اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

پوریای ولی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• پوریای ولی

پوریای ولی معامله گران کیست؟

سلام به دوستان عزیز امروز قصد مطرح کردن موضوعی را دارم که در رابطه با اخلاق معامله گری است. موضوعی که نه تنها در میان معامله گران به فراموشی سپرده شده بلکه در عرصه های دیگر نیز مورد بی اعتنایی قرار گرفته. پوریای ولی کیست؟

در همه افسانه ها و داستانهای عامیانه ، درباره شجاعت ، تسلط او به فنون کشتی و تواناییهای روحی و جسمی وی سخن رفته است . پوریای ولی در میان ورزشکاران ایران اسوه جوانمردی و از خودگذشتگی است و در زورخانه ها هنگام انجام دادن کارهای دشوار، مانند سنگ گرفتن ، نام او را بر زبان می آورند. در ابتدای هر کشتی نیز اشعاری خوانده می شود که منسوب به اوست . همچنین بوسیدن خاک گود کشتی اشاره ای به قدم بوسی پوریای ولی است . در یک طومار قدیمی دوازده اصل ، به عنوان اصلهای اساسی پهلوانی و جوانمردی ، آمده که از آنها به عنوان اصول پوریای ولی یاد شده است. داستان کشتی وی با یک پهلوان هندی نقل مجالس ایران و ازبکستان است.مشهور است که پوریا ، مادر آن پهلوان را در حال استغاثه و زاری دید که از خدا پیروزی فرزندش را طلب می کرد. پوریا برای شاد کردن دل او تصمیم گرفت تا در آن کشتی پشت خود را به دست پهلوان هندی به زمین رساند. گویند که در پایان این کشتی به مقام مکاشفه نائل شد. اشعار زیادی منصوب به او ثبت شده از جمله : گر بر سر نفس خود امیری، مردی
    گر بر دگران خرده مگیری، مردی
    مردی نبود فتاده. را پای زدن
    گر دست فتاده.ای بگیری، مردی

پوریای ولی معامله گران کجاست؟

چرا اکثر کسانی که در بازارهای مالی سود می کنند به غارهای تاریک خود خزیده اند. چرا جز عده ای انگشت شمار کسی به کسی کمک نمی کند. روی صحبت امروز من با معامله گران حرفه ای است که راه و رسم دست و پنجه نرم کردن با بازار را یاد گرفته اند و به سودهی مستمر و پیوسته رسیده اند.
    بله شما با زحمات و ضرر های بسیار به این درجه از تجربه رسیدید. ولی دلیل نمی شود به کسی کمک نکنید. و خواهان تکرار آن برای دیگران باشید. اگر به خدا ایمان دارید این عالیست ولی بدانید همه چیز از آن اوست. و باید قسمتی از تجربیات خود را به عنوان تشکر از این موهبتی که به شما داده شده به دیگران انتقال دهید. اگر انسانی مادی گرا هستید باز هم کمک به همنوع از صفات زیبای انسانیست. و نتیجه مستقیم آن به خود شما باز خواهد گشت. منظور من این نیست که که سیستم معاملاتی خود را همین امشب در یوتوب، فیسبوک، گوگل پلاس، توییتر و سایر شبکه های اجتماعی به اشتراک عموم قرار دهید بلکه منظورمن این است که بی تفاوت نباشید.

بدانید علم در معنای عام و در همه رشته ها در مرحله ای که به ما رسیده حاصل نشر آن بوده. نه در پنهان کردن آن در صندوقچه های قدیمی دل. این علم حاصل زحمات و تلاشها و حتی خون های گذشتگان ماست. پس به اندک علمی که در بازارهای مالی کسب کرده اید غره نشوید. و بدانید شما قسمت کوچکی از این بازار هستید.
    جای تعجب است که این حس انحصار طلبی و تک روی در جوامع غربی خیلی کمتر دیده می شود. کافیست سری به فروم ها و گروههایی که در سطح بین الملل در زمینه بازارهای مالی وجود دارد نگاه کنید که چقدر راحت و بی انتظار اطلاعات خود را در قالب متن، فیلم و صوت به انتشار می گذارند.
    ذات علم در حصار نمی گنجد هر چه قدر به نشر آن کمک کنید خود شما سیراب می شوید. چه بسا همین طرز فکر باعث آشنایی شما با افراد تازه و عقول جدید شود و همانطور که از قدیم گفته اند در هر مغزی فکری هست. اگر تریدر و معامله گر موفقی هستید از انتقال تجربیات خود به دیگران نترسید این بازار دریا و مخزن عظیم پول است و جای کسی تنگ نمی شود با نشر علم. به قول سرکارخانم طاهره جوانبانوی کارآفرین: من خیلی نگرانم که کسی از من تجربه هایم را ندزدد و با خودم آنها را زیر خاک ببرم.

و اما شما معامله گران که ضررهای پیاپی ناامیدتان کرده بدانید که ضرر ها نیامده اند که هرگز نروند و سودها نیامده اند که همواره بمانند.
    بزرگی گفته: تمام چیزها در زندگی موقتی هستند. اگر خوب پیش می روند از آنها لذت ببرید، برای همیشه دوام نخواهند داشت. اگر بد پیش می روند نگران نباشید، برای همیشه دوام نخواهند داشت. فقط باید از شکست های خود درس بگیرید در غیر اینصورت این داستان تمامی ندارد.

تراژدی ضرر در بازارهای مالی این نیست که ضرر ها آمده اند که بمانند برای ابد، بلکه این که ما دیر شروع کرده ایم و می خواهیم زود تمامش کنیم، تراژدی اصلی این بازار است.

معامله گران مبتدی اگر به پوریای ولی معاله گران دسترسی ندارید نگران نباشید و پوریای ولی درون خود را بیدار کنید. تنهایی و گوگل و تمرکز روی ریتم های حرکتی قیمت ها سه معلم اصلی شما هستند در این جاده تاریک. موفق و پیروز باشید.
    نویسنده:
    ویرایش توسط ناظرسایت : https://www.traderha.com/member/5564-ناظرسایت در ساعت 06-04-2015, 09:45 AM دلیل: قرار دادن لینک متفرقه

سلام دوستا ن عزیز
    با تشکر از مدیریت و دست اندرکاران فروم پرسپولیس که این محیط تبادل نظریات و تجربیات را در اختیار ما قرار دادند.
    و با تشکر صمیمانه از دوستان و عزیزانی که در این قروم و فرومهای دیگر با به اشتراک گذاری دانش و تجربیات خود قطعا تاثیراتی مثبت در ترید ما گذاشته اند.
    تصمیم گرفتم با یادآوری دانش و تجربیاتی که همه عزیزان دارند و با اشتراک گذاری و بررسی به لطف الهی بتوانیم به بازدهی سالم و مستمر در این بازار دست پیدا کنیم. ان شاء الله

مسائل زیادی در عدم موفقیت ما نقش دارد که با برسی دقیق اینها و تدوین استراتژی به راحتی می توان از بازار سود گرفت.
    شاید راههایی وجود داشته باشد که بتوان سودهای سرشار از بازار گرفت ولی من بلد نیستم و خوشحال میشم کسی یادم بده ولی میدونم با تدوین و برنامه ریزی و مدیریت سرمایه و نگاه ساده به چارت و چند تا ابزار دم دستی به یک سود دهی معقول و دراز مدت رسید.
    سعی میکنیم با بازنگری درست و منطقی و برگشت به گذشته و مرور کلیات، چارچوبی بهتر برای تریدمان داشته باشیم و ان شاء الله به سودی مستمر و مداوم هر چند لاک پشتی برسیم و بتونیم شیرینی بازار رو تجربه کنیم.
    ای نسخهٔ نامهٔ الهی که توئی
    وی آینهٔ جمال شاهی که توئی
    بیرون ز تو نیست هرچه در عالم هست
    در خود بطلب هر آنچه خواهی که توئی

ارادتمند همه دوستان و عزیزان: سید

نظر

روزی یکی از شاگردان استاد کارینا نزد او آمد و گفت استاد عزیز هر کاری که می کنم نمی توانم در بازارهای مالی موفقیتی بدست آورم. ابتدا خوب پیش میرفت ولی هر چه گذشت بدتر و بدتر شد. اول کل حقوق ماهیانه خود را صرف این بازارها کردم بعد ماشین شخصیم را فروختم بعد نوبت طلاهای همسرم و الان منم و دنیایی از بدهکاری، شرایطی که سخت ترین مشکلات زندگی برای من ایجاد نکرده بود این مارکت لعنتی ایجاد کرد. با من کرد کاری کرد که غرورم لطمه دار شوده و از کس و بی کس پول گرفتم و محتاج دریوزگان شدم و از همه بدتر همسرم مرا فردی بی کفایت و قمارباز می بیند.
      سپس در حالی که اشک در چشمان معامله گر جمع شده بود کارینا را در آغوش کشید چون او تنها کسی بود که او را درک می کرد. کارینا دستی به شانه اش زد و گفت دیر نزد من آمدی و ای کاش در همان سالهای اول مرا مطلع می کردی تا برای این مشکل تو راه حلی پیدا کنیم.
      کل بدهی تو چقدر است و با چه مبلغی مشکل تو حل می شود. شاگرد گفت ۵۰ هزار دلار در حال حاضر به بانک و و دیگران مقروض هستم. کارینا دست چکش را بیرون آورد و یک چک ۵۰ هزار دلاری برای او نوشت. پسرم این چک همه مشکلات تو را حل می کند ولی برای نقد کردن آن شرطی وجود دارد.
      سپس چک را به همراه هزار دلار پول نقد به شاگردش می دهد. و رو به شاگردش می گوید این چک برای نقد شدن نیاز به امضا دارد و من چک را موقعی برای تو امضا می کنم و این پول را به تو قرض می دهم که ظرف مدت شش ماه این هزار دلار را به ۱۳۰۰$ برسانی آن موقع به همراه استیتمنت حسابت (فراچارت: منظور ریز معاملات است ) نزد من بیا تا چک را برایت امضا کنم.
      شاگرد که حسابی بهت زده شده بود به کارینا گفت من در مدت یک هفته به این سود خواهم رسید و نزد شما خواهم آمد برای امضای چک.
      کارینا خنده ای مستانه زد وبه او گفت نه معامله گر جوان تو این سود را باید در مدت شش ماه بدست آوری نه کمتر نه بیشتر و نمودار رشد حساب نباید دارای حرکات شارپ و تیزی باشد، هر گونه تخلف باعث نقد نشدن چک خواهد شد. و بعد پیشانی شاگردش را بوسید و گفت این آخرین فرصت و آخرین پول توست آنرا از دست نده. و رفت.

چند سالی از این ماجرا گذشت و شاگرد استادش کارینا را بطور اتفاقی در یک مجلس مهمانی دید. در حالی که از شدت خوشحالی گریه اش گرفته بود مقابل کارینا زانو زد و دست استاد خود را بالا برد و به حاضران می گوید این مرد همه هستی من است و من هر چه دارم از اوست، کارینا مثل همیشه با اشارات چشم به پسر چوان می فهماند که دیگر کافیست.
      در پایان مهمانی کارینا و مرد جوان در حیات خانه شروع به قدم زدن می کنند …… استاد عزیزم بعد اینکه چک را از شما گرفتم به اشتیاق نقد کردن آن چک در معاملات خودم نهایت دقت را می کردم و دیگر از تخلف های معاملاتی ام از جمله حجم های سنگین و قرار ندادن حد ضرر و عدم مدیریت سرمایه و احساسی عمل کردن خبری نبود ماههای اول همه چیز سخت و کند پیش میرفت و من که عادت کرده بودم در یک معامله صدها دلار ببازم یا سود کنم اکنون سودها و ضررهایم خیلی محدود شده بود چون قوانین سختی برای مدیریت سرمایه برای خودم وضع کرده بودم. ولی رویای آن چک در خواب و بیداری مرا رها نمیکرد.
      بعد از گذشت چهار ماه تازه احساس معامله گر بودن به من دست داد و در ماه ششم با استیت منتی که داشتم توانستم مدیریت یک حساب سی هزار دلاری را از یک شرکت بدست بگیرم. اینجا بود که تازه فهمیدم استاد من کارینای عزیز من هدفش از این چک این بوده که به من یاد دهد توقعم را از بازار منطقی کنم و به فکر سودهای رویایی نباشم. از آن پس چندین قرارداد مهم با چند شرکت مهم دیگر نیز امضا کردم که مجموعا به ده میلیون دلار میرسید و دستمزد خوبی داشت و من علاوه بر معامله روی حساب اصلی خودم آنها را نیز مدیریت می کنم.
      ممنونم از شما آن هزار دلارتان به کجا که نرسید و آن چک جادویی را به عنوان یادگاری از شما قاب کردم و در اتاق معامله گری خودم نصب کردم که یادم نرود که چه بودم و چه شدم.

نظر

دوستان عزیز برای سود کردن ابتدا باید ضرر نکرد.
        باید به سودهای کم قانع بود. باید به برایند توجه نمود.
        باید مسیر را درست انتخاب نمود و مدیریت سرمایه و ... تمامی مواردی که دوستان عزیز و اساتید بزرگوار بارها و بارها در فروم ها وتاپیک های مختلف گفته اند را مو به مو اجرا کرد. آنوقت موفقیت شما تضمینی است.
        مطمئن باشید.
        همین الان دست از ترید بکشید.
        یکبار دیگر خودتان را بازنگری کنید!
        انصافا آیا دلایل ضررهای شما سیستم معاملاتی شما بوده یا عدم نظم؟ عدم مدیریت سرمایه! ترسها و عوامل مختلف روحی، روانی و حرفها و مسائل بیرونی؟؟؟؟
        واقعا می خواهید سود کنید؟؟؟؟؟
        ترید نکنید!!! یک قلم و کاغذ بردارید و خیلی ساده و خودمونی عوامل زیان خود را بنویسید. هر چیزی به ذهنتان می رسد. با خود صادق باشید.
        این گام اول است.
        بیایید خودمان فکری به حال خودمان کنیم.

خودت برخیز و بر خود ماتمی گیر که کس از بهر کس ماتم نگیرد....

نظر

سلام دوست عزیز شما تو سایت فرا چارت هم مطلب می نویسید ؟

نظر

سلام دوست عزیز
            نه، مطلب نمی نویسم.
            حدود یک سال ونیم پیش تا الان بررسی های کلی و جزئی بر روی ترید و عوامل سود و زیان در بازار، سیستمهای معاملاتی و انجام دادم.
            از مصاحبات حضوری و تلفنی گرفته تا مطالعه فروم و تاپیک و کتاب و ... .
            به نتایج بسیار جالبی رسیدم. اینقدر نتایج جالب و شگفت انگیزه که نگو و نپرس.
            دقیقا خیلی ساده می توان از بازار سود گرفت سودهای خیلی عالی و مستمر، به شرطی که بخواهیم، دیدمان به بازار عوض کنیم و ترید کنیم نه تحلیل، سرمایه گذاری کنیم نه قمار بازی.

ان شاء الله از پست بعد به اصل مطلب می پردازم.
            باشد نتیجه این تحقیقات گامی هر چند کوچک در راستای موفقیت تمام عزیزان باشد.

نظر

با سلام
              ابتدا جا دارد به نوبه خودم از تمامی عزیزانی که باعث پیشرفت دانش مالی در کشور عزیزمان شده اند تشکر ویژه نمایم.
              چه کسانی که با ترجمه کتب و فایلهای مختلف صوتی و تصویری و ارائه آن به صورت Pdf و کتب چاپی، CD و DVD های مختلف به یادگیری ما کمک کردند و چه کسانی که با به اشتراک گذاشتن دانش و تجربیات تلخ و شیرین خودشان در سایتها، فروم ها و تاپیکهای مختلف، راه را برای ما هموار نمودند و همچنین کسانی که بستر مناسب برای به اشتراک گذاری این مطالب فراهم نمودند.

و نیز شخصا از عزیزانی که باعث پیشرفت خودم در بازارهای مالی شدند، صمیمانه تقدیر و تشکر میکنم و امیدوارم هر جا و به هر حال که هستند، سالم و شاد و موفق باشند.

نظر

اما هدف از ایجاد این تاپیک:
                یادآوری این نکته که بازار بسیار بسیار ساده است و می توان به راحتی از بازار سود گرفت.
                نکات تئوری و عملی که شخصا انجام داده ام و با بررسی دیدگاههای تریدرهای موفق و حتی شکست خورده به دست آورده ام و می توان با استفاده از این مراحل بسیار ساده ولی دقیق در این بازار سودهای معقول و منطقی به دست آورد.
                ما اگر به سودآوری مداوم رسیده ایم که الحمدالله. مسیرمان درست است و با تقویت آن سودهایمان بیشتر می شود.
                اگر زیان کرده ایم راحت می شود با بررسی گذشته و تغییر عملکرد با نظم و مدیریت سرمایه و سیستم خوب، نه تنها جبران گذشته کرد بلکه بازدهی خوبی هم داشت.
                مهمترین موضوعی که در بازارهای مالی وجود دارد سود مرکب است که اگر ما درست استاده کنیم برآیند خیلی عالی خواهیم داشت ولی متاسفانه اکثر تریدرها بجای استفاده مثبت، معکوس از آن استفاده می کنند. که ان شاء الله با تغییر دیدگاهها به موفقیت می رسیم.

نظر

نوشته اصلی توسط seyed نمایش پست ها
                  با سلام
                  ابتدا جا دارد به نوبه خودم از تمامی عزیزانی که باعث پیشرفت دانش مالی در کشور عزیزمان شده اند تشکر ویژه نمایم.
                  چه کسانی که با ترجمه کتب و فایلهای مختلف صوتی و تصویری و ارائه آن به صورت Pdf و کتب چاپی، CD و DVD های مختلف به یادگیری ما کمک کردند و چه کسانی که با به اشتراک گذاشتن دانش و تجربیات تلخ و شیرین خودشان در سایتها، فروم ها و تاپیکهای مختلف، راه را برای ما هموار نمودند و همچنین کسانی که بستر مناسب برای به اشتراک گذاری این مطالب فراهم نمودند.

و نیز شخصا از عزیزانی که باعث پیشرفت خودم در بازارهای مالی شدند، صمیمانه تقدیر و تشکر میکنم و امیدوارم هر جا و به هر حال که هستند، سالم و شاد و موفق باشند.
                  سلام بر سید حسن عزیز و بزرگوار

مطالب زیبایی ارایه نمودید که واقعاً به جا و خوب بود. چه خوب میشد همه افراد به اندازه دانش خود دست به قلم میشدند و باعث پیشرفت خود و دیگران میشدند . نه اینکه عده ای مدام نویسنده باشند و بقیه خواننده چرا که بعد از مدتی این روال سپری بشه خواه ناخواه فرد نویسنده خسته خواهد شد .شخصاً تمایلی ندارم در هیچ بخش فارسی فعالیت کنم ، اما این رسم مردانگی نیست و اگر عده محدودی که الان هستند کنار بکشند دیگه وضعیت نابه سامان خواهد شد. الان که من توی فروم پستی درج میکنم تنها سودی که برام داره اینه دو نفر بیایند سوال یا انتقادی کنند و من بشینم مطالعه ام بالاتر ببرم و پاسخگو باشم . والی وقتم رو ترید بایست بزارم رو زندگی خودم بزارم . این منش و فرهنگ افراد هست که باعث میشه دل دریایی را دارا باشند و مطالب خود به اشتراک بگذارند . برخی افراد فکر میکنند میبایست حتماً مطلبی را خود خلق کنند یا از خود باشد !!! نه عزیزانم منظور از مطالب دانسته های ماست ، دانسته های که از مارکت گرفته تا اینکه از استادی دو خط مطلب آموخته ایم. مگر ما اچار فرانسه ایم که در هر زمینه متخصص باشیم یا اینکه خالق علم و ابزار و روش ؟ پس هر آنچه میتوانید و کسب نمودید که میدانید به سود همنوعان و همزبانان ات هست دریغ نکنید، اجر معنوی آن قابل شمارش نیست.

موفق باشید

نظر

سلام خلیل جان

عرض ارادت خاص برادر عزیز و استاد گرامی

شخصا اگر چیزی آموخته ام از محبت عزیزان و اساتید بزرگوار بوده و با جان و دل تجربیات و تحقیقاتم را ارائه می دهم و امیدوارم موفقیتی بزرگ به لطف الهی و با یاری یکدیگر کسب نمائیم.
                    و به لطف الهی تمام دانسته ها و تکنیک هایی که برای خودم موثر بوده و از آنها نتیجه گرفته ام را در این تاپیک ارائه می دهم. باشد که مفید واقع شود.

ارادتمند تمام عزیزان: سید
                    ویرایش توسط seyed : https://www.traderha.com/member/11305-seyed در ساعت 06-09-2015, 04:20 PM

نظر

تا به حال از خود پرسیده ایم: هدف ما از ورود به بازارهای مالی چیست؟؟؟
                      آیا هدف سرمایه گذاری است یا به دست آوردن سودهای کلان و حل کردن تمام مسائل و مشکلات مالی؟؟؟؟
                      آیا دید درستی به سرمایه گذاری داریم یا نه؟؟؟
                      واقعا چرا در بازارهای مالی مخصوصا بازار پر فراز و نشیب فارکس هستیم؟؟؟
                      به دنبال چه هدف یا اهدافی می گردیم؟؟؟
                      دو کتاب زیر برای آشنایی با سرمایه گذاری و شناخت ماهیت بازارهای مالی بسیار عالی هستند.
                      مطالعه این کتب باعث روشن شدن خیلی مسائل خواهد بود.
                      1. ثروتمندترین مرد بابل نوشته جورج کلاسون ترجمه مهدی مجرد زاده کرمانی
                      2. تحلیل بنیادی، تکنیکال یا ذهنی نوشته مارک داگلاس ترجمه ریحانه هاشم پور

نظر

اگر هدف سرمایه گذاری است که با راحت ترین و ساده ترین روشها که در آینده بررسی خواهیم کرد به سود دهی خواهیم رسید.

اگر هدف جارو کردن بازار و میلیاردر شدن است که:

الف: مسیری که اکثرا رفته و به بن بست خورده اند را ادامه خواهیم داد. و یک روز شاد و سرمست از پیروزی و اکثر روزها غمگین و کال ...
                        ب: قطعا روش یا روشهایی وجود دارد که بتوان سود سرشاری از بازار گرفت که انسانهای توانمندی به آن دسترسی پیدا کرده اند از جمله استاد عزیز جناب دکتر موسوی که آن مسیر نیز از سادگی و شناخت ماهیت ذاتی بازار به دست آورده اند نه ابزارهای مختلف تکنیکال و آمارهای متضاد فاندامنتال.

که باید برای انتخاب این مسیر با دیدی دیگر به بازار نگاه کرد و ماهیت بازار را شناخت.

ما در این تاپیک فقط با روش سرمایه گذاری کار داریم و این مسیر را به یاری خداوند ادامه خواهیم داد.

نظر

نوشته اصلی توسط seyed نمایش پست ها
                          اگر هدف سرمایه گذاری است که با راحت ترین و ساده ترین روشها که در آینده بررسی خواهیم کرد به سود دهی خواهیم رسید.

اقا سید بزرگوار و دوستان سلام

سید جان قربون جدت اگه محبت کنید و در صورت داشتن اختیار مدیریت پست،، اسم ینده کمترین را در پست قبلی هر چند نشاندهنده لطف بزرگتان بر بنده هست ، را از حالت بولد در بیاری یک دنیا ممنون میشم ،، بنده همانگونه که بارها عرض کردم کوچک همه بچه های با مرام ( با مرام ) هستم

هر چند در مورد بنده اغراق فرمودید ولی برای تائید فرمایشتون در مورد ماهیت حرکت امواج، یک استیتمنت دمو مربوط به دو روز گذشته یعنی از اول هفته کاری حساب باز شده و توسط یک اکسپرت پوزیشن گیری شده کاری که بنده با همون اطلاعات مختصری که در ماهیت حرکت امواج دارم ،، در دو روز و هر روز یکساعت و نیم ( زمان خاصی که مطمنم موج در ان زمان و در ان محدوده رفت و برگشت خواهد داشت ) اکسپرت را ران کرده ام ،

محاسبات مربوط به زمان دقیق ران شدن اکسپرت که باید راس دقیقه خاصی ران بشه و سایر محاسبات مثل تی پی در تایم یک دقیقه صورت گرفته

در طی 2 پریود زمانی 3000 پوزیشن گرفته شده که با نزدیک به 40 در صد سود کل پوزیشن ها بدون یک زیان ،و بدون دراو داون ( جای متای عزیز خالی ) بسته شده ، برای بنده مهم تراز تعداد بای ها و سل ها بوده که هر دو حدود 1500 پوزیشن بوده

البته خدمت دوستان عرض کنم که بنده چنین عرضه و توانائی در حساب ریل را ندارم و خدا نیاره روزی که چنین هوسی به سرم بزنه ،، این موارد صرفا تمرین هست و بس، که حقیر هفته ای دهها حساب را به قصد یاد گیری باز میکنم و روش های مختلف را روی انها تمرین

نتیجه همه این تمرین ها همون کلام زیبای شما بود که راهی جز اموزش ماهیت حرکت امواج برای کسب سود نیست

من نمیدونم این حساب تا چند روز دیگر میتونه به این نحو بره جلو تا کال بشه ،، ولی شماره حساب خدمتتون میدهم که هر شب ساعت 12 شب ، نتیجه جدید را ملاحظه فرمائید

در چنین رشد بزرگی ، کافیه یکبار اشتباه محاسبه نمایم ( بنده هیچگاه نمیگویم که موج بی ضابطه حرکت کنه ، چون چنین باوری ندارم بنابرین مینویسم ما اگر اشتباه محاسبه نمائیم ) ، کل حساب ممکنه در یک شب کال بشه ،،

بنابرین مینشیم پای صحبت ها و تجربیات ارزشمند اقا سید و با این باور که شعر حکیم ادب ایران ، سعدی علیه الرحمه که چه زیبا میفرماید ( خون خوری گر طلب روزی ننهاده کنی ) ، به انچه داریم شکرگذار خالق خواهیم بود

123465623
                          5bbxsgt

ویرایش توسط مهدی موسوی : https://www.traderha.com/member/3099-مهدی-موسوی در ساعت 06-10-2015, 04:30 PM
                          تحلیل طلا در بازه های زمانی گوناگون در کانال https://t.me/sofitahlil
                          قابل استفاده برای تریدر های مبتدی

نظر

جناب دکتر موسوی عزیز و مهربان

با تقدیر و تشکر فراوان از حضورتان در این فروم و نظر محبتتان به این حقیر
                            بنده مدتهاست که وامدار محبت شما هستم و قلبا و زبانا ارادت خاصی به شما دارم.
                            از گذاشتن پست بالا و توجهتان، همچنین ارائه شماره حساب و اینوستور ممنون و متشکرم.
                            بی اغراق و ساده و بی ریا می گویم شما بدون داشتن استاد و مطالعه چندان، به ماهیت این بازار پی برده و بر امواج سوار گشته اید.
                            به شما افتخار می کنم و مطمئنم اگر دوستان واقعا بخواهند از دل پستهای شما گوهرهای گرانبهایی به دست خواهند آورد.
                            شخصا از یکی از پستهای شما دو مطلب گرفتم که واقعا در زندگی کاملا به دردم خورد و مدیون محبت و آموزش شما هستم.
                            جهت یادآوری دیدگاه زیبای شما را مجددا تکرار می کنم:
                            1. خداوند نیاز به ما ندارد، دیگران هستند که به مهر و محبت ما نیاز دارند.
                            2. دنبال پول نباشید، پول خودش می آید.
                            (با عرض پوزش اگر دقیقا این جمله شما نیست، ولی مضمون همان است.)
                            شما با بازار حال می کنید. از بازار لذت می برید. با قیمت حرکت می کنید. دستشو می خونید و ... .
                            و این هنر بزرگی است. صمیمانه تبریک می گویم.
                            شما نه تنها باعث افتخار من به عنوان یک شاگرد بلکه باعث افتخار ایران و تریدرای ایرانی هستید.
                            امیدوارم روزی برسد که دیدگاههای ما نیز در چارت با دیدگاههای شما همسو باشد.

دوستان عزیز از پستهای دکتر موسوی خیلی می شود الهام گرفت. ایشان و پستهایشان را قدر بدانید و بهترین استفاده را ببرید.

ارادتمند همه عزیزان: سید

نظر

سلام عزیزان

و درود بر اقا سید بزرگوار بخاطر ابراز محبت بی شائبه شان و تقدیم هزاران شاخه گل به سرکار خانم نعیمی ( که هر چند بنده سعادت اشنائی با ایشان را نداشتم ولی خدا وکیل اگر در این کار ،، مختصر توفیقی داشته ام بخاطر تشویق ایشان در پوشاندن لباس تیمساری به بنده بود ، به مثال تاثیر بال زدن پروانه در ایجاد سونامی که همانگونه که میدانید این یک اصل شناخته شده هست و دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که در دنیا نیرو ها روی هم تاثیر تصاعدی دارند مثل همین نیروی ایجاد شده در بال زدن پروانه روی سونامی در یک قاره دیگر )

این پست را با اجازه اقا سید و در توضیح پست بالاتر که شماره حساب خدمتتان دادم ارائه میکنم برای برخی توضیحات و برای دوستانی که ممکنه حساب را مورد نظر داشته باشند و احیانا بخواهند برای خودشان روش ترید با سود بالا طراحی کنند که صد البته کار ساده ای نیست و امیزش اکسپرت با دخالت تریدر در زمان و محل پوزیشن ها ضروری است

روز اول بعد از ارائه شماره حساب و بعد از ران شدن اکسپرت متوجه شدم داره امواج را بصورت مثلث ایجاد میکنه و با محاسبه دقیقتر دیدم مقداری از تی پی ها قراره بیرون مثلث بیوفته و این موضوع یعنی کشیده شدن تعدادی پوزیشن به روز بعد که میتونه ریسک داشته باشه از اینرو از ادامه کار جلوگیری کردم

روز دوم حساب از 65 هزار به 84 هزار افزایش یافت ولی مقداری پوزیشن ( حدود 20 در صد ) به روز بعد ماند ، اینجا بود که اولین اشتباه را انجام دادم که گذاشتن پوزیشن محافظتی در چائی بود که فکر میکردم موج تا ان حد خواهد رفت که در تصویر زیر درون باکس زرد ملاحظه میکنید و همانگونه که میبینید اشتباهم این بوده که 5 پیپ کمتر ان سطح را محاسبه نموده بودم که بایستی 10 پیپ پائینتر گذاشته میشد ، و چون حساب دمو بود انرا به امان خدا رها کردم ( که اگر ریل بود حتما از نزدیک مانیتور میشد و از گرفته شدن پوزیشن در این منطقه جلوگیری میشد ) ،

دوستان منطق بنده در گذاشتن این پوزیشن های محافظتی اینه که این پوزیشن ها گرفته نشه ، و صرفا برای خالی نشدن حساب و ارامش فکری ما گذاشته میشه ، و وقتی میبینم این پوزیشن ها گرفته شده تا حدودی اندازه سر سوزن عصبی میشم

مورد بعد که در استیتمنت بعنوان اولین زیان ثبت شده و با رنگ سبز ( یعنی تی پی با زیان ) به جهت این بوده که احتمالا در عقب جلو بردن چارت ، موس روی تی پی نشسته و انو پائین اورده که همانگونه که در زیر تصویر ملاحظه میکنید دو پوزیشن بای در تی پی تعین شده که با خط سفید روی چارت مشخص کردم بسته شده ولی این یکی به علت تغیر محل نا خواسته ،، در زیان بسته شد

نتیجه ای که علیرغم سود ، بنده از این یکی دوروز گرفتم اینکه اگر پوزیشن گیری را به اکسپرت میسپاریم دیگر خودمان نباید در ان مداخله دستی بکنیم ، چون این امر باعث شد دیروز هم نتونم طبق برنامه روزانه پیش بروم

در خاتمه مجددا بعرض میرسانم که هیچ انتظار موفقیت طولانی از این روش ندارم ،، ضمن اینکه تست بدی نیست ،، ببینیم تا کجا میشه افزایش داد

اقا سید امیدوارم مطالبتون را تحت عنوان پوریای ولی پیش برید که همگی منتظریم

=============================

بچه ها خدا وکیل کسی میدونه جریان این award چیه ؟؟ یه روز میبینم داده شده ، روز بعد پس گرفته میشه

منطق پشت سز این دادن و گرفتن ها چیست ؟؟ من که سر در نمیارم

ویرایش توسط مهدی موسوی : https://www.traderha.com/member/3099-مهدی-موسوی در ساعت 06-13-2015, 11:54 AM
                              تحلیل طلا در بازه های زمانی گوناگون در کانال https://t.me/sofitahlil
                              قابل استفاده برای تریدر های مبتدی

نظر

پردازش ...
                              X