سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.
مدیریت سرمایه بزرگان بازار تبادلات ارزی
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 26
Like Tree69Likes

موضوع: مدیریت سرمایه بزرگان بازار تبادلات ارزی

Banned

میزان امتیاز
    9997Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array

مدیریت سرمایه بزرگان بازار تبادلات ارزی

سلام دوستان،

بدون شک مطالب این تاپیک مهمترین مطالبی است که در زندگی خود به عنوان یک تریدر خواهید خواند. شاید با خود بگویید این یک بیان بسیار جسورانه هست و چطور نگارنده چنین ادعایی می کند؟ اما اگر به این حقیقت و واقعیت توجه کنید که مدیریت سرمایه صحیح، پراهمیت ترین بخش از حرفه یک تریدر موفق بازار هست در می یابید که چندان هم این گفته جسورانه نیست.

منظور از مدیریت سرمایه در حرفه بازار واژه ای است که در برگیرنده جنبه های گوناگون مدیریت ریسک و ریوارد در تک تک تریدهایی هست که شما انجام می دهید. اگر شما به طور کامل اهمیت درگیر کردن اصول مدیریت سرمایه و پیاده سازی تکنیک های مدیریت سرمایه را درک نکنید، قاطعانه به شما می گویم که شانس بسیار اندکی دارید تا تبدیل به یک تریدر حرفه ای که بتواند سودهای دایمی کسب کند، خواهید داشت.

در این تاپیک قصد دارم مهمترین جنبه های مدیریت سرمایه را برایتان به تفصیل شرح دهم. مواردی همچون نسبت ریسک به ریوارد، انتخاب حجم معاملات، استفاده از حجم درصدی و ثابت و سایر نکاتی که مورد نیازتان است.

پس به شما پیشنهاد می کنم قبل از اینکه در ادامه با شما باشم یک فنجان قهوه تلخ برای خودتان بریزید تا با هم همراه شویم و به شما مهمترین و بحرانی ترین ابعاد حرفه ترید رو شرح دهم.

ارادتمند- بهزاد

Banned

میزان امتیاز
    9997Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نسبت ریسک به ریوارد:

نسبت ریسک به ریوارد (سود به زیان) مهمترین جنبه ای است که برای مدیریت سرمایه خود در بازار باید مد نظر داشته باشید. با این حال متاسفانه بسیاری از تریدرها به درستی درک نمی کنند که چگونه باید از مزایا و قدرت بیچون و چرای نسبت ریسک به ریوارد بهره گیرند.

در حالت تئوری هر تریدری در بازار می خواهد تا ریوارد خود را افزایش و ریسک خود را کاهش دهد. شاید بتوان گفت این یکی از پایه های اصلی مبدل شدن به یک تریدر حرفه ایست که بتواند سودهای دایمی کسب کند. کسب دانش صحیح مدیریت ریسک به ریوارد و یادگیری چگونگی بهره مندی از آن در تریدها، به شما کمک می کند تا از این مهم بهره گیری لازم را در بازار داشته باشید.
    بسیاری از تریدرهای از قدرت نهفته ریسک به ریوارد بهره کافی را نمی برند به این دلیل که اونها صبر و تحمل لازم رو برای اجرا و پیاده سازی تعداد کافی از تریدهایی که در اونها مبانی ریسک به ریوارد رعایت شده باشد رو ندارند. اونها این فرصت رو به خودشان نمی دهند تا به درستی درک کنند ریسک به ریوارد چه کار مهمی می تواند برای آنها انجام دهد.

منظور از نسبت ریسک به ریوارد صرفا محاسبه میزان ریسک و میزان ریوارد در هر ترید نیست، بلکه مفهوم اصلی آن فهمیدن این موضوه است که با گرفتن ریواردهایی که در حدود دو تا سه برابر ریسک تریدهای برنده شما باشند، شما قادر خواهید بود حساب خود را در این بازار به راحتی افزایش دهید حتی اگر بخش قابل توجهی از تحلیل های شما نتیجه منفی داده باشد و استاپ خورده باشید.

ارادتمند- بهزاد

Banned

میزان امتیاز
    9997Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array
    تا چه اندازه به یک سیستم تحلیلی قوی نیازمند هستم؟

بدون شک پاسخ به این سوال یکی از بزرگترین چالش هایی است که تریدرها با اون سر و کار دارند. روش ها و سیستم های تحلیلی گوناگونی برای تحلیل بازار وجود دارد که امکان استفاده از هر یک از اونها میسر هست. نکته قابل توجهی که اینجا وجود داره این هست که بر خلاف طرز تصور اکثریت انتخاب روش تحلیلی تاثیر و نقش کلیدی در موفقیت در این بازار ندارد.

خیلی از تریدرها زمانی که با یک تریدر موفق که قادر به دریافت سود دایمی از بازار هست برخورد می کنند تصور می کنند که رمز اصلی موفقیت او استفاده از روش تحلیلی است که دارد در حالی این فقط یک وهم و خیال هست و چه بسا اگر فرد دیگری دقیقا همان روش تحلیلی را استفاده نماید و همچنان در زمره بازندگان بازار قرار گیرد.

بارها شاهد بودم دوستانی که خواهان فراگیری الیوت بوده اند از من پرسیده اند آیا با یادگیری این دوره دیگر به سودآوری می رسیم؟ و بنده در جواب گفته ام یادگیری و استفاده از روش تحلیلی نقشی در موفقیت شما در این بازار ندارد یا به عبارتی صحیح تر کمترین نقش را دارد.
    حتما تا کنون بارها به خود گفته اید که دلیل اصلی عدم کارآیی و موفقیت در کسب سود از بازار انتخاب روش تحلیلی نادرستی هست که دارید. اما به عنوان نگارنده این موضوع به شما این اطمینان را می دهم که اگر همین روش تحلیلی شما رو به یک تریدر که بر اساس دانش مدیریت سرمایه و تکنیک های اون ترید می کنه بدهند چه بسا بسیار موفق عمل کنه.

صحبت هایی که کردم ناقض این موضوع نیست که شما به روش تحلیلی نیاز ندارید و فقط می خواهم درجه اهمیت روش تحلیلی رو در موفقیت خودتون به درستی بدونید.

چون می خواهم کاملا با شما کاربردی صحبت کنم دو نکته رو در اینجا مورد نظر قرار دهید:

اول- از یک روش تحلیلی ثابت برای تمام تحلیل های خود استفاده کنید. به هیچ عنوان چارت را با روش های گوناگون تحلیل نکنید. سعی کنید پلان ترید شما فقط بر اساس یک روش تحلیلی باشد.

دوم- در انتخاب روش تحلیلی زیاد وسواس به خرج ندهید. روش تحلیلی بهینه نداریم و بهترین روش های تحلیلی کمی شانس مساوی بازار رو به یک سمت محتمل تر می سازد. تصور اینکه روشی بتواند همه موقعیت های بازار رو به درستی تشخیص دهد فکری عبث و بیهوده است. بهترین روش های تحلیلی قادر نیستند کمی بیشتر از نصف موقعیت هایی رو که شناسایی کرده اند به سود برسانند (کمی بالاتر از پنجاه درصد) به این موضوع فکر کنید. در ادامه با شما خواهم بود.

ارادتمند- بهزاد

کاربر فعال

میزان امتیاز
    6146Array = 85
    قدرت امتیازدهی
    85
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    بهزاد جان بسیار بحث خوب و جالبی را شروع کردید .

از مدیریت تقاضا دارم خواهشا این تاپیک با ارزش را به تالار مدیریت سرمایه منتقل کنند . و این پست را هم حذف کنند تا شکافی بین بحث پیش نیاد .
    مدیریت سرمایه حرفه ای شرط ماندگاری و موفقیت

Banned

میزان امتیاز
    9997Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array
    آیا قادر هستم بازار رو پیش گویی کنم؟ پیش بینی چطور؟

در ادامه پست قبلی و با توجه به اینکه باید به این باور برسم که بهترین روش های تکنیکال فقط کمی لبه شانس رو به نفع من تغییر میدهد باید به یک باور ذهنی بسیار مهم دیگر برسید. این باور ذهنی به نوعی پایه و اساس هرآنچه می گویم هست و اگر به این باور نرسید هیچگاه مدیریت سرمایه ای رو که مبانی عملی اون رو با شما در میان می گذارم به کار نخواهید بست.

تا کنون تریدرهای زیادی ادعای پیدا کردن هولی گریل بازار را داشته اند. خیلی ها در مقاطع مختلف به این احساس رسیده اند که به نقطه پیشگویی بازار نزدیک شده اند. اما این تصورات ذهنی غلط فقط باعث میشه چند صباحی دیگر از عمر تریدتون هم بدوت نتیجه سپری بشه. اگر واقعا به قصد سرگرمی در این بازار نیستید به آنچه می گویم به دقت گوش کنید.

این بازار رو حتی برای یک لحظه بعد نمی توان پیشگویی کرد.این خیلی مهم هست که شما بدونید زمانی که حرکات بازار بر اساس عرضه و تقاضا شکل می گیره شناسایی اینکه همه تریدرهای جهان می خواهند در اون لحظه بخرند یا بفروشند غیر ممکن هست. از سوی دیگر هیچ دو لحظه ای در بازار همانند هم وجود نداره و شما نمی توانید با تکیه بر رفتار گذشته بازار رفتار آتی رو پیش گویی کنید.

در دنیا میلیاردها درخت وجود داره و هر کدام از این درختان هزاران هزار برگ دارند اما حتی دو برگ دقیقا یکسان نداریم. لحظات بازار هم دقیقا مشابه همین برگ های درخت هستند.
    پس در اولین لایه ذهنی باید به این باور مهم برسم که من قادر به پیشگویی بازار نیستم.

حالا یک واژه جدیدتر رو مد نظر قرار دهیم و بجای پیشگویی از واژه پیش بینی استفاده می کنید. با این فرض که در پیشگویی قطعیت وجود داره و در پیش بینی قطعیتی وجود نداره. آنچه مسلما باید به ان اعتقاد داشته باشید این هست که این بازار غیر قابل پیشگویی هست و هر کسی به شما از حرکت پیش روی بازار با اطمینان حرف بزند بدانید کمترین اطلاعی از ماهیت واقعی این بازار ندارد. در ادامه وارد بحث شیرین پیشبینی خواهیم شد و به شما می گویم که چرا باید به این لایه مهم اعتقاد داشته باشیم.

ارادتمند- بهزاد
    ویرایش توسط بهزاد بهزادی : 07-08-2012 در ساعت 01:46 PM
    AmiR.HJ, alihvac, rezas01 and 1 others like this.

Banned

میزان امتیاز
    9997Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array
    بازار قابل پیش بینی است

بر اساس آنچه گفته شد به دلیل عدم امکان احاطه بر روی رفتار تمانی تریدرهای در لحظه، هیچ زمام کسی نمی تونه ادعا کنه از آینده چارت ولو برای یک ثانیه باخبر است. به عبارتی دیگر هیچ قطعیتی در این بازار وجود ندارد و قیمت در هر لحظه آماده هست تا واکنشی متفاوت با آنچه متصور هستیم انجام دهد و ما را متحیر سازد.

شاید این سوال پیش بیاد که اگر نمیشه آینده حرکتی بازار رو پیشگویی کرد پس حرفه ترید چه معنایی دارد و فرق آن با شرط بندی چیست؟

واقعیت امر این هست که تمامی کاینات از نظم و ریاضیات پیروی می کنند و استثنایی از این حیث نداریم. حتما به خاطر دارید که توضیح دادم هیچ دو برگ یکسانی در دنیا وجود نداره اما همیشه میشه برگهای مشابه از درختان مشابه رو دسته بندی کرد چرا که خصوصیاتی کما بیش شبیه هم دارند.

بازار هم ذاتا تمایل دارد تا رفتاری مشابه گذشته از خود ارایه دهد و این همان چیزی هست که یک تریدر به آن نیاز دارد. یکسان بودن رفتار برای ما دست نیافتنی هست اما رفتارهای مشابه رو میشه جستجو کرد. در همین راستا علم تحلیل بوجود اومده. شاید خیلی ها وجه تمایز شدیدی بین تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال قایل باشند اما در کمال تعجب باید به شما بگویم که در دو ریشه ای یکسان دارند و هر دو باعث می شوند بازار حرکاتی مشابه حرکات گذشته رو از خود تکرار کنه.

این درست همان نقطه ای هست که تریدر پیش بینی می کنه که احتمال وقوع حرکتی مشابه قبل بر اساس تحلیل تکنیکال یا فاندامنتال وجود داره و بر اون مبنا وارد بازار و پوزیشنی محتمل میشه که در اون احتمال وقوع حرکتی در یک سمت به دلیل تشابه افزایش پیدا کرده.

اما ایا واقعا همیشه این احتمالات در جهت تکرار رفتار مشابه درست از آب در میاد. پاسخ واضح هست. خیر.

چیزی که خیلی الزام دارم که شما به درستی درک کنید این هست که بازار در لایه ریز خود غیر قابل پیش گویی هست و شما هیچ زمان از نتیجه یک ترید اطمینان ندارید. اما همین بازار در لایه درشت خود و زمانی که تعداد تریدها رو افزایش می دهید با تکرار الگوهای گذشته و تمایل به تکرار مشابهات قابل پیش بینی میشه (نه در یک ترید بلکه در یک جامعه تریدی)

در ادامه با من همراه باشید چرا که تازه به ابتدای راه رسیده ایم. اگر قهوه شما سرد شده اون رو عوض کنید چون حتما به اون نیاز پیدا می کنید.

ارادتمند- بهزاد
    ویرایش توسط بهزاد بهزادی : 07-08-2012 در ساعت 09:11 PM
    AmiR.HJ این را میپسندد.

Banned

میزان امتیاز
    9997Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array
    در هر ترید چه میزان ریسک کنم؟

می دونم که جواب به این سوال ممکنه انتقاد خیلی از تریدرها رو به همراه داشته باشه. واقعیت امر اینه که من ترجیح می دهم درصد معینی رو برای این کار ارایه ندهم. به نظر من هر تریدر خودش باید تشخیص بده که این درصد باید چه اندازه باشه. اما در یک حالت کلی و در 99 درصد تریدرها باید این محدوده بین 0.5 درصد تا 5 درصد سرمایه شما باشه. اگر خارج از این محدوده هستید سعی کنید ریسک تریدهاتون رو وارد محدوده کنید.

چرا نباید بالای 5 درصد ریسک کنم؟

اگر دقت کنید اشاره کردیم که بازار در لایه زیرین خود ( تریدهای تک) غیر قابل پیشگویی هست و انتظار هر اتفاقی در زمانی که ترید می کنید وجود داره. هیچکدام از ما به درستی نمی دونیم وقتی پوزیشنی گرفتیم نتیجه اون مثبت خواهد بود یا منفی. مفهوم این قضیه ابن هست که شما دارید مبلغی رو روی حرکتی که از جهت آن اطمینان ندارید ریسک می کنید. قبل از اینکه بخواهم به دلیل درصد زیر 5 اشاره کنم موضوع مهمتری رو باید اشاره کنم و اون پذیرش ریسک هست.

پذیرش ریسک یعنی اینکه اگر بازار بر خلاف پیش بینی من عمل کرد و در اون ترید بازنده شدم مبلغی رو از دست بدهم که به لحاظ روانی آمادگی از دست دادن اون رو داشته باشم. ممکنه شما بگید وقتی من ریسک می کنم این آمادگی رو دارم. اما این تنها کافی نیست. چیزی که من از شما می خواهم این هست که اگر اون مبلغ رو از دست دادید ککتون هم نگزه و آرامش ذهنیتون به هم نریزه.

من با تریدرهای بسیاری روبرو شدم که وقتی پوزیشن اونها در منفی رفته به التماس و حتی گریه و زاری افتاده اند که براشون تحلیل کنم و کمکشون کنم! چیزی که از دست هیچ کسی بر نمیاد و اگر من می تونستم حتی یک حرکت بازار رو با قاطعیت پیش بینی کنم الان برای شما پست نمیزدم!

چرا من و شما باید به میزانی در ترید ریسک کنیم که آمادگی ذهنی پذیرش اون رو نداریم. ممنکه تریدری دارای 100 هزار دلار سرمایه باشه و در هر ترید اگر بیشتر از 1000 دلار از دست بده حس خوبی بهش دست نده و از اون باخت نگران بشه. پس چنین تریدری باید نهایتا همون یک درصد رو ریسک کنه.

ممکنه تریدری دارای 5000 دلار پول باشه و اگر 200 دلار هم در یک ترید از دست بده این موضوع برایش قابل قبول باشه و حس بدی بهش دست نده بعد از باخت. پس در اینجا این تریدر می تونه 4 درصد هم ریسک کنه چون ریسک واقعی رو پذیرفته.

شاید خیلی بیراهه نباشه اگر بگیم هرچه رقم سرمایه شما بزرگتر میشه ذهن شما به همون اندازه رشد نمی کنه و ناخودآگاه به سمت ریسک های پایین تر متمایل خواهید شد. شاید تبدیل 100 دلار به 200 دلار برای خیلی از ما راحت باشه اما آیا می تونید به همون راحتی 100 هزار دلار رو به 200 هزار دلار تبدیل کنید؟ مسلما خیر! هر دو یک نسبت رو دارند اما ذهن من و شما پذیرای ریسک متناسب با رقم سرمایه هست.

بنابراین یه میزانی ریسک کنید که اگر اون درصد رو باختید همچنان شب رو راحت بخوابید و وجدانتون به راحتی این باخت رو قبول کنه!

اما چرا نباید زیر نیم درصد در هر ترید ریسک کنم؟

دلیل اون این هست که اگر قرار باشه ریسک ترید رو به کمتر از نیم درصد برسونیم عملا سودرسانی احتمالی این بازار برامون به حداقل میرسه و چه بسا فعالیت هایی که ریسک پذیری این بازار رو نداشته باشند و سود بهتری رو در قبال زمان و سرمایه به شما می دهند برایتان مناسب تر باشه مانند اوراق بهادار و ...

و اما پاسخ به سوال اصلی در ابتدای پست و اینکه چرا نباید بالای پنج درصد ریسک کنم؟

جواب این سوال کمی گسترده هست و در ادامه به شما خواهم گفت که به چه دلیل به سمت ریسک های بالای این عدد حتی در سرمایه های جزیی نباید رفت.

ارادتمند- بهزاد
    ویرایش توسط بهزاد بهزادی : 07-08-2012 در ساعت 11:02 PM

مدیر بخش بنیادی

میزان امتیاز
    9596Array = 127
    قدرت امتیازدهی
    127
    Array
    از این تاپیک و مطالب با ارزشش عافل نشید و از دکتر عزیز خواهش میکنم که دیدگاه و مطالب خودشون در این باره به اشتراک بزارن که بسیار سودمند هستند.

کاربر فعال

میزان امتیاز
    1237Array = 29
    قدرت امتیازدهی
    29
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    با عرض سلام خدمت جناب بهزادی عزیز....
    مطالب این تاپیک خیلی به دلم نشسته اگه ممکنه این تاپیک رو ادامه بدید.اگه براتون مقدور نیست میشه فایل یا پی دی اف کتاب مذکور رو به اشتراک بزارید انگلیسی هم باشه مشکلی نیست.
    با تشکر
    Zelatan این را میپسندد.
    گفتم که عطش می کُشدم در تب صحرا. گفتی که مجوی آب و عطش باش سراپا!! گفتم که نشانم بده گر چشمه ای آنجاست. گفتی چو شدی تشنه ترین،قلب تو دریاست!

کاربر فعال

میزان امتیاز
    944Array = 20
    قدرت امتیازدهی
    20
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    این متد های مدیریت سرمایه دیگه قدیمی شده .

این مدل مدیریت سرمایه مال سیستم های قدیم بود که حد اکثر5٪ میشد ریسک کرد.

الان جدیدا سیستم هایی اومده تو بازار که میتونی باهاش تا 100٪ هم ریسک کنی ! بری تو نخش ...اصلا دنیایی واسه خودش ...

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین