اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

روش معاملاتی ان تی دی ( NTD System)

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• روش معاملاتی ان تی دی ( NTD System)

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان عزیز مخصوصا دوستان و تریدرهای فعال pcm
    امروز یه چرخی توی فروم زدم دیدم جای یکی از سیستم های معروف معاملاتی به نام NTD خالیه (برام جالب بود!)
    به خاطر همین دیدم خالی از لطف نیست که دست به کار بشم و به امید خدا و با همکاری سایر دوستان انشاالله ی تاپیک پربار برای معرفی این سیستم بزنم.
    مدیریت محترم لطفا اگه قبلا چنین تاپیکی ایجاد شده بنده رو ببخشند و مطلع کنن.
    پرپیپ باشید.
    فارکسیعنی :مدیریت سرمایه (Money management)مدیریتخود(Self management)مدیریتمارکت(Market management)
    ----------------------------------------
    forexdive@yahoo.com

با نام و یاد خداوند حی و توانا
    با اجازه اساتید ، شروع می کنم آموزش روش معامله گری ntd رو و از دوستان صمیمانه دعوت به همکاری برای به نتیجه رسیدن این بحث رو دارم.
    در ابتدا کمی توضیحات :
    روش New Trading Dimention یا NTD (بعد جدید معامله گری) روشی است بسیار جذاب ، علمی و حساب شده که در 1998 توسط دکتر بیل ویلیامز ابداع و بکار گرفته شد.
    این روش یک روش مبتنی بر تعقیب رونده که بنده حدود 2 سال روی اون چه در دمو و چه در حساب ریل کار کردم و نتیجه گرفتم.
    دوستان از اونجایی که در این روش از 4-5 ایندیکیتور قدرتمند استفاده می شه و تعدادی از اونها مخصوصا برای دوستان تازه کار ، خیلی شناخته شده نیست اجازه می خوام که با صبر و حوصله ، تاپیک رو دنبال کنن و عجله نکنن!!
    معرفی این سیستم به همراه متعلقاتش لااقل 1 هفته زمان خواهد برد و سعی می کنم به تمام زوایا و ریزه کارا های اون بپردازم.
    فارکسیعنی :مدیریت سرمایه (Money management)مدیریتخود(Self management)مدیریتمارکت(Market management)
    forexdive@yahoo.com

نظر

هر روش قدرتمند تریدینگ (به قول معروف پدر مادر دار!!) باید بتونه جواب های دقیقی به سوال هایی که در ادامه مطرح می کنم رو داشته باشه تا تریدر در هر موقعیتی به دور از رفتارها و احساسات انسانی بتونه ترید کنه و هر استراتژی ای اگه به هر دلیلی جوابی برای هرکدام از این سوالات نداشته باشه ، اون روش قابل اتکا نیست و یه جاییش لنگ میزنه!
      اما سوالات :

1- کدام ارزها یا سهام و بازارها برای این روش مناسب هستند؟ (بازارهای نوسانی - بازارهای روندی )
      2- مشخص کردن اینکه دقیقا کدام جفت ارزها مخاطب روش ما هستند و اینکه آیا در حال حاضر بر اساس این روش ، آیا پتانسیل صحیح و قدرتمندی برای ترید وجود داره یا خیر ؟
      3- درصورتی که در مورد بازار خاصی ، پتانسیل ترید وجود دارد حال نقطه دقیق ورود کجاست ؟
      4- پس از گرفتن پوزیشن، درصورتیکه بازار بر خلاف پیش بینی ما حرکت کند ، نقطه خروج کجاست ؟ (استاپ لاس)
      5- درصورت تحلیل و پیش بینی درست ما ، نقطه تارگت و هدف ، دقیقا کجاست ؟ (تیک پروفیت)
      6- درصورتیکه بازار در جهت پیش بینی و تحلیل ما حرکت کرد نحوه جابجایی استاپ و تیک ما برای رسیدن به حداکثر سود ( تریلینگ استاپ ) به چه صورت است ؟

در ادامه ابتدا به معرفی ابزارهای مورد نیاز (ایندیکیتورها) این روش می پردازم و سپس گام به گام شروع به بررسی و پاسخ به سوالات مطرح شده در بالا می کنم . حتی الامکان سعی می کنم از کلی گویی و ایده پردازی های صرفا نظری و نه چندان عملی بپرهیزم تا در نهایت پس از معرفی کامل این روش به همراه سایر دوستان ، شروع به گرفتن پوزیشن حتی المقدور به صورت لایو و ارایه نتایج اون بکنم.
      شاد باشید.
      ویرایش توسط forexdive : https://www.traderha.com/member/8305-forexdive در ساعت 03-16-2013, 03:52 PM
      forexdive@yahoo.com

نظر

سلام بر همه
        خب من هرچی نوشته بودم همش پرید!!
        مهم نیست دوباره تایپ می کنم...
        ایندیکیتورهای مورد نیاز این استراتژی (که همگی در قسمت بیل ویلیامز ایندیکیتورها قابل دسترسی هستند) عبارتند از :

1-Alligator
        2-Awesome Oscillator ) A.O )
        3-Accelerator
        4-Gator Oscillator
        5-Fractals

معرفی اجمالی ایندیکیتورها :

Alligator :
        مادر ایندیکیتورها ، متشکل از 3 مووینگ ساده با دوره های 5(سبز) ، 8 (قرمز) و 13(آبی) (نسبت های دنباله جادویی فیبوناتچی) برای تعیین دوره های کوتاه ، میان و بلند مدت روند
        کاربردها : تشخیص روندی یا رنج بودن بازار مورد نظر - تعیین نقطه ورود ، خروج ، استاپ و تریلینگ استاپ (یه مرتبه بگو همه چی دیگه!!)

A.O :
        حالت خاصی از MACD است با پارامترهای 5,34,5 و هیستوگرام های سبز و قرمز رنگ
        کاربرد : تعیین جهت روند و ارایه سیگنال های خرید و فروش

تا همین جا رو داشته باشید تا ادامه راه...
        روز بخیر
        forexdive@yahoo.com

نظر

پی دی اف ساسان امیری را قرار بدید بهتر نیست .... سیستم خوبی است .... 5 سال قبل روش وقت گذاشتم ولی واقعا نقطه ضعف بزرگی در خروجها دارد .....

موفق باشید
          یا حق

نظر

نوشته اصلی توسط fxramin نمایش پست ها
            پی دی اف ساسان امیری را قرار بدید بهتر نیست .... سیستم خوبی است .... 5 سال قبل روش وقت گذاشتم ولی واقعا نقطه ضعف بزرگی در خروجها دارد .....

موفق باشید
            یا حق
            سلام حق با شماست
            راستش من 2 سیستم دیگه هم معرفی کردم و قرار بر این شد که دوستانی که مایل به آشنا شدن با روش های دیگه هستن یه ندا بدن تا پی دی افی براشون آپ کنم تا بعد از مطالعه بیان و در مورد هر روش در تاپیکی جداگانه بحث کنیم ، رفتند که رفتند!!
            حق با شماست پی دی اف رو قرار می دم اگه کسی مایل به ادامه تاپیک بود که یا علی من در خدمتم.
            درضمن من ازش نتیجه گرفتم ، من این روش رو با واگرایی ها تلفیق می کنم ، فوق العادست.
            forexdive@yahoo.com

نظر

نوشته اصلی توسط fxramin نمایش پست ها

موفق باشید
              یا حق
              منم نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم ...... ( البته این جریان مال خیلی وقت پیشه )
              فارغ از هر گونه تحلیل ، فقط برای ترید آمده ام . .................................................. ....................

نظر

نوشته اصلی توسط محسن فیاض نمایش پست ها
                منم نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم ...... ( البته این جریان مال خیلی وقت پیشه )
                راستش هدف من از ایجاد چنین تاپیکی همین بود! که دوستانی که باهاش آشنا نیستن ، آشنا بشن و دوستانی که نتونستن ازش نتیجه بگیرن فرصتی فراهم بشه تا بتونیم همگی (شاید حتی در قالب یک تیم و در حساب ریل) روی اون کار کنیم و ازش استفاده کنیم.توی این 1-2 روزه مشکل آپ کردن داشتم و دارم به محض رفع شدن برای دوستانی که این پی دی اف رو ندارن آپ میکنم
                یا حق
                forexdive@yahoo.com

نظر

سلام و درود

با تشکر از دوست عزیز forexdive راهی را که شروع کردید بسیار زیباست اگر هر کاری فقط به صرف مطالعه فقط انجام میشد که در تمام دوران مدرسه تا فارغ التحصیلی میگفتند فقط کتابها را بخوانید و بیایید امتحان دهید و دیگر برگزاری کلاس ها کاری بیهوده بود . فارکس با قدمت طولانی که دارد مطمئنا" تمام روشها و سیستم ها قبلا" ارائه شده و اثر و رد پایی از گذشتگان در جای جای اینترنت وجود خواهد داشت اما ایجاد فروم ها و تاپیکها به منزله کلاس درسی می ماند که دانش آموختگانی که قبلا" توانسته اند با سیستمی ارتباط بر قرار کنند و از آن سیستم نتیجه بگیرند بعنوان راهنما به ارائه سیستم بپردازد تا بتواند پاسخ گوی سوالات و ایرادهایی که برای دیگر دوستان بوجود می آید باشد تا اشکالات بدین گونه بر طرف گردد و با مشارکت یکدیگر بتوانند به نقاط و ضعف سیستم آشنا بشن و سیستمی بهینه با روحیات شخصی خود طراحی نمایند . پس در زمان جناب آقای امیری هم باید میگفتن آقای ویلیامز مطرح کرده دیگر شما مطرح ننمایید .لذا از دوست عزیزم forexdive در صورت امکان تقاضا دارم در صورتی که به سیستم اشراف دارند به ادامه بپردازند و دوستانی هم که قبلا" با این روش فعالیتی داشتند موارد آنرا به چالش بکشند تا شاید با کمک همدیگر بتوانند برای دوستانی که قبلا" با این روش آشنایی نداشتند تجربه ای خوبی به دست آید .

موفق باشید
                  آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
                  گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
                  آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
                  پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
                  پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
                  پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

سلام

من هنوز هم به این سیستم توجه خاصی دارم به نظرم یکی از قویترین سیستم ها در دنیای تردینگ هست اگر بخوبی درکش کنید به همه جا خواهید رسید

ادامه بدید حتما موفق میشوید

نظر

با سلام
                      با تشکر از جناب یزدی عزیز
                      شما لب مطلب رو اونهم خیلی زیبا بیان کردید.
                      بله چشم پس بنده ضمن آپلود پی دی اف این روش که توسط ساسان امیری عزیز ترجمه و توسط آقای behrouzfx گردآوری شده رو روی سایت قرار می دم و همزمان سعی در تشریح این روش (البته با اجازه اساتید و با همراهی سایر دوستان) خواهم کرد.هدف همگی رسیدن به یک سیستم متناسب با روحیات شخصی هرکدوممون هستش.
                      با آرزوی موفقیت برای تمامی دوستان
                      forexdive@yahoo.com

نظر

اما ادامه معرفی ایندیکیتورها :
                        A.C یا Accelerator :
                        این ایندیکیتور که شکل و شمایلش خیلی شبیه A.O هستش شتاب لحظه ای روند جاری رو بدست میده.
                        کاربرد : نسبت به روند فعلی و روند آتی خیلی سریع و حتی سریعتر از A.O واکنش میده.
                        در واقع با سیگنال ها و علایمی که این ایندیکیتور بهمون میده چشم هامونو برای شکار موقعیت آتی تیز می کنیم!

Gator:
                        باز شکل و شمایل این ایندیکیتور شبیه قبلی هستش با این تفاوت که هیستوگرام های سبز و قرمزش اغلب به صورت ناجوری توی هم گره می خورن!
                        کاربرد : استفاده از این ایندیکیتور به این شکله که در تلفیق با الیگیتور برای تشخیص رنج یا روندی بودن و حتی قدرت روند جاری بکار گرفته می شه. هر چه ضخامت این هیستوگرام ها(فارغ از رنگشون) بیشتر باشه ، روند قدرتمندتری در شرف وقوع هستش و مناطق باریک حاکی از یک بازار رنج میدن.زمانی هم که از ضخامت هیستوگرام ها کاسته میشن نشون از پایان قریب الوقوع روند جاری خواهد بود.

تجربه شخصی : من ازش خیلی استفاده نمی کنم و در تحلیلم نقش چندان مهمی نداره ، فقط موقع گرفتن پوز ، نیم نگاهی بهش می کنم و از روی چارت ، مرخصش می کنم!

Fractal :
                        مفهوم فراکتال برای استفاده در بازارهای مالی برای اولین بار توسط دکتر بیل ویلیامز مطرح و بکار گرفته شد.
                        ایشون معتقد بودن زمانی که قرار به تغییر روند باشه ، بازار ابتدا شروع به ایجاد فراکتال می کنه و احتمالا بعد از اون روند فعلی عوض و روند جدیدی شکل خواهد گرفت.
                        فراکتال ها 2 نوع صعودی و نزولی دارن تعریف یک فراکتال(به عنوان مثال صعودی) به این شکله که :
                        برای تشکیل یک فراکتال صعودی نیاز به حداقل 5 کندل (پرایس بار) هستش که پرایس بار مرکزی (که قرار به عنوان فراکتال شناخته بشه) باید یک high بالاتر از 2 پرایس باز قبل و 2 پرایس بار بعد از خود داشته باشه و به همین صورت برای فراکتال نزولی.
                        البته با انتخاب ایندیکیتور فراکتال متاتریدر ، فراکتال ها با یک فلش در بالا یا پایینشان مشخص می شن و نیاز به انجام کار اضافه ای نیست.
                        ان شاالله در ادامه ، چند تصویر برای درک بهتر مطالب گفته شده تا اینجا قرار خواهم داد.
                        ضمنا من سعی در آپلود پی دی اف مربوطه دارم که با خطای محدودیت حجم مواجه می شم ، لطفا دوستان راهنمایی بفرمایند.
                        روز بخیر
                        ویرایش توسط forexdive : https://www.traderha.com/member/8305-forexdive در ساعت 03-17-2013, 07:29 PM
                        forexdive@yahoo.com

نظر

ی شمای کلی از چارت هنگام استفاده از سیستم NTD به همراه تمپلیت اون

http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/...3537293961.rar
                          forexdive@yahoo.com

نظر

تصویر اول نحوه تشخیص یک فراکتال و تصویر دوم نحوه استفاده از ایندیکیتور Gator رو نشون میده.
                            درضمن این سیستم بسته به اینکه روی کدام جفت ارز با چه تلورنسی پیاده بشه در تایم های H1 , H4 , D1 بکار گرفته میشه.
                            برای طلا و نفت و یورو ین و پوند به ین در تایم ساعتی و برای یورو دلار و پوند دلار و جفت ارزهایی از این قبیل در تایم 4 ساعته و برای سایر بازارهای روندی در تایم روزانه ، عالی جواب میده.

forexdive@yahoo.com

نظر

سلام بر همه
                              خب شروع می کنیم به پاسخ دادن به سوال هایی که در بالا مطرح کردیم .
                              1.چه جفت ارزهایی مناسب این روش هستند؟
                              (یک لیست از جفت ارزهایی که قراره فقط با اونها کار کنیم رو تهیه می کنیم که اصطلاحا بهش Market Watch میگیم و به بقیه جفت ارزها هم کاری نداریم)
                              همونطور که قبلا گفته شد این استراتژی ، خوراک بازارهای روندی هستش ، بنده به شخصه بازارهای نفت و طلا و یورو دلارو یورو ین و پوند به ین رو بیشتر از همه می پسندم ، بسته به تلورنس ، میشه از تایم ساعتی تا روزانه اسن استراتژی رو درش بکار برد.

نکته : بهتره که بازار انتخابی دارای گپ های پی در پی نباشه و کندل هاش هم نافرم نباشه ، یکی 20 پیپ یکی 300 پیپ!!
                              به نظر من شاخص ها هم میتونن جزو مارکت واچ ما باشن مثل dji , ,,,
                              forexdive@yahoo.com

نظر

پردازش ...
                              X