اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

دست نوشته های یک تریدر 1998-2012

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• دست نوشته های یک تریدر 1998-2012

بسم الله الرحمن الرحیم
    روزی دهنده خداست
    با سلام
    بدون مقدمه عرض کنم ، غرض از ایجاد این پست در کل ایجاد یک محیط و مباحث در رابطه با باید ها و نباید های بازار های مالی است من تجربیان خودم رو عرض میکنم ، اما اگه سوالی باشه در زمینه های مختلف اعم از : تکنیکال ، فاندامنتال ، مدیریت ریسک و سرمایه ، استراتژی های مختلف ، برنامه نویسی ، ادمین شبکه های مرتبط به بازار ، لگاریتم , یا هر چیز دیگه یا موصوعی که من یادم نیست ولی دوستان به یاد دارند ، بفرماییند انشاالله به لطف خدا ، بی جواب نمی مونه !

با تشکر داود فرد
    ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 04-10-2012, 06:15 PM

بسم الله

- بحث رو میخواستم با یه خاطره شروع کنم ولی بهتره خاطرات بزاریم برای کمی گذر زمان ، یه ضرب والمثل که میگه همه دوست دارن برن بهشت ولی کسی دوست نداره بمیره ! اگه ارتباطش رو با این بازار ها بخواهیم پیدا کنیم این جور میشه گفت همه دوست دارن تو این بازار در آمد داشته باشن ولی کمتر کسی حاضر که پوزیشنی رو تو ضزز ببنده واقعا دلیلش چیه؟
    هر کسی نظر داره بفرمایید تا بعد از چند تا دلیل من هم مواضع خودم رو عرض کنم ، اگه اینجوری شروع کردم دلیلش این که بزرگی فرموده اگه چیزی رو عنوان کردید که قبلش سوال ایجاد نکرده براش هم وقت شنونده رو گرفتی هم عمر خودت رو بیخود صرف کردی !
    ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 04-10-2012, 07:53 PM

نظر

سلام

یکی از دلایلی که باعث میشه ما پوزیشن تو ضرر نبندیم اینکه تحمل ضرر نداریم و نمیخواهیم قبول کنیم که ضرر کردیم و انسان ذاتا دوست داره همیشه برنده باشه و سود کنه .کلا قبول شکست در همه عرصه ها برای انسان سخت .
      ولی اگر بتونیم با واقعیت کنار بیاییم و بر اساس همین واقعیتها برنامه ریزی کنیم میتونیم موفق باشیم . باید قبول کنیم شکست جزئی از زندگی .
      با افتتاح حساب live نزد بروکر pcm از طریق لینک زیر میتوانید تحلیلهای رایگان را در گروه اختصاصی تلگرام دریافت کنیدو همچنین درصدی از کارمزد معاملات.

https://cabin.pcmfa.co/fa/ref/MTE1NDc4Ng==

پس از افتتاح حساب لطفا اسم و شماره اکانت خود را در پیغام خصوصی و یا از طریق آیدی زیر اعلام نمایید.

https://t.me/Mostafatrader

نمونه تحلیل و نتایج را می توانید در تاپیک زیر مشاهده کنید :

https://www.traderha.com/forum/مباحث...�ی-مصطفی

کانال تحلیلی جفت ارزها :

https://t.me/signalhha

نظر

نوشته اصلی توسط fard نمایش پست ها
        بسم الله

- بحث رو میخواستم با یه خاطره شروع کنم ولی بهتره خاطرات بزاریم برای کمی گذر زمان ، یه ضرب والمثل که میگه همه دوست دارن برن بهشت ولی کسی دوست نداره بمیره ! اگه ارتباطش رو با این بازار ها بخواهیم پیدا کنیم این جور میشه گفت همه دوست دارن تو این بازار در آمد داشته باشن ولی کمتر کسی حاضر که پوزیشنی رو تو ضزز ببنده واقعا دلیلش چیه؟
        هر کسی نظر داره بفرمایید تا بعد از چند تا دلیل من هم مواضع خودم رو عرض کنم ، اگه اینجوری شروع کردم دلیلش این که بزرگی فرموده اگه چیزی رو عنوان کردید که قبلش سوال ایجاد نکرده براش هم وقت شنونده رو گرفتی هم عمر خودت رو بیخود صرف کردی !
        با سلام

اسم ضرر که میاد من خوشحال میشم ، چرا که ضرر در حد مشخص باعث حفظ سرمایه و سودهای حاصله از این سرمایه در آینده میشود. به دیدگاه و ساختار ذهن شما بستگی دارد یک کلمه و جمله را چظور تفسیر کنید.انرژی منفی که در ضمیر ناخودآگاه شما وجود دارد (در اثر ضررهای گذشته) و قابلیت ذهن برای مقابله با شکست ، باعث میشود انسان با دیدن یک معامله ضررده خود را در حالت پیشین ببیند و در مقابل سیگنال های مبنی بر اینکه بازار در جهتت حرکت نمیکند عکس العملی نشان ندهد.

موفق باشید

نظر

با سلام
          ممنون ، این یک مطلب psychologic of trede ( روانشاسی ترید) هستش حدود 90 درصد هم درسته البته اون 10 درصد به اون قسمت ارتباط داره که ، فکر کنیم یه بازی !با باز کردن یه پوزیشن شروع و بستنش تموم میشه ! درسته lose part of the game ، این مطلب رو میشه به عنوان یک عامل در نظر گرفت و راجع به اون در قسمت را حل ها صحبت کرد . البته واقعا از کار های سخته وقتی تریدر یه پوزیشن رو نو ضرر میبنده انکار گلوله تو مخ بهترین اسبش میزنه ! وباید به این نکته برسیم که اول - کار به اینجا نرسه ؟ دوم اینکه که کجا و چه جور بزنیم !!؟/ باز هم ممنون و بیشتر صحبت میکنیم انشاالله پیرامون این مطلب !

نظر

من اعتقاد دارم بازار های مالی دارای ریسک هستند ، و افراد خیال میکنن با ورودشون در این عرصه ریسک را پذیرفتند با وجود اینکه اینطور نیست ، چرا ؟ چون وقتی ریسکی پذیرفته میشود بازار تهدید آمیز نیست ، وقتی چیزی تهدید آمیز تباشد ترسی هم وجود ندارد و ترسی وجود نداشته باشد نیازی به شجاعت در این راه نیست پس نیازی به اعصاب پولادین نیستیم. این چیزیه که اون ده درصد در نظر دارن.

وقتی شما دو درصد در یک معامله میپذیرید که ریسک کنید به معنای واقعی باید بپذیرید یعنی فکر کنید این دو درصد دیگه در حساب شما نیست ، اما افسوس که همه در ابتدا به فکر تیک پرافیتشون هستند. اینجوری عمل کنید راحت میتوانید عملکرد مناسبی در حد خودتون اجرا کنید.

باز میگم افسوس ، باید خیلی ضرر متحمل بشوند تا به بعد روانی بازار پی ببرند.

نظر

با درود

ضرر را برابر با اشتباه خودمون میدونیم و گاهی بالاتر از آن برابر با شکست میدانیم.

به همان ترتیب که در جامعه حاضر به قبول اشتباه خود نیستیم ، در بازار هم نمیخواهیم قبول کنیم که اشتباه کردیم یا شکست خوردیم!

در حالی که ضرر در بازار ناشی از اشتباه ما نیست. ناشی از ذات احتمالات بازار است. در هر معامله ما یکی از چندین احتمال ممکن را تست میکنیم.

به نظر ،این وضعیت روانی در تریدرهایی که تحلیل میکنند بیشتر دیده میشود. شکست تحلیل برابر میشود با شکست شخصیت و ...

زمانی که درک کنیم ضرر کردن ما برابر با،

بی سوادی ما

کند ذهنی ما

بد شانسی ما

تقدیر ما

...

نیست

بلکه ضرر کردن ما ناشی از انتخاب راهی ماجراجویانه برای بدست آوردن پول است!! (و ماجراجویی هم بی مشکل نمیشه )

نمیتوانیم وضعیت متعادلی در بازار پیدا کنیم.

آیا ما از شنیدن خبر تصادف در مسابقات اتومبیلرانی متعجب میشویم؟!! نمیشویم چون هم ما میدانیم و هم رانندگانی که در مسابقات شرکت میکنند

تصادف و خطر در این ورزش اجتناب ناپذیر است.

کسی که نمیخواد تصادف کنه میتونه بره سراغ مسابقات پینگ پونگ!!!

ارادتمند

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
              2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
              3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
              4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
              5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
              6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
              7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

ممنون و با سلام
                اگه بگیم هر چیزی بهای خودش رو داره بهتره ، ریسک بازار مالی از ریسک رد شدن از یه خیابون شلوع بیشتر نیست با ما باشید انشاالله در آخر مطالب بهش میرسم

در ضمن یادمون نره موضوع بحث هنوز پیدا کردن عناوین که چرا ؟؟همه دوست دارن تو این بازار در آمد داشته باشن ولی کمتر کسی حاضر که پوزیشنی رو تو ضزز ببنده واقعا دلیلش چیه؟
                ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 04-11-2012, 01:38 AM

نظر

بسم الله

سلام
                  دلیلش از نظر من نداشتن سیستم ترید است.

نظر

نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
                    با درود

ضرر را برابر با اشتباه خودمون میدونیم و گاهی بالاتر از آن برابر با شکست میدانیم.

به همان ترتیب که در جامعه حاضر به قبول اشتباه خود نیستیم ، در بازار هم نمیخواهیم قبول کنیم که اشتباه کردیم یا شکست خوردیم!

در حالی که ضرر در بازار ناشی از اشتباه ما نیست. ناشی از ذات احتمالات بازار است. در هر معامله ما یکی از چندین احتمال ممکن را تست میکنیم.

به نظر ،این وضعیت روانی در تریدرهایی که تحلیل میکنند بیشتر دیده میشود. شکست تحلیل برابر میشود با شکست شخصیت و ...

زمانی که درک کنیم ضرر کردن ما برابر با،

بی سوادی ما

کند ذهنی ما

بد شانسی ما

تقدیر ما

...

نیست

بلکه ضرر کردن ما ناشی از انتخاب راهی ماجراجویانه برای بدست آوردن پول است!! (و ماجراجویی هم بی مشکل نمیشه )

نمیتوانیم وضعیت متعادلی در بازار پیدا کنیم.

آیا ما از شنیدن خبر تصادف در مسابقات اتومبیلرانی متعجب میشویم؟!! نمیشویم چون هم ما میدانیم و هم رانندگانی که در مسابقات شرکت میکنند

تصادف و خطر در این ورزش اجتناب ناپذیر است.

کسی که نمیخواد تصادف کنه میتونه بره سراغ مسابقات پینگ پونگ!!!

ارادتمند
                    ممنون پیام جان عالی بود.
                    موفق باشید.

نظر

سلام
                      ممنون
                      جناب میثم عریز ، بله این هم میتونه دلیلی باشه و داشتن سیستم ترید مینونه کمک کنه به بستن یک پوزیشن ، در قسمت راه حل ها به این مطلب هم میرسیم انشالله ، با ما باشید و بحث رو دنبال کنیم لطفا

نظر

ادامه موضوع ، چرا کمتر کسی حاضره که پوزیشنی رو تو ضرر ببنده ؟

بسم الله

دوستان کسی رو مبحث

-- معامله بیش از توان over Trade و یا یه فرمول ساده مدیریت سرمایه نظری داره ؟
                        ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 04-11-2012, 03:41 PM

نظر

بسم الله

دوستان کسی رو مبحث

-- معامله بیش از توان over Trade و یا یه فرمول ساده مدیریت سرمایه نظری داره ؟
                          با درود و عرض ادب
                          و ضمن سپاس از مباحث ریشه ای شما ( جناب آقای فرد ) و سپاس از امکانات مدیرعامل بروکر
                          باید عرض کنم که بنده پست قبلی شما را در مورد رنج ترند و سیگنال در تحلیل های شخصی دیدم در واقع مطالعه کردم و مفید هم بود .
                          اما در مورد مبحث over trad یا در واقع اصلی ترین بحث ترد که همان مدیریت سرمایه است
                          به نظر بنده معا لعه بیش از توان
                          فرض کنیم که لوریج ما به جای 1 به 100 یا هر عدد دیگری 1 به 1 باشد
                          یعنی لوریج را کنار بگذاریم و با توان واقعی یا اصل پول معالعه کنیم
                          در چنین شرایطی با توجه به میزان متوسط نوسانات بازار در یک ارز مشخص که مثلا در پوند به دلار حدود 250 پیپ هست
                          (روزانه )
                          و همچنین در 4 ساعته چیزی بین 60 تا 80 پیپ می باشد .
                          ساعتی بین 30 تا 40 هست .
                          در این میان بسته به زمانی که ما در آن کار می کنیم
                          با توجه به میزان سرمایه منطقی به نظر می رسد که
                          نهایتا 10 در صد سرمایه را وارد معامله کنیم و 90 درصد باقی مانده را بعنوان پشتیبان معامله قرار دهیم
                          اگز در بهترین زمان وارد معامله شده باشیم
                          با توجه به مبحث R T S حضرت عالی منطقی می باشد و با ید توان شدو رنج یا حباب های حرکت بازار را داشته باشد.
                          حالا فرض کنیم
                          لوریج ما 1 به 100 باشد در این حالت
                          با احتساب همان فرمول (( 10 درصد درگیر معامله و 90 درصد پشتیبان ))
                          باید فقط 1 درصد سرمایه را وارد بازار کرد .

امیدوارم جوابگو ی سوال شما بوده باشیم .
                          د وستان هم نظرات خودشان را بفرما یند .

با سپاس فراوان

IRAJSTER

نظر

با سلام و تشکر فراوان

کاملا درسته مطالب و ریشه ای ،میشود از این مبحث نیز با این تعاریف گذشت و در بحت راه حل ها به این موضوع نیز توجه داشت ! فقط اجازه بدید کمی تحمل کنیم تا دوستان دیگه هم بیشتر با نظر شما آشناتر بشن ،ممنون

البته فرمول money mangement هم قابل بحث بیشتری است که هم دوستان میتواند بیشتر صحبت کنند در صورت تمایل
                            ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 04-11-2012, 11:47 PM

نظر

همه دوست دارن تو این بازار در آمد داشته باشن ولی کمتر کسی حاضر که پوزیشنی رو تو ضزز ببنده واقعا دلیلش چیه؟

به نظر من دلیلش به سادگی فقط یک کلمه هست: طمع

یکی از دو دشمن اصلی تریدر. اون یکیش ترس هست.

نظر

پردازش ...
                              X