اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

سوالات عمومی تکنیکال

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• سوالات: سوالات عمومی تکنیکال

با عرض سلام خدمت جناب .....

بعضی اوقات قیمت ابتدا یک کف یا سقف جدید را تجربه میکند و اندکی بعد کف یا سقف دیگری در فاصله نزدیک ایجاد میشود و سپس قیمت به سمت اصلاح گام برمیدارد

سئوال اینجاست برای محاسبه قدرت روند در مسیر طی شده در برابر اصلاحی ان باید از کدام کف یا سقف محاسبه را انجام داد .؟

در ادامه دو عکس از تایم فریم 30 دقیقه یورو / دلار به پیوست ارائه شده است لطفا ملاحظه بفرمایید !

در عکس شماره یک کف اول مبنای محاسبه قرار گرفته که نتیجه طی کردن حدود 70 درصد در بیش از 4 برابر زمان طی شدن کل روند اصلی است لذا نتیجه بدلیل عدم قدرت کافی در صعود ادامه نزو ل خواهد بود.

در عکس شماره دو کف دوم مبنای محاسبه قرار گرفته که نتیجه طی کردن حدود 70 درصد در 60 درصد زمان طی شده کل روند اصلی است که نتیجه امکان بیشتر در صعود بدلیل داشتن قدرت بیشتر خواهد بود .
    فایل های پیوست شده

آقای knf تصویری که شما گزاشتید اصلا واضع نیست

نظر

تصاویر با پس زمینه روشن

با عرض سلام خدمت اقای bahman7

بنظر میرسد بایستی ابتدا انها را ذخیره و سپس بوسیله نرم افزار windows pictur & fax viwer انرا باز نمایید البته کیفیت اصلی عکسها کاملا مناسب و قابل رویت میباشند ولی سایت در هنگام اپلود کیفیت را کاهش میدهد .

همچنین بدلیل انکه تنظیمات شخصی من در داینامیک ممکن است مشاهده تصاویر را مخدوش و محدود کرده باشد لذا دو عکس با تنظیمات پس زمینه روشن و کندلهای شمعی برایتان قرار میدهم .

با سپاس از توجه جنابعالی
      فایل های پیوست شده

نظر

پرسش از محضر استاد بزرگ

سلام
        جناب آقای آزادی استاد عزیز
        در شکلی که میبینید برایم سئوال پیش آمده است که دم خروس را یاور کنم یا فسم حضرت عباس را.
        ای برادر :
        اگر موشکافانه نگاه کنیم در نقطه فعلی که یورو یواس دی ایستاده میشود کارکشن .618 حرکت
        آی پرانتزدار به بی پرانتزدار.
        از جهتی روند هم عوض شده خط روند شکسته و پرقدرت هم شکسته.
        حال با این وجود :
        - آیا در نقطه سی پرانتزدار سل جایز است یا نه؟
        -از اونوری هم یک آی آبی داریم که از بی ریتریس کرده و ظاهرا از سی برگشته .
        میخواستم بزرگی نمایید و مرا از سرکشتگی بدرآورید که چه کنم اندراین حال خراب بر سر دوراهی؟ بای جایز است یا سل و هر کدام به چه حکمتی ؟
        [IMG][/IMG]
        ویرایش توسط bears hunter : https://www.traderha.com/member/2993-bears-hunter در ساعت 10-08-2011, 11:21 PM
        اولین و کارآمد ترین و موثر ترین روش جهت ورود به بازار ، ورود در بالای خطوط حمایت و در زیر خطوط مقاومت می باشد. این اولین ، مهمترین و پر کاربرد ترین درسی است که یک تریدر باید بیاموزد.

نظر

لازم بتوضیح است که میدانم مادامی که بازار سقف 1.3683 را نشکسته روند کلی کماکان نزولی است ضمنا منظورم لانگ و یا شورت نیست .صرفا برای ترید کوتاه مدت و یا بای و سل.
          اولین و کارآمد ترین و موثر ترین روش جهت ورود به بازار ، ورود در بالای خطوط حمایت و در زیر خطوط مقاومت می باشد. این اولین ، مهمترین و پر کاربرد ترین درسی است که یک تریدر باید بیاموزد.

نظر

من یورو رو فعلا اینطوری می بینم :
            « پلن+دیسیپلین » رمز موفقیت در بازارها

نظر

تبدیل سطح حمایت به مقاومت

[IMG][/IMG]

نظر

[IMG][/IMG]

نظر

درود بر شرف استاد عزیز و همچنین اقا مصطفی گل و سایر دوستان گرامی
                  استاد تو شکل زیر من هم خط روند کشیدم ، هم کندل شماری کردم و هم نیم نگاهی به مکدی دارم.
                  تو اخرین ریزش قیمت خیلی سریع ریخته قبلش هم یک واگرایی زده و ریخته تا قیمت رسیده به خط روند.
                  حالا سوال من اینه با توجه به ریزش قوی احتمال شکستن خط روند هست اما از طرف دیگه بین موج شماره 3 و شماره 5 ما واگرایی مثبت داریم!
                  حالا قیمت تا 127٪ اکستنشن میره یا ریزش سریع قبلی مانع اش میشه؟
                  جایی که هم واگرایی مثبت و هم واگرایی منفی داریم چه باید کرد؟
                  اصلا درست هست که وارد این معامله بشیم؟
                  اگر كسي استعداد طبيعي داشته باشد باز هم بايد براي موفقيت تمرين كند و آماده شود.

نظر

سلام

چون در تايم بالا هستيم و روند ما صعودي دنبال فرصتهاي خريد هستيم . مگر اينكه روند صعودي تبديل به روند نزولي بشه اون موقع دنبال فروش خواهيم بود . و اگر شما دقت كنيد در كف همين كانال صعودي تايم روزانه ما الگوي هارمونيك ab=cd داريم و در تايم 4 ساعته واگرايي مثبت ايده آل شكل گرفت كه گواه خوبي بود براي معامله buy در جهت روند .
                    كه تحليلش رو سايت قرار داده بودم .

http://pcmbrokers.ir/forum/showthrea...=1211#post1211
                    ویرایش توسط مصطفی : https://www.traderha.com/member/9-مصطفی در ساعت 10-12-2011, 06:48 PM
                    با افتتاح حساب live نزد بروکر pcm از طریق لینک زیر میتوانید تحلیلهای رایگان را در گروه اختصاصی تلگرام دریافت کنیدو همچنین درصدی از کارمزد معاملات.

https://cabin.pcmfa.co/fa/ref/MTE1NDc4Ng==

پس از افتتاح حساب لطفا اسم و شماره اکانت خود را در پیغام خصوصی و یا از طریق آیدی زیر اعلام نمایید.

https://t.me/Mostafatrader

نمونه تحلیل و نتایج را می توانید در تاپیک زیر مشاهده کنید :

https://www.traderha.com/forum/مباحث...�ی-مصطفی

کانال تحلیلی جفت ارزها :

https://t.me/signalhha

نظر

با عرض پوزش از محضر اساتید

[IMG][/IMG]

نظر

یورو

[IMG][/IMG]

نظر

سلام

من این سوال را دیده بودم و در یکی از جلسات در خصوص اش صحبت هم کردم.

لزوماً هر کفی به عنوان کف ماژوری تلقی نمی شود اگر کف ثبت شده تنها با یک شادو ثبت شده باشد و بخصوص با یک کندل مثبت کف ثبت گردیده باشد یعنی یک فشار فروش وارد بازار شود بعد بازار برگردد و مثبت بسته شود آن موقع آن کف ماژور نیست.
                          « پلن+دیسیپلین » رمز موفقیت در بازارها

نظر

نوشته اصلی توسط NimaAzadi نمایش پست ها
                            سلام [br]
                            [br]
                            من این سوال را دیده بودم و در یکی از جلسات در خصوص اش صحبت هم کردم.[br]
                            [br]
                            لزوماً هر کفی به عنوان کف ماژوری تلقی نمی شود اگر کف ثبت شده تنها با یک شادو ثبت شده باشد و بخصوص با یک کندل مثبت کف ثبت گردیده باشد یعنی یک فشار فروش وارد بازار شود بعد بازار برگردد و مثبت بسته شود آن موقع آن کف ماژور نیست.
                            [br]
                            [br]
                            <font color="#00ff00"><strong><font size="4">جناب ازادی از پاسخ کامل و توجه شما بسیار ممنون و سپاسگزارم [br]
                            [br]
                            امیدوارم در همه عرصه های زندگی موفق باشید.</font></strong></font>

نظر

ba salam khedmat e ostad e aziz
                              agar baraton emkan dareh khaheshmandam tahlily ro nerkh barabary e dolar e US DAR MOGABELE RIAL E IRAN anjam dahid
                              ba behtarin arezoha
                              a.rostami

نظر

پردازش ...
                              X