اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

پرسش . پاسخ. تنها در حد راهنمایی.

بستن
این موضوع بسته شده است
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط numb نمایش پست ها
    درود

شما لطف دارین

بعضی از سوالاتتون رو فقط خود جناب گیتی میتونه جواب بده نقل قول نکردم اما قبلش بگم که برداشتم از صحبت.های شما اینه که احتمالا احساس کردین هدفم از اون پست دفاع مطلق از جناب گیتی بوده در صورتی که همچین قصدی نداشتم.

اگه منظور شما از اثبات ارائه استیتمنت کامل و بلند مدت باشه هیچ جوره نمیشه چون همچین چیزی ارائه نشده کما اینکه برای خیلی از روش.های دیگه و کسان(استادان) دیگه هم ارائه نشده اما دوستان با استناد به تجربه خودشان وقتی رو صرف موضوعات مطرح شده میکنن در آخر هم یا به نتیجه دلخواه میرسن یا نه،یه مقدار ساده.تر به قضیه نگاه کنیم دیدگاهی یا نظری بیان میشه به 2 صورت میشه برخورد کرد:
    1-از نظر شخص خواننده مطلب درستی به نظر میاد پس ارزش وقت گذاشتن داره
    2-از نظر شخص خواننده مطلب جالبی نیست پس ................
    در هر دو صورت مسئولیت با خود شخص هست تنها با درصدی میشه به درستی و یا نا درستی نظر صاحب دیدگاه رای داد.
    به هر صورت این بحث.ها خوبه چون آخرش مثل اون سیستم 100% که در انجمن کناری مطرح شد نمیشه،خاطرتون هست که؟

در مورد فروش تحلیل و ... هم بگم که خیلی از معامله گران موفق از کارهای جانبی(فروش تحلیل،کتاب،کلاس و سمینار) هم کسب درامد میکنن

ممنون از شما @};-

بدرود
    حمله و دفاع مطرح نیست - تصویری که از آیدی های سرشناس در ذهن بقیه شکل میگیره تا حد ممکن واقعی باشه .

مخاطب باید انتخاب کنه کاملا حق باشماست ولی در نظر داشته باشید تصویرسازی در شکل گیری ذهنیت بقیه موثر هست.

به طور مثال همان جمله هایلایت شده که شما بدون هیچ حسن یا سو نظری فرمودید میتونه بخشی از پروسه تصویر سازی و نهایتا بت سازی بشه !

تجربه آشنایی با ابر آیدی ها ! در چند سال گذشته باعث شده روی آنچه میخونم و میبینم نگاه انتقادی داشته باشم .

تجربه همان سیستم یا بهتر بگوییم سیستمهای صددرصدی داشتن نگاه نقادانه را الزامی میکند.

کسب درآمد جانبی مذموم نیست! مسئله قسمت اول جمله شماست :

خیلی از معامله گران موفق
    ...

این صفت نیاز به تعریفی مشخص دارد .

موفق باشید

نظر

درود بر دوستان.

ممنون که در مباحث شرکت کردید.

تا دیروز این مطالب را مطالعه نکرده بودم. اما جای تعجب داره که بسیاری از دوستان هنوز به دنبال اثبات موضوعات بچه گانه هستند. موضوعاتی که کاملا برای فعالان عرضه معامله گری مشخص شده است. و جز قوانین کلی بازار می باشد.

اگر من نیاز داشتم که مطالب و یا روش تحلیلی خودم را به فروش بگذارم از خیلی پیشتر اقدام به این کار می کردم. کما اینکه امکان ساختن فیلم و سریال های آموزشی چندصد ساعته برای همگان امکان پدیر است و خواهد بود.

متاسفانه یا خوشبختانه در انجمن هایی حضور دارم که مدیران و فعالانش هیچ گونه مراوداتی با هم ندارند و اما در مقایل در بعضی از انها برای یک کلاس ساده میلیون ها تومان از مشترکان خود کسب درآمد می کنند باید بگویم برای من این مسیله خیلی اهمیتی ندارد. زیرا نیاز مالی ندارم به انجام اینکار.

یادمان باشد :
      کسی که روش تحلیلی خود را به فروش می رساند، در واقع شکست های خود را به فروش می رساند.

هدف از حضور در این بخش تنها ارايه مطالب در قالب دیگر و تغییر دید دوستان بود و به جرات می توان گفت ؛تنها تاپیکی که تحلیل ها به صورت ترتیبی ارايه شد سپس مونیتور گردید و نتیجه ان مورد بررسی قرار گرفت این بخش بوده است. و هر تحلیل دارای هویت و نیتجه مشخص می باشد.

در انجمن دوست داشتنی قیمت ها،. تاپیکی وجود داشت به نام "معاملات دموکراتیک" که به همت دیگر دوستان زنده نگه داشته شد.

اما توقعی که از یک انجمن میره این نیست که هر کس انجا حضور داره کل مطالبی را که اموخته را بیان کنه کما اینکه وقتی شما یک روش معاملاتی را خریداری می کنید ( که همه شما اینکار را کرده اید - از خرید جزوه گرفته تا کتاب حتی دانلود یک فیلم ) توفع دارید کلیات مطرح بشه.

تمام مطالبی که مطرح شده از سال ۸۸ تا بدین روز، صحبت از دو خط حمایت / مقاومت در بازار بوده که مطمینا روش های شناسایی ویژه ای نیز برای ان آموخته اید
      مثل خطوط کامریلا
      پیوت و پیوت روزانه
      بررسی نمودار و پیدا کردن سقف و کف ها
      شناسایی موقعیت های روزانه بر اساس سشن های زمانی که اخبار تاثیر مستقیم بر انها داشته است (.الگوهای سشن ها )
      خطوط روند
      کانال های روند برخورد قیمت با خطوط و وجود واگرایی و همگرایی
      خطوط حمایت و مقاومت در فیبوناچی
      ترسیم خطوط روند بر اساس میزان بازگشت
      ...
      مطمپنا این روش ها در بازار های مالی جواب خواهند داد اما سوال اینجاست که چرا در مقاطعی.

نکته:
      ۴۰ لات ۵۰ لات در بازار / خرید و فروش در بازار بازار تبادلات ارزی چیز خاص و ویژه ای نیست که به چشم شما اینقدر بزرگ امده است.

چیزی که اهمیت داره نگاه و دید مثبتی است که می توانیم به نمودار و چارت داشت. و شناسایی روش هایی که هرگز در کتاب ها اموزشی / خاص / ویزه / جزوه ها / فیلم ها / کورس ها / ta / tma ااموزش داده نمی شود.

کتاب / سی / جزوه و هر انچرا که تهیه میشه مطمینا مفید خواهند بود برای انها که می خواهند دنباله رو دیگران باشند و از درک واقعیت و کلیات عاجزند.

خاطرمان باشد که همه چیز در کتاب ها و سی دی ها / کلاس های اموزشی و پرورشی بیان نمی شود.

بازاری که میزان نقد شوندگی ان ۱۰۰ درصد می باشد کسب میزان سود بسیار عادلانه می باشد.

باشد که آگاه شویم.

بدرود.
      ویرایش توسط پولدوست : https://www.traderha.com/member/10107-پولدوست در ساعت 05-17-2015, 12:39 PM

نظر

درود بر شما.

این هم تحلیلی برای انها که اهل تفکرند.

شادی سراسر وجودتان.

نظر

نوشته اصلی توسط پولدوست نمایش پست ها
          درود بر شما.

این هم تحلیلی برای انها که اهل تفکرند.

شادی سراسر وجودتان.

ممنون جناب مهندس گیتی عزیز
          فکنم نکته مهمی رو از این عکستون دریافت کردم...اگه درست فهمیده باشم قیمت باید ریزش سنگینی کند.
          خواهشا ازین تحلیل ها بیشتر بذارید.

نظر

درود بر شما.

خیر. برداشت شما خیلی به تفکر این تاپیک نزدیک نیست.

ما در این روش یک خط تعادلی و یک خط مقاومت / حمایت داریم که اگر قیمت این خط م/ح را بشکند بازار تغییر موضع خواهد داد و بلعکس.

اگر در یک روند نزولی باشیم و خط مقاومت شکسته شود،.بر این باور هستیم که بیشتر فعالان به خرید فکر می کنند و به دنبال خط حمایت خواهیم بود. و اگر این خط شکسته شود مجددا به دنبال خط مقاومت می گردیم.

شادی سراسر وجودتان.

نظر

سلام
              جناب مهندس گیتی
              ضمن خوش آمد گویی -حقیقتا دیدن پست های دوباره شما مرا خوشحال نمود.هر پست شما چراغ راهی است برای تمامی علاقمندان.
              اگر اشتباه نکنم. شرایطی مشابه تصویربالا در پوند هم بشرح زیر وجود داشت.

برای شما و تمامی دوستان و دوستداران شما بهترین ها را آرزو میکنم.
              موفق باشید
              اولین و کارآمد ترین و موثر ترین روش جهت ورود به بازار ، ورود در بالای خطوط حمایت و در زیر خطوط مقاومت می باشد. این اولین ، مهمترین و پر کاربرد ترین درسی است که یک تریدر باید بیاموزد.

نظر

درود بر شما.

خیر. برداشت شما خیلی به تفکر این تاپیک نزدیک نیست.

ما در این روش یک خط تعادلی و یک خط مقاومت / حمایت داریم که اگر قیمت این خط م/ح را بشکند بازار تغییر موضع خواهد داد و بلعکس.

اگر در یک روند نزولی باشیم و خط مقاومت شکسته شود،.بر این باور هستیم که بیشتر فعالان به خرید فکر می کنند و به دنبال خط حمایت خواهیم بود. و اگر این خط شکسته شود مجددا به دنبال خط مقاومت می گردیم.

شادی سراسر وجودتان.
                استاد عزیز مهندس گیتی عزیز و بزرگوار سپاس بیکران بابت توضیحاتتون
                حقیقتا تصاویر و نوشته های گهربار شما نگرش جدیدی نسبت به بازار در من ایجاد کرده...من تمام تلاشم را میکنم تا برداشت صحیحی از گفته ها و تصاویری که قرار میدهید داشته باشم و موشکافانه تر به مطالب شما بنگرم
                امیدوارم مطالب عمیق و زیبای شما برای ما علاقه مندان ادامه داشته باشد...
                سپاس مجدد

نظر

بازگشت "دوره ای" شما رو به خیل مشتاقان مکاشفه تبریک میگم .

اگر ایرادی نداره نیم نگاهی هم به پست 10 این تاپیک بندازید در مورد buy zone , sell zone .

سوال کلیدی است که چندین ماه پیش مطرح شد ...

نظر

درود بر شما.

ممنون خانم / آقای کیمیا.

اجازه بدید از انتها به ابتدا پاسخ بدهم.

گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
                    آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی

پاسخ :
                    هرگز نگیرم خرده چون کودکی تازه به راه / چون ندانم خرده من، هر چه بدانند به ز ما
                    دانش و لطفش گر ز حال ما شدست / ای دریغی گریه مستانه دیده است شبها ز ما

در این منطق ساده و بی الایش صحبت از دو محدوده خرید / فروش شد که در شرایط مختلف بازار به دنبال این مناطق هستیم. زیرا بر این باور هستیم ( نویسنده ). که بازار خریداران تا بازه قیمتی خاصی اولویت دارد و در غیر اینصورت اولویت خود را به فروشندگان می بخشد.

یک اتفاق شایع :
                    فرض کنید در محلی که شما در حال سکونت هستید،.قیمت هر متر اپارتمان ۱۲ میلیون تومان است و شما در زمینی به مساحت ۴۰۰ متر در یک خانه قدیمی زندگی می کنید.
                    پیشنهاداتی به شما در خصوص فروش خانه می شود. ( زمین )
                    آیا شما با قیمت متری ۱۲ میلیون رضایت به فروش می دهید ؟
                    ۱۴
                    میلیون چطور ؟
                    هفته اول :۲۰ ؟
                    هفته دوم : ۳۲؟
                    هفته سوم :۴۰؟
                    هفته چهارم : ۴۲.۵؟
                    هفته پنجم : ۴۴ ؟
                    ؟؟؟؟؟
                    هفته ششم : ۳۸.۵
                    هفته هفتم : ۳۷ ؟
                    دو ماه بدون پیشنهاد ؟
                    و سپس
                    ۴۰
                    اگر من بودم در هفته چهارم و متری ۴۲.۵ ، فروش را اولویت تمام صحبت هایم قرار می دادم.
                    شما چه افدامی می کردید ؟
                    پس هر چه قیمت ها افزایش می یابد توقع ما برای کسب سود بیشتر می شود.
                    حال این سناریو در بازار چگونه اتفاق می افتد ؟

کلیه خطوط توسط فرمولاسیون ویژه ای محاسبه می شوند. و ترسیم می گردند.
                    اما در این سالها کمی بهینه شده است. نمونه آن را می توانید ملاحظه نمایید.

شادی سراسر وجودتان

ویرایش توسط پولدوست : https://www.traderha.com/member/10107-پولدوست در ساعت 05-19-2015, 10:57 AM

نظر

درود بر شما.

ممنون خانم / آقای کیمیا.

اجازه بدید از انتها به ابتدا پاسخ بدهم.

گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
                      آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی

پاسخ :
                      هرگز نگیرم خرده چون کودکی تازه به راه / چون ندانم خرده من، هر چه بدانند به ز ما
                      دانش و لطفش گر ز حال ما شدست / ای دریغی گریه مستانه دیده است شبها ز ما

در این منطق ساده و بی الایش صحبت از دو محدوده خرید / فروش شد که در شرایط مختلف بازار به دنبال این مناطق هستیم. زیرا بر این باور هستیم ( نویسنده ). که بازار خریداران تا بازه قیمتی خاصی اولویت دارد و در غیر اینصورت اولویت خود را به فروشندگان می بخشد.

یک اتفاق شایع :
                      فرض کنید در محلی که شما در حال سکونت هستید،.قیمت هر متر اپارتمان ۱۲ میلیون تومان است و شما در زمینی به مساحت ۴۰۰ متر در یک خانه قدیمی زندگی می کنید.
                      پیشنهاداتی به شما در خصوص فروش خانه می شود. ( زمین )
                      آیا شما با قیمت متری ۱۲ میلیون رضایت به فروش می دهید ؟
                      ۱۴
                      میلیون چطور ؟
                      هفته اول :۲۰ ؟
                      هفته دوم : ۳۲؟
                      هفته سوم :۴۰؟
                      هفته چهارم : ۴۲.۵؟
                      هفته پنجم : ۴۴ ؟
                      ؟؟؟؟؟
                      هفته ششم : ۳۸.۵
                      هفته هفتم : ۳۷ ؟
                      دو ماه بدون پیشنهاد ؟
                      و سپس
                      ۴۰
                      اگر من بودم در هفته چهارم و متری ۴۲.۵ ، فروش را اولویت تمام صحبت هایم قرار می دادم.
                      شما چه افدامی می کردید ؟
                      پس هر چه قیمت ها افزایش می یابد توقع ما برای کسب سود بیشتر می شود.
                      حال این سناریو در بازار چگونه اتفاق می افتد ؟

کلیه خطوط توسط فرمولاسیون ویژه ای محاسبه می شوند. و ترسیم می گردند.
                      اما در این سالها کمی بهینه شده است. نمونه آن را می توانید ملاحظه نمایید.

شادی سراسر وجودتان

فرمولاسیون محاسبه خطوط اگر شخصی نیست لطفا مطرح کنید استفاده کنیم ممنون

نظر

درود بر شما.

این تاپیک با لطف دوستان ایجاد شده و تنها به بیان این ..تءوری اکتفا می کنم و اراپه نمونه های دقیق ان در بازار مالی بخصوص ارز.

دید بسیار ساده ای به بازار داریم ( تا بدینجا ) و هرگز در انجمن ها رمز گشایی نخواهد شد.

اگر جای دوستان بودم تنها از این خطوط استفاده می کردم.
                        زیرا روش محاسبه ان کاملا انحصاری می باشد.

شادی سراسر وجودتان.

نظر

جناب مهندس گیتی

سلام

احتراماً یک پرسش :چرا از تراز 76.4 به جای 78.6 استفاده میکنید ؟

با تشکر فراوان
                          در بازار نظم وجود ندارد ولی مطلقاً منطق رعایت میشود

نظر

درود بر شما.

ezzal جان.

۱۰۰ - ۲۳.۶ = ۷۶.۴

شادی سراسر وجودتان.

نظر

پردازش ...
                            X