سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.
تحلیل انجمن تریدرهای بلند مدت
صفحه 1 از 16 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 151
Like Tree1Likes

موضوع: انجمن تریدرهای بلند مدت

Banned

میزان امتیاز
    10000Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array

انجمن تریدرهای بلند مدت

سلام دوستان

هر کس در این بازار سبک و ثیاقی برای تحلیل و ترید کردن داره. غالب افرادی که در این حرفه فعالیت دارند معمولا در تایم فریم های زیر روزانه تحلیل و ترید می کنند. این تایم فریم ها می تونه از یک دقیقه باشه تا چهار ساعته.

تعداد بسیار بسیار کمی از تریدرها هستند که مشابه بنده بخش و با تمامی تریدهای اونها در تایم فریم های روزانه به بالاست. شاید بیراهه نباشه اگر بگیم این عده ممکنه انگشت شمار باشند. اما چرا؟ تقریبا اکثر ما به این موضوع اعتقاد داریم که رفتار چارتها در تایم فریم های بالاتر اصولی تر و منطقی تر هست. پس دلیل اینکه کسی تمایلی به کار در این تایم فریم ها نداره چیست؟

تقریبا میشه دلایل واضح زیر رو برای این موضوع عنوان کرد:

1- در تایم فریم های روزانه، هفتگی و ماهیانه بدون شک تریدر باید علاوه بر روش جامع تکنیکالی که در اختیار داده تسلط بی چون و چرایی روی مسایل فاندامنتال داشته باشه چرا که در نهایت برای هر حرکتی در بازار دلیلی در داده های اقتصادی کلان و اخبار و اقتصاد و سیاست کشورها نهفته هست. چون یادگیری و تسلط بر روی علم فاندامنتال به دلیل وسعت بیشتر مشکلتر از علم تکنیکال هست معمولا عده کمی به این سمت کشیده می شوند و به عبارت دیگر این زیرساختار کار در تایم فریم های بالا رو کسب نمی کنند.

2- ترید در تایم فریم های روزانه به بالا نیاز به بی توجهی به نوسانات میان روز بازار داره. من اسم این بی تفاوتی رو صبر می گذارم. شما باید بدون توجه به نوسانات بازار به دور از چارت باشید و صرفا با دیدگاه بلند مدت به بازار نگاه کنید. در این تایم فریم ها کافیه 5 دقیقه در انتهای شب و زمانی که بازار هیجان نداره چارت ها رو کنترل کرد. خیلی از ما تصور می کنیم برای پول در اوردن از بازار باید مدام بازار رو تحت کنترل و تحلیل خودمون داشه باشیم. چون این برخورد با متا تریدر که اونرو در طول روز باز نکنی برای اکثریت سخته معمولا تمایلی به ترید در تایم فریم های بالا نداریم.

3- تحرک تریدر و تحلیلگر در تایم فریم های بالای روزانه به شدت کم میشه چون گاها ممکنه یک ترید در هفته یا ماه داشته باشید. بی حوصلگی از این وضعیت خیلی از تریدرها رو خسته میکنه، غافل از اینکه شما از نعمت داشتن زمان آزاد برای هرآنچه آرزو داری بهره مند شده اید. زمانی که شما وارد ترید در تایم فریم های بالای روزانه می شوید بازی ترید بیشتر از اینکه شبیه قمار باشه ( مانند تایم فریم های پایین) شبیه نوعی سرمایه گذاری با اطمینان بالاتر میشه.

با وجود همه مواردی که گفتم اعتقاد راسخ دارم که تریدرهای لانگ ترمی که در تایم فریم های روزانه به بالا ترید می کنند نتایج بسیار بهتری نسبت به تریدرهای شرت ترم دارند. البته کار در این تایم فریم ها بعضا نیاز به حداقل سرمایه چند ده هزار دلاری ممکنه داشته باشه که بشه با تعداد کمی ترید موفق در ماه به مقصود رسید.

در این تاپیک بر آن شدم تا محلی رو برای تریدرهای لانگ تریم ایجاد کنم. فرقی نمی کنه روش تحلیلی شما چه باشه و دیدگاه تکنیکال و بنیادی شما چگونه باشه. انچه مهمه اینه که فقط و فقط باید در تایم فریم روزانه به بالا ترید کنید ( بر اساس کندل روزانه)

اگر در تایم فریم های چهارساعته به پایین می خواهید تحلیل و ترید بگذارید تاپیک های فراوانی در انجمن داریم. این تاپیک رو فقط اختصای می دهیم به دوستانی که تمامی و یا بخشی از ترید اونها در تایم فریم روزانه به بالا هست.

شخصا به عنوان عضوی فعال در این تاپیک خواهم بود و کلیه تحلیل های لانگ ترم خودم رو ارایه می دهم. می دونم تعداد بسیار انگشت شماری در این تایم فریم ترید می کنند اما هر کسی باشه این تاپیک پذیرای تحلیل ها و سیگنال های لانگ ترم تریدرهای روزانه به بالا هست.

هدف من از ایجاد این تاپیک اگر به امید خدا ادامه دار بشه اینه که به شما ثابت کنم در تایم فریم روزانه شما هم سود و هم لذت بالاتری از حرفه ترید خواهید برد و اگر به حداقل ها برای سرمایه رسیدید به ما بپیوندید.

در پایان اشاره کنم که ریسک مناسب برای ترید در تایم فریم روزانه رو بر اساس روش ترید بین 2 تا 3 درصد می دونم و نه بیشتر ( در تایم فریم های زیر روزانه به حداکثر نیم درصد معتقدم).

به عنوان اولین تریدر لانگ ترم این تاپیک اشاره کنم که روش تحلیلی بنده الیوت به سبک ماینر هست که با چاشنی فاندامنتال همراه هست. من 37 سال سن دارم و حدود شش سال در این بازار هستم و سرمایه ای که در حال حاضر بر روی اون ترید می کنم در حدود 380 هزار دلار هست. ترید رو بیشتر با دید سرمایه گذاری و با دید بلندمدت می بینم و سودهایی که کردم عمدتا در تایم فریم روزانه بوده. گاها در چهارساعته هم ترید می کنم که در قیاس با برایند سود تایم روزانه چندان برایم ایده آل نبوده.

اگر سایر دوستان هم تمایل داشتند به جمع تریدرهای لانگ ترم بپیوندند لطفا سابقه فعالیت در بازار خودشون رو به همراه سرمایه تریدشون بگن.

ارادتمند- بهزاد
    ویرایش توسط بهزاد بهزادی : 11-21-2012 در ساعت 12:36 AM

کاربر فعال

میزان امتیاز
    71Array = 20
    قدرت امتیازدهی
    20
    pcmbrokers
    Array
    استاد ارجمند با سلام خدمت شما
    خیلی خوشحالم که این تاپیک رو ایجاد کردید بنده از سال 89 با این حرفه آشنا شدم. همواره به دنبال این بودم که بتوانم بصورت بلند مدت تو این حرفه فعالیت کنم البته به عنوان شغل دوم. فارغ از مباحث تکنیکی که من هنوز در اول را هستم به دلیل مشغله کاری و خانواده لزوما سر زدن به چارت به صورت مداوم هم برایم غیر ممکن است هم ملالت آور چرا که تایمهای پایین را اصولا تایمهایی می دانم که هیجانات زیاد بازار لاجرم بر جسم و جانم اثر منفی می گذارد. هرچند من هنوز دارم آموزش میبینم اما مطمئنا در این موضوع حضور فعال خواهم داشت. در ضمن من 40 ساله ام گرچه در میانه راه زندگی هستم اما در ترید در اول راهم و به کمک اساتیدی چون شما نیاز دارم و متقابلا اگر کمکی از دست بنده بر بیاید در خدمتم با احترام-فیروزی

Banned

میزان امتیاز
    10000Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    خب نگاهی تکنیکال به جفت ارز یورودلار داشته باشیم:

در تایم فریم هفتگی بعد از سیکل پنج موجی نزولی که حدود 15 ماه ادامه داشته بازار روند صعودی رو پیش گرفته است. در حال حاضر چنین به نظر میرسه که موج نزولی در حال نهایی کردن مراحل ساخت خودش باشه. ورود خطوط سریع و آهسته اسیلاتور با پارامتر 8 بیانگر این موضوع هست که نزدیک به انتهای موج نزولی هستیم که تا به این هفته نزدیک به 9 هفته به طول انجامیده است.

در تایم فریم روزانه به نظر میرسه با انتهای احتمالی یک ساختار abc طرف باشیم. احتمال اینکه موج c به اتمام رسیده باشه هست اما چون هنوز در تایم فریم هفتگی کراس صعودی به وضوح تثبیت نشده باید محتاط باشیم. به هر حال چیزی که مسلم هست برای ورود به پوزیشن خرید باید در انتظار یک ریورسال مجدد صعودی در این جفت ارز باشیم. ریورسالی که می تونه در انتهای یک موج 2 یا b از موج صعودی جدید و یا اینکه در انتهای موج 5 از c (در صورت تشکیل کفی دیگر) شکل بگیره.

به دنبال موقعیت خریدی هستیم که احتمالا تو اواخر هفته اتی شکل بگیره. جهت احتمالی نزولی فعلی چه ترند باشه و چه کانتر ترند، برای تریدرهای لانگ ترم ارزش ترید نداره.

ارادتمند- بهزاد

ویرایش توسط بهزاد بهزادی : 11-21-2012 در ساعت 01:13 AM

کاربر فعال

میزان امتیاز
    2497Array = 48
    قدرت امتیازدهی
    48
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    با سلام و خسته نباشید خدمت استاد عزیز واقعا سپاس گذارم
    از خداوند متعال برای شما ابتدا ارزوی سلامتی دارم و بعد به هر خواسته ای که دارید برسید
    خیلی ممنون
    این خوبه من دنبال چنین تاپیکی بودم در ضمن این سوال 2 الی 3 روز بود که تو ذهنم بود و میخواستم عنوان کنم
    بازم سپاس گذارم انشالله که ما بتونیم از شما بهر کافی ببریم و همیشه شاگرد شما باشیم
    ارادتمند شما شهرام

کاربر فعال

میزان امتیاز
    2497Array = 48
    قدرت امتیازدهی
    48
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    بازم سلام شرمنده سوال میکنم استاد شاید سوالم بی جا باشه اما چون بی سوادم شاید کمک حالم باشه
    ابتدا این را اضافه کنم که بنده تا الان هیچ حساب ریلی نداشتم یعنی حدودا یک سالی هست با این بازار اشنا شدم و سن زیادی هم ندارم 22 سالمه تا الان سر هیچ کلاسی نبودم
    خوب بریم سراغ سوالم
    چرا امروز و (حتی دیشب در سشن سیدنی ) که خبر های مهمی داشتیم و اگر به چارت طلا نگاه می کردیم حاکی از افزایش بو حتی یورو دلار
    خوب سوال من اینجاست چرا با این خبر هایی ایجاد شد و بازار در ریزشی حدوده 50الی 70 پیپ شاهد بودیم چرا بازار تمایل به صعود دارد ؟ چرا بازار تمایل به صعود داشت اما داریم ریزش میبینم؟
    امروز حدس و گمان زدم داخل فروم شاید قدرت تکنیکال بیشتر از فاندامنتال باشد نمی دونم چرا این حرفا زدم
    میدونم که خیلی چیز ها را نمیدونم اما پرسیدن عیب نیست ندونستن عیبه!!!
    ارادمند شما

Banned

میزان امتیاز
    10000Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط arffx نمایش پست ها
    استاد ارجمند با سلام خدمت شما
    خیلی خوشحالم که این تاپیک رو ایجاد کردید بنده از سال 89 با این حرفه آشنا شدم. همواره به دنبال این بودم که بتوانم بصورت بلند مدت تو این حرفه فعالیت کنم البته به عنوان شغل دوم. فارغ از مباحث تکنیکی که من هنوز در اول را هستم به دلیل مشغله کاری و خانواده لزوما سر زدن به چارت به صورت مداوم هم برایم غیر ممکن است هم ملالت آور چرا که تایمهای پایین را اصولا تایمهایی می دانم که هیجانات زیاد بازار لاجرم بر جسم و جانم اثر منفی می گذارد. هرچند من هنوز دارم آموزش میبینم اما مطمئنا در این موضوع حضور فعال خواهم داشت. در ضمن من 40 ساله ام گرچه در میانه راه زندگی هستم اما در ترید در اول راهم و به کمک اساتیدی چون شما نیاز دارم و متقابلا اگر کمکی از دست بنده بر بیاید در خدمتم با احترام-فیروزی
    جناب فیروزی در تایید فرمایشات شما باید اشاره کنم که افرادی که دارای شغل اولی هستند که در طول روز گرفتار کار اصلی هستند بهترین کار براشون سوییچ کردن به همین تایم های بالاست چرا که شما نیازی به کنترل بازار در بین روز ندارید و فقط در انتهای شب یک بررسی اجمالی می کنید ببینید موقعیت دارید یا خیر.

حتی معمولا از چند روز قبل می تونید تشخیص بدهید که تقریبا در چه شبی باید منتظر موقعیت باشید.

در مورد تاثیرات جسمی و روحی هم دقیقا درست می فرمایید و واقعیت این هست که ترید کردن جز سخت ترین کارهای دنیا هست به خصوص در تایم فریم های پایین. زمانی که رقم حساب افزایش پیدا می کنه این فشارها چند برابر میشه و به همین دلیل بهترین کار سوییچ کردن به تایم فریم های بالا هست.

یک نکته پایانی رو هم اشاره کنم. من دیدم که در تایم فریم های زیر روزانه (حتی چهار ساعته) تریدر مجبور میشه مدام پای چارت باشه. کل برنامه زندگی شما مختل میشه. پنجشنبه ها و جمعه هایی که معمولا تعطیلات ایرانی هاست و در ساعات اولیه شب که بازار همچنان فرصت زاست مجبورید برای رسیدگی به امور منزل و زن و بچه و همچنین دید و بازدید و تفریح برید بیرون و همه فکرتون به چارت و یا پوزیشن بازیه که دارید و استرس های ناشی از اون...

از سوی دیگر انسان ذاتا زیاده خواه هست. یعنی من و شما به هر ثروتی هم برسیم باز هم بیشترش رو می خواهیم. اینکه تصور کنیم اگر روزی 2 ملیلیارد دلار داشته باشیم دیگه درست زندگی می کنم بیهوده هست. کسانی رو می شناسم که درآمد روز یا هفته اونها اندازه کل پس انداز بنده هست و 24 ساعت دارن کار می کنند و بلانسبت تفاوتی با خر ندارند!

من ترجیح می دهم از همین الان اون زمان آزاد رو با ترید در تایم بالا برای خودم، خانواده ام، تفریحم و نیازهایم ایجاد کنم. شما اگر در این تایم ها ترید کنید عملا کار براتون محسوب نمیشه و از پازل و پارادوکس سه گانه جوانی، پول و زمان خارج می شوید.

میگن برای زندگی واقعی سه چیز لازم دارید:

وقتی جوان هستید هم انرژی زیادی دارید و هم زمان زیاد اما حیف که پولی ندارید که هر کاری دوست دارید بکنید
    وقتی میانسال هستید به پول میرسید و انرژی هم دارید همچنان اما حیف که چنان درگیر هستید که زمانی ندارید که هر کاری دوست دارید بکنید
    وقتی پیر می شوید پول رو دارید و زمان هم در اختیارتون هست اما دیگه انرژی جوانی رو ندارید که هر کاری دوست دارید بکنید

اکثر افراد این تاپیک در جوانی یا میانسالی هستند پس قبل از اینکه برامون دیر بشه از این پارادوکس باید رهایی پیدا کنیم.

ارادتمند- بهزاد
    ویرایش توسط بهزاد بهزادی : 11-21-2012 در ساعت 02:12 PM

Banned

میزان امتیاز
    10000Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

تحلیل فاندامنتال روز

شب دوستان بخیر،

همانطوری که اشاره شد در تایم فریم روزانه تحلیل فاندامنتال و نگاه کلان سیاسی و اقتصادی اهمیت زیادی دارد و تریدر باید به صورت مداوم دیدگاه فاندامنتال خود رو آپدیت نماید. با توجه به این موضوع که روزی یک کندل بسته میشه، شما هم کافیه یکبار در روز به تحلیل جامع بازار از دیدگاه فاندامنتال بپردازید.

بر اساس ارز و یا جفت ارزهایی که ترید می کنید این تحلیل می تونه متفاوت باشه. به هر حال بالای 90 درصد خبرهای تکان دهنده بازار معمولا مربوط به آمریکا یا اتحادیه اروپا هست.

تحلیل فاندامنتال روز

نشست 12 ساعته وزرای امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول در بروکسل برای رسیدن به هرگونه توافقی جهت حل بحران مالی یونان بدون نتیجه معینی خاتمه یافت. دو طرف مجددا در روز دوشنبه هفته آینده نشست و مذاکره ای را برگزار می کنند تا راهی برای رسیدن به توافق پیدا نمایند و از بن بست فعلی خارج شوند.

عدم اطمینان در مورد پرداخت چگونگی بدهی های یونان و ادامه اختلاف فعلی موجود، باعث افزایش فشارها بر روی یورو می گردد.
    با توجه به تعطیلی بازارهای سهام و بانک های آمریکا در روز پنجشنبه آمار هفتگی غیر شاغلین آمریکا یک روز زودتر و عصر امروز (چهارشنبه) منتشر می گردد. بازارهای مالی آمریکا فردا به دلیل جشن شکرگزاری تعطیل هستند.

وقایع مهمی که یورو دلار رو همچنان تحت تاثیر قرار می دهند عبارتند از:

ادامه یافتن بن بست میان اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول

ماراتن و نشست دوازده ساعته اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول در بروکسل برای حل بحران بدهی مالی یونان بدون دستیابی به توافق و پیشرفت قابل انتظاری خاتمه یافت. وزرای مالی اتحادیه اروپا خواهان تمدید دوساله زمان تعهدات مالی یونان از سال 2020 به سال 2022 هستند تا بدین وسیله میزان بدهی از 176 درصد تولید ناخالص ملی به 120 درصد کاهش یابد. صندوق بین المللی پول مخالف هرگونه افزایش زمان مورد نظر بوده و ترجیح می دهد اعضای اتحادیه اروپا به منظور کمک به حل بحران بدهی یونان بخشی از طلب های خود را ببخشند.

اگر توافقی حاصل نگردد ادامه کمک های مالی به یونان با مشکل مواجه می شود، کمک هایی که در مرحله پیش رو به 44 میلیارد یورو می رسد.
    نکته قابل تامل این است که حتی اگر توافقی میان وزرای اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول ایجاد گردد، برای عملی شدن توافق حاصله می بایستی تایید پارلمان کشورهای عضو اتحادیه و منجمله آلمان بدست آید. در عین حال یونان باید برای دریافت کمک های مالی بیشتر، به تعهدات مالی خود در برابر اروپا و صندوق بین المللی پول پایبند بماند در شرایطی که همچنان با مخالفت های مردمی بسیاری از درون روبروست.

کاهش رتبه مالی اعتباری فرانسه

موسه مالی اعتباری مودی رتبه فرانسه رو از aaa به aa1 کاهش داد. این اتفاق و ارزشیابی موسسه مودی این هشدار را به فرانسه می دهد که چشم انداز رشد اقتصادی فرانسه همچنان منفی می باشد و این تردید را بوجود می آورد که آیا کابینه هولاند می تواند اصلاحات ساختاری مورد نیاز را در راستای کاهش هزینه ها انجام نماید؟ موسسه مودی همچنان به این نکته اشاره می کند که اقتصاد فرانسه به دلیل مشکلات اقتصادی سایر کشورهای حوزه یورو با ریسک و خطر بیشتری روبرو شده است. به نظر می رسد این واکنش موسسه مودی در ادامه مقاله ای باشد که وضعیت فرانسه را به بمب ساعتی در قبل اروپا تشبیه کرده بود. دولت فرانسه ضمن اشاره به تملق گویی در مقاله مورد نظر به کاهش اعتباری خود توسط موسسه مودی واکنش نشان داد. کاهشی که می تواند باعث ابراز تردید شرکتها و سرمایه گزاران برای انجام تعاملات اقتصادی با فرانسه گردد.

واکنش مثبت بازارهای سهام جهانی به همکاری های مرتبط با پرتگاه مالی

بازارهای سهام نسبت به نشست اخیر میان نمایندگان کنگره و پرزیدنت اوباما (جمهوری خواهان و دموکرات ها) و نشانه های مثبت این نشست و مذاکره در جهت توافق بودجه سال آینده به منظور مرتفع ساختن بحران موسوم به پرتگاه مالی واکنش مثبتی نشان داد. سیاستمداران هر دو سمت در حال جستجوی راه حلی مناسب، سریع و قطعی برای ایجاد اطمینان قلبی مالیات دهندگان و سرمایه داران به منظور دوری از افزایش ناگهای مالیات های موسوم به پرتگاه مالی هستند که در صورت عدم دستیابی به توافق از ابتدای سال میلادی 2013 و ماه ژانویه عملی می گردد. با این حال دو حزب همچنان مسیری طولانی را برای پیدا کردن بهترین راه کاهش بدهی آمریکا در پیش رو دارند و رسیدن به توافقی مناسب کاری مشکل به نظر می رسد.

پرتگاه اقتصادی مجموعه ای از تدابیر اجباری برای کاهش هزینه های عمومی است که در صورت عدم توافق مجلس و کاخ سفید بر سر بودجه سال آینده به طور خودکار از سال ۲۰۱۳ به اجرا گذاشته خواهد شد. این تدابیر در نظر گرفته شده تا دو طرف مجبور به سازش شوند و اگر به اجرا گذاشته شود با کاهش صدها میلیارد دلار هزینه های دولتی یا افزایش مالیات همراه خواهد بود.حال کنگره آمریکا و کاخ سفید سعی دارند با توافق بر سر بودجه سال آینده تاثیر افزایش مالیات و کاهش هزینه ها که قرار است در ژانویه سال آینده به اجرا گذاشته شود را کاهش دهند. تخمین زده شده است که تدابیر پرتگاه مالی، شامل کاهش هزینه ها و افزایش مالیات، حداقل ۵۰۰ میلیارد دلار از کسر بودجه اقتصادی می کاهد که می تواند شوکی ناگهانی به اقتصاد وارد کند.دولت باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا و کنگره در حال مذاکره هستند تا برای کاهش بدهی دولت که برای چهارمین سال متوالی به یک تریلیون دلار رسیده است کاری انجام دهند.

ادامه خشونت ها در خاورمیانه

نشانه های قدرتمندی مبنی بر اعلام آتش بس میان اسراییل و حماس در روز سه شنبه وجود داشت اما این اتفاق علیرغم حضور در منطقه هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا و بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد نیفتاد. علیرغم ادامه دار بودن صحبت های مربوط به اتش بس درگیری میان طرفین همچنان با خشم ادامه دارد. اسراییل تهدید به حمله به نوار عزه در صورت نیاز کرده است با این حال کوچکترین اشتباهی می تواند باعث دامنگیر شدن اختلافات به بقیه مناطق و ناآرامی در خاورمیانه گردد. به طور یقین در صورت ادامه دار شدن درگیری ها شاهد واکنش قاطع بازارهای جهانی به ادامه دار شدن جنگ و افزایش درگیری ها در منطقه خواهیم بود.

نگرانی ها از جدایی اسپانیا

در شرایطی که بازارهای جهانی بر روی موضوع یونان متمرکز شده اند، موضوع اسپانیا در صفحات اول روزنامه ها نیست. این موضوع می تواند به زودی و در هفته آینده تغییر کند. در روز 25 نوامبر شاهد انتخابات کاتالونیا هستیم. نهضت جدایی طلب با توجه به نارضایتی بسیاری از مردم کاتالونیا از سیاست های انقباضی اسپانیا به شدت در حال گسترش می باشد. در صورتی که حزب طرفدار جدایی طلبی کاتالونیا برنده انتخابات گردند شاهد ناآرامی های بیشتری در منطقه خواهیم بود که خوشایند شرایط فعلی اسپانیا با توجه به مشکلات اقتصادی خود نمی باشد.

ارادتمند- بهزاد

مدیر بخش بنیادی

میزان امتیاز
    9622Array = 128
    قدرت امتیازدهی
    128
    Array
    آتش بس میان حماس و اسراییل پذیرفته شده و از ساعت 9 به وقت محلی اجرا خواهد شد و این ریسک بازار نسبت به خاورمیانه کم میکنه و از طرفی روی بازار کالا منجمله نفت تاثیر خواهد داشت !

کاربر فعال

میزان امتیاز
    99Array = 18
    قدرت امتیازدهی
    18
    pcmbrokers
    Array
    سلام و احترام فراوان حضور دوستان و مخصوصا اساتید محترم که عقاید پر ارزششان را در مورد تاثیر آتش بس که ناشی از اعتقادشان به اهمیت فاندامنتال هست،،را اعلام فرمودند؛؛ بنده علیرغم داشتن توان فهم اخبار انگلیسی و مشاهده مرتب کانال بلومبرگ؛؛ با قاطعیت عرض میکنم که حتی اگر رئیس بانک مرکزی امریکا هم بودم ،، بدون ملاحظه تکنیکال ،، قادر به انجام ترید موفق نمیشدم،، نمونه اش عدم تاثیر خبر مهمی چون آتش بس در یورو دلار بود,, که الان و بعد از 2 ساعت حتی 10 پیپ هم حرکت نداشته ،،

صد البته کسی نمیتونه منکر تاثیر خبر روی شتاب حرکت ارزها باشه،، ولی به اعتقاد من تاثیرش در حد تاثیر برخورد قطعه سنگ یا آجر و یا بلوک سیمانی ( متناسب بزرگی و ارزش خبر ) با آب یک استخر است و موجی که در آن ایجاد میشه،، و گاهی اوقات اخبار متعدد با تاثیرات متضاد ،، باعث سردر گمی بیشتر هم میشه،،

موضوع مهمتر اینکه برای داشتن حد متوسط اطلاعات فاندامنتال,, داشتن سواد انگلیسی و به روز بودن در مورد اخبار و حتی زندگی در ینگه دنیا ؛؛ از اهمیت خاصی برخوردار است،،

در خاتمه مطمنم با این پست ،، خیلی ها مخالفت خواهند کرد؛؛ ولی از ان بزرگواران خواهشمندم لطف کنند به تصویر زیز نگاه کرده و عدم تاثیر خبر را ملاحظه فرمایند

ارادتمند همه فاندامنتالیست های نازنین : مهدی

مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها
    ویرایش توسط Modi : 11-22-2012 در ساعت 12:42 AM

Banned

میزان امتیاز
    10000Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array
    شب همه دوستان بخیر

خواهشا توجه کنید که این تاپیک صرفا جهت تحلیل و ترید بلند مدت حالا با هر روشی هست. پس خواهشا به منظور حفظ نظم اون:

1- اگر تحلیل تکنیکالی ارایه میشه فقط تایم فریم دیلی به بالا باشه
    2- اگر تحلیل فاندامنتالی ارایه میشه دیدگاه های کلان (میان مدت و بلند مدت) و نحوه استفاده از اون در چارت دیلی به بالا باشه
    3- سوالات مرتبط با موضوع تاپیک صرفا پرسیده بشه

مواردی که اشاره شد صرفا به جهت حفظ نظم این تاپیک هست وگرنه هر پست و نقطه نظری صد البته بسیار ارزشمند هست

ارادتمند- بهزاد
    tmp این را میپسندد.

صفحه 1 از 16 12311 ... آخرینآخرین