اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

سود ماهیانه شما چقدر است؟

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• سود ماهیانه شما چقدر است؟

خوشحالم که می بینم اکثر دوستان ذهنیت درستی از سودهای واقعی و غیرواقعی دارند.

این سود ها در حساب های دمو به هیچ وجه قابل بدست اومدن در حساب ریل نیست و در حساب ریل قضیه تا حدی جدی میشه که اگر شما بتونید اصل حسابتون رو بعد از مدتها نگه دارید به نوعی برنده هستید. هر چی سعی کنید میزان توقع خودتون رو از بازار کاهش بدهید بهتر می تونید در دنیای ریل سود کنید. در حساب هایی با رقم بالا شما اگر سالی 10 تا 20 درصد هم سود کنید یک برنده قاطع هستید ( البته به شرطی که حساب به ارز غیر ریال باشه)

ببینید دوستان موضوعی در ایران هست که باعث شده میزان کال مارجین شده ها بالاتر بره. در کشورهای دیگر سود و بهره های سالیانه بسیار پاییتنر از ایران هست. در اونجا شما اگر سرمایتون در یک سال 10 درصد هم سود کنه ثروتمندتر شده اید. اما در ایران تورم و سود و بهره خیلی بالاتره و برای همین شما اگر 30 درصد در یکسال سود کنید نه تنها ثروتمند تر نشده اید احتمالا قدرت خریدتون پایین تر هم اومده.

این موضوع باعث میشه زمانی که وارد این بازار میشم میگیم 20 درصد سالیانه کمه و بازارهای دیگری هستند که در سال بیشتر می دهند. این عده درست می گویند اما مشروط به اینکه پول شما به ریال باشه. اگر پول شما به دلار یا ارز کشورهای دیگر باشه موضوع تفاوت می کنه.

فرض کنید که شما در سال گذشته یک حساب 10 هزار دلاری رو باز کرده اید با دلار 1100 تومان که میشه 11 میلیون تومان
    اگر در یکسال گذشته 20 درصد سود کرده باشید حساب شده 12 هزار دلار که با قیمت دلار 1900 تومان شده 23 میلیون تومان

پس شما بالای 105 درصد سود کرده اید به لحاظ ریالی و 20 درصد به لحاظ ارزی

البته نباید خودمون رو گول بزنیم چون این ارزش ریال بوده که افت کرده و سود واقعی محسوب نمیشه اما شما جلوی ضرری که می تونسته با کاهش ارزش پول براتون اتفاق بیفته گرفته اید که نوعی سود کردن هست.

اینها رو همه گفتم که بگم شما اگر ماهی 1.5 تا 2 درصد هم سود کنید اما این سود متوسط رو بتونید در دراز مدت به دست بیارید یک ثروتمند قاطع خواهید شد. حالا که میبینیم با 2 درصد سود در ماه می تونم برنده باشم چرا برنامه ریزی هایم رو کنترل شده نکنم؟ چرا ریسک هایم رو منطقی تعیین نکنم؟ چرا بر اساس پلان ترید نکنم؟ و ...

گرفتن سود از این بازار ساده تر از اونیه که تصور می کنید اما متاسفانه حرص و طمع و عدم محدودیت در بازار ( که بزرگترین ضربه اش از لوریج هست) باعث میشه 95 درصد همین ماهی 1.5 درصد هم در دراز مدت به دست نمیارند.

اگر روزی در این بازار کاره ای بشم اولین کاری که می کنم برداشتن لوریج هست چون عامل بدبختی تریدرهاست. یاد بگیرید با پول واقعی خودتون ترید کنید نه با کردیتی که بروکر به شما می دهد. تمام بروکرهای دنیا فقط به فکر جیب خودشون و کمیسیونی هستند که از معاملات شما نصیبشون میشه (اسپرد) و هر چه به شما لوریج بالاتری دهند شما با لات بالاتری می تونید وارد بشید و کمیسیونشون زیاد میشه. بروکرها درواقع همون دلال ارز میدان فردوسی هستند که خب اونم یک شغله مثل بقیه شغل ها. پس واقع بین باشید و به فکر کسب سود دایمی از بازار با پول واقعیتون ولو کمتر از آنچه همه می گویند باشید.

ارادتمند- بهزاد
    ویرایش توسط بهزاد بهزادی : https://www.traderha.com/member/5272-بهزاد-بهزادی در ساعت 07-05-2012, 11:32 AM

نوشته اصلی توسط بهزاد بهزادی نمایش پست ها
    خوشحالم که می بینم اکثر دوستان ذهنیت درستی از سودهای واقعی و غیرواقعی دارند.

این سود ها در حساب های دمو به هیچ وجه قابل بدست اومدن در حساب ریل نیست و در حساب ریل قضیه تا حدی جدی میشه که اگر شما بتونید اصل حسابتون رو بعد از مدتها نگه دارید به نوعی برنده هستید. هر چی سعی کنید میزان توقع خودتون رو از بازار کاهش بدهید بهتر می تونید در دنیای ریل سود کنید. در حساب هایی با رقم بالا شما اگر سالی 10 تا 20 درصد هم سود کنید یک برنده قاطع هستید ( البته به شرطی که حساب به ارز غیر ریال باشه)

ببینید دوستان موضوعی در ایران هست که باعث شده میزان کال مارجین شده ها بالاتر بره. در کشورهای دیگر سود و بهره های سالیانه بسیار پاییتنر از ایران هست. در اونجا شما اگر سرمایتون در یک سال 10 درصد هم سود کنه ثروتمندتر شده اید. اما در ایران تورم و سود و بهره خیلی بالاتره و برای همین شما اگر 30 درصد در یکسال سود کنید نه تنها ثروتمند تر نشده اید احتمالا قدرت خریدتون پایین تر هم اومده.

این موضوع باعث میشه زمانی که وارد این بازار میشم میگیم 20 درصد سالیانه کمه و بازارهای دیگری هستند که در سال بیشتر می دهند. این عده درست می گویند اما مشروط به اینکه پول شما به ریال باشه. اگر پول شما به دلار یا ارز کشورهای دیگر باشه موضوع تفاوت می کنه.

فرض کنید که شما در سال گذشته یک حساب 10 هزار دلاری رو باز کرده اید با دلار 1100 تومان که میشه 11 میلیون تومان
    اگر در یکسال گذشته 20 درصد سود کرده باشید حساب شده 12 هزار دلار که با قیمت دلار 1900 تومان شده 23 میلیون تومان

پس شما بالای 105 درصد سود کرده اید به لحاظ ریالی و 20 درصد به لحاظ ارزی

البته نباید خودمون رو گول بزنیم چون این ارزش ریال بوده که افت کرده و سود واقعی محسوب نمیشه اما شما جلوی ضرری که می تونسته با کاهش ارزش پول براتون اتفاق بیفته گرفته اید که نوعی سود کردن هست.

اینها رو همه گفتم که بگم شما اگر ماهی 1.5 تا 2 درصد هم سود کنید اما این سود متوسط رو بتونید در دراز مدت به دست بیارید یک ثروتمند قاطع خواهید شد. حالا که میبینیم با 2 درصد سود در ماه می تونم برنده باشم چرا برنامه ریزی هایم رو کنترل شده نکنم؟ چرا ریسک هایم رو منطقی تعیین نکنم؟ چرا بر اساس پلان ترید نکنم؟ و ...

گرفتن سود از این بازار ساده تر از اونیه که تصور می کنید اما متاسفانه حرص و طمع و عدم محدودیت در بازار ( که بزرگترین ضربه اش از لوریج هست) باعث میشه 95 درصد همین ماهی 1.5 درصد هم در دراز مدت به دست نمیارند.

اگر روزی در این بازار کاره ای بشم اولین کاری که می کنم برداشتن لوریج هست چون عامل بدبختی تریدرهاست. یاد بگیرید با پول واقعی خودتون ترید کنید نه با کردیتی که بروکر به شما می دهد. تمام بروکرهای دنیا فقط به فکر جیب خودشون و کمیسیونی هستند که از معاملات شما نصیبشون میشه (اسپرد) و هر چه به شما لوریج بالاتری دهند شما با لات بالاتری می تونید وارد بشید و کمیسیونشون زیاد میشه. بروکرها درواقع همون دلال ارز میدان فردوسی هستند که خب اونم یک شغله مثل بقیه شغل ها. پس واقع بین باشید و به فکر کسب سود دایمی از بازار با پول واقعیتون ولو کمتر از آنچه همه می گویند باشید.

ارادتمند- بهزاد

شما درست میفرمایید لورچ واقعا کشنده هست ولی وقتی در دراز مدت دیدی میتونی ماهانه بدون لورچ 1 درصد بگیری چه اشکالی داره که از اهرم 10 استفاده کنی تا سودت 10 برابر بشه

به نظر من ماهانه زیر 10 درصد هر کس از این بازار بگیره بهتره کنار بگذاره چون تو ایران کارهایی هست که میتونی پولت رو در سال 2 برابر کنی

البته مثالی که شما از سود کردن 105 درصدی زدید خیلی به دور از منطق هست چون همیشه قیمت ارز 70 یا 80 درصد افزایش نداره که ما هر ساله اون سود رو بکنیم یعنی سال دیگه قیمت دلار نخواهد شد 3500 تومان یا سال دیگرش 6000 تومان

نظر من اینه که ارزش اعصاب خوردی نداره سود 1 یا 2 درصدی در ماه

نظر

نوشته اصلی توسط ramin7500 نمایش پست ها

به نظر من ماهانه زیر 10 درصد هر کس از این بازار بگیره بهتره کنار بگذاره چون تو ایران کارهایی هست که میتونی پولت رو در سال 2 برابر کنی
      سلام رامین جان

چند تا سوال من رو جواب بدی ممنون میشم:

1- چه کارهایی هست که میشه پول رو در سال دو برابر کرد؟ (با استثناهایی که در گذشته اتفاق افتاده کاری نداریم. منظور فرصت های زنده و کاملا مطمین از نتیجه هست)

2- چرا تصور می کنید قیمت ارز دیگر بالا نمیره. فرمول بدست اوردن قیمت واقعی ارز خیلی ساده هست. با فرض اینکه در عرصه سیاست زور دو طرف یکی باشه کافیه شما بر اساس نرخ تورم و رشد اقتصادی آمریکا و ایران ارزش این رو بدست اورید. مطابق امار اقتصاد دانان دلار 7 تومانی در حال حاضر قیمت واقعیش بین 3800 تا 4000 تومان هست. حالا اینکه بانک با چه ذهنیتی در طی سالیان گذشته با نگه داشتن ثابت قیمت دلار به اقتصاد پویای کشور لطمه زده بماند. چیزی که مشخص هست دلار الان عطش زیادی داره که این گپ رو تا 4000 تومان پر کنه و موارد سیاسی این بهانه رو بهش داده.

اما قبول دارم که اختلاف نظر وجود داره و همون پارسال که من کل سرمایه ام رو تبدیل به دلار کردم خیلی ها رفتند سمت بورس. من پول ریالیم دو برابر شد و اونها ارزش پولشون نصف شد. شاید امسال کسی که ریال نگه داره برنده باشه. الله اعلم!

این حرفها رو زدم که بگم وقتی میگی پول دو برابر بشه افت ریال رو حساب کن و اینکه بر اساس تورم بازی کنید بهش نمیگن سود. من می تونستم 6 ماه پیش 100 تا مزدا بخرم و الان 50 درصد رو هرکدوم سود کرده باشم. اینها رو حساب نکن چون اینها سود نیستند بی ارزش شدن پول رایج کشوره...

ارادتمند- بهزاد

نظر

نوشته اصلی توسط بهزاد بهزادی نمایش پست ها
        سلام رامین جان

چند تا سوال من رو جواب بدی ممنون میشم:

1- چه کارهایی هست که میشه پول رو در سال دو برابر کرد؟ (با استثناهایی که در گذشته اتفاق افتاده کاری نداریم. منظور فرصت های زنده و کاملا مطمین از نتیجه هست)

2- چرا تصور می کنید قیمت ارز دیگر بالا نمیره. فرمول بدست اوردن قیمت واقعی ارز خیلی ساده هست. با فرض اینکه در عرصه سیاست زور دو طرف یکی باشه کافیه شما بر اساس نرخ تورم و رشد اقتصادی آمریکا و ایران ارزش این رو بدست اورید. مطابق امار اقتصاد دانان دلار 7 تومانی در حال حاضر قیمت واقعیش بین 3800 تا 4000 تومان هست. حالا اینکه بانک با چه ذهنیتی در طی سالیان گذشته با نگه داشتن ثابت قیمت دلار به اقتصاد پویای کشور لطمه زده بماند. چیزی که مشخص هست دلار الان عطش زیادی داره که این گپ رو تا 4000 تومان پر کنه و موارد سیاسی این بهانه رو بهش داده.

اما قبول دارم که اختلاف نظر وجود داره و همون پارسال که من کل سرمایه ام رو تبدیل به دلار کردم خیلی ها رفتند سمت بورس. من پول ریالیم دو برابر شد و اونها ارزش پولشون نصف شد. شاید امسال کسی که ریال نگه داره برنده باشه. الله اعلم!

این حرفها رو زدم که بگم وقتی میگی پول دو برابر بشه افت ریال رو حساب کن و اینکه بر اساس تورم بازی کنید بهش نمیگن سود. من می تونستم 6 ماه پیش 100 تا مزدا بخرم و الان 50 درصد رو هرکدوم سود کرده باشم. اینها رو حساب نکن چون اینها سود نیستند بی ارزش شدن پول رایج کشوره...

ارادتمند- بهزاد

بحث من سر این نیست که قیمت دلار افزایش پیدا نمیکنه بلکه من هم با شما موافق هستم که قیمت هر ساله افزایش پیدا میکنه چون تو ایران تورم چیزی حدود 20 یا 30 برابر خارج از ایران هست و تاثیر خودش رو میذاره

ولی این محاسبات شما اشتباه هست که میفرمایی 10 هزار تا با 1100 تومن خریده ام الان 1900 تومن شده و با احتساب 20 درصد سود ارزی خودم در سال 105 درصد سود کرده ام

مشکل اینجاست که شما همیشه افزایش قیمت دلار رو در این بزرگی نداری یعنی امسال چیزی حدود 70 درصد افزایش قیمت دلار رو داشتیم ولی این افزایش همه ساله در این حد انجام نمیشه پس شما نمیتونی بگی همه ساله 105 درصد سود میکنم با سود 20 درصدی

کار که زیاد هست مونده شما از چه کاری خوشت بیاد و علاقه داشته باشی و سررشته داشته باشی

فرق سود اون کار شما در ایران با این کار شما این هم هست که چند نفر میشناسنت و دفتر و دستک و اینا واسه خودت جمع و جور میکنی شاید پولش و سودش کمتر از سالانه 2 برابر باشه ولی لذتی که میبری 10 ها برابر هست و باعث میشی چند نفر زندگی خانواده خودشون رو از اون مکان تامین کنن

الان اونقدر کار ریخته واسه سرمایه گذاری فقط باید بلد باشی کجا سرمایتو بذاری

نظر

راهنمایی

دوست عزیز لطف میکنی چندتا از این کارها بیان کنید واقعا ممنون میشم در ضمن بیشتر کسانی که توی فارکس هستند سرمایه در حد 1000 دلار و کمتر دارند برای این افراد هم کاری بهتر از فارکس سراغ دارید؟
          در ف ا رک س هر چه کمتر بدانید موفقتر هستید !

اساس کار در ف ا ر کس مدیریت سرمایه با یک توجیه تکنیکال هست !

همیشه بیاد داشته باشید انچیزی که در ف.ارکس تمام میشود "فرصتهای معاملاتی" نیست بلکه سرمایه شماست !

همه نوشتهایم جنبه اموزشی داردو نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان ندارد !

نظر

نوشته اصلی توسط moslemb نمایش پست ها
            دوست عزیز لطف میکنی چندتا از این کارها بیان کنید واقعا ممنون میشم در ضمن بیشتر کسانی که توی فارکس هستند سرمایه در حد 1000 دلار و کمتر دارند برای این افراد هم کاری بهتر از فارکس سراغ دارید؟

بحث سر سرمایه های بزرگ هست نه سرمایه 1000 دلاری یعنی بهترین کار برای این 1000 دلار همین فارکسه تا شما بعد این که تونستی خوب سود کنی اهرمت رو بالا ببری و به 10 یا 20 برسونی و سودی در حد 10 هزار دلار برداری تا واست صرف کنه کار کردن

من زمینه کاری خودم رو میدونم که به درد شما نمیخوره باید ببینی در چه کاری تخصص داری

ساده کار رو بگم یکی از دوستان خود من آدم خیلی فعال و اهل کاری هست شروع کرد به بسته بندی و فروش حبوبات در شهر خودمون بعد از حدود 5 سال الان دیگه بعضی جنساش رو به ایران نمیده بلکه محصولاتش رو تغییر داده به آجیل و غیره و به چند کشور صادر میکنه به نظر شما اون که از صفر شروع کرده موفق نیست

ساده ترین راه درآمد اینه که به محیط اطراف نگاه کنی ببینی اکثریت چی لازم دارن و از چه مشکلی رنج میبرن اگه تونستی راه حل پیدا کنی پول خودش میاد طرفت

کار که فقط فارکس نیست

نظر

بحث به کجا کشيد.

من يک وال ميکنم از اقا رامين و اقا بهزاد.
              بحث من اصلا رو سود نيست
              من ميگم ميشه بدون ضرر معامله کرد شما ميگين نميشه.
              من در اولين پست در اين فروم اين کارا کردم ، چطوري؟

ميدونيم قواعد دمو با ريل يکسان. احتمالا بگين يکسان نيست مثلا احساس خطر سرمايه نميکني (همان قانون سوم)
              من خواهم گفت شما با نفر کناريت يکسان نيستيد ، قدرت ريسک شما با نف کناري فرق ميکند، در نتيجه اين ريسک پارامتر متغيير است.
              وقتي عبارتي يک پارامتر شد مقدار آن کم و زياد ميشود.
              حال براي اين پارامتر دخيل نباشد. از حساب دمو استفاده ميکنيم
              حساب دموتمام قواعد ريل را دارد (جز پارامتر اخساس که وابسته به شخص است.)

با اين پيش فرض ميريم جولو
              بازار فارکس 2 سويه است يعني ما در حال سود يا ضرر يا از بازار خارج شده ايد.
              پس انتخاب حرکت درست يا ارش است يا فرش (سود يا ضرر)

پارادوکس ايجاد شده؟
              گفته اند بايد ضرر کرد چون نمي شود هميشه تشخيص درست داد.
              Bay چطور انجام داده؟(رشد سرمايه مد نظر من نيست بلکه تعداد معاملات درست مد نظر من است.)

با توجه به اين که همين اتفاق در حساب هاي ريل و دمو يکسان است . چگونه در حساب دمو مي شود و درريل نمي شود؟
              (از فاکتور احساس استفاده نکنيد چون در هيچ حساب دمو احساس نيست ، و احساس يک پارامتر متغيير است.)

تعداد معاملات درست چگونه ميتوانيد توجيح کنيد؟ (بدون در نظر گرفتن افزايش سرمايه ، بحث من در اينجا فقط تعداد معاملات درست)
              ميدانيم هم که براي درست بودن بايد جاي مناسب و مکان مناسب انتخاب کرد و اگر اين اتفاق رخ ندهد ، شما محکوم به ضرر دادن هستيد

با احترام
              محمد نبي زماني
              لينک موضوعات نوشته شده توسط اينجانب

نظر

یک سوال اگر در این بازار ابزاری بنام حد سود و حد ضرر تعریف نمیشد چطور معامله میکردیم ؟ چطور بفکر سود در اوردن از این بازار بودیم؟ طبق این فرض چه استراژی مینوشتیم؟
                در ف ا رک س هر چه کمتر بدانید موفقتر هستید !

اساس کار در ف ا ر کس مدیریت سرمایه با یک توجیه تکنیکال هست !

همیشه بیاد داشته باشید انچیزی که در ف.ارکس تمام میشود "فرصتهای معاملاتی" نیست بلکه سرمایه شماست !

همه نوشتهایم جنبه اموزشی داردو نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان ندارد !

نظر

نوشته اصلی توسط Navid نمایش پست ها
                  بحث به کجا کشيد.

من يک وال ميکنم از اقا رامين و اقا بهزاد.
                  بحث من اصلا رو سود نيست
                  من ميگم ميشه بدون ضرر معامله کرد شما ميگين نميشه.
                  من در اولين پست در اين فروم اين کارا کردم ، چطوري؟

ميدونيم قواعد دمو با ريل يکسان. احتمالا بگين يکسان نيست مثلا احساس خطر سرمايه نميکني (همان قانون سوم)
                  من خواهم گفت شما با نفر کناريت يکسان نيستيد ، قدرت ريسک شما با نف کناري فرق ميکند، در نتيجه اين ريسک پارامتر متغيير است.
                  وقتي عبارتي يک پارامتر شد مقدار آن کم و زياد ميشود.
                  حال براي اين پارامتر دخيل نباشد. از حساب دمو استفاده ميکنيم
                  حساب دموتمام قواعد ريل را دارد (جز پارامتر اخساس که وابسته به شخص است.)

با اين پيش فرض ميريم جولو
                  بازار فارکس 2 سويه است يعني ما در حال سود يا ضرر يا از بازار خارج شده ايد.
                  پس انتخاب حرکت درست يا ارش است يا فرش (سود يا ضرر)

پارادوکس ايجاد شده؟
                  گفته اند بايد ضرر کرد چون نمي شود هميشه تشخيص درست داد.
                  Bay چطور انجام داده؟(رشد سرمايه مد نظر من نيست بلکه تعداد معاملات درست مد نظر من است.)

با توجه به اين که همين اتفاق در حساب هاي ريل و دمو يکسان است . چگونه در حساب دمو مي شود و درريل نمي شود؟
                  (از فاکتور احساس استفاده نکنيد چون در هيچ حساب دمو احساس نيست ، و احساس يک پارامتر متغيير است.)

تعداد معاملات درست چگونه ميتوانيد توجيح کنيد؟ (بدون در نظر گرفتن افزايش سرمايه ، بحث من در اينجا فقط تعداد معاملات درست)
                  ميدانيم هم که براي درست بودن بايد جاي مناسب و مکان مناسب انتخاب کرد و اگر اين اتفاق رخ ندهد ، شما محکوم به ضرر دادن هستيد

با احترام
                  محمد نبي زماني

مهم تعداد معاملات سود ده نیست مهم تو سود بودن به مدت حداقل یک سال هست

تا کجا میشه ادامه داد مهم هست ایشون بلاخره یک بار اشتباه خواهند کرد و اون زمان مرگ حساب یا کال مارجین هست

چرا همه چی رو پیچیده میکنی برادر شما تجارت عادی رو در نظر بگیر اون نیز هم سود داره و زیان و این دو مقوله از هم جدا نیستند چون نثبت به هم معنا دارند نه تک تک

نظر

نوشته اصلی توسط moslemb نمایش پست ها
                    یک سوال اگر در این بازار ابزاری بنام حد سود و حد ضرر تعریف نمیشد چطور معامله میکردیم ؟ چطور بفکر سود در اوردن از این بازار بودیم؟ طبق این فرض چه استراژی مینوشتیم؟

این چیزی که شما میفرمایی امکان پذیر نیست و این دو مورد حذف شدنی نیستند چون در واقعیت شما جنسی را میخری و در نهایت اگر ضرر هم کنی هر چقدر اون جنس برات مونده ولی اینجا همه چیز مجازی هست و شما حتی میتونی پولت رو 0 کنی و هیچ چی دستت رو نگیره

مثلا بازاری پارچه میخره به علت رکود قیمتش نصف میشه ولی فرق اون با شما اینه که اون همون پارچه رو داره ولی ارزش اون نصف شده ولی همچنان اون جنس مادی و فیزیکی رو داره و میتونه نیگر داره شاید یه روز گرون شد و فروخت
                    برعکس ما که اگه بیشتر نیگر داریم شاید کل پولمون از دست بره چون همه چیز مجازی هست

نظر

مهم تعداد معاملات سود ده نیست مهم تو سود بودن به مدت حداقل یک سال هست

تا کجا میشه ادامه داد مهم هست ایشون بلاخره یک بار اشتباه خواهند کرد و اون زمان مرگ حساب یا کال مارجین هست

چرا همه چی رو پیچیده میکنی برادر شما تجارت عادی رو در نظر بگیر اون نیز هم سود داره و زیان و این دو مقوله از هم جدا نیستند چون نثبت به هم معنا دارند نه تک تک
                      "چرا همه چی رو پیچیده میکنی برادر شما تجارت عادی رو در نظر بگیر اون نیز هم سود داره و زیان و این دو مقوله از هم جدا نیستند چون نثبت به هم معنا دارند نه تک تک"
                      نه نه نه اصلا موافق نيستم ، قياس شما کاملا اشتباه است.
                      اين استراتژي معاملاتي تنها در بازار فارکس جواب گو است و حتي در بازار بورس ايران و بازار مشابه آن جوابگو نيست.

"مهم تعداد معاملات سود ده نیست مهم تو سود بودن به مدت حداقل یک سال هست "
                      اگر رو سود نباشه چطور رو سود ميبنده؟
                      مدت يک سال :
                      اميد داشتم مثل من دليل بياري (نه دليل کوچه بازاري)
                      اين استراتژي که داره استفاده ميکنه اصلا به زمان ربطي نداره ( زمان منظورم يکسال شماست.)

"تا کجا میشه ادامه داد مهم هست ایشون بلاخره یک بار اشتباه خواهند کرد و اون زمان مرگ حساب یا کال مارجین هست"
                      ميتونم بپرسم اين گفته شما نشات گرفته از چي؟
                      وقتي شما دقيقا نميدوني چيکار ميکنه و نقطه ضعف و قوت چيه، چطور اين گونه نتيجه گيري ميکني؟ و با صراحت بيان ميکني؟

نميگم کال ميشه يا نميشه (اگر کال بشه ميشه مثل بقيه دوستان)
                      اگر Bay کمي زيرک باشد. در حساب ريل ضرر مقطعي به خود وارد ميکند (نه ضرر ناشي از عدم درست تشخيص روند، بلکه ضرري که خودش با علت ميبنده ، اين علت دليل کال مارجين شدن نيست . بلکه دلايل نهفته ديگر است) و سرمايه بيرون ميکشه و ادامه کار ميده.

آقا مسلم
                      ميخوام جواب سوالتا با سوال بدم
                      اگر قرار بود ما ماکسيمم ها را به هم مينينمم به هم وصل کنيم و حمايت و مقاومت بکشيم پس چرا در روش اندرو ماکسيمم به مينيمم وصل ميکنيم؟
                      جواب : چون اندرو تعاريف را اصلاح کرده و توانسته روش جديد سود ده براي خود ايجاد کند.

اما جواب شما:
                      تعاريف که در ذهن شماست جواب چيزي نيست جز براي سود و ضرر کردن ولي با تغيير تعاريف مفاهيم جديد و روشهاي نوين براي تحليل به وجود خواهد آمد.

با احترام
                      محمد نبي زماني

نظر

سلام آقا نوید گل باحال
                        آقا زمانی یک خصوصیت جالب توجه ای که داره ، در عین اینکه خیلی با سواده و باهوشه ، ولی برای آموزش روشی در پیش گرفته که حرفهاش در ذهن میمونه . چرا؟؟ .... .
                        دیگر از خصوصیات جالبش روشش برای آموزش است ، از روش مرتاضی های هندی رو در پیش گرفته که آدم جون به لب میکنه تا شاگردخودش از فکرش استفاده کنه نه از فکر استاد
                        به هر حال نوید جان دوست داریم چه به من پیرمرد یادبدی یا ندی به هر حال یه جا روش ترید بدون ضررت رو در میارم.
                        شادی سراسر وجودت
                        WE LOVE YOU , PCM

باز کردنحساب درPCM از لینگ زیر همراه با پشتیبانی من در تحلیل eurusd , online را با من معامله کنید.

accuont real
                        account demo

نظر

نوشته اصلی توسط Navid نمایش پست ها
                          "چرا همه چی رو پیچیده میکنی برادر شما تجارت عادی رو در نظر بگیر اون نیز هم سود داره و زیان و این دو مقوله از هم جدا نیستند چون نثبت به هم معنا دارند نه تک تک"
                          نه نه نه اصلا موافق نيستم ، قياس شما کاملا اشتباه است.
                          اين استراتژي معاملاتي تنها در بازار فارکس جواب گو است و حتي در بازار بورس ايران و بازار مشابه آن جوابگو نيست.

"مهم تعداد معاملات سود ده نیست مهم تو سود بودن به مدت حداقل یک سال هست "
                          اگر رو سود نباشه چطور رو سود ميبنده؟
                          مدت يک سال :
                          اميد داشتم مثل من دليل بياري (نه دليل کوچه بازاري)
                          اين استراتژي که داره استفاده ميکنه اصلا به زمان ربطي نداره ( زمان منظورم يکسال شماست.)

"تا کجا میشه ادامه داد مهم هست ایشون بلاخره یک بار اشتباه خواهند کرد و اون زمان مرگ حساب یا کال مارجین هست"
                          ميتونم بپرسم اين گفته شما نشات گرفته از چي؟
                          وقتي شما دقيقا نميدوني چيکار ميکنه و نقطه ضعف و قوت چيه، چطور اين گونه نتيجه گيري ميکني؟ و با صراحت بيان ميکني؟

نميگم کال ميشه يا نميشه (اگر کال بشه ميشه مثل بقيه دوستان)
                          اگر Bay کمي زيرک باشد. در حساب ريل ضرر مقطعي به خود وارد ميکند (نه ضرر ناشي از عدم درست تشخيص روند، بلکه ضرري که خودش با علت ميبنده ، اين علت دليل کال مارجين شدن نيست . بلکه دلايل نهفته ديگر است) و سرمايه بيرون ميکشه و ادامه کار ميده.

آقا مسلم
                          ميخوام جواب سوالتا با سوال بدم
                          اگر قرار بود ما ماکسيمم ها را به هم مينينمم به هم وصل کنيم و حمايت و مقاومت بکشيم پس چرا در روش اندرو ماکسيمم به مينيمم وصل ميکنيم؟
                          جواب : چون اندرو تعاريف را اصلاح کرده و توانسته روش جديد سود ده براي خود ايجاد کند.

اما جواب شما:
                          تعاريف که در ذهن شماست جواب چيزي نيست جز براي سود و ضرر کردن ولي با تغيير تعاريف مفاهيم جديد و روشهاي نوين براي تحليل به وجود خواهد آمد.

با احترام
                          محمد نبي زماني

وقتي شما دقيقا نميدوني چيکار ميکنه و نقطه ضعف و قوت چيه، چطور اين گونه نتيجه گيري ميکني؟ و با صراحت بيان ميکنه؟

میدونید این رو از کجا میگم از اونجایی میگم که میدونم رسوندن بالانس به این حد اون هم در 2 هفته امکان پذیر نیست مگر اینکه بخوای با حجم بالا و اهرم بالای 100 وارد بشی این هم باعث میشه با تغییر 100 الی 150 پیپ قیمت حساب از بین بره و بلاخره یک بار این اشتباه انجام خواهد شد چه اکسپرت چه انسان

نظر

وقتي شما دقيقا نميدوني چيکار ميکنه و نقطه ضعف و قوت چيه، چطور اين گونه نتيجه گيري ميکني؟ و با صراحت بيان ميکنه؟

میدونید این رو از کجا میگم از اونجایی میگم که میدونم رسوندن بالانس به این حد اون هم در 2 هفته امکان پذیر نیست مگر اینکه بخوای با حجم بالا و اهرم بالای 100 وارد بشی این هم باعث میشه با تغییر 100 الی 150 پیپ قیمت حساب از بین بره و بلاخره یک بار این اشتباه انجام خواهد شد چه اکسپرت چه انسان

آقا بهزاد نظري نميدهند؟؟؟

آقا رامين
                            من اول بايد نشان دهم معاملات بدون نظر امکان دارد و بعد در مورد روش ها و متدهاي ان بحث شود.
                            150 پيپ که هيچ ، هزارو صد و پنجاه پيپ اونا از پا در نمياره.

2 عامل ميتونه شکستش بده
                            1. حق بروکر
                            2. بهره شب

اين روش اله کلنگ بازي ، حالا طول اله کلنگ 100 سانتي متر باشه يا 150 سانتي متر اصلا مهم نيست.
                            مهم دو نقطه است.
                            وقتي شما رو اوج هستي و طرف مقابلت پايين ( امکان پرت شدن هست)
                            وقتي شما پايين هستي و طرف مقابلت رو اوج )
                            و در اين دو حالت يک عامل مهم " ميزان ضربه"
                            فاصله نقطه اول تا نقطه دوم اصلا مهم نيست که چقدر طول ميکشه يا چطور ميري.

ديدگاه رياضي
                            در رياضي دو نوع ديدگاه داريم
                            1. ديدگاهي که ميگه مسير براي من مهم مثال رفتن شما از اصفهان به تهران
                            2. ديدگاه جا براش مهم : زماني ميخواهي برسي به فلان جا (کدوم مسير اصلا برات مهم نيست ، فقط برسي به آن نقطه

مثال خارج از رياضي (مبحث مدريت)
                            دوستاني دروس مدريت خواندن ميتوانند تاييد کنن گفته هاي اينجانب را يا تکذيب.
                            در مباحث مديريت دو ديدگاه است
                            1. مسير بحراني : مسيري که خط مرز پروژه ها روي ان است. مسيري که نشان ميدهد چقدر زمان پروژه طول ميکشه. مسيري که تمام تلاشها براي آن مسير است.
                            بقيه مسيرها ؟
                            مهم نه به اندازه مسير بحراني ، بقيه مسير جاده هستند يا بهتر بگم مسير بحراني شتاب دهنده است يا کند کننده
                            مثال بهتر اگر يک عمل در مسير بحراني زمان کم شود => طول زمان پروژه کم مي شود. (اگر زمان در مسير غير بحراني کم شود . تاثيري در هيچ جا ندارد.)

2. نقطه
                            کار فرما اصلا برايش اهميت نداره که شما از کدوم مسير حرکت ميکنيد . براش تاريخ انجام مهم که در فلان تاريخ پروژه فلان اقدام انجام شده باشد.

(البته اين تذکر بدم هر موضوعي يک مسير بحراني داره و يک نقطه بحراني، در پروژه ها فقط زمان نيست بلکه زمان، اقتصاد، نيرو انساني ، غيره )

اين جمله که ميگم احتمال ميدم تعجب ميکنيد.
                            مگه ميشه يک چيز مصرف کرد ولي داشته باشه مثلا لامپ روشن کني ولي برق مصرف نکنه، نميشه
                            ولي ميشه
                            کاتوليزگر ( علم شيمي ): موادي هستند که در ابتداي شروع واکنش مصرف مي شوند و سرعت واکنش هاي شيميايي را افزايش داده و در انتها توليد مي شوند.

حالا سوال؟ مگه ميشه معامله کرد ضرر نکرد
                            مثال بقاله سر کوچه هم جيب سود داشته باشه هم ضرر ، مثال پارچه و هزار و يک مثال ديگه

جواب مثالها کاملااشتباه است. ( اگر ميخواهي مثال بزني ، برق مثال نزن ، کاتوليزگر مثال بزن.)

دوستاني که رشته برق خواندند ميتوانند تاييد يا تاکذيب کنند.
                            برق با ولتاژ بالا نميشه ذخيره کرد براي بلند مدت
                            يکي اومد گفت قابل ذخيره سازي هست
                            گفتن نيست
                            گفت ميگم هست
                            گفتن همه ميگن نيست يعني نيست
                            گفت من ميگم هست

گفت جوابش خيلي راحته
                            گفت اره برق قابل ذخيره سازي نيست ولي آب هست.
                            گفت يعني چي
                            گفت ما يک نيرو داريم به نام پتانسيل گرانشي درسته؟ گفت اره
                            گفت برق قابل ذخيره سازي نيست درسته؟ گفت اره
                            گفت حوض ميسازم بالا کوه (منظور در ارتفاع) و چون نميشه برق ذخيره کرد آب ميدم بالا (منظور نيرو آب پمپاژ ميکنه به ارتفاع)
                            تا اينجا من نيرو برق من به پتانسيل تبديل کردم درسته؟ گفت اره
                            گفت کي برق ميخواي شش ماه ديگه درست؟ گفت اره
                            هر وقت خواستي آب ميدم پايين توربين ميچرخه ، برق توليد ميشه درسته گفت اره

گفت حالا ديدي برق ذخيره کرد. ( تنها با يک تغيير در ديدگاه ، تغيير المان ، تغيير پارامترو غيره)

و در پايان بايد بگم با ديدگاه شما نه ميشه برق ذخيره کرد نه ميشه کاتاليزگر توجيه کرد و هزار و يک نه ديگر.

با احترام
                            محمد نبي زماني

نظر

اين قسمت در پست قبل يادم رفت بگم

نميگم ريسک نميکنه
                              بالانس = جمع (پيپ * حجم)
                              وقتي شما پيپ ميبري بالا و حجم بالا، عاقلانه نيست. با يک مشتق گيري ساده متوجه ميشي بهترين حالت نصف حجم و نصف پيپ انتظار داري
                              پيپ نصف شده ( نصبت به انتظار شما و حجم دو برابر شده نصبت به معاملات قبل شما.
                              توجه : دوستان اين کارا نکنيد چون فلسفه نميدونيد در نتيجه دو سر ضرر ميدين هم حجم هم گرفتن پيپ کمتر ( خود دانيد)
                              در مورد بالانس : من گفتم در نمودارش استوپ چارتي ميده يعني داره رو مرز حرکت ميکنه ، براي خارج شدن از مرز و از بردن ريسک بايد اقدام کنه.
                              ( اين گفته را اولين بار در آناليز عملکرد افراد گفتم ، و گفته بودم نميدوم در پوش روي اين نقطه ضعف يا حل کرده) اگر حل کرده باشه اصلا نمي بازه( نه 100 پيپ نه 150 ) و اگر در پوش گزاشته باشه تا حد کال شدن ميره.( اين قسمت من اطلاعاتي ندارم و بحثي ندارم)

من صحبتم روي بالانس نيست روي تعداد معاملات درست . چطور به من جواب ميدينم؟
                              اين قسمت براي من با ديدگاه خودتان توجيه کنيد.

نظر

پردازش ...
                              X