه

تا اونجائیکه یادم میاد یک محقق ایرانی هم دو سال پیش بر اساس تحقیق دکترای خودش یک برنامه به کمک الگوریتم و مفاهیم موجکها نوشته بود که با درصد موفقیت بالائی میتونست

روی سهم های بورس ایران همچنین شاخص تحلیل انجام بده ، تو ماشین نشسته بودم مصاحبه اش از رادیو پخش شد واقعا برام جالب بود که اینقدر راحت و شفاف در حال افشای کار

خودش بر اومده بود
    SystemTrader, imy_danger and Azadi like this.

کاربرجدید

میزان امتیاز
    3Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers
    Array
    با سلام خدمت دوستان گرامی
    بنده پایان نامه ارشدم در مورد شبکه عصبی و کابرد ان در پیش بینی قیمته.تجربه های مناسبی کسب کردم . دوستان سوال کنن در خدمتم

کاربر جدید

میزان امتیاز
    3Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers
    Array
    سلام ممنموم جناب ماهان میشه لطفا منابع آموزشی را درمورد شبکه عصبی و پیش بینی سری های زمانی بفرمایید من هیچ اطلاعی از اینها ندارم در حد صفر اما علاقه مند به یادگیری از صفر دارم ممنون میشم راهنمایی کنید جناب مهندس

کاربرجدید

میزان امتیاز
    3Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers
    Array
    سلام بزرگوار
    اگه امکانش هست زیر پستی که نوشتم پاسخ بدین اینجوری متوجه نمیشم که چه کسی سوال مطرح کرده . متشکرم

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین