اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

ده عامل مهم شکست در بازار فاررررکسسس....

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• ده عامل مهم شکست در بازار فاررررکسسس....

شما آماده اید. وظایف خود را انجام داده اید. تمامی کتابھایی که توصیه شده است را مطالعه کرده اید.
    ویدئو ھای آموزشی و سمینارھای لازم را مرور کرده اید و در انتخاب بروکر نیز دقت کافی داشته اید. روز
    موعود فرا رسیده است.
    شغل جدید و مورد علاقه خود را یافته اید و امیدوارید تا انتھای جاده موفقیت به پیش بروید .
    تبریک می گویم. شما یک تریدر فارکس شده اید.
    اما شرایط در مقابل شماست. و این را خوب میدانید. آمار را خوانده اید و نقدھایی که بر این حرفه می
    شود را در ذھن خود دارید. اما اطمینان دارید که بازنده شما نخواھید بود. بھترین سیستم ترید را انتخاب
    کرده اید و برای تمامی جزئیات برنامه ریزی کرده اید. چارت ھا و تحلیل ھای و تحقیقات شما کامل و بی
    نقص است و برای ترید لحظه شماری می کنید. زمان حرکت است. نفس عمیقی می کشید و دکمه
    موس را فشار می دھید. اولین ترید شما به جریان می افتد و شما وارد بازی شده اید.
    شش ماه بعد بسرعت می گذرد. بالانس حساب شما کاھش یافته است. مطمئن ھستم که تریدھای
    خوبی نیز در کارنامه خود دارید. احتمالا تحلیل ھای شما نیز در اغلب موارد درست بوده است. اما سود
    کجا رفته است؟ چطور می توانید به راه درست دست پیدا کنید؟
    به شما خواھم گفت. بخاطر اینکه برای من نیز اتفاق افتاده است. و البته بارھا و بارھا.
    این اتفاق افتاده است زیرا که دنیای واقعی ترید با نوشته ھای موجود تفاوت چشم گیری دارد. شما میباید
    که برای واقعیت آماده شوید و گرنه خود نیز قسمتی از آن آمار بازنده ھا خواھید شد .
    اگر تمایل دارید که بخت خود را رقم بزنید، از شما می خواھم که موارد زیر را بدقت مطالعه کنید و راھی
    پیدا کنید که ھر روزه و پیش از تریدھایتان انھا را نیز ( ھمانند مطالعات پیش از ترید خود)مطالعه کنید. اگر
    بطور جدی قصد دارید که از یک اتفاق بد جلوگیری کنید، از کسی که این اتفاق را تجربه کرده است پند
    بگیرید.
    قبل ازاینکه " 10 اشتباه برتر تریدرھا " را برای شما بازگو کنم لازم است که موضوعی را برای شما روشن
    کنم. من زمانی به این شغل پیوستم که این بازار(فارکس) در ابتدای راه خود بود و ھنوز علاقه عمومی به
    این سمت گرایش پیدا نکرده بود. تکنولوژی موجود امروزی در اختیار نبود و کسب تجربه مستلزم سالھا
    زحمت و ھزینه بود. کسب نیازھای موفقیت برای من ھزینه ھای فراوانی داشت در حالیکه شما امروزه آن
    را به رایگان بدست می آورید .
    اما نکته ای حیاتی را بخاطر داشته باشید. مھمترین قسمت در کسب موفقیت در بازار نھفته نیست. در
    ذھن شماست. تمامی اسباب رایگان که در بالا اشاره شد نیز نمیتواند عبور از این معبر را آسان کند. پس
    راه دشواری در پیش است.
    اگر قصد دارید تا عناصر انسانی ترید را مورد توجه قرار دھید، روشھای فکر کردن و راھھای عمل کردن، در
    مسیر درستی قدم گذاشته اید و این مسیر را سریعتر و با دردسر ھای کمتر طی خواھید کرد.
    قصد دارید که از فاجعه ھا جلوگیری کنید؟ نصیحت من را بپذیرید و ھرگز دست به اشتباھات زیر نزنید....
    گفتم که عطش می کُشدم در تب صحرا. گفتی که مجوی آب و عطش باش سراپا!! گفتم که نشانم بده گر چشمه ای آنجاست. گفتی چو شدی تشنه ترین،قلب تو دریاست!

اشتباه شماره 10 : دمو بمدت طولانی
    دمو نوعی ترید آزمایشی است. اگر تجربه ترید را ندارید بھتر است در آغاز با دمو شروع کنید. مزایای این
    کار این است که شما با اساس کار بازار آشنا می شوید. در دمو شما می توانید نتایج تریدھا ی خود را
    بصورت مصنوعی در حسابی غیر واقعی ببینید. با گذشت زمان بسیاری از تریدرھا قادر اند که در بازه
    زمانی کوتاه مدت حساب خود را چندین برابر کنند و متقاعد می شوند که در حساب واقعی نیز می توانند
    نتایج مشابھی بدست بیاورند. حساب واقعی خود را افتتاح می کنند و پوفففف!!. در طول 3 تا 4 ھفته
    غالبا نیمی از سرمایه خود را از دست می دھند و این عقیده من نیست. آمار چنین می گوید. از بروکرھای
    خود نیز در اینباره می توانید سوال کنید. نسبت "تریدرھای دمو " به" تریدرھای موفق ریل" یک در نود
    است.
    چرا این اتفاق می افتد؟
    زیرا تریدر ریسک را تجربه نکرده است.
    بگذارید از مثالی استفاده کنم.
    من یک خلبان شخصی ھستم. و از سن 17 سالگی بتنھایی تجربه پرواز تک نفره را دارم. در سال 1979
    در شرایط سخت قرار داشتم. در آکادمی نیروی ھوایی استخدام شدم. پروازھایی نیز با جت جنگنده t38
    داشتم.بسیاری از دوستان از تجربه ھای بالای من در پرواز مطلع ھستند.
    در حومه شیکاگو فرودگاھی برای برنامه ھای روزانه خلبانان جنگنده وجود دارد. در اینجا کمک خلبانان
    بھمراه خلبانان بازنشسته ارتش در ھواپیماھای فوق پیشرفته به تمرین مشغول اند. شما مجازید بصورت
    واقعی پرواز را تجربه کنید و تعقیب و ھدف گیری دشمن(کمک خلبانی دیگر بھمراه خلبان بازنشسته ای
    l دیگر) را تمرین کنید. در صورتیکه بدرستی دشمن را ھدف گیری نمائید یک جایزه" بنام killبشما اعطاl
    خواھد شد. یک روز برای سرگرمی به این مکان رفتم و مطابق انتظار در پی رھگیری یک مبتدی بودم. البته
    با او صحبتی از آموزش ھای نظامی خود نکردم. وقتی با او از نوع آموزش ھای او صحبت به میان آمد از
    نمره ھای خوبی که در دوره ھای آموزشی کسب کرده بود ، با اعتماد بنفس بالا سخن گفت. او مدعی
    بود که تمامی حریفان خود را در شبیه سازھای مایکروسافت ، اعم از F-15 Eagle و F-16 Falcon
    شکست داده است. پذیرفتم که اعبارنامه او از درجه بالایی برخوردار بود و از لحاظ آمار میزان شکست او 6
    در 20 پرواز بود. در ھمان ابتدای کار از عدم توانایی او در انجام کارھای ایروبیک مطلع شدم و بارھا و بارھا
    او را در معرض خطر قرار دادم و اگر کسی در کنار او نبود احتمال سقوط او بسیار بالا بود.
    باید یادآوری کنم که من ھرگز با شبیه سازھای مایکروسافت پرواز نکرده ام. تجربه ھای من واقعی بوده
    اند و این تفاوت بین ما دو نفر بود.
    متوجه منظور من شده اید؟ "وانمود کردن" ھرگز نمی تواند نتایج یک عمل حقیقی را بدست بیاورد. بله در
    مقطعی از زمان کسب تجربه در شبیه سازھا لازم است .در مورد جنگ ھوایی نفر به نفر "وانمود کردن"
    یک خلبان جنگی در مقابل دشمن با تجربه، باعث نابودی شما خواھد شد. در این مرحله فرصتی برای
    وانمود کردن نخواھید داشت. در حقیقت نیروی ھوایی امریکا مدتھا پیش چنین تجربه ای را کسب کرد.
    در جنگ متحدین با نیروھای مرکزی(جنگ جھانی اول) در سال
    -1914 1918 ، نیروی ھوایی از نیروھایی بھره
    برد که تجربه پرواز آنھا گاھا از 10 ساعت تجاوز نمی کرد. تصور کنید که آن مردان با چه سرعتی در نبرد با
    Immelmann * وBoelke ،Richthofenکشته شدند. بسیاری نتیجه گرفتند که پرواز "خطرناک "است، اما
    در حقیقت نبود آموزش ھای لازم خطرناک بود.
    من قصد ندارم شما را با توانائی ھای خود در پرواز تحت تاثیر قرار دھم .بلکه امیدوارم متوجه شباھت بین
    "ترید دمو" و "شبیه سازھای مایکروسافت "شوید.
    وانمود کردن به انجام کاری شما را برای انجام درست آن متقاعد نمیکند .ترید دمو توانائیھای واقعی تریدر را
    از شما پنھان می کند. ترید دمو شما را در مقابل "تریدر ھای واقعی" و "پولھای واقعی" به کشتن می
    دھد. و این دیگر یک بازی نیست. اگر اشتباھی انجام دھید از پول شما کاسته خواھد شد. دکمه بازگشتی در کار نیست
    اگر F 16 خود را در شبیه ساز بیاندازید ، فرصت ھای دیگری خواھید داشت.
    انداختن F 16 در نبرد یعنی کشته شدن.از دست دادن پول در دمو مستوجب ایجاد اکانت جدیدی
    است و از دست دادن پول در ریل بازگشت به خانه بصورت یک "ورشکسته" است. ترید دمو ھدر دادن زمان
    است زیرا ھرگز نمی توانید توانائی ھای واقعی یک تریدر را در دمو بدست بیاورید. ترید دمو تنھا می تواند
    کارائی ھای پلتفرم معاملاتی شما را بشما بیاموزد. در حقیقت این امتیاز قابل ایست. اما وقتی با این
    امکانات آشنا شدید، و حساب خود را ایجاد کردید، اکانت دمو وظیفه خود را انجام داده است و پنجره آن را
    ببندید. اکنون زمان آن است که "انجام بدھید یا بمیرید". فرصت دیگری ندارید.
    اشتباه شماره 10 را انجام ندھید. ھرگز فکر نکنید که با "وانمود کردن" در حال کسب تجربه ھای واقعی
    ھستید.
    چطور می توانید این مشکل را بدتر کنید :اکانت دیگری برای دمو در 30 روز آینده باز کنید. یا بعد از
    مارجین کال شدن در حساب ریل، به حساب دمو باز گردید.
    راه حل :کوچکترین مقداری که بروکر اجازه می دھد حساب ریل باز کنید و 90 روز آینده را با کوچکترین
    حجم ممکن ترید کنید. اگر موفق به افزایش آن شدید حجم معامله و مقدار حساب را 20 % افزایش دھید.
    اگر ھم حساب شما مرتبا کاھش یافت، این را بپذیرید. تنھا راه آموزش ھمین است.
    *از خلبانان ماھر نیروھای متحدین که کتابھای فراوانی پیرامون مھارت ھای آنان نوشته شده است .
    ویرایش توسط iran_trader : https://www.traderha.com/member/7642-iran_trader در ساعت 12-26-2015, 02:41 PM
    گفتم که عطش می کُشدم در تب صحرا. گفتی که مجوی آب و عطش باش سراپا!! گفتم که نشانم بده گر چشمه ای آنجاست. گفتی چو شدی تشنه ترین،قلب تو دریاست!

نظر

اشتباه شماره 9: نداشتن برنامهء ترید
      تصور کنید که امروز بعدظھر با مدیر حسابداری خود تماس گرفته اید. تصور کنید که از او پرسیده اید:" برای
      شش ماه آینده چه برنامه ای دارید؟" و فرض کنید که او پاسخ می دھد: "خوب. ھرچه پیش آید!. سعی
      می کنم که در مسیر درستی حرکت کنم و اگر اینطور نبود خارج خواھم شد!!
      چه مدت از او بعنوان حسابدار خود استفاده می کنید؟
      بسیاری از تریدر ھا در کارھای روزانه از رفتارھایی مشابه بھره می برند و بسیاری حتی از این نیاز آگاھی
      ندارند. نداشتن برنامه ای واضح و فشرده برای تریدھای روزانه، مشکلی جدی است و شما میباید ھرچه
      سریع تر آن را رفع کنید. بھترین راه برای توصیف یک برنامه به شما، معرفی یک مثال بارز از تریدری حرفه
      ای است. این یک برنامهء ترید واقعی مربوط به تریدری حرفه ای است که از دوستان من نیز می باشد.
      2006 برنامه ترید سال
      "ھدف اصلی من، کسب 100 % سود در انتھای سال است. برای این منظور اھداف نزدیک تری برای خود
      انتخاب کرده ام و آن کسب 25 % سود در ھر فصل است و بطور روزانه اکویتی خود را محاسبه می کنم.
      وقتی به اھداف روزانه خود رسیدم و مقدار اکانت به حدنصابی رسید، دو روز استراحت خواھم کرد و البته
      پزیشن ھای در ضرر خود را میبندم و پزیشن ھای در سود خود را باز می گذارم .
      اگر سودھای پزیشن ھای باز من از مرز 25 % فراتر رفت، به پزیشن ھای در سود اضافه خواھم کرد و حد
      ضرر را طوری قرار خواھم داد که 25 % سود برای من محفوظ بماند.
      اگر به سود فصلی خود نرسیده باشم، پنج روز استراحت خواھم کرد. و نتایج سیستم خود را بررسی
      خواھم کرد. و از خود خواھم پرسید : "آیا رفتار بازار تغییر کرده است که سیستم من بازدھی قبل را
      ندارد؟"
      در طول سال بیشتر از سه بازار را ترید نخواھم کرد زیرا که میدانم قدرت تمرکز روی بازار ھای بیشتری را
      ندارم.
      اگر تعداد پزیشن ھای بازندهء پشت سر ھم من در یک بازار، بیش از چھار پزیشن باشد، مجددا به 5 روز
      مرخصی خواھم رفت ولی پیش از آن تریدھای در سود خود را باز گذاشته ولی تریدھای در ضرر خود را می
      بندم. از استاپ مناسب برای حفظ سودھا بھره خواھم برد.
      اگر در ھر مرحله از برنامه پیش بینی فراتر روم، استراحت خواھم کرد و 30 %از سود خود را خارج کرده و
      در جای امنی حفظ خواھم کرد. و اگر به برنامه نرسیده باشم به ھیچ وجه به اکانت خود اضافه نخواھم کرد.
      اگر مقدار drawdownمن بیش از 40 % شود برای یک سال ترید را کنار خواھم گذاشت..
      روزانه تمامی فعالیت ھای ترید خود را یادداشت خواھم کرد و بطور ھفتگی آن را مرور خواھم کرد. R/Rنتایج من مشخص است. ھدف من افزایش 5% ھرکدام در انتھای ھر ھفته است.
      من تنھا به قسمت صعودی بازار علاقه مندم و تنھا دست به خرید خواھم زد .زیرا که میدانم ھر سه بازار
      مورد علاقه من از جنبه فاندامنتال در طول سال صعودی خواھند بود. می باید که در طول سال با Option آشنا شوم ، زیرا که میدانم در سال گذشته در صورت آشنائی با Option سودھای مناسبی نصیب خود می کردم. در طول ھفته 2 ساعت را به مطالعه در این زمینه خواھم پرداخت.
      پسرم در ماه می اینجا را بمقصد اروپا ترک خواھد کرد. یک ھفته قبل تا یک ھفته بعد از ترک او، ترید
      نخواھم کرد. برنامه داریم که در فستیوال ھای اکتبر شرکت کنیم. از اینرو سه روز قبل و بعد از آن نیز ترید
      نخواھم کرد .میدانم که از اختلاف ساعت بین کشور ھا نیز رنج می برم. پس تا یک ھفته بعد از بازگشت
      در شرایط خوبی نیستم و طبیعی است که ترید نمی کنم. این روزھا را در تقویم ترید خود Block کرده ام و از اینرو برای ترید وسوسه نخواھم شد".
      اگر خوب این برنامه را مطالعه کنید متوجه می شوید که در این برنامه تنھا چیزھایی نوشته شده است که تحت کنترل او است. و موارد خارج از کنترل او در این برنامه ترید جایی ندارد (ھمانند بازار . (کتابھایی در
      این زمینه ھستند که می توانند شما را در نوشتن یک برنامه خوب یاری دھند.
      چطور می توانید این مشکل را بدتر کنید :در برنامه ترید خود سود ھای غیر متعارف را ھدف بگیرید.
      می توانید سودھایی که در دوران دمو تجربه کرده اید را نیز برای خود معین کنید. نیازھای احساسی خود را در ترید منظور نکنید و در ھنگام نوشتن برنامه جایی برای خانواده خود نگذارید. مدام در نظر بگیرید که در تمامی روزھا و در تمامی لحظه ھا می توانید ترید کنید. سود مورد نظر خود در سال را با میانگین مشخصی برای ترید روزانه خود ھدف بگیرید.
      راه حل :از یک تریدر حرفه ای بخواھید که نقشهء روزانه/ ھفتگی/ ماھانه و سالیانه خود را به شما نشان دھد. از خود بپرسید که آیا ممکن است من نیز از برنامه ای شبیه به این برای خود استفاده کنم؟ اگر تریدر حرفه ای از نشان دادن برنامه خود به شما خودداری می کند و یا چنین برنامه ای ندارد، او توانائی کمک بشما برای کسب موفقیت را ندارد و فراموشش کنید. منابع متعددی برای نوشتن یک برنامه موجود است.
      لطفا مطالعه کنید..
      ویرایش توسط iran_trader : https://www.traderha.com/member/7642-iran_trader در ساعت 12-27-2015, 01:58 PM

نظر

اشتباه شماره 8: ترید با حجمی بزرگ برای حسابتان
        سریعترین راه برای ورشکستگی، شرط بندی ھمهء دارائی بطور مداوم است. بسیاری از تریدرھا زمانی
        این درس را می آموزند که حداقل چند بار خرابکاری ببار می آورند. یعنی حساب خود را نابود می کنند و
        مجبور می شوند که دوباره حساب جدیدی برای خود ایجاد کنند.
        بنا به دلایلی، تمایلی در بسیاری از تریدر ھا در سنین مختلف و با تجربه ھای مختلف وجود دارد که موجب می شود آنھا از حجمی بزرگ در تریدشان استفاده کنند. این نشانی از یک مشکل بزرگتر است که در بیشتر تریدر ھا وجود دارد و اگر شما مدعی ھستید که دیگر دست به چنین اشتباھی نمی زنید، نمی توانید مدعی باشید که چنین تمایلی در حال حاضر در شما وجود ندارد.
        حال این مشکل بزرگتر چیست؟
        طمع، عزیزم طمع.
        باید بدانید که باور شما، در زمانیکه یک ترید را فرصتی بزرگ برای کسب سودی غیر متعارف می داند،
        مبتنی بر واقعیت نیست. مطمئن باشید که تنھا زمان می تواند درستی رفتار شما در ھر ترید را قضاوت کند. از این لحظه در ذھن داشته باشید که ھر تریدی که شما انجام می دھید پتانسیل حرکت در خلاف جھت شما را نیز دارد و اگر شما با حجمی بزرگ وارد شوید، پتانسیل باختی بزرگ نیز بھمان اندازه برای شما فراھم است .
        سن، آموزش، توانائی و تجربه شما اھمیتی ندارد. شما نمی توانید ترید ھای % 100 برنده داشته باشید و بنابر این درصدی از تریدھای شما نتیجه مطلوبی نخواھند داشت. پس آن تریدھا نباید بقدری بزرگ باشد که در این پروسه به حساب شما لطمه وارد کند .
        برای مقابله با طمع، شما نیازمندید که تغییراتی در حساب خود و بعلاوه طرز تفکر خود ایجاد کنید.
        اولا که ترید یک بیزینس است. شما باید با او ھمانند یک بیزینس رفتار کنید .در ھر بیزینس قوانینی است که تبعیت از آن بشدت توصیه می شود و یکی از این قوانین " بازگشت پذیری" است. بگذارید ساده بگویم.
        اگر پولی نداشته باشید شما از بازی خارج خواھید شد.
        دوما، اگر شما پیش از این برنامهء قابل قبولی برای خود طرح کرده اید، پس لاجرم سود و زیان منطقی ای نیز در آن پیش بینی کرده اید. "در قوانین پایه ریاضی مبحثی بنام r/r" مطرح شده است که شمانیز ناگزیر ھستید با آن آشنا شوید. این بدان مفھوم است که با ھر دلاری که شما از دست می دھید ،چند دلار در آمد را انتظار می کشید و از ھر 100 ترید چه تعدادی ضررده و چه تعدادی سودده ھستند؟
        با جمع بندی این مطالب شاید سوالی در ذھن شما ایجاد شود که: " آخرش چی؟ " آیا میدانید که نتایج زیر از لحاظ آمار سودده ھستند؟
        "از ھر 100 ترید 42 % سودده باشد
        و در مقابل ھر دلار ضرر، دو دلار سود بدست بیاید".
        این عقیده من نیست. این احتمال، "ماتریس نابودی" * نامیده می شود و می توانید تحقیقاتی در این
        زمینه نیز داشته باشید. البته اگر درصد سود شما بیشتر باشد و اگر میزان سود شما از میزان ضرر شمانیز بیشتر باشد شما سرعت بیشتری در کسب درآمد خواھید داشت. اما مقصود این است که بدانید با چنین نتایجی نیز میتوانید کسب سود کنید.
        خوب است که در سمت بالای ماتریس قرار بگیرید اما بسیاری از تریدر ھا به چنین نقطه ای نمی رسند.از اینرو است که پیشنھاد می شود با کمترین مقدار ترید را شروع کنید. این کار تمرینی می شود که خود را در مقابل طمع حفظ کنید.
        و برای اینکه بر موفقیت ھای طولانی مدت تمرکز کنید لازم است که با کوچکترین حجم ممکن به ترید
        بپردازید تا در موقعیتی قرار نگیرید که توان جبران شکست ھای احتمالی پی در پی را نداشته باشید. من به این نتیجه رسیده ام که برای محدود کردن r/r در ھر ترید از ریسک 1.5 % استفاده کنید تا ھم تمرکز خود را از دست ندھید و ھم بر طمع خود چیره شوید.
        این بدین مفھوم است که برای ھر ترید خود، بدون توجه که چقدر به میزان موفقیت آن ایمان دارید، بیشتر از 1.5 % از حساب خود را وارد معامله نکنید .و این یعنی که اگر شما از ریسکی برابر 3% تا 5% حساب خود استفاده می کنید، شما از حجمی 2 تا 3 برابر بزرگتر از حجم منطقی بھره می برید. و با این وجود احتمال ماتریس نابودی بھیچ وجه مناسب نیست و به احتمال زیاد شما قبل از اینکه به موفقیت دست پیداکنید، تمامی حساب خود را از دست خواھید داد.
        اگر شما تریدری طمع کارید و اگر چنین اتھاماتی بشما وارد است، ھمین امروز با بروکر خود ھماھنگ کنیدو از حجم معاملات خود بکاھید. و الا باید بگویم که در انتظار یک حادثه ھستید. سه ترید ضررده متوالی می تواند 15 % از حساب شما را بکاھد و آن را به تپش بیاندازد. مخصوصا که شما تریدر روزانه باشید!
        چطور می توانید این مشکل را بدتر کنید :خود را متقاعد کنید که شما در ترید نابغه اید واین برای شما اتفاق نخواھد افتاد. خود را متقاعد کنید تحلیل ھای شماهمیشه 80_90 درصد درست بوده اند.
        می توانید برای یکبار ھم که شده از استاپ استفاده نکنید و یا حتی بعد از ھر ترید ضررده، بر حجم معامله خود بیافزائید.
        راه حل :سریعا حجم معامله خود را کاھش دھی 20الی 30 درصد از پول خود را از حساب خارج کنید.
        در صورتیکه از لوریج 200 بھره می برید ھرگز بیشتر از 300 % از حساب خود را وارد یک معامله نکنید. اگر این برای شما مفھوم تریدی مینی را دارد، بھتر است این مفھوم را بپذیرید.
        ویرایش توسط iran_trader : https://www.traderha.com/member/7642-iran_trader در ساعت 12-28-2015, 07:19 PM

نظر

اشتباه شماره 7: تغییر در سایز تریدھایتان
          بسیاری از ورزشکاران حرفه ای می توانند بشما بگویند که در زمانھایی آنھا در شرایط آرمانی قرار دارند.
          تمامی این ورزشکاران با نظمی خشک و تمرین ھایی منظم به این شرایط رسیده اند. یکی از مسائلی که
          آنھا بطور مداوم تمرین می کنند اصول اولیهء حرفه شان است.
          برای گلف بازھا "طریقه چرخش" بعنوان اصل اولیه شناخته می شود. در بیسبال "پرتاب توپ" بسمت
          چوگان زن اینچنین است و در مسابقات رانندگی "مسیر" بعنوان اصول اولیه شناخته میشود.
          در ترید پایه اولیه، شناخت سایز مناسب ترید، برای شما و روحیات شماست .تنھا به این دلیل که شما
          توانائی مالی ترید 50 لات را دارید، مجاز به ترید در این اندازه نیستید. در بسیاری از تریدرھا این اشتباھی
          رایج است که فکر می کنند با افزایش مرحله ای سایز ترید در ھر روز ، آمادگی ترید در آن اندازه در آنھا
          ایجاد می شود.
          اگر از بسیاری از تریدر ھا درباره خجالت آور ترین تریدشان بپرسید، از تریدی صحبت می کنند که آنھا بدلیل
          اینکه در شرایط آرمانی قرار داشتند دست به افزایش حجم ترید زده اند ولی نتیجه ای معکوس گرفته اند.
          به بیان دیگر آنھا در سود آوری به تعادل رسیده بودند و از اینرو دست به افزایش سایز ترید زده اند ولی این
          توازن براحتی بھم خورده است. این تغییر سایز نگرش آنھا را تغییر می دھد و نتیجتا باعث برھم خوردن
          نظم آنھا می شود.
          اگر میخواھید دورنمائی از این در ذھن داشته باشید، به زمانی برگردید که سعی در انجام کاری جدید
          داشتید. آیا شده است که شخص دیگری اینکار را برای شما آسان جلوه دھد؟ برای مثال زمانیکه پسر یا
          دختر شما برای اولین بار سعی در آموزش بیسبال یا رقص بالت می کند و شما و مربی او براحتی توانائی
          ھای او را در این زمینه درک می کنید. اما اگر شما برای پیشرفت به او فشار بیاورید باعث دلسردی آنھا
          خواھید شد زیرا آنھا ھنوز قادر به انجام این کار نیستند. البته بمرور این توان در آنھا ایجاد خواھد شد ولی
          در حال حاضر این را نمی بینند و این باعث کمبود اعتمواد بنفس در آنھا میشود. تصور کنید که قھرمانان
          امروزی بیسبال را در سن 10 سالگی به زمین می فرستادند!!
          در دوران جوانی پیش از آنکه به ترید بپردازم مدتی برای آموزش رانندگی در کلاس ماشین ھای تک
          صندلی می رفتم.
          آموزش با دوره ھای نظری شروع شد و پس از مدتی به مرحله عمل رسیدیم. من مجبور بودم که با دور
          موتور پایین شروع بکار کنم تا از ماشین جا نمانم .*در دورھای اول سعی در توجه به انتقاد ھای مربی
          داشتیم و اجازه نداشتیم از میزان مشخصی از دور موتور فراتر رویم. بسیاری از ھم دوره ای ھای من در
          ھمان ابتدای کار از ادامه رانندگی منع شدند. با رسیدن نوبت من بعلت موفقیت در یادگیری اصول اولیه و
          اعتماد بنفس بالای من بعد از سه دور ابتدائی ، اجازه استفاده از بیشترین قدرت موتور داده شد. وقتی که
          مربی چراع سبزی برای بیشتر کردن مقدار دور موتور نشان داد، من احساس می کردم که کاملا در شرایط
          و ھیچ نگرانی احساس نمی کردم. بیست دقیقه بعد نزدیک بود که خود را (in the zone) ایده ال ھستم
          بکشتن دھم. اشتباھات جدی ای از من سر زد که مجبور شدم سریعا سرعت خود را کاھش دھم و از
          جاده خارج شوم. مربی به من گفت: "من شما را زودتر از موعد بجلو راندم".
          اگرچه که من در دور موتور پائین اجرای مناسبی داشتم ولی از زیربنای توانائی اجرا، در دور موتور بالاتر
          برخوردار نبودم. من نیاز به زمان وتجربهء بیشتری داشتم. پس از مدتی من موفق به اینکار شدم اما اینکار
          دو سال زمان برد. صادقانه می گویم که در آن ھنگام چیزی نمانده بود که خود را بکشتن بدھم.
          ترید شباھت زیادی به این اشتیاق آموزش دارد. نکاتی که در ابتدا باعث موفقیت در شما می شود با
          نکاتی که در مقاطع بعدی چنین چیزی را موجب می شود متغییر است. وقتی شما بھتر و بھتر می شوید
          وسوسه افزایش سایز ترید نیز در شما بیشتر خواھد شد و این افزایش با تغییر RR باعث از بین رفتن
          تمرکز شما خواھد شد. با ھمین تغییر جزئی مسائلی که بخوبی پیش می رفت دچار بھمریختگی می
          شود.
          تریدری نباشید که توان انجام ھمه کارھا را در خود می بیند. براحتی سایز تریدھای خود را تغییر ندھید.
          اگر مسائل بخوبی پیش می رود به آن پایبند بمانید و با دلایل قانع کننده ای سایز تریدھای خود را افزایش
          دھید. بسرعت اینکار را انجام ندھید وگرنه شرایط تغییر خواھد کرد و جالب است که شما نیز دلیل منطقی
          برای این نتایج بد نخواھید یافت.
          چطور می توانید این مشکل را بدتر کنید :بجای تمرکز بر روی نظم خود، بر روی پولھایی که بدست
          می آورید توجه کنید. سایز تریدھای خود را، بزرگترین مقدار ممکن انتخاب کنید و قوانین مدیریت سرمایه را
          نادیده بگیرید. استاپ لاست را فراموش کنید و وقتی ضرر می کنید سایز تریدھای خود را مرتبا افزایش
          دھید.
          راه حل :خود را قانع کنید که از سایز مشخصی بھره ببرید تا در نھایت بتوانید حجم حساب خود را دو برابر
          کنید. قبل از افزایش سایز ترید حداقل 100 معامله با سایز قبلی انجام بدھید. مھم نیست که چقدر موفق
          عمل می کنید، سایز تریدھای خود را قبل از پایان رسیدن تقویم سال خود، افزایش ندھید.
          * یکبار با یکی از قھرمانان موتور سواری ایرن آشنا شدم. وقتی بحث موتورھای سرعت پیش کشیده شد
          ایشون نظر جالبی داشتند که شاید مورد توجه دوستان قرار بگیره. ایشون گفتند که: مھم نیست که این
          موتور ھا از چه شتابی بھره میبرند. مھم اینه که کمتر کسی میتونه از حداکثر شتاب اون استفاده کنه.
          ذھن انسان نمیتونه با اون سرعت خودش را با تغییر شرایط تطبیق بده. یعنی در حال حاضر روی صفر
          تمرکز کنه و 3 ثانیه بعد در سرعت 100 کیلومتر خودش رو ببینه .برای ھمین حرفه ای ھا حتی بعد از مدتھا
          تمرین، بطور تناوبی سرعت خودشون رو افزایش میدند.
          حالا ایا ما میتونیم به ھمین راحتی سایز معاملات خودمون رو افزایش بدیم و باز ھم تمرکز قبلی رو داشته
          باشیم؟منظورم حفظ یک دیسیپلین و نظم ھمیشگی است؟ تازه گاھی ھم پیش میاد که با یک باخت
          بطور احساسی سایز رو چند برابر می کنیم که دیگه نور الی نور میشه.
          ویرایش توسط iran_trader : https://www.traderha.com/member/7642-iran_trader در ساعت 12-29-2015, 06:51 PM

نظر

اشتباه شماره شش: اور تریدینگ
            اورتریدینگ (ترید مضاعف)، نشانه ای از یک مشکل بزرگتر است. مشکلی که پیشتر آن را مطرح کردیم.
            طمع، عزیزم طمع
            بطور معمول از ترید ھای بیشمار یک تریدر به عنوان اورترید یاد می شود. ترید ھایی که با سرعت بیشتری
            ضرری ھنگفت را باعث می شود. بعضی از مواقع ترید در بازارھای گوناگون را اور ترید می نامند و گاھی نیز
            بازگشت به بازار، بمحض بیرون افتادن، به اور ترید شھرت می یابد. مھم نیست که شما چطور آن را متمایز
            .می کنید. این اشتباھی مرگ آور برای حساب شماست
            می دانید که چرا باید با این نقیصه برخورد کنید؟
            وقتی تریدی بازنده است، شما یا سیستم و یا ھردوی شما مقصر اید!! نخست می باید از ترید ھای
            بیشتر دست بکشید.
            اگر بر روش نادرست خود، با اصرار ، پول مفید خود را به بطالت خرج کنید، شما در حال ترید نیستید. شما
            به امید بازگشت پول در حال قمار اید. شما تفکرات واضحی ندارید و احتمالا حقایق را نادیده می گیرید.
            پس بھتر است مدتی از ترید کناره بگیرید و بکاری دیگر مشغول شوید. وقتی شما به اورترید مشغول اید،
            از بازار فاصله گرفته اید و کاملا در طبیعت احساسی خود بسر می برید.
            ببینید: بازار به ترید شما اھمیتی نمی دھد. بازار غالب خود را دارد و پروسه خود را تحت تاثیر ترید ھای
            بیکران تریدر ھای مختلف منعکس می کند. بازار اھمیتی بر تاثیر رفتار خود بر ھیچ تریدری نمی دھد. وقتی
            شما در حال ضرر کردن ھستید، بسیار محتمل است که شما در سمت خطاکاران قرار گرفته اید و
            احساسات شما اجازه چنین درکی را به شما نمی دھد. با پافشاری شما بر تریدھای مضاعف تنھا فاصله
            شما از موفقیت بیشتر می شود.
            پس بھتر است کمی مرخصی بگیرید. تا زمانیکه پولی در حساب شما باقی باشد، این توانائی را بشما
            می دھد که فردا با نگاھی دوباره فرصت جبران ضرر ھای قبلی خود را داشته باشید. با ترید مضاعف بر
            ضرر ھای خود می افزائید و جبران این ضرر ھا لحضه به لحضه سخت تر و سخت تر میشود.
            ضرر ھا قسمتی از این بازی است. آنھا موانع کوچکی ھستند. اگر بعد از ھر ضرر، با ورود و خروج مکرر خود
            به بازار سعی در بازپس گیری پول خود داشته باشید، تنھا خونسردی خود را از دست می دھید. و این
            فرصت را بخود نمی دھید که بازار را با منش معقول خود ببینید و نھایتا از دست سیستم شما برای جبران
            این ضرر کمکی بر نخواھد آمد .
            پروسه ترید، از مجموعه ای از ضررھا و سودھا تشکیل می شود. اگر با انجام تریدھای خلاف سیستم تان
            و تریدھای مضاعف مشکل تان را پیچیده تر کنید، شما بسمت ذوب شدن پیش میروید .
            تشخیص اور ترید ساده و جلوگیری از آن بسادگی ممکن است.
            اگر شما تریدھای خلاف سیستم انجام می دھید، شما اور ترید می کنید
            اگر شما به تریدی می افزائید که در سود نیست، شما اور ترید می کنید
            اگر شما بعد از یک ضرر بسرعت یک ترید معکوس باز می کنید، شما اور ترید می کنید
            اگر شما مرتبا بر حجم ترید خود می افزائید، شما اور ترید می کنید
            اگر شما مرتبا از بازاری به بازار دیگر می پرید، شما اور ترید میکنید
            اگر شما در بازارھای مختلفی شرکت می کنید و تمامی حساب خود را درگیر آن می کنید، شما اور ترید
            می کنید
            بطور خلاصه، اورترید به تریدھایی اطلاق می شود که قسمتی از سیستم و برنامه شما نباشد. اور ترید ،
            تریدھایی است که ریسکی غیر معقول را به حساب شما وارد می کند.اگر شما فرفره وار عمل کنید،
            فرصت جبران شکست ھای خود را نخواھید داشت. از اور ترید بپرھیزید .
            چطور می توانید این مشکل را بدتر کنید: احساسات منطقی را در میزان ترید خود نادیده بگیرید.
            تعداد تریدھای روزانه خود را نشمارید. بخود بگوئید که اضافه کردن بر ترید برای ھمین یکبار اشکالی ندارد.
            از دست کسانیکه شما را نقد می کنند عصبانی شوید. نصیحت ھای حرفه ای را نادیده بگیرید و استاپ را
            از تریدھای خود حذف کنید .
            راه حل: محدودیتی برای تریدھای بازندهء مکرر خود قائل باشید و به آن پایبند بمانید. اگر این شماره عدد
            3 است، این جرات را داشته باشید که بعد از سه باخت بازار را برای مدتی رھا کنید. با امید بازگرداندن این
            5و 6 تبدیل نکنید. از یک حرفه ای بخواھید که به ھیستوری شما نگاھی بکند و از ، ضرر ھا اعداد را به 4
            نصیحت ھای او بھره لازم را ببرید. اگر محدودیتی برای روزھای بازنده خود دارید، بعد از اتفاق افتادن این
            روزھای ضرر، چند روزی مرخصی بگیرید.

نظر

اشتباه شماره 5: استفاده از یک تایم فریم
              ھمانطور که تا بحال دیده اید، باور بنده بر این است که روانشناسی بیشترین نقش را در موفقیت یک تریدر
              ایفا میکند. در حقیقت من نقش این عنصر را حتی بیش از 95 % می دانم .
              قسمت دیگری از این عنصر نگرش تریدرھای به زمان است. ھر تریدری قبل از خواندن این بخش نگرشی
              در مورد زمان لازم برای نتیجه گرفتن از یک ترید دارد. حتی اگر مدام با خود بگویید که: "بھش زمان بده" باز
              انتظار شما در مدت مشخصی بسر خواھد آمد .
              نقش این اشتباه بتازگی مورد توجه تریدرھا قرار گرفته و راه حل ھای پیشنھاد شده بعلت دشواری توسط
              بسیاری از تریدرھا نفی می شود. من از شما میخواھم که سعی خود را بکنید. بشما قول میدھم درک
              این مفھوم براحتی برای شما ممکن شود .
              تصور کنید که ھم اینک تریدی انجام داده اید. بنظر شما پس از چه مدتی آن ترید پولساز خواھد بود؟
              مطمئن ھستم که با خود می گویید که "سریعا". یا جواب خوھید داد " در فلان دقیقه" و یا "با بسته شدن
              فلان چیز".
              آن مقدار زمانیکه شما مطرح می کنید در بسیاری از مواقع کافی نیست و به ترید فرصت نمیدھد که
              پولسازی کند .
              مھم است که بدانید وقتی شما از یک تایم فریم خاص بھره می برید و وارد بازار می شوید، افراد بسیاری
              ھستند که با استفاده از تایم فریم شما وارد بازار می شوند و ھمچنین افراد بسیار بیشتری ھستند که از
              تایم ھای دیگر استفاده می کنند. با این وجود حتی اگر شما و تریدر دیگری از تایم فریم مشترکی استفاده
              کنید برای خروج استراتزی شما متفاوت خواھد بود. بسیار ممکن است که در لحظه ایکه شما سیگنال
              خرید گرفته اید شخص دیگری سیگنال فروش گرفته باشد.
              در تایم ھای پایین تریدرھا تنھا فاصله اندکی را ھدف می گیرند و با مقدار سود کم از بازار خارج می شوند.
              آیا شده است که تریدری را با سود ببندید و سپس حرکتی بزرگ درجھت ترید شما اتفاق بیافتد؟ شما
              سود بزرگی داشتید اگر و تنھا اگر کمی بیشتر تحمل کرده بودید. بزرگترین مشکل استفاده از یک تایم
              فریم، جلوگیری از گسترش سود است.
              بیاد داشته باشید که بازار بینھایت بزرگ است. در این بازار تریدرھای مختلفی فعالیت دارند که اھداف آنھا
              نیز مختلف است. از دانشجوئی که برای پرداخت شھریه ترید می کند تا بیلیونھا دلاری که بانکھا و یا حتی
              دولتھا وارد این بازار می کند. اھداف ھرکدام نیز متغییر است. گاھی اھداف سالیانه مدنظر است و گاھی
              اھداف چند پِپی. این اھداف چند پیپی نیز جریان کوچکی در این بازار ایجاد می کند اما شنا کردن در این
              :جریان عاقلانه بنظر نمیرسد. بیاد داشته باشید که
              حتی یک ماھی مرده نیز می تواند در جھت جریان واقعی رودخانه شنا کند. شنا بر خلاف جریان توان
              زیادی خواھد برد.
              بسیار موثر تر و آسان تر است که با تریدرھای بزرگتر و در جھت خواسته ھای آنھا وارد بازار شوید. تایم
              فریم بالاتر دید بھتری به شما میدھد و برای تشخیص روند صحت بیشتری نیز دارد.
              تریدری باشید که مقدار زمان بیشتری در جریان شنا می کند.
              مدام داخل و خارج نپرید.
              چطور می توانید این مشکل را بدتر کنید: حرکات تریدر ھای بزرگ را نادیده بگیرید و تنھا روی چارت
              خود تمرکز کنید. به حرف سیستم خود در تایم ھای بالاتر گوش ندھید. در تایم بالاتر به مقاومت و
              حمایتھای شکسته شده توجه ای نکنید و بر خلاف جریان بزرگتر شنا کنید.
              راه حل: برای اینکه دید جامع تری به شرایط داشته باشید تایم ھای پایین و تایمھای بالاتر از تایم خود را
              زیر نظر داشته باشید. به برھمکنش سیگنالھای تایم ھای مختلف توجه کنید.(سیگنال خرید در یکی و
              سیگنال فروش در دیگری-البته تنھا با توجه به سیستم خودتان) ھمیشه ارزش بیشتری برای تایم بالاتر
              قائل شوید.

نظر

اشتباه شماره 4: عدم اجرای صحیح وظایفتان
                از بین تمامی اشتباھات تریدرھای فارکس این یکی از شایع ترین موارد است .اگر می خواھید که سریعتر
                پول خود را از دست بدھید، مطمئن شوید که در اجرای وظایفتان سھل انگاری می کنید.
                مقصود من از وظایف شما، شناخت بازار است. بسیاری تصور می کنند که تنھا کاری که لازم است انجام
                بدھند، خرید یک سیستم و یا نرم افزار و ترید کردن با آن است. اگر به این آسانی بود تعداد تریدرھای
                موفق بسیار بیشتر از تریدر ھای ناموفق بود.
                این حقیقت دارد که داشتن یک سیستم خوب و یا حتی نرم افزار مناسب بسیار حائز اھمیت است. این
                سیستم ھا شانس موفقیت شما را افزایش میدھند اما ھرگز نمی توانند دانش بازار را در خود داشته
                باشند. دانش بازار نیازمند مطالعه مداوم و آموزش مستمر دارد.
                ھیچ سیستم و یا نرم افزاری نمی تواند شرایط عمومی بازار را درک کند و شما نمی توانید با نصب و
                اجرای مداوم آنھا شاھد کسب در آمد ھمیشگی باشید. شاید در یک بازه زمانی بخوبی عمل کنند اما با
                تغییر رفتار بازار سرعت از دست دادن پول توسط این سیستم ھا بسیار بیشتر از زمان سود آوری آنان
                است.
                برای مثال بسیاری از سیستم ھای امروزی از قوانین احتمالات بھره می برند و بسیاری نیز ادامه دھنده
                روند ھستند. به این مفھوم که با استفاده از الگوریتم ھای مختلف (پیوت ھا، فرمولھا و نسبتھای مختلف)
                جھت روندی را تشخیص می دھند و نقطه مناسبی را بعنوان سیگنال ورود به شما معرفی می کنند..
                اگر بازار بطرز آشکاری نزولی است سیستم ویا نرم افزار شما میتواند نقاط مناسبی
                را برای ورود به پزیشن فروش به شما معرفی کند..
                اگر بازار بطرز واضحی صعودی است ھوش و ذکاوت سیستم شما می تواند نقاط مناسبی را به شما برای
                ورود به پزیشن خرید معرفی کند.
                اما مشکل زمانی ایجاد می شود که بازار در حالت رنج قرار می گیرد. در این زمان سیستم ھای ادامه
                دھنده روند مرتبا سیگنالھای غلطی ارائه میدھند که نتایج آن قابل پیش بینی است...
                امواج بزرگ بازار در حالت ساید، سیستم شما را فریب می دھد و مرتبا سیگنال
                ھایی صادر می کند که بمحض ورود شما تغییر روند ایجاد می شود و در نتیجه تنھا موجب از دست دادن
                پول می گردد.
                با شناخت واقعی روند می توانید از دردسر خود کم کنید و با اینکار می توانید سیگنالھای غلط سیستم
                خود را ..... کنید. این نوع شناخت را در ھیچ سیستمی نخواھید یافت و ھیچ کامپیوتری نمی تواند در این
                باره کمکی بشما بکند. تصور اینکه می توان از نرم افزار یا فرمولی برای این شناخت استفاده کرد تصور
                باطلی است. تمامی کارائی سیستم و نرم افزار در ھمان قسمت انتھایی کار خلاصه می شود. شما نیاز
                دارید که کیفیت بازار را بنا به شرایط بسنجید.
                ھمانطور که راه و روش درست استفاده از سیستم خود را فرا می گیرید، بسیار حائز اھمیت است که از
                شرایط حاکم اقتصادی بصورت فاندامنتال مطلع باشید . بنظر من انجام وظایف شما بسیار ضروری است.
                چطور می توانید این مشکل را بدتر کنید :تغییرات اخبار را در نظر نگیرید. دوره ھای باز آفرینی را
                فراموش کنید و دوره ھای پیشرفته را برای خود لازم نبینید. کتاب ھای ترید را نخوانید. سمینارھای مختلف
                را نادیده بگیرید و به نتایج نامناسب سیستم خود اھمیتی ندھید.
                راه حل :در حالیکه از نظم محکمی در اجرای استراتزی خود بھره می برید، روزانه بطور مرتب زمانی را به
                مطالعه اختصاص دھید. در سمینارھا و وبینارھای مختلف و مفید شرکت کنید و از سودھای ترید خود
                مقداری را بر روی آموزش منظم خود ھزینه کنید.

نظر

نوشته اصلی توسط iran_trader نمایش پست ها
                  اشتباه شماره 10 : دمو بمدت طولانی
                  دمو نوعی ترید آزمایشی است. اگر تجربه ترید را ندارید بھتر است در آغاز با دمو شروع کنید. مزایای این
                  کار این است که شما با اساس کار بازار آشنا می شوید. در دمو شما می توانید نتایج تریدھا ی خود را
                  بصورت مصنوعی در حسابی غیر واقعی ببینید. با گذشت زمان بسیاری از تریدرھا قادر اند که در بازه
                  زمانی کوتاه مدت حساب خود را چندین برابر کنند و متقاعد می شوند که در حساب واقعی نیز می توانند
                  نتایج مشابھی بدست بیاورند. حساب واقعی خود را افتتاح می کنند و پوفففف!!. در طول 3 تا 4 ھفته
                  غالبا نیمی از سرمایه خود را از دست می دھند و این عقیده من نیست. آمار چنین می گوید. از بروکرھای
                  خود نیز در اینباره می توانید سوال کنید. نسبت "تریدرھای دمو " به" تریدرھای موفق ریل" یک در نود
                  است.
                  چرا این اتفاق می افتد؟
                  زیرا تریدر ریسک را تجربه نکرده است.
                  بگذارید از مثالی استفاده کنم.
                  من یک خلبان شخصی ھستم. و از سن 17 سالگی بتنھایی تجربه پرواز تک نفره را دارم. در سال 1979
                  در شرایط سخت قرار داشتم. در آکادمی نیروی ھوایی استخدام شدم. پروازھایی نیز با جت جنگنده t38
                  داشتم.بسیاری از دوستان از تجربه ھای بالای من در پرواز مطلع ھستند.
                  در حومه شیکاگو فرودگاھی برای برنامه ھای روزانه خلبانان جنگنده وجود دارد. در اینجا کمک خلبانان
                  بھمراه خلبانان بازنشسته ارتش در ھواپیماھای فوق پیشرفته به تمرین مشغول اند. شما مجازید بصورت
                  واقعی پرواز را تجربه کنید و تعقیب و ھدف گیری دشمن(کمک خلبانی دیگر بھمراه خلبان بازنشسته ای
                  l دیگر) را تمرین کنید. در صورتیکه بدرستی دشمن را ھدف گیری نمائید یک جایزه" بنام killبشما اعطاl
                  خواھد شد. یک روز برای سرگرمی به این مکان رفتم و مطابق انتظار در پی رھگیری یک مبتدی بودم. البته
                  با او صحبتی از آموزش ھای نظامی خود نکردم. وقتی با او از نوع آموزش ھای او صحبت به میان آمد از
                  نمره ھای خوبی که در دوره ھای آموزشی کسب کرده بود ، با اعتماد بنفس بالا سخن گفت. او مدعی
                  بود که تمامی حریفان خود را در شبیه سازھای مایکروسافت ، اعم از F-15 Eagle و F-16 Falcon
                  شکست داده است. پذیرفتم که اعبارنامه او از درجه بالایی برخوردار بود و از لحاظ آمار میزان شکست او 6
                  در 20 پرواز بود. در ھمان ابتدای کار از عدم توانایی او در انجام کارھای ایروبیک مطلع شدم و بارھا و بارھا
                  او را در معرض خطر قرار دادم و اگر کسی در کنار او نبود احتمال سقوط او بسیار بالا بود.
                  باید یادآوری کنم که من ھرگز با شبیه سازھای مایکروسافت پرواز نکرده ام. تجربه ھای من واقعی بوده
                  اند و این تفاوت بین ما دو نفر بود.
                  متوجه منظور من شده اید؟ "وانمود کردن" ھرگز نمی تواند نتایج یک عمل حقیقی را بدست بیاورد. بله در
                  مقطعی از زمان کسب تجربه در شبیه سازھا لازم است .در مورد جنگ ھوایی نفر به نفر "وانمود کردن"
                  یک خلبان جنگی در مقابل دشمن با تجربه، باعث نابودی شما خواھد شد. در این مرحله فرصتی برای
                  وانمود کردن نخواھید داشت. در حقیقت نیروی ھوایی امریکا مدتھا پیش چنین تجربه ای را کسب کرد.
                  در جنگ متحدین با نیروھای مرکزی(جنگ جھانی اول) در سال
                  -1914 1918 ، نیروی ھوایی از نیروھایی بھره
                  برد که تجربه پرواز آنھا گاھا از 10 ساعت تجاوز نمی کرد. تصور کنید که آن مردان با چه سرعتی در نبرد با
                  Immelmann * وBoelke ،Richthofenکشته شدند. بسیاری نتیجه گرفتند که پرواز "خطرناک "است، اما
                  در حقیقت نبود آموزش ھای لازم خطرناک بود.
                  من قصد ندارم شما را با توانائی ھای خود در پرواز تحت تاثیر قرار دھم .بلکه امیدوارم متوجه شباھت بین
                  "ترید دمو" و "شبیه سازھای مایکروسافت "شوید.
                  وانمود کردن به انجام کاری شما را برای انجام درست آن متقاعد نمیکند .ترید دمو توانائیھای واقعی تریدر را
                  از شما پنھان می کند. ترید دمو شما را در مقابل "تریدر ھای واقعی" و "پولھای واقعی" به کشتن می
                  دھد. و این دیگر یک بازی نیست. اگر اشتباھی انجام دھید از پول شما کاسته خواھد شد. دکمه بازگشتی در کار نیست
                  اگر F 16 خود را در شبیه ساز بیاندازید ، فرصت ھای دیگری خواھید داشت.
                  انداختن F 16 در نبرد یعنی کشته شدن.از دست دادن پول در دمو مستوجب ایجاد اکانت جدیدی
                  است و از دست دادن پول در ریل بازگشت به خانه بصورت یک "ورشکسته" است. ترید دمو ھدر دادن زمان
                  است زیرا ھرگز نمی توانید توانائی ھای واقعی یک تریدر را در دمو بدست بیاورید. ترید دمو تنھا می تواند
                  کارائی ھای پلتفرم معاملاتی شما را بشما بیاموزد. در حقیقت این امتیاز قابل ایست. اما وقتی با این
                  امکانات آشنا شدید، و حساب خود را ایجاد کردید، اکانت دمو وظیفه خود را انجام داده است و پنجره آن را
                  ببندید. اکنون زمان آن است که "انجام بدھید یا بمیرید". فرصت دیگری ندارید.
                  اشتباه شماره 10 را انجام ندھید. ھرگز فکر نکنید که با "وانمود کردن" در حال کسب تجربه ھای واقعی
                  ھستید.
                  چطور می توانید این مشکل را بدتر کنید :اکانت دیگری برای دمو در 30 روز آینده باز کنید. یا بعد از
                  مارجین کال شدن در حساب ریل، به حساب دمو باز گردید.
                  راه حل :کوچکترین مقداری که بروکر اجازه می دھد حساب ریل باز کنید و 90 روز آینده را با کوچکترین
                  حجم ممکن ترید کنید. اگر موفق به افزایش آن شدید حجم معامله و مقدار حساب را 20 % افزایش دھید.
                  اگر ھم حساب شما مرتبا کاھش یافت، این را بپذیرید. تنھا راه آموزش ھمین است.
                  *از خلبانان ماھر نیروھای متحدین که کتابھای فراوانی پیرامون مھارت ھای آنان نوشته شده است .

در این مورد بنده بعد از یک ماه با حساب میکرو در یک بروکر شروع کردم و فراز و نشیب های زیادی تجربه کردم. حساب 11 موجودی داشت که البته در بالانس به صورت سنت نشون می داد 1100 . در عرض پنج ماه رسوندم به 10000 و بعد اونجا بود که کم کم به قکر حساب بزرگتر افتادم و فعلا دارم مرحله دوم رو میگذرونم.شروع با حساب 300 دلاری که فعلا در عرض دو هفته بالانس شده 373 دلار

نظر

با ارزوی موفقیت برای شما دوست عزیز.....
                    اشتباه شماره 3: ترید خبرھا
                    تمامی تریدرھای موفق شما را از اینکار منع می کنند. ترید بر روی خبرھا، یکی از سریع ترین راھھا برای
                    رسیدن به گداخانه است! ھیچ تریدر حرفه ای در ھنگام اخبار به ترید نمی پردازد و یا استراتزی خود را
                    تغییر نمی دھد.
                    مھم است که درباره اخبار مسائلی را بدانید. ھرگز چیز خاصی در یک خبر نھفته نیست. ھرگز! من حتی
                    قدمی جلوتر می روم و می گویم اخبار بھیچ وجه اھمیتی ندارد و در واقع بازار نیاز دارد که از مجموعه
                    خبرھا برای تصویر نمودن فاندامنتال بازار استفاده کند.
                    اما برای تریدرھای موفق اخبار، در بیشتر مواقع، اھمیتی ندارد و تنھا تاثیر آن مورد توجه است. و نه خود
                    خبر.
                    کمی پیرامون این مسئله فکر کنید. ھمه اخبار را می خوانند. اخبار فارکس برای ھمه قابل دسترس است.
                    در خبرھا رازی نھفته نیست که شما با دانستن آن از زمانه پیشتر باشید و با آن موقعیت مناسبی برای
                    خود ایجاد کنید. تمامی سرویس ھای اطلاعاتی، تلوزیون ھا و بنگاھھای اطلاعاتی به خبرھای دولتی
                    دسترسی دارند و حتی مسئولان نیز از این اطلاعات باخبر اند. این خبرھا پیش از آنکه شایع گردند مورد
                    بحث، بررسی ، تبادل نظر و حتی تغییر ، قرار میگیرند. این موضوع از ھفته ھا و گاھی نیز ماھھا قبل
                    شروع می شود. حتی خبر ھای "غیر قابل انتظار" نیز ، از مدتھا قبل در دو جناح مخالف مورد بحث و
                    بررسی قرار گرفته است. تمامی اخبار برای تریدرھا برابر ھستند و بازار بخاطر اخبار حرکت نمی کند. بازار
                    بخاطر رفتار تریدرھا حرکت می کند. بعضی مواقع تریدرھا توجه بیشتری بر خبرھا دارند و این باعث حرکت
                    قیمت می شود .این تنھا اھمیت خبر است .
                    بخاطر اینکه طبیعت تریدرھا بدنبال یافتن تغییر در بازار است و معمولا در زمان پخش خبر تغییراتی رخ
                    میدھد بسیاری از تریدر ھا به آن علاقه مند میشوند. آنھا با توجه به انتظارات قبلی، حدسی از نتایج یک
                    ، خبر پیش از اعلام آن می زنند و برای مثال اگر به این نتیجه برسند که اخبار برای ارز مورد نظرBulish
                    خواھد بود، ارز مورد نظر را میخرند. این تمایل تریدرھا برای پیش بینی و یا پیش گویی اخبار، باعث ایجاد
                    ضرب المثل: "شایعه را بخر/حقیقت را بفروش" شده است.
                    بطور طبیعی بازار بعد از خبری Bullish صعود می کند و بعد از خبری bearish سقوط می کند ، اما در بسیاری
                    از مواقع بازار برعکس عمل می کند. به این دلیل است که ترید در زمان خبر توصیه نمی شود. تریدرھا قبل
                    از خبر عمل خود را انجام داده اند و بعد از خبر بصورت معکوس عمل می کنند. حتما دیده اید که بعد از خبری bullish
                    بازار برخلاف انتظار سقوط شدیدی می کند. عموما به این دلیل است که افرادی که در بازار
                    قرار داشتند بعد از اعلام خبر سودھای خود را خارج میکنند و از بازار خارج می شوند. بزبانی دیگر خریداران
                    از بازار خارج می شوند و تنھا فروشندگان در بازار می مانند و شما به عنوان خریدار تنھا خواھید ماند .
                    وقتی که شما در انتظار خبری ھستید تا بر روی آن ترید کنید، خود بخود ریسک بزرگی را متقبل شده اید و
                    نتایج خبر چندان از این ریسک نمی کاھد. در بیشتر موارد بازار در ھر دو سمت حرکات شدیدی انجام می
                    دھد و این باعث ترساندن شما می شود و ممکن است که شما مجبور شوید که با ضرر از بازار خارج
                    شوید .ترید بر روی خبر از پر ریسک ترین تریدھا می باشد و معمولا حرفه ای ھا در این مواقع از بازار خارج
                    ھستند و یا با حجم بسیار کمی در بازار باقی می مانند.
                    در واقعیت، بعد از پخش خبر تنھا سه امکان وجود دارد:
                    1.بھتر از انتظار
                    2.بد تر از انتظار
                    3.در حد انتظار
                    عکس العمل بازار به خبرھا می تواند خود کمکی بزرگ برای شناخت شرایط حاکم بر بازار باشد. برای مثال وقتی خبری
                    Bullish مورد انتظار است و بازار پیش از اعلام خبر نیز صعودی باشد و با اعلام خبری " بھتر از
                    انتظار" بازار در انتھای روز نزولی شود، بدان مفھوم است که دیگر خریداری در بازار وجود ندارد و به احتمال
                    زیاد در روز ھا آتی قیمت نزول بیشتری خواھد کرد. بسیاری از تریدرھای تازه کار متعجب می شوند که چرا
                    بعد از خبری Bullish بازار نزولی شده است و انھا نمی دانند که بازار پیشتر خبر را لحاظ کرده است و
                    خریداران حرکت خود را کرده اند.
                    تریدری نباشید که بر مبنای خبر وارد بازار می شود. انتخاب خود را با توجه به سیستم خود انجام دھید.
                    انتظار نداشته باشید که بازار به خبرھا احترام بگذارد. نباید انتظار داشته باشید که تفسیر شما از خبر
                    ھمیشه درست باشد.
                    چطور می توانید این مشکل را بدتر کنید :سعی کنید که نتایج خبرھا را حدس بزنید. بر مبنای این
                    حدس اندکی قبل از خبر وارد بازار شوید. می توانید بعد از اعلام خبر نیز سعی در گرفتن حرکت داشته
                    باشید .
                    . - راه حل :اگر تریدی بصورت باز ندارید، تا 60 دقیقه بعد از خبر منتظر بمانید...
                    اگر ترید باز دارید مانیتور را خاموش کنید و اجازه بدھید شرایط بگذرد. از حرکات شدید بازار نترسید و مدتی
                    به او فرصت دھید تا آرام شود.

نظر

اشتباه شماره 2: عدم یادداشت برداری از ترید ھا
                      در زمانیکه من به آموزش روانشناسی ترید مشغول بودم در ھر ترم جدید، حیرت زده می شدم که چه
                      تعداد از تریدرھا بدون یادداشت برداری از تریدھایشان به این حرفه مشغول بودند. این عمل به این می
                      ماند که شما بیزینس خود را تنھا بر پایه یک اطالاعات بنا کنید. مقدار پول خود!
                      تصور کنید که شما به من می گویید که بیزینسی دارید آما ھیچ اطلاعاتی از تولیدات، متوسط فروش،
                      مقدار تامل مشتری در داخل مغازه شما، معدل کلی فروشی شما که بیشترین بازده را برای شما داشته
                      است و ... ندارید.
                      افراد دیگر ھمانند من شما را به ساده لوحی متھم خواھند کرد. شما نمی توانید بیزینسی را بدون
                      اطلاعات لازم اداره کنید. و ترید ھمانند یک بیزینس است. لازم است که برای آن اطلاعاتی را مھیا کنید.
                      اطلاعاتی که از ژرنال شما بدست خواھد آمد.
                      شما لازم است که از تریدھای خود ژرنال تھیه کنید زیرا پس از مدتی مواردی که مفید بوده اند و مواردی
                      که مفید نبوده اند را می توانید با توجه به ژرنالتان استخراج کنید. دیر یا زود نتیجه خواھید گرفت که
                      سیستم شما تنھا قسمت کوچکی از موفقیت شما در ترید را ایفا خواھد کرد. باقی به نقش شما در ترید
                      مربوط خواھد شد. اگر از نقش خود در تریدھایتان یادداشت تھیه نکنید نمی توانید جزئیات را مورد بررسی
                      قرار دھید تا نقاط ضعف و قدرت خود را بھتر بشناسید. ھدف اصلی تھیه کردن ژرنال از تریدھایتان،
                      مستندسازی رفتار ھای برنده شما و ھمچنین رفتارھای بازنده شماست. پس از شناخت نقاط قوت و
                      ضعف خود می توانید قوانینی برای تقویت نقاط قوت و ھمچنین کاھش نقاط ضعف خود وضع کنید. با این
                      شرایط شما ریسک ضرر ھا را کاھش می دھید و از ورشکستگی فاصله می گیرید.
                      بگذارید تا با نقل داستانی شخصی، از کمک ژرنال به پیشبرد ھدف من در ترید مثالی برای شما بزنم.
                      بعنوان تریدری جوان بسیار عجولانه ترید می کردم. مدام بر اساس قضاوتھای سریع خود به تریدھای
                      مضاعف می پرداختم. چون قوانینی برای ورود و خروج خود نداشتم با تریدھایی سیستم خود را محک
                      میزدم. پس از اینکه تریدھای خود را یادداشت کردم، متوجه صحت سیستم شخصی خود شدم اما نقصی
                      در آن وجود داشت که من از آن بی خبر بودم. من مدتی قبل از اینکه بازار در جھت تریدم حرکت کند، از
                      بازار بیرون رانده میشدم. بعد از متوجه شدن این نقیصه من درست بعد از خروج با ضرر، پزیشن دیگری باز
                      می کردم و در صورتیکه اینکار تکرار میشد مجددا وارد میشدم و این خود بعنوان یک نقص دیگر در ترید
                      مطرح میشود )اشتباه شماره 6: اورترید .(
                      بعد از بررسی نوشته ھا متوجه راه حل بھتری شدم. با تغییر زمان ورود نتایج بسیار بھتر شد. ھمچنین
                      قوانین جدیدی برای خود وضع کردم. از جمله اینکه بعد از سه باخت متوالی ترید را برای 24 ساعت کنار
                      می گذاشتم. با رعایت این دیسیپلین شرایط بسیار بھتر شد. من تغییر خاصی در سیستم خود نداده بودم
                      بلکه تنھا رفتارھای خود را زیر نظر گرفتم.
                      اگر یادداشتی از تریدھای خود نداشتم، ھرگز نمی توانستم به ضعف ھای خود پی ببرم و بر رفع آنھا
                      بکوشم. این تغییرات کوچک نتایج را بشدت تغییر داد.
                      چطور می توانید این مشکل را بدتر کنید :ھیچ ژرنالی تھیه نکنید. ھرگز تریدھای خود را بررسی نکنید
                      و تنھا پس از ھر ترید بالانس خود را زیر نظر بگیرید. در مورد تریدھای خود فکر نکنید و نصیحتھای حرفه ای
                      ھا را نادیده بگیرید.استاپ را فراموش کنید و ھرگز یاداشتی بر ندارید.
                      راه حل :دفترچه ای بردارید و ھمه چیز را در آن یادداشت کنید. یادداشتھای خود را روزانه و ھفتگی مرور
                      کنید. در یک گروه حمایتی عضو شوید تا شما را مجبور کنند که ژرنال خود را جدی بگیرید.

نظر

اشتباه شماره 1: ترید در فارکس بدون استاپ لاست
                        فکر می کنید که به چه دلیل نام آن را "حد ضرر" گذاشته اند؟ زیرا در آن نقطه شما میخواھید جلوی از
                        دست دادن را بگیرید.
                        ھرگز نمی توانیم بطور کامل اھمیت تعیین یک حد ضرر پیش از ورود به بازار را در مواقعی که بازار بر خلاف
                        شما حرکت می کند ، بشما توضیح دھیم. و ھرگز سخنی از شما پذیرفته نخواھد بود که صلاحیت این
                        فاکتور حیاتی در ترید فارکس را زیر سوال ببرد. من تمامی عقاید، دلایل و توجیھات تریدر ھای مختلف را
                        شنیده ام که استفاده از استاپ را لازم نمی دانند، استاپ ذھنی دارند و یا بموقع از بازار خارج خواھند
                        شد! و در نھایت نتایج آن را نیز دیده ام که میز کار خود را تمیز کرده اند و آرزو داشتند که با استفاده از
                        استاپ لاست ھنوز در این حرفه مشغول بودند.
                        ھمانند یک "سکته قلبی" با شما جدی سخن می گویم!( یک اصطلاح رایج در انگلیسی)
                        اگر ترید را بدون استاپ لاست انجام می دھید، دیر یا زود به آن گروه از تریدرھا خواھید پیوست.
                        ھمیشه لازم است که بخود یادآور کنید که ترید محیطی پر ریسک است. ھمانطور که بسادگی پذیرفته اید
                        که 100 % تریدھایتان موفق نخواھد بود، باید بپذیرید که مقدار ریسک در ھر ترید را نیز کنترل کنید. شما
                        می باید به قانون احتمالات باور داشته باشید. وقتی تریدی انجام می دھید، ھمیشه این امکان وجود دارد
                        که چیزی در بازار تغییر کند و این تغییر بازار را برخلاف انتظار شما بحرکت درآورد. چیزی که شما ھرگز
                        انتظار آن را نداشته اید. بعد از آن حرکت اگر شما ھنوز در بازار حضور داشته باشید، ضرری بزرگ را متحمل
                        شده اید و اگر این معامله از مدیریت سرمایه نیز بی نصیب باشد شما تمامی موجودی خود را از دست
                        خواھید داد.
                        تمامی این مسائل با یک استاپ لاست برطرف خواھد شد.
                        در ضمن خروج از یک پزیشن ضررده، حساب شما و ذھن شما را رھا می کند تا برای یک پزیشن سود اور
                        دیگر متمرکز گردند. شما قرار است که تریدھای برنده و بازنده را توامان تجربه کنید. از پزیشنھای ضررده با
                        سرعت و اعتماد بنفس بیشتری خارج شوید. وقتی از لحاظ منطقی پزیشنی را سودده ندیدید، اجازه
                        ندھید که بازار بیش از آن از شما بگیرد.
                        تنھا یک ترید می تواند تمامی آنچه را که اندوخته اید از شما برباید. از استاپ لاست استفاده کنید و ھرگز
                        این قانون را زیر پا نگذارید_ در تمامی تریدھای خود از استاپ لاست استفاده کنید.
                        بیش از این نمی توان پیرامون این موضوع صحبت کرد. این اشتباه را انجام دھید و از بازار خارج شوید.
                        چطور می توانید این مشکل را بدتر کنید :امکان ندارد که بتوانید این مشکل را بدتر کنید. این بدترین
                        اشتباه این بیزینس است.
                        راه حل :براحتی در ھر ترید خود، استاپ را بگنجانید. وقتی موس را برای ورود کلیک می کنید، سریعا
                        استاپ را در آن جای دھید.
                        نتیجه گیری:
                        امیدوارم این کتابچه برای شما مفید و روشنگر باشد. من تمامی این درسھا را بسختی فرا گرفته ام. پیش
                        از آنکه این موارد را بپذیرید پیرامون آن خوب فکر کنید. ممکن است که عده ای با من موافق نباشند. البته
                        این اھمیت ندارد. مھم این است که شما برای ترید فارکس از لحاظ ذھنی آماده شوید. تنھا امیدوارم که در
                        ترید فارکس و کاری که انجام میدھید تمرکز بیشتری کنید و از انجام اشتباھات پر ھزینه برحذر باشید.

نظر

پردازش ...
                        X