اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

پرسش و پاسخ تاپیک دانسته های یک تریدر فاندامنتالیست (بنیادی)

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط bhz67 نمایش پست ها
    سلام

خلیل جان سوالی داشتم در مورد volatility ارزها
    مثلا وقتی گفته میشه volatility یک ارز در روز 100 پیپ هست . منظور نوسان در یک جهته یا کل حرکت بالا و پایین ؟؟؟.

سوال دیگه اینکه در لینک زیر بهترین دوره برای تعیین volatility چیه ؟؟
    Forex Volatility
    سلام عزیزم

منظور کل حرکت از های تا لو در یک روز میباشد

برای دقت بیشتر این مقدار ولاتیلیتی هر روز را برای بازه چهار ماهه محاسبه کرده و میانگین میگیریم (عدد 16 )

نظر

نوشته اصلی توسط arffx نمایش پست ها
      خليل جان ما هميشه استفاده مي كنيم
      ميدونيد شخصا به دليل رشته تحصيليم به مباحث فاندامنتال بيشتر علاقه دارم. اما هم مباحث مشكل است و هم كمبود منابع ديده مي شود
      سوال من اين است كه چگونه است كه مباحث تكنيكال و فاندامنتال به هم گره ميخورد به ناخوداگاه. چه منطقي دارد. به عنوان مثال در يك جفت ارز و يا سهم تحليل تكنيكي در شرايط زماني خاص سيگنال باي مي دهد و درست در همان زمان ميبينيم كه يك مبحث و يا خبر فاندامنتاي رخ ميدهد. من هنوز پاسخ آن را پيدا نكرده ام
      با تشكر
      بستگی به دیدگاه شما داره !!

نمیشه اول جهت رو آنالیز کنیم از طریق بنیادی بعد از نظر تکنیکی در یک نقطه مناسب همجهت با بنیادی دست به معامله زد؟

یا نه ما یک موقعیت با جهت تکنیکی بدست آوردیم و در سایت های خبری به دنبال دیتاها و اخبار میگردیم که در اون موقعیت نیرو محرکه قیمت فراهم کنه در جهت تریدمون؟

نظر

سلام یک سوالم من دارم تولید ناخالص و خالص چیه ممنون

نظر

نوشته اصلی توسط kenareh نمایش پست ها
          درود بر شما

سوال شما خیلی جامع و خیلی جلوتر از مباحث آموزشی هست !

باز مشکلی نیست فردا یک جواب مفصل خواهم داد !

Gdp چیه فرقش با تولید ملی و خالص...

اما مباحث تریدریش میزاریم واسه پست آموزشیش !

ارادت

نظر

سلام آقا خلیل میخواستم بدونم مطلبی در باره همبستگی ارزها دارید؟ و اینکه اصولا هنوز همبستگی ارزها به معنای واقعی هست یا نه. چون بعضی منکر این موضوع هستند
            http://tadavomteam.com/

Market
            Is Not About Prediction. It Is About Reaction

نظر

تاپیک آموزشی دنبال کرده باشید توضیح دادم در مورد همبستگی !

ببینید و بررسی کنید چارت طلا فعلا در تایم روزانه با کدوم جفت ارز همبستگی داره !

منکرش کسی نمیتونه باشه ! بازارها و ارتباطشون انکار ناپذیره و این نبحث در تاپیک تحلیل بین بازاری میگنجه.

موفق باشید

نظر

نوشته اصلی توسط kenareh نمایش پست ها
                نوشته اصلی توسط pcmfund نمایش پست ها
                درود بر شما

سوال شما خیلی جامع و خیلی جلوتر از مباحث آموزشی هست !

باز مشکلی نیست فردا یک جواب مفصل خواهم داد !

Gdp چیه فرقش با تولید ملی و خالص...

اما مباحث تریدریش میزاریم واسه پست آموزشیش !

ارادت
                این پست زدم نگی خلیل بی فکر هست و....

مطالب آماده کردم منتهی زیاد بود و چون مبحث بعد جدول مدور که چیزی ازش نمونده همین تولید ناخالص هست کل مطالب گذاشتم واسه موقعش !

اما کلی داشته باش:

رشد اقتصادی بالاتر در یک اقتصاد از یک سو به منزله افزایش تولید کالاها و خدمات و از سوی دیگر به مفهوم رفا اقتصادی بیشتر تفسیر میشه ! پس رشد اقتصادی یا رشد درامد و تولید ملی {1} محسوب میشه

نرخ رشد اقتصادی یک کشور از رابطه درصد تغییر در تولید (درامد)ملی نسبت به سال گذشته به دست می اید.{2}

تولید ناخالص به دو بخش ملی و داخلی تقسیم میکنند:

تولید ناخالص ملی مجموع ارزش کالاها و خدمات نهایی تولید شده طی یک روره زمانی مشخص توسط افراد (در هر کجای دنیا که هستند ) یک کشور می باشد.

تولید ناخالص داخلی مجموع ارزش کالاها و خدمات تولید شده طی یک دوره مشخص در داخل کشور می باشد.

فرق این دوتا اینه که تولید ناخالص ملی ملاک ملیت است و در ناخالص داخلی ملاک سرزمین هست !

اگر از تولید ناخالص ملی (gnp) هزینه استهلاک کالاهای سرمایه ای ودیگر دارائی*های سرمایه ای کسر شود تولید خالص ملی (nnp) بدست می آید.

در همین حد کافی میدونم و الباقی مطالب میزاریم برای تاپیک آموزشی که حرفه ای تر روی این موضوع کار کنیم.یکی از مهمترین و پیچیده ترین موضوعات علم اقتصاد هست

ارادت خلیل

-----------------------------------------------------------------------------------------------
                {1}
                درامد ملی: عبارت است از مجموع تمامی درامدهای به دست آمده به وسیله خانوارها از جمله دستمزدها ,اجاره ها ،بهره های دریافتی و سود در طول یکسال
                تولید ملی:عبارت است از مجموع ارزش پولی تمامی کالاها و خدمات تولید شده در اقتصاد در طول یکسال.

{2}
                نرخ رشد اقتصاد=تولید ملی سال جاری منهای تولید ملی سال گذشته تقسیم بر تولید ملی سال گذشته ضربدر 100

نظر

دوستان تا آخر نوامبر که هفت روز دیگه مونده پست آموزشی نمیزنم و میخوام به سوالاتتون جواب بدم تا اینجای کار که پیش رفتیم.

خیلی مطلب در تاپیک پوزیشن های بلومبرگی هست اونجا هم سوالی دارین بپرسین، بعضی وقت ها مطالب آموزشی اونجا هم درج میکنم مثل تزریق نقدینگی qe... که آخرین مطلب آموزشی بود که درج کردم و در ذهنم بود!

پس تا هفت روز مجازید سوال بپرسید کوبنده ! تاپیک رو به دقت بخونید ! شده چند بار هر مطلب بخونید تا سوالات بیاد دستتون !

بپرسید که من همیشگی نیستما !

فدای محبت همتون!

نظر

حاجی خیلی دوست داریم .

حاجی خدای ناکرده کسالتی داشتید ؟

هدف همگی ما کسب سود از این بازار هست پس به نظر شما اگر تاثیر موارد بنیادی را همزمان با تدریس مورد بررسی قرار بدید بهتر نیست ؟

یعنی وقتی صحبت از نرخ رشد اقتصاد و و و و و میشه در اخر مطلب اگر مثال عملی زده بشه بهتره و در طول روز در رابطه با مطالب تدریس شده قبلی بازار را بررسی کنیم که در اینصورت هم تمرین میشه هم وطلب کاربردی تر میشه و نحوه استفاده از ان در ترید روشنتر میشه .

نظر شما چیه ؟

ممنون -

نظر

نوشته اصلی توسط ocean نمایش پست ها
                      حاجی خیلی دوست داریم .

حاجی خدای ناکرده کسالتی داشتید ؟

هدف همگی ما کسب سود از این بازار هست پس به نظر شما اگر تاثیر موارد بنیادی را همزمان با تدریس مورد بررسی قرار بدید بهتر نیست ؟

یعنی وقتی صحبت از نرخ رشد اقتصاد و و و و و میشه در اخر مطلب اگر مثال عملی زده بشه بهتره و در طول روز در رابطه با مطالب تدریس شده قبلی بازار را بررسی کنیم که در اینصورت هم تمرین میشه هم وطلب کاربردی تر میشه و نحوه استفاده از ان در ترید روشنتر میشه .

نظر شما چیه ؟

ممنون -
                      مرسی از لطفتون ، انشالله به لطف خداوند منان حالم بهتر میشه !

بنیادی علم تکنیکی نیست !

شما با هر ابزار تکنیکی به صورت منفرد میتوانید روی چارت پیاده کنید ! اما بنیادی مثل پازل هست که باید متغییرها در کنار یکدیگر بزاری و با توجه به رابطه ای که دارند نتیجه گیری کنید!

تاپیک بلومبرگی دنبال کرده باشید خیلی وقتها اوضیحات خودم در این باره دادم و مطالب آموزشی هم در خلال بحث ها عنوان کردم.

بلفرض من رکود شدید ایالات متخده زمانی که تولید ناخالص به زیر تورم افول کرده بود بیان کردم و دو جلسه بعدی نشست بانک مرکزی ساست تسهیلی و خرید اوراق دوره سوم رو اجرا کردند ! خوب اینها کاربردها هستند

مباحث بازدهی من خیلی پست زدم و جهت رو آنالیز کردم در همون تاپیک بلومبرگی ولی یه نفر نیومد این جدول بزاره یک آنالیزی بکنه...

این سبک واقعا انرژی میخواد و یک مرد قوی اراده !

فدات

نظر

با سلام خدمت تمامی دوستان
                        استاد یکی دوتا سوال دارم اگه جواب بدید ممنون میشم
                        بازده اوراق قرضه چیست؟ و چه رابطه ای با ارز دارد؟
                        نقدینگی چیست ؟ و چه رابطه ای با ارز دارد؟
                        ممنون
                        (( هرچه پیش از این بوده بعد از این هم خواهد بود))

نظر

نوشته اصلی توسط k1332 نمایش پست ها
                          با سلام خدمت تمامی دوستان
                          استاد یکی دوتا سوال دارم اگه جواب بدید ممنون میشم
                          ممنون
                          سلام عزیزم

تغریف اوراق از اینجا داشته باش تا سر موقع بیشتر به این موضوع بپردازیم ، رابطه مستقیم با ارز داره!
                          ================================================== =====

به حجم پول در گردش نقدینگی گفته می شود. حجم پول در گردش شامل دو مولفه پایه پولی (Monetary Base) و ضریب فزاینده پولی است. پایه پولی یا همان پول پر قدرت به مجموع اسکناس و مسکوک در گردش به علاوه سپرده بانکها نزد بانک مرکزی گفته می شود ولی این عامل به تنهایی حجم پول در گزدش را تعیین نمی کند و ضریب فزاینده پولی ناشی از فعالیت های بانکهای تجاری و تعاملات اقتصادی مردم نیز به عنوان مولفه مهم نقدینگی عمل می کند به گونه اییکه اگر نرخ ذخیره قانونی بانکها نزد بانک مرکزی برایر (r) باشد حجم پول در گردش برایر نسبت پایه پولی (D) به نرخ ذخیره می باشد. به عبارتی حجم پول در گزدش برابر (D/r) خواهد بود. واضح است که هر قدر نرخ ذخیره قانونی بانکها نزد بانک مرکزی بیشتر باشد قدرت تولید پول بانکها تضعیف شده و حجم کلی نقدینگی به سمت مقدار پایه پولی میل می کند.
                          نکته 1: عوامل تاثیر گذار در نقدینگی پنج رکن بانک مرکزی، نظام بانکی، مردم، دولت و بخش خارجی است.
                          نکته 2: حجم نقدینگی در یک اقتصاد باید متناسب با میزان تولید کالا و خدمات باشد. در غیر این صورت بدون تردید باعث تورم با رکود در تولید خواهد شد.

نظر

با سلام خدمت خلیل عزیز

چند سوال داشتم که اینجا میپرسم :

1- در حالت کلی میبینیم که با افزایش تورم یا مثلا cpi ارزش یک ارز بالا میره! پس چرا تو کشور ما هرچه تورم بالاتر میره ارزش ریال بیشتر سقوط میکنه؟؟؟ فرق این دو تورم چیه؟؟
                            2- منظور از تورم تولید کننده چیه؟؟؟
                            3- رکود تورمی یعنی چی؟؟؟؟

با سپاس
                            در این بازار اگر سودی است ،با درویش خرسند است ...

نظر

نوشته اصلی توسط bhz67 نمایش پست ها
                              با سلام خدمت خلیل عزیز

چند سوال داشتم که اینجا میپرسم :

1- در حالت کلی میبینیم که با افزایش تورم یا مثلا cpi ارزش یک ارز بالا میره! پس چرا تو کشور ما هرچه تورم بالاتر میره ارزش ریال بیشتر سقوط میکنه؟؟؟ فرق این دو تورم چیه؟؟
                              2- منظور از تورم تولید کننده چیه؟؟؟
                              3- رکود تورمی یعنی چی؟؟؟؟

با سپاس
                              اجازه بدید به مباحث تورم برسید خود به خود این سوالات رفع ابهام خواهد شد. رو مطالبی که گذاشته موردی هست عنوان کنید !

فداتم

نظر

درود خلیل حان
                                اگه لطف کنی برام فرق اوراق قرضه و بازده اوراق قرضه را مختصر بگی برام ممنون میشم و بشکافونی خیلی خوب میشه
                                اصلا فرقی داره یا من الکی هی میپرسم
                                در ضمن ما یکم گیچ میزنیم شرمنده هی میپرسیم
                                (( هرچه پیش از این بوده بعد از این هم خواهد بود))

نظر

پردازش ...
                                X