اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

همه جیز اینجا پیدا میشه از مطالب جالب و خواندنی تا درد دل

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط hesam forex
    با سلام
    با توجه به اینکه به ازای هر 0.1 لات معادل 20 دلار از شما در معامله usdcad درگیر بشه ، محاسبه بفرمایید.
    زیرا با لورج 1:500 به ازای 0.1 لات معادل 20 دلار روی این جفت ارز درگیر خواهدشد.
    سلام
    حدود 0.8090 بالانس صفر میشود.
    قبل از آن کال مارجین رخ میدهد و
    همانطور که دوستمون گفتن "این بستگی به سطح stop out بروکر داره."

چند لینک از دوستان : پولدوست syzygy ezzal

نظر

سئوال دوم :
      با سلام
      امیدوارم سئوال شماره 1 ....

سلام حسام جان

آقا قبل از اینکه از سوال و مثال اول بگذری، چون مطلب واسه من روشن نیست لطفا جواب رو تشریح کن.

البته من حساب ریل ندارم و در حال آموزش نحوه ترید هستم.

میدونم که هر یک لات معادل 100000 واحد از یک ارز مشخص معامله است. يعني اگر كسي يك لات جفت ارزEUR/AUD را خريد كنه 100.000 دلار معامله بر روي جفت ارز يورو در برابر دلار استراليا كرده كه مي شود خريد يورو و فروش دلار استراليا .
      پس هر پیپ كاهش و يا افزايش در يك جفت ارز اگر شما 1 لات خريد و يا فروش داشته باشي حدود 10 دلار سود و يا زيان خواهد داشت.

مثال : اگر EUR/USD را در 1.2744 فروخته و در 1.2717 خرید بزنیم، با حجم نیم لات، چند دلار سود بردیم؟
      Profit Or Loss = (Sell - Buy) * Amount
      135 $ = 0.0027 * 50000

در مثال شما اومده :

فرض کنید بالانس شما 1500 دلار است و لورج شما 1:500 و قصد دارید روی usdcad در نرخ 1.2890 ، معادل 0.3 لات buy کنید و مارکت برخلاف شما حرکت میکند بفرمایید روی چه نرخینوارقرمز ( کال مارجین ) را مشاهده خواهید نمود ؟
      سوال : بالانس 1500 دلار با لوریج 500/1 میشه اجازه معامله 750000 دلاری واسه شما؟ دُرُسته؟ یعنی 7.5 لات معاملاتی اجازه معامله داری در صورتی که کال مارجین نشی؟

حالا در این جمله:
      اول باید دید براساس لورج 1:500 چه مارجینی ازما روی چارت موردنظر درگیر میشه . روی بروکر pcm معادل 20 دلار درگیر میشه به ازای 0.1 لات.
      این 20 دلار بروکر pcm به ازای 0.1 لات رو بر چه مبنایی آوردی؟

در جمله بعدی در مورد محاسبه pip value :
      به ازای هر لات که روی usdcad وارد چه پوزیشن بای و چه پوزیشن سل میشیم معادل 7 دلار و 90 سنت یا همون 8 دلار یا سود میکنیم یا ضرر.پس pip value به ازای 1 لات روی این چارت معادل 8 دلار هستش.
      قرار بود هر لات معادل حدود 10 دلار ارز باشه . شما 8 دلار رو چه جوری محاسبه کردی؟

مرسی از شما

من به دلیل اینکه تا الان 30 پُست مفید ارسال نکردم، دسترسی به یه سری مطالب آموزشی فروم ندارم. اگر لطف کنی و جزوه ای از اصطلاحات تریدری در بازار ف.ا.ر.ک.س (غیر از مباحث تکنیکال یا فاند) آپلود کنی ممنونت میشم.
      ویرایش توسط RZAMK : https://www.traderha.com/member/19373-rzamk در ساعت 04-18-2018, 08:20 AM

نظر

• سلام
        چرا صفحه انجمن برای من اینطوری باز میشه؟ و اسامی کاربران کامل دیده نمیشه.
        تنظیمات خاصی برای سایت وجود داره؟

نظر

• سلام

گزينه سمتچپ را عدد دلخواه مثلا100 يا 50 تنظيمكنيد

نظر

سلام . میزان ارزش پیپ pip value برای همه چارتها یکسان نیست تولینک زیر میتونید ارزش پیپ هر جفت ارزی رو به ازای 0.1 لات ببینید .
            این استانداردی هستش که همه جارعایت میشه مثلا با ی لات پوزیشن روی یورودلار شما 10 دلار سود یا ضرر میکنید ولی همین مقدار لات روی دلار/ کد معادل 8 دلار هستش که اینجا طبق این چارت میشه 7 دلار و 90 سنت
            بروکر مربوطه روی لورج 1:500 روی دلار/ کد معادل 20 دلار مارجین درگیر میکنه . البته من با این بروکر حساب ندارم چون کانادا زندگی میکنم نمیتونم با بروکرهای اینطرف به خاطر قوانین مالیاتی کانادا حساب باز کنم گرچه جز ایالت های کبک و بریتیش کلمبیا نیستم ولی برای ایالت انتاریو هم حساب باز نمیشه . من با بروکر های کانادایی مثل کوئست ترید و fxcm کار میکنم که هم پلتفرم اونها متفاوت هستش و هم اینکه روی هر پوزیشنی حق کمیسیون دارند و rollover هم برمیدارند .و مارجین درگیر شده روی همین جفت ارز اگر با دلار کانادا حسابت رو باز کنی به ازای 1 لات معادل 3200 دلارو اگر با دلار امریکا حسابت رو باز کنی معادل 2200 دلار مارجینت درگیر میشه و اگر فردی کال مارجین بشه یعنی بافر خودش رو از دست بده سیستم اتومات میبنده و ته حساب شما 3200 دلار کد یا 2200 دلار کانادا ( یعنی همون مارجین درگیر شده ) باقی میمونه و میتونی مجدد کار کنی و کامل حسابت رو از دست نمیدی و این به خاطر این هستش که لورجی که روی دلار/ کد میدن معادل 1.31 هستش و روی چارتهای مختلف لورج ها فرق میکنه مثلا روی یورودلار معادل 1:10 هستش و اگر 1 لات ترید بزنی 9200 تا مارجینت درگیر میشه ( یعنی همون پولی که باید بذاری روی میز ، شما 9200 تا میذاری وسط و بروکر 90800 تا که جمعش میشه همون 100 هزار تا که معادل 1لات هستش ) تو کانادا بالاترین لورج همون 1:33 هستش . دیگه بالاتر نداریم . لورج زیاد یکی از عوامل شکست و کال شدن بیشتر افراد تریدر ایرانی هستش که چون توان مالی اونها برای باز کردن حساب یا کم هستش و یا اعتماد نمیکنند پول بیشتری توی بازار بذارن مبادا حسابشون بلاک بشه یا بروکر ورشکست بشه لذا از لورج 1:1000 یا 1:500 استفاده میکنند و اکثر دوستان چون محاسبات فری مارجین رو بلد نیستند همینطوری لات میاندازن و چون مارجین درگیرشده اونها با لورج بالایی که گرفتند خیلی کم هستش اجازه لاتهای بیشتری دارند ، زمانی به خودشون میان که می بیینند چقدر دیر شده و دیگه جا برای جبران ندارند یا کال میشن یا میرن تو حالت لاک lock . لورج بالا تیغ دولبه هستش . اگر دوستان به هر دلیلی نمیتونند بالانس بالا بذارند و مجبور به استفاده از لورج بالا میشن باید بدونند که مفهوم ارزش پیپ pip value چیه و از بروکرشون بخوان که بهشون جدول مارجین های درگیر شده به ازای لات 10 k یا همون 0.1 رو بهشون بده و قبل از انداختن لات، اول محاسبه کنند که چقدر میتونند ریسک کنند که بالانس به خطر نیفته و چه میزان مارجین لول اونها افت خواهد کرد با لاتی که انتخاب کردندو افق های دور رو جلوتر ببینند وگرنه تنها به صرف اینکه الیوت ، هارمونیک و روشهای تکنیکال یا فاندامنتال بلد هستند سود نخواهند کرد . علت اینکه اکثر تریدرها به دنبال اموزش روشهای جدید هستند این هستش که سود نمیکنند و دنبال راه نجات هستند . من به شما قول میدم اگر همین محاسبات رو خوب پیاده کنید قبل از ترید ، اون زمان معلوماتی هم درمورد رروشهای مربوطه داشته باشید سود خواهید کرد.
            or

https://www.mtpredict.com/Pip-Value-Table
            سلام
            سپاس از مطالب و راهنمایی هات
            ایا نرم افزار یا سایتی هست که بتوان محاسبه کرده و توی ترید لحاظ کرد
            من خودم با این موضوع و کلا نحوه مدیریت حساب مشکل دارم و در این مورد خیلی نیاز به معلومات و راهنمایی بیشتر احساس می کنم.
            باز هم ممنون

نظر

• نوشته اصلی توسط پرويز نمایش پست ها
              سلام

گزينه سمتچپ را عدد دلخواه مثلا100 يا 50 تنظيمكنيد
              تاثیری نداره

نظر

• سلام . میزان ارزش پیپ pip value برای همه چارتها یکسان نیست تولینک زیر میتونید ارزش پیپ هر جفت ارزی رو به ازای 0.1 لات ببینید .
                این استانداردی هستش که همه جارعایت میشه مثلا ...

سلام
                ممنونم از شما بابت توضیحات کامل و زمانی که جهت تنویر افکار تریدرها و در نهایت خوشحالی بیشتر مردم صرف میکنید.
                من از انجمن تریدرها بسیار آموختم. یکی از مطالبی که از جناب یزدی به یاد دارم اینه که ایشون می فرمودند :

به منظور مدیریت سرمایه بهتر است همیشه 3% از سرمایه را ریسک کنید. برای گرفتن پوزیشن و تعیین میزان حجم شما به یک فرمول نیاز دارید .اگر ارزش هر پیپ استاندار 10 دلار باشد از این فرمول استفاده میشود :
                میزان حجم پوزیشن = 10 / میزان استاپ لاس / میزان ضرر

ابتدا 3% موجودی را حساب میکنید فرضا" موجودی شما 1000 دلار است پس 1000 * 3% =30 دلار این میشود مقدار زیان مجاز شما در یک معامله . حال بر اساس میزان زیان مجاز باید تعیین حجم نمایید .
                مثال : شما فقط میتوانید 30 دلار ضرر کنید و میخواهید وارد یک پوزیشنی شوید که مقدار 50 پیپ استاپ لاس دارد چقدر باید حجم انتخاب کنید ؟
                0.06 = 30/50/10

به نظرم می رسه این یه راه حل ساده و مطمئنه. البته میزان زیان مجاز 3% باشه یا بیشتر، این به خود تریدر مربوطه. البته روش ترید و ساختاری فکری ایشون بسیار منظم و منضبطه و دلیل موفقیت هاشون هم همینه.
                سوالم از شما : راجع به این سیستم نظری دارید؟
                پیشنهادم به دوستان : مطالعه سیستم توانمند زیگزاگ که توسط جناب یزدی ارائه شده.

ویرایش توسط RZAMK : https://www.traderha.com/member/19373-rzamk در ساعت 04-19-2018, 01:04 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط حسـین نمایش پست ها
                  سلام
                  سلام،

من فکر میکنم که مرورگرتون قدیمی هست. لطفا از یک مرورگر دیگه استفاده کنید.

با تشکر

نظر

باسلام خدمت دوستان ...
                    .
                    .
                    .

قدم دوم : شما تخمین زده بودید که بازار 100 پیپ مواف شما حرکت میکند و تارگت خود را معادل 100 پیپ از محل خرید گذاشتید پس با 100 پیپ 726 دلار به شما سود خواهد داد ....
                    سلام آقا حسام و ممنون به خاطر نکات ظریفی که طرح می کنید.

جسارتاً واسه من یه سوال پیش اومده که با نکاتی که قبلا می دونستم منافات داره. اگر امکانش هست توضیح بفرمایید.
                    طبق محاسبه شما، 100 پیپ در جفت ارز gbpnzd معادل میشه با 726 دلار.

در حالیکه من تا الان فکر می کردم :
                    هر واحد تغيير در ارزش يك جفت ارز را يك ( Percentage in Point )PIP تغيير مي نامند .مثلا اگرارزش جفت ارز USD/CAD ، از 1.2125 به 1.2126 برسه پس يك پپ ارزش اين جفت ارز بالا رفته است و اگر بشود 1.2100 در نتيجه 25 پپ ارزش آن كاهش يافته. البته این در بروکرهای چهار رقمیه. بعضی بروکرهای هم پنج رقمی هستن.
                    همچنین
                    ارزش پیپ در ارزهایی که شامل ین ژاپن هستند، تا 2 رقم اعشار محاسبه می شه و رقم دوم بعد از اعشار را پوینت یا پپ گوییم. مثلا در افزایش از 18.88 به 18.99 در جفت GBP/JPY
                    ، 11 پپ افزایش داشته ایم.
                    پس 100 پیپ در جفت ارز gbpnzd به نظرم باید معادل بشه با : 7.3326 = 7.26 * 1.0100

شاید هم در اشتباه باشم.
                    مرسی از شما
                    ویرایش توسط RZAMK : https://www.traderha.com/member/19373-rzamk در ساعت 04-20-2018, 05:57 AM

نظر

• [quote=rzamk;198354]سلام آقا حسام و ممنون به خاطر نکات ظریفی که طرح می کنید.

آقا حسام حق با شماست.

اشتباه لُپی - لفظی پیش اومد و امکان حذف پُست رو نداشتم.

سپاس - ادامه بدید لطفاً

نظر

• نوشته اصلی توسط Admin نمایش پست ها
                        سلام،

من فکر میکنم که مرورگرتون قدیمی هست. لطفا از یک مرورگر دیگه استفاده کنید.

با تشکر
                        از مرورگر جدید ( موزیلا ) هم استفاده کردم همینطوری بود

نظر

• سلام
                          یک مطلبی بود اول می خواستم در تایپک خودشون این پست رو بزنم ولی از اونجایی که مخالف درست کردن و به حاشیه کشیدن یک موضوعی هستم تصمیم گرفتم اینجا ارسال کنم انشالله که میرسه دست صاحباش
                          نمی دونم چه حکمتی داره دوستان و افرادی که سابقه حداقل ده ساله توی این بازار دارن و از نسل های اول و دوم این بازار در ایران به حساب میان بعد یک غیبت تقریبا طولانی وقتی برمیگردن و شروع به فعالیت می کنن با کلی خدمات و اموزش و تدریس و تحلیل بر می گردن سراغ ما ایرانی ها البته همشون پولیه اونم به نرخ دلار!!!
                          نمی دونم شاید همه این ها و این افرادی که بعد از یک فعالیت 10 شایدم 15 ساله نمی تونن از بازار به سود مورد نظر برسن وقتی رو میارن به فروش خدمات و تحلیل و کتاب و تدریس می تونه شواهدی و نتایج بزرگی برای تازه کارانی باشه و بتونن به این سوال بزرگ جواب بدن که ایا این بازار سودده می تونه باشه یا نه و اگر هست چرا وضع اینه چرا روز بروز افرادی که یک زمانی ترید می کردن الان تحلیل و خدمات سایت هاشونو می فروشن و از این راه کسب درامد می کنن ایا تریدر بودن و ترید کردن سودش از این کارها کمه؟؟ و بعد تصمیم بگیرن که ایا قدم به این راه بذارن و عمرشون و سرمایشونو خرج این راه بکنن یا نه از همون اول برن سایت بزنن و تحلیل و ترجمه بفروشن!!

و یه نکته جالب اینکه قدیما هم این موضوع و فروش سیگنال بود و بودن کسانی که از این راه سود می کردن ولی معمولا سیگنال هایی که می فروختن حالا به سود و ضررش کاری نداریم ولی سیگنال هاشون یک قواعد کلی داشت و رعایت میشد و تمام مشخصات یعنی از همون اول همه چیزش معلوم بود استاپش کجا هست ورودش کجا هست و تارگتش حتی بعضی هاش زمان به تارگت خوردن و خروج از معامله هم از همون اول معلوم و مکتوب می شد ولی الان اوضاع فرق کرده و خیلی جالب شده بنظرم و تازگیا به یکی از این کانال ها رسیدم که از نطر بیزینس و تفکری که داشتن خیلی برام تازگی و جالب بود و البته خنده دار!!!
                          به این صورت که هر روز چندتا نقطه بالا و پایین قیمت فعلی مشخص می کنن و با افتخار اعلام می کنن طبق امار 98 درصد به این نقاط خواهد رسید ولی نه زمان رسیدن معلوم هست و نه اولویت رسیدن به این نقاط و این شما هستین که باید با خلاقیت و پشتکار و تلاش بدونین کی و کجا بازار به این نقاط خواهد رسید و شما بابت این نقاط باید ماهی چند دلار بدین والا خبری نیست.
                          خوب عزیز دل برادر اینکه ملتو چی فرض کردین الله علم ولی نه دیگه تا این حد تابلو اخه!!!!
                          درسته رویای یه شب میلیاردر شدن توی سر داریم درسته اطلاعات درستی از بازار نداریم درسته تحریم هستیم و دستمون جایی بند نیست و اکثریت ضررده هستیم ولی با این اوصاف حداقل اینو همه می دونیم بلاخره در اخر بازار یا بالا میره یا پایین و یکی یکی به این نقاط هم خواهد رسید و نیاز به قادفادر شما نباشه و چیزیه که باچشم بسته هم میشه دید و حالا شما اینکه این نقاطو از قادفادرتون می گیرین و با هزارتا منت و البته با ماهی چند دلار برای ما ایرانی ها ببخشین قالب می کنین و امار می دین که 98 درصد به این نقاط برخورد خواهد کرد اما کی و چه سالی خدا می داند فک کنم اول توهین به خودتون هست و دوم توهین به شعور ما ایرانی جماعت!!!
                          و در اخر امیدوارم شما هم یک روزی راه درست را پیدا کنین .

ببخشین اگه فن بیانم ضعیفه و مجبورم اینطوری مطالب را رک و صریح بیان کنم .

شب و روز خوش.

نظر

توجه داشته باشید . دانستن این نکات خیلی خیلی مهمتر از دانستن مطالبی مثل الیوت ، هارمونیک ، استراتژی های دیگه هستش . شما اگر هیچ دانش خاصی درمورد تحلیل تکنیکال و فاندامنتال هم نداشته باشید ولی این موارد رو که هیچ جا یاد نمیدن بدونید در ترید موفق خواهید بود و سود خواهید کرد و حسابتون رو از کال شدن نجات میدید و قبل از هر تریدی میدونید چه لاتی وارد بشید با چه پیپی تا سود کنید . یادتون باشه خیلی ها خیلی نکات تکنیکال میدونند ولی لزوما موفق نیستند .
                            سپاس بابت مطالبی که عنوان کردین.
                            در صورت امکان لطفا ادامه بدین منتظریم.
                            در ادامه سوالاتی دارم که خواهم پرسید.
                            باز هم ممنون

نظر

• نوشته اصلی توسط حسـین نمایش پست ها
                              از مرورگر جدید ( موزیلا ) هم استفاده کردم همینطوری بود
                              صفحه رو کوچک کردین ببینید درست میشه یا نه ؟؟؟
                              Ctrlو منها رو بزنید یا در سر برگ view و بعد zoom برید و zoom out کنید امتحان کنید شاید درست بشه
                              وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لَا يَحْتَسِبُ وَ مَنْ يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيْءٍ قَدْرًا

و او را از جايى كه گمان ندارد روزى میدهد; و هر كس بر خدا
                              اعتماد كند، او براى وى بس است; خداوند فرمان خود را به انجام میرساند; و خدا براى هر چيزى اندازه‏ اى قرار داده است!

( آیه 3 سوره طلاق )

با اجرای منظم و دقیق قوانین معاملاتی ممکن هست ضرری هم کنیم
                              ولی
                              بدون اجرای منظم و دقیق قوانین معاملاتی قطعا بازنده خواهیم بود.

نظر

• نوشته اصلی توسط PyGentleman نمایش پست ها
                                صفحه رو کوچک کردین ببینید درست میشه یا نه ؟؟؟
                                Ctrlو منها رو بزنید یا در سر برگ view و بعد zoom برید و zoom out کنید امتحان کنید شاید درست بشه
                                انجام دادم قبلا. نوشته ها خیلی ریز میشه و از حالت استاندارد خارج میشه

نظر

پردازش ...
                                X