سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.
گفت*و گوی « دنیای اقتصاد» با مبتکر روش محاسبات حجمی برای پیش*بینی قیمت*ها - صفحه 2
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 18 از 18
    کاربر فعال

میزان امتیاز
    229Array = 23
    قدرت امتیازدهی
    23
    pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir.j نمایش پست ها
    با سلام

قضاوت نمیکنم.

این وبلاگ به تحلیل مقاله گفته شده در روزنامه دنیای اقتصاد پرداخته.

مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها

مطالعه کنید و نظرتون رو بگید.
    بله ممنون امیر جان من هم همون موقع که این بحث داغ بود این وبلاگ رو دنبال میکردم
    این دوست عزیزمون در وبلاگش خیلی جالب این روش رو به چالش کشید و حتی روزنامه دنیای-اقتصاد رو هم زیر سوال برد....
    سپاس..

مدیر بخش بنیادی

میزان امتیاز
    9622Array = 128
    قدرت امتیازدهی
    128
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    کل بلاگ جناب کربلایی خوندم و چیزای جالبی برای من در اون بود !

مثلا کار های آماری با نرم افزار !!!!

خانوم مصاحبه گر به الیوت هم توهین کرده ها :دی حالا بگو شما بیا آنالیز کن ما ترید میکنیم مشکلی نداره !

یه مطلب باحال هم در مصاحبه دیدم : مصاحبه با آقاي پيتر روزن استريش

ویرایش توسط FundTrader : 12-19-2012 در ساعت 03:36 PM

کاربر عضو

میزان امتیاز
    472Array = 26
    قدرت امتیازدهی
    26
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط bhz67 نمایش پست ها
    سلام
    بله طاها جان
    در همین فروم بود که یکی از دوستان نقل میکرد که : مدتی قبل برای یک کار تحقیقی به اتاق معاملات بانک مرکزی رفته بودم و اونها یه خط مستقیم از رویترز خریداری کرده بودن و اخبار رو 15 دقیقه قبل از انتشار عمومی در اختیارشون قرار میده..
    برای بانکها یا موسسات بزرگ این مساله طبیعی هستش.........
    سپاس
    دوست عزیز

نقل قولتون به گمانم از بنده است :

در صورتی که امکاناتی مطابق امکان گفته شده نداشته باشیم از فاند تنها در تحلیل های میان مدت و بلند مدت میتوان استفاده کرد.

خیلی عالی بود اگر ما هم به اشتراک اختصاصی خبر گذاری ها دسترسی داشتیم.
    از انتشار آدرنالین در بدنم در وقت نوسانات قیمتها لذت میبرم در هنگامی که مدیریت سرمایه دارم ،

به مانند وقتی که به شهربازی میروم و میدانم که

خطر پیش رو کنترل شده است

مدیربخش تاثیر گذارترین حرکات در بازارهای مالی

میزان امتیاز
    3635Array = 66
    قدرت امتیازدهی
    66
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    درود بر همگي

الان خيلي كنجكاوم بدونم با اين اوضاع تحريم آيا همون دوستان حاضر در بانك مركزي خط خبريشون از رويترز همچنان برقراره يا خير؟
    يا تحريم ها فقط شامل حال مردم ميشه.

كسي خبري داره؟

سبز باشيد
    nikin این را میپسندد.
    Think / Act / Enjoy

مدیر بخش بنیادی

میزان امتیاز
    9622Array = 128
    قدرت امتیازدهی
    128
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    در این پست یه چندتا نکته جالب که به ذهنم رسیده و دوستان هم از من سوال پرسیده بودن میپردازم

صحبت ها مربوط به این پست میباشذ : مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها
    1- تسلط بر زبان انگلیسی در این وادی راهگشای اساسی است و در آن شکی نیست ولی دلیل بر این نیست که افراد عادی نتوانند از منابع بهره ببرند ! (دلیل در آخر عنوان میکنم)

2- مربوط به روش تحلیل و پیمایش داده ها و ارقام است که مربوط به موسسات بزرگ مانند جی پی مورگان هست !

بزارید یک مثال واضح بزنم و خودتون رابطه منی که افتصاددان نیستم با موسسات مالی بزرگ که تیم تحلیلی قدری دارند روشن شود !

در شاخه تحصیلی من که امنیت میباشد یک دسته بندی از نفوذگران داریم (هکر ، کراکر و واکر..)

هکر به زبان ساده کیست؟ یک نیروی متخصص مسلط بر زبان های برنامه نویسی و اصول پایه ساخت سیستم عامل ها و سخت افزارهاست که میتواند حفره های امنیتی کشف و شناسایی کند و برای آن ها ابزارهای برنامه نویسی کند (جهت تامین امنیت یا نفوذ)

کراکر کیست؟ شخصی که از نرم افزارها و حفره های کشف شده توسط گروه های دیگر به خصوص هکران بهره میبرد و خود قادر به کشف حفره ها نیست .که خطرناک ترین گروه محسوب میشوند !

خوب کراکر با یه هکر در بخش های با یکدیگر مشترک هستند از قبیل نخوه استفاده از ابزارها و متدهای نفوذ !

حالا برگردیم سر بحث اقتصادی خودمان ! من در وادی بنیادی یک کراکر (استفاده کننده از منابع مختلف) هستم ، چرا که نیازی به بررسی تمام ریزجزئیات تولید ناخالص برای پیش بینی ندارم و از دیتاهای IMF بهره میبرم !

اما جی پی مورگان یک هکر (متخصص در پیمایش دیتاها و رابطه ها) هست و خودشون میان این ریزجزئیات بررسی میکنند و پیش بینی های بیرون میارند !

من از خیلی منابع تحلیلی دیگری بهره میبرم منتهی جی پی مورگان یا موسسات بزرگ به تحلیل گروه خودشون بسنده میکنند چرا که همه متخصص هستند و مو از ماست میکشن !

آیا من نمیتوانم نفود (ترید) کنم ؟

آیا سبک تحلیل تکنیکی من از فضا آمده ؟ مگر از همین متابع غربی و آمریکایی نیست؟ من با ساده ترین ابزار تحلیل میکنم با هر پلتفرمی که باشه ! ولی برای سادگی و سریعتر عمل کردن به داینامیک تریدر متصل میشم ! پس چه فرقی میکند که ما در رفرنس های غربی نمیبینیم؟ !!!!

ضرب المثل هست میگه درسته ما نخوردیم نون و گندم اما دیدیم از دست مردم ! خوشم نمیاد تعصبی در مورد یک مبحث سخن بگویم و افرادی که جویای علم در آن زمینه ها هستند دلسرد کنیم به دلیل فلان... فلان...

امیدوارم موفق و پیروز باشید

کاربر فعال

میزان امتیاز
    644Array = 25
    قدرت امتیازدهی
    25
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    تواین بازار سرمایه های بزرگ هستن!! خب مگه این چیز جدیدیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!! اینو که همه میدونن
    این سرمایه میتونه متعلق به یه نفر باشه یا چند نفر یا تعداد زیادی از نفرات... روند چیه ؟؟مگه سرمایه بزرگتر یا بزرگ بازار نیست؟؟مگه ما همیشه درباره این صحبت نمیکنیم که قدرت سنجی کنیم بین گاوه و خرسها؟؟؟؟؟ خب اینجا دور هم جمع شدیم که کمک کنیم اطلاعاتمون بال بره واسه همین موضوع..
    مگه ما دنبال هماهنگ گردن اطلاعات قیمت -الگو-زمان و مومنتوم دنبال همسو شدن با بزرگ بازار نیستیم ... یاد صحبت دوست و استاد م جناب نیما آزادی افتادم که میگفت زمان و حجم که از تکنیکاش واگرایی هاست میتونه تحلیل هامونو ..... کنه که رو دست نخوریم...
    انسانی موفق و شاد که با داشته هاش زندگی میکنه نه با نداشته هاش ...حالا یکی میاد میگه میشه سود کرد یکی میگه نه همش کلک و دروغه ... خب حالا من رانت خبری ندارم 2 راه دارم یا کلا از این بازار برم بیرن یا اینکه راهی پیدا کنم از داشته هام بیشترین استفاده رو کنم....من دارم به این بازار به عنوان حرفه و تخصص نگاه میکنم ..پس میخوام باشم...حالا از دانش اساتید استفاده میکنم و فکر میکنم با رویکرد قیمت -الگو-زمان-مومنتوم ووووووووووووووووو نظم و دیسیپلین و نگاه حرفهایی و واقع بینانه و ساختن ذهن و فکر و مدیریت سرمایه و در مسیر آموزش بودن میشه بود و موفق شد
    ویرایش توسط jupiter : 12-20-2012 در ساعت 01:43 PM

کاربرجدید

میزان امتیاز
    1Array = 0
    قدرت امتیازدهی
    0
    pcmbrokers
    Array
    این حجم معاملات انجام شده رو از کجا باید پیدا کرد؟

مدیربخش تاثیر گذارترین حرکات در بازارهای مالی

میزان امتیاز
    3635Array = 66
    قدرت امتیازدهی
    66
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    درود

دوست گرامي در بازار فاركس بدليل اينكه مكان مشخصي براي تسويه معاملات مانند اتاق پاياپاي بازار فيوچرز و سهام وجود ندارد، حجم كلي برايش موجود نيست. مگر بتوانيد از كارگزاري كه از خدمات آن استفاده مي كنيد صرفا حجم فعال در بين مشتريان همان كارگزاري را دريافت كنيد. آن هم در صورتي كه ارايه بدهد.

مثال اين حالت در نرم افزار EOS Trader موجود در بازار DGCX مي باشد كه در قسمت Market Depth ارايه مي شود، البته قابل ذكر است در بازار فيوچرز و شاخص ها و سهامم معامله مي شوند.

شاديتان برقرار
    Think / Act / Enjoy

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12