اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

فیبوناچی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

سلام دوستان

یه سوال داشتم :

میخواستم دوستان لطف کنن تو نرم افزار متا تریدر چند تا مثال برام بزنن از ترکیب فییبو رتریسمنت و اکسپنشن و چه طور میشه هدف قیمتی رو مشخص کرد ...

ممنون میشم راهنمایی کنید

با تشکر

نظر

نوشته اصلی توسط alirezas نمایش پست ها
      سلام خدمت دوستان ایا این ریتریسمنت که من از نقطه A تا B کشیدم درست هست؟اصلا این مسئله که ab را یک موج نزولی در نظر بگیریم درست است اونهم در حالی که هنوز موج نزولی یا صعودی بعدی تشکیل نشده که نقطه b کف ان باشد ؟!

دوست عزیزم سلام
      یکی از راه های تشخیص کف یا سقف استفاده از مک دی است.

بعد از تشخیص کف و سقف ریتریس مورد نظر را رسم میکنیم.
      به نظر من بین دو مینور رسم کردید و درست رسم شده البته سقف مینوری (A) در مک دی که برای تشخیص مینوری با تنظیمی که معلم عزیزم نیما جان
      گفته اند ( 6.13.9 نصف حالت دیفالت ) به صورت ZLR قابل تشخیص است.

تعریف یک تاجر موفق محقق کردن این سه چیز است.

Make pips _____ Keep pips

Repeat

نظر

خیلی خیلی ممنون از پاسختون جناب tracer tm .پاسخ شما خیلی کمک کرد به درک بهتر موضوع.
        راستش یک سوال دیگه برام پیش اومده اگه دوستان لطف کنند جواب بدهند ممنون میشوم
        سوال در مورد تعیین هدف برای یک موج اصلاحی هست با استفاده از اکسپانشن و ریترسمینت.
        من در تصویر اول از نقطه a تا b ریتریس کشیدم که مشخص شد تا 0.618 ریتریس اصلاح انجام گرفته.
        بعد با استفاده از اکسپنشن با استفاده سه نقطه a.b.c اکسپنشن رسم کردم که 100 اکسپنشن که احتمال رسیدن و امتداد یافتن موج cd تا اونجا میره رو مشخص کردم.با توجه به شمارش کندل ها و مقایسه تعداد کندل ها در دو موج ab و bc اتمام اصلاح ab در 0.618 منطقی به نظر میرسه و این طرز فکر به ادم القا میشه که باید به امید رسیدن به 100 اکسپانشن وارد معامله بای شد.توضیحات مربوط به تصویر زیر هست

و اما تفسیر دومی که در این شکل به ذهن رسید و من رو گیج کرد رو مینویسم.(البته بار اول نیست که این اتفاق میوفته خیلی وقتها با خودم درگیر این موضوع هستم)
        ایندفعه ریتریس برای bc رسم کردم که دیدم اصلاح bc رو در 0.786 تموم شده نشون میده و پس از رسم اکسپانشن برای bcd به این نتیجه رسیدم که احتمالا یک موج نزولی که ابتدای اون d هست به قصد رسیدن به 100 اکسپانشن تشکیل خواهد شد که در این وضعیت وارد شدن به پزیشن سل منطقی به نظرم رسید.
        (ضمنا شمارش کندلهای bc و cd و مقایسه سرعت حرکت اونها به من اینگونه القا کرد که موج cd یک موج اصلاحی بوده برای bc پس رسم اکسپانشن میتونه برای تعیین هدف نزول به من کمک کنه)
        تصویر زیر مربوط به توضیحات جاری هست.حالا سوال من این هست که اصلا تحلیلهای من درست هست یا نه؟؟واگر درسته کدومشون ؟؟و اگر هردو درست هست باید در این جور مواقع به کدامشون بها داد و پزیشن گرفت؟؟(ضمنا بنده تحلیل زمانی و استفاده از ابزار مخصوص به اون رو بلد نیستم)
        پیشاپیش ممنون از همگی.

نظر

نوشته اصلی توسط alirezas نمایش پست ها
          خیلی خیلی ممنون از پاسختون جناب tracer tm .پاسخ شما خیلی کمک کرد به درک بهتر موضوع.
          راستش یک سوال دیگه برام پیش اومده اگه دوستان لطف کنند جواب بدهند ممنون میشوم
          سوال در مورد تعیین هدف برای یک موج اصلاحی هست با استفاده از اکسپانشن و ریترسمینت.
          من در تصویر اول از نقطه a تا b ریتریس کشیدم که مشخص شد تا 0.618 ریتریس اصلاح انجام گرفته.
          بعد با استفاده از اکسپنشن با استفاده سه نقطه a.b.c اکسپنشن رسم کردم که 100 اکسپنشن که احتمال رسیدن و امتداد یافتن موج cd تا اونجا میره رو مشخص کردم.با توجه به شمارش کندل ها و مقایسه تعداد کندل ها در دو موج ab و bc اتمام اصلاح ab در 0.618 منطقی به نظر میرسه و این طرز فکر به ادم القا میشه که باید به امید رسیدن به 100 اکسپانشن وارد معامله بای شد.توضیحات مربوط به تصویر زیر هست

و اما تفسیر دومی که در این شکل به ذهن رسید و من رو گیج کرد رو مینویسم.(البته بار اول نیست که این اتفاق میوفته خیلی وقتها با خودم درگیر این موضوع هستم)
          ایندفعه ریتریس برای bc رسم کردم که دیدم اصلاح bc رو در 0.786 تموم شده نشون میده و پس از رسم اکسپانشن برای bcd به این نتیجه رسیدم که احتمالا یک موج نزولی که ابتدای اون d هست به قصد رسیدن به 100 اکسپانشن تشکیل خواهد شد که در این وضعیت وارد شدن به پزیشن سل منطقی به نظرم رسید.
          (ضمنا شمارش کندلهای bc و cd و مقایسه سرعت حرکت اونها به من اینگونه القا کرد که موج cd یک موج اصلاحی بوده برای bc پس رسم اکسپانشن میتونه برای تعیین هدف نزول به من کمک کنه)
          تصویر زیر مربوط به توضیحات جاری هست.حالا سوال من این هست که اصلا تحلیلهای من درست هست یا نه؟؟واگر درسته کدومشون ؟؟و اگر هردو درست هست باید در این جور مواقع به کدامشون بها داد و پزیشن گرفت؟؟(ضمنا بنده تحلیل زمانی و استفاده از ابزار مخصوص به اون رو بلد نیستم)
          پیشاپیش ممنون از همگی.

سلام دوست عزیز
          ابتدا باید بگم که بله فک می کنم (تا اونجاییی که سوادم قد می ده) هر دوش درسته از قیافه تصویرتم معلومه که روند اصلاحیه (آخه خلیلی بی نظمه) الانم که به این جفت ارز نگاه کردم دیدم که بعله رفته بالا (تقلب کردم دیگه)
          راستشو بخوای دوست من هیچ جوره نمیشه فهمید کدوم طرفی میره اما تریدرا یه تحلیلایی می کنن که این احتمال رو بیشتر به سمت تحلیل خودشون بکشونن
          تا اینجا که به نظر من هر دو تحلیلت درسته و (ضمنا شمارش کندلهای bc و cd و مقایسه سرعت حرکت اونها به من اینگونه القا کرد که موج cd یک موج اصلاحی بوده برای bc پس رسم اکسپانشن میتونه برای تعیین هدف نزول به من کمک کنه) درسته که شمارش کندل ها و مقایسه سرعت حرکت اونها نشان از حکت اصلاحی می ده اما این قضیه بارها برای من اتفاق افتاده که بعله اشتباهه یه دفعه یه کندلی می زنه که دو تا شاخ رو سرت سبز میشه

حال قضیه همین جاست دیگه کی می دونه واقعا کدومش رو باید بها داد؟؟ اما یه شکل برات می زارم که حداقل یه نگاهی بندازی شاید بدردت خورد

تو عکس خط روند BC و CD رو کشیدم طبق شکل خط روند BC شکسته شده اما CD هنوز نه و فک کنم شما به تحلیل اولیتون باید فعلا بها بدید(نمی گم پوزیشن بگیرینا)

حالا این که چطوری پوزیشن بگیری و با چه روشی اون پای خودت که کار حضرت فیله

سوال دیگه ای داشتی در خدمتم دوست عزیز

نظر

سلام.راستش برام مجددا یه سوال پیش امده اگر دوستان لطف کنن من رو راهنمایی ممنون میشم.
            سوال مربوط به تصویری از یکی از تحلیلهای جناب ..... در فروم تحلیلهای pcm trader در بخش اپشنهای متفرقه هست.در این تحلیل یک اکپنشن 100 مشخص شده که هرچه نگاه میکنم متوجه نمیشم این اکسپنشن برای کدوم موجها کشیده شده.اگر دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم

نظر

ons.jpg
              دوستا لطفا کمک کنید ببینید تحلیل من از نمودار به وسیله فیبوناچی صحیح هست یا نه؟
              خواهشند کمک و راهنمایی کنید
              ویرایش توسط iranweb91 : https://www.traderha.com/member/11642-iranweb91 در ساعت 10-25-2013, 03:38 PM

نظر

من خودم در حال یادگیری هستم ولی بعید میدونم درست باشه چون نقطه c هنوز مشخص نیست در چه سطحی اصلاح بخوره .

بایستی با اکسپنشن ( سه نقطه ایی اصلاحی ) مشخص کرد در چه سطحی 100 درصد آن با ریتریسمنت همپوشانی دارد.

نظر

سلام توی این تاپیک سوال بپرسیم جواب داده میشه؟

نظر

با سلام
                    با کلیک چپ برروی ابزارهای فیبوناچی در داینامیک تریدر میخواهم درصدها رو وارد کنم یا درصد مورد نظر را تایپ و سلکت کنم عدد فیبو بلافاصله بعد از تایپ دوباره به حالت پیش فرض 00.0 برمیگرده اشکال از کجاست. مرسی

نظر

نوشته اصلی توسط alihayaei نمایش پست ها
                      با سلام
                      با کلیک چپ برروی ابزارهای فیبوناچی در داینامیک تریدر میخواهم درصدها رو وارد کنم یا درصد مورد نظر را تایپ و سلکت کنم عدد فیبو بلافاصله بعد از تایپ دوباره به حالت پیش فرض 00.0 برمیگرده اشکال از کجاست. مرسی

اگه علامت %$ رو بزاری عدد قیمت رو نشون میده

نظر

ای متد در ریل تست شده

نظر

پردازش ...
                        X