سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.
سوالات چگونه یک روش معاملاتی باید طراحی شود؟ - صفحه 8
صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 678
نمایش نتایج: از 71 به 76 از 76
Like Tree115Likes

موضوع: چگونه یک روش معاملاتی باید طراحی شود؟

کاربر هزاره

میزان امتیاز
    1119Array = 30
    قدرت امتیازدهی
    30
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Neo نمایش پست ها
    سلام

برچه اساس فکر میکنید تریدرهای با تجربه میرن سراغ تایمفریم پایین؟!

فکر میکنم برعکس نظر شماست! اکثرا تحلیل های حرفه ای تایمفریم روزانه و هفتگی و ماهانه است.

اندیکاتورهای ارائه شده هم دیفالت روزانه کارآیی دارند. دقت کردید برای ست کردن پریود مثلا میگیم دوره 14 روزه rsi در تایمفریم فلان ...

سلام :

منظور اصلییم این بود که با تجربه ها اختیار دار هستند که در هر تایمی ترید کنند ولی کم تجربه ها براشون اختیاری نیست.
    چون تایمهای پایین تر خیلی تجربه و مهارت بیشتری میخواد.

مثل جغرافیای جهان میمونه بری کسی که میخواد توی جغرافیای جهان مهارت پیدا کنه اول میره سراغ آشنایی باقاره ها و بعد کشورها و در سطح مهارت بیشتر شهرها و دریاها و دریاچه ها و غیره.....

اگر شائبه ایی بوجود اومد پوزش میخوام.

Neo

Neo ??? ?????? ??????
    کاربر فعال

میزان امتیاز
    163Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط maya1361 نمایش پست ها
    سلام :

منظور اصلییم این بود که با تجربه ها اختیار دار هستند که در هر تایمی ترید کنند ولی کم تجربه ها براشون اختیاری نیست.

مثل جغرافیای جهان میمونه بری کسی که میخواد توی جغرافیای جهان مهارت پیدا کنه اول میره سراغ آشنایی باقاره ها و بعد کشورها و در سطح مهارت بیشتر شهرها و دریاها و دریاچه ها و غیره.....

نه آقا شائبه ای نبود!! خواهش میکنم.

فکر کنم این دیدگاه به واقعیت نزدیکتر شد!!

پیشنهاد میدم این کار با هیچ علم دیگه ای مقایسه نکنی مگه در زمینه خودش باشه .

البته مختاری ...

ولی همین قیاس های مع الفارق ممکنه چند سال از زندگیت رو نابود کنه!!

پدیده ایست استوار بر ترس و طمع و حماقت ...

کاربر فعال

میزان امتیاز
    264Array = 16
    قدرت امتیازدهی
    16
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط maya1361 نمایش پست ها
    سلام :

دوست عزیزم maya1361 :
    بلند مدت ترید کردن و کوتاه ترید کردن ، هر دو نیاز مند نوع خواصی از مهارت هستند .
    مثلا در اسکالپ سرعت نیازی اساسی در ترید است ( که البته در اینجا هنر تریدر حساب میشه )
    و اینه
    مثلا در ترید بلند مدت ، صبر و تسلیم شک نشدن مهم است ( که البته این هم هنری برای تریدر است )

این فقط یه مثال بود اما در واقعیت و به طور کل ، هر کدام از روش ها نیاز مند مهارت و نوعی از استراتژی مخصوص به خود هستند که ممکنه ( گاهی کاملا ) آن روش ها برای دیگری کاربرد نداشته باشه و موجب ضرر بشن .

باز هم یه مثال :
    شخصا به ندرت دیدم اسکالپر ها از الیت ویو استفاده کنند ( مگر نوعی خواص و به همراه یک نرم افزار محاسباتی مثل ELwave که بتونه محاسبات لازم رو براشون به سرعت انجام بده ) چون قوانین و ملاحضات الیوت ویو انقدر گسترده شده که ممکن نیست بشه با اون ( درشرایط عمومی و با رعایت تمامی ملاحضات ) اسکالپ کرد .

به نظر من هر دو روش در مقام مقایسه به خودی خود مهارت هایی رو طلب میکنند .

شکی نیست اسکالپ کردن مهارت زیادی میخواد اما توجه کرده اید که سایت ها و خبرگزاری های معتبر مثل بلومبرگ هرگز تحلیل اسکالپ نمیکنند ؟
    البته این که در سطر بالا نوشتم دلیل بر خوب بودن مطلق نگاه بلند مدت نیست چراکه همون سایت ها و خبرگزاری ها بغیر از جلب بیننده الزلمات دیگری هم دارند که از دادن تحلیل کوتاه مدت ( زیر تایم روزانه ) خود داری میکنند . ( منظورم اینه که این خبرگزاری ها هیچ وقت از تحلیل گر های پیش پا افتاده و با دانش کم استفاده نمیکنند که هیچ ، قطعا تحلیل گرانشون در رده های بالایی از نظر دانش تحلیلی هستند )

به هر روی قطعا هر روش و هر استراتژی در هر تایم فریمی نیاز مند دانشی در خور همان شرایط است که این دانش به هیچ عنوان دلیل برتری نصبت به دیگری نمیتواند باشد .

با آرزوی موفقیت
    arminfar این را میپسندد.
    شناخت خود مهم ترین عامل موفقیت است

کاربر فعال

میزان امتیاز
    946Array = 21
    قدرت امتیازدهی
    21
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    با سلام

دانش ترید یک مقوله بسیار پیچیده است که در سطح بسیار وسیعی به صورت کاملا منطقی بنیان نهادینه شده است .در نگاه اول یک تریدر از جنبه های فرا تحلیل در ساختارهایی موسوم به امواج آزاد قرار گرفته که بی شباهت به الگوهای رفتاری انسانها در مقیاس وسیع نیست . آنچه که تامل بر انگیز است کشش ها و کنش ها به صورت دیوارهایی موسوم به Anti Strategic Management به شیرازه یک تریدر نفوذ کرده و استراتژی را به ورطه خلع نا متنازع وارد خواهد ساخت .

سوال اصلی اینجاست : آیا این دیواره های نفوذ ناپذیر همان مکانیزم طراحی سیستم تریدر میباشد ؟
    Mehrdad, arminfar and edvard2014 like this.

کاربرجدید

میزان امتیاز
    19Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط ANAHITA نمایش پست ها
    با سلام

دانش ترید یک مقوله بسیار پیچیده است که در سطح بسیار وسیعی به صورت کاملا منطقی بنیان نهادینه شده است .در نگاه اول یک تریدر از جنبه های فرا تحلیل در ساختارهایی موسوم به امواج آزاد قرار گرفته که بی شباهت به الگوهای رفتاری انسانها در مقیاس وسیع نیست . آنچه که تامل بر انگیز است کشش ها و کنش ها به صورت دیوارهایی موسوم به Anti Strategic Management به شیرازه یک تریدر نفوذ کرده و استراتژی را به ورطه خلع نا متنازع وارد خواهد ساخت .

سوال اصلی اینجاست : آیا این دیواره های نفوذ ناپذیر همان مکانیزم طراحی سیستم تریدر میباشد ؟

اوشو میگه تفاوت عارف و روشنفکر در این است
    که روشنفکر ساده ترین مسائل را پیچیده جلوه میدهد
    و عارف (رند ) پیچیده ترین مسائل را در قالبی ساده وشفاف ارائه میدهد

به نظر من تریدر باهوش و هنرمند کسی است کههنر شیرینی وسادگی معامله گری را یاد گرفته باشد
    مهر و سپاس

کاربرجدید

میزان امتیاز
    19Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Azadi نمایش پست ها
    سلام دوستان

لطفاً این تاپیک را خیلی جدی بگیرید و به سرانجام برسانیم.

سوال این است، در طراحی یک استراتژی چه پارامترهایی را باید مد نظر قرار دهیم و یک سیستم معاملاتی کلاً چگونه ساخته می شود؟

استاد آزادی عزیزم
    سلام و مهر خدمت شما

نوشتن سیستم معاملاتی به نظر من در ابتدای راه بهدوقسمت تقسیم میشه
    قسمت اول : روند شناسی
    قسمت دوم : خود شناسی

در قسمت اول : چندین آیتم وجود داره که به اختصارتوضیح میدم
    1) روند بازار صعودی استیا نزولی
    2) معامله در جهت روند
    3) تعیین تایم فریم
    4) ابزار معاملاتی که بایددر بررسی از آنها استفاده کنیم ، مانند مووینگ ها یا سطوح مختلف حمایتی و مقاومتی، پیوت ها و...
    5)تعیین سرمایه ای که بهمعاملاتمان اختصاص میدیم
    6) تعیین میزان ریسکسرمایه
    7) در چه زمانی از روزقراره معامله کنیم چند ساعت ؟!و در چه بازاری ، اروپا توکیو نیویورک و...
    8) در چه ساعاتی از شبانهروز سیستم ذهن و روان من بیشترین انرژی را برای فعالیت های ذهنی و روانیدارند ؟، برای من 8صبح تا 2ظهر بهترین زمان است
    9)چطور میتونم سیستمم روطوری طراحی کنم که در کمترین زمان ممکن بتونم جهت روند و حجم نقدینگی تزریقشده به بازار رو شناسایی کنم ؟
    10)جفت ارزهای اصلی دربازار رو شناسایی کنیم ، قاعدتا جفت ارزهایی با اسپرد کم باید حجم بیشتری ازمعاملات رو به سمت خودش بکشه
    11)تعیین میزان ریسکسرمایه گذاری ، مثلا با فرض داشتن 1000$ سرمایه لات0.01 رو اختصاص میدیم
    12)سیستم تحلیل تکنیکالاستراتژی ما نباید وقت گیر و انرژی بر باشد
    13)تلفیق موارد موجود وگرفتن یک خروجی دقیق از آن به طوری که به راحتی بتوان آنرا روی جفت ارزهای تعیینشدده اجرا کرد و تست آن به مدت سه ماه در حساب دمو و ثبت خروجی در یک اکسل به صورتبازه های 3 روزه - 1 هفته - و سپس ماهانه اکسل باید بتواند به صورت شفاف رشد حسابیا زیان آنرا به صورت شفاف به ما گزارش بدهد .
    14) گرفتن باگ سیستم به دوشکل الف} رشد مستمر حساب باید چک شود یعنی برآیند و میانگین رشد نقدی سیستم باید مثبت باشد
    ب} تلفیق اندیکاتورها با چارت آیا صحیح بوده یا خیر و هر کدام چه میزان تاثیرمثبت در جهت سود دهی پوزیشن داشته
    15) تست در حساب ریل ،قاعدتا در حساب ریل وضعیت ذهن و روان ما کمی متفاوت خواهد بود مثل خلبانی که درحساب دمو پرواز با هواپیمای روی جک با مونیتور و.. را آموزش میبیند و در حساب ریلبا هواپیمای واقعی پرواز میکند {که اشتباه منجر به سقوط خواهد شد}

16) گرفتن تمام خروجی هامثل حساب دمو و ثبت و نوشتن نتیجه ی معاملات برای بهینه تر شدن سیستم معاملاتی

17) ادامه دارد ... ،ارنستو چه گوارا نویسنده ی کتاب جنگ چریکی میگه : بهترین سربازان من در میدان نبردآموزش دیدند ، جایی که اولین هدفشان حفظ جان بود و دومی پیروزی در نبرد....

قسمت دوم : خود شناسی

1) آیا در هنگام ترید ازنظر روحی روانی در آرامش هستم ؟
    2) آیا از ترید لذت میبرم ؟
    3) چرا ترید میکنم ؟ ،برای جبران کمبود های گذشته ؟ یا برای ساختن آینده با صبر ؟
    4) آیا انسانی هستم کهمیخواهم یک شبه ره صد ساله را بروم ؟یا به صبر و ادامه دادن ایمان دارم
    5) چقدر سود مرا خوشحالمیکند ؟
    6) آیا زیان مرا به هممیریزد ؟ با چه مبلغی از کل سرمایه من ؟
    7)بهترین ورزشکاران هنرهایرزمی در آموزش های خود سیستمی دارند به نام تشویق و تنبیه قاعدتا ورزشکاری که بهمدارج بالاتر میرسد به همان میزان مقدار تشویق و تنبیه خود را افزایش میدهد
    8)ظرف روح و شخصیت من باچه میزانی از سود در بازار پر میشود ؟ و چطور میتوانم با افزایش حساب ظرف شخصیتیخود را رشد بدهم ؟
    9) هدف من از زندگی چیست ؟
    10)( عقیده ی شخصی ) هر نعمت و برکتی زکاتی دارد ، زکات من بعد از هر مرحله از رشد در قبالدیگران چه خواهد بود ؟
    11) هر بخشی از سیستم منکه آرامش را از من سلب کند یا سبب ساز اضطراب شود باید بررسی اصلاح و یا حذف شودترید باید تبدیل به یک فعالیت رضایتبخش و رشد دهنده شود
    __________________________________________________ ____

تمام موارد بالا رو از شما آموختم امیدوارم ، باشیدو ایراداتم رو بگیرید

با بهترین آرزوها و دعای خیر برای شما

نیمای عزیز آزادی

arminfar این را میپسندد.

صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 678