اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

فراز و نشیب فاندامنتال از دید من

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• فراز و نشیب فاندامنتال از دید من

سلام دوستان

مدتی از آشنایی من با بازار فارکس می گذرد در این مدت به لطف اساتیدی که در فروم های مختلف نظیر جناب آزادی تجارب خود را بی منت در اختیار جامعه تریدری ایران در زمینه دانش تکنیکال قرار داده اند بهر برده ام.ولی همیشه یک پدیده نا آشنا من را آزار میداد و من نمیتونستم دلایل حرکت چند صد پیپی بازار در طی یک هفته را به خوبی درک کنم و صد البته اینکه آنهارا به دست بیاورم بنا بر این تصمیم گرفتم به مطالعه باله دوم تحلیل بازار یعنی دانش فاندامنتال بپردازم منتها در این راه هیچ منبع قابله اتکا به زبان فارسی ضمن احترام به همه اساتید این رشته نیافتم و متوجه شدم که جامعه تریدری در ایران از کمبود این علم برای تحلیل بازار رنج میبردبه دلیل آشنایی نسبی به زبان انگلیسی شروع به مطالعه این علم کردم و پدیده نا آشنای خود را در آن یافتم. از روزی که با این سبک تحلیل آشنا شدم نتایج شگفت آور آن را در معاملات خود مشاهده کردم بنابر این تصمیم گرفتم این تاپیک را در اینجا ایجاد کرده و آموزش فاندامنتال مهم تر از اون نحوه بکار گیری اون رو شرح بدم دوستان در این تاپیک توجه کنند من در تاپیک علم اقتصاد آموزش نمیدهم بلکه با زبانی ساده دانش فاندامنتال و نحوه به کار گیری اون رو در معاملات آموزش میدم یعنی تحلیل خبر و نحوه انجام معامله روی آن خبر . من تعصب خاصی روی علم فاندامنتال ندارم و علم تکنیکال و فاندامنتال رو مکمل یک دیگر میدانم من همیشه اهداف قیمتی خود رو بر اساس تکنیکال بدست می آورم و روند اصلی حرکت بازار رو از طریقه علم فاندامنتال من به شما ثابت میکنم تحلیل فاندامنتال فقط سایت فارکس فکتوری و قرار دادنه بای استاپ و سل استاپ نیست. پیش از این از مدیریت و دست اندرکاران کارگزاری پرسپولیس برای ایجاد این محیط دوستانه کمال تشکر رو دارم امید آنکه مقبول واقع شود
    ویرایش توسط matin fund : https://www.traderha.com/member/5805-matin-fund در ساعت 06-05-2012, 08:56 PM دلیل: نگارش
    فاندامنتال تحلیل و تکنیکال معامله کن!

با سلام

جناب متین عزیز بابت راه اندازی این تاپیک تشکر میکنم، انشالله در کنار شما بتوانیم این نیمه گم شده در مارکت را نمایان کنیم.

ارادت خلیل

نظر

ما بی صبرانه منتظر مطالب جناب خلیل هستیم حالا چه بهتر یه عضو تازه نفس هم وارد میدان بشه و دیدگاه های متفاوت بیان بشه
      متین جان منتظریم

نظر

از ابراز لطف دوستان سپاس گزارم. یک سری مباحث رو برای این بخش نظر گرفتم که به شرح زیر تقدیم میگردد

۱)آشنایی با دارایی های امن یا safe heaven asset آشنایی با دارایی های ریسکی یا risky asset

۲) آشنایی با پدیده ریسک پذیری و ریسک گریزی یا risk aversion v risk demand

۳) همبستگی ابزارهای معاملاتی و قوانین حاکم بر اقتصاد جهانی
        ۴)سیاست های بانکهای مرکزی دنیا
        الف)نرخ بهره بین بانکی
        ب)سیاست های مالی
        ۵)میزان تولید شغل،درصد نرخ بیکاری،مدعیان بیمه بیکاری
        ۶)تولید ناخالص ملی یا GDP
        ۷)تراز تجاری یا TRADE BALANCE

۸)شاخص قیمت تولید کننده و مصرف کننده یا CPI V PPI

۹)شاخص اعتماد مصرف کننده یا CONSUMER CONFIDENCE

۱۰)آمار خورده فروشی یا RETAIL SALES

۱۱)سفارش کالاهای با دوام یا DURABLE GOODS

۱۲)آمار خانه سازی و میزان فروش خانه های نو و کار کرده
        ۱۳)آشنایی با شاخص مدیران خرید یا PMI

۱۴)میزان ذخایر استراتژیک نفت آمریکا یا CRUDE OIL INVENTORIES

۱۵)حراج اوراق قرضه کشورهای اروپایی یا BOND AUCTION
        16)و.......................
        برای تمامی این اخبار علاوه بر این که خود خبر رو با هم تحلیل می کنیم جفت عرضه معاملاتی مناسب یا نفت،طلا و شاخص بورس های جهانی رو هم به تفکیک کشور با هم بررسی میکنیم.
        دوستان من رو از نظرات سازنده خود بی بهره نگذارید .با تشکر از همه دوستان
        ویرایش توسط matin fund : https://www.traderha.com/member/5805-matin-fund در ساعت 06-06-2012, 03:29 PM دلیل: محتوا

نظر

متین جان ممنون . تاپیک ارزشمندی را شروع کردید . امیدوارم با برنامه و منظم جلو برید و ما نیز شاگردی کنیم .

موفق باشید .
          مدیریت سرمایه حرفه ای شرط ماندگاری و موفقیت

نظر

متین جان خیلی خیلی ممنونم. جای چنین تاپیکی در این فروم خالی بود امیدوارم پر انرژی تا آخرش پیش بری.

نظر

برنامه آموزشی

با پوزش از تاخیر بوجود آماده مطالب آموزشی از روز دوشنبه هفته آینده ارائه میشود

هر هفته بین یک تا سه مطلب آموزشی رو در سایت قرار خواهم داد.با تشکر از همه دوستان

نظر

دارایی های امن و دارایی های ریسکی

مبحث اول این تاپیک بحث درباره دارایی های امن و دارایی های ریسکی است اما این ۲نوع دارایی چیست و با یک دیگر چه تفاوتهایی دارند کدام دسته ابزارهای معاملاتی امن و کدام دسته ریسکی هستند رو در این بحث با یک دیگر بررسی می کنیم

دارایی های امن: به مجموعه ای از دارایی ها که در زمان رکودهای اقتصادی یا بحرانهای سیاسی نظیر جنگ در اقصی نقاط دنیا قدرت خرید دارنده خود را حفظ کرده و توجه معامله گران را به خود جلب می کند دارایی های امن گویند نظیردلار آمریکا،ین ژاپن،فرانک سویس،اوراق قرضه دولت آمریکا، اوراق قرضه دولت آلمان

دارایی های ریسکی: به مجموعه ای از دارایی ها که در زمان ثبات و رشد اقتصادی در دنیا قدرت خرید دارنده آن را افزایش داده و توجه معامله گران رو به خود جلب می کند دارایی های ریسکی گویند مانند یورو پوند (دلار کانادا،استرالیا،نیوزلند راند آفریقا جنوبی)(ارزهای کالایی) اوراق قرضه یونان،اسپانیا،ایتالیا . سهام قابل معامله و طلا،نفت،مس.

توجه به این نکته ضروریست که اوراق قرضه اصولاً در دست بندی دارایی های امن قرار می گیرد و اوراق قرضه دو کشور آمریکا و آلمان به دلیل زیر ساخت های محکم اقتصادی در شرایط بحران پناه گاه سرمایه های سر گردان هستند و سودی در حدود ۲در صد در سال برای سر رسیدهای ۱۰ساله پرداخت میکنند اما کشور یونان به دلیل مشکلات اقتصادی و میزان بالای قرض های دولتی مجبور است بهره سالیانه ۳۰درصد برای سر رسیدهای ۱۰ساله پرداخت کند در صورتی که واحد پولش با آلمان یکی است ولی هزینه استقراضش ۱۵برابر است ایتالیا و اسپانیا نیز همین طور.

برای بعضی دوستان شاید قرار گرفتن طلا در دسته دارایی های ریسکی جای سوال باشد مخصوصا دوستانی که کتاب امواج الیوت رابرت پریچر رو خوندند باید خدمت دوستان عرض کنم که طلا امروز از اصول حاکم بر اقتصاد دهه ۷۰جهان پی روی نمیکند و در طول بحث متوجه خواهید شد که طلا یک دارایی ریسکی است البته بحث طلا در ایران متفاوت از جهان است. خیلی ها در دنیا به این امر معتقدند مثل دنیس گارتمن اما چه گونه میشود با استفاده از این مبحث به معامله پرداخت رو در مبحث بعدی یعنی ریسک پذیری و ریسک گریزی بررسی می کنیم .

با تشکر
                ویرایش توسط matin fund : https://www.traderha.com/member/5805-matin-fund در ساعت 06-11-2012, 11:13 AM

نظر

با سلام.متین خان من افتخار اشنایی با شما رو دارم.انشالله که موفق باشین
                  انشالله که دوستان خودشونو عالم بر تمام امور نبینن و مدیر کل ندونن و بزارن بحث به خوبی پیش بره.
                  موفق باشین
                  فیبو دنیای داره که ما ازش دو سه تا چیز بیشتر نمیدونیم.به طرز کشیدنش دقت کن فقط دنبال رسمش روو کف و سقف نباش

نظر

نوشته اصلی توسط matin fund نمایش پست ها
                    مبحث اول این تاپیک بحث درباره دارایی های امن و دارایی های ریسکی است اما این ۲نوع دارایی چیست و با یک دیگر چه تفاوتهایی دارند کدام دسته ابزارهای معاملاتی امن و کدام دسته ریسکی هستند رو در این بحث با یک دیگر بررسی می کنیم

دارایی های امن: به مجموعه ای از دارایی ها که در زمان رکودهای اقتصادی یا بحرانهای سیاسی نظیر جنگ در اقصی نقاط دنیا قدرت خرید دارنده خود را حفظ کرده و توجه معامله گران را به خود جلب می کند دارایی های امن گویند نظیردلار آمریکا،ین ژاپن،فرانک سویس،اوراق قرضه دولت آمریکا، اوراق قرضه دولت آلمان

دارایی های ریسکی: به مجموعه ای از دارایی ها که در زمان ثبات و رشد اقتصادی در دنیا قدرت خرید دارنده آن را افزایش داده و توجه معامله گران رو به خود جلب می کند دارایی های ریسکی گویند مانند یورو پوند (دلار کانادا،استرالیا،نیوزلند راند آفریقا جنوبی)(ارزهای کالایی) اوراق قرضه یونان،اسپانیا،ایتالیا . سهام قابل معامله و طلا،نفت،مس.

توجه به این نکته ضروریست که اوراق قرضه اصولاً در دست بندی دارایی های امن قرار می گیرد و اوراق قرضه دو کشور آمریکا و آلمان به دلیل زیر ساخت های محکم اقتصادی در شرایط بحران پناه گاه سرمایه های سر گردان هستند و سودی در حدود ۲در صد در سال برای سر رسیدهای ۱۰ساله پرداخت میکنند اما کشور یونان به دلیل مشکلات اقتصادی و میزان بالای قرض های دولتی مجبور است بهره سالیانه ۳۰درصد برای سر رسیدهای ۱۰ساله پرداخت کند در صورتی که واحد پولش با آلمان یکی است ولی هزینه استقراضش ۱۵برابر است ایتالیا و اسپانیا نیز همین طور.

برای بعضی دوستان شاید قرار گرفتن طلا در دسته دارایی های ریسکی جای سوال باشد مخصوصا دوستانی که کتاب امواج الیوت رابرت پریچر رو خوندند باید خدمت دوستان عرض کنم که طلا امروز از اصول حاکم بر اقتصاد دهه ۷۰جهان پی روی نمیکند و در طول بحث متوجه خواهید شد که طلا یک دارایی ریسکی است البته بحث طلا در ایران متفاوت از جهان است. خیلی ها در دنیا به این امر معتقدند مثل دنیس گارتمن اما چه گونه میشود با استفاده از این مبحث به معامله پرداخت رو در مبحث بعدی یعنی ریسک پذیری و ریسک گریزی بررسی می کنیم .

با تشکر
                    ممنون دوست من

پاره ای توضیحات تکمیلی :

ارز ایمن دو شرط زیر را دارا می باشد.

الف- نقد شوندگی بالا دارد
                    ب - به عنوان پشتوانه اقتصادی سیاسی و نظامی مورد پذیرش است.

دارایی ایمن بودن به این معنی است که در بحران ها و شرایط نامتعادل اقتصادی خریده ، پس انداز و ذخیره میشود.

خصوصیات دارایی های ایمن :

1- محافظت : در زمانهای بحران های سیاسی و اقتصادی دارایی ایمن ارزشش کاسته نمیشود .
                    2- ذخیره ارزش: در شرایط تورمی ارزش خود را حفظ میکند.
                    3- رسمی بودن : به عنوان وسیله مبادله مورد قبول باشد

نکته کلیدی : ارزهای ایمن به ترتیب دلار، ین ، فرانک میباشد .
                    نکته کلیدی : در دوران عدم اطمینان به اقتصاد ، دارایی های ایمن به ششدت تقاضا میشود .
                    نکته مهم : وضعیت یک ارز را مخصوصا اگر دارایی ایمن باشد بر مبنای اقتصاد داخلی نمیسنجند ، بلکه بیشتر ارزش ان دارایی بر مبنای اقتصاد جهانی است .

==================

دارایی پر یسک ( ارزهای تورمی )

1- بازده بالایی دارند ( هرچه بهره بانکی بیشتر باشد ریسک بیشتر می شود . )
                    2- دامنه نوسانات انها زیاد است ( مقدار جابجایی، حرکتی شدیدی دارند )

نکته کلیدی : پوند اگر نرخ بهره را بالا ببرد ، این ارز بسیار پر ریسک میشود ( زیرا هم بستگی شدیدی با نفت دارد .)

3- دارایی پر ریسک اثر پذیری و اثر گذاری شدیدی از سایر دارایی های پر ریسک دارد.

نکته کلیدی : سهام جزء دارایی پرریسک است ، اگر سهام بالا رود ارزش دارایی پر ریسک بالا میرود .

نکته مهم: طلا بستگی به دوران اقتصادی دارد ، و به نحوی یک کالای ایمن محسوب میشود (در دوران رکود..) توضیحات بیشتر انشالله در این خصوص ارائه خواهد شد.

فدای شما خلیل
                    ویرایش توسط FundTrader : https://www.traderha.com/member/3510-fundtrader در ساعت 06-11-2012, 06:12 PM

نظر

از حضور آقا متين كمال تشكر را دارم كه با وجود تجربه بالا در ضمينه فاندامنتال بدون هيچ چشم داشتي شروع به آموزش كرده اند

هر گاه بر لبه سخت پرتگاهي اسير گشتي به خداوند توكل كن يا خداوند تو را در آغوش خواهد گرفت و يا پرواز كردن را به تو خواهد آموخت

نظر

سلام دوستان
                        متاسفانه این هفته و هفته گذشته به دلیل برخی مشکلات نتونستم ارائه مطلب کنم که پوزش می خوام

اما در طول این مدت مشغول بررسی مطلبی در مورد انتخاب ابزار معاملاتی مناسب بودم که به نتایج شگفت آوری رسیدم یعنی بر روی یک خبر در صورت انتخاب ابزار معاملات مناسب بازدهی شما در برخی اوقات شاید ۳۰ در صد افزایش یابد! بنابر این به انتهای مبحث تدریس این تاپیک مبحث بهینه سازی رو اضافه می کنم امیدوارم مقبول واقع شود

نظر

نکته دیگه که لازم دونستم بگم اینه که تحلیل فاندامنتال یک مفهوم انتزاعی است یعنی هرکسی برداشته شخصی
                          خودشو از اون داره مثلا مثل تکنیکال نیست که قانون امواج الیوت بگه موج سوم کوچکترین نیست یا موج ۴ موج یک رو همپوشانی کرده پس موج شماری غلط است یعنی هر کسی میتونه یه برداشت داشته باشه حاج خلیل هم که ما از تحلیل های زیباشون بهره مند میشیم نظراته خودشونو دارن پس دوستان میتونند نظرات رو مطالعه کرده و بر مبنای مشاهدات خودشون تصمیم گیری کنند.با احترام
                          ویرایش توسط matin fund : https://www.traderha.com/member/5805-matin-fund در ساعت 06-22-2012, 02:34 PM

نظر

متین جان کاملا حق با شماست. یک سری تعاریف پایه ای مشترک وجود دارد منتهی نحوه برداشت و استفاده از آنها کاملا به هر شخص برمیگرد در تاپیک آموزشی انشالله دیدگاه های مختلف بررسی میشه که بلفرض یک نفر از اوراق قرضه میتواند به این نحوه استفاده کند و شخص دیگر از نحوه دیگری.

مهم اینه که ما بتوانیم از اطلاعات به صورت پیشرو جهت تحلیل بازار هدف " ارز" بهره مند شویم.

باز از مطالب خوبتون تشکر میکنم و کماکان منتطر پست های بعدی شما خواهیم بود.

ارادتمند خلیل

نظر

ریسک بذیری و ریسک گریزی

در این پست به بحث در باره شرایط و زمانهای ریسک پذیری و ریسک گریزی در بازارهای مالی جهان میپردازیم
                              ابتدا تعاریفی کلاسیک از این ۲رو رو ارائه کرده سپس چگونگی معامله کردن با استفاده از این شرایط در بازارهای دادو ستد جهانی رو بررسی می کنیم

ریسک پذیری: به اوقات و شرایطی که در آن معامله گران شروع به خرید دارایی های ریسکی و فروش دارایی های امن به قصد کسب سود بیشتر میکنند شرایط و اوقات ریسک پذیری می گوییم.

یاد آوری: در پست قبل به این نکته اشاره شد که سرمایه گزران در زمانهای ثبات اقتصادی و سیاسی اقدام به خرید دارایی های ریسکی میکنند

ریسک گریزی:به اوقات و شرایطی ک در آن فعالان بازار تمایل به خرید دارایی های امن و فروش دارایی های ریسکی دارند به قصد حفظ قدرت خرید خود را دارند شرایط و اوقات ریسک گریزی در بازار گوییم

یاد آوری:در پست قبل توضیح داده شد که سرمایه گذاران در زمان رکود های اقتصادی و بن بست های سیاسی نظیر جنگ اقدام به خرید دارایی های امن میکنند.

خوب اما سوال این جاست که چه گونه با استفاده از این مورد می توان به معامله در فارکس دست زد؟

در پلث فرم معاملاتی کار گذاری پرسپولیس علاوه بر ارزهای مختلف ما شاخص های جهانی طلا نقره نفت رو هم در برابر دلار میتوانیم معامله کنیم

فرض می کنیم بر مبنای تحلیل انواع اخبار که در پست های بعدی نحوه تحلیل اون هارو آموزش خواهم داد به این نتیجه میرسیم که اوضاع اقتصاد جهانی با ثبات و با چشم انداز مثبت است طبیعتاً در این شرایط تمایل به خرید دارایی های ریسکی داریم این دارایی ها در بازار فارکس جفت ارزها هستن بنابراین باید بتوانیم تشخیص دهیم که کدام طرف را بای و کدام طرف را سل کنیم

اینجا یه راه ساده رو بهتون معرفی می کنم ارزی رو که نرخ بهره بیشتری دارد ریسکی تر و ارزی که نرخ بهره کمتری دارد امن تر در نظر بگیرید در حال حاضر

دلار استرالیا نرخ بهره ۳.۵نیوزیلند ۲.۵کانادا ۱یورو ۱پوند ۰.۵دلار و فرانک زیر ۰.۲۵و ین ۰.۱در صد رو دارند.

حالا مثلا ما میخوایم به معامله روی دلار استرالیا در برابر آمریکا بپردازیم و شرایط هم ریسک پذیری است چون استرالیا نرخ بهره بیشتری دارد ما اقدام به خرید این جفت عرض می کنیم.

یا یورو در برابر پوند و شرایط ریسک گریزی است چون نرخ بهره پوند پایین تر و دارایی امن تری است اقدام به سل کردن این جفت عرض می کنیم

نیوزیلند در برابر ین ژاپن و شرایط هم ریسک پذیری است خوب چون نرخ بهره نیو زیلند بالاتر است اقدام به خرید این عرض می کنیم.

دلار کانادا در برابر فرانک سوئیس و شرایط ریسک گریزی است خوب نرخ بهره سویس کمتر از کانادا است پس اقدام به فروش این جفت عرض می کنیم

در رابطه با طلا نقره نفت و شخص های جهانی که همه در برابر دلار هستند اگر شرایط ریسک پذیری بود به خرید دست بزنید و اگر ریسک گریزی اقدام به فروش آنها کنید.
                              دوستان این بحث نحوه تشخیص دارایی ریسکی تر و امن تر که من با نرخ بهره برای شما مشخص کردم عواملی فراتر از نرخ بهره دارد منتها چون نیاز به توضیحات اقتصادی و سیاسی زیادی دارد که هم از حوصله بحث خارج است و هم در نحوه معامله کردن ما تأثیری ندارد ، از توضیح در باره آن صرف نظر کرد

در مطلب بعدی به بخث راجع همبستگی ها و قوانین حاکم بر اقتصاد جهانی میبردازیم با تشکر
                              ویرایش توسط matin fund : https://www.traderha.com/member/5805-matin-fund در ساعت 06-26-2012, 12:32 PM

نظر

پردازش ...
                              X