اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تجربیات 8 سال تحلیل و ترید و ایده

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• به نظر من معامله خرید تو این جفت ارز به دید بلند مدت مناسب باشه
    audusd
    ویرایش توسط ALI23 : https://www.traderha.com/member/31097-ali23 در ساعت 04-11-2019, 01:04 AM

نظر

• یورو پوند

هدف اول : 0.8625

هدف های بعدی : ...

قیمت فعلی : 0.8609

در صورت حفظ کف 0.8590 خرید پلکانی تا رسیدن به هدف...
      در صورت زدن کف 0.8590 برگشت قیمت و رسیدن به نقطه ورود یا فعلی...
      ویرایش توسط mohsencomm : https://www.traderha.com/member/13531-mohsencomm در ساعت 04-11-2019, 08:47 AM

نظر

• https://t.me/MoRaFx

نظر

• نوشته اصلی توسط Mohsen-FX نمایش پست ها
          این روش بنده نیست...ولی قابل تامله

نظر

• نوشته اصلی توسط mohsencomm نمایش پست ها
            این روش بنده نیست...ولی قابل تامله
            هیچوقت به امید برگشت به نقطه ورود منتظر نباشین چون یه جایی بدجور متضرر میشید. تعادل از پله ای به پله دیگه منتقل میشه و ممکنه در سقف جدید یا کف جدید اردرها دس به دست بشن و جا بمونین. برید دنبال پله های تریل استاپ بزرگان.
            https://t.me/MoRaFx

نظر

هیچوقت به امید برگشت به نقطه ورود منتظر نباشین چون یه جایی بدجور متضرر میشید. تعادل از پله ای به پله دیگه منتقل میشه و ممکنه در سقف جدید یا کف جدید اردرها دس به دست بشن و جا بمونین. برید دنبال پله های تریل استاپ بزرگان.
              اگر قیمت کف یا سقف را بشکند و به نقطه ورود نرسد در ادامه حمایت یا مقاومت قوی را پیش رو دارد و از همین نقطه به نقطه ورود میرسد که میتوان از همین جا برای پوشش معامله اول از معامله دوم استفاده کرد و در کل با سود خارج شد...اما خیلی اوقات قبل از اینکه به حمایت و مقاومت برسد فوری به نقطه ورود باز میگردد زیرا نقطه ورود انتخاب شده جایی انتخاب شده که فوق العاده حساس بوده و معامله گران بسیاری در انجا حضور دارند که قیمت حتما باید معامله این معامله گران بزرگ را تسویه کند...

نظر

اگر قیمت کف یا سقف را بشکند و به نقطه ورود نرسد در ادامه حمایت یا مقاومت قوی را پیش رو دارد و از همین نقطه به نقطه ورود میرسد که میتوان از همین جا برای پوشش معامله اول از معامله دوم استفاده کرد و در کل با سود خارج شد...اما خیلی اوقات قبل از اینکه به حمایت و مقاومت برسد فوری به نقطه ورود باز میگردد زیرا نقطه ورود انتخاب شده جایی انتخاب شده که فوق العاده حساس بوده و معامله گران بسیاری در انجا حضور دارند که قیمت حتما باید معامله این معامله گران بزرگ را تسویه کند...
                بازار مثل یه صفحه سفیده ما هیچوقت نمیدونیم در این صفحه سفید چقدر اردر خوابیده. ممکنه با فتح کف یا سقف های قبلی فروشنده های قدیم بفروشن به فروشنده های جدید یا خریدارای جدید. و در همون لحظه با فشار زیاد لول معاملات و تعادل منقل بشه و هیچ برگشتی هم نباشه . این روش برگشت همون روش گپ های مخفی و پرشدن در هفتاد درصد مواقعه که همه جا تبلیغ میشه ولی ارزش نداره چون منطق درستی نداره مگر این که با سقف و کفهای قبل متناظر چک بشه و به صورت چند وجهی و درحالت زون تحلیل بشه ......این نکته را هم بگم خیلی از حرکتهای بازار فقط با برداشتن و گذاشتن یا تغییر محل استاپ توسط بزرگان انجام میشه و در واقع حرکات فیکی هستن. حرکت قیمت در جهت درست همراه با افزایش حجم فروش در حرکت به سمت پایین و افزایش حجم خرید در حرکت به بالاست دقیقا برعکس چیزی که ما فکر میکنیم. این حرکت لول تعادل یا معاملات هم با تریل استاپ و افزودن به حجم در جهت مورد نظر انجام میشه.
                ویرایش توسط Mohsen-FX : https://www.traderha.com/member/7671-mohsen-fx در ساعت 04-11-2019, 11:01 AM

نظر

بازار مثل یه صفحه سفیده ما هیچوقت نمیدونیم در این صفحه سفید چقدر اردر خوابیده. ممکنه با فتح کف یا سقف های قبلی فروشنده های قدیم بفروشن به فروشنده های جدید یا خریدارای جدید. و در همون لحظه با فشار زیاد لول معاملات و تعادل منقل بشه و هیچ برگشتی هم نباشه . این روش برگشت همون روش گپ های مخفی و پرشدن در هفتاد درصد مواقعه که همه جا تبلیغ میشه ولی ارزش نداره چون منطق درستی نداره مگر این که با سقف و کف. های قبل متناظر چک بشه ......
                  روش بنده گپ مخفی نیست . با قاطعیت تمام عرض میکنم هیچ ارتباطی به هیچ یک از مطالب گفته شده تا به امروز ندارد...تنها ارتباط موجود مطالب گیتی و ezzal هست و بس

یادمه جناب ezzal نکته جالبی رو گفته بودند اینکه استاپ لاس یعنی عدم درک بازار ....در روش ایشان حتی اگر قیمت به هدف مورد نظر نمیرسید بازار به نقطه ورود ایشان احترام میگذاشت و باز میگشت...روش بنده شباهتی از این منظر به روش ایشان دارد اما با کمی ریزه کاریهای بیشتر...

برای بنده تا به امروز این درست ترین و منطقی ترین روشی بوده که با ان کار کرده ام...

نظر

• درک چرخش حول پیووت به معنای احتمال برگشت به پیووت نیست. امیدوارم متضرر نشین.

طلا تایم روزانه - کندل B خرید بزرگان و کندل های B1 , B2 , B3 تریل استاپ بزرگان یا جابجایی لول خرید به سمت بالا بوده. دقت کنین به آموخته هاتون اضافه میشه حتما.
                    ویرایش توسط Mohsen-FX : https://www.traderha.com/member/7671-mohsen-fx در ساعت 04-11-2019, 11:29 AM

نظر

درک چرخش حول پیووت به معنای احتمال برگشت به پیووت نیست. امیدوارم متضرر نشین.

طلا تایم روزانه - کندل B خرید بزرگان و کندل های B1 , B2 , B3 تریل استاپ بزرگان یا جابجایی لول خرید به سمت بالا بوده. دقت کنین به آموخته هاتون اضافه میشه حتما.

اگه با پیوت اشنایی دارید فقط یک نمونه مثال از گذشته بازار همراه با عکس بیارید که بعد از نفوذ قیمت در خط تعادلی و در ادامه زدن کف یا سقف و فیلد شدن، قیمت به نقطه ورود باز نگشته باشد...

در صورت اوردن تنها و تنها یک مثال بنده قانع میشم...

نظر

• زمان برگشت هم مهمه . من هدفم این بود که بگم باید استاپ بزارید. ممکنه مشمول گذر زمان بشود..... حتی ماهیت فراکتالی بازار هم کمکی نخواهد کرد. قیمت قیمته محدود به تایم فریم نکنین......

نظر

زمان برگشت هم مهمه . من هدفم این بود که بگم باید استاپ بزارید. ممکنه مشمول گذر زمان بشود..... حتی ماهیت فراکتالی بازار هم کمکی نخواهد کرد. قیمت قیمته محدود به تایم فریم نکنین......
                          اگر بعد از زدن کف یا سقف حمایت یا مقاومت پیش رو را هم بشکند خروج میکنیم...

لطفا تنها یک مثال بزنید تا قانع شوم...

نظر

اگر بعد از زدن کف یا سقف حمایت یا مقاومت پیش رو را هم بشکند خروج میکنیم...

لطفا تنها یک مثال بزنید تا قانع شوم...
                            چه مدت میخواهین منتظر خروج بمونین؟؟؟!! مارتینگل؟؟ در چه تایمی ترید میکنین. مهم نیست شاید من اشتباه میکنم. من درکی از روش شما ندارم ...

نظر

چه مدت میخواهین منتظر خروج بمونین؟؟؟!! مارتینگل؟؟ در چه تایمی ترید میکنین. مهم نیست شاید من اشتباه میکنم. من درکی از روش شما ندارم ...
                              این روش مارتینگل نیست...کاری هم به زمان نداریم و فقط و فقط بر اساس قیمت معامله میشه...

در تایم 1 ساعته به پایین معامله میشه و بازگشت قیمت معمولا در همان روز یا روز بعد خواهد بود...

نظر

• ببخشید دخالت می کنم توی بحث محسنهای عزیز. موضوع اصلی که مطرحه درک ماهیت بازاره. مطمئنم که تقریبا هر دوی شما عزیزان درک شخصی خودتون از ماهیت بازار را دارید مثل من. چیزی که مشخصه اینه که قیمت طوری حرکت میکنه که بیشترین ضررهای ممکن رو به خرده معامله گران وارد کنه. منظور از خرده معامله گران هم حتما ما نیستیم. شاید سرمایه گزاران کوچک و انستیتو های مالی کوچک و حتی از نگاه دورتر شاید بانکهای باشند. خوب حالا که ما اینو میدونیم مطمئنا درک می کنیم که مناطق خیلی واضح که همه دنیا به عنوان مقاومت و حمایت می بینند مناطقی هست که برای شکار استاپ استفاده میشه مثال میزنم:

حالا تصور کنید که شما تحلیلی دارید مبنی بر نزول یا صعود قیمت. قیمت حتما استاپ شما رو میزنه و بعد از اون حرکتی که انتظارشو داشتید در جهت تحلیل شما انجام میده. حرکتی که با دایره مشخص شده خیلی از تریدرها رو به این اشتباه میندزه این حرکت brake out هست و خیلی ها با استاپی زیر آخرین کف وارد خرید میشن. و ناگهان سقوط سنگین. یعنی شکار استاپ خریدار و فروشنده باهم. واقعا کلاه برداری از این بزرگتر؟؟؟ واسه هیمنه که خیلی وقتها با اینکه اخباری مانند nfp اعلام میشه و به ضررر دلار و انتظار ریزش در کراسهای دلار رو داریم میبینیم قیمت اول خلاف جهت انتظار حرکتی شدید می کنه
                                و بعد از اون ریزش اصلی رو انجام میده
                                منطق حرکتی بازار رو وقتی بهش مسلط شدید حتما اهمیت بالای مدیریت پوزیشن ها رو که به نظرم می تونه مهم تر از مدیریت سرمایه در بحث سود اوری باشه رو لمس خواهید نمود. درضمن همونطور که اول پست ذکر کردم فهم و درک ماهیت این بازارو حرکتهاش برای هر شخص می تونه منحصر به فرد باشه. ولی حتما شباهت هایی بنیادی در اون وجود داره.
                                دلیل اینکه با نظر mohsencomm به شدت موافقم این مسئله هست. البته و 100 البته که روحیات و تسلط هر شخصی با شخص دیگر قابل مقایسه نیست. برای همین به نظر میاد بحث راجع به محل استاپ و حتی قرار گیری اون امری شخصی هست. بحث و جدل در مورد این قضیه به حایی نخواهد رسید.

مثلا من در این پست در منطقه اول فروش می کنم بدون استاپ البته با سرمایه درگیر 1 درصد حالا اگر بر خلاف انتظار قیمت به سطح دوم رسید باز هم با 1 درصد معامله می کنم و بدین تریتیب تا سطح سوم حالا می تونم هدف اول رو منطقه ورود به معامله اول بزارم تا هم با سود خارج بشم و هم هیچ کدوم از پوزیشن هام رو با ضرر نبسته باشم. و حتی میتونم پوزیشن اول و دوم رو با صفر و سود کم ببندم و پوزیشن آخر رو ریسک فری تا هدف مورد نظر تحلیلم تریل کنم. فکر می کنم منظور mohsencomm این باشه. چون خودم از این روش استفاده می کنم و نمیشه اسمش رو مارتینگل گذاشت. ولی ریزه کاری های زیادی وجود داره برای مسلط شدن به این نوع از مدیریت پوزیشن ها.
                                ویرایش توسط Emad Sh : https://www.traderha.com/member/6443-emad-sh در ساعت 04-11-2019, 12:42 PM

نظر

پردازش ...
                                X