سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.
تحلیل چارت بر اساس سبک گلن نلی - صفحه 2
صفحه 2 از 11 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 102
Like Tree62Likes

موضوع: تحلیل چارت بر اساس سبک گلن نلی

کاربر فعال

میزان امتیاز
    963Array = 31
    قدرت امتیازدهی
    31
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط soltanhadi نمایش پست ها
    ببخشید میشه یه توضیح کلی بدین که اصلا سبک الیوت چیست ؟ نوعی نگاه ویژه به بازار است ؟ در نظر گرفتن عوامل دخیل در بهم خوردن و عوض شدن شمارش امواج است ؟
    فرض من اینستکه خوانندگان این تاپیک اطلاعاتی اولیه در خصوص روش تحلیل الیوت و شمارش امواج با این سبک دارند و تحلیل امواج بازار با قوانین الیوت را به هر دلیلی بعنوان روش تحلیلی مورد علاقه خود میداند .
    ویرایش توسط ezzal : 03-03-2013 در ساعت 06:01 PM
    rjalinous و AmiR.HJ پسندیده اند.
    در بازار نظم وجود ندارد ولی مطلقاً منطق رعایت میشود

کاربر فعال

میزان امتیاز
    373Array = 26
    قدرت امتیازدهی
    26
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    سلام جناب ازل

خیلی ممنون از اینکه دانسته های خود را به اشتراک میگذارید.در صورت امکان توضیحات با عکس همراه باسد .تاثیرش بسیار بیشتر خواهد شد.
    مرنج ومرنجان

کاربر هزاره

میزان امتیاز
    640Array = 28
    قدرت امتیازدهی
    28
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    ezzal جان زود شروع کن و زود پیش برو ما این تجربه رو توی تاپیک خبرتی داشتیم هر چی سربعتر بریم جلو هیجان و همکاری بیشتر میشه. واقعا من که لحظه شماری می کنم. امیدوارم جوابی به چرا های الیوت که توی ذهنمه با این روش بدهم.

ارادتمند--------امیر
    تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

چون گردنم از مو باریکتره و زورم به روند نمی رسه فقط در جهت روند معامله می کنم

کاربر عضو

میزان امتیاز
    65Array = 22
    قدرت امتیازدهی
    22
    pcmbrokers
    Array
    الان تاپیک رو دیدم خیلی خوشحال شدم .قبلا در پیغام خصوصی از ایشون خواستم راهنماییم کنند ولی اون موقع وقت نداشتند.در هر صورت خیلی ممنون که این تصمیم بزرگ را گرفتید.
    سپاس بیش از پیش

کاربر فعال

میزان امتیاز
    963Array = 31
    قدرت امتیازدهی
    31
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط asbehzad نمایش پست ها
    سلام جناب ازل

خیلی ممنون از اینکه دانسته های خود را به اشتراک میگذارید.در صورت امکان توضیحات با عکس همراه باسد .تاثیرش بسیار بیشتر خواهد شد.
    سلام

روش من بدین صورت است که هر مطلبی را بصورت تصویری و با توضیح کامل برای هر قسمت عنوان خواهم کرد و سپس برای درک بهتر مطلب ، موقعیتهای لایو برای همان قسمت با دید کاربردی در چارت ارائه خواهد شد و پس از حصول اطمینان از درک دوستانیکه از ابتدا همراه تاپیک بوده اند ، به سراغ مطلب بعدی خواهیم رفت .

از پاسخگویی به دوسنانیکه مطالب را از ابتدا دنبال نکنند معذورم زیرا سرعت کار را کند خواهد کرد .

فقط خواهش من اینستکه دوستان علاقمند ابتدا تسلطی نسبی به تئوری الیوت پیدا نمایند و سپس در مباحث تاپیک شرکت کنند .

برای سرعت مطالب تاپیک هم لطفاً اصرار نکنید زیرا درک یک نکته بهتر از ارائه انبوهی از مطالب فاقد نگاه کاربردی است .

شاد باشید

کاربر فعال

میزان امتیاز
    963Array = 31
    قدرت امتیازدهی
    31
    Array
    از نظر گلن نلی همراهی با روند های بزرگ موفقیت ما در بازار را تضمین میکند . بنابراین شناخت حرکات اصلاحی به منظور یافتن انتهای آنها بسیار مهمتر از دسته بندی حرکات جنبشی است .

ولیکن نکته مهمی که نباید از آن غافل شویم اینستکه تمامی حرکات اصلاحی در بازار شامل موجی جنبشی در انتهای خود هستند بنابراین ابتدا به تقسیم بندی امواج جنبشی میپردازیم.

از نظر گلن نلی امواج جنبشی به دو دسته کلی شتابدار و ترمینال تقسیم میشوند و مهمترین نکته در این بین یافتن موج ممتد در هر سری جنبشی است .

یافتن موج ممتد در هر سری جنبشی اطلاعاتی مهم برای پیشبینی رفتار آینده بازار میدهد . همواره باید درنظر داشته باشیم که بر اساس منطق ساختاری امواج ، یک حرکت از درجه بالا زمانی به پایان میرسد که در ریز موج خود یا با 5 ناقص تمام شود و یا اینکه توسط ترمینالها به پایان برسد زیرا فقط این دو الگو مفهوم کاهش قدرت مارکت برای ادامه مسیر را نمایان میکنند.

دسته بندی امواج جنبشی بر اساس نظر جناب نلی :

الف ) امواج شتابدار شامل:

. آنهایی که دارای موج 1 ممتد در سری جنبشی خود هستند .

. آنهایی که دارای موج 3 ممتد در سری جنبشی خود هستند .

. آنهایی که دارای موج 5 جنبشی در سری جنبشی خود هستند .

ب ) امواج ترمینال شامل :

. آنهایی که دارای موج 1 ممتد در سری جنبشی خود هستند .

. آنهایی که دارای موج 3 ممتد در سری جنبشی خود هستند .

. آنهایی که دارای موج 5 جنبشی در سری جنبشی خود هستند .

تفاوت اصلی سری شتابدار و ترمینال :

در سری شتابدار تمامی امواج جنبشی دارای ساختاری 5 موجی و امواج اصلاحی دارای ساختاری 3 موجی در ریز موج خود هستند ولیکن در سری ترمینال تمامی امواج دارای ساختاری سه موجی در ریز موج خود میباشند .

فعلاً با نگاهی ساده مطالب را در همین حدی که عنوان میشود مطالعه نمائید تا در آینده برای هر قسمت جزئیات بیشتری ارائه شود .

برای تشخیص بهتر و کاربردی امواج آنها را کانالبندی میکنیم . لطفاً به تصویر زیر دقت فرمائید :

با دقت در تصویر بالا متوجه خواهید شد که در سبک نلی فقط در حالت ترمینال ، موج 4 میتواند به محدوده موج 2 نفوذ کند و در حالت شتابدار بهیچ عنوان این اتفاق قابل قبول نیست .

حال برای درک بهتر مطالب عنوان شده در هر تایم فریم دلخواه و فقط و فقط برای جفت ارز یورو/ دلار میتوانید نمونه های منطبق با تصاویر را ارائه دهید تا بحث را با همدیگر ادامه دهیم .

ارادتمند دوستان
    ویرایش توسط ezzal : 03-04-2013 در ساعت 12:41 AM

کاربر فعال

میزان امتیاز
    963Array = 31
    قدرت امتیازدهی
    31
    Array
    موقعیت لایو برای تایم 15 دقیقه :

انتظار اینستکه امواج ترمینال در زمانی کمتر از 50% مدت تکمیل خود باز گشت شوند

AmiR.HJ این را میپسندد.

کاربر فعال

میزان امتیاز
    711Array = 28
    قدرت امتیازدهی
    28
    Array
    "در سری شتابدار تمامی امواج جنبشی دارای ساختاری 5 موجی و امواج اصلاحی دارای ساختاری 3 موجی در ریز موج خود هستند ولیکن در سری ترمینال تمامی امواج دارای ساختاری سه موجی در ریز موج خود میباشند ."
    سلام
    متاسفانه من هیچ وقت فرق بین امواج 5 تایی و 3 تایی رو نفهمیدم...
    فقط هروقت انتظار اصلاح داشتم امواج رو با abc علامت گذاری کردم.(من بعد از هر حرکت قوی انتظار اصلاح رو دارم)
    بعضی از اوقات در سایت های خارجی و ایرانی دیدم 5 تا کندل کوچک رو به هنوان موج 1 در نظر میگیرن و موج 3 بیش از 50 کندل دارد... خب اگر قرار باشد ما با دیدن هر برگشت جزئی امواج 3 تایی رو به 5 تایی تبدیل کنیم آیا این موضوع باعث فریب خوردنمون نمیشه؟

کاربر فعال

میزان امتیاز
    711Array = 28
    قدرت امتیازدهی
    28
    Array
    من تایم 4 ساعته یورو دلار رو به 4 صورت تونستم ببینم:

1- امواج شتاب دار با موج 5 ممتد(تصویر زیر)
    مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها

2- امواج شتاب دار با موج 3 ممتد(تصویر زیر)

3- امواج ترمینال با موج 5 ممتد(تصویر زیر)

4- امواج ترمینال با موج 5 ممتدتر(تصویر زیر)

لطفا توضیحات بیشتری درباره نحوه ی شمارش صحیح تر بذارید.

شما از چه نرم افزاری برای شمارش امواج استفاده میکنید ؟

منظورتون از ممتد دقیقا چی هست ؟

و این که اگر موج 3 ممتد بود موج اصلی اصلا جزء ترمینال ها نمیتونه باشه ؟

با تشکر
    گیلان این را میپسندد.

کاربر فعال

میزان امتیاز
    963Array = 31
    قدرت امتیازدهی
    31
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط sadegh نمایش پست ها
    "در سری شتابدار تمامی امواج جنبشی دارای ساختاری 5 موجی و امواج اصلاحی دارای ساختاری 3 موجی در ریز موج خود هستند ولیکن در سری ترمینال تمامی امواج دارای ساختاری سه موجی در ریز موج خود میباشند ."
    سلام
    متاسفانه من هیچ وقت فرق بین امواج 5 تایی و 3 تایی رو نفهمیدم...
    فقط هروقت انتظار اصلاح داشتم امواج رو با abc علامت گذاری کردم.(من بعد از هر حرکت قوی انتظار اصلاح رو دارم)
    بعضی از اوقات در سایت های خارجی و ایرانی دیدم 5 تا کندل کوچک رو به هنوان موج 1 در نظر میگیرن و موج 3 بیش از 50 کندل دارد... خب اگر قرار باشد ما با دیدن هر برگشت جزئی امواج 3 تایی رو به 5 تایی تبدیل کنیم آیا این موضوع باعث فریب خوردنمون نمیشه؟
    سلام

صادق عزیز راه های زیادی برای تشخیص تفاوت امواج 3 تایی ( اصلاحی ) و امواج 5تایی( جنبشی ) وجود دارد که بهترین راه کانالبندی آنهاست و هدف از ایجاد این تاپیک اینستکه این مشکلات دو ستان حل شود و مشکل من هم شاید حل شد!
    gerami-sea و AmiR.HJ پسندیده اند.

صفحه 2 از 11 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین