سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.
آموزش ترید علمی - صفحه 2
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 28
Like Tree43Likes

موضوع: ترید علمی

کاربر فعال

میزان امتیاز
    1619Array = 30
    قدرت امتیازدهی
    30
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    اشتباهات رایح برای محاسبه نکردن شیب مناسب همگام با شرایط بنیادی بازار

مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها

کاربر فعال

میزان امتیاز
    1619Array = 30
    قدرت امتیازدهی
    30
    Array
    خب حالا این شرایط که همیشه تو بازار رخ نمیده حالا بقیه روز و بیکار بشینیم
    خیر همیشه بعد از یک highest high در روند نزولی و یک lowest low تو یک روند صعودی قیمت تا کف یا سقف کانال با شیب جدید پیش میره و ما در معاملات روزانمون میتونیم با استفاده از پیوت پوینت ها و سایر خطوط مقاومت و حمایت همراهیش کنیم و نوسان گیری کنیم البته به غیر از روزهایی که اخبار تاثیر گذار داریم همیشه اولین و مهمترین بخش کار من دنبال کردن اخبار موثر بر شیب رونده و اگر اخبار تاثیر گذار نداشته باشیم معاملاتم رو با همون شیب قبلی دنبال می کنم

برای نوسان گیری و پیوت پوینتها روش جناب آزادی و اخیرا ویدیو های اقای کریس در مورد ایچیموکو دیدم که نقاط ساپورت رزیستنسی که میگرفتن خیلی جالب بود که اونم به نظرم سطوح جالبی میداد همونطور که تو پایپو از یک پیوت تا پیوت بعد رو دنبال میکنیم روش ایشون هم از یک سطح تا سطح دیگه خیلی اتفاق میوفته کلا آمورنده بود ولی من تو این تاپیک قصد ندارم وارد این مباحث بشم دیگه این بر میگرده به سلیقه افراد در سویینگ گیری از بازار
    هدف و نگاه من تو این تاپیک دید بلندمدت و استفاده از تحلیل بنیادی در تعیین شیب رونده و شکار موقعیت های کمیاب و سودده که از این هفته سعی میکنم موقعیت ها رو قرار بدم و بعد اخبار تاثیر گذار شیب رو بررسی کنیم و اینکه درچه موقعیتی نسبت به کانال هستیم روقرار بدم

موفق و پیروز باشید
    ezzal و arminfar پسندیده اند.

کاربر فعال

میزان امتیاز
    1619Array = 30
    قدرت امتیازدهی
    30
    Array
    بررسی بنیادی و شیب کانال

EURUSD , GOLD تو پستهای قبل گذاشتم از اونجایی قبلا گفتم فرصت های بلند مدت ایده آل کم پیش میاد تو این هفته تو دلار به فرانک داشتیم میشه اون رو دنبال کرد در EURGBP هم ایده آل نیست ولی میتونه کوتاه مدت فرصتی بده فکر میکنم کامل شیوه معاملاتیم رو توضیح دادم از این به بعد سعی میکنم فقط موقعیت ایده آل بلندمدت پیش اومد قرار بدم

موفق باشید
    arminfar این را میپسندد.

کاربر فعال

میزان امتیاز
    1619Array = 30
    قدرت امتیازدهی
    30
    Array
    Mehrdad و arminfar پسندیده اند.

کاربر فعال

میزان امتیاز
    1619Array = 30
    قدرت امتیازدهی
    30
    Array
    یک نکته که خیلی میبینیم توی تحلیل ها ی دوستان و اکثرا متاسفانه به خاطر در نظر نگرفتن شرایط بنیادی به نتیجه مطلوب نمیرسه این هست که همانطور که قبلا گفتم به دنبال الگوی برگشتی توی چارت میگردیم بدون اینکه بنیادی اون ارز و یا کالا یا سهام رو برای خودمون در یک چشم انداز بلند مدت ترسیم کنیم ببنییم کجای بازار هستیم و بدون در نظر گرفتن چارت و شکل و شمایلی که داره برای خودمون دلیل های منطقی و بنیادی از حرکات بعدی اون جفت ارز رو پیش بینی کنیم ببینید دوستان بعد از 10 سال ترید در این بازار میتونم قویا به شما بگم تنها تحلیلی که فیل نمیشه و میتونید کاملا بهش اتکا کنید تحلیل بنیادیست اگر یک زمان تحلیل کردید و فیل شد بدونید که هنوز برای یادگیری این تحلیل نیاز به اموزش و تجربه بیشتر دارید و نگید این تحلیل هم فیل میشه و سری برید دنبال اندیکاتورها و انواع و اقسام استراتژی ها و وقت گرانبهاتون رو بیهوده هدر بدید

کم هستن کسانی که یک بحران جهانی و یک دوره بلندمدت رکود و رونق جهانی رو دوبار تو این بازار تجربه کرده باشند برید شاخص ها ی سهام امریکا رو و شاخص کالا و طلا وووو را در بحران ها ی اقتصادی بزرگ بررسی کنید ببنید رفتار هر یک به چه صورت بوده علت هاشو در بیارید هر چی قوی تر باشید تو این زمینه بیشتر میتونید برای خودتون کسب سود کنید ببینید دانش تکنیکال خیلی عالیه ولی با پشتوانه قوی بنیادی شما بهتر میتونید ازش استفاده کنید

این همه حرف زدم که بگم معمولا در جایی که روند مشخص بنیادی دارید به وفور الگوی برگشتی میبینید چون دیدتون تکنیکی هست و غالبا فیل میشه ولی در جایی که روند شدید بنیادی ندارید این الگوها در یک رنج کف وسقف بسیار عالی عمل میکنند پس برای این دو بازار دیدتون رو از هم تمییز کنید مثال میزنم واضح تر باشه الان هم اروپا هم ژاپن در حال اجرای سیاستهای انبساطی اند پس یعنی ما روند مشخص بنیادی نداریم حالا یه بازه زنج درنظر میگیریم تو کف و سقف این رنج الگوی برگشتی دیدیم بهش اعتماد میکنیم

من الان یه نمونه با شکل برای گلد که چطور بدون توجه به نمودار میشینم برای خودم تحلیل میکنم رو اینجا براتون مینویسم شما خودتون برای بقیه جاهایی که روند دارید انجام بدید

گلد از بعد بحران 2008 که از امریکا شروع شد یه خاطر سقوط سهام بعنوان یک کالای ایمن مورد تقاضا شدید قرار گرفت حباب قیمتی و ارزشی نسبت به سایر داراییها پیدا کرد
    بعد اجرای سیاستها ی شدید انبساطی و چاپ و عرضه پول برای پویایی اقتصاد برقراری امنیت نسبی این عدم تعادل ارزشی بین داراییها رفته رفته از طلاو ین به سهام بازگشت
    حالا کی این روند نزولی طلا تموم میشه هر وقت مصرف و تورم هم در اقتصاد به حالت نرمال برگرده حالا که بر نگشته پس برای من روشنه که اگر توی این مسیر الگوی برگشتی دیدم اعتماد نکنم
    اگر دیدم تکنیکی باشه میگم به به یک ab=cd در روی نقطه حمایت قوی ماهانه دارم از اینجا دیگه طلا میره برای 2000 دلار همونطور که قبلا گفتم باز هم میگم چون خیلی مهمه جایی که بخواد روند بلندمدت برگرده اصلا به ما الگوی به این قشنگی نمیده توی یک روند بنبادی خلاف حهت پر است از الگوهای برگشتی فیل شده الگوی برگشتی در بازر رنج در سقف و کف و در روند دار در جهت روند و در اصلاح ها قابل اعتماده

نکته ای که توی کارهام گفتم انجام میدم در تعیین شیب و تحلیل زمانی و قیمتی اینه که ما حالا الگوی برگشتی دیدیم چی کار کنیم من در تحلیل همگانی طلا که قبلا گذاشتم ببنید قبل از بیانیه hawkish اخیر فد و افزایش برنامه خرید ژاپن بود انتظارم نهایت برگشت تا سقف کانال بود همونطور که گفتم باید گام به گام با شرایط بنیادی بازار برم جلو بعد از این دو خبر مهم و تاثییر گذار من باید تحلیل قبلبم که اصلاح تا سقف کانال در app 100% , atp 100% رو به app 127 و atp 161% تغییر میدادم و انتطار اصلاح نهایت توسقف کانال با شیب جدید منتظر خبر در جهت عکس برای ورود دوباره در جهت روند باشم

از طرفی از نگاه بلند مدت تر برای من مشهوده که با برگشت مصرف و تورم به امریکا چراع سبزیست برای من که موج اخریست که میشه برای طلا درنزول متصور بود و به محض دریافت اطلاعات جدید مبنی بر افزایش مصرف و تورم در سایر اقتصاد های بزرگ استراتژی معاملاتیم در حهت صعود خواهد بود که اتفاقا بعد این تحلیل بنیادی که برای خودم میکنم میبینم میتونم موج اخر و موج 5 الیوتی هم نام گذاری کنم یعنی از دانش تکنیکیم در جهت بنیادیم استفاده میکنم

این یک مثال بود برای یکی از نمادهای معملاتیم که روند دار تشخیص دادم لذا از این به بعد هر یک از دوستان اگر علاقه داره به این صورت تحلیل کنه تحلیل هاشو به همین سبک و سیاق بگذاره که اگر وقت شد به امید خدا با هم نقد و بررسی کنیم و در ترید هامون ازش استفاده ببریم

موفق و پیروز باشید

کاربر فعال

میزان امتیاز
    1619Array = 30
    قدرت امتیازدهی
    30
    Array
    سلام دوستان به بررسی این هفته طبق قرار قبلی می پردازیم

با توجه به اینکه اقدامی جهت خرید بیشتر از سوی دراگی مطرح نشد و به وعده آن در صورت نیاز در آینده اکتفا شد و خبر نسبتا ضعیف nfp از سوی امریکا میتونیم در این هفته انتطار بازار اصلاحی رو برای یورو و طلا متصور باشیم و استراتژی معاملاتیمون رو درجهت ورود به موقیعت های ایده آل جهت دهی کنیم البته از اونجایی که این هفته هم خبرهای تاثیر گذار تا اواخر هفته نداریم می تونه حرکت های اصلاحی رو روان تر بکنه که چند نمونه را روی شکل بررسی کردم قرار میدم
    مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها

موفق و پیروز باشید

ویرایش توسط Momayez : 11-08-2014 در ساعت 04:31 PM
    Mehrdad و arminfar پسندیده اند.

کاربر فعال

میزان امتیاز
    1619Array = 30
    قدرت امتیازدهی
    30
    Array
    سلام به همه دوستان به بررسی این هفته میپردازیم

هفته گذشته خبر مهمی که در استراتژی معاملاتیمون در مورد طلا تاثیر گذار بود چشم انداز کاهشی تورم در انگلستان بود و همچنین بهتر اعلام شدن شاخص خرده فروشی در امریکا بود که به نوعی این شاخص هم بیانگر وضعیت بهبود تورم و مصرف در امریکاست که این دو خبر پیش از پیش بیانگر واگرایی تورمی دلار با ارز های سایر اقتصاد های بزرگ است و به ما نشون میده که شیب حرکتی طلا با رسم کانال جدید معتبر تر از پیش است و ما با خیال آسوده تر میتونیم در بالای خط میانی این کانال استراتژی معاملاتیمون را پیاده کنیم از طرفی در این هفته بیانیه فد و cpi رو داریم که بررسی دقیق اون رو تو این هفته میطلبه و همچنین برای طلا خبر مربوط به رفراندوم افزایش ذخیره طلا ی بانک مرکزی سویئس رو داریم برای آخر ماه نوامبر که پیش بینی ها و تحلیل ها مبنی بر اکثریت رای منفیست با این حال باید به دقت بررسی شه که اگر 1% هم رای به افزایش 20% داده شه میتونه استراتژی معاملاتیمون رو تحت تاثیر قرار بده به طوری که مجبور به پیاده گردن استراتژیمون در بالای خط میانی کانال بززگ تر بشیم که یه شخصه احتمال مثبت بودن به این افزایش رو کم میبینم حتی اگر این رفراندوم هم مثبت باشه و cpi وبیانیه این هفته چشم انداز بهبود تورم مصرف رو نشون بده این واگرایی تورمی در آخر به نفع دلار خواهد بود

این هفته هفته مهمی است برای طلا از طرفی gdp ژاپن رو اول هفته داریم که اگر بدتر اعلام شه و احتمال اون با بررسی نمودار این شاخص زیاد هست میتونه بیانیه بانک مرکزی ژاپن و برنامه اجرای فازدوم افزایش مالیات رو تحت تاثیر قرار بده ولی فعلا با داده های هفته پیش استراتژی معاملاتیمون را که بر مبنای کانال دوم هست جلو میبریم ضمن اینکه احتمال تشکیل قله اول در این هفته زیاد هست و با توجه به بررسی تکنیکی این اصلاح همانطور که هفته پیش گفتم به لحاظ تکنیکی باید بیشتر از 3 هفته موج های اصلاحی 2 و 4 باشه که تا به این جا یک هفته اش سپری شده و تو این هفته انتظار تشکیل اولین قله رو بالای خط میانی دارم

تو این مرحله که قیمت وارد بالای کانال شده اولین کاری که میکنم مشخص کردن تمامی رزیستنس ها و در روند های صعودی به محض ورود قیمت پایین خط میانی ساپورت ها رو مشخص میکنم
    برای این کار ازانواع واقسام نسبت های فیبو و پیوت پوینت ها گرفته و ایچیموکو هم میتونه به ما کمک کنه البته این نقاط بعد از تشکیل اولین قله یا دره مفیدتره یعنی چی یعنی به محض تشکیل اولین قله بالا ی خط میانی کانال ما تمامی رزیستنس هایی که تومسیرش برای تشکیل قله دوم هست مشخص میکنیم روی هر یک از این رزیستنس های رفتار ونوع بسته شدن کندل ها رو در تایم های بالا بررسی میکنیم همون کندل استیک ژاپنی منظورم هست همچنین از الگوهای ژاپنی و هارمونیک در تایم پاین تر هم کمک میگیرم که بیشترین تایید رو بگیریم برای ورود این همه کارو فقط بعد از تشکیل قله اول انجام میدم توجه داشته باشین بحث زمانی میتونه به پیدا کردن قله دوم هم خیلی کمک کنه که من انتطارم با شرایط بنیادی حاکم تا به اینجا همان هفته آخر ماه نوامبر هست طبق تحلیل تکنیکی که از قبل گفتم
    به هر حال توی این دوهفته خبرهای تاثیرگذار زیادی داریم و باید با شرایط بنیادی بازار هماهنگ باشیم
    دوستان به محض تشکیل اولین قله بالای خط میانی برای gold و eurusd تمامی کارهایی که توضیح دادم رو با تصویر و توضیحات انجام میدم وقرار خواهم داد
    دوستان این مرحله هم به امید خدا انجام شه من دیگه فکر میکنم کامل شیوه معاملاتیم رو با جزئیات توضیح دادم امیدوارم مفید واقع شده باشد

موفق وپیروز باشید

کاربر فعال

میزان امتیاز
    1619Array = 30
    قدرت امتیازدهی
    30
    Array
    اولین Highest high بالای خط میانی شکل گرفته همانطور که گفتم من هر highest high که بالای کانال شکل بگیره وارد میشم برای یورو هم اولین قله بالای کانال شکل گرفته اگر موفق بشه یک highest high ایجاد کنه موقعیت خوبیه و من وارد میشم
    موفق و پیروز باشید

Modi و arminfar پسندیده اند.

کاربر فعال

میزان امتیاز
    99Array = 18
    قدرت امتیازدهی
    18
    pcmbrokers
    Array
    افرین بر شما دوست عزیز

کارتون عالیه ،، موفقیت بیشتر برات ارزومندم

موسوی
    arminfar این را میپسندد.

کاربر فعال

میزان امتیاز
    1619Array = 30
    قدرت امتیازدهی
    30
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Modi نمایش پست ها
    افرین بر شما دوست عزیز

کارتون عالیه ،، موفقیت بیشتر برات ارزومندم

موسوی
    خیلی ممنون جناب موسوی بزرگوار باعث افتخارم هست که مورد توجه شما قرار گرفته من هم برای شما آرزوی موفقیت روز افزون میکنم

موفق و پیروز باشید

ممیز
    Modi و arminfar پسندیده اند.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین