سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.
تحلیل چارت بر اساس سبک گلن نلی - صفحه 3
صفحه 3 از 11 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 102
Like Tree62Likes

موضوع: تحلیل چارت بر اساس سبک گلن نلی

کاربر فعال

میزان امتیاز
    963Array = 32
    قدرت امتیازدهی
    32
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط sadegh نمایش پست ها
    من تایم 4 ساعته یورو دلار رو به 4 صورت تونستم ببینم:

1- امواج شتاب دار با موج 5 ممتد(تصویر زیر)
    مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها

2- امواج شتاب دار با موج 3 ممتد(تصویر زیر)

3- امواج ترمینال با موج 5 ممتد(تصویر زیر)

4- امواج ترمینال با موج 5 ممتدتر(تصویر زیر)

لطفا توضیحات بیشتری درباره نحوه ی شمارش صحیح تر بذارید.

شما از چه نرم افزاری برای شمارش امواج استفاده میکنید ؟

منظورتون از ممتد دقیقا چی هست ؟

و این که اگر موج 3 ممتد بود موج اصلی اصلا جزء ترمینال ها نمیتونه باشه ؟

با تشکر
    صادق جان ترسیم تمامی تاصویر شما اشتباه است زیرا این نکته مهم را رعایت نکرده اید :

در کانالبندی امواج جنبشی عنوان شده برای ترسیم هر خط ، فقط و فقط از لمس دو نقطه استفاده خواهد شد.که این نقاط انتهای کندلهاست ( در تایم ترسیمی ) وخطی که بیش از دو لمس داشته باشد معتبر نخواهد بود.

پاسخ سوالات بعدی :

. هیچ نرم افزاری دقت لازم را ندارد و سعی کنید خود را به اینگونه ابزارها وابسته نکنید تا در آینده چشم شما بتواند موقعیتها را تشخیص دهد .

. ممتد یعنی بلندترین موج در هر سری جنبشی

سوال آخر را متوجه نشدم !

موفق باشید
    ویرایش توسط ezzal : 03-04-2013 در ساعت 07:49 AM
    AmiR.HJ این را میپسندد.
    در بازار نظم وجود ندارد ولی مطلقاً منطق رعایت میشود

کاربر فعال

میزان امتیاز
    970Array = 29
    قدرت امتیازدهی
    29
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط ezzal نمایش پست ها
    موقعیت لایو برای تایم 15 دقیقه :

انتظار اینستکه امواج ترمینال در زمانی کمتر از 50% مدت تکمیل خود باز گشت شوند

با سلام و تشکر فراوان از جنابعالی به خاطر این بحث مفید و زیبا.

جناب ایزل شماره گذاری که شما انجام داده اید را میشود بصورت ذیل نیز انجام داد.لطفا در این مورد توضیح دهید.ضمنا امواج ترمینال گلن نیلی همان موج دیاگونال الیوت است که در موج پنج صورت میگیرد ولی در کتاب نیلی من صحبتی از محل امواج ترمینال ندیدم.آیا نظر ایشان هم با نظر الیوت یکسان است؟

با سپاس فراوان

کاربر فعال

میزان امتیاز
    970Array = 29
    قدرت امتیازدهی
    29
    Array
    با درود مجدد

البته یک احتمال دیگر این است که موج 5 در 15 دقیقه تمام شده باشد ولی چون برگشت موج به خط روند 2-4 در زمانی کمتر از زمان موج 5 انجام نشده است(طبق نظر گلن نیلی )من سیکل را تمام شده فرض نکردم .ببینیم چی میشه.

ارادتمند دوستان

معلمان

کاربر فعال

میزان امتیاز
    963Array = 32
    قدرت امتیازدهی
    32
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط amoaleman نمایش پست ها
    با سلام و تشکر فراوان از جنابعالی به خاطر این بحث مفید و زیبا.

جناب ایزل شماره گذاری که شما انجام داده اید را میشود بصورت ذیل نیز انجام داد.لطفا در این مورد توضیح دهید.ضمنا امواج ترمینال گلن نیلی همان موج دیاگونال الیوت است که در موج پنج صورت میگیرد ولی در کتاب نیلی من صحبتی از محل امواج ترمینال ندیدم.آیا نظر ایشان هم با نظر الیوت یکسان است؟

با سپاس فراوان

سلام

پاسخ ها بترتیب :

. شماره گذاری شما اشتباه است زیرا برای شماره گذاری علاوه بر لمس نقاط باید نسبتهایی نیز رعایت شود که هنوز به آنها اشاره نکرده ام و در این مرحله میخواهم دوستان فقط با رسم کانالها آشنا شوند .

. الیوت دیاگونالها را بصورت جزئی بررسی نکرده است ولیکن نلی محل وقوع آنها و دسته بندی دقیقی برای آنها دارد .

. فصل 5 و 10 و 11 و 12 را با دقت مطالعه فرمائید در خصوص محل ترمینالها صحبت شده است .

. در تمامی مباحث نلی به جزئیات بیشتری برای امواج و تفکیک آنها پرداخته است.

اصولاً موج 5 و همچنین cساختاری 5 تایی(جنبشی) دارند و ترمینالها هم جزء امواج جنبشی دسته بندی شدند ، بنابراین بهترین قسمت برای وقوع ترمینالها نقش موج Cاز امواج اصلاحی و ریز موج 5 از امواج بزرگتر است زیرا ساختار ترمینالها حاکی از کاهش شتاب و خستگی مارکت برای ادامه راه دارد .بنابراین انتظار اینستکه ترمینالها خاتمه دهنده یک موج بزرگ و یا Cاز اصلاح باشند .

ارادتمندم
    AmiR.HJ این را میپسندد.

کاربر فعال

میزان امتیاز
    963Array = 32
    قدرت امتیازدهی
    32
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط amoaleman نمایش پست ها
    با درود مجدد

البته یک احتمال دیگر این است که موج 5 در 15 دقیقه تمام شده باشد ولی چون برگشت موج به خط روند 2-4 در زمانی کمتر از زمان موج 5 انجام نشده است(طبق نظر گلن نیلی )من سیکل را تمام شده فرض نکردم .ببینیم چی میشه.

ارادتمند دوستان

معلمان
    این نکته همان چیزیست که تشخیص دیر هنگامش ، ورودی ضعیف به مسیر جدید را در بر خواهد داشت و برای رفع آن میتوان به یک نکته مهم توجه داشت :

اگر روند بزرگ تمام شده ، باید در آخرین ریز موج 5 ناقص و یا ترمینال اتفاق افتاده باشد.

فعلاً در تایم 1 دقیقه در انتهای مارکت این اتفاق نیافتاده است ( البته این نظر نلی است و من هنوز با این قسمت مشکل دارم که امیدوارم با کمک دوستان برطرف شود )

بحث زمانی برگشت نیز که اشاره کردید را من بارها و بارها تست کرده ام و جواب نداده است و در نهایت به این نتیجه رسیدم که این تکنیک را باید فقط برای آخرین ریز موج تست کرد.
    ویرایش توسط ezzal : 03-04-2013 در ساعت 10:18 AM
    AmiR.HJ این را میپسندد.

کاربر فعال

میزان امتیاز
    963Array = 32
    قدرت امتیازدهی
    32
    Array
    موقعیت لایو برای تایم 15 دقیقه :

انتظار اینستکه امواج ترمینال در زمانی کمتر از 50% مدت تکمیل خود باز گشت شوند

در حال حاضر با توجه به اینکه در زمان یاد شده سقف ترمینال برک نشد ، بر طبق نظر نلی باید کف شکسته شود.

کاربر هزاره

میزان امتیاز
    640Array = 28
    قدرت امتیازدهی
    28
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    در حال حاضر با توجه به اینکه در زمان یاد شده سقف ترمینال برک نشد ، بر طبق نظر نلی باید کف شکسته شود.
    سلام ezzal جان

میشه این قسمت رو یه توضیح بدهید. مگه ترمینال ها بعد از تشکیل نباید در نصف زمان برگشت شوند؟؟؟ این ترمینال که هنوز موج 5 رو نزده. منظورتون رو از این جمله تون نفهمیدم. کلا ezzal جان فکر کنم به جز من بقیه هم یه مقدار در سبک نیلی ضعیف هستند چیزهایی رو که می فرمایید رو یه ذره بیشتر توضیح دهید. کتاب هم که شما 2 روز پیش فرمودید بخونید هنوز تموم نشده ولی در مورد اون تک موج ها که مثلا گفته نصف m1 باشه از نظر زمانی دو برابر m4 باشه و ... میشه این قسمت رو فعلا نخوند با به قوانین برسیم فکر کنم حفظ کردن اینها خودش دنیایی کار ببره. کلا اگه بگید فعلا کدوم فصل های کتاب رو بخونیم که بتونیم با تاپیک پیش بریم ممنون میشم.

ارادتمند--------امیر

تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

چون گردنم از مو باریکتره و زورم به روند نمی رسه فقط در جهت روند معامله می کنم

کاربر فعال

میزان امتیاز
    963Array = 32
    قدرت امتیازدهی
    32
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط TwiMm نمایش پست ها
    سلام ezzal جان

میشه این قسمت رو یه توضیح بدهید. مگه ترمینال ها بعد از تشکیل نباید در نصف زمان برگشت شوند؟؟؟ این ترمینال که هنوز موج 5 رو نزده. منظورتون رو از این جمله تون نفهمیدم. کلا ezzal جان فکر کنم به جز من بقیه هم یه مقدار در سبک نیلی ضعیف هستند چیزهایی رو که می فرمایید رو یه ذره بیشتر توضیح دهید. کتاب هم که شما 2 روز پیش فرمودید بخونید هنوز تموم نشده ولی در مورد اون تک موج ها که مثلا گفته نصف m1 باشه از نظر زمانی دو برابر m4 باشه و ... میشه این قسمت رو فعلا نخوند با به قوانین برسیم فکر کنم حفظ کردن اینها خودش دنیایی کار ببره. کلا اگه بگید فعلا کدوم فصل های کتاب رو بخونیم که بتونیم با تاپیک پیش بریم ممنون میشم.

ارادتمند--------امیر

امیر جان سلام

من هم در این مکتب دانش آموزم و یکی از عللی که این مطالب را عنوان میکنم اینستکه در مسیری که انتخاب کرده ام خیلی تنها نباشم و دوستان کمک کنند .

شما و هر کدام از دوستان سوالی دارید ، راحت باشید و مطرح کنید .

فقط یک خواهش دارم . اینکه سوالات خود را تصویری مطرح کنید تا متوجه شوم .

به تصویر تایم 15 دقیقه که ارائه شده بود دقت کنید :

تصویر یک ترمینال با موج 5 ممتد را انتظار دارد و طبق نظر نلی انتظار اینستکه شروع این ترمینال در زمانی کمتر از 50% تکمیلش ، برک شود .

الان بحث من و جناب معلمان بر سر اینستکه آیا ترمینال تمام شده ؟ یا نه ؟ و من عرض کردم با توجه به اینکه در زمان مورد انتظار ( یعنی همان 50% ) شروع ترمینال برک نشده باید کف شکسته شود .

پ.ن : اگر شما با تاپیک همراه باشید در هر قسمت من اگر نیاز باشد فصول مربوطه را عنوان خواهم کرد .فعلاً فقط هدف کانالبندی صحیح امواج جنبشی مد نظر است
    ممونم
    ویرایش توسط ezzal : 03-04-2013 در ساعت 10:50 AM
    AmiR.HJ این را میپسندد.

کاربر هزاره

میزان امتیاز
    640Array = 28
    قدرت امتیازدهی
    28
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    سلام مجدد ezzal عزیز

سوال که بپرسم از تاپیک می اندازیم بیرون :دی من خیلی وقته نیلی رو می خونم یه مقدار گنگه شایدم چون ترجمه اش رو می خونم به مشکل برخوردم دلیل اینکه شما فرمودید باید کف رو بزنه رو امکان داره اگه وقت گرانبهاتون اجازه میده به طور کامل توضیح دهید؟؟؟
    یه سوال دیگه هم در مورد کانال ها بود ما اول باید موج یک تا 4 را بشماریم که کانال رو بکشیم درسته؟؟؟

ارادتمند---------امیر

تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

چون گردنم از مو باریکتره و زورم به روند نمی رسه فقط در جهت روند معامله می کنم

کاربر فعال

میزان امتیاز
    970Array = 29
    قدرت امتیازدهی
    29
    Array
    آیا این ریز موج آخر میتونه 5 ناقص باشه؟

ویرایش توسط ناظرسایت : 03-04-2013 در ساعت 12:24 PM

صفحه 3 از 11 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین