سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.
استراتژی تست استفاده از مدیریت معاملات مبتنی بر ابزار جدید
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
Like Tree67Likes
  • 12 Post By بهزاد بهزادی
  • 9 Post By بهزاد بهزادی
  • 12 Post By بهزاد بهزادی
  • 2 Post By بهزاد بهزادی
  • 5 Post By بهزاد بهزادی
  • 5 Post By بهزاد بهزادی
  • 7 Post By بهزاد بهزادی
  • 3 Post By بهزاد بهزادی
  • 4 Post By بهزاد بهزادی
  • 6 Post By بهزاد بهزادی

موضوع: تست استفاده از مدیریت معاملات مبتنی بر ابزار جدید

Banned

میزان امتیاز
    10000Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array

تست استفاده از مدیریت معاملات مبتنی بر ابزار جدید

ظهر دوستان بخیر،

اشاره داشتم که تصمیم بسیار جدی دارم که این نوع مدیریت رو ( استفاده توام از هج و مارتینگل) در روش تحلیلی خود دخالت بدهم و حداقل برای یک بازه شش ماهه اون رو بررسی کنم تا ببینم در عمل هم آیا همه چیز به خوبی تئوری هست یا خیر...

روش تحلیلی و همچنین پلان ترید من همانند همان روشی است که چند سال است از آن بهره می گیرم اما به دلیل اینکه تغییراتی در مدیریت سرمایه بر اساس استفاده از دو ابزار جدید باید بدهم کمی پلان ترید تغییر پیدا خواهد کرد اما استراتژی تحلیلی حرف جدیدی برای گفتن نداره و همان روش همیشگی بنده هست...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوره تست: همانطور که اشاره کردم 6 ماهه خواهد بود که از اول ماه ژانویه این مهم رو استارت می زنم (حدود 10 روز دیگر)

تایم فریم ترید: مانند همیشه تایم فریم روزانه هست...

اقلام معاملاتی: به دلیل اینکه می خواهم استفاده از ابزار جدید رو بر روی یک جفت ارز تست کنم فقط در دو نماد معالاتی یورودلار و پونددلار ترید خواهم کرد...

مدیریت سرمایه: یک درصد در هر موقعیت معاملاتی

نسبت ریسک به ریوارد: این نسبت به 1 به 2 در نظر می گیرم... بنابراین تارگت ها دو برابر میزان ریسک تعریف خواهند شد...

نقاط ورود و استاپ اولیه: همانند روش مرسوم خودم بر اساس کندل تریگر هستند... به جای استفاده از استاپ از هج کردن معامله استفاده خواهم کرد...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

با نسبت ریسک به ریوارد 1 به 2 بازدهی سیستم من به جهت شانس برد و باخت احتمالا حدود 50 درصد خواهد بود نه بالاتر... اما همین اندازه کافی است و بیشتر هم نیازی نداریم...

البته میشد نسبت ریسک به ریوارد رو 1 به 1 در نظر گرفت که در این حالت بازدهی سیستم فراتر از 65 درصد بود اما در عمل هیچ فرقی نمی کنه بازدهی این دو سیستم بالا... اما اگر از روش ریسک به ریوارد 1 به 2 استفاده کنم پوزیشن های هج شده این قابلیت رو خواهند داشت تا علاوه بر جبران ضرر مقداری سود هم بدهند در حالی که در روش ریسک به ریوارد 1 به 1 این امکان وجود نداشت...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

من به زودی این روش رو در تاپیکی مجزا استارت می زنم و سعی می کنم اونجا به صورت لایو اتفاقات رو توضیح بدهم... برای خودم هم استفاده از این نوع مدیریت تازگی داره و تا به حال از مارتینگل استفاده نکرده ام... اگر هم جواب نده و مواردی باشه که الان به چشم نمیاد چیزی از دست نخواهم داد چون روش و سیستم ترید فعلی تا زمانی که این دوره شش ماهه با موفقیت پشت سر گذاشته نشه سر جای خود باقیست...

تاپیک شخصی رو در این مورد با اجازه دوستان می بندم چون هدف تست این روش در یک بازه 6 ماهه است تا ببینم آیا این ایده ای که نیما عنوان کرده جواب می دهد یا خیر... اگرچه به نظر میرسه روشی که نیما برای پیاده کردن این موضوع مد نظر داره متفاوت با روشی است که بنده می خواهم پیاده کنم اما خب مهم اینه که هر فردی خودش به طرح مورد پسندش برسه...

ارادتمند- بهزاد

Banned

میزان امتیاز
    10000Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array

توضیحات

ظهر دوستان بخیر،

از سفر برگشته ام و تست کردن استراتژی رو استارت می زنم.. البته همانطور که اشاره کردم عملا از ابتدای ژانویه که بازارها با حجم بالاتری کار خودشون رو شروع می کنند میشه انتظار ایجاد موقعیت ها رو داشت اما با این حال از همین امروز هم اگر موقعیتی ایجاد بشه بر روی اون وارد خواهم شد...

چند نکته رو به دوستان بگم...

اول اینکه بنده این روش مدیریت رو روی یک حساب آزمایشی دمو دارم پیاده می کنم نه حساب واقعی... بنابراین توصیه می کنم دوستان از تریدهای زنده این تاپیک در حساب ریل خود استفاده نکنند...

دوم اینکه تعداد جفت ارزها رو به 5 عدد افزایش دادم و علاوه بر یورو و پوند ارزهای دلار استرالیا، ین و دلار کانادا رو هم مد نظر قرار می دهم... دلیل این موضوع این هست که می خواهم به اندازه کافی جامعه آماری ترید در این شش ماه داشته باشم به خصوص که تایم فریم روزانه هست و در این تایم فریم عملا تعداد موقعیت ها کمتر هستند...

سوم اینکه چون هدف از انجام این تست بازدهی روش مدیریتی با استفاده از دو ابزار جدید هست تمرکز اصلی بر روی این دو مورد است نه تحلیل ها... به همین دلیل چندان به تحلیل ها نخواهم پرداخت و حتی این احتمال وجود دارد که در تحلیل هایی که چندان ایده آل هم نباشند ورود پیدا کنم... باز هم دلیل این امر بالا بردن جامعه آماری ترید و در نظر گرفتن این موضوع است که ببینیم با تحلیل هایی از درجه متوسط سیستم به چه گونه عمل می کند...

نهایتا این توضیح رو بدهم که نقاط ورود و خروج دقیقا یک پیپ بالاتر و پایین تر از های و لو کندل هستند و البته اسپرد معاملاتی هم در این مهم لحاظ میشه... پندینگ اردرها رو معرفی نمی کنم اما به محض فعال شدن پوزیشن تصاویر رو قرار می دهم و جداول پوزیشن هم به روز میشه تا ببینیم آیا واقعا با بهره گیری از یک روش تحلیلی متوسط و استفاده از مدیریت هج و مارتینگل به صورت توام میشه به نوعی درصد موفقیت در این بازار رو افزایش داد... برای من مهم هست که در عمل ببینم دراوداون حساب تا چه حد در هر مقطع پایین میاد با توجه به اینکه در هر پوزیشن فقط 1 درصد ریسک می کنیم...

حساب دمویی که باز شده 100 هزار دلاری است و در هر ترید 1000 دلار ریسک رو می پذیریم... این نکته رو بگم که این تست در نهایت باید ما رو به اصلاح نواقص احتمالی روش که در مرحله استارت قابل لمس نیستند برساند تا پلان نهایی مدیریت با استفاده از این ابزار برای حساب های ریل بعد از طی دوره آزمایشی فراهم بشه... بسیار خوش بین هستم چون در بکوارد ده ساله ای که گرفته ام نتایج شگفت انگیز بوده اما باید در عمل و فوروارد تست این رو امتحان کنم...

در نهایت بنده همواره هر چه بلد بوده ام در اختیار سایرین گذاشته ام و اینگونه نبوده که دو جمله بگم و بقیه رو موکول به جلسات خصوصی کنم... بنابراین هرآنچه به نظرم رسید برای دوستان مطرح می کنم تا شاید شما هم بتونید روش شخصی خودتون رو با استفاده از این ابزار مدیریت کنید...

ارادتمند- بهزاد

Banned

میزان امتیاز
    10000Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

یادی از دکتر موسوی عزیز

ظهر دوستان بخیر،

جا داره در اینجا یادی کنم از دکتر موسوی عزیز و بزرگوار... تاپیک خوبی توسط ایشان راه اندازی شده بود که متاسفانه در همان گام های اول نیمه ماند و با خروج دکتر اون تاپیک هم نیمه کاره رها شد... شخصا به نوع مدیریت سرمایه دکتر انتقاد داشته و دارم چون ریسک معاملات به شدت بالا بود اما در هر حال دریچه نویی که ایشان باز کردند ارزش ادامه داشت و میشد به تدریج روی سیستمی که ارایه داده بودند کار کرد تا معایب و نواقص اون برطرف بشه...

احساس کردم باید در اینجا یادی از ایشان بشه به خصوص که علاوه بر دانش تحلیلی به جهت اخلاقی هم الگویی برای بسیاری از عزیزان بودند... قطعا از ایشان دعوت خواهم کرد تا پست های این تاپیک رو ببینند و اگر نقطه نظر و دیدگاهی دارند در ایمیل به بنده اعلام کنند... از بقیه دوستان هم تقاضا دارم اگر موردی به ذهنشون میرسه که می تونه روی بهبود سیستم کمک کنه در ارایه اون دریغ نکنند...

از قدیم گفته اند انسان شدن چه آسان، آدم شدن محال است... مهم نیست چقدر در این بازار موفق هستیم... آنچه مهم است اینه که خصوصیات اخلاقی ما چگونه باشد و تاثیر اون در زندگی و رفتار حرفه ای ما به چه صورت باشد... دکتر جان بنده ارادت بسیاری به شما داشته و داریم چه باشید و چه نباشید...

ارادتمند- بهزاد

Banned

میزان امتیاز
    10000Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array
    مجددا سلام،

این جدول هم خلاصه و برآیند کاری رو بر روی یک حساب دمو نشان میده... هر پوزیشن که بسته بشه این جدول رو آپدیت می کنم و به تدریج روی اون صحبت خواهیم کرد...

ارادتمند- بهزاد

مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها
    matin و amirsiroos پسندیده اند.

Banned

میزان امتیاز
    10000Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array
    عصر بخیر،

برای یکی دو تا از دوستان در پیام خصوصی ابهام در مورد میزان برد و باخت ها وجود داشت که اینجا مجددا توضیحاتی مبسوط ارایه می کنم...

همانطور که گفتم نسبت ریسک به ریوارد رو یک به دو گرفتم... البته بر روی کاغد برای سه حالت ریوارد 1، 1.5 و 2 محاسباتی انجام دادم و دیدم که بهترین گزینه همان 2 در تئوری است...

در این حالت (ریسک به ریوارد یک به دو) سیستم معاملاتی بنده این توانایی رو داره که در حدود 50 درصد معاملات رو با موفقیت پشت سر بگذاره... این درصد کمتر از این نباشه بیشتر نیست و من نمی دونم دوستانی که مدعی هستند سیستم معاملاتیشون ریسک به ریوارد عالی داره (ریوارد چند برابر ریسک) و در 75 درصد مواقع هم موفق عمل می کنه اصلا چرا دنبال استفاده از این ابزار باید باشند!... در هر حال سیستم معاملاتی بنده با نسبت 1 به 2 حوالی 50 درصد و حتی کمی کمتر درست عمل می کنه و بنده هالی گریل دار اختیار ندارم...

اما من در چهار مرحله حداکثر از هج و مارتینگل استفاده می کنم... اگر در مرحله چهارم باز هم شاهد ضرر باشم معاملات رو با ضرر خواهم بست... اگر روی هر پوزیشن یک درصد و یا نیم درصد ریسک کنم محاسبات به صورت زیر است... برای نیم درصد مثال می زنم:

پوزیشن اول: احتمال رسیدن به تارگت برابر با 50 درصد هست که در این صورت 1 درصد سود می کنیم و احتمال رسیدن به استاپ هم برابر با 50 درصد هست که در این حالت 0.5 درصد ضرر می کنیم... اگر قمیت به ضرر رسید پوزیشن رو وارد هج می کنم و در سطح و موقعیت ورود بعدی که ایجاد بشه وارد پوزیشن دوم میشم...

پوزیشن دوم: همزمان با فعال شدن پوزیشن دوم (نقطه ورود) با همان مختصات ریسک به ریوارد 1 به 2 پوزیشن اول رو هم از هج در می آوریم و تارگت و استاپ جدید را دقیقا مطابق پوزیشن دوم برایش ست می کنیم... در این حالت در صورت رسیدن به تارگت سود برابر 2 درصد و در صورت رسیدن به استاپ ضرر برابر 1.5 درصد است... احتمال اینکه در پوزیشن اول و یا دوم به تارگت برسیم 75 درصد هست و به احتمال 25 درصد قیمت به ضرر می رسد و مجددا باید دو پوزیشن رو هج کنیم و در موقعیت ایده آل بعدی وارد پوزیشن سوم شویم...

پوزیشن سوم: همزمان با فعال شدن پوزیشن سوم با همان مختصات ریسک به ریوارد 1 به 2، دو پوزیشن قبلی رو که در نقطه استاپ پوزیشن دوم هج شده اند باز می کنیم و این بار سه پوزیشن با تارگت و استاپ یکسان داریم... در این حالت سود 3 درصد و ضرر هم 3 درصد است... احتمال اینکه تا این مرحله به تارگت برسیم 87.5 درصد هست و احتمال اینکه در سه پوزیشن پیاپی به استاپ برسیم 12.5 درصد هست...

پوزیشن چهارم: همزمان با فعال شدن پوزیشن چهارم با همان مختصات ریسک به ریوارد 1 به 2، سه پوزیشن قبلی رو که در نقطه استاپ پوزیشن دوم هج شده اند باز می کنیم و این بار چهار پوزیشن با تارگت و استاپ یکسان داریم... در این حالت سود 4 درصد و ضرر 5 درصد است... احتمال اینکه تا این مرحله به سود برسیم 94 درصد هست و احتمال اینکه در چهار پوزیشن پیاپی به استاپ برسیم 6 درصد است...

میشه باز هم ادامه داد اما من تا همینجا فعلا جلو میام... یعنی اگر در یک موقعیت تحلیلی چهار بار در چهار سطح مختلف تلاش کردم و روند مورد نظر شکل نگرفت دیگر هر چهار پوزیشن رو با حد ضرر می بندم و با فرض ریسک نیم درصد در هر ترید نهایتا تن به ضرر 5 درصدی در بالانس می دهم... ( دلیل این امر این هست که باید مراقب دراوداون حساب باشیم)

باز هم میگم که در عمل ممکن هست مواردی پیدا بشه که الان به چشم نیاد...

ارادتمند- بهزاد

Banned

میزان امتیاز
    10000Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

پوزیشن شماره 1

سلام،

پوزیشن شماره 1 فعال شد...

Sell USDCAD@1.3850 tp 1.3698
    (Buystop@1.4002)

توجه کنید که فعلا از ریسک به ریوارد یک به یک در مثال ها استفاده می کنم... در این پوزیشن استاپ 152 پیپ هست و تارگت هم 152 پیپ... بجای استفاده از استاپ از پوزیش معکوس هج به صورت پندینگ استفاده می کنم که در پرانتز اون رو نشان داده ام...

استارت کار زده شد تا ببینم در عمل به چه مشکلاتی برخواهیم خورد... هنوز پلان خیلی خام هست و کار زیادی داره که باید به تدریج در طول برنامه پیاده بشه.... در هر حال یک درصد اول سرمایه اومد رو این پوزیشن... (هزار دلار ریسک)

ارادتمند- بهزاد

Banned

میزان امتیاز
    10000Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array
    مجددا سلام،

اون چیزی که برای من در این نوع مدیریت در نقطه شروع خیلی جذاب بود میزان سود و بازدهی روش نیست بلکه کنترل ریسک و رساندن آن به مرز صفر است... درواقع اگر این روش بازدهی کمتر از روش نرمال خودم هم داشته باشه اما بتونه ریسک ها رو نزدیک به صفر کنه ارزشی بسیار بالا برای من داره...

نکات مهمی در عمل وجود داره مثلا اینکه وقتی پوزیشنی هج میشه اصلا نباید برای باز کردن اون هج و گرفتن پوزیشن بعدی عجله کرد تا زمانی که شرایط مارکت کاملا بر اساس استراتژی و روش شخصی سیگنال ورود بده... دلیل این قضیه رو الان خدمتتون میگم که چی هست...

ببینید دوستان اگر یک سکه رو به بالا پرتاب کنید احتمال اینکه شیر یا خط بیاد 50 50 هست... در تحلیل ها ما معتدیم اگر تحلیلگر یک روش و استراتژی متوسط هم داشته باشه با فرض برابر بودن ریسک و ریوارد (میزان پیپ مساوی) به این نسبت 50 50 به 60 40 تبدیل میشه... به عبارت ساده تر با یک روش تحلیلی می توان از هر 10 ترید در 6 عدد موفق بود و در 4 عدد ناموفق ( با شرط برابر بودن هر باخت و هر برد)...

هرچه شما ریوارد رو بالاتر ببرید نسبت به ریسک بازدهی به جهت درصدی کمتر میشه اما احتمالا سود بیشتری کسب می کنید... فعلا در اینجا روی این بخش نمی خواهم صحبتی کنم و به همان حالت نرمال و مساوی برمیگردیم...

پس ما سکه ای داریم که لبه اون رو کمی کج کرده ایم ( بوسیله تحلیل) و این باعث شده در 60 درصد اوقات سکه شیر و در 40 درصد خط میاد... احتمال اینکه 5 مرتبه پشت سر هم این سکه خط بیاد چند درصد میشه؟

برای این کار باید پنج دفعه عدد 40 درصد رو در هم ضرب کنید... این احتمال برابر با فقط یک درصد هست... یعنی به احتمال 99 درصد شما در 5 پوزیشن پیاپی در یکی برنده خواهید بود و فقط به احتمال 1 درصد ممکنه که هر 5 پوزیشن استاپ بخوره... خب حالا سوال اینجاست که درسته که یک درصد خیلی احتمال پایینی هست اما صفر که نیست پس چه کنیم... پاسخ در میزان ریسک هر پوزیشن قرار داره...

اگر در هر پوزیشن 1 درصد ریسک کنیم... حتی با 5 استاپ پیاپی و استفاده از سیستم مارتینگل شما نهایتا 1+2+3+4+5 یعنی 15 درصد از سرمایه رو از دست می دهید... فراموش نکنید که این احتمال فقط 1 درصد هست و در 99 درصد اوقات شما سود یک درصدی خواهید برد...

بنابراین شما در حالت رندوم با 99 پوزیشن با سود 1 درصد و یک پوزیشن با ضرر 15 درصد روبرو خواهید شد در هر 100 ترید که کاملا وزنه رو به سمت رشد حساب شما متمایل می کنه...

این چند روز نشستم و بررسی روی بازی های مختلفی که در کازینوها انجام میشه انجام دادم و متوجه شدم کازینوها برای فرار از حیله مارتینگل که توسط قماربازان حرفه ای اجرا میشه در هر بازی به نوعی این حیله رو خنثی می کنند... مثلا اگر شما مهره رو باید در خانه های سیاه و سفید بچینید در بین 100 خانه میان و دو خانه قرمز هم قرار می دهند که این خانه ها عملا باخت هست همیشه... این باعث میشه فردی که می خواهد از تکنیک مارتینگل استفاده کنه ریسک کارش بره بالا و نتونه از فرمول نرم استفاده کنه...

حالا به دو نکته خیلی جالب توجه کنید:

اول اینکه اینجا بالاخره ما با تحلیل میام تو بازار و با کندل تریگر... این یعنی ما 50 50 کازینو رو تبدیل به 60 40 کرده ایم ( با فرض ریسک و ریوارد مساوی)

دوم اینکه در مارتینگل شما در هر دور باید دو برابر عدد قبلی قمار کنید تا اون باخت رو کاور کنید و به همین دلیل رشد سایز معامله صعودی است به صورت دنباله 1 2 4 8 16 32 64 128 256 و .... اما در ترید شما در هر مرحله میزان ریسک معین وارد می کنید و همزمان پوزیشن هج شده را به آن اضافه می کنید که به صورت دنباله 1 2 3 4 5 6 7 8 هست یعنی در مرحله پنجم یک مارتینگل کازینویی شما 31 واحد باخته اید و در مرحله پنجم سیستم هج و مارتینگل شما 15 واحد باخته اید... به عبارتی شیب بسیار کمتر و خطر از بین رفتن سرمایه خیلی کمتره...

باز هم میگم رو کاغذ همه چیز خوبه و من هرچی میگردم نکته منفی نمی بینم حتی در بکوارد چند ساله ای که گرفتم نتایج ایده آل بوده اما این فوروارد تست رو هم میگیرم که مطمین بشم... به خصوص باید مواردی مانند لوریج آزاد و سواپ و اسپرد رو تاثیرشون رو در برآیند کلی ببینم به چه صورت هست...

ارادتمند- بهزاد
    mojtaba3898, matin, lxo and 4 others like this.

Banned

میزان امتیاز
    10000Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array
    سلام

من برای هر پوزیشن یک چنین جدولی دارم....

اگر در هر یک از 5 مرحله که موقعیت ایده آل در جفت ارز مورد نظر شناسایی میشه به ریوارد برسم این جدول برای اون پوزیشن بسته میشه و سودی 1 درصدی به اکانت اضافه میشه...
    اما اگر بعد از 5 پوزیشن شاهد 5 استاپ باشم بدون اینکه در هیچ یک به تارگت رسیده باشم باز هم جدول رو خواهم بست و اینبار ضرر 15 درصدی رو ثبت خواهم کرد... اما توجه کنید که با یک سیستم حتی متوسط که دارای RR یک به یک هست و لبه 60 درصد به 40 درصد احتمال چنین حالتی زیر 1 درصد است...

ارادتمند- بهزاد

مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها
    matin, mojtaba3898 and amirsiroos like this.

Banned

میزان امتیاز
    10000Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array
    تشکر می کنم از جناب mental عزیز

واقعیت امر این هست که همانطور که در پست های قبلی هم اشاره شد من این مسیر رو دارم همین الان طی می کنم و تست می کنم... این احتمال وجود داره که به دلایلی که فعلا به چشم نمیاد سیستم اونطور که به نظر میرسه جواب نده... اما تا جایی که برای من میسر بود روش کار کردم و به نظرم نقطه منفی در اون پیدا نشد...

با این حال باید حتما در حساب دمو و بعد حساب ریل جواب پس بده تا از کارآیی اون مطمین باشم...

همونطور که از پست ها هم مشهوده برای خودم هم چارچوب ها هنوز نهایی نیست و گاها تغییراتی می کنه تا ببینم نهایتا میشه به یک سیستم مدیریتی بهینه رسید یا خیر... میشد این تایپک رو اصلا نزد و شخصی این موضوع رو پیش برد اما احساس کردم این مسیر ممکته متفاوت با تمام تفکرات پیشین باشه و ترجیح دادم اون رو به اشتراک بگذارم... من همین الان سیستمی دارم که بین 2 تا 5 درصد در ماه بهم سود میده در یک حساب ریل نسبتا سنگین اما اگر این روش جواب بده حتی اگر بازدهی پایینتری داشته باشه به دلیل حذف تقریبی ریسک برام خیلی ایده آل هست به خصوص که ارقامی که تا چندماه دیگر بر روی اونها باید کار کنم ارقام درشتی هستند و جوابگو بودن این روش در مدیریت هر پوزیشن اونجا که هر ضرر مساوی کل زندگی بنده می تونه باشه بهم خیلی کمک می کنه...

در هر حال به مشکلاتی خواهم خورد...

این رو هم بگم که من هم همانند شما قبل از سال 2005 که انگلستان بودم هم در بازی های متفاوت کازینو و هم در گمبل و بت کردن تجربه زیادی داشتم و واقعا اون طرز فکر در بازارهای مالی به من خیلی کمک کرده... در هر حال ایده و نظرات همه دوستان برای من مفید هست چون باعث فکر کردن من و احتمالا اصلاح نقاط پرایراد کار میشم...

در پایان این رو بگم که احساس می کنم برخی از ایجاد این تاپیک و مباحثی که داره عنوان میشه خوشنود نیستند... دلیل این موضوع برایم روشن نیست اما نباید به گونه ای عمل کنیم که جیبمان وابسته به باختن سایرین باشد تا کاسبیمان بچرخد... چه ایرادی داره اگر روشی جوابگو هست همه استفاده کنند و همه برنده باشند؟...

ارادتمند- بهزاد

Banned

میزان امتیاز
    10000Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array
    و اما به عنوان آخرین پست امشب این مطلب رو عنوان کنم که این تاپیک برای من اهمیت بسیار بالایی داره...

نتیجه ای که بنده از این تاپیک انتظار دارم از بسیاری از اتفاقات زندگی برایم مهمتر هست... اگر لازم باشه ساعتها، روزها و هفته ها، تمام تمرکز خودم رو بر روی پیاده سازی این ابزار مدیریتی معطوف می کنم چون باید مطمین بشم که آیا جوابگو هستند یا خیر... مسلما هر موردی که این تمرکز رو برام بهم بزنه فعلا در اولویت کارهایم نخواهد بود...

در موضوعی موازی، اگر همه چیز بر وفق مراد جلو بره به زودی و تا چند ماه آینده مدیریت سرمایه بسیار سنگینی رو بر عهده خواهم گرفت ( به پول خودمان شاید رقمی در حدود 700 میلیارد تومان)... البته اون مدیریت سرمایه یک کار تیمی سنگین در خارج از کشور هست و بنده در راس اون تیم هستم... این روش برای من خیلی اهمیت داره چون اگر جوابگو باشه قطعا در مدل مدیریت سرمایه جدید جا خواهد گرفت...

شب دوستان بخیر- بهزاد