سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.
مدیریت سرمایه بزرگان بازار تبادلات ارزی - صفحه 3
صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 26 از 26
Like Tree69Likes

موضوع: مدیریت سرمایه بزرگان بازار تبادلات ارزی

کاربر عضو

میزان امتیاز
    354Array = 23
    قدرت امتیازدهی
    23
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد بهزادی نمایش پست ها
    در هر ترید چه میزان ریسک کنم؟

می دونم که جواب به این سوال ممکنه انتقاد خیلی از تریدرها رو به همراه داشته باشه. واقعیت امر اینه که من ترجیح می دهم درصد معینی رو برای این کار ارایه ندهم. به نظر من هر تریدر خودش باید تشخیص بده که این درصد باید چه اندازه باشه. اما در یک حالت کلی و در 99 درصد تریدرها باید این محدوده بین 0.5 درصد تا 5 درصد سرمایه شما باشه. اگر خارج از این محدوده هستید سعی کنید ریسک تریدهاتون رو وارد محدوده کنید.

چرا نباید بالای 5 درصد ریسک کنم؟

اگر دقت کنید اشاره کردیم که بازار در لایه زیرین خود ( تریدهای تک) غیر قابل پیشگویی هست و انتظار هر اتفاقی در زمانی که ترید می کنید وجود داره. هیچکدام از ما به درستی نمی دونیم وقتی پوزیشنی گرفتیم نتیجه اون مثبت خواهد بود یا منفی. مفهوم این قضیه ابن هست که شما دارید مبلغی رو روی حرکتی که از جهت آن اطمینان ندارید ریسک می کنید. قبل از اینکه بخواهم به دلیل درصد زیر 5 اشاره کنم موضوع مهمتری رو باید اشاره کنم و اون پذیرش ریسک هست.

پذیرش ریسک یعنی اینکه اگر بازار بر خلاف پیش بینی من عمل کرد و در اون ترید بازنده شدم مبلغی رو از دست بدهم که به لحاظ روانی آمادگی از دست دادن اون رو داشته باشم. ممکنه شما بگید وقتی من ریسک می کنم این آمادگی رو دارم. اما این تنها کافی نیست. چیزی که من از شما می خواهم این هست که اگر اون مبلغ رو از دست دادید ککتون هم نگزه و آرامش ذهنیتون به هم نریزه.

من با تریدرهای بسیاری روبرو شدم که وقتی پوزیشن اونها در منفی رفته به التماس و حتی گریه و زاری افتاده اند که براشون تحلیل کنم و کمکشون کنم! چیزی که از دست هیچ کسی بر نمیاد و اگر من می تونستم حتی یک حرکت بازار رو با قاطعیت پیش بینی کنم الان برای شما پست نمیزدم!

چرا من و شما باید به میزانی در ترید ریسک کنیم که آمادگی ذهنی پذیرش اون رو نداریم. ممنکه تریدری دارای 100 هزار دلار سرمایه باشه و در هر ترید اگر بیشتر از 1000 دلار از دست بده حس خوبی بهش دست نده و از اون باخت نگران بشه. پس چنین تریدری باید نهایتا همون یک درصد رو ریسک کنه.

ممکنه تریدری دارای 5000 دلار پول باشه و اگر 200 دلار هم در یک ترید از دست بده این موضوع برایش قابل قبول باشه و حس بدی بهش دست نده بعد از باخت. پس در اینجا این تریدر می تونه 4 درصد هم ریسک کنه چون ریسک واقعی رو پذیرفته.

شاید خیلی بیراهه نباشه اگر بگیم هرچه رقم سرمایه شما بزرگتر میشه ذهن شما به همون اندازه رشد نمی کنه و ناخودآگاه به سمت ریسک های پایین تر متمایل خواهید شد. شاید تبدیل 100 دلار به 200 دلار برای خیلی از ما راحت باشه اما آیا می تونید به همون راحتی 100 هزار دلار رو به 200 هزار دلار تبدیل کنید؟ مسلما خیر! هر دو یک نسبت رو دارند اما ذهن من و شما پذیرای ریسک متناسب با رقم سرمایه هست.

بنابراین یه میزانی ریسک کنید که اگر اون درصد رو باختید همچنان شب رو راحت بخوابید و وجدانتون به راحتی این باخت رو قبول کنه!

اما چرا نباید زیر نیم درصد در هر ترید ریسک کنم؟

دلیل اون این هست که اگر قرار باشه ریسک ترید رو به کمتر از نیم درصد برسونیم عملا سودرسانی احتمالی این بازار برامون به حداقل میرسه و چه بسا فعالیت هایی که ریسک پذیری این بازار رو نداشته باشند و سود بهتری رو در قبال زمان و سرمایه به شما می دهند برایتان مناسب تر باشه مانند اوراق بهادار و ...

و اما پاسخ به سوال اصلی در ابتدای پست و اینکه چرا نباید بالای پنج درصد ریسک کنم؟

جواب این سوال کمی گسترده هست و در ادامه به شما خواهم گفت که به چه دلیل به سمت ریسک های بالای این عدد حتی در سرمایه های جزیی نباید رفت.

ارادتمند- بهزاد
    با سلام و سپاس جناب بهزادی
    این تاپیک شما خیلی تاثیر گذار بود البته من در اوایل اشنایی با این کار زیاد میشنیدم که باید به مدیرت سرمایه اهمیت زیادی داده بشه اما حقیقتا فقط به دنبال استراتژی بودم و درک درستی از اهمیت مدیرت سرمایه نداشتم تا اینکه با تاپیک شما مواجه شدم و دلیل فقط دیدن سود به همراه بالانس منفی حسابمرو فهمیدم . لطفا دلیل اینکه چرا نباید بالای 5% ریسک کنیم رو برامون توضیح بدید .
    با تشکر

کاربر فعال

میزان امتیاز
    2054Array = 43
    قدرت امتیازدهی
    43
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    حتی باید دست اقای بهزادی رو بوسید تا این بحث رو ادامه میداد
    افسوس!!!

کاربر عضو

میزان امتیاز
    84Array = 7
    قدرت امتیازدهی
    7
    pcmbrokers
    Array
    به نوبه ی خودم از جناب بهزادی زیز تشکر میکنم بابت مطالب ارزشمند این تاپیک و از همین راه دور دستشان را میبوسم و خالصانه استدعا دارم که این موضوع را مبسوط ادامه دهند.
    باشد که همه ی تریدر ها در کسب سود رستگار شوند

کاربر عضو

میزان امتیاز
    354Array = 23
    قدرت امتیازدهی
    23
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    با اجازه جناب بهزادی من نظر خودمو در مورد اینکه چرا نباید بیش از 5% ریسک کرد میگم .
    من فکر میکنم تعیین این میزان ریسک 2 جنبه داشته باشه .
    1 - اگر یکی از ارکان اصلی کسب سود در این شغل احتمالات باشه, ما با درگیر کردن درصد کمی از سرمایه این شانس رو خواهیم داشت که در دفعات بعدی بازم بتونیم شانس خودمونو امتهان کنیم
    2- با درگیر کردن حجم بیش از این درصد,فشار روانی ناشی از ضرر, احساسات تریدر رو درگیر ترید میکنه و تریدر شروع به گرفتن تصمیمات خارج از برنامش میکنه و در نهایت وزنه ی ضرر ها سنگینتر شده و موجبات کال مارجین شدن رو فراهم میکنه
    دوستان لطفا نظر خودشونو بگن تا جناب بهزادی هم بدونن ما مشتاق ادامه ی مطالب ایشان هستیم

کاربر فعال

میزان امتیاز
    1243Array = 30
    قدرت امتیازدهی
    30
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    از دوستان کسی لینک این کتابو نداره....
    با تشکر
    گفتم که عطش می کُشدم در تب صحرا. گفتی که مجوی آب و عطش باش سراپا!! گفتم که نشانم بده گر چشمه ای آنجاست. گفتی چو شدی تشنه ترین،قلب تو دریاست!

کاربر عضو

میزان امتیاز
    42Array = 4
    قدرت امتیازدهی
    4
    pcmbrokers
    Array
    ميشه ادامه بديد آقاي بهزادي؟

ضمنا اون دوستي كه گفتند متد جديدي براي مديريت سرمايه وجود داره كه ريسك 65 درصد باشه اما ضرري نكنيم ميشه لينكش رو بديد مطالعه كنيم؟

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123