اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

R T S ( Rang , Trend , Sigal )

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• R T S ( Rang , Trend , Sigal )

به نام حق و با سلام
    هدف ما از ایجاد این مبحث ، پس از ارادت زیادی که نسبت به دوست بسیار عزیز و صادق خود آقای مهدی مدیرعامل بروکر دارم و همواره در طول عمر کاری خود در رشته های مختلف
    بازارهای مالی ارائه اطلاعات صحیح را جواهری کمیاب دانسته و اشخاصی همچون ایشان و همکارانشان را نیز در این رشته شغلی کمتر از جواهر نمیدانیم بر ان شدیم تا پیرو این حدیثی که میفرماید : زکات علم نشر آن است،تجربیات خود رابه اشتراک بگذاریم ،انشاالله که مفید فایده قرار بگیرد.
    بدلیل این که بازاز های مالی خوی و خلق خود را دارا هستند ؛و دوستانی که در این بازارها نیز فعالیت دارند نیز خصوصیات خاص خود را دارند؛لازم میدانم عرض کنم که توجه داشته باشید و مسئولیت استقاده از مطالب فوق را در بازاز های واقعی بر عهده خود دوستان معامله گر است اما باز لازم میدانم و برای دلگرمی عرض میکنم که این مطالب حاصل سالها تجربه است چیزی در حدود 14 سال تلاس شبانه روزی ، در رابطه با این سه عنوان هر سوالی که احساس میکند که کمکی درجهت معامله کردن بهتر در بازارها ارائه میکند بی جواب نخواهد ماند انشاالله ،اما سوالات دیگر در تاپیک دیگری با عنوان دست نوشته های یک تریدر وجوددارد که دوستان در آن جا برای مطرح نمودن آزاد تر خواهند بود، انشاالله

با تشکر داود فرد
    ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 04-12-2012, 12:22 AM

سلام آقای فرد،

به جمع دوستانه ما خوش آمدید و از اینکه به ما و این فروم لطف دارید بسیار متشکریم. فقط این تاپیک برای عموم قابل دسترسی نیست و تعداد خوانندگان مطالب شما محدود می شود. به نظر من حداقل برای شروع و تا مدتی بهتر است مطالب شما در تاپیکی که برای همه قابل دسترسی باشد نوشته شود و بعد در صورت تمایل آنرا به این تاپیک منتقل کنید. تا نظر شما و بقیه دوستان چه باشد.
    کارگزار بورس کالا و ارز دوبی - DGCX
    رگوله و دارای مجوز افتتاح حساب برای ایرانیان
    ما مفتخریم که تنها بروکر %100 ایرانی یک بازار خارجی ارز و کالا می باشیم
    sigpic

نظر

نوشته اصلی توسط Mehdi نمایش پست ها
      سلام آقای فرد،

به جمع دوستانه ما خوش آمدید و از اینکه به ما و این فروم لطف دارید بسیار متشکریم. فقط این تاپیک برای عموم قابل دسترسی نیست و تعداد خوانندگان مطالب شما محدود می شود. به نظر من حداقل برای شروع و تا مدتی بهتر است مطالب شما در تاپیکی که برای همه قابل دسترسی باشد نوشته شود و بعد در صورت تمایل آنرا به این تاپیک منتقل کنید. تا نظر شما و بقیه دوستان چه باشد.
      تاپیک رو به بخش تحلیل های شخصی انتقال داده ام

نظر

نوشته اصلی توسط fard نمایش پست ها

به نام حق و با سلام
        هدف ما از ایجاد این مبحث ، پس از ارادت زیادی که نسبت به دوست بسیار عزیز و صادق خود آقای مهدی مدیرعامل بروکر دارم و همواره در طول عمر کاری خود در رشته های مختلف
        بازارهای مالی ارائه اطلاعات صحیح را جواهری کمیاب دانسته و اشخاصی همچون ایشان و همکارانشان را نیز در این رشته شغلی کمتر از جواهر نمیدانیم بر ان شدیم تا پیرو این حدیثی که میفرماید : زکات علم نشر آن است،تجربیات خود رابه اشتراک بگذاریم ،انشاالله که مفید فایده قرار بگیرد.
        بدلیل این که بازاز های مالی خوی و خلق خود را دارا هستند ؛و دوستانی که در این بازارها نیز فعالیت دارند نیز خصوصیات خاص خود را دارند؛لازم میدانم عرض کنم که توجه داشته باشید و مسئولیت استقاده از مطالب فوق را در بازاز های واقعی بر عهده خود دوستان معامله گر است اما باز لازم میدانم و برای دلگرمی عرض میکنم که این مطالب حاصل سالها تجربه است چیزی در حدود 14 سال تلاس شبانه روزی ، در رابطه با این سه عنوان هر سوالی که احساس میکند که کمکی درجهت معامله کردن بهتر در بازارها ارائه میکند بی جواب نخواهد ماند انشاالله ،اما سوالات دیگر در تاپیک دیگری با عنوان دست نوشته های یک تریدر وجوددارد که دوستان در آن جا برای مطرح نمودن آزاد تر خواهند بود، انشاالله

با تشکر داود فرد
        سلام اقای فرد
        من هم ورود شما رو خوش آمد می گویم و با شناختی که از شخصیت مسئولیت پذیر و پر تلاش شما دارم مطمئنم که موجب کمک به سایر دوستان خواهید بود

فقط من تاپیکی که فرمودید دست نوشته های یک تریدر هست رو ندیدم.ایا هنوز ایجادش نکردین؟به نظر من بهتره این تاپیک رو در همون بخش ویژه تریدری ایجاد نمایید.

با تشکر از شما
        ویرایش توسط PCM : https://www.traderha.com/member/1-pcm در ساعت 04-09-2012, 06:31 PM

نظر

با سلام
          عرض ارادت پیشآپیش از زحمات شما ممنون هستم ، انشالله که مثمر ثمر واقع شود ، دوستان از امروز و یا فردا شروع بحث ها رو به صورت اجمالی خواهند داشت

نظر

تعریف ای از Rnag - Trend -Signal

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام

ابتدای صحبت یه تعریف از rang Trend signal داشته باشیم ، البته میدونم که خیلی از دوستان با این تعاریف آشنا هستند ولی یک بار بایدتعریف بشه و بعد از آن ممکنه چیزهای جدید هم داشته باشه تو این تعریف ها .انشالله که بهشون میرسم شاید دوستانی باشن که فکر کنند که این مطالب ارزش وقت تلف کردن رو داره یا خیر ! براشون بگم که مثلا یه ترند نداریم در یک زمان مثلا یک ساعته ،اشتباه نشه ! منظورم این نیست که در توالی زمان یکساعته ! 5 دقیقه آپ باشه 10دقیقه دآن !دریک لحظه ! یک ترند نداریم جوابش رو در وقت معین براتون میگم چطور ؟! الان فقط میگم که 2 تا داریم !
            حالا تعاریف :

دامنه حرکت قیمت در یک فاصله زمانی معین یعنی rang
            Range
            رنج مطمئنه Safe Range

اصلی بصورت 4 عدد( اصلی Rang رنج مطمئنه Safe Rang همسایه یا حاشیه Shadow Range در یک مدت زمان تعریف شده. از این به بعد منظور ماست:
            ----------------------------------------------------
            این تصویر رو ببینید انشاالله ما بقی فردا :

ویرایش توسط MehranPCM : https://www.traderha.com/member/2751-mehranpcm در ساعت 05-10-2012, 07:56 PM

نظر

thanks

Dear Fard
              Hi how do you do ?
              I am glad to see you in this frorum and I am waiting your usefule advice same as before .
              also happy NOROZ .

With best regards
              irajster

نظر

Dear Iraj
                Hi , thanx a lot Dear ! and you ?! , thank you about your complement ,i hope too this post , will be usefull and i hope see you here more and more!, write to us about your experience on markets, i am sure its will beuseful for all friends

نظر

جناب آقاي مهندس فرد

مطلع شدم جنابعالي تصميم داريد بخشي ازتجربيات خود را در اين فروم ارائه نماييد با عث افتخار من است كه يكي از بهترين تريدرهاي حال حاضر دنيا با كوله باري از تجربه حاصل از بيش از يك دهه تريد در بازار چنين تصميمي را گرفته است .
                  اكنون حضور من در اين فروم صرفا بعلت اعتبار بالاي تجربي و علمي شما در خصوص تريد است كه لازم مي دانم از ان استفاده كنم .
                  بيصبرانه تشنه اشنايي با تجربيات گرانبهاي شما هستم اميدوارم اعضاي فروم اين فرصت را مغتنم بشمارند و با بكار گيري مطالب ارزشمند يكي از بهترين تريدرهاي حال حاضر سودآوري معاملات خود را پيشرفت دهند .

با تشكر و احترام
                  Market Experiences

نظر

با سلام و سپاس بیکران از دوست بسیار عزیز و گرامی جناب مهندس همدانی

از این که شما را در این مکان زیارت مکنیم ، بسیار خرسندم و باعث دلگرمی فراوان ، وچود دوستانی همچون شما سطح علمی و تجربی فروم را بسیار بالا خواهد برد و باعث مزید امتنان است ، کسانی که شما را از نزدیک میشناسند جملگی بر این مطلب اذعان دارند که شما خود از بهترین های عرصه forex , oil , gold و همچنین مباحث نکیکال ، فاندانتال و مدیریت سرمایه میباشید

با سپاس درود فراوان ،خوش آمدید

داود فرد

نظر

ادامه مبحث Rang Trend Signal

بسم الله الرحمن الرحیم
                      با سلام

در ادامه ابتدا راحع به محیط safe rang و shadow Rang کمی صحبت کنیم و در ادامه برسیم به نوع حرکت بازار ها در این دو محیط یعنی نکته بسیار کلیدی که شاید دیدگاه خیلی از دوستان اساسا نسبت به حرکت قیمت در بازار ها تغییر کنه ،!
                      safe rang محیطی است که در یک زمان معین قیمت بیشتر در آن جا اصطلاحا بازی میکنه ، با پیکره و body candle رو تشکیل میدهد .
                      و shadow rang محیطی است که در یک زمان معین قیمت .کمتر اصطلاحا بازی میکنه ، با سایه shadow candle رو تشکیل میدهد .

شکل زیر رو صرف نظر از بحت trend که مربوط به بحث بعد میشود نگاه کنید : این همون چارت های خطی است در همان زمان که در شکل های قبلی داشته ایم ، اما
                      بصورت کندل! :

همین نکته کوچک شاید زندگی ها ی خیلی از کسانی که تو این بازارها کار میکنند رو تحت تاثیر قرار داده باشه و یا بده ! چطور ؟!!

وقتی حرکت بازار در body و shodow مطرح بشه روشن میشه ؟

ازتون میخوام به هر کسی که میشناسید و تو این بازاز ها به نوعی کار مییکنند بفرمایید این مطالب رو ملکه ذهن شون کنند نه این وقت یاد بگیرند و بیان و اینجا بخونن ، ادا کردن حق مطلب برای شما همین بس و حلال !

فرقی نمیکنه چه بازازی باشه در بازاری رو که دوست دارید چک کنید این یکی از اساس حرکت های بازارهاست!!! :

مارکت در safe range و در جهت ترند آهسته و کند حرکت میکنه و در shadow range تند و سریع ولی

ولی با هزاران ترفند عکس آون رو نشون میده چه تکنیکال و چه فاندامنتال
                      حال میخوام کمی این مطلب رو تو مارکت چک کنیم تا بیشتر ملکه ذهن بشه در آخر این بحت راجع به ترفند ها صحبت میکنم

سه نوع حرکت در بازاز داریم در جهت ترند !trendly ، -- عکس ترند !corrective یا حرکت اصلاحی - و شکست ترند یا بعدش عوض شدن آن = !
                      break out که راحع بشون صحبت میکنیم . و راحع به تظاهرات بازار در این نوع حرکت ها

انشالله

حق یار شما
                      ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 04-12-2012, 03:06 PM

نظر

sell in top buy in bootom , Relative to RTS (rang,trend , signal) .

بسم الله

سلام
                        راجع به sell in top و buy in bottom کسی از دوستان صحبتی داره مربوط بشه به بحث Rang و Trend ؟ دوستان معمولا این مطالب روی میدونن ما می خواهیم به ایم نکته برسیم که چرا با این که میدومنیم این مطلب رو ، 1 - نمی تونیم باور کنیم که sell in top یا buy in bottom هستش و 2 - اینکه اگر هم باور کنیم و پوزیشنی بگیریم نمی نونیم نگه داریمش ؟!! چرا ؟
                        ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 04-12-2012, 03:54 PM

نظر

آقای فرد عزیز، تاپیک بسیار مفیدی هست و قطعا همه استفاده می بریم. از همه بهتر همین شروع کردن شما از تعاریف کلمات هست چون اکثر دوستان دیگه بدون اینکه مشخص کنند منظورشون از کلماتی که به کار می برند چی هست صحبت را پیش می برند و در ادامه برقراری ارتباط و دنبال کردن موضوع (همراه با فهمش) مشکا و بعضا غیر ممکن میشه. این هم که مطلبی را مطرح می کنید و بعد صبر می کنید تا سئوال و جواب بشه عالیه. موفق باشید.

اگر ممکنه در مورد پست شماره 11 و اونجا که روی چارت نوشتید chart trend up but candle trend down توضیح بدید چرا می فرمائید ترند چارت بولیش هست و ترند کندل بیریش؟

نظر

نوشته اصلی توسط fard نمایش پست ها
                            بسم الله

سلام
                            راجع به sell in top و buy in bottom کسی از دوستان صحبتی داره مربوط بشه به بحث Rang و Trend ؟ دوستان معمولا این مطالب روی میدونن ما می خواهیم به ایم نکته برسیم که چرا با این که میدومنیم این مطلب رو ، 1 - نمی تونیم باور کنیم که sell in top یا buy in bottom هستش و 2 - اینکه اگر هم باور کنیم و پوزیشنی بگیریم نمی نونیم نگه داریمش ؟!! چرا ؟
                            سلام
                            خب صحبت شما کلی هست و میشه قبولش کرد
                            ولی به سیگنال buy من که در عکس کشیدم نگاه کنید
                            ما در پایین منطقه renge آماده ی buy کردن میشیم اما تکیه گاه نداریم که stoploss رو زیرش بذاریم پس صبر میکنیم مارکت یک حرکت کوچیک به سمت بالا کنه(موج 1) و میتونیم بالای موج 1 وارد معامله بشیم
                            که در نگاه ریز میشه خرید بالای موج اول
                            این نظر منه

بدرود
                            ویرایش توسط sadegh : https://www.traderha.com/member/4562-sadegh در ساعت 04-13-2012, 11:45 AM
                            هیچ پایانی برای چیزهایی که میتونیم تجربه کنیم وجود نداره...
                            باورهای محکم و قاطع حقیقت را بیش از دروغ تهدید میکنند
                            .

نظر

Sell in top buy in buttom در ارتباط با rang trend signal r .t.s

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام

ممنون از عکس ارسالی ، و ابنکه مطلب نوشته اید کار شما بسیار ارزشمند است چون کسی که مینوسه از کسی که نمینوسه یه قدم جلو تر هستش !

قدم به فدم بریم جلو 1- به سوال من یک بار دیگه توجه کنید

"
                              sell in top و buy in bottom کسی از دوستان صحبتی داره مربوط بشه به بحث Rang و Trend "

نکته ای که در این چنین مباحثی هست ، اینه که chart داره بعد شکل گیری راحع بهش صحبت میشه ! قضیه معمای حل شداست ، اما 2 نکته که من میخوام بگم اینه که :

1 - اساسا این جا تو این عکس بالا rang رو نمیبینم (
                              2- سیگنال خرید و فروشی هم من نمیبینم ( این خط SELL IN TOP , BUY IN BOTTOM ) اگر ب فرض هم در مارکت بشه دید 25 % فرصت ، حد اقل از دست رفته !!

و اگر کسی بر بتواند روی این عکس هم در بهترین موقعیت پوزیشن بگیره ! 50 درصد فرصت رو از دست میده !!

حالا میخواهیم از این عکس یه چیزی هم یاد بگیریم و جواب سوال بالا رو از دل همین عکس در بیاریم :
                              یه بار دیگه سوال رو ببیند :
                              "نمی تونیم باور کنیم که sell in top یا buy in bottom هستش و 2 - اینکه اگر هم باور کنیم و پوزیشنی بگیریم نمی نونیم نگه داریمش ؟!! چرا ؟"

علت که نمی تونیم باور کنیم اینه که نمی تونیم rang رو ترسیم کنیم به عکس های اولیه نگاه کنیم خیلی ساده rang پیدا شده :

تمرین : چند تا rang در مارکت ها برا ی خودتون در بیارید ! ساده خیلی ساده !!

یک راهنمایی : تمامه PATTERN ( الگو ها ) های تکنیکی خودشون به ذاته یه RANG هستن !

در ضمن تو این عکس زیر که بصورت خطی هستش به RANG و TREND توجه کنید . SIGNAL هم هست ولی فعلا به RANG و ،TREND فقط توجه کنید!

التماس دعا

داود فرد
                              ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 04-25-2012, 07:39 PM

نظر

پردازش ...
                              X