اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

چند راهکار برای غلبه بر ترس از شکست

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• چند راهکار برای غلبه بر ترس از شکست

چه مسئله ای شما را از رسیدن به چیزی که از زندگی می.خواهید منع می.کند؟ دوستانتان؟خانواده.تان؟
    حس شکست—یا موفقیت—ممکن است زندگیتان را تغییر دهد و این ناراحتتان می.کند؟حس اینکه اطرافیانتان تصور می.کنند شما قابلیت رسیدن به آنچه می.خواهید از زندگی را ندارید.
    همه اینها منجر به یک ترس می.شود. مانع بزرگی بر سر راهتان که باعث می.شود نتوانید به آنچه می.خواهید دست یابید.اما چطور می.توانید بر آن غلبه کنید؟ در زیر به چند راهکار بسیار مفید اشاره می.کنیم. ۱- برداشتن قدم.های کوچک
    این برای ترسی که در ابتدا دست.پاچه. کننده به نظر می.رسد خوب است. مثلاً آن حس قوی که درست قبل از یک سخنرانی در جمع یا دعوت کسی برای یک قرارملاقات به شما دست می.دهد. برای مثال اگر از نظر اجتماعی عصبی هستید، ممکن است برایتان دعوت کردن دیگران کار ساده.ای نباشد. ترس رد شدن و اینکه ممکن است دیگران شما را کوچک ببینند باعث می.شود نتوانید این درخواست را داشته باشید.
    راه. حل این است که قدم.های کوچک بردارید. قدم.هایی مثل اینکه اول به همه سلام کنید. یا اینکه سعی کنید اول در اینترنت با دیگران گفتگوی سالم کنید و بعد در جامعه. با این روش کم.کم حساسیتتان به موقعیت.های اجتماعی یا هر چیز دیگری که از آن ترس دارید از بین می رود. یا اگر بخواهیم مثبت. تر ببینیم، شجاعتتان بالا می.رود و منطقه امن و آرامشتان گسترده.تر می شود.

پس اول ترستان را بشناسید و بعد با چند قدم کوچک برای کم کردن تدریجی ناراحتیتان برنامه.ریزی کنید.
    ۲- کمی انگیزه مشخص و مثبت پیدا کنید.
    رسیدن به مرحله. ای که واقعاً احساس کنید نیاز به صبر کردن دارید—یا نیاز دارید که دیگر دست از خواندن کتاب.های رشد و پیشرفت فردی بردارید—و وارد عمل شدن کمی زمان می.برد. یک راه برای حرکت کردن این است که بعضی از افکار منفیتان را –که احساسات منفی ایجاد می.کند—با دلایل مثبت و واضح برای پیش رفتن جایگزین کنید.
    ۵ دقیقه زمان بگذارید. یک تکه ورق و خودکار بردارید و همه راه.های عالی که این تغییرات می.تواند زندگی شما را بهتر کند پیدا کنید.
    نداشتن انگیزه می.تواند موجب رکود شما شود. اگر انگیزه پیدا نکنید، پیش رفتن سخت خواهد شد و کم.کم فراموش خواهید کرد که اصلاً برای چه باید تغییر می.کردید.
    نوشتن همه چیزهای عالی که با غلبه بر این ترس در زندگیتان به دست خواهید آورد قدرت خوبی به شما می.دهد. برای گرفتن انگیزه روی این موضوعات مثبت تمرکز کنید. وقتی احساس ناامیدی، ناراحتی و ترس کردید دوباره سری به آن کاغذتان بزنید. حتی اگر به مرور زمان قدرت انگیزش بخشی خود را از دست دهد، باز هم می.تواند کمی راه بیندازدتان و جرقه.ای که برای شروع لازم دارید را به شما خواهد داد.
    ۳- به شکست و طردشدن از دریچه تازه.ای نگاه کنید.
    گاهی بخاطر احساس ترسی که از شکست و طردشدن داریم، خیلی راحت است که کاری که می.خواهیم را انجام ندهیم. وقتی کار جدیدی را شروع می.کنیم، ممکن است از شکست واهمه داشته باشیم. و طرد شدن از طرف دوستان، خانواده و اطرافیانمان هم ما را از نزدیک شدن به آنها می.ترساند.
    اما همانطور که قبلاً ذکر کردیم، تعریف شکستی که در جامعه با آن بزرگ شده.ایم، بهترین و مفیدترین تعریف آن نیست. اگر به موفق. ترین آدم.ها نگاه کنید، خیلی زود متوجه خواهید شد که آنها واکنش متفاوتی نسبت به مردم عادی به شکست دارند.
    آنها شکست و طردشدن را آنقدرها جدی نمی.گیرند. آنها می.دانند که اگر شکست بخورند، آخر دنیا نرسیده است. درعوض به هر شکست طوری نگاه می.کنند که نقاط مثبت آن را ببینند: یعنی اینکه چه درسی می.توانند از آن بگیرند تا دفعه بعدی پیشرفت کنند.
    آنها می.دانند که اگر اولین تلاش کاریشان شکست بخورد، ممکن است مدتی واقعاً حس بدی داشته باشند اما در طولانی مدت همه چیز درست خواهد شد. آنها از آن شکست درس می.گیرند و دوباره تلاش می.کنند.
    اگر برای آشنایی با کسی طرد شوند، آیا دست می.کشند؟ احتمالاً نه. آنها می.دانند که هفته بعد یا هفته بعد از آن ممکن است کسی را پیدا کنند که باز به نظرشان جالب برسد و از او تقاضای آشنایی می.کنند.

آنها می.دانند که آدم.های خوب زیادی وجود دارند. فرصت.های بیزنس زیادی وجود دارد اما این را هم یاد گرفته.اند که برای موفق شدن در هر کاری باید در آن حداقل ۵، ۱۰، یا ۲۰ دفعه شکست خورده باشید.

صبح روزی که دوچرخه. سواری را یاد گرفتید، بارها و بارها از آن افتادید. اما هر بار خودتان را جمع و جور می.کردید و دوباره سوار می.شدید. و تا عصر آن روز یا روز بعد دیگر دوچرخه. سواری را خوبِ خوب یاد گرفتید.
    در این مورد وضع همین. طور است. باید روی مهارت.هایتان کار کنید تا آنها را به درجه عالی برسانید. به شکست یا طردشدن بعنوان چیزی کاملاً منفی که اگر اتفاق بیفتد زندگیتان را واژگون خواهد کرد نگاه نکنید. تعریف آن را برای خودتان تغییر دهید تا تاثیر احساسی منفی آن کمتر شود. شکست را نشان این ببینید که باید در آن زمینه پیشرفت کنید. به توصیه.ای که شکست به شما می.کند گوش دهید و پیشرفت خواهید کرد. و موفقیت از آنِ شما خواهد بود.
    ۴-در زمان حال زندگی کنید.
    معنای آن این است که خودتان را در زمان حال نگه دارید. اجازه ندهید افکار و احساساتتان به آینده و گذشته رود. این به آن معنی نیست که برنامه.ریزی برای آینده نداشته باشید. ممکن است بخواهید به کسی درخواست دوستی بدهید. برنامه می.ریزید که با هم کجا بروید یا چه حرف.هایی به او بزنید.
    در زمان حال زندگی کردن یعنی که نگذارید فکرتان اسیر آن فضای احساسی یا روانی شود که در گذشته یا آینده وجود دارد. این یعنی خیلی به اتفاقات بدی که قبلاً افتاده است و ممکن است در آینده بیفتد فکر نکنید. اینطور فکر کردن فقط ترستان را به حدی می.رساند که دیگر قادر به انجام کاری نخواهید بود و دلتان می.خواهد که فرار کنید.
    درعوض، برای خودتان برنامه بریزید. اما در همان لحظه بمانید و به آینده و اینکه چه پیش خواهد آمد فکر نکنید. روی زمان حال و کارهایی که لازم است در آن لحظه انجام شود تمرکز کنید. خیلی زود آینده هم به زمان حال شما تبدیل خواهد شد. و وقتی به آن رسیدید، اگر استرس زیاد به خودتان وارد نکرده باشید، انجام کارها آسان.تر خواهد بود.
    هر زمان که احساس ترس می.کنید، ذهنتان به آینده.ای می.رود که ممکن است تصور کنید در آن شکست خورده.اید. ذهن شما بیش از اندازه یک موقعیت احتمالی را تحلیل خواهد کرد و همین باعث می.شود که افکار منفی بر شما غلبه کنند. این به ترس شما قدرت می .دهد. اما برای غلبه بر ترس در چنین موقعیت.هایی چه باید کرد؟
    دست از جنگیدن بردارید. تسلیم شوید.
    چطور تسلیم شوید:
    اجازه بدهید توضیح بدهیم. با تسلیم شدن منظورمان این نیست که باید دست بکشید و به خانه بروید. درعوض، وقتی احساس ترس داشتید، باید آن احساس را بپذیرید. نباید سعی کنید برای بیرون راندن آن بجنگید.
    به آن پاسخ مثبت دهید.
    تسلیم شوید و بگذارید داخل شود.
    به این احساس در ذهن و جسمتان بدون برچسب زدن به آن و قضاوت کردن درمورد آن نگاه کنید. فقط یک تا دو دقیقه به آن نگاه کنید و خواهید دید که اتفاقی عالی می.افتد. آن ترس از بین می.رود.
    وقتی به جای جنگیدن با ترس تسلیم آن می.شوید، انرژی منفی از شما رد شده و بدنتان آن را آزاد می.کند. و بعد می.توانید دوباره روی زمان حال خود متمرکز شوید.
    تمرکز بر زمان حال نه تنها ترس شما را کمتر می.کند، بلکه احتمال موفق شدن شما را هم بیشتر می.کند چون ذهنتان متمرکز است، افکارتان واضح هستند و اعتمادبه.نفس دارید. موفق شدن هم برایتان ساده .تر خواهد شد زیرا وقتی در زمان حال باشید آنقدر درگیر نفستان نیستید، بلکه بیشتر به دنیای بیرون و کسانی که با آنها رابطه دارید توجه می.کنید.
    ۵- شما، من و واقعیت را دوباره تعریف کنید.
    برای تغییر خودتان و غلبه بر ترستان باید برای دوباره تعریف کردن خودتان آماده و راغب باشید.
    باید راغب باشید که این کارها را برای خودتان امتحان و تمرین کنید. هیچکس نمی.تواند این کار را برای شما بکند. اما اگر اینکار را بکنید خواهید دید که آنچه که به نظرتان پیشرفت بزرگی می.آمد چقدر سریع نصیبتان می.شود. و وقتی به آن عادت کردید و این چیزها برایتان عادی.تر شد، خیلی طبیعی این کارها را انجام خواهید داد.

اما ازآنجاکه به نظر می.رسد تقریباً همه افراد به شخصیت خودشان اعتیاد پیدا کرده.اند، تغییر مداوم در رفتار کند و تدریجی خواهد بود.
    اعتیاد به مثبت. گرایی می.تواند ترسی که در فکرتان هست از اتفاقاتی که ممکن است بیفتد یا پاسخی که فردی ممکن است به شما بدهد، را کمتر کند. دیدگاه منفی درمورد دنیا موجب ترس و عقب نگه داشتن شما میشود. اما اگر مثلاً مثبت. تر شوید، خیلی از کسانی که با آنها آشنا می.شوید همانطور به شما پاسخ خواهند داد. به طور کلی، علیرغم طرزتفکرتان درمورد دنیا، آدم.ها مثل آینه.ای به شما واکنش می.دهند.
    اگر هنوز فکر می.کنید که: “من این آدم خجالتی، منفی و ترسیده هستم.”، “من همین هستم” و “همیشه همین بوده.ام و همینطور خواهم ماند”، تغییر نخواهید کرد. وقتی اینطور درمورد خودتان فکر کنید، به واقعیت تبدیل خواهد شد. اگر برای تغییر آماده و راغب باشید، می.توانید واقعیتی که درمورد خودتان، شخصیتتان، افکار و احساساتتان فکر می.کنید را از نو بنویسید.
    چیزی که به. تازگی روی آن کار می.کنم، واقعیت ذهنی است. با اینکه هنوز درک کاملی از آن ندارم، معنای اصلی آن این است که هیچ جدایی در دنیا وجود ندارد. من و شما از هم جدا نیستیم. ما یکی هستیم.
    ممکن است کاملاً متوجه آن نشوید اما اگر با این فکر که شما و طرف. مقابلتان به هم وصل هستید و درواقع فقط یکی هستید، وارد ارتباط شوید، خیلی مفید خواهد بود.
    وقتی این رویکرد نسبت به جهان را به کار گیرید، ترسیدن خیلی سخت. تر خواهد شد، یا حتی بدجنس و خبیث بودن. با این رویکرد شما آرا.م. تر، مهربان. تر، شجاع. تر و روراست.تر خواهید بود. اینطور به نظر می.رسد که ذاتاً به کل دنیا وابسته هستید.
    شما چه نظراتی درمورد غلبه بر ترس از شکست دارید؟

منبع

مرسی

هیچ تریدری در دنیا صلاحیت تعیین حجم و حتی اردر گذاری نداره. این وظیفه نرم افزار هاست.

-----------------------------------------------------------------------------------------------
    معلوم بودن هدف، نقطه آغاز همه موفقیت هاست.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------
    «من دعا و هو لایحس سوی الاجابة، استجیب له»:
    هر کس دعا کند و جز اجابت احساس نکند، دعایش مستجاب می شود.

نظر

سلام به تمام همدردها.تریدرها.انانی که واقعا سختی کشیدندوهم اکنون میکشندتا زحماتشون به فرجام رسد.قصدمن اینه که تمام کسانی که وقتشونو میزارن رو بازار یانیمه وقت کارمیکنن باانان همدردی کنم تاخودبه نوعی ارام گیرم .من درحدو 5سال است که با مارکت اشنام و همیشه از نظر من اسبی وحشی بودکه رام شدن تو کارش نبو د اما حالا به این درک رسیدم که من رام نشدنی هستم نه مارکت من باتمام قدرت وارد میدان میشوم اما اون میدان با من چنگی ندارد بلکه خود با خود درجنگم اون بقول حافظ جام جهان نماست میشه خودت را باتمام نواقص شخصیتی در اون دیدازجمله ترس .خشم.نگرانی دلوابسی شتابزدگی.افسردگی.عجول بودن تعلل کردن.فضولی کردن.....من فکر میکردم که عیب من استراتزی هست اما استراتزی ام را یافتم که حدود هفته ای 4000pipسود دهی داره بدون خطا مگر جزیی بسیارکم اما منه با این صفات بالا این هفته فقط 500pipگرفتم چرا؟چون که نمیزاشتم به tpبرسه دستی اونو میبستم .حالا مقصر کیه منم یامارکت مسلما من مقصرم باید اصلاح شوم .برام دعا کنید.. متشکرم ازمتن بسیارزیبایتان حقیقت همینه که میگید

نظر

سلام دوست عزیز جناب پرویز اگر ممکن هست در انتخاب استراتژی راهنمایی فرمایید . سپاس
        ویرایش توسط milad617 : https://www.traderha.com/member/11239-milad617 در ساعت 11-15-2016, 06:04 AM

نظر

نظر

منم توصیه میکنم بجای یاد گرفتن استراتژی های جدید یا اکسپرت های خداگونه ، روی خودتون کار کنید ، چنتا کتاب روانشناسی ترید بخونبد،
            کتاب سوپر تریدیر کتاب خوبی هست اگر از روش هاش پیروی کنید حدافل برای یک ماه پشت سر هم

نظر

پردازش ...
            X