اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

محاسبه مارجین و سود و ضرر

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• محاسبه مارجین و سود و ضرر

با سلام

در این تاپیک قصد دارم دانسته های خودم در مورد محاسبات مارجین و سود/ضرر در معاملا بر روی بازارهای مختلف بیان کنم

این یک تاپیک آموزشی نیست و نیاز به مشارکت و تعامل همه عزیزان هست و هر آنچه در این زمینه اطلاعات دارا هستید ، خوشحال میشم که به اشتراک بگذارید

این امر باعث میشه افراد نسبت به بازارهای مختلف ( سهام ، اوراق ، کالا و ارز ) دیدگاه بهتری داشته باشند و تعامل بهتری برقرار کنند

ارادتمند
    آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

سلام. خیلی ممنون از دوستان باتجربه اگر ار مبحث کارمزد و اسپرد معاملات در سیمبل های مختلف صحبت کنند

نظر

بنظر من تاپیک بسیار مفیدی برای همه دوستان خواهد بود .

نظر

سلام دوستان !
        من معنی این لورج رو درست متوجه نشدم !!
        الان ی حساب 300 دلاری ک داشته باشم با لورج 25 چه فرقی همین حساب با لورج 100 داره ؟؟
        یعنی تعداد پوزیشنهای باز بیشتر میشه یا مقدار لات !!؟

نظر

سلام

شب همگی بخیر
          برنامه نویسی متا تریدر ساخت اندیکاتور و اکسپرت درخواستی شما

نظر

نوشته اصلی توسط alirezanuri نمایش پست ها
            سلام دوستان !
            من معنی این لورج رو درست متوجه نشدم !!
            الان ی حساب 300 دلاری ک داشته باشم با لورج 25 چه فرقی همین حساب با لورج 100 داره ؟؟
            یعنی تعداد پوزیشنهای باز بیشتر میشه یا مقدار لات !!؟
            با سلام
            شما با لوریج 1:100 اگر 0.1 لات پوزیشن باز کنید شما به مارجین 100$ برای باز کردن پوزیشن نیاز دارید.
            اگر لوریج شما 1:200 باشد شما برای 0.1 لات نیاز به 50$ دارید
            اگر لوریج شما 1:25 باشد شما برای 0.1 لات نیاز به 400$ مارجین دارید.

مثلا شما اگر بالانستون 300 دلار باشه و یک پوزیشن 0.1 لات روی یک جفت ارز باز کنید (با فرض لوریج 1:100) شما می توانید تا 200$ ضرر روی این پوزیشن تحمل کنید و در این مقدار ضرر معامله شما به صورت خودکار بسته خواهد شد. این 200$ در صورتی که حساب استاندارد باشد معادل 200 پیپ خواهد بود.

ولی اگر همین حساب با لوریج 1:200 باشد معامله شما می تواند تا 250$ ضرر تحمل کند و بعد از آن بروکر به صورت خودکار معامله را خواهد بست چون حداقل مارجین موردنیاز برای این حجم 50$ می باشد.

و دقت داشته باشید که با لوریج 1:25 اصلا نمی توانید با حجم 0.1 وارد معامله شوید چون حداقل مارجین موردنیاز 400$ است و از بالانس شما بیشتر است.

یعنی لوریج که بیشتر باشه پوزیشن های در ضرر شما بیشتر می تونن باز بمونند چون حداقل مارجین موردنیازشون کمتره ولی دقت کنید که همین امر معمولا باعث میشه تریدر به امید برگشت بازار پوزیشن رو بیشتر باز نگه داره و ضرر بیشتری رو در ادامه شاید متحمل بشه
            ویرایش توسط f125tk : https://www.traderha.com/member/14547-f125tk در ساعت 11-13-2015, 12:05 PM

نظر

پردازش ...
            X