سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.
نیازهای غیر تحلیلی یک تریدر
صفحه 1 از 17 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 170
Like Tree91Likes

موضوع: نیازهای غیر تحلیلی یک تریدر

Banned

میزان امتیاز
    10000Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array

نیازهای غیر تحلیلی یک تریدر

سلام

اگر بخواهم بدون مقدمه بگم از اینکه می بینم افرادی که تحلیلگران خوب و زبده ای هستند عاجز از گرفتن سود از این بازار هستند ناراحت می شوم. تو این سالها در مباحث مختلف همیشه سعی کرده ام به نحوی توجه دوستان رو به مسایل غیر تحلیلی که یک تریدر به اونها نیاز داره تا بتونه موفق باشه جلب کنم اما خیلی کم تونستم این چراغ راهنمای مهم رو در ذهن دوستان روشن کنم.

جزوه شش اشتباه متداول تریدرها رو چهار سال پیش به همین منظور تهیه و ترجمه کردم و با وجودی که مطمین هستم اون جزوه چندین هزار بار تا کنون توسط افراد خونده شده می دونم که تعداد معدودی به انچه مد نظرم بوده توجه کرده اند. در سالیان گذشته تحلیلگران خوبی رو تحویل جامعه تحلیلگری داده ام اما خیلی از اونها هیچ وقت تریدر نشدند و همیشه در حد یک تحلیلگر خوب باقی ماندند.

همه ما می دونیم که بین تحلیلگری و تریدری در این بازار فاصله هاست و این دو دو مقوله از هم جدا هستند. اگرچه میشه هر دو رو با هم داشت اما ممکنه کسی تحلیلگر موفقی باشه اما نتونه از بازار کسب سود کنه و بالعکس.

به شخصه بعد از سالها تجربه به این نتیجه ملموس رسیده ام که عامل موفقیت یک تریدر فقط در 10 درصد به تحلیل خوب اون بستگی داره و 90 درصد به سایر عواملی هست که نیازهای یک تریدر واقعی شدن هست.

دوست ندارم کسی جبهه گیری خاصی کنه. اما با شما هستم! آیا فکر نی کنید به اندازه کافی در این بازار وقت خودتون رو تلف کرده اید؟ آیا فکر نمی کنید وقتش رسیده به جمع معدود افراد موفق این بازار بپیوندید و یا اینکه برای همیشه از این بازار خداحافظی کنید؟

من قرار نیست اینجا متکلم وحده باشم و خیلی دوست دارم این تاپیک محلی باشه برای تبادل نظر در این مورد تا هر فردی آنچه به نظرش لازمه موفقیت هست رو بگه و در انتها بر اساس دریافته ها بتونیم یک ساختار اصولی برای ترید ترسیم کنیم که تحلیل فقط بخش کوچکی از آن است.

می تونم رو کتاب براتون قسم بخورم که در این انجمن ها بالای 50 درصد افراد تحلیلگرانی موفق هستند با روش های تحلیلی متفاوت اما وقتی صحبت از تریدر موفق میشه به شما قول می دهم زیر 5 درصد تریدر موفق در همین انجمن داریم!

به شخصه حرفهای زیادی برای گفتن دارم و تجربه و راهکارهایی که به شما کمک می کنه که مسیر خودتون رو پیدا کنید به شرطی که فقط حرفهای من رو نخونید و اونها رو در عمل آویزه گوشتون کنید. اما دوست دارم از نقطه نظرات و تجربیات تک تک دوستان بهره بگیریم.

خیلی دوست دارم این تاپیک مانند یک نقشه راه بشه برای اونهایی که سالهاست دارن درجا می زنند و برای اونهایی که چه تازه کار و چه حرفه ای می خواهند تریدر واقعی و پولساز شوند.

ارادتمند- بهزاد
    AmiR.HJ این را میپسندد.

Banned

میزان امتیاز
    10000Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    سلام

دیدم هیچ کسی پستی نمی زنه! گفتم بدینوسیله تاپیک رو بیارم بالا. من در انتظار نقطه نظرات دوستان هستم. همانطور که اشاره کردم این تاپیک یک کار و بحث گروهی هست و من هم مانند هر یک از شما نقطه نظرات خودم رو میگم و در انتها به یک جمع بندی برای اون 90 درصدی میرسیم که از چشم اکثریت تریدرها پنهان مانده. لزومی نداره حتما یک تریدر موفق باشید که اظهار نظر کنید. شما می تونید هر چه به ذهنتون میرسه به عنوان یک شاخص که تحلیلگر رو به تریدر تبدیل میکنه عنوان کنید و هر شاخص رو با هم تجزیه و تحلیل می کنیم.

مباحث گسترده ای رو پیش رو داریم که لازمه اون همکاری و مساعدت دوستان هست.

ارادتمند- بهزاد
    ویرایش توسط بهزاد بهزادی : 03-01-2013 در ساعت 11:51 AM
    AmiR.HJ این را میپسندد.

Banned

میزان امتیاز
    10000Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array

اولین خط راهنما

به اعتقاد بنده اولین موضوعی که باید یک تحلیلگر برای تبدیل شدن به یک تریدر موفق به اون اعتقاد پیدا کنه موضوع عدم قطعیت در حرکات بازار هست. این خط پیش نیاز سایر خطوط راهنمایی هست که در آینده به اونها میرسیم.

متاسفانه خیل بزرگی از تحلیلگران، زمانی که تحلیلی رو انجام می دهند انتظار دارند که بازار حتما در جهت اونها باید حرکت کنه و در واقعیت زمانی که بازار به راحتی بر خلاف پیش بینی اونها گام بر میداره این دسته به دلیل اعتمادی که به تحلیل خود دارند اشتباهات بزرگی رو انجام می دهند که در آینده اونها رو برخواهیم شمرد.

شاید زیباترین مثالی که در این مورد در کتب روانشناسی بازار خونده ام مثالی هست که در کتاب مارک داگلاس زده شده. در اونجا اشاره می کنه که صاحب یک کارگزاری یک تحلیلگر حرفه ای رو استخدام می کنه. روزی تحلیلگر به کارفرمای خودش میگه امکان نداره این سهم بازار از این نقطه پایین تر بره و بر اساس روش های مختلف تحلیلی مدتها بوده منتظر این نقطه هستم. کارفرما گوشی تلفن رو برمیداره و دستور فروش زیادی از سهم رو میده. تریدر از تعجب خشکش میزنه و میگه چرا چنین کاری کردی؟؟؟ این نقطه پایین ترین نقطه بازار بود و تو فروختی؟؟؟ کارفرما میگه عجله نکن. بعد از 30 ثانیه بازار شروع به ریزش میکنه. بعد کارفرما به تحلیلگر میگه حالا به نظرت پایین ترین قیمت کجا خواهد بود!

درواقع کارفرما با یک ترید سنگین در خلاف جهت تحلیل تحلیلگر می خواست به اون بفهمونه که در ایا بازار هر اتفاقی در هر لحظه ای می تونه بیفته و در یک کلام خیلی خیلی مهمه که ما به این موضوع اعتقاد پیدا کنید که در هیچ زمانی بازار دارای قطعیت نیست و نمی توان بازار رو پیش بینی کرد اما میشه جهت محتمل تر رو حدس زد.

بین این اصل مهم و استفاده از الگوها تناقضی نیست و در آینده بهتون میگم چرا. اما مهمه که اولین خط راهنما بره در بک گراند ذهن شما و دیگه پاک نشه. یک تحلیلگر حتی اگر باتجربه و کم اشتباه در تحلیل باشه اگر به این اصل اول اعتقاد نداشته باشه جز بازندگان صد در صد این بازار هست. دوستان نمونه های زیادی از این تحلیلگران رو در همین انجمن و سایر انجمن ها دیده و می بینند. سعی کنید راه اونها رو ادامه ندهید و به اصول واقعی بازار و ذات واقعی بازار پی ببرید.

ارادتمند- بهزاد
    AmiR.HJ این را میپسندد.

کاربر عضو

میزان امتیاز
    12Array = 17
    قدرت امتیازدهی
    17
    pcmbrokers
    Array
    در هیچ زمانی بازار دارای قطعیت نیست و نمی توان بازار رو پیش بینی کرد اما میشه جهت محتمل تر رو حدس زد.

با سلام و احترام خدمت جناب بهزادی عزیز

با قسمت اول جمله شما کاملا موافقم ولیکن با قسمت دوم جمله شما مخالفم .

حتی جهت محتملتر هم قابل پیش بینی نیست . درواقع هر ورودی با هر ابزاری در هر بازه زمانی فقط و فقط یک تست است .

در نهایت نیز بازار پاسخ این تست را می دهد . ( سود یا ضرر )

کاربر فعال

میزان امتیاز
    711Array = 28
    قدرت امتیازدهی
    28
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    سلام

چند سال پیش به ذهنم رسید که واسه موفقیت در این بازار به 3 نفر نیاز هست نه 1 نفر!
    1- تحلیلگری که درصد بالایی از تحلیلهاش درست باشه
    2- تریدری که جهت روند ترید کنه و ترازش بدون تحلیل مثبت باشه
    3-یک فرد دارای آرامش و سواد آماری برای تعیین حجم معامله و زدن دکمه سل و بای
    این 3 نفر میتونن با هم به موفقیت بزرگی برسند.

اما اشتباهاتی که خودم اونا رو انجام میدادم:
    1- عدم مدیریت سرمایه.
    2- اعتیاد به زدن دکمه سل و بای .
    3- عدم اعتماد به تحلیل.
    4- نداشتن یا کامل نبودن یا عدم اعتماد به سیستم تریدری.
    5- ترس از ازدستدادن سرمایه قبل از انجام معامله که شاید باعث انجام ندادن معامله یا عمل نکردن بر اساس سیستم تریدری بشه .

6*- دست به کار ترید زدن قبل از کسب سواد لازم از بازار.
    بدرود
    ویرایش توسط sadegh : 03-01-2013 در ساعت 12:42 PM

کاربر فعال

میزان امتیاز
    179Array = 21
    قدرت امتیازدهی
    21
    pcmbrokers
    Array
    سلام
    به نظر من اگه يك تريدر از حسابش به طور مداوم سودهاش رو كسب كنه ديگه تبديل ميشه به تحليلگري كه از ماركت در دراز مدت كسب سود ميكنه.
    مثل اين برداشت هاي خودم طي اين يك هفته گذشته. و در آخر بگم كه متاسفانه توي آموزشها كمتر استادي برداشت از حسابش رو به شاگرداش توصيه ميكنه.
    مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها
    فاركس,باكلاس ترين, پرسود ترين و درعين حال يكي از شغلهای سخت دنياست.

مدیر بخش تحلیل های اعضا

میزان امتیاز
    22332Array = 260
    قدرت امتیازدهی
    260
    pcmbrokers pcmbrokers
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    سلام و درود
    با تشکر از دکتر بهزادی به خاطر تاپیک با ارزشی که میتونه حاصل عمری تجربه تریدرها و تحلیلگرها باشه و چراغ راه مبتدیانی همچون من .
    در میان مطالب هایی خوندم نظرات یک یک تریدر در پاسخ به سوال یکی از دوستان به نظرم جالب بود و در رابطه با موضوع با تاپیک که برای دوستان نقل میکنم باشد شاید مفید واقع شود .

تعريف تريد و تريدر
    1- همیشه برای اولین پیش زمینه در مورد یک چیز باید ببینیم اسم آن چیز به چه معنی است. اگر به دیکشنری مراجعه کنی ترید چندین معنی دارد. اما آن معنی که مربوط به حوزه ما است یعنی خرید و فروش. حالا خرید و فروش هر چیزی. بنابراین تریدر یعنی کسی که این کار (خرید و فروش) را انجام می دهد. برای همین است که بعضی تریدر را تاجر هم ترجمه کرده اند که خوب لغت تاجر در زبان فارسی هم به کار می رود. اگر دقت کنید در بحثهای بازرگانی تراز تجاری مطرح می شود که کلمه تجاری آن در واقع از همان ریشه ترید است. بعضی ها هم آن را معامله گر ترجمه کرده اند. البته ما در فارسی لغت معامله گر را نداریم و به نظر می رسد در سالهای اخیر ساخته شده است!
    با این توضیح هر کسی که در بازار ارز، سهام، نفت، فلزات، ... دارد خرید و فروش می کند تریدر است.
    بسته به این که در چه بازه زمانی این خرید و فروش انجام شود دسته بندیهای مختلفی وجود دارد مثلا : کوتاه مدت، ... . اینها را حتما در مطالعاتت دیده ای و یا بعدا می بینی.
    2- ترید کردن در واقع یک شغل است. عین هر شغل دیگری. ولی بعضی ها ظاهرا فکر می کنند یک سرگرمی است! مثل شغل با آن برخورد نمی کنند. بذار راحت تر بگم. یک تاجر که برنج می فروشد مگر شغلش تجارت نیست؟ آیا برای سرگرمی برنج می فروشد! به نظر می رسد چون پای تکنولوژی و کامپیوتر به میان آمده تجارت در بازارهای مالی برای بعضی ها جنبه سرگرمی دارد که اشتباهی است نابخشودنی. چون در این میان سرمایه اشان در خطر قرار می گیرد. آنها ترید نمی کنند می خواهند هیجان داشته باشند و سرگرم بشند! عین یک شهر بازی که هزینه ای می پردازند و سرگرم می شوند ولی در اینجا هزینه خیلی خیلی گران است.
    پس ترید می کنی چون که تصمیم گرفته ای که این شغلت یا حداقل شغل پاره وقتت باشد. چون نفس معامله کردن و تجارت و دست به دست کردن را دوست داری یا شاید به پول آن علاقه داری.
    3- تشخیص نقاط بازار یعنی بحث فنی بازار. اما قسمت روان شناسی بازار سهم بسیار بزرگتری دارد. برای سود کردن غیر از تشخیص خیلی چیزهای دیگر هم لازم است.
    4- روش یا فنی تر بگم سیستم یک ترکیب از یک سری اجزا است. همیشه ترکیب کردن سخت است برای اینکه همه اجزا باید با هم کار کنند تا نتیجه نهایی حاصل بشه. ضمن آن که این بازارهای مالی به شدت به تجربه شخص هم نیاز دارد. آموزش لازم است ولی کافی نیست. دوختن مطالب به هم زمان می برد. شاید کسی به شما یک سیستم معرفی کند (سیستم فقط جنبه تکنیکی و فنی بازار نیست خیلی مولفه ها دارد) ولی ممکن است آن سیستم با شما جور در نیاید. شما باید آن را برای خودت بومی کنی. چگونه؟ با تست و تجربه و ... . این ها است که وقت می برد.
    5- چنین چیزی وجود ندارد. وقتی که خیلی کار کنی می بینی ابزارهای بنیادین (خط روند، ... ) و اندیکاتورهای ساده اصل ماجرا است! فرصت بده که این را در آینده درک کنی. در کل بعد از مدتی می بینی یک سری موارد بنیادین و یک سری اندیکاتور ساده کارساز است. اگر می خواهی یک خط بهت بدم دقت کن که تا به حال این همه اندیکاتور آمده است چندتای آنها باقی مانده است و قابل اعتماد است؟!
    6- باز برمی گردم به این مطلب که ترید هم مثل هر شغل دیگری است. شما دیده ای یک نفر می خواهد نقاش شود اگر استعداد ذاتی داشته باشد بهتر می تواند و خیلی سریع رشد می کند. البته استعدا مربوط به قسمت فنی آن شغل است. باید شخصیت و کاراکترهای آن شغل را هم داشته باشد. اینجا هم همان است. در هر شغلی باید که هم استعداد آن کار را داشت و هم خصوصیات شخصیتی آن را داشت یا به هر حال آن ها را ایجاد کرد. من شخصیتا آدمی تحلیل گر هستم. عاشق تحلیلم! ریسک پذیر هم هستم. خوب کسی که حوصله تفکر و ریسک ندارد قطعا در این مسیر مشکلاتش بیشتر از من است. البته اگر کسی بخواهد میتواند روی خودش کار کند و صفات مورد نیاز برای تریدر شدن را در خود ایجاد کند ولی راه سختی در پیش خواهد داشت.

اینکه ترید پول خوبی در آن است نباید باعث شود که در یک مسیری قرار بگیریم که با استعدادها و صفات ذاتی ما تطابق ندارد. اینگونه می بینی سخت پیش می روی. بازم می گم ترید هم یک شغل است و مثل هر شغل دیگری باید با آدم هماهنگ باشد. به جامعه نگاه کن. چرا اکثر مردم موفق نیستند؟ دلایل مختلف است. ولی یکی از دلایل اصلی استعداد نداشتن در آن کار، علاقه نداشتن و صفات شخصیتی مناسب آن کار را نداشتن است.

موفق باشید
    AmiR.HJ و ali kiani پسندیده اند.
    آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
    گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
    آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
    پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
    پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
    پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ انچمن تحلیل های یزدی

کاربر هزاره

میزان امتیاز
    1812Array = 43
    قدرت امتیازدهی
    43
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    با سلام و احترام خدمت دکتر عزیز و سایر عزیزان

سالها پیش عنوان شد که سه رکن اصلی موفقیت بازار به فلان ترتیب هست " ابتدایی تاپیک آموزش بنیادی در امضا< من"

خیلی ها از من سوال میکردند در مورد روش تحلیل و کلاً سبک تحلیلی .. برای آنها درصد بندی کردم که هر شاخه 33% بها بدید !

33% نصیب تحلیل شد و این شاخه خودش به 4 دسته تقسیم شد که سهم هر کدام 8% و اندی شد !

تحلیل یک طرف ماجراست بخش های دیگه به همون نسبت مهم و در موفقیت درصدی مشخص دارند !

فرق تحلیل و ترید از نوشته ها و جملات مهندس ازادی آموختم ! در واقع از روزهای اولی که با این بازار آشنا شدم میلی به تحلیلگری نداشتم ! الانم مشاهده کنید در بخش الیوت ارزی تحلیل آن قرار میدهم که سمت و سوی تریدری برای من دارد !

رازهای موفقیت سالیان سال توسط اساتید مختلف بیان شده و باز هم تکرار میشه !

جمله من یک توصیه برادرانه به همه: چشم وقتی چارت میبیند میترسد ، اما دست کار را انجام میدهد ! پس تلاش را بر ترس ترجیح دهید !

به شخصه دیروز تحلیل یورو به دلار گذاشتم ،شمارش ساده ای زدم ! حرکت بازار باز به سمت من بود و درست ! منتهی صادق عزیز اشتباه منو بیرون آورد ! هیچ هکس بی عیب و بی نقص نیست پس تا توان دارید تلاش کنید و ضعف های خود را برطرف کنید !

نوشته های بنت ای مکدوول برای مدیریت سرمایه و نوشته های مارک داگلاس در زمینه روانشناسی قویا توصیه میکنم !

ارادت
    AmiR.HJ این را میپسندد.
    آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

Banned

میزان امتیاز
    10000Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط sookoot نمایش پست ها
    در هیچ زمانی بازار دارای قطعیت نیست و نمی توان بازار رو پیش بینی کرد اما میشه جهت محتمل تر رو حدس زد.

با سلام و احترام خدمت جناب بهزادی عزیز

با قسمت اول جمله شما کاملا موافقم ولیکن با قسمت دوم جمله شما مخالفم .

حتی جهت محتملتر هم قابل پیش بینی نیست . درواقع هر ورودی با هر ابزاری در هر بازه زمانی فقط و فقط یک تست است .

در نهایت نیز بازار پاسخ این تست را می دهد . ( سود یا ضرر )
    ممنون از همراهی دوستان. خب پس یکی از شاخصه هایی که فعلا لیست می کنیم این هست:

sookoot: بازار غیر قابل پیش بینی است.
    sookoot: هر لحظه در بازار و هر ترید منحصر به فرد هست و فقط و فقط یک آزمایش است که بازار جواب آنرا با سود یا ضرر می دهد.

ارادتمند- بهزاد
    AmiR.HJ این را میپسندد.

Banned

میزان امتیاز
    10000Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط sadegh نمایش پست ها
    سلام

چند سال پیش به ذهنم رسید که واسه موفقیت در این بازار به 3 نفر نیاز هست نه 1 نفر!
    1- تحلیلگری که درصد بالایی از تحلیلهاش درست باشه
    2- تریدری که جهت روند ترید کنه و ترازش بدون تحلیل مثبت باشه
    3-یک فرد دارای آرامش و سواد آماری برای تعیین حجم معامله و زدن دکمه سل و بای
    این 3 نفر میتونن با هم به موفقیت بزرگی برسند.

اما اشتباهاتی که خودم اونا رو انجام میدادم:
    1- عدم مدیریت سرمایه.
    2- اعتیاد به زدن دکمه سل و بای .
    3- عدم اعتماد به تحلیل.
    4- نداشتن یا کامل نبودن یا عدم اعتماد به سیستم تریدری.
    5- ترس از ازدستدادن سرمایه قبل از انجام معامله که شاید باعث انجام ندادن معامله یا عمل نکردن بر اساس سیستم تریدری بشه .

6*- دست به کار ترید زدن قبل از کسب سواد لازم از بازار.
    بدرود
    در ادامه شاخص هایی که صادق جان رو اونها تاکید داره:

sadegh: برای موفقیت در بازار سه شخصیت لازم داریم: اول تحلیلگری موفق (با درصد بالای تحلیل های موفق)، دوم تریدری که در جهت روند ترید کنه و بدون توجه به تحلیل کارنامه مثبتی داشته باشه، سوم فردی مطلع به اصول آمار و احتمال جهت تعیین مبانی مدیریت سرمایه

sadegh: تعدادی از اشتباهات تریدرها: عدم رعایت مدیریت سرمایه، اورترید کردن و انجام معامله زیاد، عدم اعتماد به تحلیل خود، نداشتن یا ناقص بودن پلان معاملاتی (سیستم ترید در بازار)، عدم پذیرش ذهنی ریسک ترید

ارادتمند- بهزاد
    ویرایش توسط بهزاد بهزادی : 03-01-2013 در ساعت 09:46 PM
    AmiR.HJ این را میپسندد.

صفحه 1 از 17 12311 ... آخرینآخرین